De prijzen van groenten en fruit ZAALBERG IN LEIDEN Keuringen voor de Waffen-S.S. Radioprogramma Iflt afp 1-1 r_ 4- C- T- IU <4 dt ninj Vawideniftovt i:r. iwfr \p tl dit' Draverijen te Alkmaar Dalver favoriet. Gisteren hadden te Alkmaar de aangekon digde groote draverijen op het Sportpark plaats. Het weer liet zich aanvankelijk uit stekend aanzien en zoo had zich een talrijk publiek op de baan verzameld. Gezien de groote belangstelling voor de totalisator was het aantal loketten met een 4-tal vermeerderd,we gelooven echter, dat we in de toekomst een verdere uitbreiding zul len kunnen verwachten. Wfaijt nog steeds kon de totalisator de aanvraag om trickets niet ten volle verwerken en we meenen niet ons te vergissen, wanneer we het aantal dier genen, dat moest worden teleurgesteld bij enkele courses, op verscheiden honderden schatten. De eerste draverij was er een over 2040 M. van de 3e en 4e klasse. Het veld was met 15 paarden uitstekend bezet. Het was A. R. ■Kottelma», die met Avro beslaïg' wist te leg gen op. den prijs. De uitslag luidde: 1. Avft», 2060 m., rijder A. R. Nottelman, tfd 3.14.7, K.M.tijd 1.33,2, tot. w. 13.10, '*>1. f 1.70. 1 Dalver, 2080 M., rijder W. H. Geersen, tijd 3.14.8, tot. pl. f2.10. i Ciska B, 2040 M., rijder J. A. Bakker, tijd 3.14.8, tot. pl. f4.80. 4.Edelman, rijder J. Kruithof, tijd 3.21.6,, tot. 4.50. De tweede course, een heat-dravej0j le klasse, bracht de noodfge sensatie. In de eerste heat werden de eerst- en tweed-aan komenden. Bleriot en Zoon van Silladar gedisqualificeerd wegens onregelmatig dra ven en springen door het stek. Het resultaat was, dat de uitslag van deze heat luidde: 1. Xêrxes, rijder R. van Wieringen, 1670 M., tijd 2.35.2, K.M.tijd 1.32.9. Tot. w 2.70, pï 2.90 2 Amazone G, rijder A. R. Nottelman, 1690 M., tijd 2.37, tot. 2.90. In de tweede heat waren slechts '4 paar den overgebleven van de 11, n.I. Xerxes, Amazone G, Job en Claudy O. De heat werd' door A. R. Nottelman prachtig gere den. In de laatste bocht lag hij nog geheel achter aan, onweerstaanbaar kwam hij toen naar voren om onbedreigd te winnen. 1. Amazone G, tijd 2.33.8. K.M.tijd 1.31, tot. w. 1.20, pl. 1.20. 2. Job. tot 2.30. Ook Claudy O. werd gedisqualificeerd. De derde heat. was weer geheel voor Amazone G, 'die wederom keurig werd gereden. Het'eind was daarmede: 1. Amazone G, tijd 2.37.8, K.M.tijd 1.33,4. tot. w. 1.30 2. Job. 5. Xerxes. Totalisator definitief: Amazone G. w. 2.50. pl. 1.4Q. Joh Pl- 3.40. De derde course. een prijzendraverij 4e klas se over 2040 was de onregelmatigste van den dag. De meeste paarden konden er geen oogen- blik inkomen en 't resultaat was als volgt: 1. Elisabeth, tijd 3,19, Iv.M.-tijd 1.39,5, af stand 2000 M., tot. w. 3.70, pl. 1.30, rijder J. N. Brouwer. 2. Edeniza Norton, afstand 2000 M., rijder Kruithof, tot. 1.50. 3. Cisca B, 2060 M., rijder J. A. Bakker, lot 1.20. De vierde course. een handicap-draverij over 2000 M., bracht 8 paarden aan den start Het zag er aanvankelijk naar uit of het een match-a-deux zou worden tusschen Bobi chon en Alpenist, waarvan de eerste gere geld de leiding had, doch voortdurend door Alpenist werd bedreigd. Op het Jaatste rech te stuk echter kwam Zampa van N. Z. on houdbaar naar voren, Bobichon en Alpenist hadden blijkbaar alels gegeven, - wat er in zat en Zampa van N.Z. won op fraaie wijze. Het gedetailleerd resultaat was: 1. Zampa van N.Z., afstand 2100 M., rij- Öer J. Drent, tijd 3.13.2, K.M.tijd 1.32, tot. w. pl. 1.30. 2. Bobichon, 2060 M., rijder G. J. Venne- man, tot. 1.40. 3. Alpenist. 2040 M., rijder G. Jl. v. d. Veen, tot. 1.40. De laatste course tenslotte was een korte- baan-prijzendraverij over 800 meter, waar aan tevens was verbonden het landskampi oenschap voor dien afstand. Er werd gere den in 5 series, waarvan de uitslagen luid den: le serie: 1. Dalver, tijd 1.05, tot. 150; 2e serie: 1. Dienares, tijd 1.06.8, tot. 7.30; 3e serie: 1. Cplombine S, tijd 1.07, tot. 7.80. 4e serie: 1. Crack, tijd 1.07.6. tot. 2.80; 5e serie: 1. Zampa N.Z., tijd>l.05,8, tot. 5.—; In de eindcourse kwamen uit de winnaars der series met uit resultaat: 1. Dalver, tot. w. 2.20, pl. 1.80; 2. Crack, tot. 3.20; 3. Zampa N.Z., 4. Dienares. Totalisator-definitief: 1. Dalver, tot. w. 16.40, pl. 3.60; 2. Crack, tot. 6.10; 3. Zampa N.Z., tot. 4.80; 4. Dienares, tot. 15. Voeitai H.R.C. WEDEROM VERSLAGEN. Het is Racing wederom niet mogen ge lukken tegen Z.F.C. -een succesje te berei ken, nu weer werd met 3—2 verloren. Eerlijk gezegd kwam H.R.C. de' overwin ning niet toe, want de gasten speelden ab soluut beter en waren ook dóörloopend sterker. Het eerste doelpunt was voor H.R. C., toen de Vries doorgeloopen, was, tegen de lat kogelde en Koster den terugsprin- genden bal in het net schoot. Nog voor de rust had Z.F.C. door toedoen van Kat ge lijkgemaakt Na de rust had Z.F.C. met fraaie open aanvallen het beste van het spel en twee goede doelpunten van resp. Schenk en v. Marle waren daar het resul taat van. Kort voor het einde bracht Zim- ny ,uit een combinatie met Koster 3en stand op 2—3, waarmee het einde kwam. Helder II had het tegen Blauw Wit III niet gemakkelijk en hoewel de witte reser ves een 2—0 achterstand weer inliepen, moesten zij toch toezien, dat de Amster dammers via een derde doelpunt, de pun ten meenamen. BERGEN I—ALKMAAR L 2—2. Door het oog van een naald. Voor de rust speelde Alkmaar heelwat enthousiaster dan Bergen en het was soms een belegering van het doel der thuisclub, t Verwekte dan ook geen verwondering, da Alkmaar de leiding nfcm met een voor kee per Veis onhoudbaar schot (01). Vol moed trapte Bergen weer af en on middellijk volgde een snelle aanval van den richtervleugel. De bal belandde echter naast Het doel. Niet lang daarna zagen we Ber- Collecte Nederiandsche Roode Kruis 25 October. De Roode Kruis brief van 28 woorden is in vele duizenden gezinnen in Nederland de brenger van een levensteeken van verre vrienden of verwanten geworden. Hij is te vens de drager van goede of droeve tijding naar hen. Het Correspondentiebureau van het Ne deriandsche Roode Kruis werd op 24 Juni 1940 opgericht ten einde mogelijkheid van berichtenvvisseling te scheppen tussphen de inwoners van Nederland eenerzijds en elders gevestigden, toen als gevolg van de bezet ting en andere oorlogshandelingen het nor male postverkeer niet meer functionneerde. Tot 30 September 1941 werden totaaL94.500 van deze Roode Kruis brieven (corresponden tieformulieren) verzonden. Daarop werden tot nu toe ca. 25.000 antwoorden ontvangen. Deze aantallen zouden wellicht nog veel grooter zijn indien niet slechts eenmaal per maand door eenzelfde persoon aan 't zelfde adres een formulier mocht worden gezon den. Bovendien werden door het Corresponden tiebureau vele duizenden formulieren uit andere landen, waar op soortgelijke wijze ge arbeid wordt, verwerkt en na beantwoording weder aan de aanvragers teruggezonden. Ook U kunt Uw dankbaarheid voor deze Roode Kruis correspondentie toonen door een gift in de colleclebus op 25 October. gen's linkervleugel in actie; Diric Mosk zette van de lijn af hoog voor het doel en Henk Plomp was er als de kippen bij om den stand weer gelijk te maken (11). In de tweede helft zat Bergen er vuriger op, doch de aanvallen van Alkmaar bleven uiterst gevaarlijk, vooral ook, omdat de bui- tenspelrs teveel vrij spel hadden. Weer nam Alkmaar de leiding (1Z) en weer was het Plomp, die met een formidabel schot de partijen op gelijken voet bracht (2—2). Van dat oogenblik af was het met de meerder heid van Alkmaar gedaan. Bergen zette er alles op, om' de overwinning te behalen en had Plomp een fraaien voorzet van Mosk even met z'n hoofd geraakt, dan waren bei de punten in Bergen gebleven. Het derde elftal verrichte fraai werk door Alom. Victrix met 54 te kloppen, terwijl de A-adspiranten een prachtig partijtje voet bal ten beste gayen en de Alkm. Boys A met niet minder dan 101 inmaakten. Bra- yo jongens, dat was voetbal! WINKEL 3—WIERINGERWAARD 2. 1—2. In de morgenuren, speelde Winkel 3 tegen Wieringerwaard 2 en verloor niet onver diend met 21. De gasten toonden zich technisch iets beter en doortastender. 's Middags speelde Winkel 2 tegen Z.A.P. Het vertoonde spel van de gasten beant woordde niet aan den roep, die hun >vas voorafgegaan. Op gemakkelijk wijze ver overde Winkel 2 met de rust een 3—1 voor sprong en toen zij na rust tevens "nog den wind meekregen, voerden zij regelmatig de score op tot 6—1. Winkel B won met 4—0 van Nieuwe Niedorp B. NIEUWE NIEDORP I—SUBEKARSPEL L In een fraaien spannenden wedstrijd is het N.N. gelukt haar derde overwinning in dit seizoen te behalep. N.N. verschijnt met 2 in vallers, voor den doelman en den linksbui ten, in het veld. Reeds spoedig na den aanvang weet N.N. de leiding te nemen, en deze geruimen tijd te behouden, het spel gaat zeer snel op en neer met N.N. iets in de meerderheid. Voor beide doelen ontstaan herhaaldelijk/ gevaarlijke momenten, zoodat doelpunten niet uit kun nen blijven. In zeer korten tijd wordt de stand dan ook opgevoerd tot 4—3 voor N.N. Weer weet Sijbekarspel gelijk te maken 4-4 en het lijkt reeds vrij zeker dat met dezen stand het einde zal komen, als N.N. ©enige minuten voor het einde nog een doelpunt weet te maken 54. Hoewel Sijbekarspel nog a! ep al zet, om tenminste een gelijk spel te bemachtigen, komt in den stand geen verandering meer en heeft N.N. een verdiende overwinning be haald. V.fi.L. A—NIEDORP A. 1-1 De A-adspiranten zagen kans om uit Hoog woud één der punten mee naar huis te ne men. Tot aan de laaste minuut had N.N. A. met 10 de leiding, maar op het laatste mo ment wist V.C.L. nog gelijk te maken, wat zij ook wel verdiend had. Uit onze Omgeving HA RENKARSPE1. KLEEDING-COMlTé. Tot leden van het Kleedingcomité zijn be noemd: de heer en A. van Dijk te Dirkshorn, A. Duijves te Tuitjenhorn en H. Dekker te Waarland, terwijl het voorzitterschap wordt waargenomen door den leider van den dis- tibutiekring, den heer G. H. Essing. SLUITING SLAGERSWINKELS. Door den burgemeester is het besluit ge nomen, dat slagerswinkels op Maandag voor 13 uur gesloten moeten zijn. Na de goedkeuring van dit besluit treedt het pas in werking. LANDBOUW-CURSUS. Van Gemeentewege wordt in Tuitjenhorn een landbouwcuraiis en een voorbereidende Landbouwcursus gegeven in de R.K. Meis jesschool en in hef Patronaatsgebouw. Hoofd van den cursus is de heer Driehuis, landbouwonderwijzer te 't £and. GEMEENTE-REKENING. De door den ontvanger opgemaakte Ge meente-rekening over het jaar 1940 sluit met een voordeelig saldo op den gewonen dienst van f 2175.40 en met een nadeelig saldo op dien Kapitaal dienst van f 4920.53: DIRKSHORN. I BENOEMD. Met ingang van 1 Januari 1942 is de heer K. Kant te Schagerwaard benoemd tot machinist van het electrisch vijzelgemaal van deri polder Schagerwaard. LANGED1JR BOERENLEENBANK EN OMZET BELASTING. Bijna alle Boerenleenbanken in Hollands Noorderkwartier hebben aan den betrokken Inspecteur der directe belastingen het ver zoek gericht opgave van de te betalen Om zetbelasting slechts éénmaal per jaar te mo gen doen in plaats van per kwartaal, op grond van de overweging, dat het bij deze Banken niet vaak voorkomt, dat Omzetbe lasting moet worden betaald en meestal nog maar voor zeer kleine bedragen, en dat door dien maatregel veel tijd en administratie werkzaamheden voor beide partijen zouden zijn gewennen. ONDERZOEK NAAR DE KOSTPRIJZEN. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen heeft zich tot de aangesloten vei lingen gewend met het verzoek om mede werking ter verkrijging van de noodige ge gevens, uit tuinbouwboekhoudingen.die een juist beeld geven van den kostprijs der ver schillende tuinbouwproducten. BROEK OP LANGENDIJK. ONGEOORLOOFDE EXPORT VAN TUINBOUWPRODUCTEN. De eerste uitgestotene. Eenigen tjjd geleden berichtten wij, dat de Ned. Groentep en Fruit Centrale stren ge maatregelen zou nemen tegen de han delaren, die op ongeoorloofde wijze voor het binnenland bestemde groenten zouden exporteeren. Thans is de eerste grenshan- delaar, die zich aan een dergelijk feit heeft schuldig gemaakt, iemand uit Vaals, door het dag. bestuur van de Centrale met in gang van 17 ctober als aangeslotene der Centrale geschorst. Dit houdt in, aldus het betr. bericht, dat alle handel in groenten en/of fruit met be trokkene door derden verboden is en dat hem op geen enkele veiling tuinbouwpro ducten mogen worden toegewezen. Ook handel in welken vorm dan ook door andere aangeslotenen der Centrale met den genoemden handelaar is verbo den. In de veiling werd het bovenstaande door voorlezing bekend gemaakt, terwijl de betr. mededeeling op een daartoe bestem de plaats zal worden aangeplakt. BROEK OP LANGENDIJK. Weinig verandering. Een groot aantal prijzen van groenten en fruit zal in deze week niet veranderd wor den. De prijzen der belangrijkste exportpro ducten zijn gehandhaafd. Aan de exportliist zijn toegevoegd kool rabi met een prijs van f 3.— per 100 Kg. voor koolrabi met een middellijn van min stens 7 c.M. De maximumprijs van de gewasschen peen zonder lof (de z.g. roode) van 20 tot 50 gram, is gehandhaafd gebleven od f 7.— per 100 Kg., doch voor de peen zonder lof van deze maat (voor de gele) is de maxi mumprijs vastgesteld op f 2.50 per 100 Kg. Tot nu toe was daarvoor geen speciale priis vastgesteld en gingen zij weg voor den prijs der andere ongewasschen peen. Tot de vorige week ging dit nog wel, omdat de peenprijzen niet gevarieerd waren. Nu met ingang van 14 October verschil is aange bracht in de prijzen voor de diverse sor teeringen van de peen was dit moeilijk en heeft men den maximumprijs oo f 2.50 per 100 Kg. vastgesteld. De maximumprijs der kasboonen is van f 35.— tot f 38.— per 100 Kg. verhoogd, die van stokboonen (princesse) van f 25.tot f 27.— en van snij. en spekboonen van f 17.— tot t 18.— per 100 Kg. Ook de prijzen, der stamboomen zijn ver hoogd: witte princesse zonder draad van f 17.— tot f 18.per 100 Kg., andere soor ten van f 14.— tot f 15.— per 100 Kg. De Savovekool (groen) is nu van de lijst der exportproducten afgevoerd en alleen voor het binnenland bestemd. De maximum prijs is van f 3.50 per 100 Kg. tot f 5.— ver hoogd. De boerenkool komt thans op de lijst voor met een priis van f 5.per 100 Kg. Bleek- selderie boven 1 Kg. f 6.50 per 100 stuks en van V* tot 1 Kg. f 3.50 per 100 stuks. Bladselderie en lof van knolselderie (in dustrie) komen op de lijst voor met f 5 per? 100 Kg. In de prijzen der appelen, peren, pruimen en druiven is geen verandering aange bracht. Ook de verdeeling van den aanvoer voor binnenland en export heeft geen verande ring ondergaan. Ten aanzien van de knolselderie is be paald, dat het veilen hiervan voor het bin nenland Is toegestaan. Wat betreft het vei len van blad van knolselderie dienen eerst aan de Centrale telefonisch inlichtingen te worden gevraagd of dit product te plaatsen is, alvorens met tot aanvoeren overgaat. OOK ONGEWASSCHEN WA8CHPEEN IN BLIK. De Nederl. Groenten en Fruit Centrale deelt aan de veilingen mede, dat de conser- venfabrieken. voor zoover zij v. d. Centrale toestemming hebben om peen te venverken, voorloopig ook ongewasschen waschpeen (Amsterdamsche bak) kunnen koopen tegen den prijs van f6 per 100 kg. Het gewicht van deze peen is 20 tot 50 gram per stuk. Wanneer partijen voor verkoop aan deze fabrikanten op genoemde condities beschik baar zijn, dient de Centrale daarvan'telefo- nich op de hoogte te worden gebracht, waar bij de Centrale dan mededeelen zal, welke fabrieken de partijen eventueel kunnen op nemen. De veilingen worden, er echter op attent ge- wascht en ruwt dekens volgens eeuwenoude methode met klei, dus zonder zeepbon, a 11.02. vracht niet inbegrepen. Door tusschenkomst van uw leverancier maakt, dat in verband met de blikpositle en den stand van den verderen aanmaak van blikken momenteel de capaciteiten van de betrokken cönservenfabrieken niet ver gaan, Er zullen dan ook geen groote hoeveelheden kunnen worden afgezet. De Centrale moet échter regelmatig op de hoogte worden gehouden omtrent de hoeveel heden, die op deze wijze aan de conserven fabrikanten in verband met den besproken aanmaak, die- is te verwachten, eiken dag kan veranderen. BERGEN ARTSJUBILEUM Dr. J. A. BLOK 1916 1941 Het was Zaterdag vijf en twintig jaar ge leden, dat dokter f A. Blok tot arts promo veerde en het spreekt welhaast vanzelf dat zijn talrijke patiënten en zijn vele vrienden dezen dag niet onopgemerkt voorbij wilden laten gaan. Reeds in de vroege morgenuren werden er tal van bloemstukken bezorgd aan zijn wo ning aan de Breelaan en die stroom van bloemstukken duurde onafgebroken voort, zoodat tegen den middag de benedenkamers zijner woning op een grooten bloementuih geleken. Het comité uit de patiënten kwam den ju bileerenden arts een teekening aanbieden voor een te maken boekenkast. De heeren overhandigden dokter Blok daarbij een en veloppe met inhoud, waaruit de kosten aan het vervaardigen van de kast verbon den bestreden konden worden. Het Witte Kruis, afd. Bergen, waarvan de jubilaris secretaris is, bood hem een fraai tegeltableau aan, terwijl taJloozen den sym pathieken arts de hand kwamen drukken. Zoo werd dezen dag voor den jubilaris tot een ware feestdag. WIERINGERWAARD EEN VERLIES! De heer J. van Gladbeek, tot heden Di recteur van onze Muzielcvereeniging „Ons Genoegen", heeft zich tot zijn spijt verplicht gevoeld als Directeur te bedanken vanwege de ongustige reisgelegenheid. Voor onze steeds bloeiende vereeniging zeker een ver lies. ALKMAAR BESLUITEN BURGEMEESTER. De burgemeester van Alkmaar heeft o.a. het volgende besluit genomen: tot het maken van een viertal scherfvrije schuilplaatsen voor personen, die zich tij dens luchtaanvallen op straat bevinden, te. weten in den Beverhout nabij de Berger- brug, aan het begin van de Wilhelminalaan, op het Waagplein bij de kleine Waag en in het plantsoen bij de Frieschebrug. SINT PAN CR AS INLEVERING GEDRAGEN KLEEDING. Op Donderdag 23 October a.s. staat voor het publiek de gelegenheid open, gedragen winterkleeding enz. dit nog in goeden staat en schoon is in te leveren, waar tegenover een recht wordt gegeven om soortgelijke nieuwe artikelen te betrekken. De regeling achten wij bekend. Het Comité huudt zitting in het Gemeente lokaal bij de Bijzondere School van 2 tot 4 uur n.m. Men is verplicht bij het inleveren van goe deren de daarvoor benoodigde kleerhangers af te staan. ZIJPE OUDE SLUIS. WINTERHULP. De bus-collecte voor Winterhulp van 17 October—19 October, bracht acht gulden acht en zestig en een halven cent op. SECRETARIENIEUWS. Vrijdag a.s. zal ten huize van Dr. J. Broe- kens alhier, gelegenheid bestaan om kinde- derep beneden den leeftijd van twee jaren in te laten enten tegen koepokken. Voorts is voor hen, die nog geen vergoe ding voor de metaalinlevering hebben ont vangen, de mogelijkheid opengesteld, dit als nog in ontvangst te nemen op Dinsdagmid dag a.s. SCHAGCN JUBILEUM ZONDER FEEST. Zaterdag was het vijf en twintig jaar ge leden, dat de heer J. Comelissen tot burge meester dezer gemeente werd benoemd. Overeenkomstig zijn verlangen is deze dag geheel ongemerkt voorbijgegaan. H.S.V. „DE BAARS." De gasten vingen T meest. Gisteren hield „De Baars" een vrije wed strijd in de Ringsloot achter Groenveld. Met 26 deelnemers werd dezen wedstrijd begonnen. Na vier halve uren gevischt te hebben was het resultaat als volgt: Grootste baars 21,5 c.m. R. Stevens .te vens 8 stuks; grootste aantal baars 8 st. A. Aalbers en F. H. Blok. Verder vingen de heeren D. Bloem 7 st. W. Biesboer, J. Dek ker, A. v. Alteren Sr., ieder 4 st P. v. Stip- riaan C. Smit, N. Biesboer, J. Blok, A. Struyf ieder 3 stuks, A. Naber, W. Bos, C. v. Groningen, H. Leyen ieder 2 stuks, J Bakker, F. Wiechman, S. Visser, H. Mole naar ieder 1 stuks. Drie deelnemers hadden niets gevangen. Tijdens de prijsuitreiking, welke direct na afloop volgde, bracht voorzitter Vis ser dank aan den hoofdcontroleur D. Dom per en mede-controleurs en aan de hee ren van Den Helder en Barsingerhorn. Een prijs bleef in Schaden, 12 gingen naar Barsingerhorn en 2 prijzen naar Den Hel der. Italiaansch Weermachtbericht MALTA WEDEROM GEBOMBARDEERD. Rome, 19 October (Stefani) Het 504de Italiaansche weermachtsbericht luidt als volgt: Op het front te land in Noord- en Oost- Afrika, groote bedrijvigheid van onze voor- hoede-afdeelingen. De stad Crotone is gistermiddag aangeval len door enkele vijandelijke vliegtuigen, die brisantbommen uitwierpen, welke gedeelte lijk in zee en gedeeltelijk op het strand te recht kwamen. Geen slachtoffers of schade. Vrijdag is bij een luchtgevecht met onze jagers een Hurricane neergeschoten. Formaties van onze luchtmacht hebben in defi afgeloopen nacht militaire doelen op Malta aan een bombardement onderworpen. Al onze toestellen keerden op hun basis terug. 's-Gravenhage, *18 Oct. Het aanmeld clingsbureau van de waffen-S.S., bureau Nordwest, Stadhouderslaan 132 te Den Haag, deelt mede, dat nieuwe keuringen van aanmeldingen voor de S.S.-regimenten „Westland" en „Nordwest" in de hieron der vermelde plaatsen gehouden worden: Nederlanders van 17 tot 40 jaar die min stens 1.65 meter lang zijn kunnen hier-» voor in aanmerking komen. Voor hun fami lieleden voor zoover het kostwinners be treft wordt gezorgd. Gratis reisbiljetten voor de reis van hun woonplaats naar de plaats van de keuring kunnen worden aangevraagd bij het bu reau Nordwest, Stadhouderslaan *132 t« Den Haag. Biljetten voor de terugreis wor den na de keuring onverschillig of de candidaat wordt aangenomen of niet verstrekt. Rooster voor aanmeldingen in Neder land in den tij'd van 20—31 October 194t„ Op' 20 Oct. van 10—13.00 uur in Rotter dam, Deutsches Haus, en van 1518.00 uur, in Den Haag, Stadhouderslaan 134; Op 21 Oct, van 10—13.00 uur in Utrecht, Deutsches Haus en van 1518.00 uur in Amsterdam, Deutsches Haus; Op 22 Oct. van 11—14.00 uur in Leeuwar den, huize Schaaf, Breedstr. en van 16 19.00 uur in Groningen, Concertgebouw, Poelestr.; Op 23 Oct. van 11—14.00 uur in Hengelo, Deutsches Haus en van 1619.00 uur in Arnhem, Deutsches Haus; Op 24 Oct. van 10—13.00 uur in Eindhoven Huis Maria, Kruisstr. en van 1619.00 uur in Maastricht, hotel Momus, Vrijthof; Op 28 Oct. van 11—14.00 uur in Tilburg, werklieden vereeniging,iTuinstraat 68; en op 31 Oct. van 10—17.00 uur in Den Haag, Stadhouderslaan 134. De kinderrijkste japanner Tokio, 19 Oct (Domei). „Grooter en beter gezinnen" is een Japansche leus met tal van aanhangers, waarvan de trouwste 3 November zullen worden gedecoreerd voor het bezit van tien of meer gezonde kinderen. Kinderen be neden de zes jaar tellen nog niet mee. Datsoeke Jamada uit de provincie Ki- tami zal speciaal worden vermeld we gens zijn buitengewone vruchtbaarheid als vader van tien jongens en vijf meis jes. DINSDAG 21 OCTOBER, Hilversum 1. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 8.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.S0 PianovooWracht. 11.00j Voordracht. 11.20 Omroeporkest en soliste (opB.h 12.00 De Romancers en soliste. 12.40 Almanak. 1^46 B.N.O.: Nieuws- en eoonomlsohe berichten. 1.00 Altviool en plaiio. 1.30 Rcvida-sextet en gramofoonmvwick. 2.10 Cabaretprogramma. 3.30 Zang met pianobegeleiding en gramotoonmuziek. 4.00 Wijdingswoord. 4.20 Gramofoon- rauzlek. 4.45 Voor de Jeugd. 3.00 GramofoonmuaUk. t.K 3.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 En semble Bandl Balogh, 6.00 Voor de plattelandsvrouw. 0.16 Gevarieerd programma. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Zzng met pianobegeleiding. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Berich ten (Engelsch). 8.45 John Kristel en z«n orkest e« soliste. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 10.1010.15 B.N.O.: Engelsche uitzending: Econo mie News from Holland. Hilversum n. 301,6 m. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nfèuwsberlch- 11.40 Gramofoonmuziek. 12.00 De Goollanders. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Otto Hen driks en zyn orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Gramo foonmuziek. 3.30 Voor de zieken. 4.00 „Het volkslied", causerie met muzikale illustratie. 5.30 De Melodisten en soliste (opn.). 6.16 Causerie over het landboawbeleid. 6 35 Gramofoonmuziek. 6.45 Cyclus „In een nieuw licht be zien" (Voorbereid door de N.S.B.). 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 „PeganinI", muzikaal programma. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 B.N.O.: Toelichting op het Weer- machtsbericht 10.10—10.15 Avondwijding. INTERESSANTE GREPEN: Ernstige' muziek. Leo J. C. Doe, cello en Johan Llgte- UJn, plano, voeren o.a. de sonate in G kl. t. van Guv Roportz Uit (Hilversum II 11.00 uur). De altist Glel Smit speelt werken van* Enesco en Paul Juon (Hilversum I 13.00 uur). De zangeres Roos Boelsma zingt een interes sant programma van Reger en Wolf. Aan de viaugel Gerard Hengeveld 115.30 uur Hilversum 1). Jo Vincent en Theo van der Pas voeren te 19.30 uur Hilversum I- een gevarieerd programma uit, waarin de pianist o.a. de eerste uitvoering geeft van 3 impreMles van Agnea Jam». Sport en spel voor de Jengd: Van 16.4517.00 unr Hilversum I zal de Meer G. v. d. Weyde, den Jeugdigen luisteraars vertellen, hoe zij van don winter hun kani- peergorei moeton verzorgen en opbergen. Reportage. „De Oostercampagne is begonnen". Ondar dit motto wordt van 19.45—20.00 uur Hilversum II een bezoek gebracht aan de door oesterteolt zoo bekend ge worden plaats Ierseke, waar een oesterkweeker over zijn bedrijf vertelt. Voorts wordt een kijkje genomen in het laboratorium van do visscherjj op de Zeeuwscbe wateren, waar de wetenschap miödelen zoekt om de oesterziekten te bestrijden, en in het algemeen er voor zorgt, dat de oester, die op tafel komt. gezond is. Voor de plattelandsvrouw. Van 18.00—18.15 uur Hil versum I bezoekt vrouw Tan Dijk een consultatiebureau Luisterspelen. Van 20.0021.00 uur Hilversum I wo-dt een luisterspel van Hans Kunz uitgezonden eetlte'd- „Paganlnl".

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3