BEJAARD ECHTPAAR TE WATER GERAAKT Uit Alkmaar Gemeenterekening geeft gunstig resultaat ANNIE Zaterdags na IZ uur worden geen paarden meer beslagen F. A. Tauber Marktberichten Italiaansch Weermaohtberioht Vijandelijke formaties in O.-Afrika overrompeld Britsche bommen op woonwijken van Napel». ROME, 22 Oct. Het Italiaansche opperbe vel imaakt bekend: Noor d-A f r i k a: Activiteit van onze ar- üllerie en van het luchtwapen der As tegen de doelen van Tobroek. Twee vijandelijke Vliegtuigen werden door het Duitsche lucht wapen neergeschoten. De stad Renghasi was opnieuw aan vijandelijke luchtaanvallen - blootgesteld. Vele bommen vielen in zee. An dere bommen troffen eenige Arabische hui zon in de buitenwijken. Onder de inland- sche bevolking werden acht personen ge dood en zeven gewond, onder wie ook vrou wen en kinderen. 0 os t-A f r i k a: Troepen der steunpunten Van Culquabert overrompelden vijandelijke formaties en dreven ze onder groote verlie zen voor den vijand uiteen. Een van onze jachtvliegtuigen nam een groot tentenkamp, op ongeveer 30 km. ten Zuidoosten van Gon- dar krachtig onder machinegeweervuur. In den af^eloopen nacht ondernam de Britsche luchtmacht aanvallen op Napels en het gebied van Catania. In Napels werden in vijf opeenvolgende golven gedurende vijf uren honderden brand- en brisantbommen omlaag geworpen, die aanzienlijke schade aan woonhuizen alsmede branden veroor zaakten, welke terstond gebluscht werden. Onder de burgerbevolking werden veertien personen gedood en 27 gewond. De bevolking bewaarde een bewonderenswaardige kalmte en discipline. Bij Aci Reale werden ecnigé huizen door bommen beschadigd. Een per soon werd gedood, vier gewond. De afweer op den beganen grond van Catania schoot een vijandelijken bommenwerper omlaag, die brandend in de buurt van de kust omlaag- viel. •Vannacht, hebben onze bommenwerpers de haven van La Valetta op Malta aangevallen. slowaaksche staatslieden bij den fuehrer. PRESSBURG, 23 Oct. (DNB.) De Slewaak- sche staatslieden met den president der re publiek, dr. Tiso aan het hoofd, hebben een bezoek gebracht aan het hoofdkwartier van den Führer. Gistermiddag zijn de staatslie den in Pressburg teruggekeerd, waar zij door een groote menschenmenigte werden begroet. De stad was feestelijk versierd. Dr. Tiso wees op de beteekenis van de reis, die gekenmerkt werd door de traditio- neele Slowaaksch-Duitsche verbondenheid en opnieuw toonde welk een plaats Slówa- kije in het nieuwe Europa inneemt. Het Slo- 1 waaksche volk zal ook in de toekomst zich zelf, het Duitsche volk en Adolf Hitier trouw blijven. diefstal van belangrijke documenten in engeland. GENÈVE, 22 Oct. (D.N.B.)i Naar de Daily Telegraph meldt, is dezer dagen op nieuw een aantal belangrijke geheime docu menten in een ten Noorden van Londen ge legen stad verloren gegaan. Deze documen ten zijp den directeur van een vliegtuigfa briek, die ze in een actetasch bij zich had, in een café ontstolen. het havenverkeer in ned. indm. Batavia's rol belangrijker ge wórden. De zoojuist gepubliceerde havenstatistiek van Nederlandsch-Indië over het eerste half jaar van 1941 toont, volgens Europa Pess., duidelijk de belangrijkheid van Batavia aan in welke haven de goederenomslag gestegen is. De waarde van de in den haven van Soe- rabaja omgeslagen goederen is iets gedaald In dit feit komt de verandering in de econo mische structuur van Java tot uitdrukking. Soerabaja was tot nu toe de belangrijkste exporthaven van suiker, terwijl ruwe rub ber, tin, thee, kina, enz., hoofdzakelijk via Batavia worden uitgevoerd. nieuwe voorzitter van de amster. damsche kamer van koophandel. Zijn wieg stond in den Helder. Naar wij vernemen is de door den Rijks commissaris voor het be-zette Nederlandsche gebied op grond van de verordening nr. 137/40 benoemde nieuwe voorzitter van ge noemde kamer, mr. F. W. A., de Koek van- Leeuwen, dezer dagen in functie getreden. De nieuw benoemde voorzitter van de Am- sterdamsohe Kamer van Koophandel is in 1895 te Den Helder geboren en volbracht zijn academische studies in Leiden, waar hij in 1920 promoveerde. Mr. de Koek van Leeuwen is directeur van een vijftal cultuüronderne- mingen, benevens van vier andere onderne- mingeri. Verder bekleedt hij het voorzitter schap van de Nederlandse h-Duitsohe Cul tuurgemeenschap te Haarlem, terwijl hij voort^ bestuurslid is van tal van andere or ganisaties. De man verdronken. De 70-iarige D. Grond en zijn echtgenoote waren per fiets op bezoek geweest te Zwar te Haan. Bii het naar huis gaan op den Kadaliterweg onder Sint Jacobi Parochie, geraakten zijy, in de opvaart, doordat de stu ren van de fietsen in elkaar geraakten. Ar beiders haalden spoedig de beide drenkelin gen op den wal. De vrouw was er, goed af gekomen, doch de levensgeesten van dén man waren reeds geweken JONGSTE BROER VAN DEN TENNO IN HET HUWELIJK GETREDEN. TOKIO. 22 Oct. In het Keizerlijk paleis is hedenochtend op plechtige wijze de jong ste broeder van den Tenno. de 27-jarige Prins Takahito Mikasa. in den echt verbon den met de tweede dochter van burggraaf Masanari Takagi, de 19-jarige Joejiko Ta- 'kagi. TKRKORTE WERK WEEKKAARTEN NED. SPOORWEGEN. UTRECHT, 22 Oct. Nu in sommige be drijven de werkweek werd bekort tot drie dagen, zullen de Ned. Spoorwegen, naast de reeds bestaande vijf- en vierdaagsche, ook verkorte, werkweekkaarten voor drie da gen ter beschikking stellen. SCHAGCN SCHAGEN NIEUWS. Programma voor Zondag 26 Ocfóber 1941. Atlas 1Schaden 1. Aanvang 11 uur. Ver trek ,per trein 9.40 uur. J. J. Slikker H. Middelbeek A. de Wit G. C. Anneveldt S. Grootes T. Schoorl D. Schoorl J. v. d. Ben G. Boontjes (A.) R. van Haren P. Stam Reserve: P. Boontjes. Schagen 2Dirkshorn 1. Aanvang 2 uur. P. Schoörl (A.j G. Anneveldt C. Slikker- J. Weeland H. Volten Th. de Weger P. Dekker J. Slikker J. Kater Jb. Ypey Jóh. Franzen. Reserve: A. van der Pijl. Schagen 3—Barsingerhorn 2. Aanvang 10.30 uur. W. Domper Jb. Molenaar P. Slik H. Naber T. Moransard (A.) Th. van Rooy C. de Jager J.b. Schoorl J. Koning C. Damen G. Rempt Reserve: A. Fapper en C. Bosch. Wierlngerwaard A—Schagen A. Aanvang 10.30 uur. Vertrek per fiets"9.30 uur. P. Kort A. Molenaar H. Kaper (A.) P. Verra A. Schot P. Kip Jb. v. d. -Pijl C Anneveldt H. de Graaf G. Vel A. v. Nieuwkoop Reserve: K. Borst en C. Krijgsman. THEATER ROYAL. Inspecteur Eyck In de, val. Theater Royal bfengt deze week Anneliese Uhlig en Paul Klingeier in de spannende, detective-film „Inspecteur Eyok in de val". Waar Eyck opduikt, daar gebeurt iets. Hij vermaakt zich uitstekend in een winter sportcentrum met de zangeres Barbara Sy- dow, dochop een avond gebeurt er een moord. Eyck ontpopt zich als inspecteur en neemt het onderzoek ter hand.' Barbara ver dwijnt spoorloos. Overal tracht Eyck aanknoopingspunten te vinden om de moord op te lossen. In „De Kroon" vertelt Johnny, eeni juweelenheler hem interessante dingen, maar Eyck's colle ga Brandner, die af en toe ook eens mee helpt, ontdekt, dat Gorgas, een bfekend schrij ver, ^n een der groote hotels woont en Barbara Sydow (toevallig?) ool^ Bradner vindt "dat vreemd. Hij waarschuwt Eyck, maar deze valt prompt als slachtoffer van een listig opgestelde val. Eyck wordt in een compromitteerende omhelzing aangetroffen in Barbara's kamer. Gorgas en een hotel- kellner zijn getuigen en Eyck wordt dienten gevolge uit den dienst geschorst. Stilzitten is echter niets voor hem en hij zet het onderzoek voort. Na een vechtpartij krijgt inspecteur Eyck een tip en tenslotte wordt zijn zoeken beloond. Een pittige detective-film, met vaart, actie en een interessante intrige. WIERINGERWAARD FRAUDULEUZE SLACHTING* Ook diefstal? De marechaussee heeft proces-verbaal op gemaakt tegen zekere V. en K, verdacht van frauduleuze slachting. Onderzocht wordt nog in hoeverre van diefstal sprake is. Verschillende boeren missen namelijk schapen, terwijl ook hier en daar konijnen zoek zijn. - CALLANTSOOG OPBRENGST COLLECTE WINTERHULP. De 2e Winterhulp-collecte heeft in deze gemeente f 35.65Vz opgebracht. POLITIE. Verloren: portemonnaie met inhoud. Ver mist een licht-bonte pink. Inl. bij den gem. Veldwachter. e zuPE POLITIE. Gevonden: Portemonnaie met inhoud. 'T ZAND. TE WATER GEREDEN. Toen de heer Schouwvlieger van den bouw terug kwam, om zi^h naar huis te begeven, reed hij (met de fiets te water. Daar de heer S. nogal slecht van gezicht is, heeft hij ver moedelijk door het tegenlicht van de zon, de sloot voor weg aangezien. Gelukkig heeft hij geerw^&óeelige gevolgen van dit ongeval gehad. MET DE BAKFIETS TE WATER. Het 15-jarig zoontje van den heer Panne keet uit Schagen geraakte door een sterken rukwind met de bakfiets, even buiten het dorp. in de Egalemëntsloot. Met behulp van eenige omstanders wist men de bakfiets op 't droge te brengen. De jongen kwam er met een paar natte beenen goed af. Ook de bakfiets die gelukkig onbeladen was, man keerde niets. WIER1NGEN „HET WITTE KRUIS".' Najaarsvergadering van Het Witte Kruis, afd. Wieringen, op Dinsdag 21 Oct. in hotel De Haan te Hlfrpolytushoef. Na opening volgt voorlezing der notulen. x Op een desbetreffende vraag, vreest het bestuur, dat de kookcursus wel niet zal ko men. Voor het nazien der rekening wéVden aan gewezen de heeren Jb. Lont Dz.,"D. Engel en C. "Dekker, welke hun benoeming aanvaarden Volgens bespreking der beschrijvingsbrief, voor de a-s. alg. verg. Besloten wordt de can- didaatstelling tot lid van het Hoofdbestuur van Ds. P. Keuning, predikant te De Rijp, te steunen. Voor 2 afgev. naar de alg. verg. en hun plaatsvervangers worden gekozen de heeren D. Minnes en D. Engel en de heeren J. C. de Haan en C. J. Bosker. De rondvraag levert niets op, waarna slui ting van deze korte bijeenkomst volgt. politie. Verloren: een fietspomp en 2 ceintuurs. Inl. gem. bode. hippolytushoef. amazone houdt zich goed. Amazone G, het renpaard van stal Pop pen alhier plaatste zich bij de draverijen te Duindigt tweede in de race om den Woesl- duin-prijs. Hoogere winsten der bedrijver de oorpaak. Uit de gemeenterekening van Alkmaar over 1940 blijkt, dat de gewone inkomsten hebben bedragen f3.713.651,79,. de gewone uifgaven f 3.683.817,06, zoodat er een batig saldo is van f29.834.73. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat een bedrag van f 53.675,34 bij het sluiten van den dienst nog niet ontvangen was. Daaronder is begrepen f 50.087.39 wegens restant van de gewone bijdrage uit het werkloosheids- subsidiefonds in de kosten van steunverle ning en werkverschaffing. Het achterstalli ge; bedrag wordt op den dienst 1941'. verant woord. Ter zake van de belastinguifkeeringen van 't rijk en van de voornaamste gemeentelijke heffingen, waarvoor was geraamd f 987.123, werd ontvangen f 1.094.547.38. De kosten van'de gemeentelijke werkver schaffing beliepen f 21.602.27, die van werk verschaffing voor derden (z.g. centrale werkverschaffing) f329.480.75, terwijl we gens steun aan werkloozen werd uitgegeven f209.812.66. Het subsidie aan de gemeentelijke instel ling voor maatschappelijk hulpbetoon, oor spronkelijk geraamd op f367.500,—, kon worden beperkt tot een bedrag van f319.183.83. De exploitatie van de bedrijven leverde de volgende uitkomsten op: Geraamd Werkelijk W i n s t: bedrag bedrag Electriciteitsbedrijf f 124.000.— f 159.506,78 Slachthuisbedrijf f 7.000,— f 20.348.60 Gemeentewerken f f >9.715.25 Gasbedrijf f 30.000.— f 93.810.83 Radiodistri'butiebedr. f 35.500.f 45.673.35 f 196.500.— f 329.054.81 V e r 1 i e s: Grondbedrijf f 16.340,— f 19.306.04 Sportparkbedrijf f 18.300.— f 22.630,60 Plantsoenhedrijf f ,32:600^- f 36.518.67 Reiniging 'f 71.200.— f 65.090.95 Woningbedrijf f 18.415.37 .f 18.547.49 f 156.855.37 f 162.093.75 Van de winst van het slachthuisbedrijf wordt f 13.349.60 gereserveerd tot dekking van het over 1941 te verwachten-/tekort op do exploitatie van dat bedrijf. De winst van gemeentewerken bestaat in de restitutie van over 1940 door de gemeente te veel betaalden omslag wegens algemeene bedrijfsonkosten. Aan het gasbedrijf is f33.000 geresti tueerd voor herstel van de schade, veroor zaakt door den bominslag in het voorjaar van 1941. Het verlies van het grondbedrijf wordt, krachtens verordening bij de boekwaarde van de grond bijgeschreven. - t ln het tekort van het woningbedrijf wordt voor ongeveer gedeelte door rijksbijdragen' voorzien. Uit het vorenstaande blijkt overigens, dat, naast het subsidie-overschot van M.'II., de hoogere winsten van de bedrijven in belang rijke mate hebben medegewerkt tot het gun stige resultaat van den dienst 1940. De kapitaaldienst der rekening sluit in ontvang en uitgaaf met respectievelijk f 2.938.467,59 en f3 506.187,14, zoodat het na- deelig saldo f567.719,55 bedraagt. In de dekking van dit tekort, voor zoover het daarvoor in J^mmerking komt, is reeds voor een belangrijk deel voorzien door de per 21 April 1941 gesloten geldleening, groot f200.000.— BENOEMD. In het bisdom Haarlem is alhier benoemd tot assistent bij de H. Dominicus pater C. J. M. Strijbosch. DE ALKMAARSCHE PERSGASINSTALLA TIE VOOR AUTO'S. Officieele opening vermoedelijk 1 Novembej a.s. Geruimen tijd geleden reeds Ronden we berichten, hoe in Alkmaar het initiatief was genomen tot het oprichten van een installa tie, welke de daartoe ingerichte auto's., zou kunnen voorzien van geperst lichtgas. We deelden toen reeds mede, dat met een der gelijke inrichting vrij veel tijd gemoeid was, eenerzijds wijl de bouw eenigen tijd vorder de, anderzijds wijl door de fabrikanten een vrij aanzienlijke levertijd vroegen. Echter, zoo krachtig wprdt aangepakt, behoort deze tijd eenmaal tot het verleden. En er is hier blijkbaar krachtig aangepakt onder het be leid van het bestuur, bestaande uit de hee ren Lakeman, Haytema en Schmidt. Heden vernamen we, dat de inrichting zoo goed als'gereed is. De verschillende machi nerieën zouden vandaag worden geprobeerd en wanneer alles verloopt overeenkomstig de verwachtingen, zal op 1 November a.s. de officieele opening kunnen plaats hebben. Het lichtgas is een prachtige brandstof voor auto's. Op de veel gebruikte generato ren heeft het voor, dat het veel schooner is. Zoo alles marcheert volgens wensch en er is geen reden om aan te nemen, dat dit niet het geval zal zijn zal dus over weinig dagen te Alkmaar gelegenheid bestaan voor daartoe ingerichte auto's zich vah geperst lichtgas te voorzien. LANGEDIJE exportbijdrage. Met ingang van heden worden door de Centrale tot nader aankondiging aan de ex porteurs als exportbijdrage uitbètaald voor peen zonder lof B f i per 100 Kg., C f 0.60, witte kool f 1.10 en koolrabi f 1.60. Voor schorseneeren moet door de exporteurs aan de Centrale f 3.70 per 100 Kg. als exporthef fing worden afgedragenr koolhalen. Op het oogenblik hebben de tuinders het buitengewoon druk met het binnenhalen der kool. Hel| eerst komt die uit de polders aan de beurt. Er is weer heel. wat uitgeplant, in de Wieringcrmeer, Anna Paulownapol- dcr, Waard en Groet, Beemster, Purmer en Schermer en nog verschillende plaatsen „buitenom" O vee 't geheel genomen is de oogst bevredigend, van misgewas, zooals dit in sommige jaren wel eens het geval is ge weest, is geen sprake. De kool is van mid delbare grootte, over het algemeen dus wei nig kleine en ook weinig groote, zal de,teelt dus nogal meevallen, over de'mogelijkheid om de kool thuis te krijgen, hoorden we van verschillende zijden klagen. Benzine en olie is er maar weinig vopr dat doel beschikbaar gesteld en het vervoer met paard en wagen is over zoon verren afstand bijna niet mo gelijk. De tuinders moeten zich met elkaar vcivstaan, om de kool gecombineerd vervoerd te krijgen. Eer ze alle in de schuren ligt op gestapeld, zal er heel wat moeten gebeuren en zoo gauw als het vroeger ging, zal daar van nu wel geen sprake zijn. Als het weer nog wat meeloopt, zal dit het werk natuur lijk vergemakkelijken. Niettemin 'moet er door onze tuinders in de eerste week zwaren arbeid worden verricht. Daarom mist men des te ernstiger het jjxtra-broodrantsocn, dat sedert 15 Oct. niet meer wordt verstrekt. Als de polderkool binnen is, begint men met die in het Ambacht. In tegenstelling met de teelt in de polders, waar bijna uit sluitend roode kool is geteeld, is het daar de gele én Deensghe witte. Ook hiervan is de teelt vrij bevredigend, ofschoon men er en kele weken geleden grootere verwachtingen van koesterde. De laatste weken heeft de groei wel wat teleurgesteld. Intusschcn zal het eindresultaat natuuxMijk beïnvloed wor den door de prijzen, welke er voor worden vastgesteld. de zuurkool-campagne. Wie zich van de drukte aan onze zuur- koolfabrieken een beeld wil vormen, moet eens een kijkje komen nemen aan die te Oudkarspel, Noordscharwoude, Zuidscliar- woude en Broek op La*gendijk. Daar is het tegenwoordig al leven en beweging Den ge- heelen dag door komen daar de schuiten met witte kool af- en aanvaren. En niet alleen de schuiten, maar ook groote motorixooten, die zoowel in het ruim als op~het dek bela den zijn met van die groote bonken van kool, die op zichzelf al een vrachtje vor- men. Dan wordt er ook nog heel wat per as aangevoerd, die op schuiten bij de fabrie ken worden overgeladen, om ze dan verder naar de fabrieksgebouwen en terreinen te Transporteeren. Echter moet men niet mee- nen dat al die kool onmiddellijk de fabriek ingaat,/Oin .daay de verschillende bewerki^. gen te ondergaan, die de witte kool in zuur kool omzetten. Dit in geen geval. Bij de fa brieken 'liggen op het oogenblik, men zou bijna mogen zeggen torenhooge stapels met witte kool opgestapeld. Tal van arbeiders ziet men daar bezig met die kool van de ongewenschte bladeren te ontdoen, terwijl de karren gereed staan, voor ?oov,er de kool onmiddellijk in de fabriek verwerkt kan worden, om ze naar binnen te brengen. De (stapels slinken maar weinig, want telkens worden, er weer nieuwe voorraden aange voerd. De fabrieksterreinen liggen vol met vaten, kleine en groote en de kleinere hoe veelheden worden in nette bussen gedaan, om ze aan de afnemers te zenden. Ook hier voor zijn het de-motorbooten, die hun dienst daarbij verrichten. Ook gaat er heel w,at weg met de transport au to's, die van heinde en ver hier aankomen, om ze naar alle wind streken te vervoeren. Waar dus zooveel fusten noodig zijn, is het duidelijk, dat de aanvoer daarvan ook weer heel wat drukte veroorzaakt. Met reu zen transportauto's worden die aangevoerd, gevaarten, die eigenlijk slecht passen in de nauwe straat, die Lange'dijk nu helaas heeft. Langedijk is nu wel een grootere gemeente geworden, doch de straat is nauw gebleven. Het is hier nu alles leven en beweging. De polsslag van dc handel en de industrie klopt hier weer levendiger dan ooit. Beiden maken wel goede zaken. Dat óok de tuin-, ders dit ook in hun .portemonnaie mogen voelen? Hun barden arbeid wettigt die wensch zeker volkomen. winterhulp-collecte. De collecte voor Winterhulp Nederland heeft in deze gemeente in totaal f 136.24*op- gebracht, t.w. in Broek op Langendijk f27.15, Zuidséharwoude f 29.971/?, Noordsqharwoude f 33.70V2. Oudkarspel f 45.41. als eieren zoo groot. Gistermiddag ontlastte zich boven deze gemeente een vrij hevig onweer, gepaard gaande met een hagelbui, waarbij hagelstee* nen vielen van ongeveer 2 cm. doorsnede. Dat waren keien! broek op langendijk. kl. v. d. molensbrug gesloopt. Thans is de verbinding tusschen de Prins Hendrikkade en de Heerhugowaard verbro ken. Het middelste vak van de KI. v. d. Mo- lensbrug is weggesloopt. KOEDIJK schaken. Dinsdagavond speelde de heer Seewald uit Bergen simultaan tegen onze schakers. Van de 22 partijen wist hij w 16 te winnen. Hij verloor van de heeren Pesman, Hartog; We- zei en Bloothoofd, en speelde remise tegen' de heeren Geus en S. Visser. f Het was een mooie avond, waarvan onze schakers zeker, veel hebben geleerd. loop der bevolking. Ingekomen personen: M. Groot van Alk maar; A. Luikes Dutter van- Alkmaar; J. J. Schipper van Alkmaar; A. Hoofd van Alk maar; H. S. van Diepen van Akersloot. Vertrokken personen: C. W. Broersen naar Amsterdam; W. Nijhölt naar Berkhout; C. Vennik en T. Vennik naar Heerhugowaard; A. Boschman naar Wervershoof; G. de Vet naar Bergen. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij ken- nis van de geboorte van onze Dochter, Jb. KLARE. M. KLARE—Bays. Poststraat li, Middenmeer, Oct. 1941. Verloren: Een RECHTER REGENPIJP, van- Kolhorn naar Schagen. S.v.p. terug bij J. SC'H'REU- DERS, Kade, Kolhorn. Ondergeteekepde beveelt zich v hierbij beleefd aan voor het MAKEN EN VERMAKEN VAN DAMES- EN KINDERKLEE- DING. MeJ. A. v. d. HAM, Adres: Mej. Wed. P. v. d. Werf, Tweewegen A 127, WIERLNGERWAARD. bij Hoefsmederij, WIERIN GERW AARD. Gevraagd: Een NET MEISJE, voor heele dagen. C. METSE LAAR, Hoofdstr. 28, Wierin gen. burgerlijke stand. /Geboren: Wilhelmus, zoon van N. Kieft en C. Praat. Klaas, zoon van N. Bos en D. Kos- sen. Overleden: D. Rood, oud 69 jaar, weduw naar van M. Breetvcld. turnwedstrijd. Maandagavond was er in de zaal van den. heer Jb. Groot een turn wedstrijd tusschen de gymndstickvereenlgbieen S.S.S.. Sint Pancras en Voorwaarts. Koedijk. Deze eer ste wedstrijd, die op initiatief van de di recteuren der resp. vereenigingen was< vastj gesteld, is uitstekend verloopen. .De uitslag was als volgt: „Voorwaarts" Koedijk: meisjes 590.8, ion eens '257.9. damés I 360.dames Iï .293.3, heeren I 520.heeren II 491.—, Totaal 2513.punten. S.S.S.. St. Pancras: meisjes 586:25. jongens 257.7. dames T 372.22. dames TT 303—, he*- ren I 518.heeren II 443.10. Totaal 2480.27 ptinten. Zoodat „Voorwaarts" de wedstrijd won met .32.73, punten. W1ERMGERMEER wieringerwerf. bekneld. Gistermiddag kwam het zoontje van den. landbouwers Vellinga met. een lading tarwe bestemd voor het pakhuis Zadenvriend te Wieringerwerf, den oprit afgereden. Het ging zeer' vlug. zoodat hij de paarden niet meer in kon houden. De jongen, 't gevaar ziende, sprong van den wagen, maar helaas aan den verkeerden kant, zoodat hij' tusschen den wagen en de muur bekneld raakte. Er was gelukkig direct hulp bij de hand, zoodat hij spoedig uit zijn benauwde positie verlost werd. Direct werd Dr. Hooekamer opgebeld, die spoedig ganwezig was. Deze constateerde schaafwonden aan het lichaam. Het is nog goed afgeloopen dus. ANNA PAULOWNA damclub excelsior. Uitslagen van gespeelde partijen. Ie tiental: H. Veenstra—-J. A. van Vliet 1—1 A. Boer—D. Jansen 0—2 2e tiental: D. Luijk—G. Schenk 2—0 L. Pietersé .Tr.—L. Pieterse Sr. 0—2 L. Piëterse Jr.G. Schenk 11 F. VlamingT. R. Teitsma 20 A. MolenaarL. Kruithof 11 ALKMAAR. 22 Oct. Andijvie f 5 per 100 Kg., Bloemendaler kool f 3.50 per 100 Kg., bloemkool I f 8.50— 11.50. idem II f 2.906.S0 per 100 stuks, boe renkool f 3.10—4.90 per 100 stuks. bieten f 3.504 per 100 Kg., druiven f 36—50 per 100 Kg., eele kool f 3.50 per 100 Kg., sroene kool f 3.50 per 100 stuks, kropsla f 2.50—3 per 100 stuks, knolselderie f 7.50 per 100 stuks, peren f 10—30 per 100 Kg., p rei f 5 7 per 100 Kg., peterselie f 12 per 100 bos, postelein f 0.75 per bakje, roode kool f 3.50 per 100 Kg., selderie f 0.60—1.30 per 100 bos, spinazie f 0.48—1.20 per 16 p. bak, spruiten f 1626 per 100 Kg., snijboonen f 38 per 100 Kg., dubbele spercieboonen f 18 per 100 Kg., tomaten f 16 per 100 Kg., uien f 3.50 per 100 Kg., witte kool f 2 per 100 Kg., breek- wortelen f 2.803.40 per 100 Kg., wortelen f 7 per 100 bos. witlof I f 36 per 100 Kg. WARMENHUIZEN. 22 Oct. Aanvoer: 7600 Kg. roode kool f 3.50. 61600' Kg. witte kool f 2. 2600 Kg. bieten f 3—4. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Oct. Aanvoer: 19000 Kg. peen f 2.50—3.40. 3750 K. sperejeboonen f 17, 13500 Kg. kroten f2.50—4. 19400 Kg .roode kóól f 3.50. 10500 Kg. witte kool f 2. 5200 Kg. gele kool 13.50, 4700 Kg. groene kool f 5. NOORDSCHARWOUDE 23 Oct. Aanvoer: 6300 Kg uien f 3.50, stek f 3.50, 113000 Kg. peen: A 4.70. B 3.40. C 3.-. D 2.50 5300 Kg. spercieboonen f 18. 1900 Kg. kroten f 2.50—4. 5300 Ke roode kool f 3.50. 191400 Kg. witte kool 2—, 2000 Kg gele kool 3.50. 1800 Kg. groene kool 5.180 sfuks bloem kool f 8.50-11.50.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3