SABINA 122 Br E. Hoekstra's K. Blaauboer Hoestpillen Fa. H. W. HOLSMULLER Alkmaar Veeruiling ou en jo de toekomst kent u Woning inrichting Geen enkel koffiesunogaat bevat meet en betere koffie dan Koffie- Surrogaat Bon Poldersche Prikjes en Preekjes Zaterdag 25 October 1941 DAGBLAD VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER Tweede blad Onderlinge ruiling van fok- en gebruiksdieren het beste. Wanneer men voor de afwikkeling van fcn zaak eenmaal a heeft gezegd, dan dient hierop b te volgen en de verdere letters van liet alphabet, indien dit voor de afwerking aoodig is. Ondergeteekende, E. Koster Dzn., ervaart dit als secretaris van de provinciale organi saties voor de bestrijding der rundertuber- tuiose en fokkerij ten opzichte vair de vee- uiüng. Vele zijn de moeilijkheden hieraan verbonden. Een nieuw bezwaar duikt op, nl. Je concurrentie, ontstaan door de mogelijk- jeid van contracteeren voor export van loopdrachtig vee voor a.s. voorjaar. Nauwelijks had de handel hiervan ken- pis gekregen, of men is den boer opgegaan ooi te contracteeren voor levering van der- plijke dieren op a.s. voorjaar. De hiervoor ueest geschikte dieren op de bedrijven wol len door de handelaars uitgezocht, waarna «tracht wordt den boer te overreden tot het duiten van een contract voor levering voor voorjaar wanneer de desbetreffende die- i?n hoogdrachtig zijn. Van een deugdelijke rarantie voor prijs en afname kan in deze jgenlijk moeilijk sprake zijn. Meestal zijn de veehouders genegen hier op in te gaan. V.n.1. doen zij dat, omdat men dan de gelegenheid krijgt, de des betreffende dieren nog eenigen tijd te kunnen melken. Te weinig wordt daar bij rekening gehouden met het feit, dat men tijdens de droogsta! de dieren moet onderhouden en liefst behoorlijk, aange zien anders van afname wel geen spra ke zal zijn. Of deze wijze van doen voor- deeliger is dan dergelijke dieren voor ruiling aan te bieden, wagen wij te be twijfelen. Men dient hierbij wel te be denken dat niet afnemen van contract- dieren geen vrijstelling van de verplich te levering geeft. Hiertegenover staat bij de ruiling een di- «:te prijswaardeering, volgens de markt en verhooging van f 10.voor Lb.c.-vrij en nj fokkerij-registratie kan de waarde hier- oor ongeveer op f 25.worden gesteld. Bo- endicn bestaat de mogelijkheid voor ont- angers van vee, dat bij eventueel geheel b.c.-vrij maken van hun bedrijven, zij f 25 icr dier subsidie krijgen van het provinci- sal Bestuur. De Bond van Melkveehouders ooft bovendien nog f 15.uit voor elk dier, roor de ontvangers, die lid zijn van den Bond- Ook liet. Bureau Ontruiming geeft nog 10.— voor die streken waar het vee geëva lueerd is geweest. Bij deze wijze van doen fordt wel aan de leveringsplicht voldaan. Te verwachten is het dat al worden de tij en weder normaal, men er op dient te re- enen, dat er toch allerlei wijzigingen in ons conomisch bestel zullen komen. Zelfs de jwone markthandel zal volgens onze mee- ing zich hieraan moeten aanpassen. De j).c.-bestrijding, die. naar wij gelooven al- imecn zal worden, met algemeene melk- ontröle zal hiertoe veel bijdragen. Verschillende coöperatieve handels- en af- etvereenigingen buiten onze provincie als ie te Akkrum,. in Gelderland en anderen even hierbij reeds aan wijzigingen hoe het al gaan. Volkomen zijn wij het daarom eens met iet gesprokene hieromtrent van Ir. Vet, de ecretaris van de Höllandschc Maatschappij au Landbouw op de Zaterdag j.1. gehou- len Afdeelingsvergadering te Hoorn. Onze oede fok- en gebruiksdieren dienen mid- els onze eigen organisatie onderling te orden geruild. Onze tegenwoordig moeilij- o tijden wijzen hierbij op een ontwikke- ngsproccs, waaraan onze veehouders hun olie aandacht hebben te schenken. Doen dit niet, dan komen ze te laat en wordt, rover hun bclangep beschikt. Het ligt niet p onze weg hierover verder uit te wijden, naar alleen hebben wij gemeend hierop de .indacht te moeten vestigen, terwijl wij ons Ivast met deze ruilingsmogelijkheid meen- en te moeten baseeren op bovengenoemde edachtengang. Zoodra de door ons aange- chtc personen hun medewerking toezeg- in, zullen wij hun namen publiceeren, op- it een ieder van hen de gewenschte inlich- Ingen kan krijgen. Uit onze Omgeving LANGEDIJK UNIFORME SCHOOLTIJDEN. Voor de scholen (lagere en Ulo) zoowel penbare als bijzondere in de gemeente angedijk is de volgende regeling voor de ihooltijden getroffen gedurende den win- ir. Vanaf 3 November a.s. zal school gehou- ?n worden op Dinsdag, Woensdag, Don- Ierdag en Vrijdag van IC uur v.m. tot 1 uur n.m. en van half drie tot half vijf. VERZEKERING GEMEENTE-EIGEN DOMMEN TEGEN MOLEST. De burgemeester dezer gemeente heeft een egeling getroff^p voor de verzekering van llle gemeente-eigendommen tegen oorlogs- «olest e.d. Te gebruiken tegen hoest, kinkhoest, pijnlijke keel en bronchitis, fl.56 per flacon. Verkrijgbaar bij alle Drogis ten en Winkeliers welke drogist-art. verkoopen Neemt eens proefl Zendt deze adv. niet hijvoeging van 13 ct. in postze gels aan Mij. Hoekstra, Heerengracht 33. Amsterdam. U ontvangt 30 pillen met gebruiksaanwijzing. Waarom geen uitbreidingsplan voor Znidscharwonde? Een dorpskom is wenscheüjk. Zooals bekend, is voor Broek op Langen- dijk en voor Noordscharwoude reeds gerui- men tijd geleden een uitbreidingsplan vast gesteld. Het nut hiervan wordt thans reeds bewezen, door den bouw van ruim 80 wo ningen voor Heldersche vluchtelingen in deze dorpen. Indien destijds geen uitbrei dingsplannen waren vastgesteld, zou deze bouw onmogelijk zijn geweest en zouden zeer zeker deze woningen niet in de ge meente Langedijk zijn gekomen. Alle be staande wegen zijn immers volgebouwd, zoo dat men zijn toevlucht moet zoeken tot an dere terreinen, welke geschikt dienen te worden gemaakt. Hiervoor is echter eerst een vastgesteld en goedgekeurd uitbreidings plan noodig. Wij hebben ons in verband hiermede de vraag gesteld waarom niet ook voor Zuid- scharwoude een dergelijk plan is vastge steld. Er is in dit dorp momenteel geen en kele gelegenheid om te bouwen. Het moet gezegd worden, dat het niet gemakkelijk zal zijn, hier geschikte terreinen te vinden. Het terrein langs het Kerkepad is reeds bij voor baat uitgeschakeld, omdat de provincie bij de voteering van gelden voor de verbetering van het Kerkepad de voorwaarde heeft ge steld, dat langs d££en weg niet gebouwd zal worden. Dit lijkt ons trouwens geen groot nadeel, omdat deze weg te ver van de dorps kern is verwijderd. Het zou heel wat mooier zijn, indien een dorpskom kon worden ver kregen met enkele straten, uitkomende op de Dorpsstraat. Er wordt altijd het bezwaar gemaakt tegen den tegenwoordigen vorm van het dorp, dat men niet eens prettig kan wandelen. Men moet steeds dezelfde straat op en neer loopen. Wanneer men er in zou slagen, een dorpskom te vormen, zooals wij hierboven aangeven, zou aan dit bezwaar ook tege moet gekomen zijn. Het is noodzakelijk, dat te Zuidschainvou- de aandacht aan dit vraagstuk wordt ge schonken, vooral ook, wanneer in de naaste toekomst meerdere woningen zullen worden afgekeurd. Het zou ons niet. verwonderen, als de au toriteiten in de hiervoren geschetste richting een oplossing zullen zoeken. Een dergelijke oplossing zou zeer zeker door velen worden toegejuicht. SLUITINGSUUR KAPPERSBEDRIJVEN. 's Zaterdags om tien uur. Onlangs is door den Ned. Kappersbond afd. Langedijk bij den Burgemeester een verzoek ingediend, onderteekend door nagenoeg alle kappers, strekkende om het sluitingsuur voor de kappers- en babiersondernemingen des Zaterdags te bepalen op 10 uur n.m. Naar wij vernemen, heeft de burgemees ter gunstig op dit verzoek beslist, terwijl het betreffende besluit inmiddels reeds is goedgekeurd door het departement van Handel, Nijverheid én Scheepvaart. Schagen Tel. 395 COMMISSIE VAN BEHEER WORDT OPGEHEVEN. Met ingang van 1 November zal de Com missie van Beheer van de Gemeenschappe lijke Gasfabriek voor Langedijk en St. Pan cras worden opgeheven. Bij de beschikking, betreffende samenvoeging der Langendijker gemeenten, werd bepaald, dat de zittende le den van de Commissie van Beheer de be voegdheid blijven uitoefenen, welke hun zijn opgedragen in de gemeenschappelijke rege ling betreffende de exploitatie van de gas fabriek, totdat een nieuwe commissie van beheer zal zijn benoemd overeenkomstig de nieuw op te stellen gemeenschappelijke re geling. Vóór 1 November moet een nieuwe gemeenschappelijke regeling zijn vastgesteld. We vernemen, dat dit nu geschiedt overeen komstig de verordening, waarbij de raden met 1 September zijn opgeheven. REORGANISATIE VAN MAATSCHAPPE LIJK HULPBETOON. We vernemen, dat het in de bedoeling van het gemeentebestuur ligt, de instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon of Burger lijk Armbestuur, die in de 4 vroegere ge meenten bestonden, en waarvan het beheer berustte bij de respectieve besturen, te reor- ganiseeren in dezen zin, dat het beheer dan onder Sociale Zaken zou komen. Waar de gemeenten in totaal ongeveer f 45000 subsidie verleenden en eigenlijk al heel weinig zeg genschap hadden over de wijze van beste ding der gelden, zou door de reorganisatie die toestand anders worden. KLEINE-TUINDERSSTEUN. Als gevolg van de veranderde en verbeter de omstandigheden, die voor de tuindershe- drijven zijn ontstaan, hoorden we eenigen tijd geleden het vermoeden uitspreken, dat binnen afzienbaren tijd de steun aan kleine tuinders wel zou komen te vervallen. Thans vernemen we, dat er van pogingen in die richting nog geen sprake is. BRIEVENBUSSEN GEWENSCHT. Er zijn den laatsten tijd heel wat klachten geuit over de postbestelling. Maar nu maken wij eens melding van een klacht van de post over haar klanten. Nu de postbestel ling 's avonds later is dan voorheen en de winkels om zes uur moeten sluiten, komen de bestellers vele malen voor de gesloten deur. Dat zou niet zoo erg zijn, als er maar een brievenbus in was. In de meeste winkel deuren echter zit geen brievenbus. Het is in donker al een zware taak voor de bestellers om hun werk te doen, maar als zij dan nog genoodzaakt worden „achterom" te gaan om de post kwijt te raken, met de kans om over een in de steeg geplaatste fiets een been te breken, wordt het er niet beter op. Als zij verstandig zijn, nemen zij dit risico niet en het gevolg is, dat men z'n post nog later krijgt: den volgenden morgen. Het aanbren gen van brievenbussen is zeer aan te beve len. NIEUWE BOTER- EN VETKAARTEN. De uitreiking van nieuwe boter- en vetkaar ten zal plaats hebben in de week van 27 Oct. tot en met 1 Nov. a.s. De uitreiking ge schiedt uitsluitend bij gelijktijdige inleve ring der thans geldige boter- en vetkaarten. Zij, die op grond van zwaren of zeer zwaren arbeid resp. een bonboekje C of D hebben ontvangen, dienen de vetkaarten daarvan af te knippen en eveneens in te leveren. Een ieder is verplicht in elke stamkaart de daar bij behoorende boter- of vetkaarten (even tueel met de extra vetkaart van het bon- boekje C of D( te leggen, en de bescheiden aldus aan den betr. ambtenaar te overhan digen. Uitgereikt zullen worden: bij inlevering van een halve boter- of vet kaart 1 boter- of vetkaart; bij inlevering van een heele boter of vetkaart 2 boter- of vet kaarten; bij inlevering van een vetkaart bon boekje C 1 vetkaart en voor een bonboek je D vier vetkaarten. Gefabriceerd onder Regeeringscontröle Ook zij, die niet in het bevolkingsregister dezer gemeente zijn ingeschreven, kunnen aan de alhier gevestigde kantoren hun kaar ten inruilen. De uitreiking geschiedt:: te Broek op Lan- gendijk: Maandag 27 Oct. van 9—10 uur de huisnrs. 1—50; van 10—11 de nrs. 51—100: van 1112 uur de nrs. 101150; van 2—3 uur de nrs. 151200; van 34 uur de nrs. 201—251; van 45 uur de nrs. 251301. Vrijdag 31 Oct. van 910 de nrs. 301350; van 10—11 de nrs. 351-400; van 11—12 de nrs. 401461; van 2—° de nrs. 461510; van 34 de nrs. 511561; van 45 uur de rest. Te Zuidscharwoude: voor inwoners van Zuidscharwoude, Maandag 27 Oct. van 910 u. wijk A no. 150; van 1011 u. wijk A no. 51100; van 1112 wijk A no. 101150; van 23 u. wijk A no. 151200; van 3—4 uur wijk A de rest en wijk B 130 van 45 uur wijk B no. 31—81. Dinsdag 28 Oct. voor inw. van Zuidschar woude: van 0—10 u. wijk B no. 82—131; van 1011 wijk B de rest; van 112 uur wijk C. Te Zuidscharwoude voor inwoners van Noordscharwoude: Woensdag 29 Oct.: van 910 u. wijk B 145; van 1011 wijk B de rest; van 1112 u. wijk A no. 150; van 23 wijk A 51100; van 34 wijk A de rest, Langestraat, Oosterstraat 121; van 45 uur de Spoorstraat. Donderdag 30 Oct. voor inw. van Noord scharwoude: 910 Oosterstraat van no. 21 Anna Paulowna, 25 Oct. Beste Reintje „Datum postmerk", wou 'k al hierbo ven schrijven, omdat ik nog niet weet, wanneer ik je dit briefje zal sturen en een paar dagen eerder dan gewoonlijk al ben begonnen. Maar dat doet je zoo den ken aan invulbiljetten voor de belasting of andere ongevraagd in je bus gestopte papieren. Nee, die datum komt wel later, als ik den brief afmaak, maar nu, nu ik nog een half uurtje over heb, zoo tus- schen licht en donker, begin ik toch al vast maar wat met je te babbelen. 't Is op 't oogenblik echt Polderweertje! De weinige boomen en struiken om ons huis buigen voor den stormwind, de tak ken zwiepen en zwaaien heen en weer, de bladeren, donkergroen of al geel en bruin, geven mee om het leven te rek ken, maar enkele moeten toch loslaten en vallen op den natten grond, waar gras en kruid ook al ouderdomsverschijnselen gaan vertoonen. Zoo nu en dan klettert een fiksohe regenbui tegen de ruiten. 't Is goed nu in huis te zijn, veilig en beschut te zitten in eigen kamer. Laat de wind buiten maar razen en tieren, de re gen neer plonzen of slaan tegen muur en venster. Hier binnen vlamt heel rustig het lichtje onder den theepot. De thee is wel surrogaat, maar 't vlammetje nog echt, ik bedoel van een echt waxinekaars- je. Een van de weinige die 'k nog heb en waar 'k zoo zuinig op ben, omdat ik 't zachte, stille licht zoo echt gezellig vind in uren als dit, waarin we 't ruwe weer buiten sluiten en zelf rustig en vredig zitten in de kamer, waarvan de hoeken reeds donker beginnen te worden. Zoo'n schemeruurtje doet een mensch goed! Rust voor 't lichaam na het werk van den dag; rust voor den geest, die moe wordt van 't wereldrumoer, dat de hartstochten opzweept, gelijk de herfst storm thans de golven van de zee, die we hier zoo nu en dan diep hooren brommen. Schemeruur-tijd van rust en bezinning! een streep door te halen. Het lijkt me in 't licht van den dag wat al te lyrisch, al ben ik met m'n theesurrogaat dan wat uit den toon gevallen. Maar misschien doet het je wel aan een eigen Poldersch schemeruurtje herinneren. Laten staan dan maar? Nou vooruit. 'k Ben nou in een heel andere stem ming, één die je ook nog wel zal ken nen, al woon je nu niet meer bij ons op de vlakte, 'k Ben er, den dag na m'n schemeruurtje eens op uitgetrokken, heb me door den wind, waar we altijd zoo gezellig op kunnen foeteren als we er te genin moeten fietsen, eens flink laten doorwaaien en ben eens lekker tegen storm en regen ingetornd. Dat maakt weer een ander mensch van je en wij Polderschen kunnen er, geloof ik, op den duur werkelijk niet buiten. Als 't zooals laatst, lang achter elkaar zoo ongewoon stil, mooi weer is, gaan we er inwendig naar verlangen, dat we ons weer eens schrap moeten zetten tegen den wind. Dat hebben we bepaald noodig, voor onze spieren en verzwakte zenuwen. En na zoo'n vechtpartijtje tegen wind en regen, waardeer je dan weer dubbel je eigen thuis. Dat zullen de meesters en kinde ren in Breezand ook wel doen als ze weer gauw in hun eigen school mogen. Ze hebben wel niet aldoor in regen en wind geloopen, ze waren als „geëvacu- eerden" met hebben en houen goed en gedeeltelijk zelfs heel goed gehuisvest en gasten en gastheeren konden het best met elkaar vinden, maar 't liefst zullen ze de beenen toch weer onder „eigen" tafel steken, zooals wie hun gastvrijheid ver leenden zullen zeggen: nou kunnen wij ook weer ons gewone gangetje gaan Een mensch is nu eenmaal graag baas in eigen huis. Slikker aan de Sluis, ook, maar natuurlijk kreeg de klas van school I toch onderdak bij.hem al stonden de kindertjes wat onverwacht voor z'n neus. Zoo, hier moest ik afbreken, omdat het al te donker begon te worden en nu ik dan verder zal gaan, maar eerst den da tum er boven gezet en wat ik schreef, nog eens overlas, voel ik er veel voor er Mijnheer Baken zal dus je las 't zeker al in de krant niet langer pen ningmeester en secretaris van het Bur gerlijk Armbestuur zijn. Twintig jaar is hij 't bijna geweest. Waar blijft de tijd. We kennen z'n opvolger, mijnheer Boll, nog niet zoo goed en we ho pen dat is voor alles het beste, niet? dat hij hem zoo zal ver vangen, dat het B.A. mijnheer Ba ken niet zal missen. Want die staat zeker bij allen bekend als een ac curaat werker, altijd even goed en gelijkmatig van humeur, welwillend en bereid te helpen, waar hij kan, een die niet veM zegt, maar in bescheidenheid en zonder drukte staag doorwerkt en veel verzet. Nu het door de omstandigheden wel bij 't ontslag „op de meest eervolle wijze" zal moeten blijven, mogen we hem hier wel even deze pluim op den hoed steken, vind je niet? Voor „Ziekenzorg", om weer op iets heel ander over te stappen, is het tijd om een heel belangrijk besluit te nemen. Moet het fonds nog probeeren z'n zelf standig bestaan voort te mogen zetten of zich, gedwongen door de omstandigheden, aansluiten bij eemgrooter geheel? 'k Zou je nog wel een blaadje vol kunnen schrij ven over wat daar allemaal aan vast zit, zooals er ook nog wel eens, los van het Ziekenfondsbesluit, wat te vertellen zou zijn geweest over het voor en tegen van zoo'n fonds in een kleine gemeente met zijn bijzondere verhoudingen tusschen lid- patiënt, bestuur en arts. Nu 't besluit nog vallen moet, loop ik er, naar goed kran- tengebruik, natuurlijk niet op vooruit. 'k Begon met de herfststormen en ein dig met de lente. Ja, dat lijkt misschien wat vreemd, vooral nu, nu niet alleen de natuur, maar alles wat in de wereld ge beurt en zoo in overeenstemming is met het ruwste van onze jaargetijden, ons zelf ook meer dan ooit in herfststemming brengt. Maarin Breezand worden al weer op verschillende velden de bollen aan de aarde toevertrouwd. En al moeten we ook nog door den winter heen, de nu nog kale, dorre veldjes zullen een maal weer getooid zijn met groen en bloemen. Zoo oud we zijn, zagen we het ieder jaar gebeuren en kunnen het nog haast niet gelooven, dat uit het schijn baar doode weer nieuw leven komt. Maar komen doen ze, de bloemen als het lente is! Zal 't dan ook lente in de men- schenwereld zijn? Dat hoopt je Stijntje. af; van 1011 Hofstr.: van 1112 uur le en 2e Lagehoekstr., Mosselstr., Veilingterrein, Handelskade; van 3—4 u. Pikstraat, Tegel- straat, Molenkade; van 45 u. Visscherspad, Kroonstr., Achterstraat, Waarddijk. Te Oudkarsntl: Dinsdagmiddag 28 Oct. van 2—3 u. wijk A 311—361; van 3—4 u. wijk A de rest; van 4—5 u. wijk B 1—51. Te Oudkarspel Woensdag 29 Oct.: van 9— 10 u. wijk A 1—50; van 10—11 wijk A 51—100; van 11—12 wijk A 101—160; van 2—3 u. wijk A 161—210; van 3—4 wijk A 211—260; van 4—5 wijk A 261—311. Te Oudkarspel Zaterdag 1 Nov..: van 9— 10 uur wijk B van no. 51 af; van 10—11 wijk C en van 11—12 wijk D. De kantoren te Broek op Langedijk en Out karspel zün in de voornoemde week uit sluitend geopend voor bovenstaande uitrei king, terwijl alle overige werkzaamheden worden waargenomen door het Kringkantoor te Zuidscharwoude, dat voor het publick ge opend is eiken werkdag van 9— 12% uur. 's Middags gesloten.) Na bovenstaande data zal in geen geval voo/ 10 Nov. meer gelegen heid tot inruiling bestaan. Te Sint Pancras zullen de boter- en vet kaarten worden uitgereikt op Dinsdag 28 October. Van 9—10 uur de nrs. 1—76; van 1011'u. nrs. 76151; van 1112 uur nrs. 151—226; van 2—3 uur de nrs. 220—301; van 34 uur nrs. 301373 en van 4—5 uur nrs. 376 en de rest. BROEK OP LANGENDIJK. AANVARING. Schipper D. uit 't Veld is dezer dagen op de Ringvaart van Heerhugowaard in aanva- ring gekomen met een schoeiing. Zijn motor boot bleef er op vast zitten en het kostte veel moeite, om het vaartuig weer vlot te krijgen. Inmiddels waren een ingenieur van den Prov. Waterstaat, eenige opzichters en werklieden er bij gekomen en de ingenieur infonneerde eens bij schipper D. of deze wel verzekerd was, aangezien er schade aan de schoeiing was aangericht. Dit bleek wel het geval te zijn, maar toen de schuit vlot was, wilde de schipper niet wachten totdat de politie gearriveerd was. De ingenieur gaf toen opdracht aan zijn mannetjes, de schuit vast te houden, hetgeen geschiedde. De schipper, ook niet mis, werd woedend en gaf z n knecht opdracht, om met de bootshaak er op los te slaan. De knecht voldeed aan dit bevel en de mannen van de Waterstaat kozen de wijste partij. Zij lieten het scheepje varen, maar voor schipper en knecht zal dit muisje nog een leelijk staartje hebben. De politie kwaim er aan te pas en die heeft lange armen. In Alkmaar werd de boot aan gehouden en werd proces verbaal opgemaakt, zoowel tegen den schipper als tegen den knecht. OUDKARSPEL. DIE VEERTIG PLUSJES ZIJN VERDWENEN. Twee veehouders aan het Noordeinde de zer gemeente zijn gisteren tegen de lamp ge loopen. Twee controleurs van de Crisis-Zui- velcentrale hehben bij een huiszoeking be slag gelegd op een twintigtal kazen, welke clandestien door deze heeren yervaardigd waren. Zij zullen er geen plezier van heb ben. In plaats van extra kaas op de boter ham, zullen zij iets anders op hun bordje krijgen. De straffen, welke voor dergelijke delicten worden gegeven, zijn niet malsch. De kaas is zoolang veilig opgeborgen in het gemeentehuis van Langedijk. Als daar nu maar geen muizen zijn NOORDSCHARWOUDE. VOORLICHTINGSCURSUSSEN. De voorlichtingscursussen van de Huishou delijke voorlichting ten plattelande alhier, verheugen zich in een goede belangstelling. Voor de kookcursus, welke over 14 dagen zal aanvangen, hebben zich 20 deelneemsters opgegeven. De naaicursus, welke thans ge ëindigd is, is uitstekend geslaagd. Deze stond onder leiding van mej. Liefhebber te Alkmaar.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 5