veilingen WIERINGEfi, LANGEDIJ K Langedijker Grocntenccntralc GROENTEN Langedijker SITfT MAARTEM WteRtNGERMKFII Uit onze Omgeving WADDENZEEVISSOHERU BOOPYOL. Een goed slot van 1941 te wachten. Met de komst van de sardien Za terdag was de vatngst vermoedelijk door het slechte weer niet zoo groot schijnt aan alle zegeningen van dit. jaar voor den visscher nog geen einde te zijn ge komen, want ook op ander terrein geeft de Waddenzee thans hoopvolle vooruit zichten. Er is op het oogenblik weer een groote bedrijvigheid, die zoo langen tijd zoek is geweest. Ook i spiering! Zoo is Vrijdag j.1. een visscher uitgevaren ter spieringvangst en hij kwam met 300 K.G. binnen. De spiering braoht de uitstekende prijs van 47% cent per KG. op, zoodat daar mede ook nog wel een weekloontje is te ver dienen. Spiering kan nog het geheele sei zoen worden gevischt Wij herinneren er aan dat er vorig jaar overvloedig spiering was (aangevoerd werd ruim 25000 KG.) en meer malen werden eenige duizenden ponden aan gebracht.. De prijs was gemiddeld 36 cent en werd later zelfs 75 cmt per KG., n.1. in den winter toen ook op hét ijs in bijten nog met de z.g. „totebel" op spiering werd gevischt en geen enkele andere visch aan den afslag kwam. Thans kan, indien de vangsten normaal yerloopen, met deze visscherij weer een loo- nenö bedrijf worden verwacht. Voorts is men vorige week met de wul- kenvisscherij begonnen, waarmee Vrijdag j.1. de eerste aanvoer binnenkwam. Hiervoor werd de hooge prijs besteed van 73% cent per KG. De wulk is een groot soort krukel. Dit artikel is geheel op export, aangewezen, daar het in het binnenland weinig gangbaar ig. In België is echter veel belangstelling voor de wulk. Deze visch is niet meer zoo dik gezaaid op de Wadden, maar voor en kele visschers zit er toch nog wel een brood- winning in. Bovendien vinden thans een 3-tal visschers een goed 'loonend bestaan in de consumotie- mosselvisscherij, terwijl men voorts al een paar weken bezig is met het visscheh op zee sterren, welke voor bemesting van het land gaarne aftrek vinden. Ook vindt op de Wadden nog regelmatig garnalenvisscherij plaats, terwijl weer ande ren in de botvisscherij nog altijd emplooi vin den. De mosselvisscherij voor Zeeland is nu echter afgeloopen. Alle heus aan dek! Uit het vorenstaande blijkt wel dat er mo menteel nog tamelijk veèl visch zit in de Waddenvisscherij en dat door die verschei denheid vele mogelijkheden voor den vis scher openstaan. Vóór het invallen van den winter kunnen nog eenige weken van groote bedrijvigheid worden verwacht en alle hens komt thans aan dek, want alles wat nu uit zee wordt gehaald wordt goed betaald. POLITIE. Gevonden: een beige ceintuur van een mantel. Verloren een zwart stoffen dameshand schoen met wit randje en een portemonnaie inh. eenig ^eld en foto's. BRANDSTOFFENBIJSLAG. Ingaande 19 October tm. 18 April 1942 wordt aan ondersteunde werklooze arbeiders wedler een brandstdffenbijslag verleend. In het tijdvak 19 October t.m. 22 November 1941 bedraagt deze ten hoogste f 1.— per week en van 28 Nov. 1941 tm. 7 Maart 1942 maximaal f 1.30 per week. terwijl daarna tot 18 April 1942 weder ten hoogste een be drag van f 1.per week wordt uitgekeerd. De verstrekking vindt plaats onder de zelfde voorwaarden als vorig jaar. IR. RINGERS TE WIERINGEN. Ir. Ringens. Algemeen gemachtigde voor den Wederopbouw en de Bouwnijverheid te Den Haag (voor Wieringen geen onbeken de) bracht Zaterdag j.1. een bezoek aan deze gemeente, teneinde zich persoonlijk op de hoogte te stellen van den stand van den houw van de woningen voor de Heldersche .vluchtelingen alhier. Met de bouwleiding maakte de heer Rin gers een rondwandeling over het terrein. SCHAAP VERMIST. De heer N. D. Lont. wonende Oosterklief alhier, vermiste Maandagmorgen een schaap uit de weide. Het vermoeden dat hier dief stal in het spel is. ligt het meest voor de hand. INMAAKANDIJVIE. Op de Langeüijker fabrieken is men be gonnen met den inmaak van andijvie, of schoon het toch ook nog druk is met den zuurkoolinm&ak. Langzamerhand zal de drukte hiervan wel wat gaan verminderen en daarmee ook het benoodigde aantal werk krachten. Mocht het -door den andijviein- maak wat beter worden met het prijsverloop van dit product, dan zouden de telers dat ten zeerste toejuichen. DE GEMEENTEBEGROOTING 1941. Voor het tijdvak van 1 Augustus tot het einde van het jaar moest voor de nieuwe gemeente een begrooting worden opgemaakt, welke nu eenigen tijd ter inzage heeft gele gen. Aangezien het hier een begrooting be- jreft over een gedeelte van een jaar en ver schillende aangelegenheden nog niet heele- maal geregeld zijn, is het moeilijk een juist inzicht in de nieuwe omstandigheden te krij gen. Zoo oogenschijnlijk is de toestand niet ongunstig. De begrooting sluit voor den ge wonen dienst op een bedrag van f 213.373,91, mét een post voor onvoorzien van f 10.879,87 De kapitaaldienst sluit* op een bedrag van f 39.456,07, met een nadeelig saldo van* 1 7507,43. Bij het doorbladeren van begrooting en memorie van toelichting werd onze aan dacht getrokken door den post kosten secre tarie-personeel. In de indertijd gehouden vergadering te Noordsc'barwoude, waar over de combinatie van drie gemeenten werd ge sproken kwam een begrooting ter sprake, waarin voor de kosten van secretarie-perso neel een bedrag was gedamd'vanaf f 1500. Dat men het toen wel een beetje te eenvou dig heeft gezien, blijkt wel uit de cijfers, wel ke in deze begrooting zijn opgenomen. Het salaris voor den hoofdcommies is van*f 2000 tot f 2500; voor den commies f 1500 tot f 2000, voor den adj.coamiies le klas f T200 tot f 1500 adj.commies 2e klas f 900 tot f 1200; klerk le klas f 600 tot f 900, en twee klerken 2e klas f 300 tot f 600,per jaar. Wanneer alle ambtenaren op bun maximum staan zal de salarispost f 9300.— zijn, nog ongeacht de toelagen voor diploma's enz. Het totaal be drag hij de minianumsalarissen is f 6SOO. Hierbij is het hoofd van de afd. sociale za ken buiten beschouwing gelaten. Het aantal inwoners der gemeente Lange- dijk was per 1 Atigustus 7869. ZUIDSCHARWOUDE. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. De heer A. Berkhout alhier herdenkt de zer dagen zijn 25-jarig jubileum als markeur hij de wedstrijden van den Ned. Kolfbond. Ook bij de P.P.C.-wedstrijden en onderlinge wedstrijden heeft, hij meermalen zijn diens ten in die functie bewezen. Meer dan 25 jaar is hij lid van Op Maat en trouw heeft hij daar de kolfwedstrijden meegemaakt en op de gewone kolfavonden was hij door gaans present. Zelf een goed kolver en het klappen van de zweep in het kolfspel uit stekend kennend, was hij, mede door zijn daarvoor geeigende hoedanigheden, wel de .meest aangewezen persoon, om als markeur te fumgeeren. Het bestuur van den Ned. Kolfbond had al spoedig die eigenschappen in hem ontdekt, die Berkhout wist dienst baar te maken bij de soms wel eens moei lijke beslissing. Nooit is er aanmerking op zijn werk gemaakt, omdat ieder kolver over tuigd was, dat het aan hem goed was toe vertrouwd. Alle kolvers hopen dan ook, dat het hem gegeven moge zijn, nog vele jaren zijn gewaardeerde diensten te verleen en, die onmisbaar zijn bij de wedstrijden, die bij de kolf sport worden gehouden. DE KERKELIJKE COMBINATIE. Nader vernemen we. dat de Ned. Herv. kerkelijke instanties te Noordscharwoude en Oudkarspel niet ongenegen zouden zijn op het verzoek tot combinatie, uitgaande van die te Zuidscharwoude. in te gaan. doch de .financiën spelen hierbij een rol. Als men er financieel niet op achteihit zou gaan, zou men wel in het verzoek toestemmen. Mocht men op dat standpunt blijven staan, dan zou. wilde de combinatie een feit worden. Zuidscharwoude voor de tengevolge daarvan ontstane hoogere kosten moeten opkomen. Of de kerkelijke gemeente met een betrekke lijk klein aantal zielen dit zou kunnen dra gen is ongetwijfeld het groote probleem voor hen, die daarin hebben te beslissen. In 9 maanden f 450.000 meer om gezet. Nög geen verlaging van het veilingspercentrage. Het bestuur van de Langedijker Groenten Centrale kwam bijeen in het vergaderlokaal der veiling, onder leiding van den heer H. Schelhaas. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering werd medegedeeld, dat de omzet over dé maand Augustus f 184152.71 heeft bedragen (v. j. f 169.463.18). In September was de omzet f172.253,64 tegen f 206.627,24 in het vorige jaar. De omzet over 1 Januari tot 1 October was f2.248.004.95. (v. j. f 1.796.747.71) dus ongeveer f450.000 meer. „De Koophandel" deelde mede, dat de hee- ren H. Wagenaar en P. Kamp tot plaats vervangende bestuursleden zijn benoemd. Voor de doorgedraaide andijvie, waar voor in het begin slechts 10.75 per 100 kg. werd vergoed, wordt nu f2 per 100 kg. vergood. Dit geldt met terugwer kende kracht. Ingekomen was een circulaire over de di stributie van ijzer en staal. Het is gewenscht. dat de tuinders slechts het noodzakelijke aanvragen. Van de Prov. Commissie uit de Veilingen was een circulaire ontvangen over de ver lichting van de koolschuren. Geadviseerd wordt, zeer zuinig met electricteit om te gaan. Men hoopt spoedig en regeling met het" P.E.N. te treffen. Het is wel noodzakelijk, dat voor de ver warming van koolschuren bij het distribu- SCHAGEN Vereeniging voor ziekenhuisverpleging blijft bestaan Verplicht verzekerden kunnen echter geen lid meer blijven. Gisteravond kwam de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging Schagen in buitenge wone vergadering bijeen. Voorzitter is de heer Wissekerke, secre taris de heer Bolte. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en deelt mede, dat een verheugende mededéeling is ontvangen. De notulen gaan onder de hamer door. Voorz. geeft een kort overzicht over 't ver loop der zaken betrefende het ziekenfonds- besluit en deelt dan mede, dat bericht is ontvangen, dat de vereeniging door kan gaan doch verplicht verzekerden kunnen niet bij de vereeniging aangesloten worden. De heer Aij vraagt of de omslag niet ver hoogd zal moeten worden, daar verscheidene verzekerden afvallen. Voorzitter deelt mede, dat dit niet noodig zal zijn. Er blijft een voldoend aantal leden over. De heer Bakker vraagt of verplicht ver zekerden ook vrijwillig verzekerd kunnen blijven. De heer v. d. Sluis deelt mede, dat het ziekenfonds de gelden blijft innen tot de toestand wat duidelijker is. Als dan blijkt, dat er teveel betaald is, zal restitutie plaats vinden. Het bestuur drukt den leden op het hart, de contributie te blijven betalen tot men zeker weet of men verzekerd ié bij een toegelaten ziekenfonds. Gepensionneerden zijn niet verplicht zich te verzekeren en kunnen op denzelfden voet de verzekeringen handhaven, die zij reeds gesloten hebben. Ook rijksambtenaren be- hooren niet tot de verplicht verzekerden. De heer Wit vraagt of het lidmaatschap bij de Federatie niet opgezegd kan worden. Het kost veel geld en levert geen nut op. Voorzitter meent, dat dit lidmaatschap wel automatisch zal eindigen. Tenslotte wordt besloten, de vereeniging niet' te liquideeren en op denzelfden voet voort te gaan. Het bestuur krijgt vrij man daat voor het handelen ten aanzien van eventueele wijzigingen, mits geen ingrijpen de veranderingen op financieel gebied plaats vinden. De voor Woensdag a.s. vastgestelde ver gadering vindt nu geen doorgang. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter de vergadering. tiebureau brandstoffen worden aangevraagd wanneer men dit nog niet gedaan heeft. De Prov. Commissie deelde mede, dat van de betrokken instantie bericht is ontvangen, dat voor den tuinbouw géén rubberlaarzen beschikbaar worden gesteld. Voorloopig geen cultuurscholen. De stichting van Cultuurscholen gaat voor loopig niet door. Voor het inrichten van boekhoudingen vbor den tuinbouw is hier het boekhoudbu- reau van den heer Van Zuijlen ingeschakeld. Dit is voor het juist berekenen van de kost prijzen der producten. Toch provisie betalen In verband met het verplicht veilen acht het dag. bestuur het het recht van de vei ling. evengoed het veilingspercentage poot- aardappelen te ontvangen. Het bestuur ging hiermee accoord. De voorzitter deelde mede, dat er een hoe veelheid van 1400 kg. papier voor het af dekken van de koolsc/huren beschikbaar is. Opgaven kunnen worden gedaan. Geldbelegging. De L.G.C. viel ook onder.de bepalingen voor de inschrijving in de Staatsie en ing. Er is voor f 2500 ingeschreven. Het voorloopig nadeelig saldo per 31 Aug. over dat jaar is f 4682.23. De heer de Boer deelde mede, dat bij de L.G.C. 546 wagons gewone, 124 wagons suc ces witte kool voor zuurkool zijn geïnventa riseerd. Tot vandaag zijn 605 wagons ge veild. Voor geheel N. Holland was de inven tarisatie samen 2460 wagons, waarvan 772 succes-witten. Weinig vletten. De heer W. J. Balder zeide dat er te wei nig vletten los komen van de Heide Mij. voor het koolhalen. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar VOOR OEN POLITIERECHTER. .Zitting van Maandag 27 October 1941. MISHANDELINGEN EN DIEFSTALLEN. Natuurlijk waren de kinderen er weer de oorzaak van, dat C. A. B.. te Bergen woon achtig. als verdachte terecht moest staan. Hij zou volgens de dagvaarding op 5 Augustus j.1. mej. J. J. M. S. aldaar mis- handeid hebben. De juffrouw^ deed een om standig verhaal, waaruit bleek, dat haar kinderen door die van verd. werden „ge koeioneerd". Voor dit feit had de juffrouw van verd. een klap op het hoofd gekregen: iets wat ontzettend veel pijn deed en waar door ze lichtelijk in die war was geraakt. „Ik heb dien iongen van de juffrouw al ver schillende malen gewaarschuwd, dat hij van mijn kinderen moest afblijven en hem daarvoor wel eens een draai' om z'n ooren gegeven aldus verd. „Dat liegt die man", kreet de juffrouw! U moet u matigen, .anders gaat u 'die zaal uit. waarschuwde haar de wnd. politierech ter. mr. v. d. Loos. De Officier van Justitie, mr, de Brueys Tack. achtte zelfverweer niet bewezen en eïschte f 20.boete snbs. 10 daeen en con form dezen eisch werd verd. veroordeeld. Verdachte A. A. te Den Helder haidl zich niet de moeite getroost uit de Jutterstad naar Alkmaar te komen. Op 14 Augustus jl. was er tusschen hetn en mej. H. v. G. uit Den Helder ruzie ontstaan en er waren woorden gevallen. Het eind van het liedje was, dat verd. die juffrouw een kh4P in haar gezicht had gegeven. De Officier eischte f 40.boete subs 20 dagen, en met, dezen eisch kon mr. v. d. Loos zich vereenigeij. ZIJN KAMERAAD BESTOLEN. Het is niet mooi om een kameraad 1« bestelen, zei mr. de Brueys Tack tot verd. E. M. V. uit Middenmeer, die op 27 Augus tus uit een schuur waar het colbertjasje hing van een kameraad een beurs had ge stolen met een bankje van tien en eenig klein,geld erin. De beurs had verd. In 't water gegooid. Weliswaar had hii het geld teruggegeven en ook de waarde van de beurs vergoed, maar hij tippelde er toch ia voor f 40— boete subs. 20 dagen. C. J. W. uit Den Helder deed als begreep hij van z'n zaak letterlijk niets. Hem werd tenlasta gelegd, dat hij op 7 Augustus een zekeren P. J. een paar schoppen tegen het scheenbeen en een atomp tegen de borst had gegeven. Het draina speelde zich af ia het belastingkantoor. De Officier vond dit geval feitelijk een ba gatel. maar eischte niettemin f 40.boete subs. 20 dagen. Conform dezen eisch werd verd. veroordeeld. Een familietwist was oorzaak, dat venA W. de B. uit Urk zijn zwager J. K. aldaar op 23 Aug. zoodanig nftshandelde, dat de zwager in kwestie door den klop bewuste loos geworden was. Maar J. K. was ook zoo „lekker" niet en had verdachte's vrouw met een mattenklopper afgerost en haar een duw gegeven, dat ze tegen een hek was te recht gekomen. Mr. de Brueys Tack eischte f 15.boete subs. 10 dagen en conform dien eiseh werd verd. veroordeeld. Er was een woordenwisseling ontstaan in het Tehuis voor Oudén van Dagen „Avondrust" te Schagen. tusschen de werk ster mej. T. A. B. en de naaister mej. C M. T. Die woordenwisseling ging schrik, niet! over een badpak. Verd. mej. B. had de naaister in dolle drift een slag !n het gezicht gegeven. De Officier vroeg f 30. boete subs. 10 dagen gratis logies. De Poli tierechter deed er een tientje af en veroor deelde verd. tot f 20.— boete subs. 10 dagen. De heer De Boer meende dat twintig vlet ten beschikbaar zijn gesteld. De heer De Boer gaf een toelichting van de besprekingen met de betreffende instan ties. Misschien, dat er nog een aanvraag is te-^oen. Hiertoe zullen pogingen worden gedaan. Medewerking ge-we nacht De heer A, Hoogland merkte op, dat er nog wel iets aan te doen is, door de schui ten zoo snel mogelijk leeg te maken, bijv. door ze op den kant te leggen en later „uit te doppen". De heer De Boer zeide in antwoord op een vraag, dat de Deensche witte kool wel ge veild mag worden. Men kan echter niet meer dan den witte-koolprijs van f 2 .30 ma" ken. Misschien dat in November een betere prijs voor deze kool vastgesteld wordt De stroo-kwestïe werd ook besproken. Het werd betreurd, dat het nog niet is afgele verd. De extra teeltverpünning, waar naar ge ïnformeerd werd, komt geheel in het be drijf. Men heeft het niet als contract eelt te beschouwen. Dus kunnen die producten ge- \^roon over de veiling geveild worden. Deze extra, teeltvergunningen zijn voor één jaar gegeven; daarna vervallen ze dus. Na nog eenige besprekingen volgde slui ting der vergadering met de beste wen- schen Voor bet, komende seizoen, zoodat het den tuinbouw goed moge gaan. ALKMAAR DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. De aanvoer van koeien was gisteren met recht ongekend groot Er waren niet minder dan 304 dieren verschenen. Het was prettig druk in het hart van de stad en zoo dit al les normaal was geweest zou de gemeente Alkmaar alle aanleiding hebben zich te ver heugen over den gang van zaken op de Maandagsche veemarkt. Zij het ook dat het varken, dat vroeger placht te overheerschen, geheel ontbreekt. Uit den aard der zaak is dit aantal te groot voor de consumptie. Naar we vernemen bestaat de bedoeling een groot deel in te vriezen, ten einde een reserve te bezitten, waaruit kan wordra geput, wanneer de leve ringen straks ten einde loopen. Het aantal kalveren, 2 vette en 17 nuch tere, valt bij bovencemelden aanvoer geheel in het niet. Schapen waren heden niet aanwezig. Daar voor zullen er de volgende week echter des te meer zijn. Naar sommigen meenen. mo gen er dan wellicht een 500 worden ver wacht, wat ook al weer een voor Alkmaar ongekend aantal zal beteekenen. VOORTDURING VERZEKERING ZIEKTE WET EN WEERSINVLOEDEN. Artikel 30 3e lid van de Ziektewet bepaalt o.m., dat de verzekering voortduurt over den tijd, gedurende welken de verzekerde tijdens zijn dienstbedtrekking den overeengekomen arbeid t ij d e 1 ij k niet kan verrichten tengevolge van weersinvloeden. De toevoe ging van het woord „tijdelijk" heeft er toe geleid, dat veelal werd aangenomen, dat on- »der die omstandigheden de verzekering slechts ten hoogete 6 weken voortduurde. In verband met een uitspraak van den Centralen Raad van Beroep heeft de Federa tie van Bedrijfsvereenigingen thans aan de aangesloten bedrijfsvereenigingen verzocht, in de toekomst artikel 30 lid 3 der Ziektewet zoo toe te passen, dat de verzekering blijft voortduren zoolang de onderbreking van den arbeid tengevolge van weersinvloeden zal duren. De Raden van Arbeid zullen genoem de wetsbepaling op dezelfde wijze uitleggen. Met name met het oog op eventueele vorst perioden enz. is natuurlijk deze opvatting voor de verzekerden van beteekenis. Veel verandering kwam er in de afgeloo pen week niet aan de groentenveilingen, noch in de hoeveelheid aangevoerde produc ten, noch in de prijzen, welke voor de groen ten waren vastgesteld', evenmin als in het aantal artikelen, waarvoor die prijzen., zoo wel voor het binnen- als buitenland, golden. Al kwamen er in de laatste weken nu niet zoo buitengewoon veel aardappelen meer, toch deed het eigenaardig aan. dat op geen enkelen markt ddg ook maar één zak aard appelen verscheen. Men weet. dat dit een gevolg is van een getroffen maatregel, waarbij is bepaald, dat geen aardappelen meer mogen worden aangevoerd. Van de exportlijst werden afgevoerd de augurken en alle boonen behalve de pronkers. De tijd voor deze producten is geheel of bijna ge heel voorbij. Als nieuw product op de ex- Dortlijst is gebracht koolrabi. Voor wat de binnenlandsche maximumprijzen betreft, is de maximumprijs voor boonen verhoogd. Als nieuwe •■producten zijn op, die lijst, versche nen de boerenkool en de bleekselderie. Bei de producten ziin echter Voor de Langedij ker veilingen van weïnie beteekenis. Tomaten- werden er weer minder aange voerd dan de vorige week. Voor alle sor teeringen was de prijs der goede kwaliteit op f 16 bepaald, terwijl afwijkend goed f 12.80 gold. Voor bonken was dit respectie velijk f 12 en f 9.60 hij verkoop voor het binnenland. Er moest 20 pet voor de fabrie- Geen aardappelen meer aangevoerd ken worden bestemd in de sorteeringen A, B. C en CC. De aanvoer van uien was niet groot. Be halve de bepaling, dat alleen B-kwaliteit mag worden geveild, heeft ook de drukte bij de bouwers door het binnenhalen der kool aan dien geringen aanvoer meege werkt. De aanvoer kon graag worden opge nomen. zood'at ook de aangevoerde drielin gen en stek v^or f 3.50 werden afgenomen. De aanvoer van slaboonen viel nog mee. al kan men zien. dat die nadr het einde loopt. Alles werd tegen den binnenland- schen maximumprijs van f 18 opgenomen. Aan de Broeker veiling werden weer ver schillende partijtjes snijboonen uit de kassen aangevoerd, die tegen den maximumprijs van f 38 werden afgenomen. De meeste róode kool kwam weer aan de Broeker veiling, ofschoon ook te Noordschar woude wat meer werd geveild'. Voor dit pro- doet gold nog altijd den maximumprijs van f 3.50. Ofschoon het vorige jaar de prijzen in de overeenkomstige week iets daalden ■verd toen toch nog f 36 besteed, zoodat toen de opbrengst grooter was. In totaal werden nu ongeveer 25 sjjoorwagêns aan ge werden nu ongeveer 25 spoorwagens aan gevoerd, Gele kool kwam er.hee-l wat min der; ook kwam er neg wat groene kool. Voor de eerste werd f 3.50, voor de laatste f 5 betaald. Voor kleine partijtjes Chinee sche kool was een maximumpriis van f 2 bepaald, evenals voor de witte kool. waar van de aanvoer aan beide veilingen nog groot was. Van deze moest weer 80 pet. van de goede kwaliteit en 100 pot. van de afwij kende voor de fabrieken worden geleverd. Daar bleef het dan ook bijzonder druk, al- zoo ook met het vervoer van de zuurkool. Ongeveer 175 spoorwagens witte kool wer den daar tot zuurkool verwerkt. Ook deze week kwamen aan beide veilingen weer veel wortelen. De goedie prijs, voor dit pro duct betaald, is een aansporing voor de te lers om nu maar aan te voeren, ofschoon er minder kwam dan de vorige week. wat niet te verwonderen is, als men weet. dat al höel veel is gerooid. De A-sorteering bracht f 4.50 op, B f 3.40 en C f 3; kleine peen f 4.40— f 4.70. bospeen. waarvan ook nog een kleine hoeveelheid werd aangevoerd f 7. De aanvoer van bieten had1 niet zooveel te beteekenen. De kleinste sorteering werd met f 4 betaald, die van 1 Ke. per stuk met f 3 en de grootere met f 2.50. alles goede kwaliteit. De- meeste bloemkool kwam weer aan de Broeker veiling: in haar gebied .wordt dp meeste bloemkool geteeld. Een belangrijk gedeelte kwam voor extra kwaliteit, in aan merking en bracht dus f 14.50 op. De eerste kwaiteit gold' f 11.50. Overigens zagen we noteeringen van f 5.708 40. Druiven kwa- npn er aan de Broeker veiling en brachten 34 op. Knollen werden voor f 2.80 ver- '-ocht. Miet de andijvie ging bet noe nt«f naar wensch. Dit bliikt wel uit 'de noteerin gen. die van f 3—3.40 liepen. Rammenas l.« duurder geweest. Toch kunnen nrijzemdte deze week liepen van f 4.80—f 8.30. noviet slecht worden genoemd. VALKKOOG. BRIDGE DRIVE. Zondag j.1. werd te Valkkoog fn het café d« Driehoek een bridgewedetrijd georgani seerd tegen de bridgeélub „Up and Down" uit T Zand. Ondanks het slechte weer wa ren alle spelers opgekomen. Uitslag: N.Z.: C A. M. Driehuls—N. J.- Verberne 29 m.p.; J. WellebopmW. J. Siewers le prijs 10 m.p.: S. LentingT. v. d. Linden 25% m.p.; K. J. C. Hoppe—Mevr. M. Ren® 20% m.p.; Mej. M. Machielse—J. Boon tjes'22 m.p; J. v. SchoorlJ. de Kwaaete- niet 2e prijs 19 m.p. O.W.: D. den Brasem—Mei. N. Schagen 2e prijs 17 m.p.; L. VolkersS. Rieuwerts 22 m.p.: P. de WitJ. Bommer 18% m.p.-; Mevr. J. M. Hoppe—T. Rens 24 m.p.; H. G MachielseH. Kistemnker le prijs 17 m-p.; G. Dekker—C. Wit 27% m.p. WIERINGERWERF. LANDARBEIDERS ORGANISEEREN ZICH. Met aanvankelijk 14 leden is alhier een afdeeling opgericht van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuin bouw- en zuivelbedrijf, opgericht Tot voorloopige bestuursleden werden aan gewezen de heeren J. de Reinder, secretaris en J. Kleinepier, penningmeester. tlaetèal PETTEN 1—WINKEL t 1-2. Petten verscheen volledig, terwijl W. een tweetal invallers telde. Petten speelde het eerst voor den wind en was daardoor ctoor- loopend in den aanval, die echter weinig gevaar opleverden. Pettern's eerste doelpunt was een cadeautje van een der backs van Winkel, die den bal in eigen doel kanjerde. Kort hierna kreeg Erika een kans. die hij goed benutte. Na de hervatting waren de rollen omge keerd. Bij een voorzet van rechta trapten twee Petten-spelers over den bal en de toe- loopende Korver scoorde onhoudbaar voor Raven. Dit doelpunt werd heel spoedig ge volgd door een tweede, tevens het laatste van dezen wedstrijd van Dieleman, die een slechte uittrap onmiddellijk inschoot JULIANADORP. KOEGRAS I—GEEL ZWART L Zondagmiddag kreeg JVC I (thans Koe gras I) bezoek van Geel Zwart I. Het weer en het terrein lokten niet erg tot spelen, maar de scheidsrechter liet den wedstrijd aanvangen Al spoedig bleek dat Geel Zwart over een goed elftal beschikte, terwijl Koe gras veel te peuterig speelde. Het gevolg waa dat Geel Zwart voor de rust den stand op 20 in haar voordeel wist te brengen. F.en toegewezen penalty wist Koegras niet te be nutten. Na de rust zat Koegras er wat beter op, maar het duunie vrij lang voor dit suc ces had (1—2). Nog had de gelijkmaker kun nen komen, maar niets wilde bij de gast- heeren gelukken, zoodat Koegras de eerste nederlaag te pakken kreeg en Geel Zwart de leiding in deze afdeeling heeft genomen.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 5