Straks als Moskou valt Radioprogramma James geeft een tip Predikbeurten Marktberichten 30 VAARZEN met EEN STIER Blijf U langer fit voelen-en zonder pijnen... Eeuwige jeugd kan niemand U geven, maar wèl kunt ge Uzelf vry houden van Véle ongemakken en pijnen, die zich open baren zoodra de eerste jeugd voorbij is. Vooral menschen die in een omgeving of omstandigheden verkeeren, waardoor zij ivoorbestemd zijn rheumatische aandoenin gen onder de leden te krijgen, moeten zich in acht nemen. Maar óók zij die een zit tend leven leiden of weinig lichaamsbewe ging krijgen, worden de dupe van de ver slapping der bloedzuiverende organen. Die gaan Inslapen, vertragen in werking, het bloed gaat minder krachtig stroomen, de spijsvertering schiet te kort en onzuiver heden die anders worden afgevoerd gaan sich vastzetten en opihoopen en worden oor zaak van landerigheid, maar voorèl pijn! Ondragelijke pijn! Dat alles voorkomt ge met Kruschen Salts. Met Kruschen: regelmatiger spijsvertering, frisscher door straling en gezuiverd bloed. Met Kruschen dat jeugdige Kruschen-gevoel: prettig, fit en voorèlbestand tegen alles'wat Rheu- matisch maakt. Neem toch óók kruschen Salts het oude beproefde recept sinds. 1889 bij alle Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41, N.V. Rowntree, Amsterdam. Uit onze Omgeving W1ERINGERM EER MIDDENMEER. HET WITTE KRUIS VERGADERT. In het Hotel Smit té Middenmeer, hield ^Het Witte Kruis'' een vergadering onder leiding van den vöorzitter U. van Splunter. Een klein aantal personen was aanwezig, waaronder Pastoor'Braak voor het Wit-Gele Kruis. Na een woord ter inleiding, werden de notulen van den secretaris, den heer A. Biesheuvel goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat een schrijven was ingekomen van de gèmeente, met een ver zoek om mede te werken tot het verstrekken van vitamine D-tabletten aan zuigelingen en zwangere vrouwen. De voorzitter zegt dat de wijkzuster daar mede in kennis gesteld zal worden en de tabletten dan 'op het consultatiebureau ver strekt kunnen worden. De heer B. J. van den Bremen zaK de alg. vergadering bijwonen. Tot plaatsvervanger werd aangewezen de heer H. Leijten. De heer H. R. Smit, penningmeester, dient de begrooting 1942 in. Voor het Witte Kruis worden de inkomsten en uitgaven geraamd op f1252.Wijkverpleging idem f2120. T.B.C.-beetrijding idem f 1945.in totaal zal een subsidie van f2387.— worden aange vraagd. De begrooting wordt goedgekeurd. Periodiek aftredend zijn de bestuursleden B. J. v. d. Bremen en H. Leijten. Beiden zijn niet meer herkiesbaar. D% heer H. R. Smit heeft bedankt. Gekozen worden de heeren G. G. Loggers, S. Harshagen én G. van Weele. In de rondvraag wordt gesproken over het zwembad en de douche-inrichting. Aangezien de tijdsomstandigheden thans een oplossing ndet toelaten, wordt de zaak aan het be stuur overgelaten. Hierna 6luiting. WIERINGERWERF. AMBTSWONING VOOR BURGEMEESTER. Do Wieringermeerdirectie is voornemens te Wieringerwerf een ambtswoning voor den burgemeester te doen bouweii LANGED1JE BROEK OP LANGENDIJK. DE AANVOER VAN SUCCES WITTE KOOL NEEMT TOE. Het is opiherkelijk, hoe het aanbod van de ï.g. Succes witte kool, de witte kool soort welke iets later aan de markt komt dan de gewone vroege witte kool, toeneemt. Uit de aanvoeren aan de veilingen blijkt, dat een grooter aantal tuinbouwers dan verle den jaar zich op de teelt van deze koolsoort heeft toegelegd. Deze koolsoort is er binnen ivrij korten tijd bij de tuipders „in" geraakt. Dat er dit jaar aanzienlijk meer witte kool zou worden uitgeplant dan verleden jaar, was, de uitbreiding van de teeltvergunning in aanmerking genomen en rekening hou dende met de prijzen, welke verleden jaar voor dit artikel waren vastgesteld, wel te verwachten. Dat veler keus daarbij op de Succes witten is gevallen is ook al niet .vreemd, als men in aanmerking neemt, dat verleden jaar voor de gewone witte kool 12.50 per 100 kg. en voor de z.g. Succes-wit ten f3 per 100 kg. werd genoteerd. Het is voor de verbouwers dan ook wel een tegenvaller geweest, dat dit jaar de prij zen niet alleen lager w.aren, maar dat ook voor de Succes witten geen hoogeren prijs werd besteed dan voor de gewone witten, evenals verleden jaar. Het is een vaststaand feit, dat ,de op brengst aan zuurkool van de Succes witte kool hooger is dan die van de gewone witte kool, zoodat een hoogeren prijs- ongetwijfeld gerechtvaardigd was. Tot nu toe heeft men dit nog niet inge voerd. Misschien moet het nog wel komen en houdt men de prijs nu nog wat lager om te voorkomen, dat voor het volgend jaar -de Succes witten .zoo vervroegd worden, dat. ze nog meer gelijk met de vroege witte kool komen. Dat is nu juist niet de bedoelin'g geweest van deze Succes wit. Deze zou meer als aansluiting op de vroege witte kool be schouwd moeten worden. Zij waren dit jaar Wel wat vroeg. Een eerste prijs behaald. Het Chr. Mannenkoor „De Lofstem" be haalde op het te 's-Gravenhage gehouden concours een eersten prijs met 329 punten. Voor leden en dirigent den heer Paul Kok, een mooi succes! ZIJPE PETTEN. GESLAAGD. De heer E. Kuiper te Petten slaagde de zer dagen te Delft voor 't candidaatsexamen voor civiel-ingenieur. JJOOGWOUL TOONEEL-NIEUWS. Naar we vernemen heeft. het. bestuur van de tooneelvereeniging „Harmonie" alhier besloten toe te treden tot den Bond van Dil. Tooneelvereenigingen in West-Friesland. Als de soldaten van het nieuwe Europa straks de Duitsche oórlogsvlag in Moskou hijschen, dan zullen daar ook Nederlandsche strijders bij zijn. Want. Nederlandsche mannen leveren hun 'aandeel in den strijd. Nederlandsche mannen bestormen nu de laatste bunkerstellingen voor Moskou, schouder aan schouder met hun wapenbroeders uit alle beschaafde lan den van Europa. Straks als Moskou valt, ,dan beteekent dit, dat weer een stap gedaan is op den weg, die leidt naar de algeheele. vernietiging van het bolsjewistische gevaar. Dat daaraan duizenden Nederlanders een werkzaam aandeel hebben, dat Nederland sche nationaal socialisten daarbij zijn: de geschiedenis van ons vaderland zal leeren, dat deze mannon den dank verdienen van allen, die het goed meenen met ons land en volk. Zij immers strijden voor de toekomst van ons volk, voor de zelfstandigheid van ons land- Daarom, hoewel u reeds te laat bent nog getuige te kunnen zijn van den val van Moskou, zorgtKdat u er bij bent, als de laat ste gevechten tegen de bolsjewisten geleverd worden. Meldt u dus aan bij- het Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, te Den Haag. ZATERDAG 1 NOVEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 GramoXoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 GramoXoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 6.15 Causerie ..Brandende kwesties" (opn.). 8.30 GramoXoonmuriek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 0.25 Gramofoonmuilek. 10.00 Ernstige muziekprogram ma's (opn.7. (11.00—11.20 Voor de kleuters). 12,00 En- semblS* Rentmeester. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nïeuws- en economische berichten. 13.00 GramoXoonmuaiek. 13.30 Zang met pianobegeleiding- en grarooXoonmuzlek. 14.00 „Onze tuin". 14.20 Na gjedane arbeidMuziek en vroo- lijkheid. 15.50, GramoXoonmuziek. 16.00 Bijbellealng. 16.20 Stedelijk orkest van Maastricht. 17.18 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 GramoXoonmuziek. 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 GramoXoonmuziek. 18.15 Kwartier van den Arbeid. 18.30 Collegium „Musica Dtvi- na". 19.00 Actueel halXuurtje. 19.30 'Zang met pianobege leiding. 20.00 GramoXoonmuziek. 20.45 Eigen opnantcn. 21.30 (fcamoloonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 2200 B.NO: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel" oX GramoXoonmuziek. 22.15 Musette-orkest, solisten en „Het Vroolijke Klaverblad 22.4524.00 GramoXoonmuziek. Hilversum II. S01,5 m. 6.45—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 GramöXoohmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Lichte muziekprogramma's (opn.). 12.00 Oello met pianobegelei ding en gramofoonmuzlek. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en eco nomische. berichten. 13.00 Ensemble Joan Lancé. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 Zang met pianobegeleiding en gramo- Xoonmnzlek. 14.15 Causerie „U en de muziek". 15.00 Stede lijk orkest van Maastricht". 16.00 De Romancers, solist en dameskoor „Aethercharme". 16.45 Voor de binnenschip pers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberich ten. 17.30 Orgelcohcert. 18.00 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N.S.B.). 18.15 De Ramhlers. 18.45 Voor den boer. 19 00 Actueel halXuurtje. 19.30 Gra moXoonmuziek. 19.45 Reportage. 20.00 VroolUk Zaterdag- avondprogramma. (21.0021.15 Causerie „Amsterdam als openluchtmuseum"). 21.45 B.ÏT.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toelichting op het Weermachtsbericht. 22.10—22.15 Avondwijding. Beide zenders sluiten om 20.15. Het programma loopt door, alleen voor de Radio-Centrales: op Hilversum I tot 24.00; op Hilversum H tot 22.15. ANNA PAULOWNA AFSCHEID MEJ. KATER. Onderavond school L Namens de oudercommissie heette de heer P. Kooiman de aanwezigen op don ouder avond van school I welkom, een ouderavond, zooals spr. zei, wat eerder dan gewoonlijk belegd, in verband met het vertrek van Mej. Kater. De heer Noorman, die als hoofd der school hierna de leiding verkreeg, deed allereerst mededeeling over de wijziging in de school tijden, nu niet over de geheele school be schikt kan worden en gaf vervolgens in. 't kort aan, hoe men dit jaar het Sinterklaas feest dacht te houden. Als 't door kan gaan zal men het op zeer bescheiden schaal en niet ih een zaal maar in school moeten vie ren. De volgende'mededeeling betrof de perso neelswisseling. Mej. Kater zou oorspronke lijk opgevolgd worden doon mej. Blok, on-' derwijzeres in den Oostpold#-. Deze is echter intusschon in Gouda benoemd en zoo zal dan voorloopig mej. Teer van Beverwijk aan school I komen en later uitgemaakt worden of zij aan deze school of die in den Oost polder vast aangesteld wordt. x Om ioJit MAtuial: door BERT BONTE. John en James hadden een tijdlang onder dezelfde brug geslapen. Toevallig ontmoet ten zij elkaar nu weer. „Fijn zie jij er uit", merkte John waardee- rend op. „Een boffertje gehad?" „Klets! Een boffertje! Waar vindt je op het oogenblik werk in Chicago? Ik leef te genwoordig van oorvegen. De zaken gaan niet slecht, ik werk met millionnairs". „Van oorvegen leef je?" „Zeker. Ik zal het je vertellen, omdat je altijd een geschikte kerel was. Dan kun je ook je geluk eens beproeven. Je gaat naar het kwartier waar de conservenfabrikanten hun paleizen hebben. Zoo tegen een uur of negen komt do een of ander wel. uit zijn huis te voorschijn om in zijn limousine te verdwijnen. Dat is het oogenblik dat je waar moet nemen. „Hallo, smerige afzet ter", roep ik dan gewoonlijk. „Als je het nog eens waagt naar mijn meisje te kijken, dan sla ik i% tot moes.", Gewoonlijk komt de man dan weer uit zijn wagen en geeft me een mep in mijn gezicht. De eerste klap kost me altijd een tand, die ik vooruit in mijn mond neem om hem na den klap te kunnen aanbieden. „Mijnheer", zeg ik dan. Men kan zich vergissen. Ma,ar we leven in een democratischen staat en U hebt geen recht eeri vrijen staatsburger een tand uit te slabn. Ik zal daar een zaak van maken. Ik verlang schade-vergoeding voor dién tand." Daar laat de gcldkoning het niet op aankomen en voor tien dollar laat ik mijn 'plan varen. Dikwijls eisch i"k er twintig. In een O.C.-vergadering is gesproken over de bestemming van het restant van het fonds voor de kweekeling met acte. Nu deze niet meer noodig is, wilde men het overge bleven geld, dat toch voor de school bestemd was, besteden om een schoolbibliotheekje te vormen. De aanwezigen gingen hiermee accoord en nadat aan den heer S; Wilms, die geen kin deren meer op school heeft, en daarom als lid van de O.C. moest aftreden, dank was gebracht voor hetgeen hij in die functie voor de school deed en de heer K. Kossen als z'n opvolger, ook als secretaris, was bfenoemd, volgde een korte pauze. Door de omstandigheden waaronder men thans school houdt, kon die pauze niet op de gebruikelijke wijze besteed worden, was er dus niet het gewone contact tusschen ou ders èn onderw. Wel werd even de Sinter klaas-rekening door een commissie gecontro leerd én mevr. Dokker rapporteerde namens deze commissie, dat alles in orde was bevon den. Afscheid mej. Kater. De heer Noorman was de eerste die de vertrekkende juffrouw Kater toesprak. Hij feliciteerde haar met de benoeming in Den Haag. en zij zou nog veel aan A. P. terug denken. Op geestige wijze, en zóó, dat te gelijkertijd de goede verhouding tusschen het personeel dezer, school tot uiting kwam, vertelde spr. dan van z'n eerste „ontmoe ting" met mej. Kater, om ha^r vervolgens te schetsen als een onderwijzeres, met liefde in t hart voor kind en school, niet veel ambitie voor haar werk en van groote activiteit. Dat de ouders U en Uw werk waardee- ren, zoo vervolgde de heer Noorman, blijkt uit de groote belangstelling op dezen avond dat de kinderen het doenv was op te maken uit het plezier waarmee ze, allen wilden meedoen aan het cadeau, dat ik U namens hen mag aanbieden (een keurige stoel), na mens het personeel, dat het altijd een groot genoegen vond met U saffien te werken, mag ik U dit boek overhandigen, en dat ook de oud-leerlingen U waardeeren toonen zij, nu ze met het oog op de ruimte niet allen hier kunnen zijn, door de aanwezig heid van hun „vertegenworodigers". Namens de oud-leerlingen sprak dan Beb Kooiman, met een kort, pittig speechje de juffrouw toe. terwijl een fraaie leeslamp en een pianolamp werden aangedragen. De heer P. Kooiman, voorzitter van de O.C., wilde ook de tolk van de nog school gaande kinderen zijn, en dankte mej. Kater o.m. voor de wijze waarop, zij zich aan haar taak had gegeven.'Spr. roemde haar paeda- gogisch talent en haar wilskracht, memo reerde wat zij deed om ouderavonden en feestjes te doen slagen, om te eindigen met haar veel voorspoed in haar nieuwen werkkring toe te wenschen. Mej. Kater dankt. Mej. Kater, nu zelf het woord nemend, herinnerde aan haar sollicitatie naar Anna Paulowna. Ze was eerst niet eens zoo heel blij met haar benoeming geweest, maar heeft nooit spijt gehad die te hebben aan vaard. Integendeel Als ik, zoo vervolgde ze, in Den Haag, op m'n eiaen kamer, in m'n stoel en bij de lamp het boek lees. zal ik zeker Anna Paulowna in prettige herinne ring gedenken. Bij de rondvraag werden eenige opmerkin gen gemaakt vten aanzien van het Sinter klaasfeest en nadat de heer Rêns. Heldersch geëvacueerde, had bedankt voor de mede werking, die hij mocht ondervinden om z'n jonge kind op school geplaatst te krijgen en voor de moeite die de juffrouw zich ge troost had om de overgang van de eene school naar de andere, niettegenstaande het verschil van toelating van een half jaar, zoo gemakkelijk mogelijk te maken, volgde slui ting door den heer Kooiman. WARMENHUIZEN EEN GEDENKWAARDIGE DAG! Gister was het voor ^armenhuizen een gedenkwaardige dag. In een oude almanak van 1793 lezen we n.1. dat op 30 Oct. 1618 te Warmenhuizen een varken geslacht werd in wiens nier een slang gevond werd van niet minder dan 3*4 voet lengte. WINKEL EEN NIEUWE KANTOORHOUDER BENOEMD. Bij beschikking van den directeur-gene raal der P.T.T. is benoemd verklaard tot kantoorhouder bij de Posterijen, Telegrafie en ^Telefonie te dezer standplaats, de heer J. R. van Stipriaan te Kolhorn. Een mooie promotie voor „Stip". Soms krijg ik dan nog een tweeden oor veeg, maar dat is bedrijfsrisico, en het komt maar zelden voor. „Niet slecht", meende John, „ik heb toeval lig een afgebroken stifttand. Ik kan het in ieder geval eens probeeron." „Tien van elke honderd voor mij. Dan zal ik'je van de millionnairs op de hoogte bren gen. Wij zouden morgen met Mr. Brown kunnen beginnen". Mr. Brown was een van die weinigen, die hem een tweeden oorveeg gegeven had. Maar dat vertelde James niet. Waarom zou John het gemakkelijker hebben dan hij? Den volgenden morgen stonden zij voor het paleis van den millionnair. „Je moet natuurlijk wat anders zeggen dan ik heb gedaan. Anders krijgt hij argwaan", waar schuwde James zijn collega. Even later kwam Mr. Brown, een groote. kragj^tige man Uit zijn villa. Met den stifttand onder zijn tong naderde John hem. „Hallo, oude smokkelaar!Wie had ge docht, dat je hot nog eens zoover zou bren gen! Zeg niet, dat je me niet kent, gauw dief. We hebben achter dezelfde tralies ge zeten!" In afwachting van den oorveeg, sloot John de oogen en spande zijn gezichtsspie ren. Dan hoorde hij echter een merkwaardig geritsel. .Onmiddellijk opende hij de oogen. „Praat niet zoo hard. man", fluisterde de fabrikant. „Dat hoeft to.rh niemand te weten! Hier heb je een kleinigheid;, maar maak er geen gewoonte van. Dat zou je hit ter tégenvallen". De millionnair drukte John 200 dollar in de hand, stapte daarna haastig in zijn limousine. „Zoo iets is nog nooit vertoond", riep Ja mes. toen hij het geld in John's hand zag Dat grenst aan het ongeloofeliike! En waar om kijk je zoo ongelukkig, jij idioot?" „Omdat ik", stamelde John. „Omdat ik van schrik den stifttand ingeslikt heb!" DE VOEDINGSWAARDE VAN KAFSOORTEN. In een door het N.-H. Veevocderbureau -ge schreven circulaire namen wij de gehalten van diverse stroo- en Rafsoorten op. Hieruit blijkt dat de voedingswaarde der kafsoorten iy2 h 2 maal zoo hoog is als die van het bijbehoorende stroo. Wat het stroo betreft, kan worden opgemerkt, dat het voedzamer is, naarmate de deelen dichter bij de korrel liggen. Wil men dan ook dezelfde stroo- graansoort gebruiken voor voeren en strooien dan gebruike men de bovenste deelen voor voeren, en de onderste deelen voor strooien. De kafsoorten kunnen aan melkkoeien tot 2 Kg. per dag per dier worden toegediend, vermengd met ander voer, bijv. natte pulp. Bij paarden kan men wel tot 5 a 6 Kg. gaan, vooral van tarwekaf dat ze graag opnemen. Bij voeren van groote hoeveelheden aan paarden, hetgeen wat opstoppend werkt, is het evenwel gewenscht, dit voer te combi neeren met voedermiddelen die wat afdrij vend werken, zooals bijv. bieten en in min dere mate haverstroo. De hoeveelheid kaf dan vooral geleidelijk -verhoogen. Gerstekaf kan vanwege de aanwezigheid van kafnaalden slecht benut worden. De kafnaalden kunnen ontstekingen in mond en keel doen ontstaan. Men zij hiermee dus uiterst doorzichtig, beter is het dit in het geheel niet te voeren. Kaf van ongenaaide gerst is evenwel uitstekend. Bij het voeren van kaf moet er voor ge zorgd worden, dat er geen schimmels en brandsporen in voorkomen. Men dient er op te letten, dat de ijaf niet sterk verontrei nigd is. De circulaire waarin de gehalten zijn op genomen wordt op aanvraag gaarne gratis toegezonden. ZONDAG 2 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. .Schagen, voorm. 10 uur. Ds. Kapteyn. Kerkhervorming. Maandcollecte. Anna Paulowna. voorm. 10.15 uur, Ds. •Vorstman. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur. Ds. Kreb. Extra collecte. Noordscharwoude, 's av. 8 uur, Hervermings dienst, te -leiden door Ds. W. A. Nell en den heer C. A. Korndörffer. Extra coll. Zuidscharwoude, zie Noordscharwoude. Winkel, nam. 3 uur. Ds. Nell.# Hoogwoud, voorm. 10.30 uur! Ds. Nell. Dirkshorn. nam. 3 uur, Ds. Boeke. Her- vormingsdienst. Spanlbroek/Opmeer. geen dienst. Kolhorn. voorm. 10.30 unr. Mej. Ds. K. van Drimmelen. van Den Helder.^ Hinpolytusboéf. voorm. 10.30 uur. Ds. Van Beek. Doop. Den Oever. nam. 2.30 uur. Ds. Van Beek. Wieringerwaard. voorm. 10.30 uur. de heert C. A. Korndörffer. Geen Zondagsschool Middenmeer, vm. 10 uur Ds. Meijer Drees. Centrale dienst. Avondmaalsviering. Koedijk, geen dienst. Huisduinen, voorm. 10.30 uur. Ds. v. Wichen Julianadorp. geen dienst. Callarjlsoog. voorm. 10.30 uur, DsA Witkop. Valkkoog, nam. 3 uur Ds. v. Wichen. Oudesluis. zie Schagerbrug. Schagerbrug. nam. 2.30 uur. Ds. Wtikop. Eenigenburg. Zuid-Ziipe en Petten, geen dienst Heerhugowaard. geen dienst. Oude Niedorp. geen dienst. Nieuwe Niedorp. geen dienst. Veenhuizen. voorm. 10.30 uur. Ds. de Mooy. Jeugddienst. Daarna Zondagsschool. Warmenhuizen. na.m. 3 uur, Ds. Veenhuy- sen, v^n Egmond-, Herd. Kerkherv. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10%. uur, Ds. Ooster- baan. Nieuwe Niedorp, nam. 2.30 uur. Ds. Ooster- baan. Hippolytushoef, voorm. 10.3Q uur, Ds. Lugt.' - Geref. Kerk. Schagen. voorm. 10 uur. Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker. Nam. 2.30 uur. Cand. J. v. d. My«. Kolhorn. voorm. 10.30 uur, Ds. Visch, Nam. 3.30 uur. Ds Visch. Middenimeer. voorm. 10 uur en nam. 3 uur. Ds. Schaafsma. Slootdorn. voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. L. J. Goede. Wieringenverf. voorm. 10 uur en nam. 3 uur Ds. H. van Twillert. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.15 uur. Cand. Beneder. Breezand, vootm. 10 uur. Ds. Kleijne. van Alkmaar. H. Avondmaal. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Bankz. Schagerbrug. voorm. 10.15 uur, de heer F. van Rossum. Nam. 2.30 uur. Ds. J. D. Kleijne, van Alk maar. Bed. H. Doop. Nieuwe Niedorp (gebouw Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst Schagerbrug. Dinsdagavond 8 uur, bijeen komst der Chr. Jongemannen ver. in het Evangel isa tiegebon w. E. V. .JMaranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), voorm. 10.30 u., Ds. G. J Waardenburg van Haarlem. VriJ Evangelische Gemeente. Alkmaar (Doelenstraat 15). voorm. 10.15 u. en nam. 5 uur. Ds. Ruijs. Dankstond voor *t gewas. v' The Star of Hope Mission. Julianadorp. vnorm. 10.30 upr en nam. 4 uur de heer J. Sevénsma. van Amsterdam. WARMENHTTTZEN. 30 Oct Aanvoer: 14300 Kg. roode kool f 4. 2400 Kg. gele kool f 4. 51200 Kg witte kool f 2.30. NOORDSC.TTARWOUDE. 31 Oct. Aanvoer: 600 Kg. uien f 3.50. 500 Kg. sper- ciehoonen f 18. 13200 Kg. roode kool f 4, 143100 Kg. witte kool f 2 30. 5100 Kg. gele kool f 4. 2500 Kg .groene kool f 5. BROEK OP T.ANGENDIJK. 31 Oct. Aanvoer: 2500 Kg. neen f 2.504. 700 Ke. snprrïehoonen f 18. 28000 Kg. roode kool f4. 70.000 Kg. witte kool f 2.30. 11000 Kg. gele kool f- 4. 400 Kg. druiven: Alicant, f 45. 5400 Kg1, groene kool f 5. Veiling duurt voort. Heden overleed in Huize „Westerlicht", zacht en kalm, onze lie ve Vrouw, Moeder, Be huwd-, Groot en Over grootmoeder, Neeltje Kooyman geb. Groot, in den ouderdom van 80 jaar. Alkmaar: P. KOOIJMAN. Winkel: G. KISTEMAKER— Kooijman. K. KISTEMAKER. Klein- en Achter kleinkinderen, Alkmaar. 30 Oct. 1941. Huize „Westerlicht", De teraardebestelling zal plaats hebben h.s. Maandag op de Gem. Begraafplaats. Vertrek vanaf Huize „Wester licht" n.m. 2 uur. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, THEO J. C. HUIBERTS. N. HUIBERTS—Roskam. Hoeve „Burghom", Schagen. 31 Oct. 1941'. te koop aangeboden, bij Gebr. VAN ZONNEVELD en PHI- LIPPO N.V.. Schagerweg F 107, Schagerbrug. Verloren, gaande van Scha gerbrug naar de Kooij een VACANTIE-BONBOEKJB, A. KUIT( Schagerbrug F 10. Te koop: VOERRIETEN, D. MOLENAAR, Groetpolder, Winkel. Te koop: 2 Kinderwagens, 2 Wandelwagentjes, z. g. a. n-, 1 mooie Luidspreker, 1 Man chester Jas, maat 50. Rogge veenstraat D 107, Schagen. Aangeboden: Overdracht ScheurpHcht l'A H,A. Land. omgeving St. Maartensbrug. Br. Boekhandel Fa. K. VAN LOE- NF,N en Zn., Schagerbrug. Te koop: EEN GROEN KACHELTJE, Lauriestraat E 17. Schagen. B. z. a. een nette DIENSTBODE, voor d. en n., omgeving Bree zand of Anna Paulowna. Br. lett. W, postkantoor, Breezand. Gevraagd, per 1 Dec. - EEN NET DAGMEISJE, bij M. DEKKER, Slagerij, Nieu we Niedorp, Tel. 283. Bej. dame vr. een TEHUIS of samenwonen- te Schagen. Br, lett. WF55 Bur. van dit blad. 'B. z. a. met 1 Nov. v. d. e. n. NET MEISJE, 19 j., als hulp i .d. huish, etc. Liefst omg. Held. of Schag. Br. no. 64 Bur. van dit blad. Gevraagd voor direct een nette HUISHOUDSTER, liefst middelbare leeftijd, bij heer alleen. St. Maartensbrug Te huur gevraagd: Zit-Slaap- kamer of zit- en slaapkamer met gebruik van keuken (2 per sonen). Br. lett BM43 Bur. van dit blad. Gevraagd: EEN OLIEBROEK, of een korte oliejas, ruilen voor een" lange oliejas, flinke maat S. v. d. WAL, A 85b, Callants- oog. SCHAGEN. 30 Oct. Aanvoer: 50 tijdkoeien f 300—400. 74 gelde- Roeien (magere) f 250—350. 82 idem (vette) voor de Centrale. 10 vaarzen f 190—340, 224 graskalveren f 110—185, 21 nuchtere kalve ren voor de Centrale. 7 vette schapen voor de Centrale. 149 overhouders f 50—02, 7 bokken en geiten f 18—30, 31 biggen f 12 24. 92 konijnen f 0.75-6. 20 kippen f 1.50- 2.50. 20 eenden f 0.80—1.30. ZWAAG. 29 Oct. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Spinazie f 14--15. uien f 3.50. bleten f 4, prei f 7. Chin. kool f 12.10. Savoye kool f 4—5. witte kool f 2.30. roode kool f 3.70—4. spruit kool f 12—26. slaboonen f 14.40—18. snijboonen f 31—38. tomaten f 12.80-16. breekpeen f 2—3.40. w'aschpeen f 7. bospeen f 5.40—7, radijs f 1.50—1.60. andijvie f 1.80— 5. sla f 1.60—2.10. bloemkool f 6.80—11.50, komkommers f 4.8010.90. knolselderie A f 4907.50. idem B f 45. selderie f 1.10 3.10. ramimenas f 6.30. Alicante f 3645, Franktenthaler f 40—50. Westfrisla f 38—60, Goudreinetten' f 1535. Present van Enge land f 15—35. Cox's Oranere pippin f 3550, Gronineer kroon f 15—35, Zoete damgaard f 2230. Zoete appel f 17—30. Jonathan f 30—50, Lemoen f 1220. Dekkers Glorie f 12—30. Beurré Diel f 10—35, Curré f 10- 22, Beurré Clairgeau f 2535. Comtesae de Paris f 10—35. Dovenne du Comice f 2-545, Leelpont f 1535. Sol dat La hou reu r f 20—45, Gieser Wildeman f 10—35 W.interian f 10 22. Westl. Louw f 1022. Nouveau Poiteau f 1022. Gratiool f 10—22. Sint Germain f 10-22. Wijnpeer f 10—35, Verteljon f 10— 22.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3