Geldige bonnen voor voedingsmiddelen] H i vleesch of vleeschwaren k* 1 De scheurplicht Finsch leqerbcrichf n. deel van aunus oebied bereikt. HELSINKI. 7 Nov. (D.N.B') Het Fin- pcho frontbericht luidt als volgt: Na de verovering van Aeacnnislinna (Pe- troiskoi) hebben de Finsehe troepen in een snellen opmarsch het Noordelijke deel van het Aunus-gebied bereikt. In een aantal gevechten, die 'n week duurden hebben de Finsehe troepen het gebied tusschen de waterlinie Van de meren Kenjaervi, Mun- ïaervi, Suunujaervi en Paellaejaervi én de grens van vijandelijke troepen gezuiverd. De dorpen aan den oever van de Munjaer- vi, waarvan Juniaervem Lahti het grootste is. lijn bijna onbeschadigd in Finsehe han den geraakt. In het laatstgenoemde dorp hebben de bolsjewisten echter bij hun af- ocht ongeveer twintig huizen in brand ge stoken. Ten Westen van het Suunjaervi- meer is de plaats Jyrhaenmaeki eveneens erspaard gebleven. Daarentegen is het dorp Xoikari ten Noordén van het meer ernstig vernield. Het groote Karelische dorp Phvae" nimi. dat aan den oever van het Paellae- jaervi-meer ligt. is totaal onbeschadigd in Finsehe haqden gevallen. Bij bun terugtocht hebben de bolsjewistische troepen de meeste bruggen achter zich vernield. Aan weers kanten van de wegen waren talrijke voet angels en klemmen gelegd en veldverster- kingen opgericht. Een deel der veldvcrster- kingen was slechts halverwege, voltooid. De in deze streek opereerende troepen beston den uit goed geschoolde kaderafdeelingen, die echter zoo grondig werden verslagen, dat zij in de afgeloopen dagen door minder goed materiaal afgelost moesten worden. Voor de aanvulling van de bolsjewistische troepen werden gevangenen, alsmede kin deren en ook vrouwen gebruikt. De vijand heeft de dorpen zeer taai verdedigd. Zij werden voor het meerendeel omsingeld en de verdedigingsstrijdkrachten werden ver volgens vernietigd of gevangen genomen. De bevolking in het geheel^ gebied is weg gevoerd, zoodat de dorpen totaal verlaten zijn. In enkele platasjes. welke in de- om geving liggen, zijn enkele bewoners geble ven. De oorlogsoperaties worden door den slechten toestand der wegen gehinderd. De ze wórden echter tijdens den opmarsch her steld. De ravitailleering heeft, ondanks de lange verbindingslinies schitterend gefunc tioneerd. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. GOEDGEKEURDE MAXIMUM-DETAILPRIJZEN VOOR OESTERS. Bericht No. M, De volgende prijzen mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden ge bracht: le soort, met een gewicht van 55 kg. per 1000 st.: per dozijn f 1.80 2e soort, met een gewicht van 64-kg. per 1000 st.: per dozijn f2.30 3e soort, met een gewicht van 72 kg. per 1000 st.: per dozijn f2.80 4e soort, met een gewicht van 80 kg. per 10G0 st.: per dozijn f3.25 5e soort, met een gewicht van 90 kg. per 1000 st.: per dozijn f4.00 6e soort, met een gewicht van 100 kg. per 1000 st.: per dozijn f4.85 HET VRAGEN VAN HÖOGEFK PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen vroegere ongeldig maken. Op zelfde leest geschoeid Ziekteverzekering van de bij de Duitsche weermacht, de Waffen- SS. en de Düitsche Orde- en Vei ligheidspolitie aangestelde ar beiders en beambten. 'S-GRAVENHAGE, 7 November*Met de inwerkingtreding op 1 Novembdr 1941 van het tweede uitvoeringsbesluit, (Jat op grond van het ziekenfondsenbesluit is uitgevaar digd, wordt aan de, onder de ziektewet val lende werknemers en hun gezinnen dóór de algemeens ziekenfondsen geneeskundige, tandheelkundige en verloskundige hulp Ver strekt, terwijl zij ook aanspraak hebben op ziekenhuisverpleging, medicijnen, toepassing van uitwendige geneeswijzen en andere ver strekkingen, alsmede uitkeering bij overlij den. Daarmede is in' de ziekenverzorging van den werknemer *een belangrijke verbetering bereikt. Een bijzondere regeling is echter nog noo- dijg voor de door de Duitsche weermacht, de W'affen-S.S. en de Duitsche Orde- en Veilig heidspolitie aangestelde werknemers, wier aantal weliswaar niet groot is, doch welke takken vandienst geen werkgevers zijn in den zin van hqt Nederlandsche ziekenfond senbesluit. Gedurende hun dienstbetrekking bij deze instellingen zouden evenbedoelde werknemers dus niet de voordeelen v|n het ziekenfondsenbesluit genieten. Evenwel hebben de genoemde instellingen maatregelen getroffen, opdat de bij haar in dienst zijnde werknemers dezelfde ziekenver zorging ontvangen al& werknemers bij Ne derlandsche. werkgevers. Deze werknemers worden mitsdien, in plaats van bij een alge meen ziekenfonds in den zin van het twee de. uitvoei'ingsbesluit betreffende het zieken fondsenbesluit (Verordening 201/41), verze kerd bij de Duitsche Krankenlcasse, Raam- weg 90, Den Haag. De wertcnemers van de Duitsche weer macht, de W'affen-S.S. en de Duitsche Ordé- en Veiligheidspolitie zijn, zonder dat de ver- zekeringsplichtigen zich individueel behoe ven aan te melden, gezamenlijk voor den duur van hun dienstbetrekking bij genoemde Krankenkasse vèrzekerd. Deze werknemers mogen zich dus niet aanmelden bij een alge- mpen ziekenfonds. Dé algemeene zieken fondsen mogen aanmeldingen van^ deze ar beiders niet aannemen. 1 Ziektebewijzen. De werknemersT)ij de Duitsche weermacht, 'de W'affen-S.S. en de Duitsche, orde- en vei ligheidspolitie krijgen, in geval van ziekte, voor zichzelf of voor hun gezinsleden een ziektebewijs van het bureau, waarvan zij hun loon ontvangen. Zij kunnen op dit ziek te-bewijs geneeskundige, tandheelkundige en verloskundige hulp, ziekenhuis-verpleging en -uitkeering bij overlijden ontvangen. Bepaald is, dat deze werknemers minstens dezelfde verstrekkingen aan genees- én ver loskundige hulp en uitkeering bij overlijden ontvangen als alle andere onder de ziekte wet vallende werknemers in Nederland op grond van het Ziekenfondsenbesluit Dienovereenkomstig wordt vdn het loon der werknemers bij de Dilitsche weermacht, de AVnffen-S.S. en de Duitsche orde- en vei ligheidspolitie dezelfde ziekenfondspremie ingehouden als van alle andere 'onder de ziektewet vallende werknemers, zijnde 2 pet. van het loon. Harerzijds betaalt de Duitsche weermacht, de Waffeft-S.S. en de Duitsche Orde- en Veiligheidspolitie, evènals de Ne-, derlandsche werkgever?, ook een zelfde bij drage voor de ziekenverzorging van haar werknemers. In geval van ziekte of bij sterfgevallen moeten de betrokken werknemers of hun nabestaanden zrch dus wenden tot het bu reau van de Duitsche weel-macht, de Waffen- S.S. en de Duitsche Orde- en Veiligheidspo litie, waarvan zij hun loon ontvangen en «set tot de algemeene ziekenfondsen, waar bij zij niet verzekerd worden en waarbij zij zich dus ook niet hebben aan te melden. DE WERELD IN WEINIG WOORDEN Philippijnen door aardbeving geteisterd. Het Zuidelijk deel van een eiland der Phi lippijnen, Luzon, is door een hevige aardbe ving, welke twee uur heeft gedyurd, ge teisterd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Men verwacht echter, dat een aantal personen gedood en gewond zal zijn. De materieele schade zou buitengewoon groot zijn. Japansch schip vergaan. Een nieuw scheepvaartongeluk heeft zich in dè Japan- sche wateren voorgedaan. Ter hoogte van Kaap Kamoi aan de Westkust van Hokkaido is het Japansche s.s. Takoejen Maroe, groot 3275 brt. door nog onbekende oorzaak gezonken. Van de uit 46 koppen bestaande bemanning zijn 24 leden gered. Onder de tot dusver geborgen 17 lijken bevindt zich ook het stoffelijk overschot van den gezag voerder. De overige vijf leden der beman ning worden nog vermist. Fransch protest bij de Britsch^ regeering. De Fransche ambassadeur Henry Have heeft, naar Assosiated Press meldt, bij de Britsche regeering een protest ingediend in verband met het opbrengen van de vijf Fransche koopvaarders in de nabijheid van de Zuid-Afrikaansche kust door de Britsche vloot. Henry Haye verklaarde, dat de sché: pen levensmiddelen uit de Fransche kolo niën voor het onbezette Frankrijk en gee nerlei contrabande aan boord hadden. Amerikaansdie troepen verlaten China President Ropsevelt heeft meegedeeld, dat. men voornemens is de te Peking. Tientsin ert Sjanghai gelegerde Ameri-kaansche troe pen terug te trekjeen Hij merkte op, dat over dit plan niet met de Japansche regee ring is beraadslaagd. Australische schepen worden bewapend. Alle Australische schepen worden terstond, volgens Associated Press tegen aanvallen be wapend. Het feest van Paul Lincke. De populaire Berlijnsche componist Paul Lincke is ter ge legenheid van zijn 75en verjaardag gehul digd tijdens een plechtigheid op het raad huis, waarbij hem de Goethe-meda^ille en de eereketen van Berlijn werden overhandigd. Waar woont Churchill? Te Londen wordt het verblijf van den minister-president Chur chill streng, geheim gehouden. Hij komt ie- deren morgen om 8 uur in de Downstreet en gaat 's avonds om half negen weg. Men zegt, dat hij op een étage in een vah de voor steden van Londen woont. Amerika en de oorlog. De isolationisti sche 'afgevaai-digde Fish heeft, volgens As sociated Press, in het congres voorgesteld, dat. Amerika den oorlog zal verklaren. Fish heeft reeds vroeger, zooals destijds is gemeld, medegedeeld, dat hij een dergelijk voorstel zpu -indienen, daar hij ervan over tuigd is, dat dit voorstel met overweldigende meerderheid zal worden verworpen. Verwarring in Engeland groeit. De beken de Fransche politicus Charles Maurras ver- •klaart in het blad Action Frangaise, dat het Engelsche publiek zijn.rustige houding heeft verloren. Uit het bericht, dat Llóyd George geweigerd zou hebben in het kabinet Chur- chill zitting te nemen, leidt hij af, dat de verwarring in Engeland toeneemt en men de hoop op een overwinning hoe langer hoe meer laat varen. Turksch blad over de bolsjewistische leger- sterkte. Het Turksche blad Cumhuriyet houdt zich bezig met een artikel in het bolsjewistische blad Roode Ster, dat de in eenstorting van het Sowjet-front tracht te verontschuldigen met de bewering, dat de Duitsche legers wat getalsterkte betreft de bolsjewistische, legers verre overtreffen. Hoe kan dat nu Waar-zijn, aldus dit Turksche blad, indien men nagaat', dat de Sowjet-Unie tweemaal zooveel inwoners telt Als Duitsch- land. De couponboekjes voor ziekenfondspremie Nadere bijzonderheden. 's-GRAVENHAGE, 7 Nov. De Staatscou rant bevat thans een beschikking van den secretaris-generaal van sociale zaken, waar bij nadere regelen worden aangegeven voor het verkrijgbaar stellen van de couponboek jes voor de ziekenfondspremie, die de werk gevers zich moeten aanschaffen om bij iede- 're loonbetaling. te beginnen met Zaterdag 22 Nov. a.s., aan de werknemers de coupons te kunnen uitreiken, die, in verband met de ingehouden premie, aan hen zijn verschul digd. Men zal kunnen kiezen tusschen boekjes, inhoudende duizend dag- of duizend week- coupons, waarvoor resp. honderd en vijf honderd gulden verschuldigd zal zijn, ter wijl ook boekjes met honderd en twee hon derd maandcoupons verkrijgbaar worden ge steld tegen den prijs van onderscheidenlijk f 250 en f 500. Bovendien zullen bij de postkantoren cou ponboekjes van kleineren omvang in omloop worden gebracht, namélijk met honderd cja#- coupons voor tien gulden, twintig dagéou- pons voor. twee gulden, honderd weekcou- pons voor vijftig gulden, twintig week cou pons voor tien gulden en tien maandcoupons voor vijf en twintig gulden. De werkgever is verplicht bij elke uitbetaling van dag-, week- of maandloon aan een ar beider, die verzekerihgsplichtig is ingevol ge de ziektewet, dezen onderscheidenlijk een dag-, week-, maandcoupon voor ziekenfonds premie ter hand te stellen. Een op de wijze der rentezegels ingevulde afgegeven coupon voor ziekenfondspremie le vert het bewijs op, dat over de loonperiode, eindigende op den dag, vermeld op de cou pon, de halve ziekenfondspremie, welke in gevolge het ziekenfondsenbesluit voor reke ning van den verzekerde komt, op diens loon over die periode is ingehouden. De- verzekerde levert de door hlm van den werkgever ontvangen coupon in bij den- gene, die daartoe door het algemeen zieken fonds, waarbij hij is" ingeschreven, is gemach tigd. Daarvoor .ontvangt hij dan een bewijs, dat hij aan de op hejji rustende verplichting heeft voldaan. OESTERPRIJZEN. Dp gemachtigde voor' de prijzen deelt me de, dat de Staatscourant van 6 November een beschikking bevat, waarin de maximum prijzen van oesters zijn vastgelegd. De prijzen zijn aanmerkelijk verhoogd in verband met het uitblijven van' zaaioesters en tengevolge van de 'slechte teelt in de twee opeenvolgende strenge winters, waarin het grootste gedeelte van het oester-broed is doodgevroren. LANDDAG STUDENTENFRONT. Ter herdenking van zijn eenjarig bestaan zal op Zatei-dag 15 November a.s. het na- tionaal-socialistische studentenfront te Utrecht een landdag houden, waaraan ook de leden van de oude garde zullen deélne- men. Eventueele belangstellenden kunnen zich wenden tot den propagandaleider' van het studentenfront Dr. F. Saris, Hugo de Groot straat 14 te Leiden. HOOFDREDACTEUR: J. KEESMAN, SCHAGEN WND. HOOFDRED.: A. R. JONKER, -Buiten en Binnenland. - SCHAGEN FRED. GROOT. SCHAGEN, Alg. repor tage. Streeknieuws en Kunst A. C. VAN KAMPEN, Rayon-redacteur DEN .HELDER Nederlandsch zeegerechtshof te Londen De „actieve hulp" der Engelsohen. BERLIJN, 7 Nov. (A.N.P.) De Londen- sche zender heeft op 3 Novemlber gemeld: „Een bewijs voor de actieve hulp, die Groot-Brittanje verleemt aan de regeerin gen van bezette landen, kan gezien worden in het feit, dat heden het Nederlandsche zeegerechtshof zijn eerste zitting heeft ge houden te Londen in de "Miiddlesex Ghild- hall. Dit gerechtshof zal thans alle gevallen behandelen, die Nederlandsche zeelieden betreffen. De Engelschen zijn tegenwoordig nogal gauw tevreden met „bewijzen". Ons dunkt, dat het bewijs van bovenbedoelde stelling in het minst niet geleverd is. Helpt men er de bezette landen mede. dan helpt men Nederland om ons tot dit geval te bepa len door de Nederlanders in Engeland te laten veroordeelcn door'een Nederland sche rechtbank? Of is deze instelling er niet veel meer een bewijs van, dat de ori^ tevredenheid der Nederlanders in Enge land. in het bijzonder van de zeelieden, steeds meer toeneemt, zoodat een afzonder lijke gerechtelijke instantie in-het leven ge roepen moest worden om de menschen in toom te houden. In de bezette gebieden heeft men aan deze „actieve hulp" der Brit ten al heel weinig. Als er een bewijs gele verd is. dan is dat,-nu wel h'et bewijs van zwakheid van Groot-Brittanje Bolsjewistisch propaganda-materiaal Tentoonstelling in de Haagsche Schouw. Als eerste van een serie actueele tentoon stellingen, te houden in samenwerking met de afdeeling algerpeene propaganda van het departement van Volksvoorlichting en Kun sten, is Vrijdagmiddag in een zaaltje van de uitgeverij „De Schouw" aan de Heeren gracht te 's-Gravenhage een anti-bolsjewisti sche expositie „Boek en Pamflet in dienst van Moskou" geopend. Zij biedt een zeer belangwekkend over zicht van hetgeen hier te lande vóór den tienden Mei 1940 aan communistische en Sovjet-Russische propaganda en geheime cellenbouw in fabrieken en werkplaatsen werd uitgehaald. Eenige kleinere collecties leveren het be wijs, dat Moskou, in alle staten der wereld pacifistische en anti-militairistisehe .actie ontwikkelde en terzelfder tijd in eigen land het Sovjet-Russische leger uitbreidde. Een gedeelte is gewijd aan de G.P.oe-ter- reur, die in 22 jaar zeker 28 millioen slacht offers eischte. Bouw en constructie der communistische internationale in de verschillende landen vooral, ook in Nederland vormen een af zonderlijke afdeeling op deze tentoonstelling, die in haar geheel het bewijs levert, dat de leuze: „Met Duitschland tegen het bolsjewis me" er eeü van groote waarde is. PEST IN NIEUW CALEDONIfi. GENÈVÉ, 7 Nov. (D.N.B.): De zender van Lyon meldt, dat in Nieyw-Caledonië pest is uitgebroken, nadat deze Fransche kolonie onder Britsch toezicht staat en door dissiden ten van de Gaulïe wordt bestuurd. ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN: 9 Nov. trni. 15 Nov. 1941 43-4 brood 43 brood 43 vleësch 43 vl.waren 43 melk I 43-A aardapp. 43-B aardapp. y, rantsoen j brood o( ijebak l ranitsoen '\3A liter 1% Kg. y2Kg. melk aardappelen aardappelen 0 t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20 jaar vol was senen eenhci in titdvak van één week 1 9 18 22 18 rants.1 IV, 3 3 3 rants.1 7 V. 3'/, 3'A '1, Ü'/4 Va 1'/, V, liter I kg I 2 Nov. t.m. 29 Nov. 1941 lKg. 250 gram 136 algemeen 137 algemeen 138 algemeen 139 t.m. 142 alg D en E havermout 143 algemeen 144 algemeen 149 algemeen 145 t.m. 148 alg 500 gram 1 rantsoi 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram 2 Nov. t.m. 20 Nov. 1941 51-52 boter 51-52 vet (125 gram 125 gram Beschikbaar per rersoon in tijdvak van vier weken suiker koffie-surrogaat jam bloem, brood of gebak 1 250 500 4 250 500 4 1 250 500 4 1 -250 500 4 graml granl ranti.1 rijst havermout gort vermicelli of maizena 500 250 250 100 250 250 100 250 250 100 250 250 100 granl granl granl graml kaas 400 400 400 400 granl in tijdvak van 19 dagen boter' boter met reductie 250 250 500 500 500 500 500 500 granl granl geldige bonnen voor diverse artikelen Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van tot en roet.l 14 petroleum 21 petroleum 06 KF brandst.1) 01 tm 04 HK brandst. 05 tm 07 HK brandst. 08 HK brandst.1 01 tm 11 CV brandst. 12 tm 20 CV brandst. le tm 4e per. brandst. 5e tm 6e per. brandst 135 algemeen D zeep D toiletzeep J textiel (mannen) 2 liter petroleum 1 eenh. brandstoffen jl rantsoen zeep 75 gram toiletzeep 81 50 gram scheerzeep 6 Oct 1941 12 Oct. 1941 1 Nov. 1941 1 Nóv. 1941 1 Sept 194^ 27 Dec. 194l| 22 Nov. 194) I 30 Nov. 19411 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 1 31 Dec. 19411 31 Dcc. 19411 31 Jan. 1942 1 30 Apr. 1942 1 30 Apr. 1942 1 30 Nov. 194^1 30 Nov. 19411 31 Dec. 19411 1) Hierop geen anthraciet verkrijgbaar 2) Hierop uitsluitend turf verkrijgbaar de volgende bonnen zijn binnenkort niet meer geldig Na Zaterdag 8 Nov. 42 brood, vleesch, vleeschwaren, melk I, aardappelen één rantsoen brood 100 gram brood gebak 75 gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes óf 100 gram speculaas, koek of 300 gram cake óf 400 gram gevuld klein korstgebak. óf f 500 gram gevuld groot korstgebak, taart/geBalcjes vleesch 100 gram'vleesch gewicht van been inbegrepen 0 - 150 gram paardevleesch, gewicht ^an been inbegrepen vleeschwaren 75 gram gerookt of gekookt vleesch. óf 75 gram gerookte worstsoorten, óf 100 gram gekookte worstsoorten, óf 125 gram leverartikelen, tongewórst, nierbrood, óf 150 gram bloedworst, zure zult ïam 500 gram Jam. siroop, honing, enz. bloem 70 gram tarwebloem, -meel, roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel "jat 250 gram rijst, rijktemeel, -bloem, -gries, kindermeel havermout 250 gram havermout, -Vlokken, -bloem, -gort, aardappelmeelvlok- ken. gruttemeel. (gemengd meel) *ort 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten). gruttemeel, (gem. meel), rijstgries, aardappeltapioca vermicelli 100 gram vermicelli, macaroni, spaghetti maizena 100 gram maizena. sago, aardappelmeel, óf 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsaus- poeder Brandstoffen 1 H.L (maximaal 75 kg.) anthraciet, steenkolen, industriebri- ketten, eierbriketten, of 2 H.L. cokes, gascokes, of 110 K.G. bruinkoolbriketten, of 75 K.G. petroleumcokes, of 150 K.G. cokesbries, 'cokesgruis, of 300 stuks persturf, of 450 stuks baggerturf, of 275 K.G, turf uit de Peel, of 20O K.G. andere soorten turf Zeep 90 gram huishoudzeep, of 6 150 gram eenheidstoiletzeep, of 100 gram zachte zeep (samenstelling na» 31 Aug. 1941), of 150 gram zachte zeep (samenstelling 1 Jan.—31 Aug. 1941) of 200 gram zachte zeep (samenstelling vóór 1 Jan. 1941), of 300 gram zachte zeeppasta, of 250 gram zeeppoeder, of het doen wasschen van 20 K.G. droge vuile wasch De Ned. Heide Mij. zal in de na bijheid van de groote steden gras land scheuren. De regeeringscommissaris voor de bodem productie maakt het volgende bekend: Het is van de grootste beteekenis, dat er een grooteoppervlakte grasland wordt ge scheurd, vooral ook op niet te grooten af stand van de groote steden en andere be volkingscentra. Vele landbouwers, die wel over geschikten grond beschikken, zijn echter niet in de ge legenheid om dit werk zelf te verrichten, aangezien de noodige paarden, werktuigen en de noodzakelijke ervaring hun ontbreken Vooral wordt hierbij, geda'cht aan de stre ken met uitsluitend veehouderijbedrijf, waar men de akkerbouw niet kent. Het ligt nu in de bedoeling van de over heid om ook dezulken in de gelegenheid te stéllen een gedeelte van hun land te scheu ren en wel door de geheele exploitatie met inbegrip van het scheuren, het betalen en het oogsten van de producten te laten ver richten door de Nederlandsche Heide/Mij. Als vergoeding voor het beschikbaar stel len van dien grond, zal (indien het perceel wordt aangenomen) f 500.inclusief de scheurpremie per ha. worden verstrekt, ter wijl de landbouwer geen verdere kosten zal hebben. De producten komen dan echter niet te zijner beschikking. In gevallen, waarin het scheuren door dl boer kan worden verricht, zal deze weitj zaamheid apart worden betaald, terwijl o alle andere werkzaamheden, die door 1 eventueel-verricht worden, extra zullen v den vergoed. BRANDSTOFFEN VOOR CENTRALE VERWARMIN Van de zijde van het Rijkskolenbui déelt men ons het volgende mede: Vele verbruikers zijn voor brandstof vos] hun centrale verwarming aangewezen f mager- en essnootjes 4 en 5, daar hun kew niet voor het stoken van andere soorten ingericht. De genoemde soorten zijn echtf| slechts in beperktQ mate beschikbaar en len bovendien vrijwel geheel noodig zijn vc belangrijke industrie- en verkeersdoeleindeij Het overblijvende gedeelte' is zoo gering, d de andere' verbruikers, zooals rijks- en.f meentegebouwen, groot- en kleinimlustriefJ en particulieren ermede rekening dienen 1 houden, dat zij deze soorten of in het geM niet, óf slechts in zeer beperkte mate zulle1! kunnen ontvangen. Er wprdt daarom ooi| nadrukkelijk in het belang,, van deze verj bruikers zelf geadviseerd om, waar eenigszins mogelijk, door ombouw of aan schaffing van andere'lateis of kachels maalj regelen te treffen, dat in plaats van mag® en essnootjes 4 en 6 ander» brandstoffen k bruikt kunnen 'worden.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 2