ABDIJSIROOP Helder- BlocmendaalWatervogels - Oudesluis N. V. B. waarom met duitschland tegen het bolsjewisme? Dichters leeren Duitschland kennen HET VERVREEMDEN LANDBOUWGRONDEN VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG B.K.C.-Atlas De Heldersche reserve derby De groote schommelingen in de geheele eerste klasse- in de derde en ook de vierde klasse niet te vergeten, vormen een be langrijke aantrekkelijkheid in het voetbal seizoen en voor ons district pleit het, dat ook onze clubs een vooraanstaande rol spelen. De eerste klassers DISTRICT L ADO is door de kleine overwinning op DFC, welke wedstrijd tusschen haakjes maar zoo gauw mogelijk vergeten moet worden, van wege de minder gunstige reclame voor de voet balsport, die er van uit ging, weer gelgk ge komen met Feyenoord, dat door een enthou siast DWS een punt werd ontnomen. De Hage naars ontvangen nu Stormvogels, wat hun wel geen moeilijkheden zal opleveren. Feyenoord krijgt het wat moeilijker tegen DFC in Dordt, doch een Rotterdamsche zege ligt wel in de lijn. DWS heeft liet goede pad gevonden en we veronderstellen, dat DOS daar wel het derde achtereenvolgende slachtoffer van wordt. EDO heeft een kans tegen VUC en Ajax tegen Xerxes in Rotterdam, hoewel de Amsterdammers toch goed doen midvoor Van Stoffelen maar weer te passeeren. DISTRICT H. DHC komt er steeds beter in en vooral j.1. Zondag gaven ze tegen Sparta blijk weer in conditie te zijn, waarvoor trouwens de namen Bommelé, Arends, Dijkman en Ditmars wel goed voor zijn. Het spijt ons dan ook voor Emma, maar tegen de Delftenaren in Delft kunnen we weinig hoop op succes geven. Trou wens, Sparta krijgt het ook zwaar tegen HBS in Den Haag en een puntenverdeeling zou ook hier niet vreemd klinken. KFC kan zich door een overwinning op Haarlem in de kopgroep werken, terwijl Hermes tegen Blauw Wit zich weer kan herstellen. VSV heeft De Vries, de eminente spil, naar de midvoorplaats doen verhuizen en zie, de overwinning was het ge volg. Doch daarmede liet VSV tevens het drie- backsysteem varen, want Poulus is een uitge sproken aanvallenden midftalf en het zal ons benieuwen, hoe de Velzenaren het er nu tegen 't Gooi afbrengen. In ons district 4e klasse A. De groote strijd WatervogelsOudesluis wordt in Den Helder gespeeld en de eerste plaats staat hierbij voorloopig op het spel. De mannen van Barend de Boer zijn technisch beter, doch daarentegen zijn de „Kraaien" taaie tegenstanders. Een gelijk spel zal zeker niet ver van de werkelijkheid zijn. Schagen gaat naar Bergen en aangezien de thuisclub geabonneerd is op gelijke spelen, kan het ook morgen wel eens tot een draw komen. Of zou het Schagen gelukken te winnen? BKC ontvangt Atlas en theoretisch gesproken blij ven de punten thuis, doch de theorie is wel eens meer anders dan de praktijk, zoodat BKC daar wel terdege rekening mee moet houden. Wieringerwaard krijgt bezoek van Alkmaar en daar de resultaten der roodbroeken gaande weg beter worden, zien wij ze ook nu weer zegevieren. 4e klasse B. Nieuwe Niedorp moet hard vechten, wil het tegen WW uit Wervershoof succes boeken. SijbekarspelMFC en St. GeorgeSporters zullen niet ver van een gelijk spel af liggen. Res. 2e klasse A. Het is een heele tijd terug, dat we een derby in competitieverband hadden tusschen HRC 2 en Helder 2. Zondag zal dat op het Racing-terrein geschieden en hoewel Helder favoriet is, kan Racing 2, dat waarschijnlijk geheel gereorganiseerd wordt, wel voor een verrassing zorgen, die hun dan gelijk omhoog brengt. Het programma luidt voorts: Blauw Wit 3 HFC 2; OSV 2De Kennemers 2; Ajax 3 EDO 2; Stormvogels 2VSV 2, wat dus ook een derby is. De stand is: Stormvogels 2 7 6 0 1 12 21—6 Ajax 3 6 5 0 1 10 29—10 De Kennemers 2 6 4 1 1 9 17—13 Blauw Wit 3 5 3 0 2 6 1013 EDO 2 6 3 0 3 6 13—10 WFC 2 7 3 0 4 6 12—12 HFC 2 6 1 3 2 5 10—13 VSV 2 6 2 1 3 5 10—11 Helder 2 7 2 1 4 5 13—20 OSV 2 6 1 0 5 2 9—16 HRC 2 6 1 0 5 2 7—27 DISTRICT I. 2e klasse A. Racing moet naar RCH in Heemstede, de eenige ongeslagen club in de afdeeling. Voor de roodjakken ligt dus een prachtige kans om de onverwachte nederlaag tegen de Kenne mers weer goed te maken door één of twee punten mee te nemen. Op papier een haast onmogelijk karwei, in de praktijk is alles mo gelijk en vooral omdat het spel der thuisclub HRC waarschijnlijk wel ligt. We houden het dus op een verrassing van één punt. ZFC is ernstig candidaat en o.i. waarschijnlijk momen teel nog sterker dan RCH, zoodat wij wel ge noodzaakt zijn den Zaandammers de overwin ning toe te denken, ook al komt WFC op be zoek, dat tegenwoordig zelfs op de derde plaats staat. Santpoort en HBC kunnen de punten broederlijk deelen, evenals misschien Alcmaria en KFC, terwijl de Boys met leege handen uit Enkhuizen komen. De stand is: RCH "7 6 1 0 13 25—10 ZFC 6 5 0 1 10 19—13 WFC 6 4 0 2 8 15—14 HBC 6 3 1 2 7 11—8 KFC 7 3 0 4 6 15—12 De Kennemers 7 3 0 4 6 1812 Santpoort 6 2 1 3 5 1213 HRC 6 2 1 3 5 7—10 West-Frisia 7 2 1 4 5 2026 Alcmaria Vletrix 6 1 1 4 3 920 Alkm. Boys 6 1 0 5 2 7—20 3e klasse A. DTS geniet de twijfelachtige eer Hollandia met zijn beroemdheden te ontvangen en we kunnen den Deetjes ditmaal niets anders dan een stevige kas toedenken. Succes moet naar Wormerveer om QSC te bekampen, al weer een lastig geval dus, maar één punt verwach ten we nu toch zeker, waarna de grootheden voorloopig door Succes bezocht zijn. Zaandijk wint wel van KW en ZVV van GVO. Always Forward tegen WZ wordt waarschijnlijk een draw. De stand luidt: ZW 7 5 1 1 11 14—7 Zaandijk 7 4 2 1 10 16—9 Hollandia 6 4 119 14—7 QSC 7 4 1 2 9 1511 Succes 6 3 1 2 7 19—8 KW 6 2 1 3 5 1015 GVO 7 2 1 4 5 12—19 WZ 6 1 2 3 4 6—11 DTS 7 1 2 4 4 15—16 Alw. Forward 7 115 3 13—26 3e klasse B. Onder leiding van den heer C. J. Mol speelt Helder tegen Bloemendaal. Ondanks de minder prettige herinneringen van Helder's voorgaan de thuiswedstrijden, houden we het toch weer op een overwinning. Ditmaal stellen jullie ons toch niet teleur, witjakken, want met een weinig geluk kan Helder morgen bovenaan staan; TLJBB moet n.1. naar Kinheim en Hel der weet zelf uit ervaring, dat het geen „makkie" is, daarnaast ontvangt HFC de Be- verwijkers en ook hier krijgt dus één der can- didaten puntenverlies. De Zandvoortmeeuwen moeten toch vooral niet uit het oog verloren worden en DEM zal ze voorloopig wel niet kunnen remmen Ripperda heeft een klein kansje tegen Schoten. Onderstaand lezen we den stand: TIJBB 7 4 2 1 10 2511 HFC 7 5 0 2 10 20—12 Helder 7 4 1 2 9 19—14 Beverwijk 7 4 1 2 9 1315 de Zandv.meeüwen 7 3 2 2 8 1711 Schoten 7 3 1 3 7 17—17 Kinheim 7 2 2 3 6 1614 Bloemendaal 7 2 0 5 4 1518 Ripperda 6 1 1 4 3 826 DEM 6 1 0 5 2 820 Heldersche afdeeling: Watervogels 2HRC 3, 10.30, Helder A-terrein; Helder 3Helder 4 10.30,Helder B-terrein. ONDERAFL. NOORDHOLLAND 1 D: PettenOudorp, 2 uur; Alcmaria 4 Koedijk, 10 uur. 2 D. Berdos 2DTS 2; Bergen 2Alkm. Boys 3; RKAFC 2—VIOS 2; Alkm. Boys 4 Alkmaar 2, 10 uur. 2 G. DirkshornGeel-Zwart; SRC-^BKC 2; KoegrasWinkel 2, 2 uur; Schagen 2 ZAP, 12 uur. 2 H. Sporters 2VCL. 3 E. Alkmaar 3Vrone 2, 10 uur: wv«- dijk' 2Schoorl 2, 2 uur; DTS 3Alcmaria 5, 10 uur; Alkm. Boys 5Groot-Schermer 10 u. 3 G. VCL 2N. Niedorp 2, 2 uur. 3 H. Oudesluis 2Petten 2, 12. 4 F. Bergen 3Berdos 3. 4 H. N. Niedorp 3—Hollandia T. 3; Hol landia T. 2—DTS 4. 4 M. BKC 3—Geel-Zwart 2, 12 uur; Win kel 4Schagen 3, 2 uur; ZAP 2Dirkshorn 2; Barsingerhorn 2Sint Maartensvlotbrug. Adsp. J. Alcmaria bAlcmaria a; Alkm. Boys aSchoorl a, 12 uur. Adsp. K. Bergen bKoedijk a, 10.30; Alc maria cPetten a, 12 uur; DTS bVrone a, 12 uur; Alcmaria dDTS c, 11.15. Adsp. N: Nieuwe Niedorp bSybekarspel a, 1 uur. Adsp. O. Callantsoog aBKC a, 10.30; St. Maartensvlotbrug aSchagen a, 10.30; Wie ringerwaard aOudesluis a, 10.30. Kan er eigenlijk nog een oogenblik twijfel bestaan, hoe dit antwoord moet luiden? Heeft niet jarenlang de Nederlandsche pers. heeft niet ieder, die zich meer dan opper vlakkig met het wezen van het bolsjewisme heeft beziggehouden, en daarover zijn ge dachten in woord en geschrift heeft geuit, iederen twijfel omtrent het verwerpelijke van het bolsjewisme als Staatsgedachte. als politiek en als economisch systeem, als levensbeschouwing en als levenshouding uitgesloten? Indien wij ons voor het oogenblik tot de economische zijde van het bolsjewisme be perken, dan moeten wij vaststellen, dat de bolsjewistische economie den werkenden mensch, van hoog tot laag. tot een machine" onderdeel in het nationale productie- en distributie-proces verlaagt. Zoowel de onder nemer als de bedrijfsleider, de kantoorbe diende, de arbeider, allen zijn zij slechts willooze uitvoerders van een, achter de amb telijke bureautafel uitgedacht, productie- en verdeelingsplan, zonder eenige mogelijkheid van initiatief, van verantwoordelijkheid dragen voor eigen gedachten en eigen da den. Zij onderscheiden zich slechts van de machine, doordien zij steeds gevaar loopen gestraft te worden, indien de productie niet zoodanig verloopt, als men zich dat in de „Centrale" heeft uitgedacht of voorgesteld. Ook het individueele verbruik Wordt van Staatswege geregeld. Een vrije keuze t.a.v. de wijze van behoeftenbevrediging bestaat in den bolsjewistischen Staat niet meer, of slechts binnen de nauwst denkbare gren zen. Het bolsjewistische productie-systeem kent slechts één doel: den staat de midde len te verschaffen, om zijn levensbeschou wing aan anderen, in de eerste plaats aan de eigen bevolking, maar daarnaast ook aan andere volkeren op te dringen. Daartoe moe ten door een overhaaste en geforceerde in dustrialisatie de militaire en militair-eco nomische uitrusting van den Staat tot top prestaties worden opgevoerd, zonder acht te slaan op de levensbehoeften van het volk zelf. Niet het volk, niet het volksbestaan, niet de volkswelvaart zijn het doel'der goederen- productie in den bolsjewistischen Staat, Een inzicht in de nieuwe Duit- sohe literatuur. Felix Timmer mans Pallietert. Van onzen Haagschen correspondent. Onlangs is een aantal dichters, zooals reeds in het kort is gemeld, te Weimar bij een gekomen om zich op dezen historischen bodem, waar de grootmeesters der Duitsche dichtkunst het middelpunt der litteratuur vormden te bezinnen op de plaats van de poëzie en van den dichter in de nieuwe reld. Ruim honderd dichters zijn daar bij een geweest, van wie tachtig Duitsche en verder vertegenwoordigers uit Italië, Spanje, Frankrijk, Finland en Noorwegen, Vlaande ren en Nederland. Er waren twee uit België en twee uit ons land en van deze laatste heeft op de dagelijksche Persconferentie van gisteren dr. Henri Bruning, een van onze nieuwe poeëten, het een en ander verteld. In zijn sappig Brabantsch keuvelde hij, niet voorbereid, naar hij zeide, om een vol ledig verslag te geven, een kwartiertje over zijn ervaringen op deze volbezette dagen met vele en velerlei indrukken. Alleen om den sfeer te ondergaan was hij naar Weimar ge reisd en zijn sterkste indruk bleek te zijn geweest, dat ook een dichterhand gespierd kan zijn. En wanneer dan die hand, welke het zwaard voert, tevens gevoelvol en edel kan zijn, dan moet die hand wel meer be lang inboezemen dan de persoon aan wie de hand toebehoort. Den indruk, welke de groote meerderheid van het Nederlandsche publiek nog heeft van de nieuwste Duitsche litteratuur, noem de Bruning geheel en al onjuist. Beschou wingen als van Felix Augustin en derge lijke publicaties moeten den buitenstaander dan ook wel op een dwaalspoor brengen. Wat dit betref, hebben de buitenlandsche gasten in Weimar voor zooveel noodig, wel anders kunnen leeren. Eenerzijds uit. onderlinge ge sprekken in ongedwongen samenzijn, maar ook door de officieele redevoeringen welke in de plechtige bijeenkomsten werden uit gesproken, met name die van den leider der Rijkscultuurkamer, Rijksminister dr. Goeb- bels en de groote feestrede van den dichter Bruno Brehm, die van het Oostelijk front, waar hij op het oogenblik gewapend te velde staat, voor deze gelegenheid naar Weimar was overgekomen. Zeer in het bijzonder was Bruning ge troffen door de tafelredevoeringen, waarbij ook de buitenlanders het hart hadden doen spreken. Zoo was er een Fransche dichter die in ontroerende woorden getuigde, dat Frankrijk thans alleen nog vertrouwt op en belang heeft bij het nieuwe, nat. soc. Duitsch land. Een Finsch litterator hield het meer bij het wijsgeerige en eindigde met den heil dronk: „Es lebe das Leben". Tenslotte nog een heel onofficieel voorval: Felix Timmermans bleek ook, heel erg privé, in de buurt te zijn en Bruning had hem tweemaal te Weimar gezien, eerst achter een kreeft van imponeerende afmetingen en den volgenden ochtend bij het verlaten van een sigarenwinkel, de dikke en zware sigaren als in een patronengordel om het welgedane lichaam hangend De geestelijke vader van Pallieter en zoo menig Vlaamschen leutfiguur, is dan ook geen dichter, heeft weinig gemeen met de een of andere vergeestelijkte persoonlijkheid! doch de uitdraging van zijn macht, zoo mo gelijk ondergronds door propaganda in het buitenland waartoe de uitvoer de finan- cieele middelen moet verschaffen zoo noo dig echter door militaire aanranding van andere Staten, die voor de bolsjewistische gedachte moeten worden gewonnen. Voor het bolsjewisme telt het volk als zoodanig niet; het is slechts massa, de volksgenooten beter gezegd: de indivi duen. die binnen de landsgrenzen zijn opge sloten zijn niet anders dan leveranciers van arbeidskracht: meer wordt niet van hen gevergd, meer mogen zij echter ook niet presteeren Niet de behoeftenbevrediging in zoo ruim mogelijke mate is doel der natio nale productie De uitvoer is slechts een noodaakeliik kwaad, ter bereiking van on misbare productiemiddelen, niet om den levensstandaard van het eigen volk op te voeren. Is het een wonder, dat onder zulk een systeem de omvang der geproduceerde goederen verre ten achter blijft bij de mo gelijkheden, die de onmetelijke bodomrijk- dommen der Sowjet-Unie, in verbinding met een bijna onuitputelijke arbeidskracht, bieden? Zou onder bijna welk ander eco nomisch bewind zulk een armoede kunnen heerschen als in dat van nature zoo rijke land? Een industrialisatie van den omvang als in de Sowjet-Unie ter hand genomen en tot uitvoering gebracht eischt een organischen groei, die gelijken tred moet houden met de ontwikkeling van het volk. Doch zeker is zulk een industrialisatie niet mogelijk, wanneer de resultaten daarvan het volk niet ten goede komen. Men kan den aard van den mensch niet met machtsmiddelen omvormen. althans niet ontdoen van den drang naar opvoe ring zijner behoeftenbevrediging. Eerst in de naar nationaal-socialistische beginselen geleide volkshuishouding zal 't mogeliik zijn. de redelijke behoeftenihevredi- eing der volksgemeenschap volkomen vei- lie stellen oorlogsomstandigheden natuur" lijk daargelaten en daarnaast de pro ductie en \erdeeling der goederen daar heen te leiden waar die in het algemepn belang het meest noodig dan wel het meeste nut afwerpend zijn. Het gaat thans niet meer om een tus schen oplossing tusschen n-ationaal-social's me en bolsjewisme. Wij hebhen gezien waarheen het liberalisme het marxisme en plutocratie de wereld geleid hebhen. Het gaat thans slechts om nationaal-socialisme belichaamd door het Groot-Duitsche Rijk en bolsiewi«rr>p waarvan de Sowjet-Unie de draagster is Aan den eenen kant de vei ligstelling van volk en orde. aan den an- 'nren Vant de verslaving van het volk en de verheffing van eenige machtwellustelin gen als heerschers over het volk en al zijn hulpbronnen. Mr. Dr. J. v. B. F. VAN Beschouwing over de van dit besluit werking Was men vóór 27 November 1940, toen in het Verordeningenblad het besluit ver scheen, houdende regelen met betrekking tot het vervreemden van landbouwgronden binnen enkele zeer ruime grenzen vrij landbouwgronden te verkoopen en over te dragen aan wien men wilde, sindsdien is de overdracht van landbouwgronden aan vrij strenge voorschriften gebonden. Het besluit wil in de eerste plaats waken tegen een opdrijving van de prijzen van landbouwgronden. In tijden, als wij thans beleven, valt steeds een neiging waar te nemen om kapitaal in vaste goederen te beleggen en in het bijzonder in land, omdat dit in zich zelf een vrij groote waarborg biedt. Bij een dergelijke neiging van het in hoofdzaak stedelijk kapitaal om in land te vluchten, wordt bij een vrije markt onver mijdelijk de prijs van land opgedreven. Af gezien van het zeer belangrijke psycholo gische bezwaar, hetwelk aan te voeren is tegen prijsopdrijving in moeilijke tijden, is het onmogelijk de prijsopdrijving van land vrij spel te laten, omdat de verhooging van den koopprijs onvermijdelijk met zich brengt een verhooging van de lasten, welke den landbouw drukken, terwijl de verhooging der lasten weder een stijging van den prijs der producten tengevolge heeft. Het tweede doel van het besluit is hoe wel het niet kan worden losgemaakt van het eerste van anderen aard. Men acht het n.1. in het algemeen ongewenscht, dat niet tot den landbouw behoorende perso nen in de gelegenheid worden gesteld land bouwgronden in eigendom te verwerven; meer positief uitgedrukt: zij, die den grond bewerken, moeten bij verkoop in de gele genheid worden gesteld eigenaar van den grond te worden. Vandaar dat het besluit voorschrijft, dat in het algemeen landbouw grond slechts mag worden overgedragen aan landge bruikers, terwijl dan on der landgebruikers worden verstaan diege nen, die rechtstreeks en zonder tussöhen- persoon de leiding van het bedrijf hebben of na afloop van de op het land rustende pacht zullen hebben. Het besluit in de practijk. Aan de Pachtbureau's is het grootste en omvangrijkste gedeelte der uitvoering toe vertrouwd. Zij beoordeelen alle aanvragen tot overdracht en geven de toestemming daartoe, indien aan de door het besluit gé- stelde eischen betreffende prijs en verkrij ger is voldaan. In deze gevallen wordt de zaak bij het Pachtbureau aanhangig ge maakt op een wit formulier, hetwelk bij het Pachtbureau verkrijgbaar is. Daarna wordt onderzocht of de bedongen prijs kan worden aanvaard. Als maatstaf wordt hier voor genomen de prijs, welke in 1939 gold of bij verkoop toentertijd zou hebben gegol den. Voorts wordt nagegaan, of de toekom stige verkrijger landgebruiker is en als zoo danig goed bekend staat. Slechts indien aan deze hoofdvoorwaarden is voldaan, geeft het Pachtbureau zijn goedkeuring tot over dracht en de hypotheekbewaarder kan de akte van overdracht in de openbare regis ters overschrijven. Er zijn gevallen denkbaar, waarin het ondanks het niet voldoen aan de gestelde eischen niettemin redelijk of noodzake lijk zou zijn de overdracht goed te keuren Indien zulk een geval naar het "oordeel van partijen aanwezig is, kan een daartoe strek kend verzoekschrift worden gericht aan den Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij. Deze gevallen moeten eveneens aan het Pachtbureau wor den ingezonden, doch daar op een blauw formulier. Ter verduidelijking zij nog opge merkt, dat de overdracht aan niet-agrari- sche landgebruikers vaak moet worden toe- Tége" ASTHMA. BORSl. BENAUWDHEID waarbj) slijm op de borst vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten, Vanouds beproefd bü hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S gestaan in het belang van volkshuisvesii industrie en verkeerswezen. Er zijn ook gevallen, waarin het nooj kelijk of wenschelijk is publiek te verk pen. In de veilingsvoorwaarden, welke het Pachtbureau moeten worden goec keurd, moet dan worden vermeld, dat prijs niet hooger zal zijn dan door Pachtbureau wordt bepaald en voorts, alleen landgebruikers aan de veiling gen deelnemen. In bijzondere gevallen! de Secretaris-Generaal ook van deze i plichting weder ontheffing verlccnen. Het Pachtbureau zal vóór het verlet der toestemming tot overdracht van verpacht land zooveel mogelijk bevorde dat in de eerste plaats de pachter voor koop in aanmerking komt. Voorts zal Pachtbureau aandacht moeten soheul aan de eischen, welke een rationeele bodt verdeeling en een doelmatige uitweni structuur der bedrijven stelt. Handhaving der voorschrll Overtreding der voorschriften zal in algemeen zich zelf straffen, in zooverre hypotheekbewaarder niet zal medewerl aan de totstandkoming van de overdra Tevens dreigt het nog met een strafree! lijke sanctie tegen den overtreder der vt schriften, terwijl zelfs de mogelijkheid verbeurdverklaring van het betreffende s land bestaat, indien dit in strijd met voorschriften is overgedragen. Italiaansch Weermachtberichl ARTILLERIE ACTIE BIJ TOBROEK E SOLLOEH. ROME, 7 Nov. In zijn wecrmachtberii no. 523 maakt het Italiaansche opp-erbe het volgende bekend: In den afgeloopen nacht, hebben eeui vijandelijke vliegtuigen gecirkeld boven, bieden van Sicilië en Campanie. Op een plaatsen werden- bommen geworpen, geen persoonlijke ongelukken veroorzaakt De materieele schade is zeer gering, slachtoffers van den aanval op August waarvan melding is gemaakt in 't weerrna bericht van gisteren, bedragen tien. I vliegtuigen werden door het plaatselj luchtdoelgeschut neergehaald. Noord-Afrika: Bijzonder hevige at viteit van de artillerie aan de fronten Tobroek en Solloem. Britse-hé vliegtui_ ondernamen aanvallen en wierpen bomm op de gebieden Benghasi en Tripolis, daarvan werd door onze jagers en een tw de door het luchtdoelgeschut necrgefoai Oost-Afrika: Pogingen van den vijs om onze stellingen aan de verschillet fronten van Gondar te naderen, wen overal door onze troepen verijdeld. Volgens latere berichten omtrent het treden van onzen torpedojager, waan melding is gemaakt in het weermacht richt van gisteren, zijn drie in plaats twee vijandelijke vliegtuigen omlaag gesc ten. OFFICIEELE BEKENDMAKING VAN DEN ALGEMEEN GEMACHTIG DE VOOR DEN WEDEROPBOUW EN VOOR DE BOUWNIJVERHEID De Algemeen Gemachtigde voor den. Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid deelt mede. dat alle „machtigingen" door of namens hem uitgereikt, betreffende de: aankoop en de aflevering van hout, met ingang van 1 November 1941 voor het heele land hun geldigheid hebben verloren. Voor geheel Nederland zal een bonnensysteem met vaste coupures met ingau? van 1 November 1941 voor alle bouwwerken worden toegepast. Met ingang van 1 No vember 1941 mag derhalve voor bouwwerken, waarvoor reeds een gele machtiging tot aankoop van hout in ontvangst werd genomen, geen hout meer worden afgeleverd dan tegen afgifte van de nieuwe houtcoupures. Ter verkrijging van houtcoupures vanaf 8 November 1941 dienen de opdracht gevers van bouwwerken zich te wenden tot de Hoofden der Bureaux Goedkeuring Wep leen in de provincies, waar het bouwwerk is gelegen. Bureaux te Groningen-Drente Friesland Overijssel Gelderland Utrecht Noord-Holland (met uitzondering van Amsterdam) Zuid-Holland (met uitzondering van Rotterdam) Zeeland Noord-Brabant Limburg Rotterdam Adres: Groningen, Martinikerk-hof 18; Hoofd: Ir. H. L. B. Dénis. Leeuwarden, Korfmakerstraat 13; Hoofd: Ir. J. Ypes. Deventer: Kapjeswelle 5: Hoofd: Ir. J. van Noppen. Arnhem, Eusebiusplein 28; Hoofd: Ir. H. H. Rieuwerts de Vrie€. Amersfoort. Utrechtscheweg 106; Hoofd: Ir. A. Bos P. Azn. Velsen, Kanaalkade 61; Hoofd: Ir. R. Dufour. 's-Gravenhage, Koninginnegr. 59; Hoofd: Ir. J. Halm. Middelburg, p/a Tijdelijke Gemeente-Secre tarie. Molenwater 4a; Hoofd: J. E. van Tijen.' 's-Hertogenbosch, Oranje Nassaulaan 10; Hoofd: Ir. J. P. Willeumier. Maastricht, Bouillonstraat la: Hoofd: Ir. P. W. J. Kallenbach. Ij/a Raadhuis. Kamer 153: p/a D1WERO, Veemarkt C Telefoon: 250(21 5862 Beverwijk) 3841 31 en 100 2703 2232 43130 en 43321 45988 Voor de aanvrage van houtcoupures bij bovenvermelde instanties dient gebrui» gemaakt te worden van de daartoe vastgestelde en bij den houthandel beschikbare aan vraagformulieren in duplo. Bij de inzending dezer aanvraagformulieren in duplo is overlegging van de gele machtiging verplicht. Aan de verkoopkantoren, importeurs en handelaren is opdracht gegeven de in hun bezit zijnde gele machtigingen onverwijld aan de opdrachtgevers der diverse bouwwerken toe te zenden. Dit houdt dus ook in. dat de houtmachtigingen voor bouwwerken van den Rijks gebouwendienst en de Nederlandsche Spoorwegen met ingang van dien datum verval len zijn. Voor verkrijging van houtcoupures voor bouwwerken van den Rijksgebouwen dienst en de Nederlandsche Spoorwegen dienen deze diensten zich te wenden tot bun hoofdbureaux. respectievelijk in 's-Gravenhage en Utrecht. 's-Gravenhage. 5 November 1941. Ik

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 6