J 'AKKER'TJES Radioprogramma van alles wat uit dorp en stad De Nederlandsche Landstand waarom met du1tschland TEGEN HET BOLSJEWISME? Visitekaarten Trapman N V. Marktberichten iolls de pel, verh lig iet idéé ka:. dei li 1:0 de ideil v: i M ioor ijk en.i or Razende Kiespijn?' Doe dan twéé dingen Neem 'n "AKKERTJE" om rustig/zon der pijn te kunnen slapen en ga morgen naar Uw tandarts. helpen direct! DINSDAG 11 NOVEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 8.45 Graraofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Oramofoonmuzlek. 7.15 Voor de rUpere jeugd van het tóalteland. 7.30 Gramotoonmuziek. 7.45 Ochtendgym- «utlek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Polltlekweek- praatje (opn.). 8.30 Oramofoonmuzlek. 9.15 Voor de huls- (rouw. 9.25 Gramofoonmuzlek. 11.00 Vrouwenmozalek. 1120 Ensemble Rentmeester en gramofoonmuzlek. 12.40 jdmanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Orgelconcert (opn.). 13.30 Gerard Lebon en lijn orkest en gramofoonmuzlek. 14.30 De lichte toets. 15.30 Planovoordracht. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Orgelcon- eert. 10.45 Sport en spel voor de jeugd. 17.00 Gramofoon muzlek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17.30 De Ramblers. 18.00 Voor de werkende Trouw. 18.15 Amusementsorkest. 19.00 Actueel halfuurtje. Gevarieerd programma. (Vanaf 20.15 alleen voor de j-Centrales. die over een lijnverbinding met de studio likken). 20.30 Gramofoonmuzlek. 20.45 Het Oost- Bederlandsch Strijkkwartet. 21.30 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.NO.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Economie News from Holland" of Gramo foonmuziek. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. 301,5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Jramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: lieuwsberlchten: 0.15 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Grnmofooiamuziek. 10.40 Voordracht. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Zang met planobegeleiding. 12.00 De Melodlsten en solist'. 12.45 B.N.O,Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 De Romancers en soliste. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 De Haarlemsche Orkestvereeni- ilng en solist en grajnofoonmuzlek. 15.30 Voer de zieken. 500 Causerie „Het volkslied". 16.30 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.15 Boekbespreking. 1830 Gramofoonmuziek 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N.S.B.i. 19.00 Actueel half uurtje. 19.30 Reportage. 20.00 Gramofoonmuziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken I. 20.15 Omroeporkest en solisten. 21.15 Gevarieerd programma. 21,45 B.N.O.: JHeuwsberiohten. 22.00 B.N.O.: Toelichting op het Weer- machtsberfcht. 22.1022.15 Avondwijding. lloet&at scl WEST FRISIA—ALKMAARSCHE BOYS 2—3. De Alkmaarsche Boys hebben het gister klaargespeeld om West-Frisia op eigen terrein te verslaan, waaraan de Grand een zeer groot deel heeft. Bij West-Frisia viel de bekende speler Muskee sterk tegen De wedstrijd had een sensationeel begin, door dat Appel na nauwelijks een minuut spelen uit een voorzet van Goudsblom met een kop" bal den stand op O—l bracht. Het spel gaat daarna vrij gelijk op, waarbij West-Frisia iels gevaarlijker is. Zes minuten voor de rust komen de partijen dan ook weer op gelijken voet (11). Na de rust is Kemp vervangen door Slikker. Vijf minuten na het hervatten van den strijd krijgt West-Frisia een strafschop ie nemen op den rand van het strafschop gebied en de linksbuiten schiet den bal meteen in de touwen (21. Nu pakken de Boys fel aan en met suc ces. Na 20 minuten passeert Appel alleen twee spelers en schiet dan hoog in (2—2). Tien minuten later schiet v. Marle, die in" gevallen is op de linksbinnenpGaats, tegen den paal. De bal stuit het veld weer in, doch Appel is er bij en vocjr den derden keer werkt hij den bal in het net (2—3). De Stand blijft verder ongewijzigd, zoodat de Boys weer teverden kunnen zijn. D.T.S.—HOLLANDIA. 9-4. Zooals verwacht werd, is geschied. D.T.S. heeft Hollandia geen voet dwars kunnen zetten en een 40 nederlaag geleden. Het systeem van de Deetjes om door hard wer ken en zwaar verdedigen het spel van de Hollandianen zoo min mogelijk tot zijn recht te doen komen, was absoluut onvoldoende om maar het minste succes te hebben. Reeds spoedig na het begin had Hollandia de lei ding genomen. Zeker heeft D.T.S. ook aan vallen ondernomen, maar de voorhoede was te licht voor de stoere defensie der gasten. Het tweede doelpunt van Hollandia was evenals het eerste, van v. d. Zei, die na een heftige scrimmage v. d. Hoven wist te pas- seeren. Na de rust is Hollandia grootendeels in den aanval geweest en verschillende keeren is het D.-doel aan een doorboring ontsnapt. Het uitstekende opbouwende werk van v. d. Veen zett steeds de voorhoede weer aan het werk en vooral de aanvallen via rechts buiten De Groot, waren bijzonder gevaarlijk. In zijn eentje maakte deze speler ook een keurig derde doelpunt. Kort voor het einde maakte Dissel de en kele door hem gemiste kansen goed door een voorzet van De Groot netjes in te koppen. Thee werd f 20 duurder. De politie te Kaarden heeft een Hilversummer gearres teerd, die tien pond thee bij zich had. Het bleek dat hij de thee zou afleveren tegen i 21.50 per pond. Hij had ze gekocht tegen f 13 per pond van iemand, die voor den oor log den normalen prijs van f 1.20 per pond had betaald. Mistpa tronen zijn geen speelgoed. Te Am sterdam is een jongen die met zg. mistpa- tronen speelde, welke door de spoorwegen tijdens zwaren mist als signaal worden ge bruikt, ernstig gewond, toen een patroon ontplofte. Geldkistje met f 6000 gestolen. Ten nadee- le van den koopman A. H., wonende in de Crooswijkschestraat te Rotterdam is tijdens zijn afwezigheid een geldkistje met f 6000 a f 7000 gestolen. De onbekende dieven heb ben zich door middel van een ralschen sleu tel toegang weten te verschaffen. Door electrischen stroom gedood. De 53- jarige monteur H. W. Gerritsen uit Ensche de, werkzaam' bij een electrotechnisc.h bu reau alhier is bij werkzaamheden in 'n fa briek met een hoogspanningskabel in aanra king gekomen. Hij viel van een ladder. De. dood trad onmiddellijk in. AANVALLEN IN OOST AFRIKA AFGESLAGEN. Luchtaanval op Brindisi eischt veertig dooden en tachtig ge wonden. ROME. 9 Nov. Het Italiaansche weer- maehtbericht van heden luidt als volg: Tijdens den aanval op Brindisi, waarvan gisteren in het weermachisbericht melding is gemaakt, heeft het afweergeschut 3 vij andelijke toestellen neergeschoten. Vannacht heeft de vijandelijke luchtmacht wederom een aanval gedaan op Sicilië en Zuid-Italië. Er werd eenige schade aange richt aan civiele gebouwen en branden ge sticht, die smel gebluscht werden. Er vielen 2 dooden en 4 gewonden onder de burgerbe volking. Een vliegtuig werd neergeschoten en viel in zee. In Noor d-A r i k a hebben onze detache menten tijden?, plaatselijke acties in de sec toren van Tobroek en Solloem een zeker aantal gevangenen gemaakt en den vijand verliezen toegebracht aan dooden en gewon" den. Britsche vliegtuigen bobben bommen ge worpen op Benghasi, waarbij eenige huizen werden beschadigd Een koloniaal hospitaal werd getroffen. Eenige verliezen onder de inboorlingenbevolking. In Oost-Afrika aan de fronten van Culcruabert, Celga en Wnlag zijn krachtige aanvallen van den vijand, gesteund door luchtstrijdkrachten, door onze troepen afge slagen. De tegenstander leed aanzienlijke verliezen. Op de Middellandsche Zee heeft een Ita liaansche torpedojager 4 vijandelijke vlieg tuigen neergeschoten. Tijdens verschillende acties van gisteren zijn 4 van onze vlieg tuigen niet teruggekeerd. Het Italiaansche weerinachtbericht van Zaterdag vermeldde o.a., dat in Brindisi tijdens een langdurigen aanval eenige hom derden brisant- en brandbommen van klein en middelgroot kaliber zijn neerge worpen!. De woonwijken leden zware schade. Uit de puinen der vernielde hui zen werden veertig dooden en ongeveer tachtig gewonden geborgen. WIE VALLEN ONDER DEN LANDSTAND? Boeren en visschers en al hun familieleden. Artikel 3 Kd 1 van de verordening zegt: allen, die deel hebben aan het productief maken van den Nederlandschen bodem met inbegrip van binnen- en kustwateren. Een volgend lid betrekt tevens alle familieleden van voorgenoemden daarin. Dit zijn dus alle boeren met hun gezinnen, alle visschers met hun gezinnen, al degenen, die in min of meer verwijderd verband met boeren en visschers te maken hebben. Het enkelvoudig feit dus, dat men boer is, dat men visscher is, doet iemand van nature tot den landstand behooren. Hij is Nederlander en daarnaast lid van den landstand. Van zich al of niet aanmelden is dus geen sprake. Aan het boer-zijn zit onafscheidelijk de plicht lid van den landstand te zijn. Op ander terrein geschiedt hetzelfde: men thans eveneens reeds een heel eind ge vorderd in de publiekrechtelijke ordening van het bedrijfsleven. Elk, die een bedrijf uit oefent, zal straks als uitvoerder van een bepaald bedrijf van nature lid van zijn be drijfsgroep zijn. Zoo komen wij eindelijk tot die ordening van de maatschappelijke wereld, welke on ze knapste sociologen tientallen van jaren hebben bepleit, en welke voor zooveel be treft de Roomsch-katholieke boeren en vis schers in pauselijke encyclieken als de eenige juiste ordening van het chaotische maatschappelijke leven is aangegeven en welke ook door het Nederlandsche episco paat in zijn mandement van 1933 is aanbe volen. WAFFEN-SS EN 'VRIJWILLIG ERS- LEGIOEN-NEDERLAND. Aanmelding van 14 tot 22 No vember. Het Ergaenzungsamt der Waffen-SS, Er- gaenzungsstelle Nonvest, Den Haag, Stad houderslaan 132, deelt mede, dat in den tijd van 14 tot 22 November in Nederland ad- missie-onderzoek zal plaats vinden voor de Waffen-SS en het Vrijwilligerslegioen-Ne derland in de volgende plaatsen. Mannen van 17 tot 40 jaar worden aange nomen voor den duur van den oorlog, 2 cf 4 jaar, Voor de ondersteuning van het gezin voorzoover het kostwinners be treft wordt gezorgd. Vrijbiljëtten voor de reis van de woonplaats nar het admissie- onderzoek moeten aangevraagd worden bij de F.rgaenzungsstelle Nordwest, Den Haag Stadhouders)aan 132. Biljetten voor de te rugreis worden bij het onderzoek overhan digd, onverschillig of de candidaat aange nomen wordt of niet. De aanmelding kan geschieden:- Op 14 Nov., 9 u. in Den Haag, Stadhou derslaan 134 en om 15 u. in Rotterdam, Deutsches Haus. Op 15 Nov. om 10 u. in Utrecht, Deutsches Haus en om 15 u. in Amsterdam, Deutsches Haus, op 16 Nov. om 11 u. in Leeuwarden, huize Schaaf, Breedstraat en om 16 u. in Groningen .Concerthuis, Poelestraat. Op 17 Nov. om 11 u. in Hengelo, Deut sches Haus en om 16 u, in Arnhem, Deut- sclwte Haus. Op 18 Nov. om 10 u. in 's-Hertogenbosch, Prins Hendrikkazerne en om 16 u. in Til burg, Werkliedenvereeniging, Tuinstraat 68. Op 19 Nov. om 10 u in Eindhoven, huis Maria, Kruisstraat en om 16 u. Maastricht, hotel Momus. Vrijthof. Op 22 Nov. om 9 u., in Den Haag, Stad houderslaan 134. AAN HET BOER ZIJN ZIT ONAFSCHEI •DELIJK DE PLICHT VAN HET LID ZIJN VAN DEN LANDSTAND. 'S-GRAVENHAGE, 10 November. De landstandpersdienst meldt: Hoewel de verordening van den rijkscom missaris betreffende de oprichting van den Nederlandschen landstand en de daarop ge geven toelichtingen zeer duidelijk zijn ge weest, blijkt bij sommigen toch nog geen recht begrip omtrent het karakter van dan Ncderiandschsn landstand aanwezig te zijn. Hier en daar heerscht blijkbaar de meening dat .de landstand een nieuwe boerenorgani- satie is in den geest van de tot nog toe be staande, dus geboren uit het particulier initiatief van de een of andere groep van de boerenbevolking, waarvan men al dan niet, naar persoonlijk gevoelen, lid kan worden. Artikel 1 van de verordening 196,41 zegt in het eerste lid, dat de Nederlandsche land stand is ©en openbaar lichaam in den zin van artikel 152 van de grondwet. En lid 2 verklaart, dat de Nederlandsche landstand verordenende bevoegdheid heeft in den zin van artikel 153 van de grondwet. Dit arti kel 152 is destijds in de grondwet opgenomen als de ontsluiting van de mogelijkheid in Ne derland tot de zoo lang bepleite en verhoopte publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie te ko men. Jarenlang is daarover geschreven en ge sproken, totdat eindelijk de volksvertegen woordiging in meerderheid ervoor gewonnen was. Bij domocratischen gang van zaken zou de uitvoering zeker ook in dit geval langen tijd, zoo niet jaren op zich hebben laten wachten, doch bij de snelle werkwijze, welke wij mogen vaststellen, komt thans de orde ning van onze geheele sociale economische samenleving in een vlot tempo tot stand, tot heil van de bedrijfsgroepen, die nu zelf voor een goed doel hun wel en wee in handen kunnen nemen. OM ONS BEHOUD. De vijanden van het Christendom hadden eenige maanden geleden een plezierigen dag. De oorlog tusschen Duitschland en Rusland was ontbrand en natuurlijk zou Rusland winnen. Daarmee zouden de zegeningen van het bolsjewisme over Europa uitgestort wor den, en het Christendom zou in dien zond vloed vergaan. De vijanden van het Christen dom wreven in hun handenl Helaas voor hen is die droom van korten duur geweest. De woeste horden van den Oeral kregen slaag, zooals nog nooit in de wereldgeschiedenis een volk slaag had gekre gen. Het Duitsche wapen in Duitsche hand sloeg den vijand neer en redde de Christelijke beschaving in Europa. De droom van de vij anden van het Christendom eindigde in een pijnlijk ontwaken. Voor elk fatsoenlijk mensch was die droom een nachtmerrie, die verdween, toen het Duitsche leger zegevierend opmarscheerde in het kille land van de misdaad. Wij goede Nederlanders juichten. Wjit zou ons kleine volk hebben uitgericht tegen den heiden- schen gruwel der stompzinnige massa's, die Judas eeren als weldoener der menschheid en den mensch degradeeren tot een moord lustig roofdier? Wij goede Nederlanders juichten, toen het bloedige monster van den Oeral teruggedre ven werd. Want wij weten, dat bolsjewisme beteekent hoon aan het Christendom, schaam telooze zeden in en buiten het gezin, hope- looze armoede, onteering van den arbeid, lichamelijke en geestelijke slavernij onder den knoet van een bende gewetenlooze machthebbers, die het wreede Russische abattoir dachten uit te breiden over heel Europa. Wij zijn dankbaar, dat God het Duitsche volk van knechtschap heeft bevrijd en het een Führer heeft gegeven, die sterk staat te gen alle kwaadwillige machten. Met Duitschland te strijden tegen de bolsjewis tische massa's, dat is dé plicht van elk be schaafd volk, hoeveel te meer van ons volk, dat één in afkomst en wezen is met het groote broedervolk. Jonge Nederlanders, die kracht en karak ter hebt, schaart U onder de vanen van den Führer in den heiligen strijd tegen de Rus sische misdaad. En gij, die niet mee kunt, weet wel, dat, terwijl gij rustig slaapt, honderdduizenden hun leven wagen ook voor U. God smeedt de volkeren van Europa aan een. Dat is hard, maar het is grootsch en goed. Het. is het behoud van de Europeesche Christelijke beschaving. Het is ook Uw be houd. Als ge dit verstaat, weet ge ook Uw plicht. Dr. J. SMIT. kunnen alleen deze week nog door ons worden gedrukt Drukkerij LANGEÜIJK BROEK Of» LANGENDIJK. KOOLPRIJZEN VERHOOGD. Regelmatige stijging verwacht. De prijzen, welke met ingang van Dinsdag 11 November a.s. zullen gelden voor de ver schillende groente-soorten, hebben weer eenige verandering ondergaan. Voor de Langedijker producten is wel van het meeste belang, dat de roode en de gele kool zijn verhoogd van f4 tot f 4.30 per 100 kg. Het is nu veertien dagen geleden, dat de prijs van deze producten op f4 per 100 kg werd gebracht. Hieruit mogen wij wel aflei den, dat de prijzen an de hand van de nieu we kostprijzenberekeningen, regelmatig zul len worden verhoogd, zoodat de bewaarkos- ten voor de bewaarkool in de prijzen zullen worden verdisconteerd. Bij de witte kool is het precies eender Cok deze koolsoort is verhoogd: van f2.30 tot f2.50 per 100 kg. Hiermede is deze kool soort aan den prijs gekomen, welke verle den jaar gedurende de geheele. periode heeft gegolden voor de herfst witten Daarvan is thans niet veel meer voorradig. Het groot ste gedeelte van den aanvoer is nu Succes witte kool. Verleden jaar werd daarvoor f3 per 100 kg. besteed. Nu echter nog f2.50 per 100 kg. De prijzen der druiven zijn weer verhoogd- Gros Colman en Golden Champion met f5 tot f70 en Alicante en Gros Maroc van f 50 tot f 60 per 100 kg. Frankenthalers ko men met f65 per 100 kg. op de lijst voor. Ook de bloemkoolprijzen zijn verhoogd. Voor sorteering I van f 12.tot f 12.50. voor II van f 9 tot f 9.50, en voor III van f 6 tot f6.50 per 100 stuks. Extra, welke alleen voor het binnenland geveild mag worden, is verhoogd van f 15.— tot f 16— per 100 stuks. Tweede kwaliteit van sorteering III mag al leen voor het binnenland geveild worden. De maximumprijs hiervan is van f4.80 tot f5.20 verhoogd. De maximumprijs voor gewasschen peen van 2050 gram is van f7.00 tot f7.50 per 100 Kg. verhoogd. Chineesche kool is gebracht op f3.50 per 100 Kg. Voor bleekselderie boven 1 Kg. per stuk is prijs f 6.50 per 100 st., van V2 tot 1 Kg- f3.50 per 100 stuks. T.a.v. de uien is nog steeds bepaald, dat slechts A kwaliteit op de veilingen, waar voor het koelhuis gekocht wordt, maar daar voor niet geschikt, voor 50 voor het bin nenland mag worden geveild tegen f4.50 per 100 Kg. B-uien is f3.50 per 100 Kg. gebleven. De maximumprijs van andijvie is verhoogd van f5.tot f5.50 per 100 Kg. Thans komen ook de herfstknollen op de lijst voor. De prijs hiervoor is f2.50 per 100 Kg. Tot nu toe werden wel knollen verhan- deld-tegen prijzen van meer dan f4.soms f5.per 100 Kg. In de voorschriften t.a.v. de export is geen verandering gekomen. OMZET LANGEDIJKER GROENTEN CENTRALE AANZIENLIJK LAGER. De omzet van de veilingsvereeniging Lan gedijker Groenten Centrale te Broek op I.angendijk is in de maand October 1941 aanzienlijk lager geweest dan in de over eenkomstige maand van liet vorige jaar. In October jl. werd voor f235492.07 geveild, te nen f 320.911,11 in dezelfde maand van 1940. Fen achteruitgang alzoo van rond f85.000. Wanneer men de aanvoercijfers bezit, zijn aanzienlijke verschillen te constateeren, welke de vermindering van den omzet wel verklaarbaar maken. De aanvoer van roode kool was in Oct. 1941 ruim 594 ton, tegen 700 ton in Oct. 19-40 Het verschil bij de gele kool is nog veel groo- ter: 270 ton in de afgeloopen maand en 761 In October 1940. De aanvoer van vroege witte kool was ook minder: 3126 ton tegen 3363 ton in Oc tober van verloden jaar. Het verschil bij de uien is, tengevolge van de bepaling, dat uitsluitend B-uien mogen worden geveild, zeer groot. Er werd in Oc tober jl. slechts 73 ton uien verhandeld, te gen 741 ton in Oct. 1940. Een verschil van 90 Hoewel de aanvoer van breekpeen aan zienlijk was, 571 ton. bleef men toch nog 57 ton beneden October 1940. Ook kwam er ruim 40 ton bieten minder aan de veiling, nl. 174 ton. Een aanzienlijke vermindering toont de aardappelaanvoer. In October 1941 werd 725 ton aardappelen via de veilingen verhan deld. De aanvoer was slechts korten tijd geoorloofd. In Oct. 1940 werd 1843 ton ver handeld. Stamboonen geven een vermeerdering te zien: 50641 kg. tegen 18599 kg. in Oct. 1940. Bloemkool was dit jaar ook beter vertegen woordigd, 84642 stuks tegen 33.795 st. in 1940. Dat zet echter geen zoden aan den dijk. Andijvie was dit jaar ook minder: 453000 kg. tegen 704.000 kg. in Oct. 1940. De aanvoercijfers van de overige produc ten waren als volgt: Kassnijboonen 10329 kg (v. j, 10.253 kg.)-, tomaten 4276 kg (20791 kg.), druiven 11.808 kg. (13.100 kg.), wascli- peen 8240 kg. bospeen 1824 st. (70 st.). rammenas 23775 kg. (16.875 kg.), Chineesche kool 2400 kg. (175 kg.), knollen 9290 kg (-). NOORDS CHARWOUDE. SCHAKEN. Wintercompetitie 1941—42. le klas: D. KoornJ. J. Kroon 10 H. HartBierman 0—1 W. KaanBierman 10 2e klas: Kuilmande Vries 01 J. OotjersN. Kaan VzVz J. KamperC. Witsmeer 9—1 3e klas: MoraalHeidsma 01 P. BorstJ. Bood 01 PrangerAbeele 10 Rusteraburgde Jong 9—1 Op Vrijdag 14 Nov. wordt er niet ge speeld in het clublokaal. Schaakmat ^aat dan voor bet spelen van een vriendscnap- pelijke wedstrijd naar Dirkshorn. Boven dien is de club uitgenoodigd om een wed strijd te komen spelen tegen Koedijk ZAAK OVERGEDAAN. Naar wij vernemen, heeft de heer De Boer zijn kapperszaak overgedaan aan den heer J. Beenken te Oudkarspel. DE PIKSTRAAT IN LAST. Het was Vrijdag mis met het gas in de Pikstraat. 't Ging aan en 't. ging uit en ge regeld branden wilde het niet. Het personeel van de gasfabriek was er spoedig bij, maar tot Vrijdagavond was het raadsel nog niet opgelost. Er zijn gezinnen geweest, die dezen dag geen warm eten hebben gehad. ROEGRAS JULIAN ADORP. WINTERVOORRAAD AARDAPPELEN. Op Donderdag 14 November zal in café Doorn van 912 30 en van 24 uur gelegen heid bestaan de V-kaarten af te laten stem pelen. Men kan daarna de bonnen 05 tot en met. 14 in één bloc (dus niet van elkaar ver wijderd) inleveren bij den aardappelhande laar, met dien verstande, dat handelaar en gebruiker in dezelfde gemeente gevestigd moeten zijn. Men kan daarop den 17Vz kg. aardappelen koopen. Te koop, in Bergen, N.H. EEN HUIS met tuin, waarvan eige naar eventueel huurder wil blij ven. Koopsom f8009. Br. lett W, DE HAAN's Boekh., Bergen N.H. 4 KAMERKACHELTJES, w.o. 2 Tigers, een zw., 1 wijnrood, en een Bietenmachine, een gr. kolenforn., 1 m. (zwart). A. SCHOORL, Noord F 65, Scha- gen. VOERBIETEN, te koop. C. WAIBOER, Twee wegen A 116, Tel. 295, Wierin- gerwaard. Te koop: Sintier Hand- en Trapnaatinachlne en een Huis kacheltje. J. SLIKKER, Oude- sluis. Te koop: Prima droog Tarwe-, Haver- en Gerstestroo, bij JAC. BUN1NG, Tweewegen, Wieringerwaard. CA LLAN'l'SOUG WINTERHULP. De plaatselijke directeur heeft dezer da gen bericht ontvangen dat hij voor Novem ber de beschikking zal hebben over f 200.— aan waardebonnen. Spoedig zal tot de uit reiking worden overgegaan, NIEUWE NIEDORP GEMEENTEREKENING 1940. Door den burgemeester is de gemeente- rekening 1940 voorloopig vastgesttld. Deze sluit wat den gewonen dienst betreft met een voordeelig saldo van f 111.04. WINTERHULP STEUNT. Alhier is bericht ingekomen bij den Buurtschapleider van Winterhulp, dat voor de maand November een bedrag van f 250 voor de behoeftigen in deze gemeente wordt beschikbaar gesteld. GIFT VAN WINTERHULP. Winterhulp heeft, voor de maand Novem ber voor deze gemeente f 250 beschikbaar gesteld. Een mooie gift! ZIJPE SECRETARIS KLEINE BOEREN- COMMISSIE. Wegens vertrek van den heer P. J. Ott is tot secretaris van de gemeentelijke ..commis sie voor steunverleening aan kleine boerea e.d. benoemd de heer G. Jansma alhier. SCHAGERBRUG. TRANSFORMATORGEBOUWTJE. Naar wij vernemen is het Prov. Electrici- teitsbedrijf voornemens over te gaan tot het bouwen van een houten transformatorge bouwtje in den tuin van den heer A. Schenk alhier. W IERINGERWAARD VOOR DE VLUCHTELINGEN. Met medewerking van Vluchtelingenzorg zal voor rekening van den heer J. Lak aan het voormalige station een woonhuis wor den gebouwd, waarvan de bouw is opgedra gen aan den heer J. Kroon, aannemer te Bergen. VERKOCHT. Het woonhuis aan de Landbouwstraat te Schagen, eerder bewoond door wijlen Gebr. Jans, is uit de hand verkocht aan Mevr. Wed. P. J. Blaauboer, alhier. ZWAAG. 8 Nov. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Spinazie f 10. postelein f 17, uien f 4.50, bieten f 34, prei f 5—7, Chin. kool f 4.70 —7. Savove kool f 4—5. witte kool f 2.30, gele bew. kool f 4. roode kool f 3.204, boerenkool f 5. spruitkool f 12.8026, sla- boonen f 40. snijboonen f 3240. witlof f 20—25. tomaten f 12.80—16. breekpeen f 2.503.40e waschpeen f 7. bospeen f 3,40 7, andijvie f 3.20—6. sla f 1.50, bloemkool f 7.20—12, komkommers f 5.89—S.50. knol- selderie A f 7.50. idem B f 5.50, selderie f3.30, rammenas f 3.109.60, witte druiven f 52—65. Alicante f 49—50. Westfrisia f 65, Goudreinetten f 10.5035.50, Present van Engeland f 10.59—35.50, Cox's Orange pip pin f 51. Zoete Ermgaard f 20. Bramley f 10.50—20.50. Bismarck f 20.50. Beurré Alex Lucas f 10.5036, Comtesse de Paris f 10.50 —36, Soldat Laboureur f 10.59—46, Gieser Wildeman 1 10.50—35.50. Wintejan f 10.60— 22.50. Westl. Louw f 10.5022.50, Nouveau Poiteau f 10.59—22.50. Gratiool f 10.50—22.50, Sint Germain f 10.59—22.50. Wijnpeer f 10.50 —35.50. Kleermaker f 15.50. Meloen f 18—20. WINKEL. 8 Nov. Clargeau f 1035, Gre« f 1025, Kleipeer f 10—22, Contosse f 10—35; Bergamat f 10 —22; Louize f 10—22; Wijnpeer f 10—35; val- peer f 5, kool f 2.30, aardappelen f 3.90 per 100 Kg., andijvie f 3—5 per 100 st NOORDSCHARWOUDE. 8 Nov. (Officieele noteering). Aanvoer: 22200 Kg. roode kool f 4. 3500 Kg. gele kool f 4, 950 Kg. groene kool f 5, 5600 Kg. peen: A f 5.20, B f 3.40. C f 3.—. D f 2.50. 1800 Ke. bieten f 4. 65000 Kg. vroege witte kool f 2.30. 1475 Kg. adijvie f 3. 425 Kg. rammenas f 8.80. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Nov. (Officieele noteering). Aanvoer: 23900 Kg. roode kool f 4. 31800 Kg. gele kool f 4, 5600 Kg. Savove kool f 5, 7500 Kg. peen f 2.50—4.30. 500 Ke. bieten f 3—4. 1200 stuks bloemkool f 912. 2e soort f 7.20, 41800 Kg. vroege witte kool f 2.30. 10700 Ke. andijvie f 33.40. 500 Kg. rammenas f 6.40. 5490 Kg. knollen f 2.80—560. 800 Kg. prei f 7. Aanvoer: 64000 Kg. roode ltool f 4. 5600 Kg. gele kool f 4. 42600 Kg. witte kool f2.30. NOORDSCHARWOUDE. 10 Nov. (Voorlooniee noteering) Aanvoer: 900 Kg. uien f 3.50. stek f 3.50. 4200 Kg. peen: B f 3.40. C f 3.—. D f 2.50. 1500 Kg. roode kool f 4, 9700 Kg. witte kool f 2.30. BROEK OP LANGENDTJK. 10 Nov. (Voorloonlpp nofeerino-v Aanvoer: 3000 Ke. peen f 2.50—3 40 6000 Kg witte kool f 2.30. 1100 K<r. eele kool f 4. 1500 Ke. «rroene kool f 550. fW)0 Kg .andijvie f 8. 1100 Kg. knollen f 4.10.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3