c Rundveefokvsreeniging „Wieringerwaard" Goed nieuws Marktberichten Italiaansch Weermachtbericht OPNIEUW BOMMEN OP BRINDISI EN NAPELS. iROME 11 Nov. Het 527ste communiqué Vvan het Italiaansohe hoofdkwartier luidt: In den afgeloopen nacht hebhon Britsche vliegtuigen opnieuw bommen op Brindisi en Napels laten vallen. Er is eenige schade aangericht, geen slachtoffers onder de be volking. Te Napels zoowel als te Brindisi heeft, de afweer een vliegtuig neergescho ten. Het aantal dooden, gevallen bij den vo- rigen aanval op Brindisi, is gestegen van 40 tot 96, het aantal gewonden t.ot 102. Geen enkel militair object is getroffen. Aan het front van Tobroek in Noord Afri ka hebben de troepen van eenige versterkte stellingen snel gereageerd op vijandelijke aan vals poginge nde vijand was gedwongen zich terug te trekken en leed aanzienlijke verliezen aan dooden en gevangenen. Afdee- lingeh Duitsche vliegtuigen hebben herhaal delijk de vesting gebombardeerd én vernie lingen en branden teweeg gebracht. Bij een vijandelijken luchtaanval op Benghazi werd een woonhuis beschadigd. Onder de Moham- medaansche bevolking zijn vier slachtoffers te betreuren. In Oost-Afrika zijn nieuwe aanvallen op onze stellingen te Köelkwabert afgeslagen. Een vijandelijk vliegtuig werd getroffen en stortte achter onze linies neer. VAN ALLES WAT UIT DORP EN STAD Geen trek in het werkkamp. De econo mische rechter te 's-Gravenhage heeft een aantal mannen, dat weigerde naar een werk kamp te gaan om aan landontginning mede te werken, veroordeeld tot f 10 boete. Duisternisslachtoffer. Tengevolge van de duisternis is gisteravond nabij de .hooge ■brug, op de grens van de gemeenten Maars- sen en Zuilen, de heer R., aannemer te Maarssen, met zijn fiets in het Merwede- kanaal geraakt en verdronken. Na lang dreg gen is de politie er in geslaagd gistermiddag tegen 12 uur het stoffelijk overschot op te halen. Loonstaten vervalscht. De Haagsche po litie heeft in bewaring gesteld den 19-jari- gen kantoorbediende K., werkzaam bij een oieubelfirma, waar hij belast was met de loonadministratie. Door middel van het in vullen van fictiève bedragen op de loonsta ten had de jongeman kans gezien zich in een tijdvak van acht weken een bedrag van 200 gulden toe te eigenen, hetgeen bij de controle aan het lichFkwarn. Gevangenisstraf vopr bonnenhandel. De economische rechter te Den Hfrag veroor-, deelde een man die 13000 vetbonnen „ver handeld" had tot 9 maanden gevangenis straf. een verslag met hooge productie cijfers. Dezer dagen is verschenen het jaarverslag van de rundveefokvereeniging „Wieringer waard", waarin thans voor het eerst ook fo to's zijn opgenomen. Aan dit verslag ont- leenen wij de volgende bijzonderheden. Bij de „Bedrijfsomstandigheden" werd gewezen op het ongunstige jaar 1940, ongunstig door de factoren van matigen gf'asgroei, geringe krachtvoedertoedjening enz. Verkoop van fok vee vond plaats naar de provincie "Zuid- Holland, Zeeland, Gelderland, Utrecht, Over ijssel en Drente. De export was naar Italië'en Duitschland. Gewezen werd op het succesvol exposecren op keuringen en tentoonstellin gen. Een naar Drente verkochte stier stond No. 1 in Assen. Ook de afstammelingen van dten stier stonden No. 1 op deze tentoonstel ling. Het reeds op een zeer hoog niveau staande productiepeil in Wieringerwaard, werd, ondanks de hiervoor genoemde, ongun stige omstandigheden, nog weer aanmerke lijk verhoogd. De gem. productie." van 273 koeien was nl. 4215155—3.68 in 292 melk dagen. Sinds 1934 is het vetgehaJte verhoogd met 0,23 Wieringerwaard heeft algemeene 'melk- controle, d.w.z. er worden geen dieren uit de controle gehouden. In 1940 waren de cij fers in de verschillende rubrieken: 80 vaar zen gem. 33761263,73 in 290 mdg.; 60 twenters gem. 3S931423,65 in 291 md.; 47 derdkalvers gem. 46361693,65 in 293 md.; 86 oudere koeien gem. 4992—1823,65 in 295 md. De kampioen-productie-koeien waren: Kroontje 67, Kroontje 62, Dora 107 van F. A. F. Groneman en Aatje 53 van R. L. Wai- •hoer, allen met zeer hooge cijfers. Verder heeft men in de vereeniging 26 vaarzen bo ven 140 kg. vet, 9 Twenters boven 160, 14 Derdkalvers boven 180 en 18 oudere koeien boven 200 kg. vet. Dit zijn dan melklijsten beneden 330 melkdagen. Geen van de 67 op de „Eere-lijst" vermelde koeien, hebben een vetgehalte beneden 3.30 pet. Het. grootste deel yvan deze dieren behoort tot de „Fran- senrïchtihg". De preferente stier „Cbnstan- tijn Frans" slaat een uitstekend figuur, door in 3 rubrieken no. 1 te staan met zijn af stammelingen, het zijn dieren met beste productiecijfers. Het verschil in opbrengst tusschen de 4 hoogste en 4 laagste koeien in de verschillende rubrieken bedroeg in geld uitgedrukt f 830.Hierbij wordt het nut van melkcontrole wel duidelijk gedemon streerd. Voorts wordt overzichtelijk naar vóren gebracht, hoe procentsge wijze de vet gehalten :zijn. 5.12 pet. van de dieren stond van 3 tot 3.25 pet., 26.37 pek.stond van 3.26 tot 3.50 pet., 55.31 pet. stond van 3.51 tot ,4 pet, en 13,19 pet. stond boven 4 pet. Dieren met een vetgehalte van lager dan 3 pet. kwamen in deze vereeniging niet voor. Bij de exterieurkeuriog werden 44 koeien opgenomen in het NRS. Zij werden inge schreven met gemiddeld 79.2 -«at., er waren er hij van 83 punten en hooger. Van den stier „Atlas1' ghfokt door ,R. L. Waiboer staat een overervingsrapport in 't verslag. Deze stier heeft zeer gunstig ge fokt met de productie. De toch al reeds hoo ge pflbductie van de moeders is bij de doch-' ters nog weer hooger. 23 afstammelingen gaven als vaars bijna 3400 kg. melk met 3.98 pet. vet. De verhooging bij de dochters bleek ten opzichte van de moeders 0.29 pet. te zijn'. Het vetgehalte werd 19 keer ver hoogd, 2 keer gelijk en 2 keer verlaagd. De samensteller van het verslag hoopt t.z.t. biet een volledig verslag over dezen stier te koenen. den helder benoemd. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming, is aan de rijks 1. -ogere burgerschool te Den Helder, tijdelijk benoemd tot leeraar, de heer W. de Jong, wonende te Alkmaar. alkmaar benoemd. Met ingang van 1 Januari 1942 is tot in specteur der domeinen benoemd de heer A. L. Bakker, ontvanger der registratie te Steenwijk. ba rsingerhürn kolhorn. welkome verbetering. De werkzaamheden aan het provinciaal kanaal Oudkarspel-Kolhorn vorderen gesta dig. Eén dezer dagen is de nieuwe betonnen brug in de Groetpolder in gebruik genomen. Daar het verkeer den laatsten tijd over een hulpbrug in den hoofdweg van den Groet polder werd geleid, beteekent de ingebruik neming van de nieuwe brug met zijn b.ree- dè verharde opritten een welkome verbete ring. De landbouwproducten uit den Groetpol der worden grootendeels over de nieuwe hrug naar den loswal langs het Kolhorner- diep vervoerd. De paarden zullen op de lan ge opritten hun beste beentje wel voor moe ten zetten! wieringermeer historische vondst. Bij werkzaamheden in de Wieringermeer heeft men een hertengewei opgegraven. Dit gewei bleek afkomstig te zijn van het Reu- zennert, de grootste hertensoort van Euro pa, dat eertijds in onze streken voorkwam Het gewei, wat nog volkomen gaaf is en eenige honderden jaren oud moet zijn, zal als museumstuk bewaard blijven. middenmeer"! benoemd. Mej. M. C. Zinkweg, onderwijzeres te Castricum, is als zoodanig benoemd aan de> Wieringermeerschool te Middenmeer. langed1jk gasleiding wordt voltooid. Heden wordt de laatste hand gelegd aan de nieuwe .persleiding van de Langedijker Gasfabriek om den druk voor St. Panera^ te verbeteren. De aangeslotenen zullen er zich op moeten voorbereiden, dat ze wel een paar uur zonder gas zullen zijn. voor het laatst bijeen. Gistermiddag is de Commissie van beheer der Langedijker Gasfabriek voor het laatst bijeen geweest. De begrooting 1942 werd vast gesteld. De verschillende rekeningen gaven een gunstig beeld, de afzet is met 93988 M3. gestegen, het aantal gasgebruikers steeg met 90. De gasrantsoeneering grijpt niet zoo erg in als gédaeht wordt, de kolenvoorzie- ning is vrij geregeld, men kan voor den winter gerust zijn. Aan afschaffing der me- terhuur kan niet worden gedacht. Morgen volgt een uitvoeriger versrag. het in beslag genomen schaap Naar wij vernemen werd het schaap, dat dezer dagen door de politie in beslag geno men werd, door de politiemannen dood in het land aangetroffen met afgesneden kop. Men beert er de wacht bij gehouden tot er een viertal personen, de eigenaar en eenige slagers, op afkwam om het dier verder te behandelen. Dit bleek niet noodig» te zijn. Het schaap werd in beslag genomen en togen den eigenaar en de slagers proces verbaal opgemaakt. Inmiddels is het schaap te Alk maar In het abattoir wegens ondeugdelijk heid afgekeurd. Er is nog gebleken, dat er bij dezen veehouder al een "paar malen een frauduleuze slachting heeft- plaats gehad, terwijl voorts is komen vast te staan, dat de veetelling bij den man hierdoor lang niet in orde was. Er zal dus wat zwaaien. gevallen., De, heer van V. nit Oudorp is Maandag avond bü de r.k. kerk met de fiets komen te vallen en is daarbij ,;zoo ongelukkig te recht gekomen, dat hij, na door dr. de Wit in het .zusterhuis te zijn behandeld, per zie kenauto naar huis moest worden vervoerd. polderkool. Nu men langzamerhand een vrij goed over zicht begint te krijgen over de hoeveelheden kool, welke buitenom is geteeld, blijkt wel uit wat we van verschillende tuinders, ver namen, dat de oogst zeer bevredigend is. Van meerdere zijden deelde men ons mee, dat een opbrengst van 4 spoorwagons per bunder niet tot de zeldzaamheden behoort. Veel telers rekenen op S1/^. spoorwagen. De kwali teit is over 't algemeen goed, sommigen heb ben zeer goede kwaliteit, anderen spreken zelfs van best Dit alles wijst er op, dat men over de teelt van de polderkool tevreden kan zijn. De einduitkomst moet als vanzelfspre kend worden afgewacht Die is afhankelijk rvan de vast te stellen prijzen. Verwacht wordt, dat successievelijk en prijsverhooging zal worden vastgesteld in evenredigheid van- het gewichtsverlies door schoonhouden en de kosten, die daarmee gepaard gaan. Als het weer wat meehelpt, zal deze week verreweg het grootste gedeelte zijn binnengehaald. Ve len hebben ze aan den wal, anderen „op stapel". noodlottig ongeval^ Het 6-jarig zooitje van den groentenhan- delaar C. Kuiper wilde Maandag met zijn vaders auto meerijcf&n, doch kwam hierbij noodlottigerwijze in aanraking met een ach terwiel. Het knaapje werd in ernstigen toe stand opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd. Later bleek overbrenging naar het zie kenhuis in Alkmaar noodzakelijk, waar de jongen gister aan de gevolgen van liet on geval is overleden. Neem nooit meer bonnen mee dan u noodig hebt Wat u verliest wordt niet vervangenl noordscharwoude. b uitbreiding conservenffbriek verburg. Het fabrieksgebouw van de Noordholland- sche Conservenfabrieken Peter Verburg, al hier zal een uitbreiding ondergaan. Deze werkzaamheden zijn opgedragen aan de fa. J. Henselmans en Zn., eveneens alhier. heer-hvgó waard mooie gift van „winterhulp* De burgemeester dezer gemeente ontving in zijn kwaliteit als directeur der'plaatse lijke afdeelihg van Winterhulp van het hoofdbureau dezer stichting", ter distribu eering onder de behoeftigen onzer gemeen te waardebons tot een bedrag van totaal f750. wieringermeer een tweede pr.edikantsplaats. In'de napaarszitting van de algemeene synodecommissie der Ncd.,Herv. Kerk heeft de secretaris rapport uitgebracht over de be sprekingen om tot stichting van een tweede predikantsplaats in de Wieringermeer te ge raken. Met blijdschap wend vernomen, dat deze pogingen uitzicht openen op slagen. hareÏÏkarspel dirkshorn. geslaagd. Bij het te Den Haag gehouden examen, is geklaagd (met lof) als vakwerkman bij den Technischen 'Dienst der/P.T.T., onze plaats genoot de lf&er P. Smit. winterhulp. Naar wij vernemen is door d,e Stichting Winterhulp Nederland aan den Directeur van W.H.N. een bedrag van f 500.toegezonden, te verdeelen over de maand November. v bergen „de zandhoeve" natuurreservaat. Het in 1916 door den héér John Willekes Macdonald. wethouder der gemeente Bergen aldaar gestichte landgoed „De Zandhoeve", dat o.m. 11 H.A. duin- efl b oschgebied om vat. is in andere handen overgegaan. De nieuwe eigenaar heeft, volgerlfe het IJsb als' natuurliefhebber toegezegd, bedoeld duin- en boschgebied, -in ongeschonden toe stand te zullen laten, terwijl hij het con tract, hetwelk de heer Macdonald met de V.V.V. had 'gesloten, betreffende het gratis gebruik en het recht van koop van het Openluchttheater, waarvan de grond bij het landgoed behoort, zal handhaven. commissie „steun aan tuinders en - kleine boeren. De burgemeester heeft, ter voorziening in de vacature, ontstaan wegens overlijden van wijlen den heer C. Kokkes, als lid dei- commissie voor steun aan tuinders ,en klei ne boeren benoemd de heer H. C. Kokkes" alhier. racitusbestrijding. De van Rijkswege verstrekte vitamine D- tabletten worden in deza gemeente óp de consultatiebureaux voor zuigelingen-en voor aanstaande moeders bij de huisartsen gratis beschikbaar gesteld. bouwvergunning. Dooi1 den burgemeester is aan Mej. A. Kots vergunning verleend voor den bouw van een landhuis aan den' Jan Tooropweg. anna pauwwna POLDER VERGADERING. Hoofdingelanden van den Polder Anna Paulovvna zullen Zaterdag vergaderen, o.a. injj re wem' ter vaststelling njng en begrooting. zijph kapvergunnin6. De Productiecommissaris vSor den Bosch- bouw en de Houtteelt heeft aan de Kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier ont heffing van het Kapverhod verleend voor het vellen van 23 iepen riahij de Kerk te Burger- brug, zulks met bepaling, dat méi Zweed- sche of gewone meelbessen worde herbe1 plant.' kapvergunning. De Productiecommissaris voor den Bosch- bouw en de Houtteelt heeft aan -het- Alg. Weeshuis te Schagerbrug ontheffing van het kapverbod verleend voor het vellen van 5 iepen bij de boerderij „Uit den Haak" en tot velling van een perceel hakhout-nabij het. weeshuis, zulks met bepaling dat open plekken worden bijgeplant. werkloosheid. Gedurende de laatste weken bedroeg het aantal werkloozen, dat in zorg is.^slcchts 2 of 3. De vorige week bedroeg het aantal werkloozen 4, waarvan 1 in de werkverrui ming was geplaatst en 3 ingevolge de rijks steunregeling werdén geholpen. In de over eenkomstige week van 1940, 1939, 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen resp. 5, 19, 38 en 89. f 1500 van winterhulp. Door de stichting Winterhulp Nederland is aan d% gemeente Zijpe -een bedrag van* niet minder dan f 1500 toegekend voor uit- keering over'November 1941 aan daarvoor in aanmerking komende gezinnen in deze gemeente. Wellicht is bovenvermelde uitkefering een ""reden voor de ingezetenen fier gemeente om het winterhulpwerk nog meer te steunen dan tot heden het g^val is geweest én hier van Jblijk te geven bij de e.v. collecten. t zand. bouwvergunning. De burgemeester heeft ingevolge de bepa lingen der Bouwverordening aan den aan nemer P. Tuin alhier vergunning verleend tot het veranderen van een gedeelte van den voorgevel tan het winkelhuis van wed. L. van der Oord alhier. goed geslaagde ouderavond. Dinsdagavond organiseerde de Oudercom- missie eeft ouderavond in- de zaal van den Uit het Familieleven wieringen loop der bevolking. Ingekomen: W. Meinetten van Odoorn; D. N. Grin van Leeuwarden; J. H. Bouw man van W'meer; J. Krikke van W'meer; A. Ottcns van W'meer; J. Haagsma van Achtkarspelen; Iv. v. d. Veen van Menaldu- madeel; H. de Jong van W'meer; O. de Jong van W'meer; Th. F. de Coo en gezin van Noord wijk; M. Westra van Kollumer- land c.a.; H. J. v. d. Linden van Amster dam; S. A. Veldman van Den Helder; J. Poslma van Kollumerland c.a.; IJ. C. A. M. Kouwenhoven van Den Haag; W. Lont van Urlc; J. A. W. van Rooij van W'meer; J. van Manen van Veenendaal; W. P. F. van Hees en gezin van Den Helder; S. Horst man van Eramen; J. W. Bleeker van Be verwijk; H. Blauw van Alkmaar; G. Koole van Wlssenkcrke; C. J. A. Vervver van Zeist; J. Reinstra vanWork urn; T, Kuijt van Schagen; W. Boon en gezip van Den Hél der; I-I. Kroc® van Heerenveen; P. de Peu- tey van 'Almkerk; G. de Jong van Schoorl; W. Bakker van Breda; R. Pól en gezin van W'meer. Vertrokken: A.. T. de Wit naar Zijpe; J. de Wagt naar Opsterland; G. A. de Bol naar Grootebroek; W. H. Nelissen naar Sittard; M. Veerman en gezin naar Alkmaar; H. Sehoorstra naar Texel; G. Bijlsnia naar Texel; W. Tijsen naar Haarlem; D. v. d. Vosse naar Heerenveen; D. P. v. Stipriaan naar Soest; A. Scheitua naar Kampen; J. Mulder nrfar Wieringerwaard; W. Buur naar Arnhem; D. Alia naar Arnhem; H. Moorlag naar Veendain; E. Stuveling en gezift naar W'meer; P. C. Johannisse naar Den Haag; M. W. van Zijl naar Texel. nieuwe niedorp. burg. stand over öctober 1941. Geboren; Maria Catharina Theresia, doch ter van Cornelis Wilhelmus Stadegaard en Elizabeth Margaretha Keesom; Martha VVilheln\ina. dochter van. Johannes Dol en Catharina Bleeker; I-Iendricus Gerardus, zoon van Nicolaas Koomen en Jansie Mol. Ondertrouwd; Abraham Jan ♦Dieleman, oud 22 jaren, wonende te Wieringermeer en Catharina Stammes, oud 18 jaren, wo nende te Nieuwe Niedórp. Getrouwd: Geene. Overleden: Ariën Wit. oud 80» jaren, ingekomen en vertrokken personen in october 1941» Ingekomen: M. C. Sijm, van Hoorn. Ged. Appelhaven? 7. naar 't Veld, C |95; H. van Kuiken, van Den Heldor, Breedwarsstraat 2, naar Dorpsstraat B 215; J. Strijbis en ge zin van Duitschland. naar Dorpsstraat B 52: C. van den Kommer, van Winkel, Lan-, gereis E 12. naar Dorpsstraat B 13; W. van Heuvel, van Deventer, Brinkgreverweg- 29, naar Dorpsstraat B 67; H. A. Kramer van Hcerhugowaard, F 18. naar Moerbeek C 45; A. de Wit. Oude Niedorp. Dorpsstraat .24, naar B 150;S. Smit.'van Winkel. A 71 naar A 106; M. C. van der Stoop, van Bar- singerhorn. C 40. naar C. 71: E. J. de Vul- •dcr, van IIoogwoud.-Langereis A 8. naar. B 150: E." StroetS van Hoorn, Derdebooimlaaft 111. naar C 96; J. 'Gerver. van Alkmaar', Nieuvvpoortslaan 30. naar Dorpsstraat B 22: P. P. Dol, van Amsterdam. Houtrijkstraat 146 111, naar Ooievaftrsweg A 9. Vertrokken: W. van der Bor. van B 215, naar Haarlem, Lotterstraat 9: M. Chattillon. van B 275, naar Amsterdam. Bloemgracht 62 II; A. J. Baak en geziiy van A 9, naar Haarlem. Timorstraat 97; P. A. Poland. van A 116. naar Wieringermeer, Wieringcr werf, Klieverweg J 40; M. Bosman, van C 128. naar Alkmaar,. I-Iuize „Westerlicht": W. Boer. van B 45. naar Winkel, A 47; S. Blokdijk, van B 134. naar Venhuizen, V 151; M. C Stammes, van B 133. naar Bergen, Bergen aan Zee; R. Schinncr, van C. 45'. naar Schagen, Dorpen D 88a; D. B. Stein- roth en gezin-van B 104 naar 's-Gravenhage. Wouwermanstraat 30. heer Kreijger, waarvoor* veel belangstelling bestond. De heer Kroonenburg heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder ds. Kap- tcin uit Schagen, die bereid werd gevon den hier een lezing te houcren over het leven en werken van Albert Schvveitzer. Voorzitter bespreekt in het kort het nut v.an de ouderavonden, vooral de goede ver standhouding. welke hier is tusschen ouders en onderwijzend personeel en hoopf, dat dit in de' toekomst zoo mag blijven. De notulen -van mevra Boersma werdén goedgekeurd. De heer Kroonenburg deelt mede, dat men voornemens is een St. Nicolaasfeest te or- ganiseeren. Door eenige schooljongens wordt een tooneelstukje ingestudeerd. Voor den heer H. Swan, die als bestuurs lid aftreedt, wordt bij acclamatie gekozen de heer G. Zwaan, van de Kolksluis. Daarna wordt het woord gegeven aan Ds. Kafttciri, die zijn lezing door lantaarn plaatjes illustreert. De spreker slaagde erin de groote figuur van Schwëitzer voor het publick te doen leven. Een warm applaus was zijn loon. Men kqfi op een goed geslaagden avond terug zie,n! oudesluis. een jmeevaller. Door het Sub-Comité van Winterhulp is bericht ontvangen, dat in de maand Novem ber een bedrag van f233,aan de daar voor Jn aanmerking komende menschen kan worden uitgekeerd, een bedrag dat de gecol lecteerde .elden verre overtreft. De volgende collectes zullen zeker nog beter worden be dacht. 4 warmenhü1zen een rijwieldief. De tuinbouwer P. J. P., uit Warmenhuizen had op 16 September zijn fiets geplaatst voor het café Stroomer te Warmenhuizen, om aldaar een kopje koffie te gaan drin ken.- Toen de man terugkwam, was zijn trouwe karretje verdwenen. Zelfcre J. P. W. uit Alkmaar, thans gede tineerd in het huis van Bewaring te Alk maar, was op die fiets uit Warmenhuizen gepeddeld, doch door de marechaussee aan gehouden. Hij stond Dinsdag terecht. De Officier van Justitie, Mr. de Brueys Tack voncj het een ernstig feit en eischte 1 jaar gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op over acht da^en. voor weekkaart-reiziger A Van 8 December tot 24 Januari y geldt de weekkaart ook voor hen, dte 10.11 uur in Den Hel der aankomen. Zooals men weet' is de laatste trein, waarmede men 's-morgens met een I weekkaart mag reizen, die, welke te 8.15 uur in Den Heldei aankomt. Voor alle treinen, die na 8.15 uur arriveeren l' geldt de weekkaart niet meer en is men i verplicht op een gewoon plaatsbewijs te reizen (event. algemeen abonnement). Waar zoovele personen in Den Helder juist met den trein van 10.11 uur In Den Helder aankomen, is het begrypelyk, I dat meermalen het verzoek aan de Ne- derlandsche Spoorwegen gericht werd In dit opzicht een uitzondering toe te willen staan. Tot nu toe was dat echter niet mogeljjk. Dank zy de bemiddeling van den Helderschen stationschef, den heer Gouda, is men er echter thans ten deele n geslaagd en kunnen wij de reizende 1 oevolking mededeelen, dat van 8 Dec. tot 24 Jan. de weekkaarten ook geldig i tjjn in den trein, die om 9.10 uit Aik- naar vertrekt en te 10.11 in Den Helder t iankomt. De reizigers zullen het bovenstaande 1 ongetwyfeM op prys stellen. Zy kunnen ïr daarbij van overtuigd zijn, dat niets ichterweg'e wordt gelaten om te (togen 1 tok na 24 Januari deze regeling te doen I 'elden. Of men hierin zal slagenis literaard met geen enkele zekerheid te I «eggen.. oude nledorp winterhulp. Tot wijkhoofd voor Oude Niedorp is door den Dir.-Generaal W.4I.N. aangesteld de.heer J. Biersteker en tot wijkhoofd voor Zijdewind de lieer A. E. Lievens. steun aan kleine tuinders. Voof het jaar 1942 zal vermoedelijk slechts t tuinder worden gesteund. Voor het jaar 1941 bedroeg dit aantal 9. hek veifnield. De auto' met aanhangwagen van de fa. Kreijger te Haarlem raakte bij het oprijden van cïe brug te' Verlaat, defect, vermbedclijk aan do versnelling. De auto werd afgekop peld. De aanhangwagen reed échter terug en vernïCTde hierdoor het hek van J. Meercboer. bouwvergunning. Aan den heer F. Jong is vergunning ver leend tqt het bouwen van een schuur. WARMENHUIZEN. 11 Nov. Aanvoer/ 69800 Kg. roode kool f <4.30. 2000 Kg. gele kool f 4.30. 40500 Kg. witte kool f 2.50.' 5800 Kg. Deensche witte kool f 2.50, 3820 Ke andijvie f 3.—. PURMEREND. 12 Nov. Gemeentel. Kaasbeurs: verhandeld 10 par tijen, wegende 12000 kg., handel vlug, 40 pl. f 56. 20 plus f 43.50. Kaasmarkt: 3 stapels kleine boerenkaas f 55-^56 per 50 kilo, gé wicht 731 Kg., handel vlug. Runderen, to taal 567 stults: 391 vette koeien voor de le vering, 126 geldekoeien f 350—450 Per stuk; 40 melkkoeien f 385—575 per stuk, 10 slie ren voor de levering. 29 paarden. 3S gras kalveren f 140^-265 per stuk, 141 nuchtere kalveren: voor de slacht voor de levering, voor de fokkerij f 3550 pe& stuk, 61 vette varkens voor de slacht voorTle levering. 10 magere varkens f 2548 'per stuk.' 144 biggen f 18—24 per stuk. 822 schapen voor de levering, 125 bokken f 2565 per stuk, 1400 Noordhollöndsche blauwen (kuikens), oude kipTvm en lianen (wit. rood en blauw) 80—90 ct. per kilo, konijnen 90 et. per Kg., 500 eenden 8090 ct. per stuk. ZWAAG. 11 Nov. Veilingsvereen. „Bangért en Omstreken". Postelein f 17. bieten f 2.104. prei f' 7, Chin. kool f 3.40--5.40. Savoyp kool-f 45, witte kool f 1.80—2.30. gele bew. kool f 3.20 roode kool f 4. hoerenkool f 5. spruit- kool f 1626. witlof f 20—25, tomaten 12.80 —16. breekpeen f 2.50—3.40. waschp^en 7, bospeen f 2.10—7. andijvie f 2.10o. bloem kool f 3.50—12. komkommers f 6.20. knol- selderie A f 7.50. idem B f 5.50. rammenas f 8.40—9.50. Alicante f 4050, Frankentha- ler f 40. Present'van Engeland f 15.30 35.50. Cox's Orange pippin f 30.5051, Glo rie van Holland f 25:50—«55.50; Bismarck f 12.50—20.50, Bramlev f 12.50—20.50. Beurré Diel f 10.50—36, Comtesse de Paris f 10.50 36. Legipont f 25.5036.' Soldat Labtmreur f 30.50—146. Gieser Wildeman f 10.50—36, W'nterjan f 10.5022.50. West. Louw f 10.50 —22.50, Nouveau Poiféau f 10.50—22.50. Gra- tiool f 10.50—22.50, Sint Germain f 10.50 22.50. Emiel de Hijst f 36, meloenen f 10— 15 noten f 85. NOORDSCHARWOUDE, 11 Nov. (Officieele noteering). Aanvoer: 24600 Kg. róodè kool f 4.30. 7400 Kg. gele Kool f 4.30, 152000 Kg. vroege witte kool f 2.50, 11200 Kg. andijvie f 3.—. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Nov. (Officieele no'teering). Aanvoer: 59000 Kg. roode kool f 4.30. 35000 Kg. gele kool f 4.30. 9700 Kg. Savove kool f 5. 5400 Kg. peen f 2.50—3.40. 2800 Kg. bieten f 3-4. 1600 stuks bloemkool f 9.50—12.50. 2e soort f 6.10 —7.60. 200 Kg. neen f 5.20. 8070Ö Kg.- vroege witte kool f 2.50, 15200 Ke. andijvie f 3— 3.50. 500 Kg", rammenas f 5.20—6.20, 100 Kg. knollen f 2.50. NOORDSCHARWOUDE, 1? Nov. Voorloopfge noteering: 13000 Kg. roode kool f 4.30, 56700 Kg. witte, kool f 2 50, 500 Kg. gele kool f 4.30. BROE OP LANGENDIJK, 12 Nov. 1941. (Vonrioopige noteërin-g.) 30.000 kg. roode kool f 4.30, 97000 kg. wit te kool f2.50. 25.000 kg. gele kool f4.30. 1050 kg. groene kool f5.—. 2250 kg. andijvie f 3.S0 f 4.50 per 100 kg.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3