kantongerecht Radioprogramma I 2 >u«m otbr.ï 2 ling: thui e vijl d, m iidenl k. 8 Ut \ndijl 2 ul> TE ALKMAAR (Zitting van Vrijdag 21 November). Waren de koeien aan het slaap wandelen? Hazardspel; maar de opperwachtmeester was er ook nogl Schapen op een ander- man's grond. Vetkaarten voor een persoonsbewijs? De landbouwer J. G. uit Heerhugowaard ipoest terecht staan, omdat hij in September van dit jaar z'n koeien had laten loopen op het land van zijn buurman, den tuinder J. R. aldaar. Deze getuige deed een omslachtig verhaal. Toen hij 'sn.orgens wakker werd en uit de bedstee kroop, begaf zijn vrouw zich naar het raam, om de gordijnen op te halen. Get. zag toen iemand hard op de fiets wegrij den. Dat was deze verdachte. Van tevoren had hij. dus de koeien al uit m'n land ge haald, iei hij. Verdachte beweerde van niets te weten! De Ambt. van het O. M., Mr. Smal, vroeg 'dee/rom verd. of z'n koelen misschien aan hat slaapwandelen waren geweest? Twee jsar geleden 'hebben uw koeien ook al eens op het land van get. geloopen aldus de litoibtenaar. De getuige voegde er aan toe, dat hij ,jiooit geen last" van een ander had. Hadt u schade?, vroeg Mré Smal aan get. Nee, dat niet direct, maar ik wil rustig glapen, ziet u, antwoordde deze. De Ambtenaar eischte f 10.boete, sub0. 8 dagen, omdat verd. er voor te zorgen had, dat zijn koeien niet op het land van ,zijn buurman kwamen. De Kantonrechter Mr. Boerrigter, uitspraak doende, veroordeelde- verd. tot f6.boete, subs. 6 dagen hechtenis. A. S. uit Wieringerwaard en H. A. B. «li G. B.. beide landarbeiders uit Barsineer horn, bleken nog wat anders te kunnen, dan het land be-bouwen; met z'n-drietjes waren ie op 30 September j.1. naar Schagen getrok ken en hadiden daar ieen café de gelegen heid gegeven tot hazardspel. Maar de opper- wachtmeester der marechaussee, de heer E. F. H. Holema, was er ook nog en zoo ontdek te zijn alziend oog dit verboden spelletje. En wat was het gevolg? De in beslagname van Uit onze omgeving LANGEDIJK BROEK OP LANGENDIJK. AFSCHEID H. VINKE. 'Naar wj) vernemen, hqeft het bestuur van de vereoaiiging „De Koophandel" dezer da gen afatheid genomen van den heer H. Vinke, die gedurende vele jaren leider der d' te tran&port&rbejderse alhier is geweest en d. Htl «enigen tijd geleden werd benoemd tot hoofd ter,vap de afd. Sociale Zaken van de gemeen- met Secretarie van Langedijk. De voorzitter, de heer H. Stenneberg, heeft heer Vinke in een-hartelijke toespraak schiet ledankt voor alles, wat hij in zijn jaren- "waat lange ambtsperiode voor de ko'oplieden heeft rgdcc. gedaan en bood hem als stoffelijk blijk van' ard 1! waardeering namens „De Koophandel" een rd tl 'haardfauteuil aan. coord De heer Vinke, die dit cadeau zeer op prijs stelde, heeft het bestuur hartelijk dank cwaa gezegd, ook voor het vertrouwen, dat „De Koophandel" zoo veel jaren in hem gesteld heeft Het aantal transportarbeiders wordt uitgebreid. Het ligt in de bedoeling, het aantal trans portarbeiders iets te vergrooten door het aannemen van eenige jonge krachten. SPEK Vo«l ïereni fldda; «pit» uit DE SCHOENENRUILBEURS. Aangezien de schoenenruilbeurs steeds druk bezocht wordt, moesten er maatregelen ge troffen worden om aan de behoefte en dj aanvragen tot ruiling voortdurend te kun nen voldoen. Daartoe heeft het damescomité besloten, dat de schoenen, welke gratis be- echikbaar waren gesteld door ingezetenen, maar welke niet in een draagbaren toestand verkeerden, geheel zullen worden gerepa reerd en zoodoende alleszins draagbaar zul len worden gemaakt. Schoenen, die in een zoodanigen toestand verkeerden, die toch niet meer worden gebruikt, zullen gaarne door Rezelman's boodschappendienst worden afgehaald, waarna fe gerepareerd, naar de beurs kunnen worden gebracht. In den ver volge zal het comité er nauwlettend op toe zien, dat, indien -men schoenen ter ruiling aanbiedt, deze in goeden staat zijn. Laat dus eerst uw schoenen, voordat u er mee naar de beurs gaat, zoo noodig repareeren. Verrijkt de voorraad van de beure door uw overtol lige schoenen af te staan. Hebt u bon I ont vangen, levert dan uw oude schoenen ih. U helpt zoodoende medeyingezetenen. DE NIEUWE BRANDSPUITEN. i Naar wij vernemen, kan de levering van de nieuwe brandspuiten voor de vrijwillige brandweer van 'Langedijk binnen eenige we ken tegemoet worden gezien. Het ligt in de bedoeling, een der motorspuiten op een auto te monteeren, zoodat deze zich vlug zul kun nen verplaatsen en dienst kan" doen aan den geheelen Langedijk. DISTRIBUTIE NIEUWS. In he tijdvak van 24 tot. en met 29 No vember a.s. kunnen wederom aanvraagfor mulieren MD 80 worden afgehaald door hen die in belangrijke mate aan verontreiniging bo'oltstaan. Tuinders, melkers, kappers, artsen, ter- pleegsters ed. komen niet voor deze ver strekking in aanmerking. De ingevulde for mulieren dienen geheel ingevuld en uiter lijk 3 Dec.. wederom aan de kantoren te zijn Ingeleverd. Na 29 November zullen geen for mulieren voor extra zeep meer beschikbaar zijn; ook tusschenlijdsche aanvragen wor den niet in behandeling genomen. Extra brandstoffen voor kamerbewoners. Kamerverhuurders, die hun woning uitslui ten met haarden of kachels verwarmen, die nen in het tijdvak van 24—26 November a.s. en formulier MD 121 af te halen. Dé aan vrage dient slechts vor de maanden Decem ber en Januari te geschieden. De ingevulde formulieren dienen Donderdaóg 27 Nov. a.s. 'emorgens van 912J4 uur uitsluitend aan bet kringkantoor te Zuidscharwoude te wor den overhandigd onder overlegging van de eenige zilverbons en van een stel dobbelstee- men.' De verdachten meenden, dat zooiets wel mocht. Nee, nee, repliceerde Mr. Boerrigter, dat mag enkel en alleen bij draverijen. En een draverij was het hier toch niet! Wat deden jullie met dat gewonnen geld? wilde de Ambtenaar weten. Dat was voor de pot; antwoordde verd. S. Mr. Smal vroeg tegen elk der drie ver dachten f3.boete, subs. 2 dagen hpchtenis, met in beslagneming van de zilverbons en de dobbelsteenen. Vonnis conform, Het boterde niet zoo heel erg tusschen den veehouder P. G. en den landbouwer J. C. B., beide uit de Wieringerwaard. G. moest terecht staan, omdat hij-op 29 Sep tember zijn schapen had laten loopen op het land van B. Het zijn zoogenaamde springers en de sloot tusschen mijn en zijn land was zoo goed als dtoog; verweerue ziel verd.* Dan hadt u er^alen met prikkeldraad moeten spannen; meende de Ambtenaar. .Dat had hij ook kunnen doen. zeide verd. en wees or get, B. die naast 'm stond. Het vwater\was 8 of 10 c.M. lager dan in den poldefr, maar de schapen sprongen over een zijsloot in m'n land en vernielden mijn gewassen; was het oerdeel van get. De Ambt. achtte het ten laste gelegde bé- wefcen, doch wilde rekening houden met de omstandigheden. Mr. Smal vroeg derhalve fbc.boete, subs. 2 dagen hechtenis en con form dezen eisch werd verd. ook veroordeeld. Ik dacht als je thuïf vetkaarten had, dat je die dan mocht inleveren tegen een per soonsbewijs; verdedigde zich C. A. H. uit Bergen, die in Alkmaar was aangehouden en niet in het bezit was van een persoons bewijs. Ik heb het nu nog niet, voegde verd. er aan toe. De eisch luidde: f3.boete subs 2 dagen. Dat vond verd. veel. fl.— dan of 1 dag, dat is tooh schappelijk, meende Mr. Boerrig'. „-r. - Hoogst voldaan ging onze Bergënaar heen. Omdat het heelemaal niet druk was or» de Kanaalkade, in Alkmaar, had verd. P. J. G., landarbeider uit Koedijk, zijn linkerhand niet, uitgestoken, toen hij, gezeten op z'n fiets, de Friesche brug wilde afrüden. De Ambt. van het O. M. eischte f 3.boete, subs. 2 dagen en conform dezen eisch werd verd. door Mr. Boerrigter ook veroordeeld. stamkaarten van degenen, voor wie extra brandstoffen "worden aangevraagd, waarna terstond tot uitreiking der bonnen wordt overgegaan. Voor kamers, welke verhuurd of afgestaan zijn aan ouders, kinderen, klein-, pleeg- en stiefkinderen,, familieleden en kostgangers met huiselijk' verkeer worden geen bonnen verstrekt. ALKMAAH WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENTBRIEFKAARTEN „VOOR HET KINQV Zooals reeds in de pers werd bekend ge maakt, zal ook dit jaar de verkoop der be kende postzegels en kaarten ten behoeve van het misdeelde kind weer onbelemmerd kunnen plaats vinden en wel van 1 Decem ber t.m. 5 Januari e.k. Het Comité voor Alkmaar e.o. heeft ïich in verband hiermede weer opgemaakt om deze verkoop hier ter stede en voor een aan tal omliggende gemeenten te organascercn. Het rekent daarbij vanzelfsprekend, even als vorige jaren, op de trouwe medewerking van een ieder, die het misdelede kind een goed hart toedraagt. Straks zal de stand in de hall van het postkantoor worden geopend en aan deban ken, handelskantoren en andere bedrijven een afzonderlijk bezoek worden gebracht. Ca. 80 dames en heeren hebben dezer da gen weder de uitnoodiging ontvangen orrt aan deze omvangrijke actie hunne mede werking te verleenen. Ook nieuwelingen zijn hartelijk welkom. Moge al het werk en de opoffering, die het Comité met zijn medewerkers zich voor het welslagen van deze actie getroosten, door een welverdiend succes warden be kroond. GEGUND. De Burgemeester heeft de verbouwing van het Stadhuis gegund aan de heeren R. Hol man en Zoon te Alkmaar NIEUWE NIEDORP IJS- EN VOLKSVERMAAK. Donderdag had de ledenvergadering plaats van IJ! en V.. in het lokaal van den heer Kossen. De heer Wessels riep het welkom toe aan 37 aanwezigen. Voorzitter gaf een toelichting over den stand van zaken omtrent de nieuwe ijs baan. Opnieuw is subsidie aangevraagd voor toeslag op de arbeidsloonen voor de uit te voeren werken. Evenwel maakt thans de commissie voor bodemproductie bezwaar dat grond aan de productie wordt onttrok ken, of grasland' dés winters onder vjater wordt gezet. Mians heeft het bestuur voorgesteld de werken tóch uit te voeren, waarbij het be- Btuus dan de verplichting op zich neemt de ijsbaan niet onder water te zetten zoolang deze buitengewone tijdsomstandigheden du ren. •De heer Stammes bracht namens de com missie voor het nazien der rekening verslag uit. Aangevangen was met een saldo van 177. -Het saldo is thans f40.07. In plaats van den heer Boer (vertrokken), en N. Stargpies (niet herkiesbaar) wordén gekozen de heeren A. Peerboom en Jb. Wet steen tot commissieleden. De Beer Noorman bracht verslag uit van de algem. vergadering van den Ned. Sch. Bond. Voor het a.s. seizoen zijn door' de Ned. Sch. Bond de proefwedstrijden toegewe zen. Verder staan bij een eventueel ijssei zoen wedstrijden voor schoolkinderen en clubleden op hef programma. Ook schoonrij- den wordt door het Bestuur overwogen. Het punt aansluiting IJsbond Holl. Noor derkwartier werd druk besproken. Destijds heeft men wegens hooge kosten den IJsbond verlaten en vooral het in orde houden van de toegangswegen bleek hier nogal moeilijk heden op te leveren. De organisatie door ÏJ H.N. heeft "de groote belangstelling der leden. De heer Gaijaard verklaart, dat de IJs club Langereis reeds 40 jaar lid "van den IJsbond is en als een kleine vereeniging dat kan, kan IJs en Volksvermaak dat zeker. WIERINGEN „HELPT ELKANDER". Bestuurslid de Vries treedt af. Vergadering van Commissarissen der Vee- en Paardenverzekering-Maatschappij Helpt Elkander te Wieringen op Vrijdag, 21 Novem ber 1941. (Afdeeüng kopien.) Aanwezig zijn 6 commissarissen. Er wordt medegedeeld dat er het afgeloo-. pen verzekeringshal f jaar geen verliezen zijn. Het verzekerd kapitaal bedraagt f57.200.—. De omslag wordt vastgesteld op f 0.50 per f 100.— verzekerde waarde. De heer A. Keijzer deelt mede, dat enkele verzekerden bij de afdeeüng paarden op hunne inschrijving hebbên gereclameerd, o.a. is ingekomen een schrijven van den heer P. R. Smit, die verhooging .verzoekt voor een tweetal paarden en van den heer G. Moer- mond voor één paard. Besloten wordt aan de wenschen van bovengenoemde verzeker den tegemoet te komen.. De commissaris S._ P. de Vries, die sedert de oprichting van de Maatschappij als zoo danig zitting heeft, bedankt in deze verga dering voor deze-functie in verband met zijn hoogen leeftijd. Hij is van meening dat voor hem wel een jongere kracht is te vinden. -Den heer De Vries wordt dank gebracht voor het vele nuttige werk, dat hij in het belang van de Maatschappij heeft gedaan. In de eerstvolgende algemeene vergadering zal in de vacature worden voorzien.Hierna sluiting. BOUWVERGUNNINGEN. Bouwvergunning is verleend aah N.V. Bre- dero's Bouwbedrijf tot het oprichten van 9S woningen aan den Slingerweg alhier; aan den heer G. Tijsen, tot het oprichten van een bergplaats achter zijn woning op hZndburen. WINKELSLUITING. Wij vestigen er de aandacht op dat de vroeger door den Gemeenteraad vastgestelde voorschriften inzake de sluiting van zaken op een bepaalden middag in de week, thans nog onveranderd van kracht zijn. In deze gemeente is een zoodanige rege ling voor de slagerswinkels welke bepaalt dat deze zaken op Maandagmiddag na 1 uur gesloten moeten zijn. Ondanks de verplichte openstelling van vleesch- en #vleeschwarénwinkels op werk dagen van 8 uur tot 6 uur nam., is hierin dus geen verandering gekomen. De slagerswinkels in deze gemeente moe ten op Maandagmiddag gesloten zijn. DRANKWET. Iifgevolge de Drankwet is een verlof A ver leend aan den heer C. Tij3en, voor het per ceel Nieuwstraat 24, voorheen uitgeoefend door dpn heer N. Kok. AANBESTEDING. Door den Dienst der Zuiderzeewerken zal op 17 December a.s. worden aanbesteed het onderhoud gedurende1942 van: I. De Rijkszèewerken te Wieringen. II. De Noorder- en Zuiderhaven nabij Den Oever en andere voltooide Zuiderzeewerken aldaar, de nieuwe haven te De Haukus, als mede verschillende grond- en kunstwerken behoorende tot den Amsteldiepdijk," den Balg zanddijk en tot het Balgzandkanaal, tusschen van Ewijcksluis en Oostoever. III. De Rijkshavenwerken op Wieringen, den Rijksweg 10a en gedeelten van de Rijks wegen no. 7 en no. 9 (Betonweg). VEBETERING BUSDIENSTEN DEN HELDER. Met ingang van Vrijdag is een belangrijke verbetering in de bugdiensten, gekomen. De gewone diensten op Anna Paulowna zijn de zelfde gebleven. Daarbij zijn nu rechtstreek- sche diensten ingelegd naar Den Helder, -waarvan de meesten van de Ewijcksluis naar De Kooij over den betonweg loopen. Voor deze diensten is bijv. de rijtijd van Hippoly- tushoef tot Den Helder slechts 30 minuten. Als men weet, hoe bedroevend het vervoer den laatsten tijd was, beteeldent deze uitbrei ding een groote verbetering. 9 POLITIE. Verloren: een bruine ceintuur van jon- genswinterjas. Toerisme is tegenwoordig populair. Spr. drong er op aan, de toegangswegen tot de Rijd per schaats in orde te maken, dat zal het bezoek stimuleeren. Men zal zich over de toegangswegen met IJ.H.N. in verbinding stellen en met nabu rige IJsvereenjgingen. Ook zullen nog eenige inlichtingen wor den ingewonnen bij den IJsbond, alvorens zich definitief aan te sluiten. Als vergaderlokaal voor volgend jaar wordt Prins Maurits aangewezen, 't Jaar verslag werd onder dank .goedgekeurd. De heer Amels informeerde nog of het de *bedoeling is, dit seizoen wederom een vrij- willigersploeg voor de banen te formeeren. Deze ploeg heeft vorig jaar zeer nuttig werk verricht en zeker f200 arbeidsloon be spaart, waardoor er thans nog een klein ba tig saldo is. Voorzitter deelt mede, dat het inderdaad in de bedoeling ligt dat de desbetreffende personen weer zullen worden aangezocht. Rondvraag. Bij de rondvraag stelde de heer Keetman voor, in bepaalde gevallen sommige perso nen desnoods met de uitgifte van startkaar ten tegemoet te komen. Het bestuur zal_ de wenk ter harte nemen. De heer Westeen wees er op, dat hier steeds gesproken wordt over ijsvermaak, maar'dat de naam der vereeniging ook aan geeft „Volksvermaak" en informeerdeof men ook in die richting plannen had te zijner tijd iets te ondernemen. Aangezien uit de kas zulks niet kon wor den bekostigd, is aan den Procureur-Gene raal gevraagd de benoodigde gelden voor een kinderfeest te verzamelen met inteeken- lijsten.. Dit verzoek i# evenwel geweigerd. Volksvermaak heeft echter wel terdoge de aandacht van het bestuur. De heer Amels sprak nog over invoering van huisgezinskaarten en hij verwonderde er zich c?ver dat zij die sterke, voorstanders daarvan "waren, juist op deze vergadering ontbraken. Het bestuur had geen voorstel hierom trent bereikt, maar men zal bij zusterver- eenigingen eens informeeren, hoe daar een dergelijk contributiestelsel werkt. Hierna volgt sluiting. WIERINGERWAARD DE IJSBAAN WEER OP HET KANAAL. De heer Limpers tot voorzitter van de IJsclub gekozen. Vergadering Yan de IJsclub op Vrijdag avond in het Wapen van Wieringerwaard, Waarn. voorz. de heer H. Limpers, secr. de heeri J. Schenk Kz. Aanwezig 15 loden. Door den secretaris werden achtereenvol gens voorgelezen de notulen, verslag alg. vergadering en een uitgebreid verslag ov.er de werkzaamheden in den vorigen winter waaruit bleek dat de ijsbaan op het kanaal een groot succs is geweest. Ook voor den a.s. winter is 't kanaal weer gehuurd van de Wieringermeerdirectie voor f 250. Het lodental is sterk vooruitgegaan, n.L 136 leden van f 1 en 100 van f 0.50; De rekening van den penningmeester, na gezien door de heeren C. van Zandwijk en W. Peereboom. werd in orde bevonden. Ontvangsten met inbegrip van f 353.72 sal do vorig jaar hadden bedragen f 643.14; uit gaven f 442.76: saldo, f 200.38. Als bestuursleden moesten aftreden Bur gemeester Kaan. A. C. Woestenburg en J. 'Schenk Kz. De heer A. C. Woestenburg stelde zich niet meer beschikbaar, terwijl do heer C. R. Blaauboer, die 26 jaar pen ningmeester is geweest, eveneens bedankt. De heeren D. Kaan Kz. en J. Schenk Kz. werden herkozen. Gekozen werden de hee: ren H. v. d. Brink en J. Slikker. Als afgevaardigden naar de alg. vergade ring werden gekozen de heeren C. R. Blaauboer en J. Schenk Kz. Als gewoonlijk zal in den a.s. winter, ijs en weder dienende, weer met kinderwed strijden worden begonnen. Verder werd een en ander aan het bestuur overgelaten. Voor" zitter deelde mede, dat het bestuur besloten heeft alg leden te verzekeren, waardoor de contributie met 15 cent verhoogd zal worden, n.1. f 1.15 en f 0.65. In een vorige vergadering werd gespro ken over reglementen, doch nergens scheen een oud boek Ie te zijn. Ten slotte was er een bij den. secretaris van "het Hoofdbe stuur, waarin de laatste wijzigingen in-1925' waren' aangebracht. Besloten werd 200 stuks le laten drukken en aan elk lid een exemplaar te verstrekken. Tenslotte werd op voorstel van den voor zitter de heer C. R. Blaauboer als eerelid benoemd. Na sluiting van de gewone vergadering w.erd in de bestuursvergadering de heer C. H. Limpeps gekozen als voorzitter en de heer D. Jimmink als penningmeester. KOEDIJK „CASPAR DEN ADlfL". Lezing van den heer Kornörf- fer voor den Bond Van Boerin- en Plattel. Vrouwen. De Afd. Koedijk van den Boerinnen en Plattelands Vrouwenbond kwam bijeen, in café Bütter.. "Slechts negen dames waren aanwezig. De voorzitster sprak een woord van wel kom, ook tot den spreker van dozen mid dag, den heer Korndörffer. Speciaal werd het woord gericht tot de nieuwe bestuurs leden en spr. hoopte, en was zeker dat haar hoop niet teleurgesteld zou worden, dat de-, ze da mes in tegenstelling met de vorige bestuursleden wel het vertrouwen zouden schenken. Spr. betreurde het, dat een der bestuursleden met de bewering dat het. toe gevoegde H.B. lid lid zou zijn van het Agra risch Front, zooveel bijval heeft gevonden, al wist ze zeker, dat degenen die bedankt hebben, weer in den Bond zullen terugkee- ren. Er is nooit politiek geweest in de afd. en dat zal er ook nu uit geweerd worden. Bovendien zuilen wij mevr. Egginks raad opvolgen en de deur van onze org.-zoo wijd mogelijk openzetten, opdat een ieder kan binnentreden. Evenzoo zal dat op onze bij eenkomsten zijn. Hierna volgen nog enkele verslagen van vergaderingen en mededeelingen, o.a. over „De Landstand" en over vernieuwing. De Boerinnen en Plattelandsvrouwen moeten die menschen, die alles bij het oude willen laten, overtuigen dat het gaat naar den nieuwen tijd. Hierna was het woord aan den heer Korn dörffer. Deze zeide eerst geaarzeld te heb- heben om eën boekbespreking te houden, vanwege de verschillende opinies in de we reld, maar bij nader inzien wilde hij toch voor die weinigen die achterbleven de afd. behulpzaam zijn.Het boek „Caspar den Adel", het onderwerp van dezen middag, is nauw aan het agrarische leven verwant. De heer Korndörffer, begaafd spreker en gezel^g verteller als hij is, behandelde het boek op de hem eigen boeiende wijze en had met zijn lezing veel succes. Voorz. dankt spr. harteliik voor zijn mooie uiteenzetting en speciaal ook nog voor zijn bereidwilligheid, daar de keuze van spre kers thans zeer beperkt is. HEERHUGOWAARD GIERKELDERBOUW. Het bouwen van een gierkelder voor reke ning van den heer J. Appelman, Holweg, al hier is gegund aan den heer W. Offringa, Rustenburgerwêg, alhfer. DIJK WORDT VERBETERD. De dijk vanaf de Hensbroekerbrug tot de Draai te Heerhugowaard zal bestraten wor den. Deze dijk met een wegdek van grint en een z.g. paardenpad in het midden, was vooral ook door de tallooze plassei# slecht berijdbaar. Bij het bestraten komt nu het wegdek hooger te liggen, zoodat het water van den weg kan loopen. De uitvoering van dit.werk zal een groote verbetering brengen, waarnaar door velen^ reeds jaren is uitgezien* WINKEL SECRfclARIENIEUWS. In verband met de verduistering, zal de secretarie dezer gemeente met ingang van Maandag 24 November 1941 geopend zijn van 9.30 tot 12.30 uur en van 1.30 tot 4.30 uur. Het Distributiekantoor is open van 9.30 tot. 10.30 des morgens. Op Zaterdag is dit geslo ten, DINSDAG 25 NOVEMBER. Hilversum I 415,5 m. 3 7.15 Voor de rijpere Jeugd van het platteland. 7.80 Ora- mofoomnuziek. 7.45 Ocatendgymnas^ek. 7.55 Gramofoon- muziek.-8.00 B.N.O.: N.euwsbor,chten. 8.15 Politiek week- praatje (opn.). 8.30 Gramolooiiinuzlek. 8.35 Ochtendgym nastiek. 8.45 Gramofoonmuxlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.25 Gramolooninuzlek. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Gerard Lebon en zUn orkest. 12.00 GramoXoonmuziek. 12.10 Klaas van Beeck en s\)n orkest en soliste. 12.40 Almanak. 12.45 3.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Zeng met pianobegeleiding. 13.30 Ensemble Jack der Kinderen. 14.15 Gramofoonmuzlek. 14.30 JJe lichte toets. 16.30 Plano voordracht. 16.00 BUbellecing. 16.30 Gramolconmuziek. 13.45 Voor de jeugd. 17.00 GramoXoonmuzlek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Schram- melkwartet en solist. 18.00 Voor de werkende vrouw. 18.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 19.00 Actueel halXuur. 19.30 „Vreugde en Arbeid", gevarieerd programma. 19.45 Toe spraak door ProX. Dr. T. Goecewaagcn, ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. 20.00 Vervólg van 1930. 1 Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centreles. die over een lijnverbinding met de studio beschikken». 20.15 Gramo Xoonmuzlek. 39.45 Zang met pianobegeleiding en gramo- Xobamuzlek. 21.30 GramoXoonmuzlek. 21.45 B N.O.: Nieuws berichten. 22,00 B.N.O.: Engelache uitzending: „Economie News from Holland" of Fragmenten uit de operette „Lisa bonium' dich" (opn,). 22.25 Orgelconcert (opn.). 22.55 24.00 Dansmuziek (gr.pl.). Hilversum XI. 801.4 m. 7.15 Gramofoonrr.uziek. 7.308.15 Zie Hilversum I. 8.13 GramoXoonmuzlek. 8.30—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramo- Xoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramoloonmtislek. 10.40 Vroeger en nu: De machine. 11.00 Zp.ng met plano begeleiding. 11.35 Gramofoonmuslek. 12.00 Ensemble Oskar Savoy. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische -berichten. 13.05 Boyd Bachman en zijn orkest en gramoXoonmuziek. 14.00 Groninger Orkestvereeniging, soliste en gramofoon- muziek. 15.30 Voor de zieken. 16.00 ,,Het lied", causerie, m.m.v. solisten. 18.30 OramoXoonmuzlek. 16.55 Zang en ciavecimbel. 17.15 B.N.O.Nieuws-, economische- en beurs berichten 17.30 De Melodlsten en solist. 18.15 Boekbe spreking. 18.30 Gramofoonmuziek. 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de N.S.3.). 19 00 Actueel halfuur. 19.30 GramoXoonmuzlek. 19.45 Toespraak door Prof. Dr. T. Goedewaagen. ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van het Departement van Volksvoorlich ting en Kunsten. 20 00 GramoXoonmuzlek. (Vanaf 20.13 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken». 20.15 De Romsncers en so liste. 20.45 GramoXoonmuzlek. 21.00 ..Vreugde en Arbeid", Svarieerd pfogramma. 21.45 BSO.Nieuwsberichten. .00 B.N.O.Toelichting op het V/eermachtbericht. 22.10 —22.15 Avondwijding. EEN PRODUCTIEVE ZEUG» Een en twintig biggen. Ieder weet, dat zeugen zich telkenmale iii een omvangrijk kroost plegen te mogen ver heugen. Ook hier kan het echter bazin bo ven bazin zijn, want thans komt de N. R. Ct. ter oore, dat een fokzeug te Gross Ehrenberg in één worp 21 (een en twintig) levenden, biggen het leven heeft geschonken. Wat staat den eigenaar van,dit nuttige dier nog te wachten, als wij nedenken, dat het. vroeger al eens 18 kindertjes tor wereld heeft ge bracht in .één worp? ROMMELIG VOETBAL. In een wedstrijd, die weinig bevrediging kon schenken, heeft Winkel 2 een overtui gende 40 zege weten te behalen. In de eerste speelhelft was de thuisclub een-ietsje sterker en de 1—0 stand met de rust gaf ook .wel de verhouding aan. Na de rust werd regelmatig de score op gevoerd tot 4—0. Het laatste doelpunt kwam van de voet van Koning, na stevig doorzetten. Al met al een vrij rommelige vertooning, die echter dank zij de goede leiding Van scheidsrech ter Winnubst binnen de perken bleef. Vóór deze wedstrijd wérden de b-tjes uit Nieuwe Niedorp door Winkel a met 7-0 in gemaakt. 't Lijkt er op dat Witgeel, a dit jaar weer kampioensalures heeft. WlERlNGERMEEÏl AANBESTEDING ONDERHOUDSWERKEN WIERINGERMEER. Begin December zal door de Wieringer- meerdirectie de aanbesteding worden gehou den van het onderhouden gedurende 1942» van de Rijkswerken in het westelijk, en noor delijk gedeelte van de Wierfngermeor, als mede van een cedeelte behoorende tot den Amstelmeerboezem; van de rijkswerken in het oostelijk en zuidelijk gedeelte van de Wieringermeer, alsmede van enkele werken te Medemblik en te Andijk; van den Wierin- germeerdijk en van dep di'k van den proef" polder te Andük. BERGEN GESLAAGD. De heer J. W. Crefeld, alhier is te Leiden geslaagd voor-het taalkundig candidaals- examen indologie. Z1JPE POLITIE. Verloren: grijs leeren portemonnaie (ge- merkt met een A) met inhoud. 't ZAND. GEGUND. Het Verbouwen van het winkelhuis van mevr. de wed. v. d. Oord, Kanaahveg, alhier is gegund aan den heer P. Tuin, alhier. MOLLEN-VERGUNNING. De Commissaris der provincie Noordhol land, heeft den heer K. Koopman alhier ver gunning verleend tot het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, ver- koopen en vervoeren van mollen of de hui den daarvan. BURGERBRUG. KAPVERGUNNING. De Productiecommissaris voor den Bosch- bouw en de Houtteelt, heeft den heer J. E. J. Kramer alhier ontheffing van het kapver- bod verleend voor het vellen van 'n perceel tje hakhout, zulks met bepaling, dat op open plekken met eschdoorn en esch moet wor* den bijgeplant SINT MAARTENSBRUG. ONGELUK BIJ HET GRAVEN. Bij het afgraven van een greppel gleed de - heer Groenveld alhier, Zaterdag omstreeks het middaguur, uit met het noodnottige ge volg, dat zijn graaf tot diep in zijn hiel doordrong. Spoedig werd de dokter gewaar schuwd. Deze constateerde dat het noodig was het slachtoffer te laten overbrengen naar het ziekenhuis, daar de pees, achter in den hiel, geheel doorgesneden scheen te zijn. WARM EN HUI ZEN ONDERSHANDS VERKOCHT. Het woonhuis staande aan de Burgersfr. alhier, eiendom van don heer A. Barton, is onderhands verkocht aan den hr. K. Nieuw land, caféhouder te Ymuiden. i

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3