De strijd tegen oud en arm DE LANGEDIJKER GROENTENVEILINGEN LANGEDIJK Zeer geslaagde avond van dan Bond voor S-taatapenr sionneerlng. Vorige rede van den heer KorndSrfier. Optreden van André Carrell een succes. De voorzitter van de afd. van den Bonfl voor Staatspensionneering oud-burgemeester Wijnveldt, had Zaterdagavond in café J. de Bakker 'het genoegen een geheel gevulde zaal er waren ónder de bezoe kers ruim honderd ouden van da gen het welkom te kunnen toe- loepen. Spr. schetste de moeilijk heden door de tijdsomstandigheden die aan dezen avond waren vooraf gegaan en bracht secretaris en pen ningmeester hulde, omdat dank zij httn werk. de oudjes ook thans weer getrakteerd konden worden. Met en kele woorden herdacht spr. het over lijden van het eerelid, den heer Koordes.Hij heeft, aldus de heer Wijnveldt. zeer veel als bestuurs lid voor de afdeeling gedaan. Kort voor zijn dood ver klaarde hij mij in het door een onzer bladen zoo zeer verguisde tehuis voor ouden van dagen een gelukkigen, ouden dag te hebben doorge bracht. {Geen onverdienstelijke zet van den voorzitter van „Staatspensioen" tevens bestuurder van het tehuis tijdens een drukbezochte vergade ring, waar ook onze de betref fende 'krant gast was* de kwes tie ter sprake te brengen. Jammer voor hem dat de aanwezigen niet reageerden, een applausje had hij verdiend. Onze volgende zgt in dit trieste schaakspel is: Bij informatie bleek ons, dat op dezen avond voor de ouden van dagen, die niet op het feest aanwjezig konden zijn. waaron der een hulpelooze zieke, de eeni- ge oplossing was ze om acht uur naar bed te sturen.' De vader en i zijn assistente waren beiden op het feest, van verzorging of controle in het huis was dezen langen avond geen sprake. En nu de bur gemeester weer. Verslagg.) Voorzitter wees er verder op, dat boewol de afdeeling onder de lief dadigheidsinstellingen gerekend kan worden, de vroegere burge meester van Noordscharwoude steeds vermakelijkheidsbelasting hief. Het nieuwe gemeentebestuur denkt hier anders over, belasting behoeft-niet betaald te worden. (Ap plaus). Spr. bracht den burgemees ter, dié bericht van verhindering had gezonden, hartelijk dank. Aan het praatje, dat in Oudjkarspel geen belasting' betaald behoefde te wor den, omdat, spr. voorzitter van de afdeeling is, is nu een einde ge maakt, men ziet dat het daar ook anders kan! (Met alle respect voor het initiatief, zijn niet-aanwezigen oud-collega burgemeester van Spengler een trap achterna te ge ven, en er niet aan twijfelende of burgemeester Schelhaas zou ook eigener beweging het onrecht de afdeeling inderdaad aangedaan, heb ben goedgemaakt, gebiedt de eer lijkheid ons op te merken, dat het betreffende departement kortelings den burgemeesters zeer bepaalde richtlijnen ten aanzien der verma kelijkheidsbelasting voor culturee- le en liefdadigheidsvereenigingen gegeven heeft. Versl.) Rede van den heer Korn- dörffer. De heer Korndörffer hield een enthousiaste en gedocumenteerde rede. Er zijn thans, aldus spr., twee machten die ons leven drukken: angst voor het heden en zorg voor de toekomst. Daartegenover staat echter het geluk te kunnen wer ken en vergeten. Met twee schep pende, bouwende handen komt de mensch steeds weer in het rechte spoor, de arbeid, het geloof in zijn scheppingskracht blijft zijn kracht ook in moeilijken tijd. Hoe is het echter met den mensch, die de ploeg niet meer kan hanteeren, wiens moegewerkte, bevende en blauw- dooraderde handen in den schoot rusten, ^ie nog slechts leeft bij de herinnering, die gedoemd is in angst en zorg onder te gaan! Veer tig jaar heeft de Bond voor Staats- pensionrieering tegen dit schrik beeld gestreden, duizenden hebben zich achter zijfl vanen geschaard helaas te veel voor wie de strijd al leen beteekent een: „dat is waar ook, daar ben ik ook lid van". Pre- mievrij staatspensioen, door den bond in tientallen requesten aan de vroegere regeering tevergeefs be pleit. beteekent. in de practijk goe de verzorging voor de ouden van dagen. De tijd van vragen is voorbij, er kan geëischt worden, het vernede rende handophouden van hen, die de bakens zijn geweest op den le vensweg der jongeren moet uit zijn Een volk dat leeft. Bouwt aan zijn toekomst, staat op het monument aan den Afsluitdijk, spr. varieert dit: Een volk dat leeft, zorgt voor zijn ouden van dagen! Praat mij niet van geld. roept spr. uit, er is geld genoeg, wanneer het geweten van het volk betaalt Dit geweten moet worden wakker geschud, de jongeren moeten zooveel verant woordelijkheidsbesef hebben, dat zij de generatie die na hen komt, niet wil laten verkommeren. Een volk dat zijn ouden vergeet, is niel waard om te leven. Staat allen pal, eindigt spr. voor de leuze: Oud en arm de wereld uit. Die dag zal eens komén! (Applaus) Tot slot van het officieele gedeel te van den avond droeg de Lange dijker dichter-declamator Jan van Alphen een gedicht voor, waarin werd aangetoond dat ware christe nen niet a 11 ij d onder „teksten- prevelaars en bijbelopzeggers" zijn te vinden. De heer Van Alphen had veel en verdiend succes. André Carrell en Ger Gre- André Carrell, een Alkmaarsche knaap, wien de kunst met de pap lepel is ingegeven, omdat zij bij hem thuis allemaal zoowat aan kunst deden, of er mee behept wa ren. heeft zich ontwikkeld tot een veelzijdig artist. Hij kan van'alles, zingen, komediespelen, imiteeren goochelen, tot spelen op een één- snarige viool-van-een-sigarenkistje toe, en hij doet dat allemaal nog lang niet slecht ook.^Hij heeft veel naar de groote broers in het vak gekeken, hun maniertjes door el kaar geklutst, een paplepel Ban- dy, een snuifje Kees Pruis, een paar druppels Larette, maar geluk kig is er ook nog genoeg André Car rell zélf overgebleven. Wanneer hij deze eigen stijl de gemoedelijke zelfspot nog wat zou verbeteren zal hij op de artistieke ladder, wel ke hij al heel wat treedjes is opge klauterd, nog wel hooger komen. De aanleg en de flair zijn in ruime mate aanwezig. Zijn programma was over het algemeen geestig e.n beschaafd. Voor het publiek -was wel het hoofdnummer een op zijn Daan Pools verwestfrieschte uitgave van 't bekende door Julia de Gruy- ter vaak vertelde Vlaamsche ver haal van Omer en zijn vrouws heipd, met-de-twee-rijksdaalders. Als velen die zich ten tooneele op de verkrachting van onze mooie streektaal werpen, mist Carrell echter het talent van Daan Pool om het ridicule nog aannemelijk te maken en kent haar onvoldoende om de geestigheid er van op be schaafder wijze tot zijn recht te la ten komen. Ger Greven was de vaardige pia nobegeleidingtrommelaar, en bracht als solist een driedeelige parodie op de melodie van Rubinstein. De eerste twee deelen leken nergens op en het laatste de visie, van een negerpianist was heel goed Een, meneer, aangekondigd als „accordeonvirtuoos" deed ook mee. Hij kende er nog niet veel van. (Fred. Groot) ZUIDSCHARWOUDE. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. D. Mooij, is bij het gehouden exa men geslaagd voor het diploma krankzinnigenverpleging. NOORDSCHARWOUDE. „STAATSPENSIOEN." De af deelingen Noordscharwou de en Oudkarspel hebben Zater dagavond in het café van den heer Jn. de Bakker voor een volle zaal hun' jaarlijksche feest en propa- ganda-avond gehoiftien. De heer Korndörffer sprak.. Yerdere mede werking verleenden de heeren Jan van Alphen en het gezelschap André Carrell. Wij komen morgen op een en ander uitvoeriger terug. SCHAAKMAT. Ie klaSse: K. BiermanH. Hart 1-0, J. KlinkertG. Goudsblom 01, Dr.' J. de Wit—W. Kaan 0—1; J. KroonD. Koorn y2y%. 2e klasse: K. de VriesJ. Kam per y&V2; G. KeppelJ. Ootjers 1—^0; G. KeppelK. de Vries 1—0. 3e klasse: G. v. LoenenP. Borst 10; T. de JongRustenburg 10; J. BoodN. v. d. Abeele 0—1. In verband met de Sint Nicolaas wordt er op 5 Dec. niet geschaakt. BURGERLIJKE STAND. Ingekomen: Lukklen, Hendrik, van Wieringermeer naar Zuid- scharwoude, A 215; Oom, Evert van Barsirigerhorn naar Noordschar woude, Dorpsstr. A 29; Meester, Jo- hanna van Harenkarspel naar Oud karspel, D 30. Vertrokken: Droog, Agatha G. van Noordscharwoude. Handelskade 8 naar Maastricht; Woudberg, Henri- cus J. E. M- van Noordscharwou de, Dorpsstr, A 105 naar Leimui- den; Bruin, Aaltje van Broek op I.angendijk, Prins Hendrikkade 528 naar Velsen; Bruin, Simon, van Oudkarspel A 379 naar Harenkar spel; Bakker. Grietje, van Broek op Langendijk. Sluiskade 498 naar Alkmaar; Lourier, Cornelia van Noordscharwoude, Spoorstr. 43 naar Groningen. Geboren: Adriana, dochter van C. Hink en A. H. L. van der Panne; Cornelis Stephanus, zoon van P Th. Smit en A. E. Jansen; Guurtje dochter van C. Blom en B. den Har- tigh; Margaretha Maria, dochter van A. S. Honselmans en A. M. Koot. Ondertrouwd: Aartsën, Jan E. en Dijk, Beitske J. S. Getrouwd: van der Lubbe, Adria- nus en van der Plas, Aaftje. Overleden: Geene. DEN HELDER. Ds. Js. BOOTS MA. f In den ouderdom van 78 jaar overleed te 's-Gravenhage ds. Js. Bootsma, emeritus-predikant der Gereformeerde Kerk te Den Helder, en rustend geestelijk verzorger in de stichting „Bloernendaal" te 'Loos duinen. Ds. Bootsma aanvaardde op 8 Mei 1887 te Blija het'predikambt ^•n stond nadien te Kollum en Den Helder, waar hem op 19 Januari d898 emeritaat verleend werd, toen nij tot geestelijk verzorger in de stichting „Bloernendaal" te Loos duinen benoemd werd. Deze functie bekleedde hij tot 11 Juli 1932. SCHAGEN Federatiebestuur „Staatspensioen ontevreden Slapende afdeelingen tot nieuw leven gewekt - Strl)d voor oud en arm meer dan ooit noodig! - Medewerking der overheid verzekerd. Tijdens de vergadering van de Federatie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspen- sionneering heeft de voorzitter, de heer C. de Vries uit Dirks- horn meermalen 'de teleur stelling en ontstemming van het bestuur uitgesproken «jper - de houding van vele afdeclin- gen, die alle actie hebben laten varen! 9 De houding van de afdeeling Nieuwe Niedorp, welke zelfs" geen contributie nieac int, kon speciaal allerminst de beWondering van -het bestuur wegdragen. Was in 1940, aldus las de secre taris, de heer H. Woudenberg, voor uit een betreffend schrijven aan deze afdeeling, in de algemeene ver warring een dergelijke houding, zoo niet goed te keuren, nog te billij ken, in 1941 kon toch weer ver wacht worden, dat besluiten worden genomen na behoorlijke overwe ging. De overheid legt de propaganda niet het minste in den weg. Hoe de oorlog ook afloopt, belangrijke so ciale hervormingen zullen zeker worden doorgevoerd. Meer dan ooit dient de bond thans voor het ideaal te strijden. De afdeeling is verzocht op de dwalingen haars weegs terug te komen, andere afdeel'ing worden via dit verslag op hun plicht ge wezen. Ter vergadering als gewoon lijk in De Posthoorn gehouden waren zes van de achttien afdee- lingen aanwezig, Sint Maarten, Schagen, Anna Paulowna, Callants- oog, Wieringerwaard en Kplhorn. Na zijn openingswoord besprak de voorzitter de kansen voor een so ciale regeling voor ouden van da gen, was optimistisch gestemd, doch zeide te vreezen, dat de kleine zelf standigen niet aan hun deel toe zouden komen. Voor hen moet de bond op de bres blijven staan. Was de vergadering der gecom bineerde federaties te Alkmaar'uit stekend geslaagd, teleurstellend is het dat de resultaten der toen voor genomen brochure-actie zoo slecht zijn. In tegenstelling met anderfe provincies, waar deze brochures er in gaan als koek, werd in Noord holland niets besteld. Getracht zal worden hier verbetering in te bren gen en de afdeelingen te bewegen' de brochures bij huisbezoek te ge bruiken. Bestuursverkiezing. De heeren C. de Vries, H. Wou denberg en P. Appel de laatste is ondanks zijn hoogen leeftijd nog een voorbeeld van strijdlust! werden met algemeene stemmen herkozen. Opgewekt werd dezen winter waar mogelijk nog propa- ganda-avonden te beleggen. De film is tegen geringen prijs beschikbaar, de propagandaclub van SL Maarten heeft weer een- stuk in studie. De heer Wouden berg uit Wieringerwaard wees er op, dat de menschen tegenwoordig graag „uit" willen, er komen veel jongeren, laat men in elke plaats zijn best doen deze jongeren te winnen. Nadat het bestuur gemachtigd was kasnazieners aan te wijzen uit de vereenigingen die niet ter vergadering aanwezig waren om ze zoodoende een volgende keer naar Schagen te krijgen volgde sluiting. DE PRIJZEN. „Beter duur dan niet te koop" Uit artikelen en berichten in ons blad is wel gebleken, dat met de maatregelen voor de handhaving der maximumprijzen niet valt te spotten. Naleving van hetgeen is voorgeschreven is in het belang van handelaar en huisvrouw, doch he laas schijnen velen dat nog steeds niet goed te begrijpen. In de groote steden heeft men reeds meermalen ingegrepen, meermalen ook zijn strenge tot zeer strenge straffen op gelegd. Het ligt voor de hand, dat ook in de kleinere plaatsen en op het platteland, waar nog dagelijks overtredingen plaats hebben, de controle steeds intensiever wordt. In het algemeen belang willen wij de handelaren dus nog eens op het hart drukken zich aan de prijzen te houden en. de huisvrouwen waar schuwen niet meer te betalen dan voor een artikel is voorgeschreven. Het is de vo)ksgemeenschap en zichzelf benadeelen en het mag niet. OPNIEUW BENOEMD. Onze oud-plaatsgenoot, de heer C. Mol, js met ingang van 1 Januari 1942 opnieuw tot burgemeester van de gemeente Wijdenes benoemd. HARENKARSPEL. ONDERLING VEEFONDS. Algemeene vergadering van het onderlinge Veefonds te Harenkars pel, gehouden op Zaterdag 29 Nov. des morgens 9 u. teil huize van den heer P. Pijper. Voorz. de heer N. Groot De rekening is vooraf nagezien door de heeren J. Rentenaar en P. Kistemaker; zij adviseeren tot goed keuring waartoe wordt besloten. Verzekerd waren gemiddeld over 1941: 800 koeien en 175 kalveren. Aan verloren vee bedroeg de scha de f 3340.31. De omslag per rund was f 4.60.; brandverzekering f 239.34 veeartsen f 176.90. Hierna volgt benoeming commis sarissen; aft.r. de heeren N. Groot en P. Neefkes, die beiden m. alg. st. worden herkozen. Voor de commissie tot het nazien der rekening 1941'42 werden aan gewezen de heeren J. Rentenaar en C. Boekei Pz. De vergadering achtte het niet gewcnscht in de salarissen van het bestuur verandering te brengen. Na eenig heen en weer praten werd tenslotte besloten dat koeien die als „contractkoeien" waren aangekocht, deze bij verlies ook weer als contractkoeien uit te be talen. Bij de rondvraag zegt de heer G. Boekë] dat de heer J. Homan op 1 Dec. 40 jaren als boekhouder het veefonds op uitstekende wijze heeft behartigd, en dien dag voor hein niet ongemerkt voorbij mag gaan, en stelt voor om vanwege het vee fonds een aandenken te geven. Dit voorstel vond algemeen bijval, en werden de heeren G. Boekei, N. de Groot en S. de Vet opgedragen een passend cadeau aan te bieden. Hierna sluiting. DIRKSHORN. KINDEREN OP DE PLANKEN. Ouderen genieten volopl 't Was meer dan vol in Pijpers zaal, toen de heer G. C. Pranger uit Alkmaar, directeur van Dirkshorn's Kinderkoor Zondagmiddag het wel kom toeriep tot de aanwezigen, die op de le uitvoering van dit koor aanwezig waren. En wij kunnen nu al vast zeggen dat de verwachting ver overtroffen is! Het dameskoortje „Daza" te Alk maar verleende haar medewerking Begonnen werd met speelliedjes door de peuters, de z.g. le klasse van het koor. Al direct kon worden vastgesteld dat er zuiver gezongen werd en dit kwam vooral tot uiting by de „grooteren". de 2e klasse. Ter afwisseling werden er ryth- mjsche dansen en een ballet uitge voerd door „D^nza" en Mw. Pran ger-Schuitemaker, welke met be wondering werden gadegeslagen. De twee liederen uit „Die Geisha" kon den ons niet bekoren, hier had de zangeres te hoog gegrepen,-de pia nopartij door den heer Pranger was echter uitstekend. Dat hij een vak musicus is bewees wel zijn piano solo, Nadat „Danza" zich nog had la ten hooren als dameskoor en een dubbelkwintet van de koorklasse het bekende slaapliedje van Mozort had gezongen, werd het eerste ge deelte voor de pauze met een kwar- tetwals besloten. Na de pauze de „clou" van den middag, de opvoering van de kin- deropertte in één bedrijf „Drome Loes", muziek: G. C Pranger Tekst: J. Schuitemaker. Dansjes ingestu deerd door G. Pranger-Schuitema- ker. „Loes". Bets Burger, zong en speelde haar rol uitstekend, „wat ook van „Piot", Jan Rentenaar,7 ge zegd kan worden, terwijl de „klas" als „Corry", Mies Holz, „Gerry" Henny Stemmers, „Annie", Corrie Liramen, „Kees". Jan van der Sluis „Wim", Nico Slemmers, „Simon". Ariaan Groothuizen en „Klaas" Klaas Wiese, haar beste beentje voorzetten om het „stuk" te doen slagen. Heel mooi waren de bloemen- en vlinderdans van de koorleden en een pluimpje voor de keurige toi- leti;*:! De pianopartij van den componist directeur was „af". Deze kinderoperette heeft uitste kend voldaan, terwijl de mooie me lodieën, welke in deze operette voor komen goed tot hun recht kwamen. De ovaties aan het einde den heer en mw. Pranger en het koor ge bracht, waren verdiend. Als één der peuters Pien Kiste maker, den directeur en zijn vrouw een mooie bloemenmand aanbiedt, en. Jan Rentenaar een geestige speech houdt, is het meeleven der zaal „geweldig". Het was een mooie middag! (v. d. Oord. - V.) AMBTSDRAGERS GEREFOR MEERDE KERK. Bij de gehouden verkiezing voor ambtsdragers bij* de Geref. Kerk zijn tot Ouderlingen gekozen de heeren S. Cnossen en P. F. Borst en "tot diakgp de heer D. Mantel, zulks wegens aftreding van de heeren C. de Geus, Jb. Rus en S. Haaima: ZJJPE. PETTEN. VOETBAL. Petten 3 speelde in de vroege en koude ochtend tegen Alkmaarsche Boys 6, de -leider Jn deze afdeeling. Zooals te verwachten was, konden de Benjamins het niet bolwerken, doch tegen deze sterke ploeg was de nederlaag 14 zeker eervol. J Breed speelde by P. een prima partij. 's Middags ontving Petten 2 Win kel 3. P. ging hard van stapel en demonstreerde een aardig partijtje'' voetbal, niettemin slaagde W. er in het eerst, het doel te vinden. Maar heel spoedig hierna zag H Glas zijn werken met een goed doelpunt beloond. Een schitterend schot vanaf de vleugel döor C. Ros sen bracht P. de leiding, die voor de rust nogmaals door Glas ver groot werd. Nad e rust was het spel bij P. veel minder, de vleugels wer den niet meer in het spel betrok ken en geleidelijk nam W. het spel geheel in handen. Dit langdurige offensief bracht hen echter maar één doelpunt, dat de keeper wel licht nog had kunnen voorkomen. Met den stand 32 kwam het ein de. Als men zich in de kringen der tuinders beweegt, weet men al gauw hoe de huidige gang van zaken hun bevalt. Dat zij over alles tevre den zouden zijn, wie zou het dur ven veronderstellen! De hoogere huishoudelijke en bedrijfsuitgaven, de bemoeiingen, welke voortvloeien uit getroffen overheidsmaatregelen (loonbelasting, veraveningsbelasting en ziekenfondsbesluit e.a.) en die hoe goed ook op zichzelf, hun nog niet best liggen, ten aanzien van de administratieve beslommeringen, de prijzen, waarover zij met betrek king van sommige producten nog niet heelemaal tevreden zijn, <Je uien, die slechts voor wat B-kwali teit betrof, mochten worden aange voerd, e.m.a. Doch zoo langzamer hand wordt aan de verschillende verlangens en wenschen voldaan en oppervlakkig beschouwd, zou men geneigd zijnaan te nemen, dat er weldra wel niets meer te verlan gen of te wenschen zou zijn. Als zich echter weer nieuwe omstandig heden voordoen en andere verhou dingen zijn gegroeid, zal wel iets anders te wenschen overlaten. De ze week is voldaan aan het verlan gen van hen, die aandrongen op het openstellen van de markt voor den aanvoer van andere dan B-kwa liteit uien. Ten aanzien van de af- zetregelïng, waarbij de prijzen voor export naar Duitschland worden vastgeseld, zijn wijzigingen aange bracht, die tegemoet komen aan wat men in tuinderskringen den laat- sten tijd als noodzakelijk had be pleit. Zoo zijn alle 6luitkoolsoorten, witte, groene, gele, roode met 50 j cent per 100.K.G. in prijs verhoogd, van bloemkool is de maat verlaagd en de prijs verhoogd. De prijzen van de peen zijn eveneens ver hoogd, in het bijzonder die voor de kleine peen, n.1. van f3.40 op f4. In de verdeeling van den aanvoer is geen verandering gekomen, en wat de kwaliteitsvoorschriften be treft, moet alle peen voortaan ge sorteerd zijn. Aan beide veilingen werden knol len aangevoerd, een product, dat in vorige jaren hier zoo goed als niet werd aangeboden. Er werd f2.50 voor betaald. Aan de Broeker veiling werd wat spruitkool aangevoerd, waarvoor prijzen van f 16 en f 26 werden be steed, nl. voor ongeschoond en ge schoond. Chineesche kool behoort ook tot die producten, welke hier maar weinig worden geteeld. Te Noord scharwoude had deze week wat aanvoer plaats. Ze bracht f 3.20 en f 4 op, afwijkend en goed. De meeste roode kool kwam aan de veiling van den Noordermarkt- bond, ongeveer 25 spoorwagens. Dat is voor dezen tijd een flinke hoe veelheid. Ongetwijfeld zal de inge voerde prijsverhöoging tót f 4.80 wel van invloed geweest zijn. Het vorige jaar althans bedroeg de aan voer in de overeenkomstige weekv slechts de helft ervan, maar toen werd er slechts f 3.25 voor betaald Zoo goed als alles werd ypor goede kwaliteit afgenomen. Buitengewoon groot was de aan voer van gele kool, soms 20 spoor wagens per dag aan beide veilin- gen. Daarbij kwamen dan nog be trekkelijk groote kwantums savove kool, zoodat het zeker op dezen tijd nog maar zelden zoo druk is ge weest met het aanbod van dit pro duet. Verleden jaar althans waren de aanvoeren veel kleiner. Ook hierbij zal de tegenwoordige prijs zeer zeker een rol speten. Voor de gele immers werd toen ook f 3.25 betaald en nu f 4.80, terwijl*voor de Savoye nu f 5.50 werd besteed en het vorige jaar de prijs dezelfde was als van de gele. Verschillende bouwers zijn ongetwijfeld van oor deel, dat men beter doet bij deze prijzen geen verder risico- te nemen in verband met gewichtsverlies en arbeid gedurende den winter. Nog altijd blijft het aanbod van witte, Succes-witte, van beteekenis De prijs is deze week van f 2.50 tot f 3 verhoogd, iets, waarop de tuindersorganisaties al lang hadden aangedrongen. Al zullen de mees- ten van deze verhooging niet meer profiteeren, toch wekt zij voldoe ning. Onder de aanvoeren kwam ook heel wat Deensche witte voor, er werd ook f 3 voor betaald. Wortelen kwamen er niet veel De prijzen liepen van f 2.604, al naar gelang van de sorteering. Ook was de aanvoer van bieten gering. Er werd, al naar de grootte f 3 tot f 4.50 voor betaald. De prijsverhooging voor de uien bleek blijkbaar nog niet voldoende om den aanvoer te stimulëeren. Bloemkool kwam er niet veel Eerste soor.t werd afgenomen tegen f 11 en f 14, afwijkend tegen f 8 en tweede soort tegen f 4.907 60. Andijvie kwam er weer heel wat Dit product was graag. Ze werd te gen den binnenlandschen maximum nrijs van f 6 afgenomen. De goede kwaliteit rammenas deed f 10, ove rigeras f 3—9.90. KOEDIJK. DISTRIBUTIENIEUWS. Uitreiking- zal geschieden van: le. textiel kaarten voor kinderen, geboren ,na 1 Nov. 1938; 2e. melkkaarten voor kinderen, ge- bo'ren na 1 Jan. 1928; 3e. melkkaarten voor arbeiders, die bij hun werkzaamheden voortdu rend met giftige stoffen omgaan. De uitreiking geschiedt uitslui tend aan belanghebbenden, welke in het bevolkingsregister inge schreven staan of wier bedrijf in de gemeente is gevestigd. Aanvraagformulieren voor melk kaarten voor arbeiders, die voort durend met .giftige stoffen omgaan, bij hun werkzaamheden, geschiedt dagelijks tusschen 10 en 12 uur. Do formulieren dienen vóór 8 Decem ber wederom te worden ingeleverd. De uitreiking van de bovengenoem de kaarten vindt op Donderdag 4 Dec. 1941 plaats, vóór de wijken A, B. E en F ten genaeentehuize, des vm. tusschen 9.30 en 12 uur en voor de wijken C en D in café Ottm1:, n.m. tusschen 2 en 4.30 uur. De stamkaarten dienen te worden me degebracht. CONCERT VAN „AURORA". Voortaan meer aandacht geweascht. De Harmonieyereeniging „Auro ra" hield op Zondag haar open* bare uitvoering in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den directeur, den heer Adr. Nieman. Er was voor deze uitvoe ring goede belangstelling, de zaal was flink bezet. Met groote aan dacht wend geluisterd naar het muzikale gedeelte dat tot. in de puntejs was verzorgd, 't is dezen di recteur ook wel toevertrouwd. Jammer, dat een stelletje jongelui achter in de zaal maar niet kan beseffen, dat veten gekomen zijn: met het doel nog wat van de mu ■ziek te hooren en het hinderlijk vinden, steeds gestoord te worden. Het geraas doet tevens afbreuk aan het succes der vereen iging, dde al zijn krachten inspant om het spel zoo hoog mogelijk op te voeren. Na de pauze werd opgevoerd een kluchts-pel in één bedrijf „De Bourgonje-fuif" van H. Houben. In deze klucht hebben de jongens getoond nog meer te kunnen dan muzieikmaken. Ze wisten danig op de lachspieren te werken, en verdienidèn het dankbaar applaus inderdaad. „Aurora" kan terugzien op een! goed geslaagde uitvoering. (Hart)* VRONE WINT. Zondag had de wedstrijd plaats tusschen Koedijk I en Vrone I.Voor dezen wedstrijd was veel belang stel lirig. Er werd nog al forsch gespeeld, al was het niet ruw te noemen, daarzorgde de scheids rechter van der Berg wél voor, die de touwtjes ,goed in handen Had.' Voor de rust maakte Vrone uit een goed genomen corner hot eerste doelipuntu, 0—1. Na de rust wist KS.V. den gelijkmaker te scoren. 11. Vrone maakte er spoedig 1—2 van. Wel kwarm het laatst^ kwartiertje K.S.V. telkens weer omzetten om den gelijkmaker maar het iukte niet. De stand bleef 1—2. KAPVERGUNNING. Onze. plaatsgenoot Jn. Molenaar heeft vergunning ontvangen tot het akppen van een drietal hoo rnen. Dit zal zeer zeker voor het verkeer een groote verbetering zijn. Daar het de drie bommen he treft, welke op de scherpe bocht staan bij Oostwijk, en door hun aanwezigheid veel zicht ontnemen. W1ER1NGERWAARFK HET HOUT DUUR VERKOCHT. Voor de hoornen, die door den Polder Wieringerwaard bij inschrij ving te koop werden aangeboden, bestond groote belangstelling. Er waren 20 biljetten ingekomen. De prijzen waren na taxatie door een deskundige vastgesteld. Na loting werden de boomen in zes perceelen toegewezen als volgt: Perceel la: 191 boomen, aan P. de Boer, hout- Noord Zijperweg, Opdesluizerweg, handel. Sloot dorp, voor f 3S20. Perceel lb, Zuid Zijperweg, 175 boomen, aan J. Havik, houthandel Sijbekarspel, voor f 3500. Perceel 2: Molenweg en Poldererf 142 boomen, aan N.V. gebr. Brand Hoogez&nd, voor 2130. Perceel 3: Walingsweg 135 boo men aan gebr. Zaman, houthandel, Zaandam voor f 2430. Perceel 4a: Oost Barsingerweg, 132 boomen, aan de Jong's Krui wa genfabriek, Giesendam. voor f 2640. Perceel 4b: West Barsingerweg, 191 boomen, aan G. A. Kopijn, Alk maar, voor f 3820. Totaal 966 boomen voor f 18340. Vorig jaar werden ongeveer 1000 boomen bij publieke verkoop ver kocht voor ongeveer f iO.000. ALKMAAR. BESLUITEN VAN DEN BURGE MEESTER. De burgemeester heeft besloten tot verhuring voor den duur van 5 jaren van het houten kantoorge bouw, gelegen in den tuin van -het LandbouWjhuis alhier, aan het Rijk ten behoeve van de Landbouw Cri sis Organisatie voor Noord Holland, voor een huurprijs van f 1200 per jaar; tot overdracht aan het Hoog heemraadschap Noordhollands Noor derkwartier van den onderhouds plicht van den Kraspolderiveg en3 van den eigendom van jJen Kras- polderdijk, een gedeelte van den Rohermerweg. groot ongeveer 960 >42. en een strook weiland langs den Kraspolderdük ter grootte van on geveer 950 M2.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3