"arktberichten SCHAGEN Stf. NTCOLAASFEEST VOOR DE KLEUTERSCHOOL. Het Sint Nicolaasfeest voor de Kleuterschool in Hotel Igesz gehou- den, was druk bezocht. Een aantrek kelijk'programma zang, vertel ling. zangspelletjes werd afge werkt, Sint Nicolaas en Zwarte Piet waren persoonlijk aanwezig. Wan neer voortaan bij de uïtnoodiging aan de pers een gereserveerde stoel is inbegrepen, zullen wij van derge lijke bijeenkomsten gaarne verslag maken. Men kan niet van ons ver langen dat wij den heelen middag achterin staan of extra vroeg ko men om ons een plaats te verove ren. BERGEN. BONTE AVOND KJ.V.O. Een mooie propaganda voor de Geheelonthouding. Neen wij willen geen kritiek schrijven op het gebodene op dezen ionten avond van de Kennemer Jeugd-Vereeniging voor Onthouding BergenSchoorl. Het was een avond gegeven door kinderen* voor kinde ren en hun gelukkige ouders. Wij hebben dus het geheel te zien van een propagandistisch standpunt en van dit standpunt bekeken, werd de avond tot een groot succes. De zaal van De Rustende Jager was tot in de uiterste hoeken gevuld met een enthousiast publiek, een publiek dat z'n enthousiasme telkens en telkens weer op spontane wiize toonde. De voorzitter, Jan Ivangh verheug de zich over de groote op komst. En hierna begon, onder luid applaus der aanwezigen, het eigen lijke deel van het uitgebreide pro gramma. Het was met recht een bonte avond, want kampliedjes wer den gezongen; er werden eenige too- neelstukjes ongevoerd, waarom uit bundig werd gelachen en ook de Mondharmonica-groep, onder lei ding van Jan Ivangh, deed zich hooren. De heer B. Schuil sprak een kort propaganda-woord, waarin hij uit eenzette, wat de K.J.V.O. beoogde, n.1. dat de kinderen geen alcohol ge bruiken, omdat sterke drank slecht is voor het jonge leven en zéér veel ellende teweeg kan brengen. Wij willen aldus de heer Schuil het geluk van alle jongeren en al cohol verslapt een ieders wilskracht. Spreker wekte de ouders op, de K.J.V.O. té helpen, teneinde ons volk te maken tot een goed en degelijk vol k. Ongetwijfeld zal de avond ook wel de zoo noodige vruchten afwer pen! NIEUWE NIEDORP. «De zang in 't zilver" 25-jarig jubileum feestelijk herdacht De jubileumuitvoermg in de Prins Maurits van Niedorps Gemengd Koor, naar aanleiding van haar 25- jarig bestaan is uitmuntend ge slaagd. De zaal was geheel gevuld. Medewerking verleende het Fanfa recorps Excelsior, Niedorp's Amuse mentsorkest en de Gymn.ver. Hebe, allen te N. Niedorp. Na een pittige marsch van Ex celsior, onder den heer L. Olie, wel ke zeer beschaafd ten gelioore werd gebracht, was het woord aan den voorzitter der jubileerende vereen., den heer A. Krabman, die op vlotte wijze het openingswoord sprak. Hierna zong het gem. koor een tweetal nummers; waarvan vooral Schemering, goed werd vertolkt. Dan was het woord aan het Amu sementsorkest o. 1. v. den heer Steinroth, welke direct het aan dachtige gehoor van het publiek had door haar goede vertolking. Voor de pauze kregen we dan nog Kunstlerleben van Strauss met koor en orkest. Jammer was voor dit nummer dat koor en orkest niet geheel op elkaar waren ingesteld, hetgeen aan de gaafheid van het geheel nogal eenige afbreuk deed. Na de pauze kregen we een re vue in non-top-tempo, waarin heel aardige dingen voorkwamen. In de proloog, welke werd uitgespro ken door mevr. Mijts, werden vele dingen van de afgeloopen 25 jaar opgehaald en werden o.a. de heeren Keulen en Jacob Langedijk (welke laatste al vanaf de oprichting lid is) en den directeur, den heer Ho venier, hartelijk toegesproken. .Ook de komische noot ontbrak niet, oa. Verduisteringsleed, door den heer D. Nicolai. Hebe zette dezen avond zijn beste beentje voor met een rhythm. oefening en een ballet, wel ke zeer correct werden uitgevoerd. Het amusem.ork. vergastte ons ver der op een viertal nummers, waar van het laatste, nl. Stern von Rio door den heer Krabman buitenge woon goed werd gezongen. De jubil. ver. had succes met de fantasie „Waar de hei te bloeien staat", welk lied jeer goed werd ge zongen. Het duet uit de operette „Nelly" werd door mevr. Biesheu vel en den heer Rougoor zeer goed weergegeven, terwijl het nummer meisjes van vroeger en meisjes van nu, door mevr. Biesheuvel en Mei Janny Visser heel aardig werd voorgedragen. Een extra pluim verdienen zeker mevr. Biesheuvel en mevr. v. d Stok, voor het nr. „Moederzorgen". Dit was een van de best geslaagde momenten van dezen middag. De Niedorper Girls gereeruteerd uit de zangver. zorgden tevens voor een paar aardige nummers en toen tot slot alle medewerkenden op het tooneel gezamenlijk het slotlied met. orkestbegeleiding zongen, was zeker een ieder van het publiek voldaan met het gebodene van de- Spoorwegportretten DE AANPIKKERATEUR. Hij is de acrobaat van de Spoor wegen. Wanneer ge een zoon hebt, die absoluut admiraal wil worden of vliegenier neem hem dan mee naar een rangeerterrein. Nadat hij daar een half uur zijn oogen uitge keken heeft, beslist hij dat zijn roe ping gevonden is: uw zoon wenscht te worden wat in de omgangstaal der Spoorwegen „aanpikkerateur" heet: Rangeerder. De rangeerder is voor de open bare meening een man met een toe- tertje op de borst een man met een vuile blauwe kiel, die tot eigen tijdverdrijf acrobatische en gevaar- .lijke toeren verricht, in samenwer king en medeplichtigheid met een gezelligen machinist. Ze spelen maar zoo een beetje. Tsjoeke-tsjoeke tsjoet! doet de locomotief en ver geet den aanpikkerateur. Ook deze doet net of hij de locomotief, den machinist én den heelen sleep wa gens vergeten is. Doch op het laat ste oogenblik net wanneer de laatste wagen onherroepelijk voor bij schijnt te zijn, bedenkt de ran geerder zich, doet eenige vlugge stappen, springt gij weet niet hoè en gij weet niet waar en zit op den buffer van den laatsten wa gen. Begrijpt gij waaróm uw zoon thans weigert admiraal te worden? De rangeerder is de standwerker van de Spoorwegen. Terwijl ik weet niet hoeveel ambtenaren zich in het groote complex gebouwen te Utrecht het hoofd afmartelen hoe de trei nen en hoe het goederenverkeer rol lend te houden, oogst de rangeer der den bijval van het publiek. Wanneer gij het treft dat uw trein een oogenblik buiten een groot station opgehouden wordt, ziet gij hem in zijn vrije- en orde-oefenin gen. Daar komt hij aangereden op een grappig locomotief]e en hij con verseert met den meester. Je denkt dat er nu een botsing zal ontstaan tusschen de locomotief en de schaapachtige reeks wagens op de rails. Doch in eens springt de ran geerder van de locomotief, drentelt eenige pasjes naar voren, stapt mid den tusschen de rails en schijnt zich niet te bekommeren om de lo comotief, die op hem aanstormt. De meester weet wel beter. Hij vertraagt de vaart de ran geerder verricht eënige manipula ties, die den leek vreemd voorko men, komt weer te voorschijn, le vend en wel, zwaait met een arm en de heele sleep gaat weer ergens heen. Straks komt gij het gansche stel weer op een ander spoor te gen, tenzij uw trein inmiddels het station van bestemming bereikt heeft. Dat is de „aanpikkerateur". Een beroep, zoo romantisch als dat van den stierenvechter. zen middag. Het kapwerk, verzorgd door den heer T. de Jong was zoo als we dat van dezen gewend zijn, weer af, en de verlichting van A. C. Kroon en decors van fa. Groot huizen lieten niets te wenschen over. (De Weerd). De huldiging. 's Avonds om half acht volgde de huldiging van de jubileerende ver- eeniging. Voorzitter Krabman heropende met een kort woord en gaf een be knopt overzicht van de afgeloopen 25 jaar en besloot met een opwek king tot den zang in 't algemeen en voor 't Koor in 't bijzonder. Hierna voerde de heer Mink, de Bondsvoorzitter, het woord. Spr. had de overtuiging dat Niedorps Gem. Koor, hetwelk met groote ener gie tot de le afd. was opgeklommen zeker met de heden ten toon ge spreide werklust en ambitie nog tot een hooger plan kon komen. Hierna voerden achtereenvolgens het woord de heeren G. Olie namens de Fanfare. E. Brouwer namens Tooneelver. Cicero, Wessels namens Gyrnn. Ver. Hébé, IJs- en Volksver maak en Floralia de heer Winkel 'namens de Weezen Adm. en T. de Jong namens de Voetbalver., welke felicitaties allen vergezeld gingen van een bloemenhulde. De heer Gel der bood ook een bloemenmand aan terwijl er ook bloemen waren van de fam. A. Peereboom-Wit. Dr. de Boer en Mij. tot Nut van 't Alge meen. Tevens waren felicitaties bin nengekomen van het Gem.fBestuur en Mevr. Kappers. Daarna neemt de voorzitter het woord en brengt hulde aan den heer G. Keulen, welke reeds 12/4 jaar lang penn.-secr. was en bood een zilveren vulpotlood aan met inscrip tie. aan den jubilaris, den heer Jb. Langedijk. werd het boek Hollands Glorie aangeboden. Aan de dames Goos—Visser en Annie Kuiper werd een zilveren lepeltje met in scriptie aangeboden naar aanlei ding van het schrijven van hun ta lentvolle tekst voor deze revu. Na mens de Niedorper Girls werden aan mevr. Biesheuvel en mevr. de Weerd tevens bloemen aangeboden en sprak voorzitter nog woorden van dank aan allen die hadden mee gewerkt tot het welslagen van dit jubileum. De heer Keulen richtte hierna het woord nog tot den voorzitter, hem dank brengend voor het vele werk dat verzet was, alvorens dezen dag tot een waardig jubileum te kunnen maken. Men bleef nog geruimen tijd gezel lig bijeen, onder een gezellig stuk muziek. Het was alles met elkaar een waardige dag voor het jubilee rende Koor. DE GANG VAN ZAKEN IN DE STREEK. Evenals Langedijk heeft ook De Streek tusschen Hoorn .en Enkhui zen slechte jaren meegemaakt. De crisis in den inbouw had voor bei de ongeveer dezelfde funeste gevol gen. Gelukkig is ook in De Streek een kentering ten goede gekomen en in het. bijzonder is het dit jaar da bloemkoolteelt, die heel gunstige fi- nancieele resultaten oplevert. Het weer heeft daartoe meegewerkt en de prijzen zijn zoo gesteld, dat men daarover geen klachten hoort. De laatste week was de aanvoer van bloemkool aan de veiling buitenge woon groot. In de eerste 4 dagen van de vorige week werden er on geveer 1.200.000 stuks bloemkool aangevoerd. Op een dag werd aan deze groente voor ruim f40.000: aangeboden, een bedrag, dat bij menschenheugenis zei (Jen is voorge komen. Het mooie weer werkte dit in de hand, maar ook de regeling in zake sorteering en prijzen, waarbij de laatste tot f 14.f 11.20 en f 11 waren gebracht voor de respectieve sorteeringen naar de grootte, die op een kleinere maat was gebracht. Ook was de verhooging van den prijs der sluitkool aanleiding, dat er vrij groote aanvoeren van deze kool los kwamen De tuinders voel den er maar weinig voor, om, bij een prijs van f4.80 voor roode en gele. f3.voor witte, deze produc ten op te slaan met de daaraan ver bonden risico's van gewichtsverlies als anderszins. Nu is het- wel te ver wachten, dat de prijzen nog succes sievelijk zullen stijgen, doch men is van oordeel, dat met overhouden niet veel meer extra is te verdienen Zoo kon het gebeuren, dat de aan voer van sluitkool opliep tot 30 spoorwagens per dag, een hoeveel heid, die men sporadisch in De Streek aantreft. Als men nu nog weet, dat de teelt van peen, bieten, knollen en rapen zeer loonend is ge weest en voor het eerst aangeboden product, pastinaken, groote koop lust bestaat, dan kan zonder tegen spraak worden geconstateerd, dat het met den tuinbouw, ook in de Streek, goed gaat. HERSENSCHUDDING OPGE- LOOPEN. Toen de heer K. B., directeur van de gymnastiekvereeniging alhier, zich Zondag, na afloop van de uit voering, waaraan zijn vereeniging had meegewerkt, p>er fiets naar huis zou begeven, is hij onderweg met de fiets kómen te vallen. Hij werd bij den heer H. binnengedragen, waar de ontboden geneesheer een hersen schudding constateerde. Dat is wel ongelukkig aangekomen. HARENKARSPEL. POLITIE. Verloren: een nieuwe pontemon- naie met ritssluiting, inhoud vier kwartjes. Gevonden: een pohtemonnaie, zonder ritssluiting, met inhoud.. Inlichting bij de gem.-politie. WINKEL. WINTERHULP. Voor de maand November werd aan 38 gezinnen f 250.door de Winterhulp uitgekeerd, terwijl bij de collecte van 2930 November met de lijsten f 12025 werd inge zameld. ALKMAAR. IR. HAZELOOP. f Alhier is plotseling overleden de vroegere tuinbouwconsulent en di recteur van de Tuinbouwschool Ir. Hazeloop. Zijr stoffelijk overschot wordt Donderdag om half een te Alkmaar begraven. ANNA PAULOWNA. DAMCLUB EXCELSIOR. Uitslagen gespeelde partijen. Eerste tiental: J. Jen ingaA. Kruithof 20 D. v. d. WallenA. Boer 11 A. BoerD. v. d. Wallen 20 H. VeenstraT. Wiersma 02 D. JansenT. Wiersma 20 J. A. van VlietJ. Jeninga 02 H. VeenstraD. Jansen 02 Tweede tiental: A. MoolenaarL. Pieterse Sr. 02 D. LuykC. Leijnse 20 L. Pieterse Jr.T. R. Teidsma 02 C. LeijnseT. R. Teidsma 20 L. Pieterse Sr.F. Vlaming 1—1 J BlaauboerD. Luyk 02 G. SchenkD. Luyk 20 L. Pie.terse Jr.J. Blaauboer 20 L. KruithofA. Moolenaar 11 HEERHUGOWAARD. ONDERHANDS VERKOCHT. Het café met verlof, „Het Wapen van Heerhugowaard", toebehooren- de aan^den heer A. Breed Sr. alhier en den laatsten tijd door den heer C. van Liempt gedreven, is thans bij onderhandschen verkoop- overge gaan aan den heer J. Moejes, motor- handelaar alhier. BURGERLIJKE STAND. Over de maand November 1941 Geboren: Anna Geertrui da, d. v. J. C. Borst en G. Langedijk; Hendrik Eddy, z. v. J. N Blankman en T. Groen; Johanna Berdina, d. v. M de Moei en M. Commandeur; Anna Reina, d. v. G. Th. Bergmans en A Vlaar; Maria Catharina, d v. J. A Sijs en A. M. Stadegaard. Ondertrouwd: Andreas Gropn, 27 jaar en Elisabeth Wenning, 25 jr. Gehuwd: J. A. de Ruijter en A M. Groot, A. Groen en E. Wenning. Overleden: Geene. Boekbespreking EEN SFINX ZONDER GEHEIM. Achter de schermen der po litiek. Werelddeelen wankelende eene zet na de andere wordt ge daan op het politieke schaakbord, het groote publiek kent de schaak meesters, maar slechts enkelen is het vergund de partij te volgen. Een Duitsche diplomaat hoorde tot die enkelen. In een typografisch uitmuntend verzorgd boek. dat ons van Duitsche zijde wordt gezonden, vertelt hij op onopgesmukte, zake lijke, haast droge wijze zeer inte ressante bijzonderheden van alles wat zich achter de schermen der internationale politiek afspeelde, voor Mars zijn tocht door de we reld aanving. De diplomaat noemt alleen zijn naam niet, omdat de instantie aan welke hij onderge schikt is, dat niet wenscht Hij doet ons een blik slaan in de Ameri- kaansche politiek op den Balkan, weet scabreuse bijzonderheden te vertellen over den Amerikaanschen gezant té Sofia, en bespreekt uit voerig de positie van Japan. Duide lijk wordt aangetoond, dat het eeni ge oorlogsdoel in het land van den dollar is: meer geld verdienen, hoe het zij, desnoods ten koste van den Engelschen bondgenoot. Al met al een boekje, dat inderdaad een boekje opendoet over de-sfinx Roo- sevelt, die tot een sfinx zonder ge heimen is geworden... (èfgé). Een ouwe bok*»* NEW YORK, 2 Dec. (D.N.B. De bladen publiceeren een foto van een 62-jarigen boar met zijn jonge vrouw van elf jaar. Onlangs is het paar te Casar (Noord Carolina) met toestem ming van den vader der elfja rige in het huwelijk getreden. Sleepbootkapitein verdronken Doordat het sl-eepsohip in het Volkerak onder de gemeente Ooit gensplaat aan den grond voer, is de sleepboot „Wimabo" afkomstig uit Dordrecht, gekapseisd en gezon ken. Hierbij is d'e 72-jarige kapitein Oldenburgjammerlijk verdronken Zijn lijk is tot dusverre nog niet gevonden. KINDERBIJSLAG EN 5-DAGEN WERKWEEK. Het komt voor, dat in onderne mingen normaal wordt gewerkt, doch niet op 6 dagen, maar slechts op 5 dagen van de week en zulks wegens de bijzondere omstandighe den, b.v. kolenschaarschte. Tenein de te voorkomen, dat de arbeiders van deze verkorte werkweek nadeel ondervinden met betrekking tot den kinderbijslag, heeft het bestuur van he"t kinderbijslagvereveningsfonds aan de betrokken uitvoeringsorga nen medegedeeld, dat er zijnerzijds geen bezwaar bestaat, dat in derge lijke gevallen 6 inplaats van 5 da gen per week op de kinderbijslag- lijst worden aangekruist. ARBEIDSVOORWAARDEN PER- SONEELEN ZUIVELFABRIEKEN. De besturen van de Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkcontro- le en de Algemeen Nederlandsche Zuivelbond hebben een commissie ingesteld, welke een landelijke rege ling van loonen en arbeidsvoor waarden voor de personeelen der coöperatieve en particuliere zuivel fabrieken zal ontwerpen. In verband daarjnee is het College van Rijks- bemiddelaars van oordeel, dat met de vaststelling van loonregelingen voor de personeelen der afzonder lijke zuivelfabrieken zoolang moet worden gewacht. VLASPLUK- EN VLASCURSUS SEN IN NEDERLAND. In de laatste jaren heeft het prac- tisch onderwijs in de vlasbewerking in ons land zich sterk ontwikkeld. In 1938 geboren uit de behoefte van de Groninger landbouwpractijk, heeft dit werk ten dienste van de vakbekwaamheid der arbeiders zich over vrijwel alle vlastelende pro vincies uitgebreid. De gebleken nood-zaak aan landelijke samenwer king heeft verder een landelijke vlascomnjissie in het leven geroe pen. Blijkens een algemeen verslag van de hand van Ir. L. J. A. de Jon ge, uitgebracht door de afd. vlas teelt en vlasbewerking van het Centraal Instituut voor Landbouw kundig Onderzoek te Wageningen, zijn in de driejarige periode (1938— '39 1940'41) gehouden 49 vlas- repelcursussen met 613 deelnemers en 53 plukcursussen met 1127 deel nemers. of tezamen 102 cursussen met 1740 deelnemers. Daarnaast is aan 1200 arbeiders onderwijs gege ven buiten cursusverband. In de ja ren 1938—'41 hebben 121 voorwer kers bijna 3000 arbeiders in de vlas bewerking bekwaamd en wel in Groningen, Friesland. Wieringer- meer en Haarlemmermeer. De tota'n t-osten hebben bedragen bijna f 35000 of nog geen f 12 per arbeider. Er is nog een re&ultaat. dat de aandacht verdient en wel de ver beteringen op het gebied van de repelbanken en de ezels. Het ver slag zegt daaromtrent: Een St. Nicolaas geschenk I GEEN KEUS? Een abonnement op de Overdekte Bad- eo Zweminrichting Alkmaar zoonoodig met leskaart. Een geschenk voor het leven Per maand TARIEF Per 3 maanden Volwassenen Kind 1 Kind t. 16 j. 1' Volwassenen t. 16 j. Dagelijks 3.10 2.60 8.20 6.15 2 x p. week 2.30 1.80 6.15 4.G0 Aan de kassa worden gaarne verdere inlichtingen verstrekt Telef. 3500 LANDSCHEUREN7 Nog eenige weinig gebruikte Scheurscharen te koop. Donderdags- stal te genover Albert Heijn. ADR. VOS. TE KOOP: 1 paar Ieeren laar zen, m. 43, rubberlaarzen, m. 41, kleine Vuurduivel, groote Vuurduivel, pracht Fornuis, Kamerkachel met pot, Kamer kachel m. plaat, kan op ge kookt worden, als nieuw. 1 waschtafel met marmerblad Verschillende soorten Schaat sen. - Roggeveenstraat D 104, Schagen. Net beschaafd MEISJE, 34 j., P.G., biedt zich aan voor de huishouding bij heer alleen of klein gezin, waar vrouw ontv breekt. V. g. g. v.z. Brieven onder no. 721 Bur. van dit blad. Te koop: Pl.m. 30000 kg. Voerbieten, met eenige vorstschade. N. KOS,- Molenvaart 41, Anna Paulowna. H.H. Smeden! Te koop: Een AMARILSTEEN, 38 c.M. middellijn, 4 c.M. breed C. KUIPER, Rijtuigm., Anna Paulowna. Te koop: Een POPPENWAGEN zeer_ netjes, met dekentje. D 85. St. Maartensvlotbrug. Te koop gevraagd: TARWE- of GERSTESTROO, A. BORST, erkend Stroohande- laar, Meerweg 43, Tel. 17, Bree- zand. Ondergeteekende wil overne men: 12M H.A. SCHEURPLICHT, Donderdag te spreken in Hotel „De Beurs" te Schagen, van 11 tot 1 uur. H BROEKMAN, Tienhoven", Texel. DAGMEISJE gevraagd, hoven 16 jaar, bij A. SCHOUWENAAR, Molenvaart 148 B, Anna Paulowna. Gvraagd, wegens promotie van den tegenwoordige, per 1 Jan. '42. door de fokvereen. k,Warder" een CONTROLEUR- STAMBOEKHOUDER, Sollicitatiebrieven met opgaaf v. verlangd salaris te richten voor 15 Dec. a.s. aan den voor zitter der ver. E. BUURS. Gevraagd, door jongeman NET KOSTHUIS, Brieven lett. WU11 Bur. van dit blad. Biedt zich aan NET MEISJE, voor dag en nacht, omgeving Schagen. Café „Neutraal", Noord. Schagen. Gevr. een p. hooge Dames schoenen, m. 39 of 40. Ook ge negen te ruilen met Jongens- sch., m. 38 en Damestrainings broek. A 168, Winkel. Te koop: Een ijzeren Paarden- ralf, nieuw, Kookpot, nieuw, 75 liter, Fornuis, Bietenmolen, Hakselmachine, Spoor-Eve- naars, Tuigen. A SCHOORL, Noord F 65. Schagen. Te koop: 7 OOIEN, bij P. JONGERLING. Boschweg 't Zand. Te koop; Een POSTZEGELALBUM, bij P. WARDEN AAR, A 50, Barsingerhorn. „Het materiaal aan repels, ban ken en ezels, dat enkele jaren ge leden 'op vele hoeven te vinden was, verschafte een al heel weinig verheffend beeld. En helaas is er nog op vele boerderijen, zelfs in geheele streken, weinig repelmate riaal aanwezig. dat aan redelijke eisch voldoet. Oude rommel, repels die verroest en uitgesleten zijn, slechte banken en oude eaels, zie daar het materiaal, waarop de arbeiders goed werk zouden moe ten leveren. Het is onbegrijpelijk hoe men verder wil „modderen" miet zulke' geheel verwaarloosde, oude spullen" en zich voor een luttel bedrag van enkele tientallen guldens niet zich in nieuw mate riaal wil steken, dat een men- schenleven meegaat. Ik ben er ze ker van,-dat een algemeene inven tarisatie en keuring van het op de bedrijven aanwezige repelmateri aal tot verassende, ja ontstellende resulaten zou leiden. Wij moeten beseffen, dat geen goed werk door de arbeiders is te leveren met ondeugdelijk repelma- teriaal. Het is dringend noodig, dat de boerderijen over de geheele linie zich van prima repelbanken en ezels voorzien. Ook is er veel te weinig materiaal aanwezig. In som mige streken is nl. het materiaal niet alleen* verouderd en verwaar loosd. maar in zeer onvoldoende aantal aanwezig. Nu het repelen op de boerderij uitbreiding ondergaat dient de aandacht van de bedrijfs leiders op deze zaken te worden ge vestigd. Nochtans is er op dit gebied ook reeds veel tot stand gebracht Eén Groninger dorpssmid, die volgens voorschriften van Ir. de Jonge werkt, heeft in 1939l&il afeleverd 218 repelbanken en 382 ezels en had in 1941 nog in bestelling 118 banken en 210 ezels. PURMEREND. 2 Dec. Gemeentel. Kaasbeurs: terhan- deld 4 partijen, wegende 3000 Kg., handel vlug,- 40 plus f 56. 20 plus f 43.50. Kaasmarkt: 3 stapels kl. Boeren/kaas f 54—56 per 50 kilo. gewicht 479 Kg., handel vlug. Runderen, totaal 723 stuks: 288 vette koeien voor de levering. 213 2eldekoeien f 385465-per stuk. 103 melkkoeien f 425600 pér stuk 20 stieren voor de levering, 69 vet te kalveren en graskalveren: vette kalveren voor 'de levering, gras kalveren f 140-260 per stuik. 100 nuchtere kalveren: voor de slacht voor de lévering. voor de fokkeriï f 30—40 per stuk. 35 Wtte varkens voor de slacht voor de legering, 26 magere varkens f 4250 per stuik, biggen f 1826 per stuik, 104 schapen: 50 voor de levering, 54 f 44.per stuk, 156 bokken f 25— 60 per stuk, kipeieren f 1.06 per Kg., 1700 Noordho 11 andsehe blau wen (kuikens) en oude kippen en hanen 8090 ct. per kilo, konijnen 90 ct. per kilo, 500 eenden 80—90 ct. per kilo. 8 ganzen 96 ct. per kilo, 7 ziwanen f 17.50 per stuk. ROTTERDAM. 2 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 2126 dieren, waarvan 1274 runderen, 27 paarden, 58 veulens, 86 schapen, 296 nuchtere kalveren. 207 jpa®- kalveren en 178 bokken en geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien f 660 -520-400. kalfkoeien f 050-625— 400, varekoeien f 430325275, vaarzen f 396—305—220, pinken f 300—220—186. graskalveren f 200 15075. De aanvoer van gras kalveren was korter met redelijken, handel en prijshoudend. Melk- en kalfkoeien: aanvoer iets grooter met tragen handel en de prijzen van vorige week waren met moei te te handhaven. Varekoeien: aan voer als vorige week met sleepens- den handel en iets lagere prijzen. Vaarzen en pinken: aanvoer flink met slechten handel en iets lager in prijs. ZWAAG, 1 Dec. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". Postelein f 22. bieten f 34.50. prei f 4.10—7. Sarove kool f 4.805.50. witte kool f 3, roode kool f 3.804.80, boerenkool f 5.50. spruitkool f 16—26, wil lof f 20—25. breekpeen f 2.104, wasóhpeen f 7.50. bospaen f .7.50, andijvie f 415. bloemkool f 8.80 11.40. rammenas f 1.504.90. Win- terian f 11 50—24. WARMENHUIZEN. 2 Dec. Aanvoer: 56300 Kg. roode kool f 4.80. 20600 Kg. gele kool f 4.30, 24000 Kg. witte kool f 3. 29800 Kg. Deensche witte kool f 3. 350 Kg. andiivie f 6. NOORDSCHARWOUDE. 2 Dec. (Officiee'e noteering). Aan voer: 33500 Kg. roode kool f 4.80, 73400 Kg. gele kool f 4.80. 66600 Kg. Deensóhe witte kool f 3. fW) Kg. groene kool f 5.50. 2400 Kg. uien: a f 470. b f 3.50. 13800 Ks. oeen: a f 2.50. b f 4. c f-3.20. d f 2 60 2*000 K?. vroege witte kool f3 AZOO Kg «nfUivie f 6 BBOFK ÓP LANGFNDI.TK, 2 Dec. (Officieele noteorine). Aan roer: 19300 Kg .roodn kool f 4 80. '325O0 Kg gele kool f 4 80 *W)0 Kg. Deensche witte kool f 3. 1300 Kg. c-avove kool f 5..™. 2700 Kg. open f 2.50—4. 1600 Kg. bieten f 4.50. 105O0 Kg. vroege wHte kool f 3. 1600 Kr andiivie f 6. 1300 Ktt. knollen f 2.50, 200 Kg. boerenkool I 5.50.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3