EngeJsch offensief s mislukt Proces in Triest Pas ihi op voor Rlmilieil De visch vangst te Wieringen Nu wordt de goede Sint verrast!' THEESURROGAAT Marktberichten (Jfi©P den «tfi?. De wereld in weinig woorden DB STRIJD IN NOORD-AFRIKA. BERLIJN, 3 Dec. (DNB.) Het voorbarige voornemen der Engel- echen om de zwakkere strijdkrach ten van Rommel met een verplet terende meerderheid in aantal bin nen enkele dagen te verslaan, is door de dapperheid van de Duitsche soldaten in Afrika en hun Italiaan- sohe bondgenooten met groote ver liezen mislukt. Aldus schrijft de Voelk. Beobachter over de Duitsche berichten betreffende de 'gevechten in N.-Afrika. Het blad verklaart, dat de opge geven getallen 9000 gevangenen, onder wie drie generaals, talrijke vernielde stukken geschut, 814 ver nielde of buitgemaakte tanks en 327 vernielde vliegtuigen reeds «p zich zelf zeer indrukwekkend zijn en des te duidelijker de gevechts kracht van het Duitsche corps in Afrika toonen. TRIËST, 3 Dec. (D.N.B.): Voor het in Triest bijeengekomen speci ale ge recht hof ter verdediging van den Staat., is een proces begonnen tegen een groep van 71 beklaagden wegens anti-nationale en revoluti- onnaire actie. Van de beklaagden, die door 18 advocaten worden ver dedigd, zijn 11 voortvluchtig. Uit de aanklacht, waarvan het voorlezen twee uur duurde, blijkt, dat sedert 1930—1940 een wijdvertakte samen zwering in Triëst en in naburige plaatsen op touw was gezet. De deelnemers, o.m. ook personen die in 1929, 1930 en 1931 daden van terreur hadden gepleegd, stonden rechtstreeks of indirect onder 'den Iqvloed van buitenlandsche mo gendheden en hadden revolution- naire doelstellingen. Bij de samen zwering waren aanhangers van de meest verschillende politieke rich tingen betrokken, democraten en liberalen, communisten en terroris ten. Oneerlijke' spoorwegbeambten Ned. Spoorwegen voor dui zenden guldens benadeeld. VENLO. 3 Dec. In saraenwer king met de recherche der Ned. Spoorwegen te Utrecht heeft de recherche te deizer stede na lang durige nasporingen een reeks be langrijke diefstallen ten nadeele der spoorwegen opgehelderd. Sedert geruim en tijd vonden ia deze omgeving diefstallen uit spoorwagons plaats, waarhij de Ned. Spoorwegen voor duizenden guldens werden benadeeld. Na een voorloopig onderzoek door de recherche ailihipr inge eteld, bleek, dat deze diefstallen dóór personeel in dienst der spoor wegen moesten worden bedreven. In een achttal woningen van spoorwegpersoneel werd hierop gelijktijdig een onderzoek ingesteld Bij dit onderzoek bleek al dade lijk, dat de politie niet mis had getast, want een aanzienlijke hoe veelheid ten nadeele van de Ned. Spoorwegen gestolen goederen werd bij deze huiszoeking gevon den. Verschillende arrestaties zijn verricht. „Hollands Glorie" Opening van het schippers- kamp. DORDRECHT, 3 Dec. Vandaag is te Dordrecht onder groote belang stelling het opleidingsschip „Hol lands Glorie" van den rijksdienst voor de werkverruiming, dat onder leiding van den rijksdienst voor de werkverruiming is ingericht, door den secretaris-generaal van het de partement van sociale zaken, ir. R. A. Verwey, geopend. Het schip, dat vroeger dienst deed als lichtschip op de Haaksgronden, ligt aan den Papendrechtschenweg in de Mervvede. Ir. Verwey hoopte, dat nog veel generaties van het prachtige werk zullen kunnen profiteeren. Dank baar was spreker ook het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart, waarme de nauw samengewerkt wordt. De directeur-generaal kende de zeesleepvaart van dichtbij en hij wees er op, dat de jongens in dit werk geen gemakkelijk, maar wel een eervol, afwisselend en mooi be staan wacht, Hier in dit kamp. al dus vervolgde de secretaris-generaal wordt ook opgeleid voor de kust vaart, een der meest merkwaardige prestaties van het Nederlandsche volk, speciaal in de laatste jaren waarin vooral de Groningsche kust vaarders zooveel tot stand hebben gebracht. Maar ook de binnenscheep Opbloei van de Fransofce industrie. De financieel# bladen melden, dat het Fransche industriegebied de laatste maanden een merkbaren op bloei beleeft. De positie van de zwa re industrie en van de kolenmijnen wordt bevredigend genoemd. In de metaalwerkende industrie kon de tewerkstelling over het algemeen gehandhaafd blijven. De chemische industrie vertoont een opmerkelij- ken opbloei. 7000 politieke vluchtelingen in Zwe den. In de Tweede Kamer van den -Zweedschen Rijksdag hëeft de minister voor Sociale Zaken, Möl- ler, medegedeeld, dat er in Zweden thans 7000 politieke vluchtelingen zijn. Telegram van den Fükrer aan gene raal Franco. De Führer heeft het Spaansche staatshoofd, generaal Franco, ter gelegenheid van zijn ge boortedag, telegrafisch zijn geluk- wenschen aangeboden. Britsche vlootafdeeling in Singapore aangekomen. Volgens te Sjanghai ontvangen inlichtingen, zou een Britsche vloot afdeeling in Singa pore zijn aangekomen. Het slagschip „Prince of Wales" zou het vlagge- schip der formatie zijn. vaart heeft, evenals de Rijnvaart een groote toekomst Sprekende over de Rijnvaart, begroette de se cretaris-generaal de vertegenwoor digers van ons oostelijke buurvolk. In Duitschland worden prachtige kanalen gegraven, die den Rijn, via de Donau, met de Zwarte Zee ver binden. Onze toekomst ligt op het water en voor jullie, zoo wendde spreker zich tot de jongens, en dit geldt zeer in het bijzórftter voor jullie, die hier een uitstekende en gedegen oplei ding zullen ontvangen. Ned. bond van dilettanten-orkesten opgericht Lidmaatschap van dezen bond onvermijdelijk. 's-GRA«ENHAGE, 2 Dec. Het departement van volksvoorlichting en kunsten deelt mede: In overleg met de Nederlandsche federatie van harmonie- en fanfare gezelschappen, den bond van arbei- dersmuziekvereenigingen, de fede ratie van bonden van harmonie- en fanfarecorpsen op R.K. grondslag en de federatie van christelijke muziek bonden is onlangs eeót Nederland sche bond van dilettantenorkesten opgericht, welke gevestigd is te 's-Gravenhage. In verband met de reorgariisatié van het muziekleven wordt binnenkort voor elke vereni ging van diléttantenmusici het lid maatschap van dezen bond onver mijdelijk. DeNederlandsche bond voor di lettantenorkesten heeft tot doel om binnen het kader van de komende reorganisatie van het Nederland sche kultureele leven, een nog in tensievere beoefening en verdere bevordering van leekenmuziek te bewerkstelligen met behoud der in den loop der jaren gevormde tradi ties. UIT HET HANDELSREGISTER. Nieuwe zaken: Den Helder: Coöperatieve Grasdro gerij „Koegras" W.A., Rijksweg 61—62, grasdrogerij. Bestuurswijzigingen: St. Pancras: Coöperatieve Boeren leenbank „St. Pancras", Boven- weg 210. Nu de weersomstandigheden weer zoo tallooze slachtoffers gemaakt hebben van Rheumatische pijn, mag het geen verwondering wekken, dat men overal juist nu herhaaldelijk den raad hoort geven: begin een Kruschen-kuurl Geen won der trouwens. Al jaren en jaren heeft Kruschen ook in Nederland bij tallooze Rheumatieklijders een waar wonder teweeg gebracht. De aansporende werking van Kru- schen's zes minerale zouten op le ver, nieren en ingewanden, zal Uw organen nieuwe kracht bijzetten: ze zullen Uw bloed reinigen en het zuiveren van schadelijke zuren. Reeds bij een kort maar regelmatig gebruik van Kruschen Salt merkt ge de versterkende werking en de gestadige verlichting van Uw lijden. Ook hebt ge met Kruschen meer nut van Uw voedsel, omdat Kru schen de spijsvertering zoo gunstig stimuleert. Kruschen het oude beproefde recept sinds 1889 Bij alle Apoth. en Drog. 1.47. 0.76,' 0.41 N.V. Rowntree, Amsterdam. Uit onze. Omgeving WIERINGERMEER. WIERINGERWERF. DE FIETS VERNIELD. Gistermorgen had de besteller van den winkelier van O. uit Slootdorp het ongeluk te dicht langs een pas- seerende auto te komen, waardoor zijn fiets gegrepen en zwaar bescha digd werd. Hii zelf bekwam geluk kig geen letsel. MIDDENMEER. PROPAGANDA FILMAVOND A.N.W.B. In hotel Smit te Middenmeer had gisterenavond een filmavond plaats, die vooraf ging aan een lezing van den A.N.W.B. De zaal was tamelijk goed gevuld. Burgemeester Loggers woonde deze gezellige avond bij. In zijn lezing wees de propagandist van den A.N.W.B. op vele verschil lende takken van werkzaamheden, die dev Bond sinds de oprichting tot heden gedaan heeft voor alle toe risten op zee, in de lucht, op de fiets, en in den auto. Hij was een wegwijzer voor iedereen in Neder land. Het werk is zelfs zoo veelom vattend geworden, dat in niet één land daarmede gelijken tred gehou den is. Voorts wérden de voordeelen be sproken van de sahfenwerking tus- schen wielrijders, motor- en auto rijders, in den vorm van den centra- len bond, den A.N.W.B. Na de pauze jverd de propaganda film vertoond, die het mooie werk van den A.N.W.B., dat de Bond nog steeds zoekt te verbeteren, in beeld bratdit. Film en spreker belichtten de noodzaak, dat iedere Nederlan der lid van den A.N.W.B. wordt. Als men ziet, dat Nederland bijna 9 mil lioen inwoners telt, en dat slechts 100.000 lid zijn van den A.N.W.B., dienen velen zich nog nader te be zinnen. Aan het einde van den geslaag den avond, gaven 24 aanwezigen zich als lid op. 1 WINKEL. POLITIE. Verloren: 1 paar klompsokken en 1 paar lichtblauwe skisokjes. Aangeloopen een hond. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. Schar duurder dan bot.' Hetgeen wij voor eenige weken terug reeds voorzagen is werkelijk heid geworden. In den loop der vo- varige week ging de prijs van sohar tot dusverre neg ongelimiteerd, env reeds geruimen tijd gelijk aan den botprijs ad f 0.41 p. p., den prijs van bot overtreffen. Er werd voor sohar 4547 cent p. p. besteed, het geen iets ongekends is. Ook Maan dag j.1. werd nog in de morgenuren 45 c. p. p. besteed, doch 's middags viel de noteering terug tot 38 a 34 c. p. p., vermoedelijk als gevolg van het bekend worden van iets ruimere aanvoeren van zeevisch te IJmuiden Schar blijft echter bijzaak en wordt in slechts kleine hoeveelheden door bot- en garnalenvisschers, thans evenwel als kostbare buit, meege bracht. Vroeger gold schar hoogs tens 5 cent p. pond- De hotvisscherij was de afgeloo- pen week slechts matig, doch scheen aan het einde der week iets beter te worden. De garnalenvisschers had den Maandag j.1. iets ruimere aan voer van pl.m. 200 kg. Vastgestel de prijs f 0.37 per kilo. De kwaliteit is echter slecht, nl. zeer klein van stuk. Toch wordt de maximumprijs besteed: De wulkenvisséherij is eveneens matig, waarvoor verschillende oor zaken zijn aan te wijzen. De vis- schers kunnen n.1. niet steeds volle dagen maken en hun operatieter rein is Maarvoor te beperkt. Inzon-' derheid bij mistig yeer moeten zij te laat uitvaren en daardoor te dicht bij huis blijven. De prijzen voor de wulken besteed, zijn echter buitengewoon hoog en ongekend. Reeds geruimen tijd werd boven de gulden per kilo voor deze schelp dieren besteed, doch Maandag jl zelfs f 1.50—f 1,63*$ per kilo. De aan voeren zijn soms echter zeer gering en varieeren van 3035 kg. per schip. Met de sardijnvisscherij wilt het nog niet gelukken. Begin vorige week werd een paar trek gedaan Het resultaat was geen sardijn, doch een 14-tal kistjes bliek, die voor den hoogen prijs van f25f27 per kist weggingen. Door dit succesje aange-t moedigd voeren ook anderen uit die echter of niets of slechts enkele kistjes bliek aanbrachten. Reeds meldden wijf dat de sardijn vermoedelijk door de koude van en kele weken terug meer onder de Noordzeekust beschutting had ge zocht Naak wij thans vernemen worden te IJmuiden, Breskens en Vlissingen momenteel sardijnvang- sten gemaakt. Onder meer z.ou een Uriter botter te IJmuiden 200 kist hebben binnengebracht tegen een prijs van f55 per kist. Alzoo een besomming van f 11000. De Wierin- gers wachten nog steeds hun kans af, doch Maandag jl., toen allen wa ren uitgevaren, was de vangst nihil Voor spiering gold sinds, vorige week een maximum-prijs van f0.40 per kilo. Tevoren werd 8090 cent besteed. Of de spiering van deze la- eere waardeering de lucht heeft ge kregen en heeft besloten haar vis- schenlijf zoo duur mogel?f,c te ver- koopen, is ons niet bekend, maar feit is, dat met het Ingaan van den nieuwen prijs 'de vangst ineens be duidend minder was. Vorige week varieerden de vangsten van de 40— 60 kg. per schip. Maandag jl. was de aanvoer weer wat ruimer. Het prijsverschil is echter beduidend. DE OMZET VAN DE VEILING TE AVENHORN. Hat miHioen gepasseerd- De veilingsvereeniging Avenhorn •en omstreken begint steeds groole ren omvang aan te nemen. Dins dag j.1 -heeft men daar het feit herdacht, dat op dien dag de om zet over 1941 het millioen bereik te. De voorzitter der vereemg-rag. de heer Bakker, heeft in de veiling een rede gehouden. Spr. wierp «en terugblik over de afgeloapen ja ren en betoogde, dat er voor uit breiding van den tuinbouw in deze omgeving nog gelegenheid genoeg was. Er konden volgens spr. nog verschillende landerijen worden gescheurd en als ttfinjbourwgrond in gebruik worden genomen. Daar door zdu de veiling nog meer in belangrijkheid- toenemen. Het is echter wenschelijik, dat het vei- lingsgebouw, dat Teigenlijk niet meer aan de daaraan te stellen eischen voldoet, eens wordt ver nieuwd. Het bestuur heeft den aanvoer der, die de omzet tot, f 1 millioen bracht, den heer Besseling, en den kooper van diens producten, den heer G. Grootjes, vertegenwoordi ger van de fa.. Kramer te Amster dam. een vulpen aangeboden, waar deze gebeurtenis in gegrifl LANGEDIJK. NOORDSCHARWOUDE. DE OMZET VAN DEN NOORDER- MARKTBOND. De omzet van de veilingsvereen Noordermarktbond alhier was in de ma^nd November 1.1. f 165.512.84, te gen f 149.328.80 in dezelfde maand van verladen jaar. Een toeneming alzoo van ruim f 16.000. GETROKKEN WITLOFWORTELEN Bij de veilingen is bericht ontvan gen, dat het vervoederen van wit lofwortelen in eigen bedrijf is toe gestaan. De wortelen, welke niet in eigen bedrijf yervoederd worden, moeten worden geleverd: voor de ring, welke wordt bepaald door de plaatsen Gouda, Capelle "a.d. IJs- sel, Bleiswijk, Zoe term eer, Benthui zen, Hazerswoude, Alphen a.d. Rijn Nieuwveen, Waterveen. Vinkeveen, Breukelcn, Woerden en Gouda aan de fa. M. Bunnik en Zoon, Vest 29, Gouda. Voor de streek N. Holland boven het IJ aan de fa. Van 't Hof en Blöklcer, Droogbedrijf Hollandia te Lirnmen, voor Breda en omstreken aan de fa. gebr. van Damme, Kort- gene en voor Goeree OverfJakke aan den Bond v. Nederl. Cichoreidroge- rijen. Deze witlofwortels zijn be stemd voor de drogerijen. De witlofwortelen in andere gê- bieden dari hierboven genoemd mo gen tot nader order zonder meer voor veevoeder worden verkocht. BERGEN. UTTKEERING OPBRENGST MO TORRIJTUIGEN- EN RIJWIEL BELASTING. De Comissaris der provincie Noord-Holland heeft de uitkeerihg dezer gemeente over 1940 uit het aandeel der provincie in de op brengst van de motorrijtuigen- en rijwielbelasting van de op de Pro vinciale Wegenlijst voorkomende wegen en bruggen bepaald op f 16.14159. SINT PANCRAS. KLEINE TUINDERSSTEUN. In de laatstgehouden commissie vergadering der kl. tuinders is be sloten, voor het jaar 1942 in den Kl Tuind'erssteun groep C te laten slechts 2 3 tuinders. Voor dit jaar kwamen nog in aanmerking onge veer 25 tuinders. WERKVERRUIMING. In steunverleening loopen mo menteel geen personen. Alleen in de centr. werkverruiming te Broek op Langendijk zijn eenige personen tewerk gesteld. POLITIE. Gevonden een oranjekleurige bood- schappentasch zonder inhoud. Inl ten gemeentehuize. W ARMENHUIZEN. SCHUITJE „GEVONDEN." De politie verzoekt ons mededee- ling te doen dat hier is komen aandrijven een schuitje, op de voor plecht gemerkt Jb. B. De eigenaar kan nadere inlich tingen bekomen bij de gem. politie alhier. GEMEENTEPOLITIE DEED EEN GOEDE VANGST. Zaterdagmorgen werd bij het vei lingkoffiehuis alhier een zoo goed als niuewe fiets ontvreemd, toebe- hoorende aan P. H- te Kalverdijk, waarvan aangifte bij de politie volgde. Deze. ging terstond op on derzoek uit en na enkele inljchtin- gen te hebben gevraagd aan het station, kreeg zij al spoedig een ta melijk goed spoor. Maandagmorgen met de tram die hier om 7.30 uur uit Alkmaar arriveert, werd dezelf de persoon, die Zaterdag aan het station twee fietsen had laten be vrachten, ingerekend. Na een poosje achter slot en gren del te hebben gezeten, bekende hij het feit te hebben gepleegd. De da der is woonachtig te Alkmaar. On middellijk werd de politie te Alk maar gewaarschuwd om een ver der onderzoek in te stellen. Na huis zoeking werd de gestolen fiets ge vonden, echter zonder banden en lantaarn. Deze handen waren in middels al verkocht aan een melk slijter aldaar. Terstond zijn deze opgeëisoht. De huiszoeking leverde Ieder, <Jje „Savora" drinkt, is telkens weer ver rast over den heerlijken smaak, want „Savora" smaakt als échte theel „Savora" wordt graag gepresenteerd, omdat het altijd êen succes is. „Savora" is en blijft het beste vervangingsmiddel voor échte thee. Men trekt 5 6 koppen „Savora" uit één tablet NIEMEIJER'S Smaakt als thee 10 tabletten 25 et srra Biedt zich aan: KRUIDENIERSZOON, 20 jaar, in levensmiddelenbe- drijf, Intern. Inlichtingen bij JAC. STEKELBOS, Hcerhuga- waard, Zuid. Te koop een z. g. a. n. KAMERKA.CHEL, kan op gekookt worden. Adres: Balgweg 21, Breezand. Gevraagd: Flinke KRUIDENIERSBEDIENDE, leeftijd 1819 jaar, goede- ver koopkracht vereischt. bij JAC. STEKELBOS, Levensmiddelen, I-I eerhugowaard Zuid. Gevraagd met Kerstmis: NET MEISJE, voor dag otvoor dag en'nacht, leettijcl ohg. 18 jaar B.« VAN BOENEN, Zaadhandel, Zuid- scharwoude. Van alles wat uit dorp en stad Stinkstokken van 32 oent. In een .winkel te Amsterdam waren „pri ma sigaren" te .krijgen, in elk kwantum, maar ze kosten 32 cent per stuk. Het waren zulke stinkstokken, dat de koopers er de politie bijhaalden. 2300 „Havanna's" ongebanderolleerd werden in beslag genomen. Gasverstikking. Gisteravond om streeks half tien is in een perceel in de Deimanstraat te Den Haag, een geval van gasverstikking ont dekt. De 20-jarige jongeman, J. H., aldaar woonachtig, was reeds over leden. Een andère bewoonster van dit perceel, de 40-jarige* vrouw, J. C. S., is in ernstigen toestand naar het R.K. ziekenhuis aan het West einde vervoerd. Door de recherche wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de gasverstikking. Te water geloopen. Gistermorgen in de vroegte is de 67-jarige Otte, die op weg naar zijn werk was, door de duisternis misleid, in de Kromwijksche wetering geloopen en verdronken. Schooljongens ontdek ten het ongeval, doordat zij zijn klompen zagen drijven. Hooge prijs voor een gobelin. Op de veiling bij Frederik Muller en Co. te Amsterdam, werd voor een tapis serie van de serie der grotesken van de Manufacture van Beauvais van omstreeks 1700 f 24.000 betaald. Een 101-jarige. Een Harderwij ker heeft gisteren zijn lOlen verjaar dag gevierd. De pude baas is nog heel kras. echter nog meer op, n.1. een nieuwe fiets, die de arrestant gestolen had. een zak Amerikaansch meel en een kist revolverpatronen. Volgens zijn verklaring had hij deze opgevisoht bij de Kooij. De dader is naar het Huis van Bewaring overgebracht De politieman Brandsen, die het onderzoek leidde, heeft wel een goede vangst gedaan. SCHOORLDAM. KOLENDAMPVERGIFTIGING. E.H.B.O.'rs verrichten goed werk. Woensdagmorgen deed zich een geval, van kolendampvergiftiging voor bij een schipper, liggende met zijn schip in het N.-Holl. Kanaal te Schoor]dam. Er waren twee man. nen aan boord, die afzonderlijk slie pen. Toen de schipper zijn maat wilde wekken, kreeg hij geen ge hoor. Het luik van het vooronder werd opgelicht en toen zag de schipper zijn gnet&ezel bewusteloos op den grond liggen, met de bo- vénkleercn nog aan. Dit bewijst dat de vergiftiging vóór het naar bed gaan al heeft, plaats gevonden. Onmiddellijk word Dr. Heringa uit SchoorI gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verscheen en de eerste hulp verleende, geassisteerd door de E.H.B.O.'rs, de hecreiv P. Mantel en K. Half. Na geruimen tijd gelukte het met behulp van de zuurs lof koffer, de levensgeesten op te wekken. Hierna is de man per auto naar het zie kenhuis te Alkmaar overgebracht. NRERHUGOWAARl VEENHUIZEN. OPRICHTING VRIJZ. JEUGDCLUB Op uitnoodiging van Snzen predi kant, Ds. de Mooij, waren een 20- tal jongelui bijeen geroepen, in het vereenigingslokaal der voormalige o. 1. school om te komen tot de op richting van een vrijz. Jeugdclub. Nadat Ds. de Mooij doel en stre ven van een Jeugdclub uiteen had gezet, werd een voorloopig bestuur gekozen. Ds. de Mooij wilde het voorzitterschap op zich nemen, mej. T. Visser werd secretarésse, de heer P. Dekker Jz.. penningm. en mej. M. Bruin werd bereid gevonden'om het orgel te bespelen voor de zang. De predikant, sloot met een har telijk dankwoord en hoopte dat het de Jeugdclub goed mag gaan. Er werd nog besloten om eens per maand, met lichte maan, samen te komen. \VARMENHUIZEN. 3 Dec. Aanvoer: 7100 Kg. roode kool f 4.80. 11500 Kb. gele kool f 4.80, 3700 Kg. witte kool f 3. 9500 Kg. Deensche witte kool f 3. br. op LANgEnDIJK, 3 Dcc. (Officieele noteeringj Aan voer: 15600 Ke. roode kool f 4.80, 98500 Kg. eele kool f 4.80. 49000 kg. Deensche witte kool f 3, 8300 Kg. Savove kool f 5.50. 1200 Kg. uien a f 4.70. 2900 Kg. peen f 2.50 -4. 600 Ke. bieten f 4.50 -32600 Kg. vroeee witte kool f 3. 800 Kg. an dijvie f 6. 1200 Kg. rarmmenas f 2.70 -6.20. 350 Ke>. spruitjes f 16—26. NOOPDS(TRARWOUT)E. 3 Dee. (Offirieele noteerinéi Aan voer: 1-4290 Ke. roode kool f 4.80, ">8900 Ke. eele kool f 4.80. 55100 Kr. Deensche witte kool f 3. 7800 Kg. groene kool f 5.50. 400 Kg. uien a f 4.70. 800 Ke. peen b f 4. e f 3 29. kleine peen (gewasschen) f 6. 116 Kg. bieten f 2.50, 4000 Kg. andijvie f 56.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3