Op weg naar sociale gerechtigheid ABDIJSIROOP 7egfin HOESr VERKOUDHEID. BRONCHITIS Frauduleuze handel AikmaarseNe Kaasmarkt RADIOPROGRAMMA wenen het ir met n ge- gauw in. De zet en wa ze i het n de dook rd op „fat- wegge- rijker iët ver ca- d moet vallen, „prin- Weet men- illende gaven lp nog collec- ielden beurs altijd zal er op stand" veinig Hoe THANS STABILISATIE VAN HUURPRIJZEN. Het terrein van den Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen is bijna onbegrensd. Het wakend oog van de ambtena ren van dezen dienst gaat over het zeebliekje, dat als schar geconsumeerd wordt, over de groenten in het groentestalletje, over de brillonten, die in de etalages van den-juwelier flon keren, over de ihotelprijzen en huurpenningen. De hoofdzaak van dezen dienst te yan socialen aard. De gemeenschap wordt beschermd tegen diegenen, die evenals in den vorigen oorlog .voordeel trachten te slaan uit den economischen nood en de sohaarsch te aan vele gebruiksgoederen. Der gelijke a-sociale elementen zijn er altijd en zullen er ongetwijfeld ook altijd blijven. In tijden van vrede vormen zij meestal geen groot ge vaar voor de gemeenschap, in oor logstijden en onder abnormale om standigheden echter wel. Zij zijn het, die, wanneer er ergens woning nood heerscht, de huren opslaan, zij zijn het, die levensmiddelen aan de markt onttrekken om deze later duur te verkoopen. Het zijn de oor logswinstmakers, de parasieten der samenleving. Het fatale is vooral, dat hun voorbeeld zeer spoedig na volging vindt en, wanneer de over heid niet ingrijpt, vroeger of later tot een vernietiging van de koop kracht en een ineenstorting van de valuta moet leiden. Eerst door den prijsstop, later door den Dienst van den Gemach tigde voor de Prijzen, is dit gevaar bezworen. Men is uitgegaan van de gebruikelijke prijs der verschillende goederen voor of op 9 Mei 1910 en heeft dit niveau in beginsel ge handhaafd. Wel is waar werden verschillende artikelen toch in prijs verhoogd, doch dit geschied de eerst, wanneer door de verhoog de productiekosten en de gestegen waarbij slijm op de borst vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten, terwijl de hoest verdwijnt. Vanouds beproefd bü hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S sren Sred. tü- sge- be- dus den be- an- ici- ch- ien en: De ad, harlei bij df i ziel dan of t( hel er de dedec il wich derei den ha- i den mas- van op ische maal 1 ide. tnke, daan op loonen een dergelijke prijsverhoo- ging inderdaad gerechtvaardigd was. Zoo zijn in den loop van den tijd talrijke artikelen gestabiliseerd, soms op het niveau van 9 Mei '40, soms hooger. Het HuRrprijsttitvoeringsbe- sluit 1941. Reeds kort na den oorlog werd een besluit afgekondigd, waarbij 't verboden was, de huursommen te verhoogen. De huurder, die op tijd zijn huurpenningen betaalde, mocht zonder grondige redenen niet wor den opgezegd en evenmin mocht een hoogëren prijs worden gevraagd dan vóór of op 9 Mei 1940 gold. In normale omstandigheden kon deze verordening niet ontdoken worden, de huurder immers beriep zich di rect op dit besluit en zoolang hij de bepalingen van het huurcontract nakwam, was alles in orde. Anders echter was het, wanneer een pas gebouwd huis verhuurd werd. De nog altijd heersc'hende woningnood en de wensch om tot eiken prijs onder dak te komen, leidden in sommige gevallen tot ontoelaatbare en ongemotiveerde prijs verhoogin gen. Ook leeggekomen huizen wer den vaak abnormaal hoog ver huurd. In weer andere gevallen werd de huur niet verhoogd, doch de huiseigenaar verwaarloosde het onderhoud van zijn panden, tot schade en ongerief van den huur der. Tenslotte kwamen gevallen voor, waarin bleek, dat de huur reeds op 9 Mei 1940 ongemotiveerd hoog was. Aan al deze toestanden is thans een einde gekomen. Wanneer blijkt, dat de huidige huur in bepaalde gevallen te laag is, kan deze zij het bij uitzondering verhoogd worden. Voor nieuwbouw zal voort aan een huurprijs worden vastge steld, die een redelijke rente van 't belegde kapitaal waarborgt, terwijl in gevallen, waarbij de woning wer kelijk door den eigenaar is verbe terd, de verhuurder eigener bewe ging den huurprijs met 10 pet. mag verhoogè'n. Tenslotte kan de huur verlaagd worden, wanneer blijkt, dat de huurprijs op 9 Mei 1941 bo ven het destijds geldende niveau heeft gelegen of indien aangetoond kan worden, dat de huiseigenaar het huis ernstig verwaarloosd heeft Omdat de woningmarkt sterk plaatselijk georienteerd is, is bij 't II u u rpr ij su i t voeringsbeslu it een sterke decentralisatie doorgevoerd, Het land is daartoe verdeeld in een zestigtal gebieden, welker grenzen samenvallen met die van de rechts gebieden yan de kantongerechten. In elk dezer gebieden is een Prij- zenbureau voor onroerende zaken gevestigd. Op deze wijze zullen de huurprijzen blijvend worden gesta biliseerd, zoodat in de toekomst de belangen van huurder en verhuur der verzekerd zullen zijn en on rechtmatig winstbejag voorkomen wordt. (V.P.B.) SCHAGEN Groote partij uien en aard appelen in beslap genomen. Een reeks processen-ver baal. In het kort meldden wij in een gedeelte van onze oplage van gis teren reeds, dat ambtenaren van de centrale crisis-controledienst in samenwerking met de marechaus see een partij aardappelen in be- glag hebben genomen. Nader blijkt, dat behalve de reeds genoemde J. L. te Schagen nog verschillende andere personen bij de-ze zaak betrokken zijn. Hij en een andere Schagenaar, C. K., kochten de producten tegen een prijs welke natuurlijk -boven de vastgestelde norm ligt, van de landbouwers S.. G.. B., en B. allen woonachtig te Sint Maarten en Valkkoog. De goederen werden achterhaald toen zij ter verzending gereed lagen aan de laadplaats aan de haven te Schagcn. In be slag werd genomen 112 zak uien van 25 Kg. en 25 zak aardappelen van 35 Kg. Tegen betrokkenen, is proces, verbaal opgemaakt. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Córnelis Arie Adrianius. zoon van Cornelis Arie Adrianus Speets en van Wilhelmina Paulina Moransard; Alie en Catharina. dochters van Nan Spaans en van Antje Kuit. Ondertrouwd: Anthonius Johan- nes Deutekom, oud 28 jaren, bloe mist, en Alberta Clara Latjes, oud 24 jaren, zonder beroep, beiden wo nende te Schagen. Overleden: Martha van Sohdn- gen, oud 88 jaren, weduwe van Hendrik Smit.; Anna Maria Kroo- ne. oud 62 jaren, echtorenoote van Jahannes Bernardus Brammer. POLITIE. Gevonden: een paar kiruderwant- Jes, een blauwe handschoen, een sleutel, een zilveren rozenkrans, een bruin kinderwantje, en een gouden ringetje. Verloren: een portemonnaie, een bluawe wollen muts, een autoped, een paar bruine daaneshandschoe- nen. Vermist: een heorenrijiwiel. VERBETERDE PREDIKBEURT. Ds. Kapteyn predikt morgen in Schagcn n-iet om 10 uur, .zooals wij gisteren meldden, doch om 10.30 uur. LANGED1JK. BABY-TEXTIELKAARTEN VOOR A.S. MOEDERS. A.s. moeders, die in het bezit zijn van een schriftelijke verklaring van een geneeskundige of vroedvrouw, dat de bevalling vermoedelijk na 3 4 maanden zal plaats vinden, ko men in aanmerking voor een ba- by-textielkaart. De uitreiking ge schiedt in de gemeente, waar de a.s. moeder in het bevolkingsregis ter te opgenomen. A.s. moeders, die reeds eerder extra rantsoen bonnen voor melk en havermout ohtvingen, behoeven niet-opnieuw een attest als boven vermeld over te leggen, doch kun nen zich zonder meer aan de plaat selijke kantoren vervoegen. VERDUISTERINGSVOORSCHRIF TEN NALEVENI Omdat vooral in de morgenuren nogal eens gezondigd wordt tegen de verduisteringsvoorschriften heeft de burgemeester aan alle aanplak borden een waarschuwing beves tigd, waarin een ieder wordt ver zocht ook des morgens de verduis teringsvoorschriften nauwgezet na te leven. Van overtreding zal onmiddellijk proces-verbaal worden opgemaakt. DE BRANDWEER PARAAT. De Vrijwillige brandweer is thans in alle Langedijker dorpen in staat bij .uitbrekende branden op te tre den, zoodat de burgemeester het personeel der verplichte brandweer van hun functie ontheven heeft. Het oude personeel dat nog brandweermateriaal in zijn bezit heeft, dient dit in te leveren bij de brandmeesters J. Ruisen, voor Zd - scharwoude; D. Zijp voor Noord- scharwoude en Jb. Kroon voor Oud karspel, OOK 'S MAANDAGS WEER SCHOOL. Voor de openbare lagere scholen in deze gemeente is de schooltijden regeling als volgt gewijzigd: Van Maandag tot en met Vrijdag wordt les gegeven van 1012.30 en van 24.30. Ook 's Maandags zul len de leerlingen derhalve weer onderwijs ontvangen. Er was weinig verandering, ver geleken bij de vorige week, alleen gaat de aanvoer zoetjes aan verder terug. Hoeveel zal er dit jaar over blijven? Vandaag waren er nog 4800 kg. tegen 7500 kg. een week terug. De aanvoer was het totaal van een aantal ten deele zeer kleine sta peltjes. Een fabriek, die normaal met enkele duizenden kilo's placht- te verschijnen, bracht heden zegge en schrijve 40 stuks. De kaas was uit den aard der zaak snel weg en de hoogste prij zen vielen, als steeds, samen met de maximumprijzen. Ook in de algemeene positie is geen noemenswaardige verandering De vraag naar kaas en boter wordt gedekt uit de voorraden. Voor deze week was er blijkbaar weinig in koopconsent, althans de aangewe zen voorraden schijnen niet in hun geheel te zijn afgenomen. SCHOONHOUDEN ULO-SCHOOL. Tot schoonmaker van de ULO- school te Noordscharwoude is be noemd S. Bects te Zuidscharwoude. zulks ip de vacature ontstaan cl ooi- het eervol verleend ontslag aan Mw. Bergen-Zweekhorst te Zuid scharwoude. EEN KLEEDINGRUILBEURS. Het feit dat zich bij tal van inwo ners moeilijkheden voordoen bij het verkrijgen van geschikte klee- dingstukken is voor den burgemees ter aanleiding geweest voor de op richting van een kleedingruilbeurs. Op. alle ingezetenen wordt een dringend beroep gedaan alle kas ten e.d. eens goed na te zien en de niet meer in gebruik zijnde klce- ding aan de kleedingruilbeurs af te staan. U behoeft zelf de kleeding niet te brengen, maar kunt volstaan met een briefje te werpen in ééji van de Elabobussen en de zaak komt in orde. Alle kleedingstukken zullen chemisch gereinigd worden. Nader zal worden bekend ge maakt op welke dagen en uren zitting wordt gehouden. Reeds thans hebben zich uit alle deelen der gemeente dames bereid ver klaard om zitting te nemen in een comité voor deze kleedingruilbeurs nl. mevr. A, Oijevaar-Spaans, mevr M. Buijze-Volkers, mevr. A. J. T. Pastoor-Morra, mevr. M. J. de Groot- Kansen. Mevr. J. SneekesDuys mevr. N. Klingeler-Bierman, mevr. A. J. Post-Wentzel, mevr. C. M Kostelijk-Wirik te Zuidscharwoude. Mevr. Slot-Gootjes, mevr. M. Dip num-Kos, mevr. N. C. Mallekote- Mets te Noordscharwoude. Mevr. M. Wijnveldt-Helder, mevr. F. Eecen- Schipper, mevr. A. G. M. de Wit- van Braambeek, te Oudkarspel. De afdeeling Sociale Zaken dér gemeente-secretarie wordt bij de werkzaamheden ingeschakeld, ter wijl. de chef dier afdeeling, de heer Vinke als secretaris van het co mité optreedt. BROEK OP LANGENDIJK. OMZET L.G.C. GESTEGEN. Ruim f92.000.- iu Nov. 1940. hooger dan De omzet van de veilingsvereeni- ging Langedijker Groenten Centra le was ip de afgeloopen maand aanzienlijk hooger dan in dezelfde maand van verleden jaar. In No vember 1940 werd voor een bedrag van f 162.776,95 geveild; in de afge loopen maand was de omzet f 255.172.36, zoodat er voor ruim f 92.000 meer is omgezet clan in No vember van het vorige jaar. De aanvoer van verschillende produc ten was grooter. Zoo is de aanvoer van roode kool toegenomen van 341 ton tot 513 ton, die van gele kool van 1113 ton tot 1932 ton, een aan zienlijke vermeerdering. Ook de hoeveelheid witte kool welke in November j.1. de klok ge passeerd is, was heel wat grooter dan die van November 194-0: 2073 ton tegen 1375 ton in Nov. 1940. Bij de uien liggen de feiten juist andersom. Verleden jaar werd in November 165 ton uien verhandeld, in November j.1. kon men niet ver der kornen clan 11 ton, tengevolge van de bepalingen, dat alleen de z.g. B-kwaliteit mag worden aange voerd. Het aanbod van breekpeen was aanzienlijk gegnger: slechts 76 ton, tegenover 289 ton in November 1940. Bij de bieten was ook een vermin dering te constateeren, al zijn de aangevoerde hoeveelheden in bei de maanden niet zoo groot geweest. In Nov. 1941 was het 29 ton, het vorige jaar 45 ton. De aanvoer van andijvie zal ook wel geringer zijn geweest in de af geloopen maand. Nu wordt alles in kg. berekend en werd 354 ton ge veild. Verleden jaar 174 ton en bo vendien nog 609000 stuks. Er zijn minder aardappelen ver handeld: 627 ton tegen 734 in Nov. 1940. Hieraan zal niet vreemd zijn, dat de consumptie-aardappelen niet via de veilingen zijn gegaan, zoo dat men alleen de pootaardappelen over de veiling betaald kreeg. Van de overige producten waren de aanvoeren als volgt: Stoksnij- boonen 279 kg. (693 kg.); spruitkoo! 3074 kg. (1057 kg.); knollen 30605 kg. rammenas was ook in No vember in aanzienlijker hoeveel heid aanwezig 25325 kg. tegen 5875 kg. in Nov. 1940. Druiven 844 kg. (1104 kg.) en rapen 1600 kg. Cijfers tusschen haakjes geven den aanvoer aan in Nov. 1940. NIEUWE KRACHT. In de plaats van den heer Van Dijk is thans op het P.T.T. kantoor alhier werkzaam mej. Warmerdam, uit Koog aan de Zaan. DEN HELDER. Smokkelzaakje met een luchtje „Ik koop voor de Doitsche Weermacht". De marechaussee te Schagen heeft een smokkelzaakje ontdekt, waarbij merkwaardige feiten aan het licht kwamen. Zekere B. uit Den Helder, die geregeld aan de Duitsche Weer maoht levert, kwam op de kwade gedachte zijn bevoorrechte positie te misbruiken, door er een extra slaatje uit te slaan: Hij bewoog den landbouwer B. te Valkkoog tot verkoop van aardappelen en uien. voorgevende dat hij kocht in op dracht van de Duitsche weer macht. De landbouwer, die buiten de veiling om natuurlijk .niet ver koopen mag, toonde izch eerst niet bereid de góederen mee te geven, doch bezweek voor den hom gebo den prijs, die wel drie maal zoo veel was als de maximum veiling- prijs. Achteraf bleek, dat de Helders man heel geen opdracht tot koopen van de weermacht had ontvangen Dit muisje zal voor heim wel een leelijk staartje bobben, ook de landbouwer zal hiervan wel moer hooren. OUDKARSPEL. EEN HULDEBLIJK AAN BURGE MEESTER WIJNVELDT. Naar wij vernemen, zal den oud-burgemeester van Oudkarspel, den heer A. J. Wijnveldt, door een commissie uit de burgerij namens de ingezetenen een huldeblijk wor den aangeboden. D.T.S. Programma Zondag a.s. Oudkarspel, 2.30 uur: D.T.S. 2 VIOS 2. Alkmaar 2 u.: Alkmaar 3D.T.S. 3. Oudk., 12.30 u.: D.T.S. 4—S.V.W. 2. Schoorl 2 u.: Schoorl a-~D.T.S. a. Oudk. 11 u.: D.T.S. c—D.T.S. b. Voorloopig programma 14 Dec.: Oudk. 2.30 u.: D.T.S. 1-Alw. Forw. 1 Alkmaar 11 u.: Al km. B. 4D.T.S. 2 Alkmaar 11 u.: Alkm. V. 5-D.T.S. 3 OUDE NIEDORP. ST. NICOLAASFEEST. Woensdagmiddag heeft de Sint een bezoek gebracht aan de O. L. schooi te Oude Niedorp. Weken te voren hadden de kinderen al gere peteerd en gezongen en toen einde lijk de feestmiddag was aangebro ken, zat elk kind vol spanning te wachten op de dingen, die komen zoudenl En ze zijn niet teleurge steld. Even over tweeën stapten Sint en Piet de school binnen, de laatste belast en beladen met goede gaven. Toen werd een heel programma afgewerkt, van tooneclstukje§ en liedjes. Er werd met geestdrift ge speeld en gezongen. Tusschen de bedrijven door werden de kinderen vele malen getracteord. Daarna was het woord aan St. Nicolaas. Hij wou nog wat „doen" en wel het uitdea len van de cadeautjes! Dit was wel het hoogtepunt van den middag Niemand werd vergeten, zelfs de juffrouw en de meester niet. En toen de Sint om pl.m. 5 uur ver trok met een „Tot weerziens vol gend jaar!" was ieder zeer voldaan over den geslaagden middag. WINKEL. ST. NICOLAAS OP SCHOOL. t Was gistermiddag in de tooneel- zaal van cle Bruijn een drukte van belang. Ruim 100 kinderen van de lagere school en daarbij een flink aantal belangstellenden verzamel den zich daar om do beloofde komst van den goeden Sint af te wach ten. Onder de vroolijke klanken van een wlëkomstlied maakten Sint en zijn knecht hun intree. Nadat de jeugd nog eenige liedjes had ge zongen, voelde Sinterklaas zich weer fit genoeg om de kinderen een leuk verhaal te vertellen. De jongste leerlingen deden een tweetal leuke zangspelletjes, terwijl de leerlingen der 3e en 4e klas, en later die der hoogste klassen de aanwezigen vergastten op 'n serie leuke liedjes. De clou van het programma vormde zeker het optreden van den goochelaar Emile Moretti. ZIJPE. SCHAGERBRUG. KAPVERGUNNING De Productiecommissaris voor den Boschbouw en de Houtteelt beeft den heer C. Lobregt te 't Buur tje ontheffing van het kapverbod verleend voor het vellen van 4 wil gen nabij diens woning. BURGERBRUG. VARKENSPEST GEWEKEN. Naar ons wordt medegedeeld, zijn de varkens van den veehouder Jb. Struijf alhier, waarbij onlangs var kenspest werd geconstateerd, thans van deze ziekte hersteld. ALKMAAR EERVOL ONTSLAG. Bij beschikking van den secre taris-generaal van het- departe ment van Opvoeding, wetenschap en Cultuurbescherming is aan dr. F Zaman op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerscholen te Alkmaar en, Veisen. HARENKARSPEL. CONTROLEUR DISTRIBUTIE. KRING. Als controleur van den distribu tiekring Harenkarspel is aangesteld de heer C. Jong te Oude Niedorp. In den vervolge zullen de aan vragen ter verkrijging van textiel- goederen, schoenen- en bandenbon nen, aanvragen voor extra rantsoe nen voor zwaren en zeer zwaren arbeid, kortom alle aanvragen de distributie van levensmiddelen en goederen betreffende, aan een on derzoek worden onderworpen. Eci^ ieder zij dus gewaarschuwd, dat men niet al te lichtvaardig een aanvrage indient en dat men vooral er voor moet zorgen, dat de aan vragen overeenkomstig de waarheid zijn, wil men niet het gevaar loo- pen met den strafrechter in aanra king te komen. Bovengenoemde controle omvat den geheelen distributiekring Ha renkarspel; dus de gemeenten: Ha renkarspel, Warmenhuizen, Nieu we Niedorp en Oude Niedorp. SLUITING SLAGERSWINKELS. Ingevolge beschikking van den Secretaris-generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart is goedgekeurd het be sluit van den burgemeester, waarbij het in de gemeente Harenkarspel verboden is op Maandag vóór 13 u. de slagerswinkels geopend te heb ben. POLITIE. Gevonden in het Waarland: een heerenportemonnaie met inhoud. Verloren bij het instappen van de bus te Dirkshorn: één glacé dames- handschoen (blauw). Inl. bij de gern. politie. DIRKSHORN. WAT EEN SCHADE! Gistermiddag gdng een span paarden, dat gespannen was voor een grooten wagen, eigendom van den heer K. Kostelijk te Zuid scharwoude, langs het pad vanaf -den Oosterdijk naar Reijer Vader. Bij een der huizen langs het pad stond tegen het hek een transport fiets met op den bagagedrager een mand met vleesch van slager v, d. Molen. De voerman meende met zijn grooten wagen wel te kunnen passeeren. doch dit ging niet. De transportfiets kwam danig in den knel, met gevolg dat de voorvork etc. zoodanig gekraakt werden, dat de fiets onberijdbaar werd. De kostbare lappen, metworst emz. wa ren op het pad van Reijer Vader als 't ware voor het opzoeken neergelegd. Wie de schade moet lijden, zal nog wel. uitgezocht moeten wor den, maar voorloopig heeft Jan v. d. Molen de strop, terwijl Reijer Vader waarschijnflijk om een nieuw hek zal vragen', want ook dit was getorpedeerd. LEELIJK AANGEKOMEN. Donderdag was de heer C. Ren tenaar uit den Spek eterspolder zoo onfortuinlijk bij zijn baas te Dirk* horn in die schuit uit te glijden. Hij kwam op den kant van het ijzeren boord te vallen. Bij me disch onderzoek bleken er een paai* ribben gekneusd te zijn. SINT NICOLAASFEEST. De bisschop ontbrak, tóch pret. Doordat St. Nicolaas en Plete<r de knecht deze week vele bezoeken moeten afleggen, moest Dirkshom tot hun spijt dit jaar worden over geslagen, doch de kinderen van de O.L. school hebben evengoed hun Sinterklaasfeest gehad. Het feest is gevierd in de zaal van Pijper, die gevuld was met gelukkige kinderen en glundere moeders. Meester van der Laan opende met een hartelijk woord, waarna juffrouw v. d. Laan vertelde. Na dat eerst getracteerd was, ver scheen de heer Lawoe uit Haar lem op het tooneel. Deme heer bracht jong en oud in verrukking cloor zijn goooheltoreen. Mej. Nol Dina begeleidde aan de piano. Doordat de ouders een bon hadden afgestaan, konden de kinderen ie der een gebakje krijgen en ook nog een kop chocola. Er werden ook nog mooie lantaarnplaatjes vertoond. VASTE STOPPLAAT8EN. Kon men voorheen in de bussen van de H.A.B.O. in- en uitstappen waar men wilde, thans is dit niet meer mogelijk. Op een drietal plaatsen in ons dorp zijn borden aangebracht, waarop staat aange geven waar de bus stopt. Deze plaatsen zijn: Gereformeerde kerk, café Pijpe.r en café Swager. SCHAKEN. De uitslagen van de voor de com petitie gespeelde partijen luiden: Eerste klas: Wit: Zwart: Jan BakkumJb. Bakkum 10 Jan Levendig—P. Tijsen afgebr. H. Stins—W. G. Bakkum afgebr. Tweede klas: P. HoeveL. Meinema 10 C. Schuit Azn.C. de Maijer 01 A. N. IpingJ. Kant Azn. 10 P. SlotemakerE. H. Wind */zVi P. Hoeve—A. van Dijk 0—1 HOOGWOUD. ST. NICOLAASFEEST. Ondanks don oorlogstijd heeft St. Nicolaas toch de verre reis van Spanje naar hier aanvaard en hij heeft Donderdagmiddag, op zijn wit paard gezeten en vergezeld van ZONDAG 7 DECEMBEB. I. 415,5 m. 8.00 Gewijde muziek (opn.). 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuzielc. 8.00 Voor de Jeugd. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.15 Omroep-Bymphonleorkest en solist en gramo foonmuziek. 12.00 Gramofoonmuzielc. 12.10 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Gra- moloonmuzlek. Een jaar uitzendingen voor het Nederlandsch verbond voor Sibbekunde: Vraaggesprek. 13.20 Het Philharmonisch kwar tet. 14.00 Gramofoonmuzielc. 14.16 Een won derkind aan twee hoven. 15.45 Melodlsten en solist. 16,30 Orgelconcert. 17.00 Zondogmid- dagcabaret. 17.45 Nederlandsche Motetveree- niglng en solisten. 18.20 Sport van den dag. 18.50 Gramofoonmuziek. 19.00 Actueel half uur. 19.30 Tuinierster uit liefde, opera. (Van af 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken). 21.15 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Engelsche uit zending: An American sees Holland of gra mofoonmuzlek. 22.15 Klaas van Beeck en zlJn orkest, en soliste, 22.4524.00 Gramofoon muzlek. Hilversum II. 301,5 m. 8.00 Gramofoonmuzlek. 8.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 8-45 Gramofoonmuzlek. 9.00 Studio- vroegdienst. 10.00 Gramofoonmuzlek. 10.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.45 Gramo foonmuzlek. 12.00 Godsdienstige lezing. 12.16 Zang met planobegeleiding en gramofoonmu zlek. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Boyd Bachman en zl)n orkest. 13.45 Gramofoonmuzlek. 14.00 Boekbespreking. 14.15 Meisjeskoor „De Krekels". 14.45 Gramo foonmuzlek. 15.10 Van troubadour tot radio zanger (opn.). 10.00 Cyclus „Stedebouw". 16.15 Clavoclmbelvoordracht. 18.45 Gramofoonmu zlek. 17.00 Duitsche taalles. 17.25 Gramofoon muzlek. 17.30 B.N.O.: Nieuws- en sportberich ten. 17.45 Voordracht. 18,00 Napolitaansch pro gramma. 18.30 Onze Nederlandsche taalclub. 19.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.20 Ramblers. 19.46 Spiegel van de week. 20.00 Amusements orkest en soliste. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.45 Gramofoon muzlek. 21,00 John Kristel en zUn orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toe lichting op het Weermachtsbericht. 22.10 32.15 Gramofoonmuzlek. MAANDAG 8 DECEMBEB, Hilversum I. 115,5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuziek, 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuzlek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.46 Gramofoonmuzlek. 9.16 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmu ziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Otto Hen driks en zijn orkest. 12.00 Voordracht. 12,45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Zang, plapo en gramofoonmuzlek. 13 30 Gramofoonmuzlek. 13.45 John Kristel en sljn orkest, 6ollst en orgelspel. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gramofoonmuzlek. 16.00 Bijbel lezing. 16.20 Magot-trio. 10.45 Voor de. Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Frans van Cappelle en zUn Musette-orkest en soliste. 18.00 Landmans lust. 18.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 19.00 Actueel halfuur. 10.30 Residentieorkest en so liste (Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Cen trales die beschikken over een lijnverbinding met de studio). 20.15 Gramofoonmuzlek. 20.30 Residentieorkest. 21.15 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.; Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: Thlngs worth knowlng about Holland of gramofoonmuziek 22.15 34.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301,5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.40 De textieldistributie. 10.50 Or gelconcert. 11.30 Reportage. 11.40 Zang met pianobegeleiding. 12.00 Amabilesextet. 12.43 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.05 Melodlsten en solist. 13.50 Gramofoon muzlek. 14.00 Viool en piano. 14,30 Gramo foonmuziek. 15.00 De Romancers en soliste. 13.45 Voordracht. 16.00 Sylvestre trio. 16.45 Ramblers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.80 Cello met pianobe geleiding. 18.00 Salonorkest en het Figura- Icwartet. 19.00 Actueel halfuur. 19,30 Gramo foonmuziek. 1945 Politiek weekpraatje. 20.00 Oramofoonmuzlek. (Vanaf 20.16 alleen voor de Radio-Centrales die beschikken over een lijn verbinding met de studio). 20.15 Orgelconcert. 30.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21,00 Ensemble „De Kwintslag". 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Oramofoonmuzlek. 22.10 —22.15 AvondwUdlng. Zwarte Piet een bezoek gebracht aan de school aan de Kerkelaan. Aan den ingang der school werd hij verwelkomd door het hoofd, den heer T. Oepkes, waarna de kinderen de bekende Sint Nicolaasliederen zongen. De ramen van het lokaal, waarin de schoolkinderen bijeen waren, werden wijd opengezet, zoo dat de moeders en kinderen, die bulten den komst van den goeden Sint hadden afgewacht, ook mede konden genieten. Na diverse tractaties was het uur van scheiden gekomen, en Sint Ni colaas met zijn knecht begaven zich naar het café van den heer D. Bak ker, waar des avonds het feest werd voortgezet. Niettegenstaande de koek- en bonnensehaarschte, werden de kin deren wederom getracteerd. De avond ging met zingen en met vertellen van meester en juf frouw prettig voorbij en het was na tienen, toen dit kinderfeest, dat weer zeer goed geslaagd mag hee- ten, voorbij was, BRANDSTOFGEBREK. Met ingang van 8 December a.s. zullen de tijden, waarop de secre tarie opengesteld is, gewijzigd wor den. Des morgens zal, inplaats van om 9 uur, om half tien begonnen worden tot half een, en des mid dags zal de secretarie geopend zijn van half twee tot half vijf. Tevens zal uit een oogpunt van brandstoffenibesparing de secretarie op Zaterdag gesloten zijn tot nader aankondiging. ONGENOODE GASTEN. Eenige dagen geleden werd bij de politie aangifte gedaan van dief stallen van het erf van den heer S. Bakker uit de Kolk. Alles bleek van hun gading te zijn, wat blijkt uit hetgeen werd medegepakt, nl. 3 kippen, een waschtobbe, een borstel een paar gummilaarzen en een gummijas. van de dieven is tot nog toe geen spoor. AARTSWOUD. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot K. Bakker be haalde dezer dagen te Utrecht het diploma Vakbekwaamheid voor sla ger, alsmede diploma Vestigings wei

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 7