Veel veranderd - weinig geleerd POLITIERECHTER DE LANGEDIJKER GROENTENVEILINGEN VOOR DEN LANGEDIIK Op zijn oud-LangediJkseh In de nieuwe gemeente. Uit Langedijk schrijft men ons: Wie gemeend mocht hebben, dat met de vereeniging der Langedij ker gemeenten tot één de inciden ten. de eigenaardige situaties, de in het oog springende hebbelijkhe den van meer of minder vooraan staande persoonlijkheden tot het verleden zouden behooren, heeft zich vergist! Op het oogeniblik is het de kwes tie van het Oudkarspelsohe Oude- liedenhuis, dat in het midden van de publieke belangstelling staat. Dit huis voor oude lieden was, wat inrichting enz. betreft, reeds lang een slfen des aanstoots voor hen, die meenden dat de le vensavond van oude menschen, die hun geheele leven in dienst hebben gesteld van de gemeen schap, niet* moet versomberd wor den door het verblijf in een om<- geving, waar maar weinig warm te. licht, bemoediging en opwek king wordt gevonden, die tot lë- vensblijheid. al is het dan ook in den avond des levens, opwekt. Dat wil voor ons niet zeggen, dat zij, die met de verzorging van de ottóe menschen zijn belast, hun Ibest niet doen oim het den oudjes zoo dragelijk mogelijk te maken, 'doch het beteekent, dat dit oude- liedenihuis niet meer voldoet aan de eischen, die de moderne menscfo van 11H1 aan dergelijke inrichtin gen stelt, al zullen de „vader" en „moeder" zich nog zoo beijveren, om goed voor de ouden van dagen te zijn. We weien dan o^k, namens vele Langedijkers te spreken, als we hulde brengen aan hen, die de noodzakelijkheid hebben bepleit van een spoedige verandering In dezen ongewenschten toestand. Niets geleerd? Wen zou intusschen hébben mo gen verwachten, dat degenen, wien het aangaat, hadden erkend, dat een inrichting, als het Oudkar spelsohe Oude-lieden(huis niet meer in oneen tijd past. Wie dat verwachtte, heeft geen rekening gehouden mét het conser vatisme, dat hier in Bepaalde krin gen nog welig tiert en met de gees tesgesteldheid van hen, die me-énen dat, wat zij doen, goed is en dat niemand zich daarmee heeft te be moeien. Gaan ze op openbare cri- tiek in, dan blijft er van hun inge nomen standpunt niets staan, dan worden liyp „argumenten" omver- gegooid als lichte kegeltjes. „Dat menschen. die van huis uit met dit conservatisme behept zijn, omdat zij nooit te midden van de woelige menschenmaatschappij heb ben geestaan, nooit aan den weg hebben getimmerd, en dus weinig bekijks hebben gehad, de dwaas heid begaan zich'tegen gegronde, onwederlegbare critiek te verdedi gen, niemand zal zich daarover ver wonderen. Dat echter Iemand, die te midden van het openbare leven heelt ge> staan eif dus wel weet, dat men het denkende publiek niet op zijn hand krijgt, het niet om den tuin leidt met dogredenen, dat niet weet is onverklaarbaar. De heer Wijnveldt toch moest we ten, dat niemand zich door een ar gument laat vangen als door hem aangehaald. Als voorzitter Van de afdeeling van den Bond v. Staats- pensionneering heeft hij bij het publiek de idéé in te branden, dat die Bond zich een andere voorstel ling maakt van de practische uitwer king van^rt, 3 van zijn Statuten nl. „In het bijzonder trekt de Bond binnen den kring zijner bemoeiin gen het lot van de ouden van da gen, die in gestichten en tehuizen worden verzorgd". Men zou, als men de voorzitter van de afd. Oudkar- spel-Noordscharwoude van den B. v. S„ den lof hoort verkondigen v. het Oudkarspelsche Tehuis, in de verleiding komen aan te nemen, dat hij de Statuten niet kent, In elk geval .heeft hij er de Staatspensionneerders, die een andere opvatting van* ge noemd artikel hebben, geen dienst mee bewezen een lans voor dit Tehuis te breken. Was het optreden te dien aan zien een demonstratie van onkun de. van conservatisme of van de zucht te trachten toch gelijk te wil len hebben, de houding van den voorzitter werd bijzonder onsym pathiek door zijn oud-collega, bur gemeester van Noordscharwoude een trap te geven, die niet alleen onverdiend, maar ten eenen male ongepast was. Of er nl. vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting vot>r een uitvoerig van een afd. van den B. v. S? mag of kan worden gegeven, hangt geheel af van den inhoud van de desbetreffende ver ordening. Toen verleden jaar het verzoek om vrijstelling werd ge daan leefden we nog onder andere omstandigheden-dan nu-, in ieder geval wag de burgemeester toen niet alleen bij ïhachte een derge lijk verzoek toe te staan of te wei geren. Dat behoorde tot de competentie van B. en W. Terecht is er als op merking van den redacteur van het Dagblad voor Holl. Noorder kwartier in het verslag over de ge houden bijeenkomst van de afd. van den B. v. S. op gewezen, dat den tegenwoordigen burgemeesters richtlijnen zijn voorgeschreven, zoodat die pluim op den hoed van den burgemeester van Langedijk al zeer onverdiend was en de Sei- tenihieb aan het adres van den oud-collega Van Spengler ten zeerste ongepast, omdat deze deed, wat hij meende, dat de verorde ning voorschreef. Maar met dit al, geef mij, als voorstander van Staatspensioen dan maar den oud burgemeester van Noordscharwou- de, die het streven van den B. v. S. steunt en niet meer den sterken tegenstander is, die hij zich toch altijd heeft getoond van het oud en-arm de wereld uit en die zeker aan den heer Wijnveldt toch niet heeft verteld, dat hij later van te gen- voorstander was geworden. Was dat meegedeeld, een applaus je zou dan op zijn plaats geweest zijn. Een andere kwestie. Ook een applausje voor het vol gende, dat hier nog al sterk de aandacht heeft getrokken! Het be- ireft n.1. de nieuwe samenstelling van de Commissie van Beheer voor de Gasfabriek, die, zooals men weet, bestaat, voor wat Langedijk betreft, uit den burgemeester, die naast zich nog 2 leden en 2 plaats vervangers benoemt. Dat nu is ge schied en daarbij is hét opgevallen, dat van de Langedijker oud-be stuursleden, er slechts 1 is blijven zitten, de heer Kooij, en dat van de 3 anderen er 1 zelfs geen commis sielid en 2 gewone, bestuursleden waren. JHet oude politieke overtui gingen mag, hoort men wel eens weren, geen rekening meer worden gehouden -en we gelooven niet, dat dit hier is geschied. Het zal wel louter toeval zijn, dat de commissie nu bestaat, voor wat Langedijk be treft, uit 1 anti-rev., 1 r.k., »1 yrijz.- en als plaatsvervangers 1 r.k. en 1 chr.-hist. De oude coalitie is dus goed vertegenwoordigd, maar we herhalen, dat is puur toeval. En dat blijkt ook wel, als men er op let, uii wie de keuze kon worden ge daan. Daarbij is alleen naar be- kwaammeid gekeken. Daar hebt ge nu b.v. de r.k. heer Bommer uit Oudkarspel, die nog pimmer lid van de Gascommissie is geweest en nu als plaatsvervanger werd aan gewezen. En daarnaast, om een voorbeeld te noemep, de heer Du Burck, die door den gemeenteraad van Zuidscharwoude werd afge vaardigd naar oude Bestuur der Gascommissie. De redevoeringen van den heer'Bommer in den raad van Oudkarspel (naar die in de Gascoipmis'sie kunnen we niet ver wijzen, want daar heeft hij geen zit ting gehad) over de inrichting en het, bedrijf der Gasfabriek zijn haast spreekwoordelijk geworden in den zin Van financieel deskun dig. De heer Du Burck, echter heeft nooit zo'n mond opengedaan, bleek verreweg de mindere in capacitei ten als anderszins van den heer Bommer. Laten we het kort zeg gen: De heer Bommer volkomen capabel om als bestuurslid van een gemeentebedrijf op te treden, de heer Du Burck totaal ongeschikt en ondeskundig. De samenselling van de Gascommissie is zoddanig ge schied, dat de samensteller daar voor een „krachtig applaus" ver dient. Eere wien eere toekomt DE GASCOMMISSIE VOLTALLIG. Nu de burgemeester van St. Pan- cras als lid van de Gascommissie, commissie van beheer voor de ge meenschappelijke gasfabriek voor Langedijk en St. Pancras, heeft be noemd den heer J. van Kampen en tot plaatsvervanger den heer G. Timmer, is die commissie thans voltallig. Voei&at VRONE 1ALCM. VICTRIX 4, Vrone trapt af tegen wind, het eerste werkelijke treffen is voor het doel der gasten. Daarop is het of Vrone zich in laat sluiten, steeds is het doel in gevaar. De achter hoede is echter op dreef en geeft de gasten geen kans om te scoren. Met een blanco stand breekt de rust aan. Na hervatting wordt fel gestreden van beide kanten, met een aanval van Vrone begaat een Alcm.-spejer de fout om in den rug aan te vallen in het beAichte ge bied. Deze penalty is de opening van de écore: de keeper kan voor het eerst visschen, 1—0. Nu komt Vrone steeds meer op zetten, en in hoofdzaak wordt nu op de helft der gasten gespeeld en langzaam wordt de score tot 5—0 opgevoerd. De adspiranten deden goed werk en boekten een 5—^3 overwinning op Alcm. c. PETTEN 2—CALLANTSOOG 1, 3-5 Na een tamelijk lauw begin vond Callantsoog het eerst het net dooi den midvoor, die dankbaar profi teerde van getreuzel in de P. ach terhoede. De gastheeren pakten de zhken nu wat enthousiaster aan en het gelukte T. de Waard met een ver schot den C. doelman te passeeren. Uit een vrije trap be landde de bal hierna hij. Smit, die deze kans niet onbenut liet. Petten zat er nu goed op en had» weer suc ces door Kossen, die van verre, na een pass van Stevenü, onder den vallenden keeper doorschoot. Vrij spoedig na de hervatting verkleinde Callantsoog.den achter stand. W. de Waard werd uit het veld gezonden en dit werkte bij zonder deprimeerend op de" P.-spe- lers, die zich weldra geheel door de gasten overspeeld zagen-. Nadat eerst de l.buiten fraai gelijk had gemaakt, brachten respectievelijk de midvoor en de r.buiten den stand op 3—5. OPHEFFING O. L. SCHOOL TE ZUIDSCHARWOUDE. Door de opheffing der o.l. school te Zuidscharwoude vervallen na tuurlijkerwijze ook de betrekkin gen van hoofd der school en onder wijzeres. Als hoofd der school fun geerde reeids tijdelijk de op pensi oen gestelde heer J. Renaud, voor wien dit dus geen nadeslige gevol gen heeft. De onderwijzeres zou in aanmerking komen voor op-wacht geldstelling. Het is echter, naar wij vernemen, de bedoeling.' te Oud- karspel nog een onderwijzeres, te benoemen. De Wet op het L.O. laat toe, dat overplaatsing in dezelfde gem,eente plaats heeft. Zijn we goed ingelicht, dan zal in deze richting een oplossing worden gezocht. KOLVEN. De wedstrijd van de Langedijker Kolfvereeniging werd Zondag in de baan van den heer Kramer voort gezet. Het was vooj; de eerste maal na de restauratie der baan, dat er wedstrijden in werden gehouden. De kolvers constateerden tot hun tevredenheid, dat vele gebreken, welke vóór dien de baan aankleef den, nu zijn opgeheven, zoodat er nu'met meer voldoening werd ge kolfd. De uitslag was: Volharding, Oudkarspel, le klas se: P. Gelder 127 (154), C. Vlug en P. Langedijk n.g. Op Maat, Zuid scharwoude, P. Molenaar 132 (136), C. Berkhout 150 (123), A. Berkhout n.g. (125). Totaal 283 (374). Tweede klasse: Ons Genoegen, Noordscharwoude, C. Hopman 134 95), A. Moijes 137 (117), P. Jes 94 (112). Totaal 365 (336). Het was wel ie verwachten, dat er deze week niet veel verandering zou komen in de regeling van den afzet, althans niet wat de prijzen betreft.' De vorige week toch waren deze voor verschillende producten met een aardig sprongetje omhoog gegaan, zoodat niet kon worden aangenomen, dat alweer een ver hooging zou komen. In sommige tuinderskringen blijkt men echter veel te gevoelen voor een wekelijk- sohe verhooging in plaats van voor een verhooging over een langer tijd perk, al zou deze dan financieel ge sproken dezelfde stijging beteeke- nen. Wat de aanvoeren betreft, deze zijn vrij groot, voor sommige arti kelen aanmerkelijk grooter dan verleden jaar, voor andere weer minder, 500 b.v. wortelen. Het ver loop van dé prijzen heeft daarop wel eenigep invloed. Men is nog vrij in het aanvoeren van de hoe veelheden der producten: een aan- voerregeling is er nog niet We hoorden echter geruchten, dat er wel kans op is, dat weer een rege ling voor den aanvoer zal worden getroffen, opdat de voorraden wat gelijkmatig worden aangevoerd. Die zal dan zeker worden inge voerd, als he\ afschipperen van de winterkool effectief zal beginnen.1 De hoeveelheid roode kool, welke deze week aan heide veilingen kwam, was niet groot, een ver schijnsel, dat zich steeds omstreeks dezen tijd voor doet Het eene jaar kan het wat meer zijn dan het andere, doch groot zijn de hoeveelheden nooit Vroeger hoopte men op stijging van de prij zen bij het voortschrijden- van den winter en het kwam zelden voor, dat in de eerste helft van Decem ber de kool al zoo „prijzig" was, dat er met bewaren maar weinig meer was te verdienen. De meer of min dere aanvoer hield ook wel verband met de kwaliteit van de 'kool. Het kon voorkomen, dat er een gedeel te minder voor bewaren geschikt geacht werd, zoodat men ze maar dadelijk opruimde. Dit jaar is de roode kool echter over het alge meen van goede kwaliteit, zoodat deze de vroegtijdige aanvoeren niet bpvordert. De aangevoerde roode kool, ongeveer 30 spoorwagens be dragend, kon alle worden geplaatst tegen den maximumprijs van f 4.80. Al is deze hooger dan -verleden jaar, hij is toch niet van dien aard, dat hij den bouwers ook nog maar een matige winst zou verzekeren,, daar de meeste roode kool buitenom is geteeld, waardoor de kostprijs be trekkelijk hoog is geworden. Anders staat het met de gele kool. Daarvan werd ook deze week weer heel veel aangevoerd, in het bij zonder aan de Broeker veiling. In totaal werden er ongeveer 100 spoor wagens verhandeld, voor dezen tijd zeker een buitengewoon groote hoe veelheid. Voor deze kool was ook weer een maximumprijs van f 4.80 bepaald, waarvoor alles grif kon worden opgenomen. Deze kool is bijna alle in het ambacht geteeld, zoodat de kostprijs ongetwijfeld la ger ligt dan die voor de roode kool. „Het schéélt zooveel niet", hoorden we de tuinders oordeelen, daarmee te kennen gevende, dat men met dien prijs tevreden is en men, ook al in verband mét het risico voor overhouden, besluit, een kleiner of grooter deel te verkoopen. De aanvoer yan gewone witte Neem Uw bed op, en wandel... Maar toch niet het bed van Je hulsbaas. Prijsgegeven goed o! niet? Ook een ma nier om aan schoenen te komen. Gemeente ambtena ren op dwaalwegen. Het zal je gebeuren als je iemand een huisje verhuurt en je bij het vertrek van den huurder tot de minder aangename ontdekking komt., dat je meubeltjes in -een verimtswagen worden geladen. Di overkwam den timmerman P. V uit Callantsoog,/die in September zijn huisje verhuurd had aan een zekeren W. N. :te Den Helder. Op 24 September keerde deze naar zijn haabdffcde terug en liet twee bamboestoelen, een tafel en. een matras in een vrachtauto laden. On-ze huiseigenaar was er net op tijd bij, om te verhinderen, dat ook z'n bed in de vrachtauto ver dween» N. had zich thans voor den Po litierechter te verantwoorden, doch daar hij verstek liet gaan, was de zaak spoedig teneinde. De Officier vroeg tegen dezen zonderlingen huurder zes weken gevangenisstraf, een eisch, waar mede zich de Polifteredhter volko men kon vereenigeiv Vijf stel draagriemen hqd verd. W. L uit Den Helder tot zijn ei gendom gemaakt. Het bleken draagriemen te zijn van offiecieren van het vroe-. gere Nederlnadsche leger en verd. wilde er schoenen van maken. - De Officier van Justitie wtfs van oordeel, dat die riemen na de capitulatie toebehoorden aan de Duitsche Weermacht. En dat verd; de zaak niet „safe" vond, bleek wel uit het feit., dat hü die riemen later had opgeborgen in een leegstaande woning te Den Helder, waar een muurkast een en ander aan het oog onttrok. De Officier van Justitie vond di' feit ergerlijk en eischte ,,twee maan den gevangenisstraf. De verdediger }-an verd. Mr. Kam- minga, uit Alkmaar, zeide dat é;l deze dingen prijsgegeven goed was. Pleiter vroeg daarom vrijspraak, silbs. een zeer lichte straf. Uitspraak over acht dagen. Hij was werkloos dezer R. S. uit Barsingerhorn en trok van boerderij tot boerderij om werk te zoeken. In Anna Paulowpa liet hij zich verleiden door een kijkje te gaan nemen in een open schuurtje achter een boerenhofstede. En ziet daar stonden een paar mooie chroomleeren werkschoenen en daar z'n »eigen trappers dringend verbetering behoefden en hij geen geld had voor reparatie, nam hij de mooie schoenen mede, welke toebehoorden aan den'landarbeider A. S. te Anna Paulowna. De politie echter achterhaalde de man met de nieuwe schoenen en maakte procesverbaal op. U hadt toch nog schoenen, u liep toch niet op bloote voeten? vroeg Mr. Krabbe. Dat niet, zei verd., maar het was niet veel meer. De Officier meende, dat verd. daarom nog geen schoenen behoef de weg te kapen én eischté 6 weken gevangenisstraf. Het vonnis van derf Politierechter luidde conform dezen eisch. De zaak tegen den ge-meénte- ambtenaar A. Tj. de V. uit den Hel der, die aldaar een fiets zou hebben verduisterd, was al eens meer voor- geweest. De Politierechter Mr. Krab be achtte toen een rapport van den Reclasseeringsambtenaar, den heer J. H. Wigers te Alkmaar noodza kelijk. Deze vertelde, dat verd. on geveer f 200 schuld had en daarom de fiets verduisterde. Daar verd. be zig was deze schuld af te lossen en zijn superieuren hem daarbij hiel pen, vroeg de heer Wiggers om verd. geen straf op te lggen. De Officier van Justitie kon niet meegaan met het' verzoek van den ambt. der Recl. en éischte een geld boete van f 60 sufos. 30 dagen hech tenis. Conform dezen eisch werd verd. ook veroordeeld. Op Maat, eerste korps. K. Ruiter 122.(146), J. Lëeuwrik 101 (98), J. Reine 103 (138). Totaal 325 (382), Tweede korps: J. du Burck 106 (117), P. v. d. Welle 122 (122), Jb. v. Twuijver n.g. (108). Totaal 228 (347). Sajetkorps Op Maat: P. Toepoel 113 (103), C. Schuddeboom 57 (75), P. Goet, 148 (86). Totaal 318 (264). Volharding, Oudkarspel, J. Deutè- kom 127 (115), K. Kat 92 (104). C. Plakman 135 "(87). Totaal 354 (306). Derde klasse:, Ons.: Genoegen, Noordscharwoude: T. Blauw 108 (79), ,D. Bakker 101 (84), R. Blom, 115 (108). Totaal 324 (271). Op Maat, Zuidscharwoude: P. Glas 109 (18), J. Kramer 104 (115\ M. Wagenaar (106) 85. Totaal 319 (306). Personeele kolvers: 2e klasse Op Maat: M. Butter 108 (107), M. Vlug 49 (95); 3e klasse Op Maat: Jb. Strij- bis 78 (81). Jr. Glas 60 (57); 3e klasse Volharding, Oudkarspel: C. Blok ker 106 f120), Iv. Dekker 97 (95). F. Moeijes 116 (82). KLACHTEN OVER DE BUSDIENSTEN. Algemeen zijn de klachten over het slecht op tijd komen der auto bussen naar en van Alkmaar. We zullen de laatsten zijn om daarop aanmerkingen te maken, of iemand er de schuld van te geven, doch we cqnstateeren slechts het feit. We kennen tal van voorbeelden, dat de menschen een uur of zelfs nog lan ger staan te wachten, eer de aan gekondigde bus arriveert. Bij gun stig weer moge dat niet zoo erg zijn, bij regen, koude en storm is het, vooral voor oudere of minder sterke gezondheid genietende men schen, buitengewoon onaangenaam. Er zijn nu bepaalde stopplaatsen; nog beter zou het zijn, als er ook eenvoudige wachtlokalen waren, nu althans bij het lang moeten wachtén. Dan is er ook vaak kool had maar weinig meer te be- teekenen. Het was voor het grootste deel Succes-witte, die aan de markt verscheen en Deensche witte, van deze al flinke hoeveelheden. Een prijs van f 3 is wel niet boog. doch blijkbaar zijn er tuinders, d'e ze er voor willen opruimen. 'Dan kwam er aan beide veilingen no°- at Savoyekool, die voor f 5.50 graag werd afgenomen. Bloemkool kwam er zeer weinig. Er werd f 14 voor betaald en f 11.20 voor afwijkend. De aanvoer van wor telen was aan beide veilingen niet groot. Zoowel, de a, als dc b en c-sorteerinig werden aangebo den. resp. f 2.50, f 4 en f 3.20 op brengend Ook kwamen er maar weinig bieten. Al naar de grootte \verd er f 2.50i.50 voor betaald. Uien konden algemeen voor den verkoop beschikbaar worden ge steld. De maximumprijs-voor de eerste kwaliteit was. f 4.70, blijk baar niet voldoende, want er werd zoo goed al3 niets aangéboden. Er kwam 'ook heel weinig B-kwali teit, die f 3.50 opbracht. Andijvie kwam er nog wat. Aanvankelijk werd alles nog voor f 6 afgeno men, later kon men voor een deel als afwijkend f 4.80 bedingen. Rammenas werd voor f 4.60—10 verkocht, met kleine uitzonderin gen. Spruitjes deden f 16—1"fi- knollen f 2.50, knolselderij f 4— f 7.50. Dan kwam er no" een beet je Chineesche kool, waarvan de prijs tot f 4 liep, nog het euvel, dat de bussen over belast zijn, soms zoo (erg, dat men zich afvraagt, of het verantwoord kan worden geneomd, dat de pas sagiers als haringen in de bus zijn gepakt. NOORDSCHARWOUDE. INVENTARISATIE. De kool telling van de ver. Tuin- bouwbelang gaf op 18 December de volgende resultaten: 140 wagons roode kool, 92 wagons gele kool, 235 wagons witte kool; 17 wagons uien, 5 wagons peen. BARSINGERHORN. DANKBARE GEËVACUEERDEN. De aanbieding "Van de huldeblij- kep der ingezetenen der gemeente Woudenberg als dank voor genoten gastvrijheid tijdens de evacuatie in 1940, zal geschieden op Vrijdag 12 December a.s. des namiddags te Barsingerhorn en op Zaterdag 13 December des voonmiddags te Wie ringerwerf. HARENKARSPEL. DIRKSHORN. KERKELIJK NIEUWS. Bij de'gehouden verkiezing van drie gemachtigden in het kiescol lege der Ned. Herv. Gemeente zijn de heeren A. Kistemaker, J. A. Le vendig en A. J. Veter, die perio- deik moesten aftreden allen herko zen. POLITIE. Verloren tussbhen Zijdewind en Waarland een paar heerenhand schoenen met kappen en een paar beenstukken. Gaarne inl, bij. de gem.-politie. ALKMAAR. EEN DRENKELING IN HET VERDRONKENOORD. Zaterdagavond j.1. is mej. de wed. Kaandorp in het Verdronkenoord geraakt. Gelukkig werd het onge val tijdig bemerkt en de heer Breed, die daar woonachtig is, begaf zicli gekleed in het koude water. Hij wist de vrouw te pakken te krij gen en, geholpen door de omstan ders, op het droge te brengen. Het is een verheugend feit, dat men dit jaar minder hoort van on gevallen door' de duisternis van ver leden jaar, dank zij de genomen voorzorgsmaatregelen. Men ziet echter, uiterste voorzichtigheid in onze waterrijke stad blijft geboden! DE 1TAANDAGSCHE VEEMARKT. Weer een v ruime aanvoer van schapen. Na den stillen Maandag van de vorige week kon men gisterenmor gen weer groote koppels schapen de veemarkt zien opdrijven. In totaal waren het er 461 stuks. Toch had men er blijkbaar meer verwacht, want de opgestelde hokkemwaren berekend op meer. En, waar \ve te doen hebben met verplichte, aanle vering, is vrij nauwkeurig te voor spellen, waarop moet worden gere kend. Naar we vernamen had men niet minder dan omstreeks 700 stuks verwacht. Om bijzondere redenen is een deel uitgebleven. Intusschen lijkt het waarschijnlijk, dat deze dieren nog we] zjüien ïolgen, zoo- 488e STAATSLOTERIJ. r VVEEDE KLASSE EERSTE LIJ8T Trekking van 8 December 1500 No. 21491. 1000 No. 4930, 15673. J 400 No. 28S5, 18124. 200 No. 3277, 185S2, 19321. 100 No. 1986, 2928, 6925, 11586, 15262 13250. PRIJZEN VAN 130. 1054 1075 1079 1110 1146 1147 1203 1280 1252 1317 1348 1374 1387 1410 1549 1368 1587 1625 1644 1746 1773 1774 1788 1326 1839 1860 '1864 1866 1928 1948 1960 1971 2054 2072 2008 2200 -221-3». 2241 2276 2276 2375 2384 2408 2456 2460 2471 2478 2513 2543 2554 2568 2593 2608 2652 2654 2603 2669 2718 2822 2895 2920 29<9 3006 3031 3068 3164 3198 3228 3234 3271 3294 3293 3299 3358 3373 3418 3421 3431 3475 3477 3509 3515 3539 3574 3640 3792 3900 3941 3951 3985 4040 4065 4078 4095 4110 4133 4183 4239 4243 4275 4282 4294 4300 4311 4313 4356 4372 4435 4442 4472 44/8 4500 4509 4557 4572 4635 4C08 4737 4761 4321 4836 4672 4893 4094 4909 4916 4947 4975 5049 5073 5075 5089 5102 5116 5159 5179 5184 5226 5284 5330 5368 5381 5402 5412 5474 5503 5550 5585 5617 5620 5637 5710 5715 5718 5748 5797 5865 5875 5904 5906 5960 5965 5679 5991 6031 6067 6077 6096 6119 6125 6129 6140 6221 6235 0237 6336 6375 6402 6434 6437 6484 6536 6603 6606 6618 6653 6671 6707 6734 6737 6755 6756 6771 6803 6819 6881 6926 6949 6951 6991 *7047 7054 7094 7150 7153 7196 7238 7264 7277 7328 7388 7390 7430 7431 7552 7563 7573 7590 7594 /7609 7619 7641 7664 7680 7683 7892 7729 7787 7315 7033 7843 7877 7886 7913 7638 7941 7932 7962 8029 8114 8115 8129 8193 8308 8319 8373 8386 8412 8423 8437 8482 8485 8330 8347 8551 8603 8618 8624 8041 8650 8656 8657 8698 8703 8705 8735 8833 8854 8864 8871 8973 8974 8991 9029 £030 9041 9057 9102 0111 0140 9142 9153 9215 9230 9272 9287 9295 9339 93C3 9412 9421 9449 9467 0496 9500 0568 9575 9577 9580 9602 9606 9615 9627 9032 9657 9708 9730 0760 9813 9840 9870 9920 9930 9939 9946 9991 9998 10001 10040 10085 10088 10080 10206 10248 10352 10379 10880 10389 10438 10444 10453 10492 10534 10810 10G22 10660 10739 10756 10770 10782 10812 10876 10891 10897 10948 10975 10978 11020 11021 11Ó62 11070 11079 11037 11133 11140 11152 11182 11194 1110,5 11231 11241 11242 11251 11259 11262 11303 11308 11361 11379 11384 11389 11428 11455 1M81 11490 11496 11532 11557 11579 11580 11602 11612 11627 11713 11746 11797 11805 11810 11824 11876 11884 11894 11935 11252 11971 12001 12002 12030 12076 12097 12101 12144 12169 12188 12203 12247 12265 12294 12300 12306 12351 12357 12379 12393 12421 12420 12432 12441 12444 12460 12484 12518 12599 12603 12625 12627 12667 12760 12806 12852 12889 12893 12979 13032 13055 13108 13132 13137 13164 13200 13207 13226 13241 13242 13260 13276 13322 13371 13374 13419 13430 13446 13463 13485 13502 13518 13562 13567 13604 13606 13028 13734 13749 13854 13855 •13865' 13867 13880 13891 13899 13912 13969 13984 14097 14127 14130 14163 14170 14189 14197 14201 14202 14236 14239 14251 14254 14263 14304 14339 14349 14367 14427 14444 14467 14409 14501 14520 14547 14551 14575 14578 14682 14726 14728 14832 14848 14871 14875 14904 14971 14977 14986 15027 15032 15040 15069 15080 15085 15101 15116 15187 15226 15250 15239 15381 15396 15407 15427 15448 15479 15487 15501 15511 15524 15540 15572 15377 15634 15714 15776 15777 15826 15833 15953 15986 10004 16067 16079 16081 18188 16236 16252 16256 10Ï79 16295. 16319 16324 16346 16392 16426 16434 16439 16480 16527 16538 16546 16560 16610 16620 16625 16635 10OC6 16720 16790 16887 16982 17033 17041 17148 17158 17227 17230 17288 17352, 17360 17395 17450 17472 17555 17556 17561 17583 17593 17607 17718 17738 17749 17821 17823 17866 17877 17894 17904 17925 17958 17072 17973 18030 18049 10069 18085 18090 18262 18296 18319 18364 18389 18390 18391 18393 13422 18444 18448 18460 18465 18468 18472 18503 18602 18607 18700 18716 18719 18750 18806 18877 18923 18930 18959 19002 19016 19046 19070 19087 19090 19093 19108 19137 19166 19178 19183 19201 19225 19366 19386 19433 19454 19016 19650 19779 19021 19890 19907 19931 19959 20003 20029 20040 20062 20116 20117 20118 20140 20181 20188 20209 20235 20237 20286 20308 20331 20341 20346 20350 20447 20487 Z0533 20601 '0649 20735 20828 20856 20B02 20905 20S54 20963 20978 20984 20994 21005 21045 21089 21131 21159 21160 21166 21183 21201 21278 21330 21364 21377 21390 21415 21427 21436 21467 21479 21567 21588 21596 21C52 21653 21677 21728 21732 21738 21753 21783 21857 21885 21893 21906 21979 dat we, althans voorjoopig, op scha pen zullen mogen blijven rekenen. De aanvoer van koeien was be trekkelijk gering. Er waren slechts 90 stuks,- d.w.z. voor het eerst na geruimen tijd weer minder dan 100 stuks. Alle dieren werden overge nomen door de centrale. Ten slotte waren er 2 vette kalve ren, terwijl het aantal nuchtere kal veren met 39 eenigszins was geste gen. Voor den grooten toevoer is het nog te vroeg, doch die tijd be gint te naderen. Wat de consumptie betreft, dege nen, die het schapenvleesch waar- deeren, maar de afgeloopén week geheel op rundvleesch waren aan gewezen, zullen deze week vermoer delijk weer schapenvleesch kunnen krijgen. WIELRENNEN. Wedstrijden om het kampioenschap van Alkmaar. - Zondagmorgen vond in het club huis van Victrix de eerste wedstrijd plaats van de competitie, die door de Alkmaarsche wielerclubs „Alc- maria" en „Victrix" is georgani seerd. De prestaties, die. werden gele verd, waren van goede kwaliteit. Niet minder dan 23 renners wa ren aan de start verschenen. De uitslagen waren: A-klas (afstand 2 maal 500 meter) 1. C. de 'Boer 42.8 sec., 2. J. Lutc 43.4 sec., 3. H. Blok 45:4 sec., 4 en 5 J. Glas en J. Pool 46 sec. B-klas (afstand 2 maal 500 m.): 1. en 2. J. Hollebeek en A. Mole naar 46.4 sec., 3. K. Koete 46.6 sec., 4. T. Kaal 47.8 sec., 5. C. Constant 48 sec. C klas (afstand 2 maal 250 meter) 1. C. Stroombeden 30 sec., 2. Jo Wante 31.8 sec., 3. Joop. Hennink 33.2 sec.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3