Luchtroovirs H01TIKA Ytir het misdeelde kind Hitler's rede in den Rijksdag Predikbeurten Marktberichten SCHAGEN stand des werkloosheid. Op Zaterdag 6 December ston den 9 werkloozen ingeschreven, waarvan 2 in de steun verleening en 4 in de centrale werkverschaffing; 1 wecklooae maakt een waohtweek door, terwijl 2 werkloozen uit hun bon-dskas trokken. SST AND DER ARBEIDSBEHIDDE. lino. Op Zaterdag 6 December stonden bij net bijkantoor Schegen van het gew. arbeidsbur. 26 werkzoekende arbeiders ingeschreven, t.w. 5 grond werker», 1 metselaar, 1 opperman, 1 timmerman, 1 betonwerker, 5 landarbeiders, 4 chauffeurs, 1 expe diteur, 1 conciërge, 1 bouwkundig opzichter, 1 administrateur, 1 kan toorbediende, 2 kruideniers en 1 banketbakker. In de overeenkomstige week .in 1940 bedroeg dit aantal 39; in «39 6S en in 1938 79. VERLOF A. Door den Burgemeester is een verlof A ingevolge de drankwet verleend aan A. J. Koridotf, voor 't perceel Korte Snevert G 9s. de secretarie gesloten. De secretarie dezer gemeente zal op Zaterdag 27 December a.s. ge sloten zijn. DE SCHAGER MARKT Kalme stemming Voor de Centrale waren 206 stuks aangevoerd. De tijd voor de tijd- koeien raakt ook weer zoo zoetjes aan voorbij, de handel hierin was zeer kalm, de hoogste noteering kwam op f 300. Van de geldekoeien die op de gewone markt waren aangevoerd, ging het grootste ge deelte over naar de Centrale marlot, zoodat er weinig gelde koeien voor den handel overbleven. Deze handel was ook n iet zoo roos kleurig de hoogste noteering was 1 360 voor de beste. De bonnen worden van week tot week goed- kooper, wij hoorden een handelaar «eggen, dat hij verkocht had voor 1 60. De handel in vaarzen scheen Vrij goed te zijn, maar hier waren de meeningen nogal uiteenloopend Deze prijzen varieerden van f 170 —-f 340. Dus over het algemeen was de stemming wederom kalm in het gebruiksvee. De handel in gras kalveren was wel iets beter bij de vorige week, nu noteerden wij de duurste voor f 100. De aanvoer was- nu heel wat minder dan in de voorafgaande weken. Voor de Centrale waren 10 stuks geleverd. Nuchtere kalveren 28 stuks, 371 schapen voor de Centrale. Aardig /wat overhouders aangevoerl voor de vrije markt, maar weinig handel hoogste noteering f 40. Bokken en geiten liepen tot f 50. zeer zware beesten. De handel in schrammen en biggen was zeer flauw, klelné aanvoeren. Groote aanvoer van konijnen, 250 stuks. Deze handel was wel wat trekkend. Hoogste no teering f 0. Kippen niet aapge- .voerd, WIERINGERMEER. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 18 DECEMBER. Hilversum I. 415,8 m. 7.15 OramofooDtnuzlelc. 7.45 Ochtendgymnti- tlek. 7.65 Gramofoonmuzlek. 8.00 B.N.O/: Nieuwsberichten. 8.15 Brandende kwesties, Causerie (opn.). 8.30 Gramofoonmuzlek. 1.86 Ochtendgymnastiek. 8.45 Qramofoonmualek. .15 Voor de hulsvrouw. 9.36 Qramofoonmu- alek. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Ernstige muziek (Opn.). ia.00 Ensemble Rentmeester. 13.40 Almanak. 13.49 B.WO.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Ramblers. 13.30 Oramofoonmuzlek. 14.00 Boekbespreking. 14.30 Gevarieerd programma. 15.50 Gramofoonmuzlek. 16.00 Cyclus „De pro feet en zijn God" (III). 16.30 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuzlek. 16.56 Gramo- foonmuzlek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economi sche- en beursberichten. 17.30 Gramofoonmu zlek. 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Gramo foonmuzlek. 18.15 Het kwartier van den arbeid. 18.30 Utrechts Stedelijk Orchtst. 19.00 Actueel halfuur. 19,30 Gramofoonmuzlek, 19.45 Utrechts Stedelijk Orkest en solist. (Vanaf 30.15 alleen voor de Radio-Centrales die be schikken over een lijnverbinding met de studio). 20.45 Nederlandsche Motovereenlglng en solisten. 21.20 Fagot, fluit en plano. 31.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Engel- sehe uitzending: Dutch news Reel of gramo foonmuzlek. 22.15 Boyd Bachman en zijn or kest en de Ramblers en zang met planobege leiding (opn.). 28.16 Pianospel (opn.). 33.30— 24.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301,5 m. 7158.15 Zie Hilversum L 8.15 Gramofoon muzlek. 8.35—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gra mofoonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Lichte muziek (opn.). 12.00 Pianovoordracht en gramofoonmuzlek. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.05 Otto Hendriks en zijn orkest. 13.40 Voor de rUpere Jeugd. 14.00 Zang en plano. 14.35 Gramofoonmuzlek. 14.45 U en de muziek. 15.00 Cello en piano. 15.80 Oramofoonmuziek. 16.00 John Kristel en zijn orkest. 16.45 Gramofoonmuzlek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, eco nomische en beursberichten. 17.30 Potpourri van N.S.B.-liederen. 18.00 Cyclus: In een nieuw licht bezien (Voorbereid door de N.S.B.). 18.16 Klaas van Beeck en z()n orkest. 18.45 Voor den boer. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Gramofoonmuzlek. 19.45 Wetenswaardigheden van de week. 20.00 Gramofoonmuzlek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die be schikken over een lijnverbinding met de studio). 20.15 Bonte avond. 31.30 Causerie: „De Journaalfllm". 31.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 3200 B.N.O.: Toelichting op het Weermachtsberlcht. 22.10—22.15 AvondwUdlng. het huldeblijk. De burgerij van Woudenberg Reeft, zooals wij reeds meldden, uit erkentelijkheid voor de genoten gastvrijheid gedurende d^v oorlogs dagen van 1940, gelden Tnjeenge- braoht voor een huldeblijk aan de gemeente Wieringermeer. Dit huldeblijk, hetwelk bestaat uit een gebrandschilderd glas-in- lood-raam, in overleg met den hf. A. D. van Eek, hoofd van de bouw kundige afdeeling van de Wierin- germeerdirectie, ontworpen en uit gevoerd door den heer J. Valstar te De Bilt, en bestemd voor de raad zaal, zal op Zaterdag 13 December a.s. door een commissie uit de Wou- denhergsche burgerij worden over gedragen aan den burgemeester, die het geschenk voor de gemeente zal aanvaarden. Tot de genobdigden zullen o.m. behooren een tiental personen van de Evacuatie-commissie, die zich op zulk een voortreffelijke wijze beeft gekweten van haar taak om de geëvacueerde» door de geheele Wieringermeer te vervoeren. ALKMAAR. installatie officier van justitie. Gisteren werd te Alkmaar, voor den aanvang der civiele zitting der Alkmaarsche rechtbank, de nieuwe Officier van Justitie bij deze recht bank, Mr. de Bruyes Tack, als of licier geïnstalleerd. De president, Mr. Baron van Tuyl van Serooskerken wenschte Mr. de Bruyes Tack geluk met diens be noeming en voegde daaraan toe, dat het geregelde contact, dat tot dusver tusschen rechtbank en Mr. de Bruyes Tack als substituut-of ficier had bestaan, zich had ge kenmerkt door vlotheid en zakelijk heid. Mr. de Bruyes Tack zei, dat in het jaar, waarin hij Alkmaarsch substituut-officier is geweest, tus- sohen hem en de rechtbank een prettige samenwerking had bestaan In de toekomst zal hij zich ook la ten leiden door de overtuiging, die hij is toegedaan en waarin aan het recht een dienende en cultureele functie in de volksgemeenschap is toegedacht, volgens de orde, die spr. zag komen. Het speet spr. en hij was er ook door teleurgesteld dat de balie niet aanwezig was Van zijn kant zou de balie geen moeilijkheden in den weg Worden •gelegd, al had hij groot bezwaar te gen de analytische wetstoepassing, Vijf en twintig vijandelijke pantserwagens vernietigd ROME, 11 (Stefani). Het 557ste communiqué van het Itali- aansche hoofdkwartier luidt: „De vijandelijke druk op onze .stellingen aan het front van Sol- loem duurde gisteren voort. Ten Zuiden en ten Zuidwesten van To- broek plaatselijke gevechten, waar bij de divisie Trento 25 vijandelijke pantserwagens en vele andere ge mechaniseerde strijdmiddelen heeft vernietigd. Formaties van Italiaan- sche en Duitsche duikbommenwer pers hebben aanvallen gedaan op de havenwerken van Tobroek en op vijandelijke troepenconcentraties en strijdmiddelen in de zone vaai Tobroek. Bij luchtgevechten hebben Duitsche jagers 5 vijandelijke vlieg tuigen neergeschoten. In den na middag van 10 December heeft de vijand een luchtaanval op Tripoli gedaan, waardoor eenige branden werden veroorzaakt. Er waren geen slachtoffers. Vijandelijke oorlogsschepen heb ben gisteren Derna gebombardeerd en schade toegebracht aan het hoe- Ditaal „Principe di Piemonte" Senige gewonden onder het verple gende personeel. Een vijandelijke cruiser van middelbare tonnage, die aan deze actie deelnam, werd getroffen door onze torpedovlieg tuigen. Een vijandelijk vliegtuig heeft in den afgeloopen nacht eeni ge bommen laten vallen op de ha ven van Catania, er is geen schade aangericht; één gewonde. In den afgeloopen nacht is de vlootbasis La Valetta op Malta door onze luohtformaties gebombardeerd." De organisatie van de ijssport een uiteenzetting van het bestuur van den neder landschen SCHAA.tsen- rijdersbond. Het bestuur van den Nederlalftd- schen Schaatsenrijdersbond deelt het volgende mede: Naar aanleiding van ingekomen berichten, waaruit blijkt, dat in de provincie Noord-Holland verwar ring bestaat ten aanzien van de organisatie van de ijssport in Ne derland, kan gemeld worden, dat le. Wedstrijden op de schaats voor amateurs uitsluitend mogen worden georganiseerd door ijsver- eenigingen. welke zijn aangesloten bij den Nederlandschen Schaatsen- rijdersbond, na bekomen ^toestem ming van het bestuur. 2e. Wedstrijden op de schaats vor beroepsrijders uitsluitend mo gen worden georganiseerd door plaatselijke ijsvereenigingen, welke zich zullen aansluiten bij dèn nog te vormen Bond voor het beroeps- rijden. 3e. Toertochten op d% schaats (en éénmaal per seizoen een wed strijd over grooten afstand) uitslui tend mogen worden georganiseerd door de daarvoor aangewezen pro vinciale organisatie, in Noord-Hol land den voormaligen „IJsbond Hollands - Noorderkwartier", welke bond echter van naam dient te ver anderen en voortaan zal heeten „Provinciale Noord-Hollandsche lJsvereeniging voor het Toerisme op de Schaats". De organisatie van deze toertochten op de schaats zal dienen te geschieden in overeen stemming met de zienswijze van de Commissie voor het Toerisme, wel ke Commissie ié toegevoegd aan het Bestüur van den Nederlandschen Schaatsenrijdersbond. die hier zoo gaarne naar voren wordt gebracht en die slechts on- noodige moeilijkheden geeft. Maar misschien ligt op dit terréin een groote taak voor het openbaar mi nisterie. Spr. hoopte op samenwer king met allen en zei zijn bijzon dere aandacht te zullen blijven schenken aan de bescherming van de voedselvoorziening. SINT TANCRAS. geslaagd. Te Den Haag slaagde voor het diploma B scheepswerktuigkundi- ge eqrste gedeelte, onze plaatsge noot, de heer C. Tromp. verloren. Verloren en rechterwant, van bo-, ven afgezet met pels, aan de zijkant een split. Inlichtingen te verstrek ken aan den gemeente-veldwachter. BERGEN. ziekte burgemeester. De burgemeester heeft in verband met zijn gezondheidstoestand op medisch advies voor eenigen tijd ziekteverlof aangevraagd. De wethouder, de heer Macdonald zal tijdens de afwezigheid van den burgemeester, dezen vervangen. kasgeldleening. De commissaris der provincie Noordholland heeft goedgekeurd het besluit- van den burgemeester tot het aangaan van een kasgeld- leening voor den dienst 1942 tot een bedrag van ten hoogste- f250.000. schoolvacantie. De Kerstvacantie voor de openba re scholen is dit jaar bepaald van 19 December a.s. tot 6 Januari 1942. Italiaansch Weermachtberlcht f Duitschland strijd voor "N Europa Bolsjewieken zware verliezen toegebracht HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 11 Dec. (D.N.B.) Het opperbevel der weer macht deelt mede: „Bij den afweer van plaatse lijke aanvallen aan het Ooste lijke front zijn den vijand zwa re verliezen ^oegebracht. De (luchtmacht steunde de opera ties van het lager door geslaag de aanvallen op vijandelijke colonnes, concentraties van pantserwagens, versterkte stel lingen en achterwaartsche ver bindingen. In Noord-Afrika waren er gisteren geen belangrijke opera ties. Duitsche gevechtsvliegtui gen hebben concentraties van pantserwagens en auto's ver strooid. Voor de kust van Noord-Afrika zijn een Britsche kruiser en een torpedobootja- ger door Duitsche en Italiaan- sche vliégtuigen aangevallen en zwaar beschadigd. Kapitein Muencheberg heeft zijn zestigste overwinning in de lucht behaald. LANGED1JK. een jubileum. Met Kerstmis hoopt de eerw. broeder Gregorius Commandeur zijn 25-jarig professiefeest te her denken. De jubilaris was vele ja ren werkzaam aan het Voogdij-ge sticht te Heer bij Maastricht en verblijft thans in het Groot Semi narie te Liesbosch (Princenihage). oudkarspel. kooltelling „de een- dracht". De uitslag van de kooltelling bij de vereen. „De Eendracht" alhier was als volgt: Roode kool 125 wagons (124) Gele kool 89 wagons 98( D. witte kool 310 wagons (231 Uien 11 wagons(13%) Peen 3% wagon 12) Kroten wagon 1) Totaal 538*4 wagon (479%) De cijfers tusschen haakjes ge ven den voorraad aan per Decem ber 1940. DEN HELDER. beroepen. Beroepen te Asperen, cand. J. Bii- leveld, thans Ger. hulpprediker al hier. ANNA PAULOWNA lange vingers. De heer S. Wilma deed aangfite, dat uit zijn schuit, liggende in de Van Ewijckavaart, o.a. kaas en koek is ontvreemd. KOEDIJK. De gouden engel voor de radio. Naar wij vernemen zal dit jaar een radioreportage worden ge maakt van het Gouden Engelfeest, dat op Zondag 28 December wordt gevierd. Maandag 29 December wordt het resultaat uitgezonden in het programma van „Landmans- iust". Onder andere zal onze zes en tachtigjarige plaatsgenoot, de heer Jan Otto, in een vraaggesprek een en ander over do oorsprong van het feest vertellen, kinderzang zal worden opgenomen, enz. DE VAN 116. Er volgde een on derhoud, waar Piet wei nig van begreep en daarna hielpen eenige mannen met uitladen van de wijnzakken, en verdwenen, achter el kaar loopende. als een lange karavaan naar het dorp. De dikke me neer keek vol verba zing naar het blanke jongetje en grijnsde zoo vriendelijk, dat Piet niet kon nalaten eens aan de ringen in zijn neus te trekken. Doet hieraan meel 's-GRAVENHAGE. 11 Dec. De centrale propagandacommissie voor den verkoop der kinderpostzegels, verzoekt ons opneming van de vol gende lettergreep-puzzle: bak - be - bie - des -dig - eens - eer - gel - grens - in - in - ka - ke - la - la - ling - mat - na - noods - pa rook - su - ta - teer tig - tocht - ur - wacht - ze. Met behulp van deze 30 letter- greepen 12 woorden samen te stel len, waarvan de beteekenis hier ge geven wordt. Bij juiste samenstel ling dezer woorden, geven de b e- gin- en derde letters verti caal W- een zeer vriendelijk.verzoek te lezen. Omschrijving. 1. Wacht a. d. grens. 2. Blijk ge vende van eerbied. 3. Omschrijving, definitie'. 4. Tabak om te reoken. 5. Zuster-uit 't verhaal van „Prikkebeen". 6. Plechtige inkomst. 7. Bomvrij gewelf en verdedigings werken. 8. Zachtheid. 9. Lichamen, die min of meer den vorm van een kegel hebben. 10. Plotseling, op eens. 11. Te kort schieten in. 12. Zoo noodig, in het uiterste geval. De oplossing' (alleen het vriendelijk verzoek behoeft slechts vermeld te worden) kan worden ge zonden, per briefkaart v o o r 20 De cember aan: Secr. Centr. Propagan da Comm. v. d. Kinderpostzegels, Singel 362 huis, Amsterdam C. Voor de frankeering moeten tén minste twee kinderpostzegels van 5 cent gebruikt worden. Voor de juiste oplossingen zijn een groot aantal boekwerken be schikbaar gesteld, meêrendeels nieuwere romans. Zij, die 31 December a.s. niets ont vangen hebben, hebben gen prijs ge wonnen. inplaats van wit, blauw licht. Uit New-York: Amerikaansche lichttechnici heb ben uitgevonden, dat de beste ar beidsprestatie niet bij wit licht uit gevoerd wordt, maar bij groen, respectievelijk blauw. In een groote fabriek werde/i bijv. de motoren in- plaats van met het gebruikelijke zwart, blauwgroen geverfd en het gevolg was, dat sindsdien het aan tal ongevallen sterk teruggeloopen is. In een andere industrieele on derneming vermeerderde de kwali teit van de productie met 70 sinds men blauw licht gebruikte. Ook in ziekenhuizen is nu de ver lichting niet meer wit, maar blauw en men zegt, dat da operaties nu ook beter gelukken. (Vervolg van pa*. 2). Duitschland en Italië hebben zich met het oog hierop thans eindelijk gedwongen gezien overeenkomstig de bepalingen van het Driemogend hedenpact van 27 Sept. 1940 schou der aan schouder met Japan den strijd ter verdediging en daarmee handhaving van de vrijheid en on afhankelijkheid hunner volken en rijken tegen de Ver. Staten en En geland gemeenschappelijk te voe ren. GEEN AFZONDERLIJKE VREDE Oorlog wordt gemeenschappelijk gevoerd Deze drie mogendheden heb ben derhalve de volgende over een komst gesloten en op den daa van heden te Berlijn on derteekend: In het onwrikbaar besluit de wapens niet neer te leggen, al vorens de gemeenschanpelijke oorloa tegen de Ver. Staten van Amerika en Engeland tot een succesvol einde is gebracht, zijn de Duitsche regeorinq, de Italiaansche regeerlno en de Japansob* gegeerina het eens geworden over de volgende be palingen. Art L Duitschland. Italië en Japan zullen den hun door de 'Ver. Staten van Amerika en Engeland opgedronaen oorlog met alle, machtsmiddelen te -inner beschikking nemeen- echanpelük tot het victorieuze einde voeren. Art. 2. Bultschland, Italië en Ja pan verplichten zich zonder volle dige wederzijdsche toestemming WERKVERRUIMING EN DE KERSTWEEK Zooveel mogelijk wordt door gewerkt 'S-GRAVENHAGE, 11 Dec. In tegenstelling tot de regeling, wel ke vorige jaren gegolden heeft, zal dezen winter op de meeste werkvr ruimingsohjecten, indien althans de weersomstandigheden zulks toe laten, in de weken, waarin de Kerstdagen en de Nieuwjaarsdag vallen, doorgewerkt worden, behal ve op Zaterdag 27 December 1941. Op dezen Zaterdag zal het werk op alle werkyerruimingsobjecten stil liggen. Stopzetting van het werk gedu rende twee weken zal slechte plaats hebben voor die arbeiders, die in kampen gehuisvest of bij particu lieren ingekwartierd zijn, benevens voor#hen, die dagelijks per trein naar het werk vervoerd worden. Deze stopzetting zal duren van 22 December 1941 tot en met 3 Jan. 1942. De arbeiders, die slechts op de beide Kerstdagen, Zaterdag 27 De cember 1941 en op den Nieuwjaars dag niet zullen werken, ontvangen over die dagen wachtgeld, hetwelk berekend wordt naar de maatstaf van de vergoeding bij geoorloofd verzuim, dus naar het volle loon, verhoogd met de woonplaatstoela ge. Aanspraak pp wachtgeld over de Kerstdagen en den 27en Decem ber a.s. kunnen echter uitsluitend die arbeiders maken, die op 22, 23 en 24 December 1941 bij de werkver ruiming hebben gewerkt. Evenzoo zal het wachtgeld over den nieuw jaarsdag slechts aan hen toegekend worden, die de overige dagen van de week van 29 December 1941 t.m. 3 Januari 1942 bij de werkverrui ming werkzaam geweest zijn. Aan de arbeiders, voor wie het werk van 22 December 1941 t.m. 3 Janyari 1942 wordt stopgezet en die gedurende de week van 15 t.m. 20 December reeds bij de werkverrui ming hebben gewerkt, wordt over elk der beide stopzettingsweken een wachtgeld uitgekeerd dat voor de normaal te werk gestel den f 19.20 bedraagt in de 1ste gemeeriteklasse, f 17,75 in de 2de, f 16.30 in de 3de, f 15.10 in de 4e, f 13.90 in de 5de, f 12.75 in de 6de en f 12.— in de 7de gemeenteklasse. De aldus in het genot van wacht geld gestelde arbeiders komen niet in aanmerking voor de z.g. „emolu menten" en de Kerstgave, welke de arbeiders genieten, die volgens de steunregeling gesteund worden. noch met de Ver. Staten van Ame rika noch met Engeland een wa penstilstand of vrede te sluiten. Art. 3. Duitschland, Italië en Ja pan zullen ook na victorieuze be ëindiging van de» oorlog ten nauw ste samenwerken met het doel, een rechtvaardige reorganisatie tot stand te brengen in den zin van het driemogendheden verdrag, door hen op 27 Sept. 1940 gesloten. Art. 4. Deze overeenkomst treedt terstond bil haar onderteekening in merking en 'flft even lang van kracht als het Driemogendheden- pact van 27 Sept. 1940. De hooge contracteerende partijen zullen tij dig voor afloop van dezen geldig heidsduur overleg plegen over de nadere uitwerking van hun samen werking, zooals bepaald bij art 3. Het Duitsche volk, aldus vervolgde de Führer, beseft dit beslissend Uur van zijn bestaan. De Amerikaan sche president en zijn plutocrati sche clique hebben ons gedoopt als de volken der haveloozen. Dat is juist Maar de haveloozen willen leven en zij zullen in ieder geval berei ken, dat het weinige hetgeen zij hebben om van te leven, hun niet ook nog wordt ontroofd door de be zittende». Ik heb u in mijn eerste rede van 1 Sept. 1939 verzekerd, dat in de zen oorlog nóch wapengeweld nóch tijd Duitschland zullen overweldi gen. Ik wil mijn tegenstanders ook verzekeren, dat niet alleen geen wapengeweld of tijd ons zullen overweldigen, doch dat ook geen innerlijke twijfel ons kan doen wankelen bij onze plichtsvervul ling. Nooit meer aaneengesloten dan thans. Onze tegenstanders moeten zich niet vergissen. In do tweeduizend Jaar van de ons bekende Duitsche gescheidenis is ons volk nouit meer aanéén gesloten en eensgezind ge weest als thans. De Heer der we reld heeft de laatste jaren zooveel groots aan ons gewrocht, dat wij ons dankbaar buigen voor een voor zienigheid, die ons bedacht heeft met de eer leden van een zoo groot volk te mogen zijn. ZONDAG 14 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Nell. Noordacharwoude, geen dienst. Ouakarapel, voorm. 10.30 uur, Ds, Kapteyn, van Schagen. Winkel', geen dienst. Dirkshorn, nam. 3 uur, Ds. Nell. Burgerbrug. zie $t. Maartensbrug. St. Maartensbrug, nam, 3 uur, de heer A, Kalis. Oudeeluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur., Ds. Witkop. Eenigenburg en Petten, geen dienst. St. Maarten, nam. 3 uur, Ds. Wit kop. W armenhui zen, nam. 3 uur, Ds. Bloemhoff, van Heiloo. Heerhugowaard, geen dienst. Veen'huizen, voorm. 104.30 uur, Da. de Mooy. Oude Niedorp, nam. 3 uur, Ds. de Mooy. Nieuwe Niedorp, geen dienst kop. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Biemen. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Schoorl, zie Groet. Zuidscharwoude, voorm. 1050 uur, de heer C. A. Korrudörffer. Koedijk, geen dienst. Midden/meer. voorm. 10.30 uur, Ds. Meijer Drees. Wieringerwerf, naim. 2 uur, Ds. Lugit, Doopsgez. pred. te Wierin- gen. Heiloo, voorm. 10.30 uur, D». Bloe/mlhoff. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Huisduinen, voorm. 10.30 uur. Ds. van Wichen. Julianadorp, geen dienst, Wieringerwaand. voorm. 10.30 uur, de heer A. Kalis. Voorm, 11.45 Zondagsschool. Doopsgezinde Gemeenta Barsingerhorn, voorm. 10.45 uur, Ds. Oosterbaan. Na de gods dienstoefening ledenvertoevinig. Broek op Langendijk, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen. voorm. 10 uur, Canid. J. v. d. Mye, hulpprediker. Nam. 2.30 uur. Ds. S. Greving, v. Dirkshorn. H. Doop. Kolhorn. voorm. 10.30 u., Ds. Visch Nam. 3.30 uur. Ds. VlsCh. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Beneder. Breezand. voorm. 10.30 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de beer Boon. Nieuwe Niedorp (gebouw Ned. Herv. Kerk), voorm. 10 uur, sa menkomst. Schagerbrug, voorm. geen dienst. Naim. 2.30 uur (in de Ned. Herv. Kerk)..de heer F. van Rossum. Schagerbrug. Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst der Chr. Jonee/man- nenvereen. in het Evangelisatie- gebouw. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1). voorm. 10.30 uur. de heer Mol. v. Schoorl The Star of Hope Missioa. Julianadorp, nam. 3.30 uur, de heer .A. Vries, van Den Helder. On derwerp: „Een rijsje uit den Stam van Isal". SCHAGEN. 11 Dec. 15 Tijdkoeien f 250—300, 7 gelde koeien (magere) f 220—360. 205 id. (vette) voor de Centrale. 27 vaar zen f 170340. 22 graskalveren f80 160, 28 nuchtere kalveren voor de Centrale, 371 vette schapen voor de Centrale. 67 overhouders f 30 40, 3 bokken en geiten f 95—60, 6 magere varkens f 22—32. 40 biggen f 16—22. 250 kon 11 nen f l-O. WARMENHUÏZEN, 11 Dec. Aanvoer: 45100 Kg. roode "kool f 5.30. 40.000 Kg. gele kool f 5.20. 3500 Kg. witte kool f 3.40. 20800 Kg. Deensche witte kool f 3.40. NOORDSCHARWOTT>E. 11 Dee. (Officieele noteering). Aan voer f55200 Ke. roode kool f 5.30, 84800 Ke. gele kool f 5,20. 74700 Kg. Deensche witte kool f 3.40. 2900 Kg. groene kool. f 5.80. 200 Kg. peen (gewasschen) f 6.70. 1600 Ke. vr. witte kool f 3.t0. 3600 Kg. andiivie f 3.104.80. 200 Kg. spruitkool (ge- srhoomi) f 27. BR. OP LANGENDIJK, 11 Dec. (Offideele noteering). Aam voer: 67600 Kg. roode Jtool f 5.30, 133500 Kg. gele kool f 5.20. 53300 Kr. DeUenwihe witte kool f 3 40, 17300 Kg. Savove kool f 5 60. 900 «tuks bloemkool 9.40-v11 70. 2100 Kg. vroege witte kool f 3,40. 70? Kg. andijvie f 1.6&-&20.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 3