WITTE JASSEN IN DE SCHOOL Welke producten op gescheurd land ET KAD00 Vrijdag 12 December 1941 DAGBLAD VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER Tweede blad H Rekenles met afwisse ling. Pioniersarbeid van den school tand arts. Sub sidie dringend gewenscht. (Van onzen eigen verslaggever.) ET lijkt gewóón De klas is bezig zich te verma ken mét het uitrekenen hoeveel rente 5% f6847.25 opbrengt, wanneer het kapitaal uitstaat van 16 April tot 19 November. Meester loopt tusschen de ban ken door, fluistert Jantje in het oor dat hij om de oneven maanden moet denken, heeft één oogje op Kees, die met zijn linkerhand tel kens zoo verdacht in zijn kastje scharrelt, net of daar nog een over geschoten stukje Sinterklaastaai taai in verborgen zit en een twee de oogje op Trientje, die wat al te veel belangstelling toont voor het •chrift van haar buurvrouw Het is eigenlijk wat verwonder lijk, dat de kinderen niet méér aan dacht hebben voor hetgeen zich in een hoek van het lokaal, vlak bij de ramen, waar het dus het lichtst is, afspeelt Dat is namelijk niet gewoon. Twee menschen in witte jassen pakken een geheimzinnige kist uit, en zetten allerlei geheimzinnige glimmende dingen op een prontjes met een wit zeiltje gedekte tafel. Op het eerste gezicht lijkt het er het meeste op, dat ze een salon de beauté, een schoonheidsinstituut gaan openen, want er wordt een groote ieeren kappersstoel aange zeuld, stukjes, wat het meest op pijpaarde lijkt, geëtaleerd, en er wordt een instrument gemonteerd dat er ook al zoo watergolfperma- nentachtig uitziet. En eigenlijk is het ook een schoonheidsinstituut wat daar on der de bezige handen van het witte tweetal, een dame en een heer, groeit In het instituut van dokter De Jong en juffrouw Blaauiboer wordt er voor gezorgd dat zoo mogelijk een der schoonste be zittingen van den mensch tot in lengte van jaren waarlijk een schoon rijk bezit blijft. Zijn tanden en kiezen! Om U nu uit den droom te hel pen: in de zesde en zevende klas van de school van meester Leeu wen te 'Sint Maartensbrug,zijn de sohooltandarts en zijn assistente voor hun periodiek bezoek dezen morgen gekomen, en een groot ge deelte van de kinderen zal straks met een briefje naar huis gaan, waarop vader en moeder kunnen lezen, hoe het met het gebit van hun kroost gesteld is. P EN groot gedeelte van de kin- ■*-' deren, helaas, nog niet allen. Want de schoolartsendienst, vijf en een half jaar geleden- op initiatief van dokter De Vries, toen te Wie- ringerwaard gesticht, is nog steeds een particuliere instelling, welke zichzelf moet bedruipen uit de j&ar- lijksche eigenlijk te kleine bij dragen der ouders, en die van geen enkele gemeente een cent subsidie ontvangt. Dat is héél jammer, en al is daar om de waardeering voor hetgeen de dienst nog weet te bereiken ze ker nog grooter, dan wanneer de- dokter en zijn assistente bijvoorbeeld rijksambtenaren waren, de toestand is verre van bevredigend. Gelukkig, en nu laten we even dokter De Jong aan het woord, wordt de belangstelling der ouders voor ons werk steeds grooter, we hebben er nu kort geleden Wierin- germeer en Langelijk weer bijgekre- gen. Aan het aantal kinderen waar op bij 't stichten van den dienst gerekend was 4000 zijn we ech ter nog lang niet toe. we hebben er een 2000, verdeeld over 43 scho len. Hier in de Zijpe is het aantal deelnemers zeer bevredigend. Maar we hebben natuurlijk veel te kort geld. Onze installatie, die toch maar zeshonderd gulden kostte, is nog maar amper afbetaald, we moesten nu eigenlijk noodig een houtgas auto hebben, omdat het benzinege brek ons ook natuurlijk groote par ten speelt, we moesten eigenlijk nog yeel meer Het kan niet. De dienst moet, wil hij behoorlijk blijven functnoneeren over meer middelen kunnen be schikken, dan hij nu doet. Er is één lichtpunt, de overheid zal binnen kort waarschijnlijk meer doen dan „het gebruiktelijke-nut-er-van-inzien doch-de-beurs-dichthouden", we gaan den kant van algeheele tandverzorging op de scholen op. Het is ook o.a. een programma punt van den Nederlandschen Volksdienst. We zullen dus maar moed houden. 'T'ERWIJL dokter de Jong zoo aan 't vertellen is, heeft hij al .vijf, zes mondjes nagekeken en in tandartsengeheimtaal, alles aan juffrouw Blaauboer over de gebit ten verteld wat er te vertellen valt. De „goeden" worden er direct uitgeschoten, de kinderen van wie een tand of kies behandeld moet worden, komen straks opnieuw aan de beurt. De klas heeft er nauwe lijks aandacht voor. Er wordt niet gehuild en niet geschreeuwd; als Piet van de stoel is afgeklommen, staat Gerrit al weer klaar om erop te klauteren. „Vinden ze het naar, dokter", vragen wij, ons de vele onaange name minuten in 's tandartsen hei ligdom doorgebracht herinnerend, wanneer we met heilig ontzag de boor in gereedheid zien brengen. „Wel nee,", lacht dokter de Jong, „het doet op hun leeftijd immers nauwelijks pijn, en dande ou ders zijn er niet bij, ze hebben geen steun en houden zich natuurlijk groot voor de kameraadjes." Dat zien we aan Walter Kok, den eersten patiënt, van wien maar liefst drie kiezen gevuld moeten worden. Hij kijkt wel een beetje leelijker dan anders, maar hjj geeft geen kik en klimt na de behande ling even onbewogen van den stoel als hij er is opgeklommen. Het wa ren maar kleine gaatjes, vertelt de dokter, maar het is juist zoo noo dig om die te vullen, om een ze nuwbehandeling te voorkomen. „Trekt U ook wel eens?" Zelden. Soms een melkkies, waar ze last van hebben en in een heel enkel geval een blijvende kies, die te ver heen is om gered te kunnen worden. Het hoort tot de uitzonde ringen Kind na kind wordt ge holpen, de gegevens op een kaart systeem geboekt, en neg voor twaalf zijn de dokter en zijn as sistente hier klaar. Dan worden de spullen weer in gepakt, achter op den auto die nu nog maar af en toe kan rijden gebonden en 's middags is een andere school in de buurt aan de beurt. Het is hard werken, maar het is werk dat voldoening geeft, het op groeiende geslacht zal over een be ter gebit beschikken, dan het tegen woordige. Als de dienst kan blijven door werken! Daarvoor is, zooals aangetoond, steun noodig, veel steun. Laat die, in het belang van de volksgemeen schap aan deze sympathieke instel ling spoedig worden gegeven. Dan zal de pioniersarbeid van dokter de Jong en zijn assistente rijke vruchten afwerpen! GESLAAGDE „PLANTENMIDDAG" TE ALKMAAR. - ANIMO VOOR VOERBIETEN HET GROOTST. Koolzaad en erwten een ideale combinatie, Noord- holland zou 'Verbouw van erwten graag vrij gegeven zien. Te Alkmaar is een plantenteelt- middag gehouden waar Prof. Dorst uit Wapeningen gesproken heeft over de keuze der nieuwe gewassen bij scheuren van grasland. Een van de moeilijkheden, aldus spr., is de kwestie met welk soort land men te maken heeft, naast de kwa- liteitsbeoordeeling is van belang vroeg of laat scheuren. Voor verbouw op gescheurd land komen in aanmerking aardappe len. Aangeraden wordt vooral te ontsmetten tegen resatonia en aandacht te wijden aan kalibemes- ting. Indien niet wordt gesproeid, zijn de volgende soorten aan te beve len: Een Finsche vlammenwerper in actie aan het Oost-Karelische front, waar de bolsjewistische troepen ernstige nederlagen lijden tenge volge van den opmarsch der troe pen van de verbonden legers. (Orbis-Holland) Noordeling. Prümulle, Bevelan der, Alpha, Gloria: bij kaliegebrek dient men voorzichtig te zijn met Noorderling, Furore; bij kiemgevig- heid zijn aan te raden Noorder ling, Bintje en Industrie. Bij we lige loofvorming zullen Roode Ster en Industrie niet meevallen. Discussies. In verband met de opgedane ervaringen wordt aangeraden door den heer Verhoeve van den Phyto- pathologischen dienst, de op ge scheurd land verbouwde aardappe len niet aan te melden voor de keuring, maar deze in de consump tie te brengen. Bij de keuring zul len de resultaten tegenvallen. Medegedeeld wordt, dat er buiten vitriool, het komend jaar waar schijnlijk de beschikking over vol doende sproeimateriaal zal be staan. Over het algemeen is de indruk, dat men voor aardappelen iets die per scheurt dan voor andere ge wassen. Hierna wordt door den heer Groe- newoud een toelichting gegeven omtrent den verbouw van tarwe. Van <ie win tersoorten kan alleen nog de Juliana gezaaid worden. Te overdenken is de vraag of straks niet in aanmerking moet komen één overgangstarwe, als „Bersée" of „Ghantecler", dan wel een echte zomertarwe. Er blijkt iln de vergadering voor de overgangs tarwe geen belangstelling te be staan. De ervaringen daarmee zijn zeer slecht geweest. De ervaring in een groot deel van Noord-Holland is zoodanig, dat, be halve misschien het eerste jaar, men er goed aan doet de eerste 10 jaar geen halmgewassen te ver bouwen. Voor zoover de Duinstreek be treft, komt daar nog bij, dat de wildstand daar onder 't graan zul ke verwoestingen heeft aangericht, dat er daar van verbouw van graan gewassen niets kan komen. Ir. Lienesch ziet veel in Van Hoeks Tarwe en in Carma. De ani mo voor de Mansholts Witte schijnt dalend, die voor de Carma groeien de. Met het oog op de vreterij wordt geadviseerd op gescheurd weiland de graangewassen zoo ondiep mo gelijk te zaaien. Erwten. Een groote moeilijkheid voor Noordholland is, dat de ver- Van alles wat uit dorp en stad OUD EN NUW UIT WEST-FRIESLAND Et heugde der vanzelf nag as de dag van guster, dat Jan de Post met et tillegram kommen was, van dat ze dalek komme most omdat et met Arie niet goed gongZe wist dat et zoo gaan zou, der man was ok an de tering heengaan, maar ze was er toch van verskoten. De leste keer had ie al zaid: et loupt op et lessie moeder, "ze had et wel zien. ok, maar ze had em vanzelf moed insproken. Et most eerst weer ders voorjaar worre, maar dat et voorjaar wier hewwe ze em uitdroegen. Ze had em niet levend meer zien, en et was stil worren in der kluiske, want al liep Arie nou de deur niet plat, as ie om de tillefone te maken in et durp kwam of deeromtrent zou ie zen moeders huisie toch niet voor- bailoupe. D'r skondochter kwam twermaal in et jaar, as ze jarig was en met nuwe jaar, dat was al- taid zoo weest en dat zou wel zoo blaive ok. Ze hadde mekaar nooit hanst, et was voor Arie wel een goeie vrouw oor, deer niet van, maar een echte stadter, en et was met derlui maidje al krek even liens. Nei, ze was de leste jare an hartelekaid puur te kort kommen. Bets was in stad bleven, ze had pensioen vanzelf van Arie zen be trekking, dat was wel mooi as je an et raik wazze, en ze deid nag naaimaidjes houwe, dat ruttelde wel, maar aars, net et mooi was er of. Ze had er iemesdage nag met lomenie over sproken, en die vond et ok, maar die had toch ok zaid, dat et meskien ok wel wat an heur- aigen lagJa, boeremensche benne nou ienmaal staivig dorne- nie, had ze zaid, maar dat ie vort was, had ze nag ers deurprakke- zeerd en hai had toch aigelijk wel wat gelaikZellef gong ze ok maar twei keer in een jaar nei stad. as Bets jarig was en as Guur- tje jarig wasOf Guus zelle we zegge, et kaind was wel nei heur vernoemd, maar et was in stad een Guus worren. Ze had er eerst wel om snoft, dat et maidje zaide dat ze gien Guurtje noemd worre wou, en Arie en Bets dat bejaad hadde... maar ze had er later maar bai neerlaid. As je ouwer wiere, most je zooveul toegeve, dat kon er ok nag wel bai. Maar om nou zoomaar an te kommen... tusschen- taid... ze zouwe wel zegge... of met een kakboskip... nei... dat gong ok niet... Nou wou et maar daaie dat er net een kirrel an de deur kwam te janken met van zokke boekies, alle weke zeuven cente en as je den een half jaar lezen hadde, kreeg je een mooi kom en bakje of een mooie pop. As je inienen een half jaar betaalde, kreeg je et ok inienen vanzelf... Nou was ze wel gien lezer en kom en bakjes had ze nag zat, maar die pop had ze wel verbeelding van... en die man had zaid dat et verhaal gong ok over een moeder en een zeun, maar den in de houge kringe... Ze had et maar dein en ze had vaif en dertig stuivers geven en een pop kregen. Hai was wel niet zoo mooi as op et plaatje sting, maar et rooide er toch op en toe ze der Een snelle dief. De winkelier H. te Laren had de ontvangsten van den dag in een kasregister op zijn slaapkamer geborgen. Toen hij 10 minuten later daarin nog wat geld wilde doen. bemerkte hij, dat het register was leeggehaald. Een bedrag van 500 gulden wordt ver mist. De dief moet met een looper de winkeldeur hebben geopend en toen zeer snel zijn slag hebben ge slagen. Duisternisslachtoffer. De 63-ja rige S. P. de Groot te Delft, geraak te gisteravond, tengevolge van de duisternis, in de gracht van de Bra- bantsche Turfmarkt te Delft. Vrij spoedig kon hij op het droge gehol pen worden en aanvankelijk liet zich zijn toestand dan ook niet ern stig aanzien. In den loop van den nacht echter is het slachtoffer in het gasthuis, waarheen hij was ver voerd, overleden. Slachtplaats in een kippenren, Te Delft zijn gisteren twee fraudu leuze slachters aangehouden Hun abattoir was gevestigd in een kip penren, waar een gedeelte van de geslachte koeien nog werd aange troffen. De slachtplaats zag er wall gelijk uit. Bloed en afval lagen ver spreid op een oud en smerig vloer kleed. Uiteraard is het vleesc'h voor de consumptie afgekeurd. Wederom vrijspraak in de moord zaak te Holten. Het gerechts hof te Arnhem heeft heden uit spraak gedaan in de bekende moordzaak te Holten en de beide verdachten, den 51-jarigen gewezen politie-agent H. H. Th. Diesfeldt en zijn kostganger, den 31-jarigen klompenmaker G. Voortman, bei den uit Deventer, vrijgesproken. Onvoldoende verduisterd. De politie te Groningen heeft geduren de de laatste nachten in verschil lende stadsgedeelten controle ge houden op de naleving der verduis teringsvoorschriften. Sinds Maan dag jl. werden 236 processen-ver baal opgemaakt wegens het niet voldoende verduisterd hebben van woningen en gebouwen. bouw van erwten nog niet is vrijgegeven. Erwten en koolzaad zouden een prachtcombinatie vormen en de animo voor scheu ren zou zeker grooter zijn. Komt het zoover, dat, erwten wel verbouwd mogen worden, dan zul len van de groene erwten de korte soorten het meest geschikt zijri, van de rozijnerwten de Gruno, van de capucijners de Hala. Wat de haver betreft is -de ver gadering van oordeel, dat Binder de beste kansen zal geven. Over het algemeen blijkt de animo groot om bij scheuren van grasland te verbouwen. Voerbieten Hierbij zit de boer echter met het verleden. Het suikergehalte is op gescheurd land meestal laag, de bieten zijn vaak minder bewaar- baar. Zoo geeft men de voorkeur aan Groenkragen met een egoed gehalte. Daarnaast dient men ook de Rijkmakers te overwegen. Ge wezen wordt op de Teutonia Barres. De Groenkraagbieten zullen het ech ter wel winnen. Ir. Lienesch, die de leiding van deze goed bezochte en zeer geslaag de vergadering had, waarop de aanwezigen ruim gelegenheid had den hun ervaringen uit te wisse len, wees in zijn slotwoord op de voorlichting aan boer en bouwer, welke in dezen tijd meer dan ooit noodig is. zelf een hessie en een mussie en zok en zain voor braid had, was et een pracht. Trainbuur had er hande op mekaar sloegen en ze had beet zien dat die er ok puur tuur op had voor heur maidje. Maar dat kon niet, die was voor zus van Arie. De bus had er in stad brocht. Et was nag puur een endje loupe, en ze was blaid dat ze er was, want et was nag al zoo'n pak om mee te sjouwen... Afain, wat zouwe ze kaike... ja, domenie had toch wel gelaik, je moste niet zoo staif weze je wazze de ouste, je moste ok maar de waiste weze... et zou nou wel weer goed komme, nou kwamme heurlie ook wel ders meer moet je rekene en ze zou ze goed ontvange. Guurtje was wel een beetje groosk nest, met er twalef jare, maar toch wel een pittige maid, ze hield toch wel groot van der. De deur sting an. Et zou toch niks voor heur weze op zoo'n bo venhuis, je wiere mager van et trappeklimmen... Wat een hais... Er leek wel vollek, docht ze, toen ze op de gang boven hoorde lachen en en meisjesstem hoog uit schieten. In het halfdonker van het portaal morrelde ze aan de deurkruk en stapte binnen. Zonder kloppen van zelf, je wazze toch hai aigen? Vier paar verwonderde meisjes- oogen keken haar aan, vlogen van haar muilen n°ar haar kiepke van haar hultje naar het spoormandje in de rechter, naar het pak in de linkerhand. In het vijfde paar werd de blik donker, en een ver veelde stem trachtte het opko mend gegiechel te bezweren: „M'n grootmoeder... wat moet U hier nu ia vredesnaam?" Het had ave- Verloofd paar ging uit inbreken. - Te Soesterberg ig een verloofd paar gearresteerd, dat in een villa had ingebroken. De buit bestond uit f650.textielwaren en een schrijfmachine. Doodelijke val. De 44-jarige L. van Dam is in zijn woning arm de Blaerdorpstraat te Rotterdam van de trap gevallen. Toen huisge- nooten hem even later aantroffen, bleek de man reeds aan de gevol gen van den val te zijn overleden Verduistering door distributie- ambtenaar. De officier van justi tie te Groningen eischte gistermor gen een jaar gevangenisstraf tegen den kantoorbediende P. M. H., die als ambtenaar bij den gemeentelij ken distributiedienst te Groningen zich schuldig heeft gemaakt aan verduistering van een aantal boter en vetkaarten, met de uitreiking waarvan hij was belast. De recht bank zal over acht dagen uitspraak doen. Uit het Familieleven WIERINGERWAARD. BURGERLIJKE STAND. Over de maand Nov. 1941. Geboorten: Jacobus, zoon van Eg- bert van der Wal en van Christina Cornelia Mereiboer. Marijtje Geer tje, dochter van Cornelis Kaij en van Adriaantje Neeltje Hoogscha- gen. Huwelijken: Geene. Huwelijksaangifte: V. Cornelis Waiboer, 25 jaar, landbouwer en Trijntje de Wit, 24 jaar, zonder be roep. Overlijden: Grietje Otter, echtge- noote van Pieter Saai, oud 62 ja ren. Dirk Veeter, echtgenoot van Van Leeuwen, Dieuwertje. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Jan Bruin en echtgenoote van Texel N.H., Den Burg, Molenstraat 45. Petrus Jo- hannes Bleeker van Scihagen, Lage- Noord F 41. Teije Dijkhuizen van Avenhorn, wijk S 25. Mevr. Raspe, geb. Maria Molenaar van Koedijk, Kanaaldijk 131. Auke Bouwer van Opsterland, Langezwaag 165b. Hin- drik Busscher van Amsterdam, Latherusstraat 137hs. Vertrokken personen: Wilhelmi- na G. van Wort (echtgenoote van Dirk de Vries en kinderen naar Koedijk, Zeswielen, Wijk C ld. Lammechien Heres naar Nijmegen, -Scheidingsweg - 322. WINKEL, BURGERLIJKE STAND. Over de maand Nov. 1941. Geboren: Pleuntje, dochter van van Dijk, Roelof en van Visser, Eli- sabeth. Jantje, dochter van Stevens, Roelof, en van Veldman, Jantiena. Gehuwd: Geene. Overleden: Rentenaar, Maartje, oud 82 jaar, zonder beroep, weduwe van Dol, Albert, wonende te Win kel. Hoefsloot, Anna, oud 54 jaar, zonder beroep, echtgen. van Schip per, Piet. wonende te Winkel. Bak ker, Anna, oud 60 jaar, zonder be roep, echtgen. van de Graaf, Pieter, wonende te Winkel. Ingekomen personen: de Vulder, Jacobus en gezin, van Hoogwoud naar Winkel, C 37. Leek, Petronella A., van Oude Niedorp naar Winkel, E 7. Smit, Pieter, van Langedijk, Oudkarspel naar Winkel E 7. van der Heide, Jan, van Smallingerland naar Winkel C 38. Coljee, Adriana, van Hilversum naar Winkel C 36. rechtsohe uitwerking. De vriendin nen vonden het prachtigdie Guus, had altijd zoo opgeschept over de rijke familie op het land... nou, kon toch zoo wel zien dat dit een doodgewoon mensch was... „Je rij ke grootmoeder,» Guus," vroeg er een lief. „Die van al die koeien en die paarden Guus", informeerde een ander belangstellend... Raik, koeiè en peerde... zai opi, ken je begraipe. Men leven gien koe en geen peerd had... Guus stopte de woordenstroom. „Moe is niet thuis grootmoeder," zei ze, „de meisjes hebben vrij van daag... dit zijn mijn vriendinnen, we zijn samen aan het Ieeren, U komt erg ongelegen..." Dat zag opi wel, ze was niet blind... en ze zou de tred maar weer anneme... ze had boskippe in de stad, loog ze, want er aigen ken- ne lei te van zoo'n paar bienophip- perkes deid ze niet, vanzelf... maar nou moeder niet thuis was... Een brutaaltje had het papier vain het pak opengepeuterd, dat opoe op de tafel had gelegd... De pop kwam te voorschijn... Een pop... denderend zeg-., zeker voor jou Guus... knal... kijk es, een mutsje op... meenemen naar dans les straks zeg... hebben we neg eens lol... Voor Guus? Nei oor... zei opi... deer benne jollie soort maidjes veuls te groot voor... Bij Sjaan in de keuken dronk ze het kopje koffie, dat haar boven niet aangeboden was. De pop kreeg kleine AH van Trainbuur. En alles bleef zoo het was, twee maal per jaar bezoek. Van beide kanten. Efgé. (Alle rechten voorbehouden)/' Onzuiver Bloed-oorzaak van nameloos lijden en leed... Ook Rheumatiek is daar een ge volg van Rheumatiek die sloo- pende pijn, die ontstaat omdat scha delijke zuren zich ophoopen en vastzetten in spieren en spierweef sels, nu hier, dan daar. Rheuma- riek uit zich in vele vormen, maar de oorzaak is altijd onzuiver bloed, zooals de gevolgen heftige pijnen zijn. Die pijnen te verzachten die oorzaak weg te nemen U weer krachtig te maken en fit, dat is de taak van Kruschcn Salts. De weldadig versterkende uitwerking van Kruschen Salts regelmatig ge bruikt, is een gevolg van de ver hoogde actie van lever, nieren en ingewanden. Naarmate die wor den aangespoord zuiveren en filte ren ze alle schadelijke zuren uit Uw bloed. Volg toch het voor beeld van die duizenden dankbare gebruikers van Kruschen Salts. Be gin er óók mee! Kruschen zal U goed doen, sterker maken, krachtig, flink, vrij van pijn en vrij in Uwe bewegingen. Kruschen het oude beproefde recept sinds 1889. Bij alle Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41. N.V. Rowntree, Amsterdam. Iets dat niet wachten kan Gewonde soldaten, die thans op het slagveld in het Oosten liggen, mogen geen moment langer blijven liggen dan strikt noodzakelijk is. Want er heerscht reeds een felle koude daarginds en daarom moet nu meer dan ooit snel ingegrepen worden als het gaat om' het redden van menschenlevens. De Nederlandsche ambulance zal daarom een welkome hulpexpeditie zijn. Aan ons de taak, Nederlan ders, te zorgen dat het die Neder landsche ambulance aan niets ont breekt Onze eigen Nederlandsche ambu lance moet de beste zijn, die ooit werd uitgezonden. Stort daarom uw bijdragen, iets meer dan u kunt missen, op giro rekening. 87600. Nederlandsche Ambulance, Koninginngegr. 22, 's-Gravenhage. Lepelaar. Maria en zoon, van Schie dam naar Winkel A 45. Zijdewind, Cornelis, .van Schagen naar Winkel D 101. Laan, S ijvert W., van Centr. Bev. Reg. naar Winkel A 101, van Stipriaan, J. en echtg., van Amster dam naar Winkel B 58. Vertrokken personen: Hoefsloot, A. en dochter, van Winkel naar Amsterdam, Palm- gracht 16III. Bronsveld, Elisabeth, van Winkel naar Castricum, Bever- wijkerstr.weg 67. Korver. Jan en ge zin, van Winkel naar Wieringer- meer, Slootdorp, Slootweg 8. Quin- ten. Gideon en gezin van Winkel naar W'meer, Slootdorp, Brink 37. Kaaij, Gerrit en echtg. van Winkel naar Hensbroek, A 61. Verbuijt, Re- gina L., van Winkel naar Hoog woud. Oogjes, Hermina, van Winkel naar Den Helder. Keizersgracht 128 Sochatzij, Klara B., van Winkel naar Ermelo, Leuvenumscheweg 100 de Ruijter, Jacobus, van Winkel naar W'meer, Middenmeer, Sport- straat 3. van den Berg, Harm en echtg. van Winkel naar Centr. Bev. Reg., 's-Gravenhage. Kater, Jan en gezin, van Winkel naar idem; van der Rijt, Willem en gezin, van Win kel naar idem. Postmus, Jacob en gezin, van Winkel naar idem. Wit, Pieter, van Winkel naar Schagen. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petrus Hubertus, zoon van R. Gh. Pijnacker en G. M. Stroó- per; Theodorus Johannes, zoon van Joh. B. van Duin en Th. Nuij; Jan- nie, dochter van L. J. W. Buter en Ph. G. Roets; Bronno, zoon van Chr. E. Ufkes en J. Schut; Alida Jacoba, dochter van G. Th. Weijers en M. Lammerse. Getrouwd: R. F. van Bastelaere en M. Broers; D. Purmer en Th. J. Geense. Overleden: B. Keppel, oud 73 jr., wed. T. Harder-Ellen, oud 78 jr., Tj. Wit, oud 91 jr. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: H. van de Werken en gezin. Koningsweg 28 van 's-Gra venhage, Rembrandstraat 111; J. v. d. Zee, Boermansweg 17, van Bols- ward, KI. Henigstepad 2; G. van der Burg, Molenvaart 16S, van Ur- sem. Rustenburg B 55; M. Hoog land. Kerkweg 2c van Zijpe, Oude sl-uis H 30; mej. W. R. Fijnheer, Hyacintenstraat 21, van Den Hel der, le Bmmadwarsstraat 1: mej. W. N. Boontjes, Sdhorweg 17, van Den Helder, Dahliastraat. 47. Vertrokken: C. Keijzer naar Rot terdam. Schiekade 3öb; mej. Joh. Haverkorn naar Amsterdam, Groen van Prinstererstraat 90; mej. J. Voortfhuijzen naar Zaandam, Ha- nep ad 31b; mej. W. Voorthuijizen naar Zaandam, Oostzijde 31, mei. J. Blok naar Gouda, J. v. Rienesse- pls 6.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 5