„Ik wou zoo graag,..." Vieeschwaren Uitgebreide boterbonnenzwendel Geldige bonnen voor voedingsmiddelen DE LUISTERWEDSTRIJD VOOR DE ACTIE DER KINDER POSTZEGELS. Gelijk reeds eerder gemeld, zal op Tweeden Kerstdag des middags van 13.40 tot 14 uur een groote luisterwedstrijd door den Neder- landschen omroep worden uitgezon den ten behoeve van de actie voor de kinderpostzegels. Gedurende de ze twintig minuten zal'een dieren fabel getiteld: „Ik wou zoo graag..." worden gegeven, welke samenge steld is door den heer Toon Ram melt te Amsterdam, die dergelijke luisterwedstrijden herhaaldelijk verzorgde voor den K.R.O. In het hier genoemde spel treden naast een verhaler, elf dieren op, die niet met name genoemd wor den. Het is de taak van de luiste raars, te raden, wélke dieren dit zijn. De namen moeten onder el kander genoteerd worden. De voor letters van de dieren vórmen, in de .volgorde waarin zij zijn opgeschre ven, een woord, dat ingezonden moet worden aan een nader voor den microfoon te pielden adres. Dit woord moeten de luisteraars inzenden op een briefkaart, met ten minste 2 kinderpostze gels van.5 cent. De prijzen. Voor dezen luisterwedstrijd heeft de Centr. Prop. Comm. voor de Wel dadigheidspostzegels een groot aan tal bijzondere prijzen verkregen. Allereerst zijn er twee hoofdprijzen: een half jaar gratis abonnement op de Ned. Spoorwegen 2e klasse en een half jaar gratis abonnement 3e klasse. Deze abonnementen kunnen in het jaar 1942 op een datum in gaan naar keuze van de(n) win nares).- Zij zijn voor overdracht vatbaar, d.w.z. voor iemand, die er geen gebruik, van kan of wenscht te maken, bestaat de gelegenheid, dezen prijs aan een ander over te dragen. Naast deze hoofdprijzen zijn er nog eenige honderden andere prij zen, zilveren voorwerpen, radiotoe stellen, waardebons, van groote fir ma's in den lande, benevens een zeer groot aantal nieuwe romans en fraaie kalenders voor het jaar 1942. Ook aan de belangen van de sportliefhebbers (schaatsenrijden, tennissport, enz.) is in ruime mate gedacht. De trekking van de prijzen zal in de eerste helft van de maand Januari onder toezicht van een Amsterdamschen notaris geschie den. beter en goedkooper 'S^RAVENHAGE, 19 Dec. Met ingang van heden is het vleesóh- verbruik in ons land zoodanig ge regeld, dat de vieeschwaren, die in den winkel verkocht zullen mogen worden, eenerzijds aanzienlijk in kwaliteit zijn verbeterd en ander zijds veel goedkooper zijn gewor den dan zij tot nu toe waren. De gemachtigde voor de prijzen ves tigt er de aandacht op, dat in de staatscourant een beschikking is gepubliceerd, waarin de prijzen voor de vieeschwaren, die nog ver bruikt mogen worden, zijn bepaald. Dit zijn leverkaas, zure zult, cor- ned beaf, gebraden gehakt, lever pastei in flacons en rookvleesch. Bovendien zijn de prijzen vastge steld voor worstsoorten en voor de slachtafvallen, zooals kop, tong en de organen van het geslachte dier, die in den slagerswinkel mogen worden verkocht. Men raadplege hiervoor de offi- cieele publicatie die in de bladen is' verschenen. Toezicht op bank en credietwezen Secretaris-Generaal en Di rectie der Nederlandsche Bank treden controleerend op. In het Verordeningenblad is op genomen een besluit van den Secre taris-Generaal voor Bijzondere Eco nomische Zaken en. van de Secreta rissen-Generaal van de departemen ten van Financiën, van Justitie, van Handel, Nijverheid en Scheep vaart en van Binnenlandsche Za ken, betreffende het Bank- en Cre dietwezen. Dit besluit verstaat onder: .,Cre- dietinstelling": iedere onderneming, welke als beroep of bedrijf bank- of credietzaken verricht en welke binnen het grondgebied van Neder land gevestigd is en haar bedrijf uitoefent of in dit gebied bijkanto ren, agentschappen of blijvende vertegenwoordigingen heeft. Het algemeen toezicht op de cre- dietinstellingen berust bij den secre taris-generaal, die ten aanzien van principieele vraagstukken in over leg met de directie van de Neder landsche Bank handelt. De feitelijke uitoefening van het toezicht geschiedt door de directie van de Nederlandsche Bank, voor zoover de Secretaris-Generaal zich deze niet in bepaalde gevallen voor behoudt of daarmede andere in stanties belast. De Secretaris-Generaal is bevoegd voorschriften te geven ter regeling van rente, provisiën, commissiën of soortgelijke vergoedingen in het bank- en credietbedrijf. Het besluit treedt heden in wer king. Het gebrek aan kleingeld Invoering van den zinken stuiver. 'S-GRAVENHAGE, 19 Dec. In de Staatscrt. is opgenomen een be sluit van den secr.-gen. van het dep. van Financiën tot invoering van den zinken stuiver. Hierbij worden verschillende artikelen van de Muntwet 1901 gewijzigd en aan gevuld, waarbij de stuiver in zink wordt ingevoerd. Bepaald wordt o.a., dat niemand verplicht is stui vers tot een hooger hedrag dan één gulden aan te nemen. Omtrent den beeldenaar van den zinken stuiver wordt het volgende bepaald. Op de voorzijde in een vierkant het zonne- symbool en de Saksische paarden koppen, waaronder op een band „Nederland". Op de keerzijde de waarde-aanduiding 5 c. op gear ceerd veld, ter weerszijden golven en korenaren, benevens het jaar tal en het muntteeken. De stukken hebben den vorm van een vierkant, de hoekpunten zijn afgerond. Het besluit treedt heden in werking. Minder honden fokken 1 Geen voederkaarten voor pups. Het rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat alle tot dusverre uit gereikte distributiekaarten voor honden- en kattenbrood vóór 31 December 1941 gezonden moeten worden naar de sectie Bijzondere Diergroepen van genoemd rijksbu reau, Prins Hendrikplein 2, Apel doorn. Aan de op te zenden kaarten moeten aanwezig zijn de bonnen no.'s 2, 3, 20, 21, 22, 24 en 26. Bij het ontbreken van een of meer van deze bonnen of bij inzending na 31 December, zal in geen geval een nieuwe kaart worden uitgereikt. De bonnen nos. 18 en 19 dient men voor opzending van de kaart te ver wijderen en dus niet mede te zenden, aangezien deze bonnen gel dig zijn voor respectievelijk Jan. en Febr. 1942. Tevens wordt medegedeeld, dat de voedselpositie het noodzakelijk maakt, dat de aanfok voor honden zooveel mogelijk achterwege blijft. Derhalve zal voor pups in het jaar 1942 in het algeineen geen voeder- kaart worden uitgereikt. Het „kabouterhuis" als smokkelcentrom. Een uitgebreiden bonnenzwendel te Baarn, waarbij het gaat om drie duizend boterbonnen, is de crisis controledienst, in samenwerking met de Haagsche politie, op het spoor gekomen. Het had namelijk reeds lang de aandacht getrokken, dat er zoowel in Den Haag als te Amsterdam een groote handel in boterbonnen plaats vond, waarbij men eerst niet kon nagaan, van waar deze bonnen kwamen. Nasporingen brachten evenwel aan het licht, dat als plaats van herkomst moest worden aange nomen' de gemeente Soest. Soest was in het voorjaar van 1941, toen de Haagsche politie een grooten zwendel in kaasbonnen op het spoor was, reeds eerder ter sprake geko men en men had toen de verzamel plaats, der daders, een houten huis je in de Soester zandverstuiving, het „kabouterhuis" genaamd, ont dekt. Ook bij dezen boterbonnen- zwendel bleek dit kabouterhuis weer eens een rol te spelen, in zoo verre, dat de bewoner, D. H. Ho- gervoret genaamd, die voorgeeft natuurgeneeskundige te zijn en lei der is van een godsdienstige secte, thans als de hoofddader kan wor den aangemerkt. „Gevonden." Bij het verhoor gaf deze Hoger- vorst toe, dat de boterbonnen van hem afkomstig waren, en dat hij deze bonnen gevonden had in het distributiekantoor te Soest. Toen hij namelijk op een dag 'ten distri- butiekantore moest zijn, had hij onder een tafel van een der ambte naren een pakket boterkaarten zien liggen en die medegenomen. Het verhaal bleek van A tot Z gefanta seerd te zijn. Op het distributiekan toor had men nimmer een pak- bo terkaarten vermist. H. blijft echter zijn verklaringen van de vondst van de bonnen staan de houden. OOK HUISDUIVEN VALLEN ONDER DE DUIVENCONTROLE. Als gevolg van daaromtrent ge stelde vragen heeft de Höhere Wehrmacht Nachrichten-Offizier bekend gemaakt, dat ook de zooge naamde „huisduiven", die door sommigen, vooral ten plattelande, in een kooi of hokje binnenhuis worden gehouden, onder de bepa lingen van de controle op post- en sierduiven vallen. De houders van huisduiven die nen lid te zijn van den Nederland- schen Bond van Sierduiven-fok- kers-vereenigingen, van Beverning- laan 36, te Gouda. Wil men als be zitter van huisduiven niet in moei lijkheden geraken, dan diene men- met 't bovenstaande rekening te houden, Italiaansch Weermachtbericht LUCHTAANVALLEN OP ENGEL- SCHE VLOOTSTRIJDKRACHTEN. ROME, 19 Dec. In zijn weer machtbericht no. 566 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het vol gende bekend: Hevige gevechten zijn gaande in het Oostelijke deel van de Dzjebel in Cyrenaica rondom Derna, waar de vijand, met den steun van uit Egypte aangekomen nieuwe pant serstrijdkrachten, zijn druk op de troepen van de as verscherpt, die strijden met een voorbeeldige vast houdendheid. Aan het front van Bardia en Solloem: activiteit vari de artillerie. Een aanval van pant serwagens werd afgeslagen. Itali aansche en Duitsche lucht formaties ondernamen met voortreffelijk re sultaat bombardementen in duik vlucht op colonnes die zich op marsch bevonden. De vijand ver loor dertien vliegtuigen. Vier daar van werden neergehaald door onze jagers, zeven door Duitsche jagers en twee door het luchtdoelgeschut. Drie Italiaansche vliegtuigen wor den vermist. In den middag van 17 Dec. vielen eskaders torpedovlieg- tuïgen in achtereenvolgende gol ven in de wateren van Cyrenaica belangrijke Engelsche vlootstrijd- krachten aan. Drie kruisers wer dén zwaar getroffen. Gisteren werd nog een kruiser door de torpedo's van onze vliegtuigen nabij Malta geraakt. Duitsche torpedovliegtui- gen hebben op hun beurt een groo ten vijandelijken kruiser geraakt, die in brand vluog. Twee van onze torpedovliegtuigen zijn niet op hun steunpunten teruggekeerd. Anderen keerden terug met aan boord doo- den en gewonden. Tijdens den laatsten aanval op Tarente zijn zes vijandelijke vlieg tuigen omlaag geschoten, zooals de vijand zelf toegeeft, en dus niet drie machines, zooals was beken I ge maakt in het Italiaansche weer- ma<.h*bericht no. 562. Dc wereld in weinig woorden Leider der Lagerhuis-oppositie over leden. Do plaatsvervangende voorzitter der arbeidersfractie in het Engelsche Lagerhuis, H. S. Lees-Smith, die tevens leider der oppositie was, is te Londen op 63- jarigen leeftijd overleden. Dienstplicht voor ongehuwde vrou wen in Engeland. De Engelsche koning heeft naar de Britsche be richtendienst meldt, de proclamatie onderteekenil, waardoor alle onge huwde vrouwen tusschen 20 en 30 jaar vallen onder den dienstplicht bij de militaire hulpdiensten. Japansche diplomaten uitgeleverd. Bij het aandoen van Hio de'Ja- neiro door het Amerikaansche s.s. Brasil, werd bekend, dat vijf op reis naar Zuid-Amerika zijnde Ja pansche diplomaten op het eiland Barbados aan de Engelsche auto riteiten zijn uitgeleverd. Geen regeeringswijziging in Frank rijk. In bevoegde kringen wor den alle geruchten over een aan staande wijziging in de Fransche regeering zonder eenigen grond ge noemd. De Finsche begrooting aangenomen. De Finsche begrooting voor. 1942 is thans in derde lezing definitief door den Rijksdag aangenomen. Het totaal der uitgaven bedraagt 11.069.735.000 Finsche mark, dat. der inkomsten 11:071.613:200 - Finsche mark. i Sociaal arbeidsfront in Frankrijk. De leider van den Rassemble- ment National Populaire, Marcel Deat, heeft een 'nieuwe organisatie op sociaal-economisch terrein ge sticht, genaamd sociaal arbeids front (Front Social du Travail). Dfe leden hier behoeven niet beslist lid van den Rassemblement te zijn. KOERS OOST. De lotsverbondenheid op leven en dood met het Duitsche broedervolk: „Koers Oost!" Dat beteekent voor vele Nederlanders een radicale koerswijziging. Koers West, wis geen volksbelang. Schijnbaar was alles in orde, in w e r k e 1 ij k- h e i d echter zou het met deze koers het schip op de klippen zijn geloopen en vergaan. Koerswijziging dus, het roer om, niettegenstaande de hooge golven der revolutie het schip telkens weer uit dien koers trachten te slaan. Het is geen gemakkelijke taak voor stuurman en bemanning, maar Nederlandsche nationaal-so- cialisten zijn gewend aan moeilijk heden en gevaren en zij durven de consequenties van hun politiek te aanvaarden. Koers Oost, dus lotsverbonden op leven en dood. Dat beteekent ook, dat ginds aan het Oostfront plich ten te vervullen zijn. Daarom strij den ddar nu reeds duizenden Ne derlanders schouder aan schouder met de Duitsche soldaten. Landgenoot, ook üw blik dient naar het Oosten gericht te zijn. Ook üw plicht is het den vijand der Germaansche volkeren te bestrij den. Het is een grootsche taak, want het gaat om de toekomst van ons land en volk. Als goed Neder lander en waarachtig Christen zult u begrijpen dat uw plaats is in de gelederen van ons legioen, naast de duizenden landgenooten die den juisten koers houden en het voorbeeld geven. Volgt dit voor beeld, meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koninginnegracht 22, Den Haag. P.T'T. met KERSTMIS Op Tweeden Kerstdag geen bestelling. De P.T.T.-kantoren hebben beide Kerstdagen dienst als op Zondag. Dit beteekent, dat ook op Tweeden Kerstdag dit jaar geen bestelling zal plaats hebben, niet van brieven, enz., maar ook niet van pakketten. Bij het verzenden van pakketten met een inhoud, die aan bederf on derhevig is, houde men daarmede rekening. Het centrale girokantoor te 's-Gra- venhage is niet alleen op de beide Kerstdagen, maar ook op Zaterdag 27 December en zooals van zelf spreekt, op Zondag 28 December, dus vier dagen achter elkaar, ge sloten. JAN SLUYTERS IN ZIJN WERK. Rede van Prol. Goedewaa- gen. De kunstschilder Jan Sluyters is op 17 dezer zestig jaar geworden, een feit, dat de directie van het Haagsche gemeentemuseum gaarne heeft beschouwd als een gelegen heid om een tentoonstelling van zijn veelomvattend werk in te rich ten. Bij de opening der tentoonstel ling heeft Prof. Dr. Goedewaagen secretaris-generaal van het depar tement van volksvoorlichting en kunsten, gesproken en er op gewe zen, dat het werk van Sluyters ken merkend Nederlandsch is, doordat het ontelbare invloeden van buiten op zich heeft laten inwerken, maar na een tijd van wachtend experi menteeren, den eigen volkschen vorm en inhoud vond. Niet alleen echter is Sluyters een vertegenwoordiger van onzen volks geest, ook de tijdgeest, het dyna misch element in den volksgeest, vindt in zijn levenswerk gestalte. Daarom danken wij Sluyters voor wat hij ons volk gaf: een teeken en een beeld van zijn beter zelf, dat uit de woeling onzer dagen straks positief, sterk en breed zal oprij; zen. Zulk een beeld hebben wij thans noodig en dengeen, die het schept, aldus besloot spr., wenschen wij de kracht ons nog langer te .verrijken,. DONKERE DAGEN VOOR KERSTMIS Ook jiü denkt W.H.N. aan het lenigen van den nood, waarin nog tal van landgenooten ver- keeren. Helpt mede de donkere dagen van deze behoeftigen te verlichten. Steunt de Kerstcollecte. Dit kunt ge met een gift, maar ook door U op te geven als col lectant. Vooral de jeugd kan zich ver dienstelijk maken door te hel pen met collecteeren. Het gaat niet om Winterhulp Nederland Het gaat om Uw behoeftige landgenooten! KRANS GELEGD OP HET GRAF VAN HERTOG VAN REICHSTADT. PARIJS, 18 Dec. De A.N.P.- correspondent meldt: Donderdag morgen is in naam van Pétain door de Brinon een krans gelegd op het graf van „1' Aiglon", om den eersten verjaardag van den terug keer van de asch van den zoon van Napqleon te herdenken. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 21 DECEMBER. Hilversum L 415.5 m. 8.00 Gewijde muziek (gr. pl.). 8,30 B.N.O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.00 Voor de Jeugd. 9.30 Orambloonmuziek. 10.45 Utrechts Stedelijk Orchest en solist (opn.J. 11.30 Meisjeskoor „De Krekels". 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B.N.O.Nleuws- en economische berichten. 13.00 Oramofoorf- muziek. 13.05 Nederlandsch Verbond voor 81b- bekunde. Wie en wat waren onze voorouders. 13.20 Viool en piano. 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 14.40 Accordeonvereniging „Aals meer". 15.00 John Kristel en zijn orkest. 15.45 Operette „Die lustige Witwe". 16.50 Gramo foonmuzlek. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.45 Sollstenooncert. 18,20 Sport van den dag. 18.50 Gramofoonmuzlek. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 „Van wtntersche vreugden en ongeneugten", muzikaal programma. 20.15 Gramofoonmuzlek. 20.45 Radlotooneel. 21.30 Gramofoonmuzlek. 21,45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: An American sees Hol land. (Voor de Radio-Centrales: Gramofoon muzlek). 22.15 Amusementsorkest en solist (opn.). 22,5524.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301,5 m. 8.00 Gramofoonmuzlek. 8.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.00 Vroeg dienst. 10.00 Gramofoonmuzlek. 10.15 Zondag morgen zonder zorgen. 11.45 Oramoloonmu- zlek. 12.00 Cyclus ..God en het kwaad ln de wereld" (opn.). 12.15 Solisten, koor en om roeporkest. 12.46 B.N.O.: Nieuws- en economi sche berichten. 13.00 Ramblers en solist. 14.00 Bespreking van de Symphonla-reeks. 14.15 Omroep-Symphonle-orkest, solist en gramo foonmuzlek. 16.00 Historische banden, onbe kende facetten van Nederlands Geschiedenis. 16,30 Claveclmbelvoordracht. 17.00 Duitsche taalcursus. 17.25 Gramofoonmuzlek. 17.30 Voordracht. 17.45 B.N.O.: Nieuwsberichten en sportuitslagen. 18.00 Gramofoonmuzlek. 18.15 Zang en Instrumentaal ensemble. 18.30 Onze Nederlandsche taalclub. 19.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 19.20 Gramofoonmuzlek. 19.45 De spiegel van de week. 20.00 Gramofoonmuzlek. 20.15 Vierhandige pianovoordracht, 21.00 Cau- ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 21 Dec. t.m. 27 Dec. 1941 49-4 brood 49 brood 49 vleesch 49 vl.war. 49-A melk I 49Roode R melkkaart 4 rants. brood of rantsoen gebak Vi rantsoen vleesch of 1 rantsoen vl.waren 3y<i liter melk 49-A aardap 49-B aardap. 30 Nov. t.m. 150 algem. 2e periode cacao 155 algem. 156 algem. 151 tm. 154 algemeen F en G rijst 161 algem. 162 algem. 163 algem. 157 t.m. 160 en 167 alg. 1% liter 1% Kg. y2Kg. melk T aardappelen aardappelen 27 Dec. 1941 1 Kg. suiker 50 gram cacao 250 gram koffie- surrogaat 500 gram jam 1 rantsoen bloem, brd. of gebak rijst havermout of peulvr. gort vermicelli of maizena kaas 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram 10 Dec. t.m. 27 Dec. 1941 55-56 boter j 125 gram boter 55-56 vet I 125 gram boter met reductie Bijzondere rantsoenen 21 Dec. t.m. 31 Jan. 1942 57 boter 1125 gram boter 57 vet 1125 gram boter m. I reductie Beschikbaar per persoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20 jaar vol was senen een heid in tijdvak van één week I'/jI 7 3 3'/J l»/4 3'/g «/2 13A 5'/4 Vl l'/4 3'/j v2 rants liter liter kg kg in tijdvak van vier weken 250 500 4 500 250 250 100 500 100 500 250 500 250 250 250 250 100 500 kg gram gram rants. gram gram gram gram ét ram in tijdvak van 19 dagen 250 500 500 500 gram GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 14 petroleum 23 petroleum 07 KF brandst.1) 01 tm 04 HK brandst. 05 tm 07 HK brandst. 08 HK brandst2 01 tm 11 CV brandst. 12 tm 20 CV brandst. Ie lm 4e per. brandst 5e tm 6e per. brandst 164 E E algemeen zeep toiletzeep textiel (mannen) geeft recht op 't koo- pen van 2 L. petro leum 1 eenheid brandst. 1 rantsoen j zeep i 75 gr. toi letzeep 80% 50 gram scheerzeep 6 Oct 1941 23 Nov. 1941 1 Dec. 1941 1 Dec. 1941 1 Sept. 1941 27 Dec. 1941 3 Jan. 194Z- 31 Jan. 1942 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 31 Dec. 1941 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 31 Dec. 1941 31 Dec. 1941 31 Dec. 1941 1) Hierop 21 Hierop geen antbraciet verkrijgbaar uitsluitend turf verkrijgbaar DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG Na Zaterdag 20 Dec.: 48 brood, vleesch, vieeschwaren, melk I, aardappelen. EEN RANTSOEN brood 100 gram pebak 75 gram 100 gram 140 gram 300 gram 400 gram 500 gram 'vleesch. 100 gram 150 gram vieesch waren 75 gram 75 gram 100 gram 125 gram 150 gram jam 500 gram bloem 70 gram rijst 250 gram havermout 250 gram port 250 gram vermicelli 100 gram maizena 100 gram 100 gram brand stoffen 1 HL 2 H.L. 110 K G. 75 K.G. 150 K.G. 300 stuks 450 stuks zeep 275 K.G. 200 K.G. 90 gram 150 gram 100 gram 150 gram 200 gram 250 gram het doen brood beschuit, wafels, biscuits, koekjes, of speculaas, of koek, of cake, of gevuld klein korstgebak, of gevuld groot korstgebak, taart, gebakjes gerookt of gekookt vleesch, of gerookte worstsoorten, of gekookte worstsoorten of leverartikelen, tongeworst, nierbrood, of bloedworst, zure zult jam, siroop, honing enz. tarwebloem, -meel. roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aard- appelmeelvlokken, gruttemeèl gort, gortmout, gortbloera, grutten, grut temeel, rijstgries, aardappel-tapioca vermicelli, macaroni, spaghetti maizena, sago, aardappelmeer, of zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder (max. 75 kg.) anthraciet, steenkolen, in dustriebriketten, eierbriketten of cokes, gascokes, of bruinkoolbriketten, of petroleumcokes, of cokêsbries, cokesgruis, of persturf. of baggerturf, of turf uit de Peel, of andere soorten turf huishoudzeep, of eenheidstoiletzeep, of zachte zeep (samenst. na 31 Aug. 1941) of zachte zeep (samenst. 1 Jan.-31 Aug. '41 of zachte zeep (samenst. vóór 1 Jan. 1941, of zeeppoeder, of wasschen van-20 KG. droge vuile wasch serie: „Naar Oostland willen wij rijden". 21.15 Slndlng-Herdenklngs-programma. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toelichting op het weermachtsberlcht. 22.10 Gramofoonmu zlek. 22.15—24.00 Zie Hilversum L MAANDAG DECEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.65 Gramofoonmuzlek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuzlek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.4b Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmu zlek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Zang, plano en gramofoon muzlek. 12.25 Nederlandsch Kamerorkest en soliste (opn.), 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Het Nationale trio. 13.45 Orgelconcert en zang. 14.15 Salonorkest. 15.00 Voor de ytouw. 15.45 Gramofoonmuzlek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Kinderkoor Zanglust. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 18.00 Landmails lust. 18.30 Frans van Cappelle en zijn Musette-orkest en soliste. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Rotterdamsch Phllharmonisch orkest, Solist en gramofoonmuzlek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 21.30 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Things worth knowlng about Holland" of gramofoonmuzlek. 22.1524.00 Gramofoonmu zlek. Hilversum II. 301,5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgelspel (opn.). 10.40 Tweegesprek over de nieuwe zie kenzorg. 10.50 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 11.30 Reportage. 11.40 Viool en plano. 12.00 John Kristel en zijn orkest en solist. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.05 Ottt) Hendriks en zijn orkest. 14.00 Het Arnhemsch Strijkkwartet. 14.35 Gra mofoonmuzlek. 15.00 Melodisten en solist. 15.45 Voordracht. 16.00 Sylvestre Trio. 16.45 „Noor wegen", muzikaal programma. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Planovoordracht. 18.00 Omroeporkest en solis ten. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Ramblers. 19.45 Politiek weekpraatje. 20.00 Ramblers. 20.15 Gramofoonmuzlek. 20.45 Muzikale actua liteiten van de week. 21.00 Ensemble „De Kwintslag". 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 22.1022.15 Avond wijding. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schapen. - Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker, Buiten- en Bin nenland, Schapen. - Fred. Groot, Schapen. Alp. reportape. streeknieuws en Kunst. - A. C. van Kampen. Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 2