in dit flagblad Verbod tot het maken van 40 plus kaas door de boeren Nieuwjaarsgroet Ingezonden Marktberichten Alkmaarsche Kaasmarkt Bood van Zuivelfabrieken in Noordholland Opening. Onder voorzitterschap van den heer Jm. Blaauboer had Vrijdag de elgemeone vergadering plaats van den Bond. In zijn openingswoord richt voorzitter een woord van dank tot den secretaris en tot ver schillende ambtenaren van den Bond. Mededeelingen. Uit de mededeelingen stippen we het volgende aan. De fabriek te Wognum vierde haar 50-jarig, die te Lutjewinkel haar 25-jarig bestaan. Opgeheven werden de fabrieken te Edam, Groothuizen, 't Veld en Egmqnd- Binnen. In de Prov. Zuivelcomm, werden naast anderen benoemd de heeren K. Bos, Opmeer, D: Jongejans, St. Maartensbrug, H. Prikken, Beem- 6ter en ir. G. Kranen, Alkmaar. In een door het bestuur ingestel de commissie, voor Zuivelvakonder- wijs werden aangewezen de heeren J. K. de Boer, Wieringerwaard, ir. H. J. Huisman, Hoorn, ir. L. de Vries en ir. G. Kranen, beiden te Alkmaar. Tot een Commissie van onderzoek inzake eventueele moeilijkheden bij de bereiding van 20 plus kaas, werden voorgedragen de heeren J. K. de Boer, technisch ambtenaar v. d. Bond, J. Halbertsma, Koegras en J. Schardam te Edam. Commissie voor Landbouw coöperaties. Deze commissie verleende haar bemiddeling bij de boerenverzeke- ring en organiseerde verschillende cursussen, voor welke laatste groo- te belangstelling bleek te bestaan. Aan enkele N.V.'s werd aangeraden tot de coop. vereenigingsvorm over te gaan, waartoe door enkele fa brieken reeds is besloten. Ten aanzien van de jn deze pro vincie ingerichte caseïnebedrijven, schijnt men thans gehoor te zullen geven aan den wensch van den Bond om deze bedrijven over te brengen naar die gebieden, waar gebleken is, dat een onvoldoende verwerkingsgelegenheid voor de on- dermelk bestaat. Geschiedt dit, dan zal hier weer meer gelegenheid zijn tot het maken van kaas. Ten aanzien van de consumptie- melk deelde spr. mede, dat is aan gedrongen op een onderbrengen in klasse 4 van alle gemeenten bui ten het wettelijk gebied, hetgeen ten deele werd bereikt. De melkprijs voor de boeren ver anderde herhaaldelijk, het laatst op 9 Nov. j.1. met het oog op den win- termelkprijs. Commissie voor de prijsregeling. melk- Er ie thans een commissie werk zaam, samengesteld uit V.V.Z.M. en den Bond, waardoor een uniforme melkprijs werd verkregen. De com missie adviseerde het eerst in de week van 23 tm. 29 November. Omtrent de bedrijfsorganisatie, die in wording is, valt nog weinig te zeggen. Het betreft een zeer be langrijke maatregel, waarvan de draagwijdte nog niet is te voorzien. Het is een geheel andere organisa tie dan we hier gewend zijn, ze be zit regelende en verordenende be voegdheden. Helkwolfabriek „Casslana". De capaciteit bedraagt thans 500 Kg. per dag. Getracht zal worden, die capaciteit op te voeren tot 600 Kg. Dit levert weliswaar nog geen Sluitende rekening, de proefnemin gen zijn echter stopgezet, hetgeen de rekening ten göede komt. Intussöhen -is er een onzekere factor ingetreden, doordat de voor ziening met hulpstoffen begint te stagneeren. Alles bijeen beschikt de coop. zui velbereiding in de fabriek „Cass lana" echter over een technisch be drijf, dat, mochten de omstandig- Reeds Uw overgrootouders plaatsten bi] de wisseling van het jaar hun aan familieleden en vrienden Zet deze goede gewoonte voort!! Blijft deze traditie van vele geslachten trouwl! Een Nieuwjaarsgroet in bet DAGBLAD VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER bereikt duizenden gezinnen heden daartoe leiden, den grond slag kan vormen voor een volledige melkwol fabriek. Per 1 Jan. 1942 zijn 28 fabrieken bij de administratieve controle aangesloten. Aan de orde komen nog de door den Bond uitgeoefende vetgehalte- en basculecontrole, het laboratori um en het magazijn. Uit een en ander blijkt, hoe uitgebreid de werkzaamheden van den Bond zijn. VERBOD TOT HET MAKEN VAN 40+ KAAS DOOR DE BOEREN? Gevraagd wordt of een dergelijk verbod te wachten is. De secretaris zegt hieromtrent met zekerheid niets te weten, hem is echter ook een dergelijk geruoht ter oore gekomen. In verschillende functies worden benoemd: lid van de commissie voor de bo- terkeuringen, in plaats van den heer M. Oosterkamp, de heer M. Wieringa, Texel; lid van de commissie voor de kaaskeuringen, in plaats van den heer D. Kuipers, de heer A. de Graaf, Beemster; lid van de bouwcommissie, in plaats van den heer L. Broekens, de heer W. S. Poelstra, Binnen- wijzend; lid van de commissie voor den coöp. aankoop in plaats van den heer G. Nes, de heer B. de Boer, Middelie; lid van de commissie voor land bouwcoöperatie in plaats van den heer D. Kaan, de heer D. Brugman, Lutjewinkel; lid van de commissie voor ar beidsvoorwaarden in plaats van den heer K. Bregman, de heer L. Broekens, Oudendijk. Nadat het jaarverslag is aangebo den, krijgt de heer Geluk, secretaris van den F.N.Z. het woord tot het houden van, een rede over: „Be drijfsorganisatie voor de Zuivel industrie". Wij drukken deze afzon derlijk af. Aangenomen wordt het bestuurs voorstel om voor door den F.N.Z. te organiseeren proefnemingen op het gebied van melk en zuivel een bedrag van f50.per millioen kg. melk voortaan jaarlijks beschik baar te stellen. Door den F.N.Z. worden gevraagd f 120.000.Hiervan zijn f 70.000. noodig voor de onderzoekingen door het research laboratorium van de Bataafsöhe petroleum Mij., zooals men weet een oorlogsinstelling om het technische personeel der Mij. aan het werk te houden, terwijl de resteerende 50.000 gulden noodig zijn voor geregelde onder zoekingen direct door den F.N.Z., die onder leiding van een deskun dige dienen te geschieden in be paalde zuivelfabrieken. De begrooting 1942 sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven ad f 46 380.De begrooting wordt goedgekeurd. Voor de Finantieele commissie worden aangewezen de fabrieken te Oudendijk, Stompetoren en Wer- vershoof. De fabriek te Wormerveer wordt toegelaten als gewoon lid. Rondvraag. Naar aanleiding van een vraag omtrent de runderhorzelbestrijding deelt de voorzitter mede, dat deze vermoedelijk spoedig verplichtend zal worden gesteld, zoodat men de ze kwestie het best nog even kan laten liggen. De heer Kooiman, Wognum, ziet een onbillijkheid in de komende veelevering, die zal gaan naar de maatstaf van geleverd vleesch. Dit zal beteekenen, dat de lichte gron den een grooter aantal stuks vee zullen moeten leveren dan de zwa re gronden. De voorzitter meent, dat de maat regel is toe te juichen, aangezien de fatale gewichtsgrens vervalt, ter wijl daarnaast rekening zal worden gehouden met de grondsoort. Het prijsverschil tusschen indu strie- en consumptiemelk komt nog even aan de orde. De secretaris meent, dat de groote verschillen op het oogenblik zijn opgeheven en dat het er naar uitziet, dat maat regelen worden overwogen om aan het steeds gevoeld bezwaar ook voor de toekomst een eind te doen komen. Hierna sluiting. ALKMAAR. VARIéTé-REVUE „DAT MAG JE NIET ZEGGEN" Een fenomenaal Kerstpro gramma in 't Gulden Vlies. Op den Tweeden Kerstdag (Vrij dag 26 Dec.), Zaterdag 27 en Zon dag 28 Dec. heeft de directie van 't Gulden Vlies een Kerstprogram ma ingezet, dat klinkt als een klok. Er worden dan niet minder dan 6 voorstellingen gegeven door een re vue en variétégezelschap o. 1. v. Paul Ostra, een van Holland's meest populaire artisten. Voorstel lingen vinden plaats iederen mid dag half drie en eiken avond half acht. Het wordt een bonte afwisse ling van variété, revue en cabaret nummers met mooie décors, costu- mes en lichteffecten. Ook zijn er tal van sketches ingelascht. zoodat van een zeer groote verscheidenheid ge sproken kan worden. Tal van me dewerkenden zullen de revue pas- seeren, Paul Ostra met conferences en geestige liedjes, Clara Visscher. de komische actrice. Vervolgens Harry Boda de bekende operette zanger, Beppy Boda, de charmante kluchtspeelster, de 6 Straatzangers, The Hodlars, vermaarde accordeo nisten. Harmony Sisters, de beken de radio-zangeressen, Mr. Oradi, de ongeëvenaarde imitateur. Bei-Na net, Nearlands jongste soubrette. Les Deux Cherics in hun dans-act. Orkest The Melody Mixers, Ernst- Pitters, etc. Het programma is een groote verscheidenheid. Noemen wij slechts „Raphsodie in Zwart en Wit". De Onverwachte Gast, Hee renduet. De Vroolijke Soldaatjes, Kamer 17, Opera Belevenissen. Stuk voor stuk nummers met groo te reputatie, die voorstellingen van uitbundige vroolijkheid garandee ren. Kortom een Kerstprogramma zonder weerga. VOOR WINTERHULP. „Winterhulp" ontving van de fa. H. Eckman alhier f 100.Een goed voorbeeld! HARENKARSPEL. SLUITING GEMEENTE-SECRE TARIE. Op Zaterdag 27 December 1941, zal de gemeente-secretarie te Dirks- horn voor het publiek gesloten zijn. WONINGBOUW HELDERSCHE VLUCHTELINGEN. Bij het gemeentebestuur is be richt ontvangen, dat de voorgeno men bouw van woningen voor I-Iel- dersohe vluchtelingen niet zal doorgaan. DIRKSHORN. SCHAKEN. De uitslagen van de voor de com petitie gespeelde partijen luiden: Eerste klas: Wit Zwart W. G. Bakkum W. A. Bullooper afgebr. Jb. BakkumJ. Levendig 10 Jan BakkumP. Tijsen 10 Tweede klas: D. NieropA. van Dijk 0-*-l L. Meinema— C. Schuit Az. 1—0 P. HoeveA. N. Iping 01 P. SlotemakerC. de Maijer 10 E. H. Wind—J. Kant Az. 1-0 LANGEDIJK. ONDERWIJZEND PERSONEEL. Met ingang van 1 Jan. 1942 is als onderwijzeres overgeplaatst v. de O.L. school te Zuidscharwoude naar de O.L. school te Oudkarspel Mej. K. P. Klimp. Do heer K. Bier man is met ingang van gelijken datum als onderwijzer overge plaatst van de O.L. school te Noordscharwoude naar de O. L. school te Broek op Langendijk! In verband hiermede is een vacature van onderwijzer aan de school te Noordscharwoude te vervullen. ZUIDSCHARWOUDE. ONDERSHANDS VERKOCHT. Het tuinderswoonhuis met kool bergplaats aan het Melkpad alhier, toebehoorende aan de Erven Jb. Berkhout, is bij onderhandschen verkoop in eigendom overgegaan aan den heer P. Berkhout te Alk maar. ZTJPE WINTERHULP. De Plaatselijke Directeur van „Winterhulp Nederland" heeft van het Provinciaal Bureau bericht ont vangen, dat over December, behal ve de reeds beschikbaar gestelde som van f 1000,nog eens f 1000.— kan worden uitgekeerd. Over De cember valt dus niet minder dan f2000.— uit te keeren. Voor vele in gezetenen ongetwijfeld een aanspo ring de op Maandag en Dinsdag a.s. te houden collecte eens extra te gedenken. WERKLOOSHEID. In de afgeloopen week bedroeg het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, slechts 7, waarvan 1 in de werkverruiming was geplaatst en 6 ingevolge de Rijkssteunrege ling werden geholpen. In de over eenkomstige week van 1940, 1939 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen respectievelijk 23, 59, 99 en 139. DEN HELDER. MOOI GEBAAR. De visschers te Den Helder en Texel hebben 1 pet. van hun be somming afgestaan ten bate van „Winterhulp". WIERINGERMEER „ONS VOLKSVOEDSEL." Voor de Vereoniging voor Be drijfs voorlichting in de Wieringer- meer werd op Donderdagmiddag 18 dezer, te 3 uur in Hotel Smit te Middenmeer de Aardappelfilm „Ons Volksvoedsel" vertoond. De voorzitter kon aan een flink aantal aanwezigen het welkom toe roepen. In het hijzonder werd wel kom geheeten de heer Ir. J. A. Hogen-Esch, die bereid was gevon den om bij deze film, die onder zijn leiding is samengesteld, de noodige toelichting te geven. De aanwezigen konden daarna genieten van de bijzonder mooie kleurenfilm, die op duidelijke wijze in beeld brengt de groote beteeke- nis van de aardappel als volksvoed sel, en een goed overzicht geeft, van alles wat voor een zoo rationeel mogelijke aardappelcultuur in Ne- Van alles wat uit dorp en stad f2700.— buitgemaakt Door mid del van braak werd in de woning van den winkelier H. te Weert een bedrag van f 2700.— ge?«tolen. Als verdachte werd door de gemeente politie gearresteerd de 20-jarige M., een familielid van den winkelier. Hij werd naar Roermond overge bracht en in het huis van bewa ring aldaar opgesloten. Prettige Kerstmis! De N.V. de Arbeiderspers heeft het goede voor beeld van het N.V.V. gevolgd. Zij geeft aan haar geheele personeel en de bezorgers een week extra- loon als kerstgeschenk. Ook P.T.T. heeft een kerstgave aan het perso neel geschonken. Smokkelhandel In rogge. Te Lunteren is de bakker L. gearres teerd, die van de boeren groote partijen rogge opkocht, daarvan brood bakte en die zeer duur zonder bon verkocht. Op het nippertje. Gisteravond wilde de expediteur S. uit Veenen- daal met zijn vrachtauto den onbe- waakten overweg bij den Kerkweg passeeren, toen uit de richting Utrecht de trein van 7 uur 15 van vlakbij naderde. De chauffeur S. gaf vol gas, hetgeen zijn behoud werd. De auto werd nog door den- trein aangereden en beschadigd, doch S. kwam er zonder letsel af. Drie lijken in Rotterdam opge haald. Uit een der Katen- drechtsche havens is het Hik opge haald van den 53-jarigen M. Stoor vogel, terwijl uit de Veerhaven is opgehaald het stoffelijk overschot van den 53-jarigen caféhouder A. Fontaine. die reeds sedert 24 Nov. werd vermist. Ten slotte heeft een baggermolen in de Nassauhaven het lijk van een man naar boven gebracht. derland wordt verricht. Speciaal "t groote belang van gezond pootgoed wordt duidelijk, naar voren ge bracht. Aan het eind van de bijeenkomst sprak de voorzitter namens de aan wezigen een woord van hartelijken dank aan den heer Hogen-Esch voor het vertoonen van deze film en voor de duidelijke toelichting daarbij gegeven. Hierna volgde sluiting. HOOGWOUD. Weinig werkloosheid. Door het gunstige weer is de werk loosheid in deze gemeente nog niet groot. 5 werkloozen trekken uit hun kas, terwijl 1 werklooze in de steun regeling valt. NIEUWE NIEDORP BURGERLIJKE STAND OVER NOVEMBER 1941. Geboren: Arina Willy, dochter van Cornelis Colenbrander en Jan- te Beets. Gehuwd: Abraham Jan Dieleman, oud 22 jaren, wonende te Wierin- germeer en Catharina Stammes, oud 18 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp. Overleden: Geertje Brouwer, oud 51 jaren, echtgenoote van Jan Ha gen: -Neeltje Strijhis-, oud 60 jaren, echtgenoote van Cornelis Floor. Ingekomen: Aegidius A. Gante- voort, van Weert, Biest 43, naar A 1. Vertrokken: P. J. W. Dondorff, van B 215. naar Hoorn, Onder de Boompjes 16bis: J. Zwakman, van B 7. naar Amsterdam, Jan Levie- straat 2: J. P Leegwater en gezin, van C 98, naar Langedijk, Oud karspel, Spoorstr. A 5; J Cver, van B 12. naar Amersfoort, van Marnix- laan 35. SCHAGEN VEEL MOLLEN. Naar wij vernemen komen er dit jaar op de landerijen tusschen Alk maar en Schagen ongewoon veel mollen voor. Op sommige boerde rijen kan van een ware mollen- plaag gesproken worden. Een be paalde oorzaak kon een deskundige ons daarvan nog niet geven,, de zaak heeft de aandacht van den rijksveeteeltconsulent. HET ST. NICOLAASFEEST DER KLEUTERSCHOOL TE SCHAGEN Door bijzondere omstandigheden Is een ingezonden stuk naar aan leiding van de opemrking van een onzer verslaggevers over het St. Nicolaasfeest van de Kleuter school te Schagen, blijven liggen. Op verzoek van de schrijfster, wie wij natuarlijk volgens goed gebruik alle recht willen laten wedervaren, laten wij het alsnog volgen. Uit het verslag over het Sint Nicolaasfeest der Openbare Kleu terschool te Schagen, geplaatst in de courant van Woensdag 3 De cember, merkt ondergeteekende op, dat de verslaggever der „Scha ger Courant", niet bij machte is geweest, zooals hij schreef, een verslag van het feest te maken, aangezien het ondoenlijk voor hem was, de heele middag daar bij te moeten staan. Ondergeteekende veroorlooft zich, hierover eenige opmerkin- KANTONGERECHT mm TE ALKMAAR (Zitting van Vrijdag 19 Dec. 1941.) VARKENS VLEESCH AFGELE VERD ZONDER MERK. Het was op 12 Juli van dit jaar gebeurd, dat de slager J. P. uit Heerhugowaard te Oude Niedorp een partijtje vleesch had afgele verd, dat niet was voorzien van een keuringsmerk. De gemeente-veldwachter A. E. Lïevens uit Oude Niedorp, had pro ces-verbaal opgemaakt, doch ge loofde niet, dat verd. te kwader trouw was geweest. De controleur der Landbouwcri- siswet J. C. B. uit Winkel kon moei lijk beoordeelen of verd. bewust of onbewust gehandeld had. De wnd. Ambt. van het O. M. Mr. Schenkeveld vorderde f10. boete, subs. 5 dagen hechtenis. Conform dezen eisch werd verd. door den Kantonrechter, Mr. Boer- rigter veroordeeld. Op denzelfden datum had de landbouwer A. G. te Oude Niedorp een partij ongemerkt varkens- vleesch ter aflevering voorhanden gehad. Verd.: Dat vleesch is mij een dag of wat tevoren gebracht, ik wist geen eens, dat het komen zou en heb niet de bedoeling gehad het achteraf te houden. De politieman A. E. L. had het vleesch op zolder gevonden en dacht, dat verd. het van z'n broer gekregen had. Het was een partij van 145 K.G. Mr. Schenkeveld vond, dat hier van toepassing was: „Al te goed is „broeders gek" en meende, dat verd. er overigens geen kwade be doelingen mede had. De vordering luidde ook voor dezen verdachte f10.boete, subs. 5 dagen en ook hier was het vonnis conform. Overtreding Arbeidswet. Weer kregen we de uitgestelde zaak tegen J. S.. uit Warmewhui- zen, die op 8 November door drie arbeiders de arbeidswet had doen overtreden. Verd. was ditmaal niet verschenen. Mr. de Groot die de plaats van Mr. Schenkeveld had ingenomen, eischte 3 x f 15.boete, subs. 3 x 10 dagen. Mr. Boerrigter veroordeelde verd. tot 3 x f 10.boete, subs. 3x5 da gen. Zonder licht gereden. Op 28 October des avonds om 8 uur had een zekere J. H. T. uit Harenkarspel in de Dorpsstraat te Tuitjehorn op zijn fiets gereden zonder licht. Ik ging naar school en ben nooit aangehouden; ook niet toen ik van school terugkwam, zeide verd. En heeft de verbalisant ook nooit met u gesproken? vroeg mr. Boer rigter. Nooit zeide verd. De Ambt. van het O. M. wilde de zaak zien aangehouden tot 9 Jan. a.s., om den verbalisant te hooren en de Kantonrechter ging daarme de accoord. De tuinbouwer G. B. uit Noord scharwoude was op 12 December 1941 's avonds om kwart over tien op z'n fiets weggepeddeld, zonder dat zijn voorlicht behoorlijk was afgeschermd. Dit kwam hem te staan op f 1.— boete, subs. 1 dag. Op 9 September j.1. reed de tuinbouwer M. J. S. op den Boven- weg te St. Pancras zonder achter lichtje. De Ambt. van het O. M. vroeg f3.— boete, subs. 2 dagen. De Kan tonrechter veroordeelde verd. tot f 2.— subs. 1 dag. De banketbakker J. B. uit Heer hugowaard had 's morgens om tien minuten over acht gereden op z'n fiets, zonder dat deze was voorzien van een vóór- en achterlicht. Daar stond een hoop wind en daar m'n dyr.amo zwaar liep, heb ik die afgezet; zeide verd. Kom, kom; bent u zoo slap in de beenen? vroeg Mr. de Groot en eischte f4.— boete subs. 3 dagen voor het voorlicht en f2.subs. 1 dag voor het achterlicht. De Kantonrechter maakte er f3.— subs. 2 dagen en fl.— subs. 1 dag van. gen te maken. In de eerste plaats kwam de verslaggever, toen het feest al begonnen was. Vóór in de zaal was, zooals altijd, een plaats gereserveerd,' maar de verslagge ver dacht er niet aan te vragen, waar zijn plaats was en bleef achter in de zaal staan. Bovendien is hem nog twee keer, eerst door de conciërge, daarna door de eigenaar der zaal achter in de zaal een tafel en een stoel aangeboden, waarvan hij geen gebruik wenschte te ma ken. U, Mijnh. de Redacteur, dankend voor de ruimte, Hoogachtend, A. TIDDENS. Hoofd der Kleuterschool. Noot v. d. verslaggever: In de eerste plaats kwam de ver slaggever niet toen het feest al be gonnen was, hij was reeds minstens een kwartier voor dien tijd aanwe zig. De ouders en belangstellenden waren echter nog vroeger, er waren alleen achter in de zaal nog enkele zitplaatsen open. De deurwacht deelde ons ongevraagd mede, dat er voor de pers niet gezorgd was, dat we ons maar moesten red den. De heer Igesz was zoo vrien delijk ons een plaats aan te bieden, zooals mej. Tiddens schrijft, heel achter in de zaal en was het met ons eens, dat we daar niets aan hadden. Het lag niet op onzen weg. daar na donr de menigte te dringen en mei. Tiddens te vraeen of ze asje blieft nog een plaatsje voor ons had. Wanneer wij niet zijn uitge- noodigd. kunnen wij verwachten en vinden het ook niet erg ons ver slag onder moeilijke omstandighe den te moeten maken. Zijn wij gast, zooals op het St. Ni colaasfeest. dan rekenen wij er op als east behandeld te worden. En dat was nu niet het geval. (Versl ZWAAG. 19 Dec. Veilingsverefcn. „Bangert en Om streken". Postelein f 26, bieten f 3.40—4.80, prei f 7.50. Chin. kool f 3.40. Savove kool f 5.20—5.80, wit te kool f 3.40, gele bew. kool f 4.10 —5.20, roode kool f 4.205.30, boe renkool f 4.805, spruitkool f 13.60 —27. witlof f 20—25, waschpeen f 6.20—7.80, andijvie f 4.80—15, bloemkool f 7.80—12.40. knolseldsrie B f 2.10—3.30. schorseneeren f 16. rammenas f 5.306.20, Alicante (druiven) f 55—70, Cox's Orange pippin f 4350, Beurré Diel f 14 13. idem Clai'rgeau f 30. Gieser Wil deman f 43, Winterian f 1427.50, Wiliam Duehess f 30. WARMENHUTZEN. 19 Dec. Aanvoer: 5500 Kg. roode kool f 5.30. 7400 Ke. gele kool f 5.20. 9900 Kg. D. witte kool f 3.40, 1200 Kg. peen f 2.90—4.30, 400 Kg. andijvie f 6.—. LEEUWARDEN, 19 Dec. Veemarkt. Aanvoer: 42 stie ren, 575 vette koeien. 496 melk- en kalfkoeien f 270510. 288 pinken f 145-210. 515 graskalveren f 85— 175, 301 nuchtere kalveren, 564 vette schapen en weideschapen, 90 vette varkens. 57 drachtige var kens loopers en magere varkens: drachtige varkens f 120—200, loo pers f 29—35. magere varkens f 70 Er waren gisteren 4 fabrieks- en 2 boerenstapels tegen respectieve lijk 7 en 1 de vorige week. Toch kon de totaal-aanvoer zich met ruim 4000 K.G. toch nog ongeveer handhaven, vergeleken bij Vrijdag j.1. De fabrieksstapels waren in doorsnee iets grooter. Waar ze ech ter veelal in kleine partijtjes zijn onderverdeeld, maakt het geheel den ouderwetschen indruk te be staan uit tal* van boerenstapels. Ge lijk weleer, lang geleden. Onder de fabriekskaas was slechts één partijtje 40+, dat ditmaal den maximumprijs niet wist te halen. Het bracht f 54.50 op, zoodat deze no teering aan het bord kwam als hoogste prijs voor 40+ fabrieks kaas. De beide boerenstapels 40+ noteerden f56.—, terwijl voor de 20+ veelal de maximumprijs kon worden gemaakt, f 43.50. —120, 76 kleine biggen f 5 -14, 124 bokken en geiten, 42 paarden. To taal armvoer 3170 stuks. Over zicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer ruim. handel vlug, prijshoudend. Pinken aanvoer ruim, handel vlug, prijshoudend Graskalveren aanvoer ruim. handel vlug, prijlen hooger, Drachtige en magere varkens, loo pers en biggen: aanvoer kort, han del flauwe prijzen minder .De N.V. C. nam heden 600 koeien, 100 var kens. 300 nuchtere kalveren, 500 schapen en 150 graskalveren over. Eierhandel. Kipeieren: 61/» 10.45 ct. p. stuk, handelsprijs f 1.32 —137 per Kg., Eendeieren: 7.68.1 ct. per stuk- Pluimvee. Slaohthanen f 1.50 —2.50, slachtkippen f 1.25—2.25, jon ge hanen f 1—2, jonge duiven f 0.25—0.40 per stuk, konijnen f 1 per Kg. Vereen, van Zuivelmaatschapnijen. Edammer kaas 20 plus f 0.87, 40 plus f 1.12. Goudsche kaas 20 plus f 0.87, 40 plus f 1.12. Broodkaas 40 plus f 1.12. Leidsche kaas 20 plus f 1.02 per Ke. ALKMAAR, 19 December. Groen ten veiling. Andijvie f 6 15, Bloemendaler kool f 4.80 per 100 Kg.; bloemkool I f 9—14.50, II f 2.60 —6.20 per 100 st.; boerenkool f 4.40 5.50, gele kool f 4.80, groene kool f 5.50, per 100 Kg.; knolselderie f 48, per 100 stuks; peren f 10 15 per 100 pond, prei f 4.20—7 per 100 kg., peterselie f 4.806.20, selde rie f 3.604.60 per 100 bos; roode kool f 45.30 per 100 Kg., spinazie per bak (4 kg.) f 0.67, spruiten f 8.50 —13.50 per 100 pond, wortelen, breek f 2.504, was f 6.208 per 100 kg., witlof I f 12.50, II f 8.50 per 100 p. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Dec. (Officieele noteering). Aangevoerd: 11500 kg. roode kool f 5.30, 30900 kg. gele kool f 5.20, 42800 kg. Deensche witte kool f 3.40, 12500 kg. Savoye kool f 5.80, 3500 kg. uien f 3.504.90, 1000 Kg. peen f 3.50 4.30, 1000 Kg. vroege witte kool f 3.40, 1600 kg. andijvie I 6. NOORDSCHARWOUDE, 19 Dec. (Officieele noteering). Aangevoerd: 19800 kg roode kool f 5.30, 33800 kg. gele kool f 520, 64000 kg. Deensche witte kool f 3.40, 5700 kg. groene kool f 5.80, 950 kg. uien B f 3.90, 600 kg. bieten f 3.30 -4.80. 1350 kg. andijvie f 3.30—4.80. ALKMAAR, 19 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd: 6 stapels, zijnde 4030 kg. Fabriekskaas kleine 40 pl. f 54.50, 20 plus f 43 50, Boerenkaas kleine 40 plus f 56, per 50 Kg. Handel vlug.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 6