DAGBLAD VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER SCHAGEN i i AEkmaarsche Kaasmarkt Zaterdag 3 Januari 1942 Tweede blad EVEN UITSTEL. In een collectieve arbeidsovereen- komst, voor 19411942, afgesloten ivoor het landbouwbedrijf in het fdistrict Schagen is bepaald, dat, wanneer geen der partijen vóór 1 Januari de overeenkomst opzegt, deze geacht wordt met één jaar te zijn verlengd. De Nederlandsche Landarbeidersbond heeft nu aan de betrokken werkgeversorganisaties voorgesteld, den opzeggingsdatum van het contract te verschuiven tot 1 Februari a.s., zulks om tijd te ver krijgen voor besprekingen, maar ook in verband met de pogingen, welke thans gedaan worden om te komen tot een landelijk mantelcon tract voor den geheelen Nederland- •chen landbouw. MOOIE PROMOTIE. Naar men ons mededeelt is onze oud-plaatsgenoot, de heer C. Wit, meterijker bij het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf van Noord-Holland, te Wormerveer, met ingang van 1 Januari bevorderd tot inspecteur bij Voornoemd bedrijf. DE LEVERING VOOR DE CENTRALE. De levering voor de centrale was gisteren als volgt: Aangevoerd: 55 koeien, 8 graskal- veren, 59 nuchtere kalveren, 211 schapen. THEATER ROYAL. De gasman. Theater Royal brengt deze week Üe dolkomische film „De gasman". Heel vreemd is dit verhaal van het ambtenaartje bij -t gasbedrijf, die in den D-trein zijn costuum voor 10.000 Mark verkocht en er ©en pyama voor in de plaats kreeg. Tienduizend Mark! Kocht hij een huis? Nee! Zette hij 't op een bank? Nee! Maakte hij een reis met vrouw en kinderen? Nee! Wat dan wel? Hij ging doodeen voudigaan 't pierewaaien. Overdag: gasman; 's avonds Don Juan. U zult zich kostelijk verma ken om de vreugden en angsten van dit manneke, dat tenslótte tot de overtuiging kwam: geld maakt niet gelukkig. Maar toen had hij dan ook al eenige rare schaatsen gereden. En had eerlijk gezegd, pech, want er was een heele lieve juffrouw, die hem een parfumerie winkel afzette en later nam de po litie het geld, dat over was, nog in beslag. Maar na een spannende rechtzitting kreeg de gasman z'n geld toch terug. Al ging dat alle maal niet zoo vlot, als 't wel lijkt ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Herman us Christoffel, zoon van J. B. Berndt en M. op 't Ende. Johanna Maria, dochter van A. N. Nol ten en C. Moras. Antonius Johannes, zoon van Joh. A. Rosloot en Joh. Punt. Joseph Nicolaas Her man us, zoon van M. Vroone en Jor. M. v. d. Star. Anna Helena Maria, dochter van J. J. de Vries en C. Zwirs. Jannetje, dochter van J. J. Vergouwe en M. Kouseband. Maria Anna, dochter van P. Mole naar en M. A. Boelsma. Ondertrouwd: G. de Leeuw "en N. Boontjes. Overleden: J. Buter Ld., oud 10 dagen. M. Wissekerke oud 80 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen personen: J. J. van Noort en gezin, Zandvaart 69 van Voorburg, Heerenstraat 132; J. Wij- ma en echtg., Molenvadrt 157a v. Den Helder, Krugerstraat 117; T. Elzinga-Bakker, Boermansweg 11, van Zijpe D 110; mej. H. W. IL Derksema, Molenvaart 32 van 's-Gravenhage, Kranenburgweg 39; mej. E. Vlaming, Middenweg 33, v. Avereest, Balkbrug, Ommerweg 278. Vertrokken personen: Mej. T. Holkema naar Wieringermeer, Oos terterpweg K. 14. Joh. Duijzer en echtg. naar Vlis- singen, Bloemenlaan 7; S'. Wilms en gezin naar Wieringen, Den De- ver, Zwinstraat 57; F. Ashoff, naar zelfde adres; T. Zon, naar Den Hel der, Joubertstraat 11. T. J. Purmer- Geensen, naai* Den Helder, Juliapa- dorp, Schoolweg 62a, mej. H. A. Kraak naar Den Heldere Binnen haven 18; mej. A. M. Lenting, naar Zijpe; H. Lammerse naar Benne- broek, Schoollaan 8Ó: mej. A. P van Hoeve naar Den Helder, W. Beu- kelsz.straat 17; J. Spaanderman naar Noordwijk, Piet Heinstraat 5; mej. Joh Tiessen, n. Valburg, Zetten Wageningschestraat 55; Jac. A. Schaatsenberg naar Texel, Oude- schild. Buurtje 228; mej. S. C. Meer- se naar Den Helder, Begoniastraat 79; S. P. Vessies naar Den Helder, Doggersvaart 27; A. van Hien, Steen wijk, Verlaatscheweg 132; N. de Boer naar Ermelo, Nunspeet, Sta tionslaan 39ij H. van der Beek naar Den Helder. S'pechtstraat 13; M. C Kooij naar Texel; J. van der Zee, naar Antwerpen. St. Rochusstraat 16III; mej. E. F. Dekker naar Am sterdam, I.ucellstraat 5; mej. A. C van der Bent, naar iWieringer- waard A 13; H Veldkamp naar Has selt, Eigenlaan D 173. H. J. Semp naar Lisse, 1ste Poellaan 24; C. Glim naar Den Helder. Keizerstraat 86; J. M. van de Werken naar Texel Den Burg. Hollewalsweg 14; mej. T. Huisman, naar Wonseradeel, Uit- marsum. Schoolplein 7ij R Kramer en gezin naar Amsterdam. Velser- weg 284; P. Taconia. naar Franeke- radeel. Tzum 147. LANGEDIJK. NOORDSCHARWOUDE. BEZWAREN. Mede in verband met de moge lijke afsluiting van een landelijk mantelcontract voor den geheelen Nederlandschen tuinbouw, heeft het hoofdbestuur van de<n Nederland schen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivel bedrijf aan de betrokken werkge versorganisaties in het tuinbouw bedrijf in het district Langedijk voorgesteld, den opzeggingsdatum van de bestaande collectieve ar beidsovereenkomst te verschuiven tot 1 Februari a.s. Bij bezwaar van werkgeverszijde beschouwt de land- arbeidersbond het bestaande con tract als opgezegd. BROEK OP LANGENDIJK. EEN ONVOORDEELIGE KLANT. De bekende olie-handelaar A. T. B. alhier kreeg in den nacht van Donderdag op Vrijdag een onver wachte klant langszij zijn tank bootje met motorolie. Deze klant beschikte echter niet over de be- noodigde vergunningen en daarom had hij waarschijnlijk dit nachte lijke uur uitgekozen. A. T. B., de wakkere sluiswachter, werd niet in zijn nachtrust gestoord. De klant zou zich zelf wel geholpen hebben, als niet een drietal, passeerenden onraad bij de boot met kostbare vloeistof hadden opgemerkt. De onvoordeelige klant, die het hazen pad koos, werd door de drie man nen gegrepen, doch slaagde er in, zich los te rukken en er vandoor te gaan. De politie, die over een signalement beschikt, zet het onder zoek voort. Er was nog geen olie uit de tanker vandaan gehaald, hoe wel de slang-verbinding tusschen 't tankbootje en een in een schuitje geplaatst olievat, reeds gelegd was. Het is echter niet onmogelijk, dat reeds eerder op een dergelijke ma nier olie getankt is. OUDKARSPEL. PROGRAMMA D.T.S. Zondag 4 Januari: Oudkarspel 2,30 uur: D.T.S. I—V.V.Z. I. Voor den dagelijkschen bonvrijen maaltijd van het Philips-personeel te Eindhoven komt heel wat kijken. Thans worden er in het Ontspan ningsgebouw weer vijf nieuwe ketels aangebracht, waardoor het mo gelijk is ruim 3500 liter erwtensoep of stamppot te bereiden. (Het Zuiden-Philips) DEN HELDER COCKSDORP. 1 FEBRUARI WEER PRATEN. De Nederlandsche Bond van Ar beiders in het Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf heeft aan de landbouworganisaties op het eiland Texel voorgesteld den opzeggings datum van het bestaand collectief arbeidscontract te verschuiven tot 1 Februari a.s. Dat voorstel is mede gedaan in verband met de pogingen van arbeiderszijde om te komen tot de afsluiting van een landelijk man telcontract. Indien de werkgevers organisaties zich met dat voorstel piet mochten kunnen vereenigen, beschouwt de Nederlandsche Land- arbeidersbond het bestaand contract als opgezegd. ZIJPE. BOUWVERGUNNING. De Burgemeester dezer gemeente heeft aan den heer J. Dienaar te Schagerbrug (Ruigeweg) ingevolge de bepalingen der Bouwverorde ning vergunning verleend tot het bouwen van een schuur bij diens nieuwgebouwde woning. HERBENOEMINGEN. De Burgemeester heeft mevr. Va derHopman te Stolpen en den heer J. Komen te Oudesluis, die aan de beurt van aftreding waren, als lid van het Burgerlijk Armbestuur, in deze functie herbenoemd. EERVOL ONTSLAG. Bij besluit van den seor.-gen. van het Dep. van Justitie van 30 Dec. 1941, is met ingang van 1 Jan. 1942 op zijn verzoek eervol ontslagen: G. J. Lovink, als kantonrechter-pl.v. in het kanton Den Helder. BIJNA EEN HALF MILLIOEN TE KORT. De burgemeester van Den Helder heeft de begrooting als volgt vast gesteld: Inkomsten van den gewonen dienst f3.250.885.— Uitgaven van den gew. dienst f3.695.371.— Nadeelig saldo f 444.486.— Inkomsten v. d. kapi taal dienst f 977.664.— Uitgaven v. d. kapi taal dienst f 977.664.— Saldo f nihil Op de hoofdsom der personeele belasting zullen voor het belasting jaar 1942 200 opcenten geheven worden. HARENKARSPEL. GEEN LAST VAN DE KOU? Op; het distributiekantoor aThier, zijn een paar wollen dameshand- schoenem achtergebleven. DIRKSHORN. GEKOCHT. Het burgerwoonhuis, eigendom van de erven van wijlen Wed. A. de Boer, staande te Dirkshorn, is ge kocht door den heer A. Sleutel te Schagen, makelaar, namens mevr. wed. P. Pool te Kolhorn. WIERINGEN. POLITIE. Gevonden: Een bruin wollen want, een damesarmband en een boodschappentasch, inhoudende een dweil. Verloren: een bruin glacé hand schoen. Komen aanloopen een schaap. Inlichtingen gemeentebode. ALKMAAR. KERKNIEUWS. De Overheid zond bericht, dat de vrije Evangelische Gereformeerde 'gemeente tot Verbreiding der Waarheid voor Alkmaar en Om streken predikant J. J. Ruys als Kerkgenootschap^ bij haar be kend is. Als bij-afdeelingen dient Ds. Ruys ook de gemeente te Am sterdam, Dordrecht en Zeist. SINT PANCRAS. LOOP DER BEVOLKING OVER DE MAAND DECEMBER 1941. Geboren: Bernhard Court Karei, zoon van J. Kooy en A. C. Bruin. Cornelis Klaas, zoon van T. Bobel- dijk en C. E. Groen. Jannie Pieter nel. dochter van P. Groen en N. de Graaf. Gerrit, zoon van G. Jonker en N. Wijdenes. Cornelis, zoon van R. Leijen en M. Groen. Gehuwd: Geene. Overleden: Jannetje Pool, echtg. van P. v. d. Klooster, Wijnanda Wilhelmina Grootes, echtgen. van C. Groen. Cornelis Groen, wed. van W. W. Grootes. Levenl. aangegeven kind van J. Jonker en A. Roos. Ingekomen personen: R. ten Wol- de. van Woudenberg naar Ooster kade 347. Vertrokken personen: G, Koedijk van Bovenweg 231 naar Ursem; A. Bal van v. d. Vijzell 224c naar Huizen (N.H.); M. Admiraal van Benedenweg 27 naar Utrecht; G. Admiraal van Benedenweg 27 naar Utrecht; R. Admiraal van Benedc weg 27 naar Utrecht; J. H. de Wit van Bovenweg 177a naar Enkhui zen. W1ERINGERWAARD. MOOI WERK. Aan den heer W. Uiterdijk, aan nemer alhier, is door de Wieringer- meerdirectie opgedragen het bou wen van 10 boerderijen, t.w. negen aan den Oosterterpweg en één na bij het Werkdorp NieuweSluis. Tevens was hij laagste inschrij ver voor den bouw van een boer derij ten behoeve van den heer G. Geerligs, Kneesweg, Anna Paulow- na. De heer Uiterdijk werkt thans nog met 60 k 70 man personeel. Resultaten van "den Plantenziekten^ kundigen Dienst OVER HET WERK VAN „KRING LANGEDIJK." De heer Van Herwijnen, secre taris der Commissie van Correspon denten van den plantenziektenkun- digen dienst, „Kring Langedijk", schrijft ons het volgende: Hoewel de proeven, tonder in vloed van den oorlog, niet zoo uit gebreid genomen zijn als. voorheen, willen wij toch onze oude gewoon te volgen en de verslagen bekend maken. Weinig ziekten. Verschillende proefmiddelen wa ren door den oorlog niet te ver krijgen en bovendien kwamen dit seizoen, gelukkig, niet zooveel be langrijke ziekten in onze gewassen in schadelijke mate, voor. In ver volg op onze vorige jaren genomen proeven werd ook weer in 1941 een proef genomen met het bespuiten van tulpen met een oplossing van 1 pet. kalk plus een uitvloeier. „Vuur" in de tulpen. Reeds enkele jaren hebben wij met deze bespuitingen zeer goede resultaten gehad ter bestrijding van het „vuur" in tulpen. De soort was Wm. Pitt. en de proef werd geno men in samenwerking met den heer Schuur te Sint Pancras. Er werd gespoten op 8 April, 28 April en 28 Mei. De resultaten wa ren als volgt: (zes bedden bespo ten met 6 onbespoten bedden ter controle er tusschen). bruto zift 12 zift 11 1 Bespoten 24 kg. 370 ■110 2 Controle 22 kg. 300 150 3 Bespoten 23 kg. 337 95 4 Controle 21 kg. 290 85 5 Bespoten 19 kg. 260 100 6 Controle 18 kg. 233 110 7 Bespoten 24 kg. 355 75 8 Controle 20 kg. 270 115 9 Bespoten 28 kg. 375 150 10 Controle 25 kg. 330 150 11 Bespoten 35 kg. 495 110 12 Controle 30 kg. 420 170 Voordeelen van het bespui ten. Hieruit blijkt weer duidelijk, dat het bespuiten groote voordeelen geeft, vooral in de opbrengst lever bare bollen boven 12 cm. Vooral nu, nu er geen koperhou- dende spuitmiddelen meer verkocht worden en als ze nog in voorraad zijn, toch zeer sohaarsch worden, verdient het alle aanbeveling de tulpen met dit zeer eenvoudige en goedkoope middel te spuiten. Gladiolenplantproef. In het vorige jaar zijn proeven genomen met gladiolen op verschil lende plantdiepten om na te gaan, of zulks ook van invloed zou zijn op het optreden van ziekten, spe ciaal met het oog op het zgn. hart- rot. Toen bleek wel degelijk, dat de plantdiepte van invloed was op het optreden van het zgn. „vuur" in gladiolen. Dit jaar is de proef herhaald op twee verschillende grondsoorten. Als soorten werden genomen Star of Bethlehem, Pi- cardi en Himmelstor. Er werd ge plant op gewone diepte, n.1. pl m. 5 cm. en op pl.m. 20 cm. diep. Tij dens den groei waren er weer zeer groote verschillen ten gunste van het diep planten. Al heel spoedig trad in de planten, die op gewone diepte waren gezet, „vuur" op, ter wijl in de diep geplante veel later en veel minder last van deze ziekte werd ondervonden. Ten slotte wa ren de ondiep geplante knollen reeds afgestorven terwijl de diep geplante knollen nog groen waren. Alleen van de Picardi zijn de vol ledige gegevens bekend. De andere knollen zijn nog niet gerooid en zijn wellicht bevroren. Eindcontröle. Op 28 November werd een eind controle uitgevoerd, die de volgen de cijfers gaf. Picardi. Diep geplant. Geoogst 100 knollen. Picardi. Ondiep geplant. Geoogst 110 knollen. Diep gepl. Aangetast door scab 7 knollen. Ondiep gepl. Aangetast door scab 13 konllen Diep gepl. boven 16 cm. 16 knollen Ondiep gepl. bov. 16 cm. 7 knollen Hieruit zou men dus kunnen op maken, dat het diep planten ook een gunstigen invloed heeft gehad op het optreden van scab, een ziek te, die zeer veel schade kan doen. Dat het aantal knollen van 16 cm. en op bij de diep geplante groo- ter was dan bij de ondiep geplante knollen spreekt bijna vanzelf, om dat de diep geplante knollen veel langer groen bleven en dus veel langer konden doorgaan met knol- vormen. Het» zou aanbeveling verdienen deze proef in het groot uit te voe ren en er tevens een bewaarproef aan te verbinden. Inmiddels kan wel worden opge merkt, dat de voorloopige resulta ten van deze eerste twee jaren veel belovend zijn. Om 'tNederlaiidsch kampioenschap biljarten Tegelaar en Van Hooft de beste kansen, in 3e kl, 3" banden tournooi Al dadelijk van den aanvang van den eindstrijd om het kampioen schap van Nederland derde klas driebanden, welk tournooi in het clublokaal van de 's-Gravenhaag- sche biljartclub in Odeon wordt ge houden, was er spanning in den strijd, want in de eerste partijen bleken de tegenstanders tegen el kaar opgewassen te zijn. Er werd vrij sterk gespeeld, terwijl het aan enkele spelers gelukte om .uitste kende gemiddelden te scoren. Een aardig duel ontspon zich tusschen Teegelaar uit Leiden en Gelderblom uit Rotterdam. Op 't kantje af won de Leidenaar. Ook v. Hooff, Utreoht werd, nadat hij een goeden voor sprong had gehad, tegen hfet eind van de partij bedreigd, door van Polfliel uit Rotterdam. Deze had nog al met pech te kampen, zoodat hij er niet in slaagde den concur rent te bereiken. Vilters had geen moeite met zijn clubgenoot van ■Aken, terwijl Bruning, de voorzit ter van de organisecrende vereeni- ging. na een hardnekkigen strijd den Utrechtenaar van den Brink achter zich liet. Teegelaar en van Hooff wonnen later op den middag ook hun twee de partij met een zeer goed moyen ne en zooals het zich laat aanzien, zullen deze twee spelers een ern stig gooi naar den eeretitei doen. Als derde man kan men dan nog Vilters erbij rekenen, doch deze speelt minder oonstant en kan zelfs slachtoffer worden van een minder sterken speler. Trouwens, het tour nooi kan toch nog andere verras- singen brengen, Daarvoor hebben we met biljartspel te doen en wel meer in het bijzonder met driebam denspel. Geluk en pech kunnen daarbij een belangrijke rol spelen. In de avondpartijen ondervonden de beide Rotterdammers Vilters en van Aken dat maar al te goed. Her haaldelijk misten zij stooten, die ieder als safe beschouwde. Van Hooff en Teegelaar bezetten den eersten dag de beste plaatsen. De stand. De stand na den eersten dag is als volgt: i tc bpQ ai 0.464 0.439 0.400 0.444 0 424 0.309 0.389 0.361 O. +5 is 2 c a f E i s i 1 SC cd ed co cd O 1 Teegelaar 3 3 194 90 5 6 v. Hooff 3 2 182 80 3 4 Bruffing 3 2 215 86 5 4 v.d. Brink 2 1 126 56 3 2 Vilters 3 1 184 78 5 2 v. Aken 2 1 142 44 2 2 Gelderblom 2 0 126 49 4 0 v. Polfliet 2 0 119 43 5 0 MOOIE AVOND. Het Nut heetf ongetwijfeld een goede keus gedaan door voor Woensdag a.s. den voordrachtkun stenaar Jan v. d. Elsaker te enga- gccren. Deze heer trad o.a. in Scha gen eenige malen met veel succes op. Zijn werk is beschaafd en staat op hoog peil. De Alktnaarsche kaasmarkt blijft verder inéénschrompelen. Waren er op de laatste markt nog een kleine 5000 K.G., thans, nadat Vrijdag j.1. geen markt is gehouden, bedroeg de aanvoer slechts 4 stapels met rond 4.400 K.G. Daarbij kon de maxi mumprijs nergens worden gehaald. De hoogste noteering voor de 20+ was f43.die voor de luttele 40+, welke aanwezig was, f53.50. Zooals men zich zal herinneren, zijn de maxima resp. f43.50 en f56.50. De melk in Noord-Holland blijft vrijwel gehéel J>enoodigd voor de consumptfcmelk-voorziening. Fries land bereidt veel 20+ kaas en bo ter en deze productie, vermeerderd met toevoer uit de nog altijd groote voorraden,is meer dan voldoende om de boter- en kaasconsumptie te dekken. Hetgeen overigens ook blijkt uit het feit, dat de rantsoe nen voor defce beide artikelen kon den worden vergroot. Van het Finsche front. Door een gat in het ijsdek van een der bijna toegevroren Oost-Karelische meren scheppen de soldaten frisch drink water. (Atlantic-Holland). Belangrijke aanwinst voor staatsboschbeheer NA DEN BORREL. Cafébezoeker van f200. beroofd. De Haarlemsche recherche heeft een ze ven tien jarigen jongen aange houden, die dezer dagen een inwo ner van Hillegom van een bedrag van f200.— heeft beroofd. Tijdêns een bezoek aan een café te Haarlem liet de Hillegommer, die toen onder den invloed van alcohol verkeerde, duidelijk merken, dat hij over een welgevulde portemonnaie beschik te. Dit ontging den jongen, die ook in het café vertoefde, niet en hij 1 STEEDS MEER BOSCH IN STAATSBEZIT. De tot het Staatsboschbeheer be- hoorende gronden hebben in de afgeloopen maand een belangrijke uitbreiding ondergaan. In de eerste plaats is het complex, onder Leersum, door drie aankoo- pen met in totaal ongeveer 77 ha. bosch en heide vergroot. Deze gron den' zijn vereenigd tot de bosch- wachterij „Leersum", welke een oppervlakte van pl.m. 420 ha. be slaat. Mede ten behoeve van de oplei ding van de boschbouwingenieurs (houtvesters) aan de Landbouw- hoogeschool te Wagcningen is aan gekocht het landgoed „Oostereng", groot circa 197 ha. gelegen aan weerszijden van den weg van Ben- nekom n£ar Hcelsum. Het bestaat in hoofdzaak uit grove dennenbos- schen van verschillenden leeftijd. Ter uitbreiding van het reeds in 1938 aangekochte westelijke ge deelte van het landgoed „Groene- veld" bij Baarn, is thans ook, als gemeld, het Oostelijk gedeelte van dit landgoed met den zeer fraaicn parkaanleg en het kasteel „Groene- veld" aangekocht. Het is gelegen aan den Rijksweg BaarnLaren en heeft een oppervlakte van circa S8 ha. De totale oppervlakte van de boschwachterij ..De Vuursche" waartoe deze gronden behooren, is daardoor ongeveer 625 ha. groot geworden. Op deze gronden zal het boschbouw-arboretum worden ge sticht. In eigendom van het Staats boschbeheer zijn voorts overgegaan de tegenover het kasteel Door- werth, op de Zuidelijke helling van de Veliuve gelegen Doortwerthsche bosschen, met een oppervlakte van ongeveer 110 ha. Zij vormen een onderdeel van de fraaie boschhcl- ling tusschen de Hunnenschans (Duno) en Doorwerth en bestaan bijna geheel uit loofhoutbosch van beuk en eik, dat vroeger als hak hout werd geëxploiteerd. De uit spanning „De Zalmen" ligt in dit bosch terrein. Tenslotte is het beheer van de grootendeels uit bosch bestaando Staatsdomeinen bij Het Loo aan 't Staatboschbeheer opgedragen. Dit betreft o.a. de houtvesterij „Hoog Soeren" en het park Het Loo, met een oppervlakte van 3992 ha. EEKJ Gez.CL.UiO Pt*AATJE MOET U NJI ET OP De MOEKeN VAM 3TOATEN HOUDEN) VJAMMEED HET VEQKcepwoQor eeLCAvnepp N OevAAC^ GEBRAOHT Aqr. ^2..%WCGENVE^KE.EC^>C^CGeUNO (Polygoon-Seym) bood aan, om den Hillegommer, toen deze vertrekken wilde, naar de autobus te brengen. Op. weg naar de halte gaf hij den man een slag op het hoofd, waardoor deze viel en beroofde hem van zijn porte monnaie met f200.—. De Hillegom mer deed aangifte bij de poljtie, die er spoedig in slaagde, den da der aan te houden. De jongen be kende en is ter beschikking van de justitie gesteld.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 5