Luchtroows HOITIKA Distributieleider verbrandt de bonnen Ons hoofdhaar wordt... garen! Strijd en Overwinning Arrondissementsrechtbank te Alkmaar IN EEN OOGENBLIK VAN BALOORIGHEID DE HEELE ZAAK ERAAN GEWAAGD. De arrondissementsrechtbank heeft gistermiddag een zaak behandeld, welke zeker een der merkwaardigste van de laatste jaren is. Op 30 Augustus heeft de plaatselijke leider van het distributiebureau te Egmond aan Zee, de 24-jarige v. d. H., avonds laat een groot aantal distributiekaarten, boekjes en bonnen met spiritus overgoten en in brand gestoken. Toen dit niet gelukte, hoeft hij een ge deelte medegenomen naar de Piins Hendrikstichting bii wel. ke instelling zijn vader in be trekking is, en in den ketel van de centrale verwarming verbrand. Dacht men aanvankelijk aan po ging tot verbergen van bewijsstuk ken voor frauduleuze handelingen, te meer daar was komen vast te staan, dat andere ambtenaren op hetzelfde kantoor in denzelfden tik- onregelmatigheden hadden ge pleegd. later bleek dat de jongeman v. d. H. zijn daad had gepleegd uit Ibaloorigheid.- Hij verdiende niet veel, moest veel overwerken, zijn meisje maakte hem verwijten, dat hij haar verwaarloosde, op den morgen van den bewusten dag was er een relletje met een niet tevre den burger geweest, dat alles had verdachte in een overprikkelde stemming gebracht. Hij had eeti inbraak willen ensceneeren. uit een soort wraak, omdat hij al zoo dikwijls geklaagd had over onvol doende ruimte en ondeugdelijke afsluiting der kasten met waarde papieren, stootte,volgens zijn be wering. bij ongeluk een flesch spi ritus om en kwam toen op het on zalige denkbeeld den brand erin te jagen. „Hij had beter een steen door de ruit kunnen gooien", zei de verde diger. De keurige jongeman toonde veel berouw en kon zich nu niet voorstellen, zijn toekbmst zoo ver gooid te hebben. getuigenverklaringen van den leider van den distributie kring Heiloo bleek dat kort voor de daad de administratie in groote lijnen nog in orde was, en van den vader van verdachte, dat deze een oppassend leven leidde. In zijn re quisitoir nam de Officier van Ju stitie niet aan, dat verdachte an ders dan in een opwelling heeft gehandeld en wilde in aanmerking Op het oogenblik wordt per week in ons land ruim-2000 kg. bruto in gezameld, waarvan een goede 300 kg. alleen in Amsterdam. De ver wachting bestaat, dat dit cijfer spoedig tot 3000 kg. zal stijgen. Wat doei men met 't haar? Het gewasschen haar komt voor- loopig slechts in aanmerking als een welkom vulmateriaal voor au tokussens, spoorwagenkussens e.d., maar er zijn nog andere mogelijk heden. Zoo heeft men geprobeerd het menschelijk haar te mengen met een hoeveelheid verspinbaar materiaal, zooals b.v. koehaar. In de practijk bleek, dat wanneer het haar een chemische behandeling had ondergaan, bij een mengsel van 60 menschenhaar en 40 koe- haar, een garen kon worden ver vaardigd, dat in de practijk bruik baar was. Het aldus vervaardigde garen is reeds gebruikt als ketting garen voor bouclétapijt. Een andere bestgihming zou het haar kunnen vinden wanneer het zou kunnen worden geperst. Op deze wijze zou het een nuttig functie kunnen ver richten verwerkt in triplexpla- ten als geluiddempend en iso leerend materiaal. nemen, dat verdachteveel teleur stelling had ondervonden, een be hoorlijk leven leidde, zich alleen gaf aan zijn werk en in zijn vrij en tijd aan den Nat. Jeugdstorm, waarvan hij districtleider was. Niettemin is de daad zeer ern stig, verschillende gemeentegebou wen in de nabijheid van het distri butiekantoor hebben gevaar geloo pen in brqnd te raken. De Officier eischte daarom acht maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Meyer legde in zijn pleidooi den nadruk op het feit, dat geen boos opzet in het speF was, de burgemeester van Heiloo verdachte weer voort wil helpen en vroeg de uiterste clementie. Uitspraak over 14 dagen. Een jaar wegens meineed. In een zitting van den Alkmaar- schen economischen rechtèr had in een zaak over het smokkelen van wol te Hoorn de getuige J. B., colporteur te Hoornr een meineed afgelegd. Hij had te Hoorn van ze keren A. 60 knotten wol gekocht te gen den prijs van f 1.85 per knot. Toen hij bij A. vandaan kwam, werd hij gesnapt door de politie. Hij bekende toen van A. wol te hebben gekocht buiten de distribu tie om, maar in de zitting van den economischen rechter trok hij zijn verklaringen weer in en ontkende van A. iets te hebben gekocht. Hij bekende, voor' de Alkmaar sche rechtbank terecht staand, toen een meineed te hebben gepleegd Hij beweerde dat in zekeren zin on der pressie van A. te hebben ge daan om den ander niet den das om te doen. De ofifcier vorderde een jaar ge vangenisstraf. De verdediger Mr. D. Buiskool, bepleitte clementie. Uitspraak over 14 dagen. Een onvoordeelige bezoeker. Mevr. de wed. LeendertsBakker uit Den Helder, kwam op 11 Mei van het vorige jaar tot de ontdek king, dat een gouden heerenhorloge met schakelketting verdwenen was uit een handtasch, welke in de voorkamer op een crapeaud had ge legen. Het horloge bleek gestolen te zijn door zekeren W. B., diè bij haar op bezoek was geweest, en een oogenblik alleen in de voorkamer had vertoefd. Verdachte was niet verschenen, doch had een bekente nis afgelegd. De Officier die het een gemeene streek vond, eischte,. gelet op het strafregister van verdachte, vier maanden gevangenisstraf, Uitspraak over'veertien dagen. Een fraai stel. De Officier had slechts een greep gedaan uit alles wat bij de twee broers R. J. en G. J. uit Oudkarspel had kunnen ten laste leggen, maar het was toch nog zooveel, dat de President ze als „een fraai stel" be titelde. R. J., de jongste, cn nog minderjarig, scheen de initiatiefne mer te zijn, het huisgezin J. onge veer te tiranniseeren en zijn oude ren broer geheel onder invloed te hebben gebracht. Ze stonden thans terecht voor diefstal en heling van bruine boonen, toebehoorend aan den koster van de Ned. Herv. ge meente, den hr. Bankersen en van rijwielbanden. De laatste hadden ze gesloopt van een te Waarland ge stolen fiets van mei. C. M. Bakker. Een band was verkocht aan den kapper Bekker te St. Maartensbrug, die, als getuige gehoord, van den president de vermaning kreeg, voor taan goed te informeeren, of hij geen gestolen goed kocht, daar hij thans nog maar juist door de ma zen der wet was heengekrópen. De fiets was in de ringvaart geworpen. De "jongste broer, R. J. stond met gesloten deuren' terecht. Naar wij vernemen is beschikkingstelling aan de regeering verzocht. Tegen J. J. eischte de officier8 maanden gevangenisstraf. Mr. Leesberg Jr. hield voor den oudsten knaap een sympathiek, de zen keer niet-juridisch pleidooi, en trachtte aan te toorien, dat hij ge- DE VAN 132. Meenemen op hun verdere tochten? dat ging toch nietMaar Piet was 'zoo blij een makker te hebben, dat hij smeekte om hem mee te mogen .nemen. Veel tijd voor beraad slagen was er niet, daarom werd er beslo ten vooreerst maar ver der te vliegen. Maar wat was dat? Opeens vlogen ze midden in een zwarte wolk. Verlenging termijn kinderpostzegels Verkoop stelde teleur De termijn voor den verkoop van de kinderpostzegels en de prent briefkaarten voor het kind is met veertien dagen verlengd en zal thans eindigen op 20 Januari a.s. Naar aanleiding van dit bericht, hadden wij een 'onderhoud met den secretaris van de Centr. Prop. Com missie voor de Weldadigheidspost zegels, den heer Koning te Amster dam, dip o.m. het volgende mede deelde: Het is thans de eerste maal dal voor de'termijn van uitgift e van ze- gels en briefkaarten verlenging Werd gevraagd en verkregen.^ Een vrij groote teleurstelling is Hl, ondervonden hij de aflevering van de prentbriefkaarten en van zelfsprekend daardoor ook bij den verkoop. Op meer dan een wijze bleek, dat deze late verkrijgbaar- stelling voor het publiek een teleur stelling is geweest, wijl velen deze kaarten gaarne als een aandenken bewaren. Het is tlians meer dan ooit een gebiedende eisch een zoo hoog mo- gelijke opbrengst van kaarten en postzegels te verkrijgen. Degenen, die dit ongetwijfeld zdlen beamen, zijn de bijna vierhonderd vereeni- gingen in den lande, die over en kele maanden haar aandeel in de totaalopbrengst zullen vragen, en die in de maand December haar aanvraagformulieren met de noo- dige gegevens zonder uitzondering hebben ingezonden. Een der oorzaken is de critiek op de affiche, welke door Aart van Dobbenburgh geteekend werd. In vele gevallen wtis deze niet onge rechtvaardigd, doch de Centrale Commissie kan voor déze affiche niet aansprakelijk gesteld worden, omdat zij de goedkeuring verkreeg van een commissie, welke na dien eenige wijziging heeft ondergaan. Een overigens merkwaardig verschijnsel bij de actie is de vrij groote animo van zeer ve len om de kinderpostzegels te koopen uit een oogpunt van be legging. Vooral in de groote ste den, meer nog dan ten platte- lande, is dit verschijnsel aan den dag getreden. Men ziet dus thans in de kinderpostzegels een object, waarmede geld te ver dienen valt. Waarom haarafval ingeza meld wordt. Eenigen tijd geleden werd gewag gemaakt van plannen, die het Rijksbureau van oude materialen en afvalstoffen uitwerkte, teneinde menschelijk haarafval te verzame len en tot vulmateriaal te verwer ken. Inmiddels zijn verschillende instanties in het leven geroepen, die tot taak hebben het materiaal op pen centraal punt te verzame len, te sorteeren, te wasschen en ten slotte te verwerken. Aanvankelijk was men er in de steden Joe overgegaan wijkophaal- diensten te organiseeren. Spoedig evenwel bleek, dat van de zijde der ingeschakelde kleinhandelaren en opkoopers hiervoor te weinig be langstelling bestond. Men ging der halve er toe over de proef te ne men, met speciaal voor het inzame len van haarafval aangewezen per sonen. Dit bleek al gauw gunstige resultaten af te werpen. Daarbij werd medewerking verkregen van de zijde cler betrokken kappers, die meerendeels het belang van de in zameling inzagen. Steun werd te vens verleend door den Kappers- hond in Nederland. Met behulp van het Rijksbureau werd in iedere gemeente in Neder- - land met rheer dan 10.000 inwoners een ophaaldienst georganiseerd. In iedere plaats werd een handelaar aangewezen, belast met het opha len. FEUILLETON Dr. Burmesters Roman van Hans Hirüiammer (Nadruk verboden) 18. Toen ze niet zonder moeite een plaats hadden gevonden, keerde Neu- feld ^jn zakken om. „Kijk 's an, we kunnen ons elk een fijn kop koffie met een versch broodje laten aanme ten. Ik zal het direct maar even gaan halen." Hg' stond op, schoof een der sla- penden, die hem in den weg zat, op- aj en keerde een poosje latér terug met twee koppen en een schaal vol broodjes. Lorenz, die sinds lang niets warms meer in zijn maag had gehad, ge noot slurpend de kostelijke drank. Het smaakte hem uitstekend en hg bemerkte niet eens, dat de suiker en de melk ontbraken. Neufeld werd plotseling opvallend stil. Hg staarde zwijgend voor zich op tafel, zoog wat aan zijn sigaret en krabde zich van tijd tot tgd na denkend het hoofd. Dat duurde een heel poosje, tot hg nïotseling met een resoiuftt gebaar in zijn vestzakje grabbelde en vrjf- en-twintig pfennig naast Burmester's kop op tafel legde. „Hier heb je je reisgeld," bromde hij. „Je moet den trein nemen, die naar Krumme Lan- ke gaat. Bij het station Dahlemdorp kun je dan uitstappen." Lorenz knikte, „Dank je!" zei hij bgna fluisterend, het geld met een verlegen gebaar bij zich stekend. Lorenz geloofde hem niet goed te hebben verstaan. „Wat?" Of ik wat ken?" „Hemel, wat moet dat fijn zgn er boven op te komen. Ik weet niet meer precies hoe het was, m'n moe der heeft me vroeger zoo veel sprookjes verteld; maar dat eene is me van alle het beste bijgebleven. Er was een berg, die heelemaal van glas was en zoo glad, dat niemand in staat was er tegen op te klimmen om den top te bereiken. Velen pro beerden het, want daar boven op dien top wachtte hun een of andere geweldige belooning, ik weet niet meer, wat dat was." Lorenz haalde zijn schouders op. „Er zal daar bij dien berg dan wel heel wat te doen zgn geWeest. Tal van jonge menschen trachtten hem natuurlijk te overwinnen, maar geen mensch, die daar in slaagde. Zij vie len allemaal omlaag en braken hun nek... Waarom maakten ze geen treden in dat glas? Dat zou toch de eenvoudigste oplossing zijn geweest." „Hou je flauwe grappen voor je! Zoo lollig was het niet. Maar, op een keer was er toch iemand, die den top wist te bereiken. Ik weet niet meer hoe hij dat klaar speelde, ijiaar in ieder geval: hg' lapte 't 'm!" „Een reuze prestatie," spotte Lo renz, „maar hoe kwam hij nu weer beneden?" „Weet ik veel! Waarschijnlijk zal hij niet' de minste behoefte hebben gevoeld weer omlaag te gaan. Weet je, dat sprookje heeft voor mij een diepere beteekenis, omdat er zooveel van het leven in ligt. Allen hier op aarde probeeren den glazen bergwand te beklimmen, die naar den top van het leven leidt, maar "het -meerendeel komt niet verder dan een poging. Sommigen breken hun nek, anderen stellen "er zich mee tevreden hun bestaan in de diepte voort te zetten, arm en hopeloos, terwijl daarboven, onbereikbaar de heldere lichten schitteren. Ook ik en alle anderen, die je hier ziet zitten, behooren 'daartoe. Omlaag gevallen, den nek gebroken!" „Aha, bedoel je het zoo?" Pein zend kruimelde Lorenz een stuk van zijn broodje, dat hij met een trage beweging naar den mond bracht. „De glazen berg, hm! En boven op den top fonkelt het levenslicht..." Daarop kreeg hg plotseling haast Italiaansch Weermachtbericht LEVENDIGE ACTIVITEIT BIJ AGEDABIA EN SOLLOEM. ROME, 6 Jan. In zijn weer machtbericht no. 583 maakt het Ita- liaansche hoofdkwartier het vol gende bekend: Levendige activiteit van de we derzij dsche artillerie aan de fronten van Agedabia en Solloem. In Cyre- naica hebben Italiaan sche en Duit- sche luchtformaties, die veelvuldige aanvallen ondernamen op de ach- terwaartsche verbindingen van den vijand, 'belangrijke verkeerscentra, concentraties van gemotoriseerde strijdmiddelen en op marsch zijnde troepen bestookt. Talrijke pantser wagens werden in brand geschoten. De luchtmacht van de as zette met duidelijk resultaat haar offensief voort op de luchtbases en havens van Malta. Tijdens luchtgevechten haalden Duitsche jagers drie Hur- ricanes en een Blenheim neer. heel onder invloed van den jonge ren broer stond en vroeg, gezien de reclasseeringskansen cn een in te dienen gratierequest, een korte gevangenisstraf en voorloopige in- vrijheidsstelling bij de uitspraak van het vonnis. De officier achtte hiertoe geen termen aanwezig. Uitspraak over veertien dagen.- Tandtechnicus in de knel. Men zal zich herinnferen, dat en kele jaren op het gebied de/- tand heelkunde en tandtechniek ingrij pende veranderingen tot stand zijn gekomen.. Het arbeidsterrein der tandtechnici werd meer beperkt, slechts deouderen konden hun praktijk meer of minder tandheel kundig blijven uitoefenen, van de jongeren werden aanvullende exa mens vereischt. De regeling schijnt niet te voldoen, talrijke tandtech nici oefenen toch tandheelkundi ge praktijk uit, er zijn verschillen de gevallen voor de rechtbank be handeld, tot een bepaalde richtlijn is men nog steeds niet gekomen De heer A. G. van der H., tand- technikcr te Bergen was in appèl gekomen van een vonnis van den kantonrechter, waarhij hij veroor deeld was, omdat hij gipsafdrukken van monden had genomen, om daaruit kunstgebitten te constru- eeren. Volgens ambtenaar van het kantongerecht hoort dit tot de z.g. tandprothese, hetgeen den techni- kers niet is geoorloofd en de off. nam 't zelfde standpunt in Hij was er echter van overtuigd dat de heer v. d. H., die laat trekken en verdoo- ven door een arts, enj jarenlane eerste assistent van een tandarts was, te goeder trouw handelde, geen gevaar voor de samenleving oplevert, zooals bijv. een kwakzal ver en wilde daarom vooral de zaak principieel zien. Bevestiging van het vonnis van het kantonge recht een lage boete, werd geeischt. De heer v. d. H. hield een uitvoe rige verdediging, waarin hij betoog de dat zijn werk gelijk te stellen is met dat yan een opticien en een orthopaedisch schoenmaker, die ook proeven of afdrukken nemen, en deelde mede, dat het medisch front zijn standpunt deelt.. l^itspraak over veertien dagen. om weg te komen. Nadat Jiij zich nog eens over alle bijzonderheden met betrekking tot zijn reis naar de voorstad had laten inlichten, liet Neufeld hem eindelijk gaan.' „Ik blijf hier pog wat zitten", verontschuldigde deze zich. „Mis schien zie ik straks nog een paar kennissen. Nou hou je maar haaks!" Lorenz Burmester verliet den on- dergrondsche, gaf aan de contröle zijn kaartje af en vroeg den weg naar de kliniek van dr. Gerold. De inrichting scheen hier zeer be kend te zijn, want hij ontving on middellijk alle gewenschte inlich tingen. Vijf minuten later stond hg" voor het zware ijzeren hek, dat de straat van den grooten tuin voor de kli niek scheidde. Tot zijn verbazing be merkte hij, dat zijn handen hevig trilden. Met een krachtigen ruk trok hij aan de bel. Direct daarop verscheen een man in een blauwen werkkiel. „Meneer wenscht?" vroeg hg' door de tralies. „Ik zou graag dr. Gerold spreken. ,Mijn naam is Burmester". Over het gelaat van den man gleed een schaduw; het goedmoedige gezicht verried plotseling een diepe, innerlijke ontroering. „Ach, meneer, u weet blijkbaar nog niets van het ontzettende ongeluk? Onze goeie Voetbal Programma voor Zondag EERSTE KLASSE. District HL Hengelo—AG OVV, Enschede NEC, QuickHeracles, PEC—En- schedesche Boys, Wageningen Tubantia. District IV. PicusLONGA, Spekholzerheide- Eindhoven. RoermondHelmond, NAC—MVV, N'OADPSV, Willem II—BW. District V. GVAV—Be Quick, Veendam Sneek, HeerenveenAchilles, LSC —Velocitas, HSCLeeuwarden. DISTRICT L Tweede klasse A. IIRCWFC, Alkmaarsche Boys— ZFC, KFC—Santpoort, West-Frisia —de Kennemers, RCH—Alcmaria Victrix. Tweede klasse B. HilversumHVC, DWVVrien denschaar. OSV—AFC, Zeeburgia— Volcndam, Watergraafsmeerde Volewijckers. Derde klasse A: KVV—Hollandia. ZVV-DTS, VVZ —Zaandijk, QSCGVO, Always For- wardSucces. Derde klasse B. DEMBloemendaal, Kinheim Helder, BeverwijkDe Zandvoort- meeuwen, RipperdaTIJBB, HFC Schoten. Vierde klasse A. WatervogelsWieringerwaard, OudesluisAlkmaar, BKCScha- gen. Vierde klasse B; AndijkSijbekarspel, St. George-- Nieuwe Niedorp, Sporters—WW. R-eserve 2e klasse Aï De Kennemers 2—HFC 2, EDO 2 -Biauw 'Wit 3. Helder2—OSV 2, Storrfivogels 2—Ajax 3, WFC 2 VSV 2. Dc wereld in weinig woorden Vonnissen in Frankrijk. De krijgsraad van het 17e militaire di strict te Montauban heeft 25 com munisten veroordeeld tot straffen van 20 jaar dwangarbeid tot één jaar gevangenisstraf. Nieuwe koudegolf in Irak. Ra-' dio Bagdad maakt melding van een nieuwe koudegolf in de Iraak- sche hoofdstad. Het vriest vijf gra den. In Noord-Irak blijft het hevig sneeuwen. Ook uit Teheran wordt vorst van acht graden gemeld. Eqypte verbreekt betrekkingen. Het Egyptische kabinet heeft be sloten. naar de Engelsche berich tendienst uit Cairo meldt, de diplo matieke betrekkingen met Frank rijk. Bulgarije en Finland te verbre ken. Joodsche politiespionnen in Irak. De Britsche militaire politie in Irak heeft in samenwerking met den Britschen Itelligence Service een uitsluitend uit joden bestaan de organisatie van politiespionnen in alle Iraaksche steden opgericht. Deze heeft tot taak controle uit te oefenen op de nationale Arabieren. dokter..." „Om 's hemels wil, wat Is er ge beurd? Vertel u het me toch! Ik kom hier om een betrekking te aan vaarden als assistent. Pas gisteren ben ik van Zuid Duitschland hier aangekomen". „Dr. Gerold is met zgn vrouw en nog een echtpaar, dat zich in hun gezelschap bevond, een dag of acht geleden het slachtoffer geworden van een vreeselijk auto-ongeluk. Op een onbewaakten overweg is de auto door een trein gegrepen. Het moet ontzettend geweest zgn. Mevrouw Gerold en die andere dame waren op slag dood. De beide heeren zijn tij dens het vervoer naar het ziekenhuis overleden". Lorenz moest zich in een aanval van zwakte aan de ijzeren staven van het hek vast houden. Dat kon toch niet waar zijn! Misschien was het een vergissing... Een p^soons- verwisseliilg of zoo door denzelfden naam...? De ander zag het ontstelde gezicht van den bezoeker; hij scheen mede lijden te hebben. „Zal ik dr. Petzold van uw komst verwittigen, den tegenwoordigen leider van de kli niek?" „Ja graag!" antwoordde Lorenz, die weer een vage hoop in zich voel de opkomen. Hij had immers den brief met zijn aanstelling door dr. Nienwe emlgrantenTegeeringen. Tot uitbreiding van de lijst der „regeeringen", die de verklarii van Washington hebben onderte kend, is naar uit Washington ve luidt, de vorming van nieuwe en grantenregeeringen aangekopdig Daaronder bevindt zich behalve Deensché ook de regeering van h Vrije Thailand. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 8 JANUARI 1941. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Voor den boer. 7.30 Gram.mi: 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Gram.mv 8.00 B.N.O.: Xicuwsber. 8.15 Grai muz. 8.35 Ochtendgymn. 8.45 Grai muz. 9.15 Voor de huisvr. 9.25 Grai muz. 11.00 Voor de kleuters. 11. Zang fn. clavecimbel- en pianobegi en gram.muz. Ca. 11.45 Gram.mv 12.00 Orgelconc. en zang. 12. Gram.muz. 12.40 Almanak. 12. B.N.O.: Nieuws- en econ. ber. lc Groote tuinbouw. 13.15 Omroepo en sol. 14.00 Viool m. pianobegel. 1 14.40 Gram.muz. 15.00 Frans i Cappelle en Musette-ork. en solii 15.30 Voor de zieken. 16.00 Cyc „Wegen van God en naar God i in het moderne geestesleven". 16.20 Gram.muz. 16.30 Klaas Beeek en orkest. 17.00 Gram.m 17,15 B.N.O.: Nieuws-, econ. beursber. 17.30 Gram.muz. 17.45 1 lodisten en solisten. 18.30 Causei De zin van den arbeid. 18.45 Gra muz. 19.00 Act. halfuur. 19.30 C roep-Symphonie-ork. en soli: (Vanaf 20.15 Alleen voor Rad Centr., die over lijnverbinding r de studio beschikken). 20.15 Gre muz. 20.45 Causerie; Uit de we plaatsen van onze beeldende ki stenaars. 21.00 Omroep-Symphor ork. 21.45 B.N.O.: Nieuwsber. 25 B.N.O.: Eng. u^itz.: „National fea res of the Neterlands" of gra muz. 22.15 Gram.muz. 22.50—24. Dansmuz. (gr.pl.) HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15 Gram.muz. 7.308.45 Zie Hi! I. 8.45 Gram.muz. 10.00 Morgenw ding. 10.15 Pianovoordr. 10:40 Vo de plattelandsvrouw. 11.00 Gra: muzj»11.20 Amabile sextet. 12. Gram.muz. 12.15 Ramblers. 12, B.N.O.: Nieuws- en econ. ber. 13. Roemeensch ork. Gregor Serba 13.45 Voordracht. 14.00 Salonork. pianosp. 15.00 Voor de vrouw» 15. Fluit- en claviecimbel. 16.00 Roma cers en soliste. 16.45<Voor de jeu? 17.15 B.N.O. Nieuws-, econ. en beu: ber. 17.30 Zang m. pianöbegl (op: 17.55 Gram.muz. 18.15 Sport en lic opv. 18.30 Pianovoordr. (opn.) 19, B.N.O.„Wat Nederland schrijf 19.10 B.N.O.: Nieuwsber. 19.20 Gra muz. 19.45 Brandende kwesties, ca serie. 20.00 Gram.muz. (Vanaf 20. Alleen voor Radio-Centr. die ov lijnverbinding met de studio 1 schikken). 20.15 Orgelconc. 20.40 F diotooneel. 21.00 Ensemble „1 Kwintslag." 21.45 B.N.O.: Nieuwsb 22 00 B.N.O.: Toelichting op Y. weermachtsber. 22.10—22.15 Avor wijding. Hoofdredacteur; J. Keesman, Schagen. Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker, Buiten- en Bin nenland. Schagen. Fred. Groot, schagen. Alg. reportage, Streeknieuws en Kunst. - A. C. van Kampen. Rayon-redactetir. Den Helder. Gerold bg" zich'. Zgn opvolger den wensch van een doode t< zeker weten te respecteeren. schien was die dr. Petzold al i zijn komst op de hoogte en werd met smart verwacht. Natuurlijk,: zou het wel zijn! Hij volgde den man over de zo vyldig onderhouden tuinpaden n het groote, witte gebouw, wat eveneens een pijnlijke orde en oniriïSkenbare welstand heersch Eindelijk stond hij met bonzende pen' in een ruime, met smaak gen bileerde ontvangkamer. „Neemt u toch even plaats!" dr zijn gids aan, toen hij uit het t grenzende vertrek terug geerde. Petzold maakt juist visites. Hij zoekt u een oogenblik geduld te len hebben". Lorenz knikte mechanisch en zich in een stoel vallen. Maar r na een paar minuten sprong weer overeind, gedreven door spanning, die van zijn zenuwen uiterste vergde. Hij liep naar andere zijde van het vertrek en door het raam in den tuin, v achter het gebouw de afmeti had van een park met' hoog gaand struikgewas en eenige boomen. Op een zonnig plekje s de een aantal kinderen onder zicht van eén verpleegster. .Wordt yen

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2