Coöperatieve Zuivelbank Adverteert in dit blad Contractleelt ASENT A. RB1 CHtaieele publicatie van de Departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Vlsscherij ORGANISATIE TAN HET BEDRIJFSLEVEN. Medtdtellng van de Bedrijfsgroep: IndusfrieCn van OUSn, Mar- garine, Vetten en Verwerking van Dierlijke Producten. In verband met de verplichting van de betrokken onder nemingen om zich aan te melden zij er de aandacht op geves tigd, dat de daarvoor^ bestemde formulieren aan de hieronder genoemde adressen van de secretarissen der vakgroepen en ondervakgroepen dienen te worden, aangevraagd. De betrokken secretarissen hebben aan de bekende adressen reeds zooveel mogelijk de formulieren toegezonden. Men dient zich dus, wan neer men deze formulieren, nog niet heeft ontvangen, te wen den tot het secretariaat van de vakgroep of de ondervakgroep, waaronder men, wat zijn belangen betreft, meent te ressortee ren. In twijfelgevallen dient men zich aan te melden bij het secretariaat van de bedrijfsgroep. De aandacht zij voorts geves tigd op de adreswijziging van het Secretariaat van de Bedrijfs groep en van de secretariaten van de Vakgroepen en Onder vakgroepen, die van hun zetel ten kantore van de Bedrijfsgroep hebben gevestigd. (Van Kneuterdük 8 te Den Haag naar Raam- weg 44 te Den Haag, telefoon 115860). Bedrijfsgroep: Industrieën van Oliën, Margarine, Vetten en Verwerking van Dierlijke Producten. Secretariaat: Raamwég 44, Den Haag. Secretariaat Vakgroep Oliefabrleken. Raamweg 44, Den Haag. Vakgroep Olieraffinage en -hardings, Margarine- en Sptjs- vettenindustrie met de ondervakgroepen: a. Olieraffinaderijen en Har- Raamweg 44, dingsfabriekep Spijsoliefabrieken b. c. Margarine-industrie d. Industrie van eetbare vet ten Vakgroep Vleeschwarenlndn- strie met de ondervakgroepen! a. Slachterijen Vleesc/h waren- en Vleesch- conservenfabrteken Baconfabrieken Vakgroep Vischverwerkende Industrie met de ondervakgroepen:^ a. Vischconservenfabriek'en b. Vlschmeelfabrieken Den Haag Idem Parkstraat 106, Den Haag Idem voorloopig Alexanderstraat 7, Den Haag. Alexanderstraat 7, Den Haag. voorloopig Alexanderstraat 7, Den Haag. Parkstraat 106, Den Haag. Industriestraat 75, IJmuiden. ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFSLEVEN. Mededeeling van de Bedrijfsgroep: Derivaten van Landbouw- productenverwerkende Industrie. In Verband met de verplichting van de betrokken onderne mingen om zich aan te melden zij er de aandacht op geves tigd, dat dë daarvoor gestemdeformulieren aan de hieronder genoemde adressen van de secretarissen der vakgroep en onder- vakgroepen dienen te worden aangevraagd. De betrokken' secre tarissen hebben aan de bekende adressen reeds zooveel moge lijk de formulieren toegezonden. Men dient zich dus, wanneer men deze formulieren nog niet heeft ontvangen, te wenden tot het secretariaat vah de vr<*groep. of de - ondervak groep, waaronder men, wat zijn belangen betreft, meent te ressorteeren. In twijfelgevallen cfient men zich aan te melden bij het secretariaat van de bedrijfs groep. De aandacht zij voorts gevestigd op de adreswijziging van het Secretariaat van de Bedrijfsgroep en van de secreta riaten van de Vakgroepen en Ondervakgroepen, die hun zetel ten kantore van de bedrijfsgroep hebben gevestigd. (Van Kneu terdijk 8 te Den Haag naar Raamweg 44 te Den Haag, tele foon 115860). Bedrijfsgroep: Derivaten van Landbouwproductenverwer- kende Industrie. Secretariaat: Raamweg 44, Den Haag. Vakgroep Meelverwerkende Secretariaat: Industrie met de ondervakgroepen: a. Broodfabriëken Fabrieken van Vermicelli, Macaroni en aanvenrèra- te artikelen Zelfrijzend Bakmeelfabrie- ken Beschuitfabrieken Koekfabrieken 1 Biscuitfabrieken g. Banketfabrieken h. Wafelfabrieken Vakgroep Zetmeel- en Zoet- stofvarwerkende Industrie met dé ondervakgroepen: a. Glucose fabrieken b. Zwartestroopfabrieken c- Veredeld Zetmeelfabrieken d. Fabrieken van Pudding poeder en' aanverwante artikelen e. Caramel- en Koffiestroop- fabrieken Vakgroep Suikerwerk- en Cho- coladeverwerkénde Industrie met de ondervakgroepen: a. Suikerwerkindustrie h. Cacao* Chocolademassa- en Couvertureverwerkende Industrie Vakgroep Industrie van Alco holhoudende en Alcoholvrije Dranken met. de ondervakgroepen: a. Distilleerderijen van niet- of llchtgezoete dranken b. Distilleerderijen van Likeu ren met een Alcoholgehal te van meer dan 15 e. Ej$ort-distilleerderijen d. Fabrieken van zwak-alco- holhoudende' en alcohol vrijs dranken Vakgroep Diverse Derivaten van Landbouwproductonver- werkende Industrieën met de ondervakgroepen: a. Azijn- en Mosterdfabrieken b. Fabrieken yan Bakkerij grondstoffen 0. Fabrieken van Cichorei en Peekoffie d. Fabrieken van Soepen, Bouillon en Jusproducten, Spijzen en Soepenaroma's 6. Ruwijsfabrieken Korte Voorhout 6, Den Haag. Raamweg 44, Den Haag. Idem Idem Marnixstraat 380, Amsterdam, tevens Raamweg 44, Den Haag. Idem Gouvernestraat 68, Rotterdam. Raamweg 44, Den Haag. Raamweg 44, Den Haag. Idem Idem Marnixstraat 380, Amsterdam, tevens Raamweg 44, Den Haag. Raamweg 44, Den Haag Marnixstraat 380, Amsterdam, tevens Raamweg 44, Den Haag. Idem Parkstraat 73a Den Haag. Duinlaan 118 Schiedam. Parkstraat 73a Den Haag. Coolsingel 75, Rotterdam. Raamweg 44, Den Haag. Laan Copes van Cat- tenburch 16, D,en Haag. C 4, Ossendrecht Raamweg 44, Den Haag, Laan Copes van Catten- burch 16, Den Haag. ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFSLEVEN. Mededeeling van de BedrijfsgroepBinnen- en Buitenlandsche Akkerbouwproductenverwerkende Industrie. In verband met de verplichting van de betrokken onder nemingen om zich aan te melden, zij er de aandacht op ge vestigd, dat de daarvoor bestemde formulieren aan de hier onder genoemde adressen van de secretarissen der vakgroepen en ondervakgroepen dienen te worden aangevraagd. De betrok ken secretarissen hebben aan de bekende adressen reeds zoo veel mogelijk de formulieren toegezonden. Men dient zich dus, wanneer men deze formulieren nog niet heeft ontvangen, te wenden tot het secretariaat van de vakgroep of de ondervak groep, waaronder men, wat zijn belangen betreft, meent te res sorteeren. In twijfelgevallen dient men zich aan te melden bij het secretariaat van de bedrijfsgroep. De aandacht zij Ü>orts gevestigd op de adreswijzigingen van het Secretariaat van de Bedrijfsgroep en van de Secretariaten van de vak- en onder vakgroepen, die hun zetel ten kantore van de Bedrijfsgroep hebben «gevestigd (van Kneuterdijk 8 te Den Haag naar Raam weg 44 te Den Haag, telefoon 115860). Bedrijfsgroep: Binnen- en Buitenlandsche Akkerbouwpro- düctenverwerkende Industrie; Secretariaat: Raamweg 44, Den Haag. Vakgroep Aardappelenrerwer- kende 'Industrie met de ondervakgroepen: Aardappelmoelindustria b. Aardappelvlokken en Aardappelbakmeelindustrie Vakgroep Suikerindustrie. Vakgroep Maalindustrle met'de ondervakgroepen: a. Broodbloemfabrieken b. Zeeuwsche en Rogge- bloemfabrieken c. Ongebuild Tarwe- en Rog- gemeelfabrieken Vakgroep Graanbewerkende Industrie met de ondervakgroepen: a. Rijstpellerijen b. Havermoutfabrieken Gortpellerijen Boekweitgrutten- en Boek weitmeelfabrieken Erwtensplitterijen f. Rijstmalerijen Vakgroep Graanverwerkende Industrie met de ondervakgroepen: a. - Mais-, Tarwe- en Rijstzet- meelindustrie b. Gist-, Spiritus- en Moutr wijnindustrie Vakgroep Brouwerijen en Mouterijen met de ondervakgroepen Brouwerijen b. Handelsmouterijen Vakgroep Cacaoboonverwer- kende Industrie met de ondervakgroepen: a. Cacaopoederfabricage b. Chocolademassa- en Cou verture fabricage Cacaoboterfabricage Vakgroep Koffiebranders en Theepakkers Vakgroep Veevoederindustrie Raamweg 44 Den Haag Idem. Z. Z. Haven 49 Bergen op Zoom. J. van Nassaustr. 81 Den Haag idem. Bezuidenhoutscbe- weg 72, Den Haag. ..Spuistraat 210, - Amsterdam-C. p/a Stichting „Ned. Gortpellerscentrale" Martenshoek. Kerkstraat A 54, Geervliet idem. Bezuidenboutsche- weg 27, Den Haag Raamweg 44, Den Haag. idem. Heerengracht 282, Amsterdam-C. Spoorlaan 2, Roermond. Vijgendam 2, Amsterdam-C. idem. idem. Raamweg 44, Den Haag. idem. Officieel» Publicatie van hel Departement van Landbouw en Visspherij AANVULLENDE TOEWIJZIN GEN KUNSTMESTSTOFFEN. Het R.V.O. kunstmest distri butie bureau maakt bekend: Zooals bekend mag worden geacht, werd bij de berekening der kunstmesttoewijzingen voor het seizoen 1941/42 voorloopig uitgegaan van de inventarisa tie 1941. De Provinciale Voedselcom- missarissen zullen thans over gaan tot het uitreiken van aan vullende toewijzingen en wel in de volgende gevallen: I. Bij uitbreiding van de groententeelt, indien een bijzondere tuinbouwteelt vergunning kan worden overgelegd. \Voor de teelt van vlinder bloemige gewassen zal géén aanvullende stikstof toewijzing worden ver strekt. II. Voor de cultures op ge scheurd grasland, wan neer kan worden aange toond dat de desbetreffen- de Productie Commissa ris heeft goedgekeurd om tot bet scheören der be trokken perceelen over te gaan. III. Bij de uitbreiding van den verbouw van aardap pelen en suikerbieten, in dien deze uitbreiding ten- minSte 10 bedraagt t o. v. de oppervlakte de zer gewassen op eenzelfde bedrijf gedurende 1941. IV. Bij de contractteelt van land- en tuinbouwzaden, echter uitsluitend jvan- nèer een contract kan wor gden overgelegd. voor zaadteelt van vlin derbloemige gewassen zal géén toewijzing worden gegeven. Bij uitbreiding van den verbouw van koolzaad t. o. v. 1941. Ten behoeve van den teelt van kool zaad zal uitsluitend dan een stikstoftoewijzing wor den verstrekt, indien vast staat dat het gewas goed door den winter is geko men. Ook de in uitzicht gestel de aanvullende toewijzing voor de perceelen waarop reeds in 1941 koolzaad werd verbouwd, zal uit sluitend in dat geval wor den verleend. VI. Bij uitbreiding van de to tale oppervlakte bouw land, tengevolge van om standigheden, niet ver meld sub I t.m. V. In de gevallen als onder I t.m. VI aangegeven dienen de verbruikers vuor 1 Maart 1942 een aanvraagformulier in te dienen bij de Afdeeling Kunst mest van den Provincialen Voedselcommissaris van hun district of bij diens Plaatselijke Bureauhouders. De aandacht wordt erop ge^ vestigd dat de hierboven ver melde gevallen op zich zelf géén recht geven op het ver krijgen eener aanvullende toe wijzing. Aan de hand van de door de verbruikers te verstrekken op gaven zal n.1. worden nagegaan of op grond van het volledige teeltplan voor 1942 een aan vullende toewijzing kunstmest stoffen zal kunnen worden verstrekt. Tevens kan worden medege deeld, dat voor alle perceelen bouwland", tuinbouw en boom gaard, benevens voor het te scheuren grasland een toewij zing fosforzuur zal worden verstrekt van 10 kg. PsOs per ha. De aanvragen hiervoor be hoeven niet apart -te worden ingediend, aangezien deze fos- forzuurtoewijzingen zullen worden verstrekt aan de hand van de reeds vroeger ingedien de aanvraagformulieren. Het fosforzuur voor de per ceelen gescheurd grasland zal worden verstrekt na ontvangst van het aanvraagformulier voor een toewijzing als bedoeld sub, II. Niet tijdig of niet volledig «gediende aanvragen kunnen et in behandeling worden genomen. De Afdeeling Kunstmest van de verschillende Provinciale Voedselcommissarissen bene vens de Plaatselijke Bureau houders zullen desgewenscht de noodige inlichtingen ver strekken. VERLENGING GELDIGHEIDS DUUR TOEWIJZINGEN VOOR KOFFIESURROGAAT. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt be kend, dat de geldigheidsduur van de toewijzingen ter ver krijging van koffiesurrogaat, met een vervaldatum gelegen in het tijdvak van 29 Januari tot en met 24 Februari a.s. wordt verlengd met een maand. INLEVERING CONSUMEN TENBONNEN VOOR PEUL VRUCHTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt be kend, dat detaillisten de door hen in ontvangst genomen bonnen 195 van de bonkaart algemeen in het tijdvak van 12 tot en met 16 Januari a.s. en in het tijdvak van 26 tot en met 30 Januari a.s. bij den di- str\ibutiedienst op de gebruike lijke wijze ter verkrijging van een toewijzing peulvruchten dienen in te leveren. Daar de inleveringstermijn samenvalt met die voor bon 190 van de bonkaart algemeen, mogen de bonnummers 195 en 190 van de bonkaart algemeén tezamen worden ingeleverd. Bij de inlevering van beide bonnuiffiners tezamen, zal ge bruik kunnen worden gemaakt van één ontvangstbewijs MD 201. Met nadruk wordt er de aan dacht op gevestigd dat bij de inlevering van bonnen voor peulvruchten na afloop van de volgende distributieperiode geen met ,195" genummerde bonnen Van de bonkaart alge meen meer mogen worden in geleverd, doch uitsluitend een restant van de met „190" ge nummerde bonnen. Gedurende de beide bovengenoemde inle veringstermijnen dienen' dus alle bonnen „195" ingeleverd te worden. INLEVERING CONSUMEN TENBONNEN VOOR EIEREN DOOR HANDELAREN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt met betrekking tot de/ distributie van eieren bekend, dat détail listen de door hen in ontvangst genomen 'bonnen 04D, 04C en 04B van de bonkaart-reserve, zooals thans gebruikelijk is, aan hun grossier dienen door te geven. Grossiers dienen de door hen ontvangen hierbovéb genoem de bonnummers vóór 31 Janua ri a.s. bij den Plaatselijken Distributiedienst in té leveren ter verkrijging van een toewij zing voor eieren. NIEUWE BEPALINGEN OP GEBIED VAN INLEVERING, VERVOEREN EN AFLEVE REN VAN STROOVLAS. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij eenige nieuwe bepalingen op het ge bied van de inlevering en het vervoeren en afleveren van strooylas in het leven zijn ge roepen. Met betrekking tot de inleve ring is bepaald, dat de Neder-' landsche Akkerbouwcentrale behalve aan telers en stroo- vlashandelaren ook aan vlas sers de verplichting kp.n opleg gen het stroovlas, dat zij voor handen of in voorraad hebben, bij deze Centrale of een door haar aan te wijzen instantie in te leveren. Het verhandelen en afleve ren van stroovlas. hetwelk tot nu toe aan telers en stroovlas- handelaren was toegestaan, is thans verboden. De Nederiandsche Akker bouwcentrale kan echter aan telers en stroovlashandelaren vergunning tot het verhande len en afleveren van stroovlas geven. In deze gevallen moeten de door de Akkerbouwcentrale -gestelde voorwaarden en even eens de tot nu toe met betrek king tot het verhandelen en af leveren geldende verplichtin gen worden nagekomen. AANVRAGEN KRACHTENS HET BEDRLJFSVERGUN- NINGENBESLUIT 1941. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd niaakt bekend, dat ingevolge de beschikking van, den Secre taris-Generaal van de Departe menten van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Land bouw en Visscherij van 15 De cember 1941, met ingang van 16 December 1941 voor elke aanvrage om een bedrijfsver- gunning krachtens het Be- drijfsvergunningenbesluit 1941, vóór zoover de aanvrage1' bo- trekking heeft op producten of artikelen op het gebied van de Voedselvoorziening (bedoeld in art. 1 van het Organisatie- besluit Voedselvoorziening 1941), een bedrag van vijf gul den dient te worden gestort op de postrekening 241800 te na-' me- van -het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oor logstijd. Deze storting dient te geschieden onder vermelding dat zij béstemd is voor de af deeling Bedrijfsvergunningen. Met nadruk wordt erop gewe zen, dat aanvragen niet in be handeling zullen worden geno men, als bovengenoemd bedrag niet is gestort. Alleen, wanneer het Bedrijfsvergunningenbe- sluit niet van toepassing blijkt te zijn, zal dit bedrag worden terugbetaald. ALKMAAR, houdt zitting in Café „De Beurs" te Schagen eiken 2en en 4en Donder dag der maand, van halt 10 tot halt 12. DEPOSITO'S COUPONS HYPOTHEKEN Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart lNLEVERr« VAN DEFECTE SMELTVEILIGHEDEN. Het Rijksbureau voor Ver werkende Industrieën, Sectie Métalenverwerkende Industrie, maakt bekend, dat, van 7 Ja nuari j.L af installateurs en kleinhandelaren slechts koop vergunningen voor smeltveilig- heden (zekeringen) kunnen verkrijgen, indien -zij 'oude smeltveiligbeden inleveren, In verband daarmede zal bij afle vering aan het publiek door deze installateurs en kleinhan delaren een gelijk aantal oude smeltveiligheden van den koo- per moeten worden terugver langd. Deze oude zekeringen mogen lichte beschadigingen vertoonen. Zij mogen evenwel niet gebroken zijn. De installateur of kleinhan delaar verzamelt de ingeno men zekeringen over een zeker tijdvak «1 zendt ze franco naar het Centraal Magazijn Rijksmetallum, Huygenspark 48, Den Haag, vergezeld van een aanvraagformulier AK, voor dezelfde aantallen, soorten en amperages. Deze aanvrage AK moet worden ingesloten bij de oude zekeringrti. Ongefran- keerde zendingen worden niet geaccepteerd. Voorloopig worden op de aan vragen AK, die bij het Cen traal Magazijn worden inge diend, koopvergunningen ver strekt, welke recht geven op aankoop van nieuwe zeke ringen, Het percentage, waar voor koopv.ergunning zal wor den verstrekt, zal nader wor den bepaald. Het ontbrekende gedeelte moet door den installateur of kleinhandelaar uit voorraad worden bestreden. Voor aan- vulling^van dezen voorraad kan hij, zoo noodig, koopver- gunnjng aanvragen op een for mulier AK, dat direct bij Rijks metallum moet worden inge diend, onder vermelding van de reden, waarom voor de be treffende aanvrage geen oude zekeringen kunnen worden ge leverd. Officieele bekendmaking van het departement van sociale zaken VERGOEDING VAN STEUN GELDEN AAN WERKGEVERS Werkgevers, die aanspraak maken op vergoeding van steungelden terzake van vaste arbeiders of daarmede gelijk gestelde losse arbeiders, wier loon per week of korter wordt uitbetaald en aan wie de werk gever over de dagen 29, 30 en 31 December 1941 loon heeft doorbetaald ingevolge art. 3 van het besluit van den Secre- taris-Ganeraal van het Depar tement van Sociale Zaken d.d. 23 December 1941 inzake beloo- ning arbeiders van inïlustrieele- en handelsbedrijven, welke van 25 December jl. t.m. 1 Januari 1942 gesloten moesten zijn, kun nen zich schriftelijk tot het Departement van Sociale Zaken Afdeeling Steun verlee ning, Raamweg 90, te 's-Gra- venhage), wenden met verzoek de richtlijnén te mogen ont vangen, welke aangeven de wijze, waarop zij de bovenbe doelde steungelden aan de over heid kunnen declareeren. In dit schriftelijk verzoek moet zijn opgenomen een opgave van het totaal aantal (dus geen nominatievè opgave), der kost winners-arbeiders, alsmede van het totaal aantal der niet-kost- winner-arbeiders. als vorenbe doeld, terzake van wie de werk gever op de bovenbedoelde vergoeding van steungelden aanspraak meent te kunnen maken. Met nadruk wordt verzocht bij de aanvrage een ongefran- keerde middelgroote enveloppe in te sluiten, vermeldende naam en adres van den aan- vragenden werkgever, Verzuim biervan kan vertraging in de afhandeling der aanvrage tot gevolg hebben. De gelegenheid tot bet indie nen van aanvragen' om de vo renbedoelde richtlijnen, zal om practische redenen slechts kun nen worden opengehouden tot 1 Februari 1942. Aanvragen welke daarna bij het Departe ment worden ingezonden, wor den niet meer in behandeling genomen. ,-van fijnzaad voor GEBR. SLUIJS, Enkhuizen. WIERINGERWAARD. Tel. K 2242 - 234 Donderdags Beurshotel, Scha- gen. uit voorraad leverbaar, 40 en 80 c.M., opstaande kanten 7 c.M, pootjes 15 c.M. Bedrukt zonder prijsverhooging, op bestel. Aanbevelend, C. ZEEMAN, Tel. 288. Wieringerwaard» Provinciale Publicatie van bet Departement van Landbouw en Visscherij NIEUWE AFREKENINGSB& WIJZEN VOOR RUNDEREN EN SCHAPEN, Het Bureau van den Proviivi cialen Voedselcommissaris voor Noordholland brengt het volt gende ter kennis van de veet houders schapenhouders en handelaren. Zooals reeds in een vórigë publicatie is bekend gemaakt, wordt vanaf 5 Jan. 19-42 geen vee meer door de Bedrijfsorgat nisatie voor Vee en Vleesch, (voorheen Nederl. Veehouderij Centrale) overgenomen, doch: treedt deze instantie in den vervolge regelend op bij den aankoop en doorverkoop van vee. Met ingang van 5 Jan. zijn dan ook nieuwe afrekeningsbe- wijzen in gebruik genomen. Deze bonnen worden zoowel bij de levering van rundvee ala voor schapen gebruikt Op de „Afrekening voor den leverancier" wordt nu, ria uit- betaling door de bank, cloor den handelaar het eindbedrag en de kosten ingevuld. Waarna deze afrekening aan den levet rancier-veehpuder wordt over* handigd. Deze genoenïde afrekening heeft voor den veehouder geen waarde inzake afschrijving ten aanzien van de verplichte vee levering en behoefte dan ook niet bij den Plaatselijken But reauhouder ingediend te won den tegen ontvangst van. het voorheen gebruikelijke ont- vangstbewijs. De afschrijving voor de leve* ringsplicht wordt vanaf dien datum dan ook zuiver admini stratief vanuit het Bureau te Alkmaar geregeld. Ten slotte wordt nog onder de aandacht j'an de georgani seerde veehouders gebracht dat vee, geleverd tot 1 Dec. 1941 boven den verplichten, aanslag niet in aftrek gaat van de nieuwe leveringsplicht in 1942. Vrijwillige leveringen, ge daan na 1 Dec. 1941, zooals van nuchtere kalveren, stierkalve ren enz., gaan wèl in aftrek van de nieuwe leveringsplicht. AANKOOPEN VAN AARD APPELEN. De Provinciale Inkoop Cen trale voor Akkerbouwproduc ten voor Noordholland maakt bekend, dat zoo spoedig moge lijk zal worden begonnen met het opkoopen van aardappe len door daartoe dooit de P.L C.A. aangewezen handelaren van de V.B.N.A., onder de vol gende vporwaarden: 1'. Aangekocht worden uitslui tend goed houdbare klei- aardappelen in partijen van minstens 1000 kg. per teler. De kwaliteitseisehen staan verder vermeld op de koopcontracten, 2. De vastgestelde prijzen zijn dezelfde als die op het mo ment van aflevering voor niet-gecontracteerde par tijen zullen gelden. 3. Binnen 10 dagen na den verkoop wordt aan den te ler een voorschot van 50 uitbetaald. Alvorens daar na tot verdere betalingen wordt overgegaan, moéten de in totaal aan een teler verstrekte voorschotten eerst verrekend zijn. 4. Teneinde een goede verdee ling der aardappelen te hel pen bevorderen wordt den telers verzocht hun aard appelen op contract aan de handelaren der VJ3, N.A. te verkoopen. w

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 6