OMGEVINGNIEUWS Boerderij verbrand SCHAGEN IJSPRET De OMZETBELASTING voor Landbouwers ZIJPE. ST. MAARTENSVLOTBRUG. VEE NOG JUIST GERED. In twee nar aan den grond. Zaterdagmiddag te omstreeks half Vier brak brand uit in de boerderij van den heer A. van Rijswijk al hier. Een der bewoners, die ep het erf was, bemerkte, toen hij de deur opendeed en het huis wilde binnen gaan, dat het bovenhuis reeds in brand stond. In een oogwenk stond nu het dak in lichterlaaie. Door zelfbewust optreden' konden eénige personen het vee van eon jammerlijken dood redden. Verder werd alles, behalve .eenig bedde- groed en wat kleeren, een prooi der vlammen. De brandweer uit Schagerbrug, onder leiding van brandmeester Mook, was spoedig ter plaatse en kon goed werk verrichten door de naaste perceel en tegen de vuurzee te beschermen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Het veimoeden is echter, dat vonken uit, den schoorsteen stroo op den zolder hebben doen vlam vatton. Dat het vuur snel om zich heen greep, bewijst wel het feit, dat de boerderij binnen enkele uren ge heel aan den grond lag. SCHAGERBRUG. 1 DEELNEMERS ELFSTEDEN. 1 TOCHT. Maf. S. Ligt Hart en de heer N. Llgthart Jr.. beiden alhier, hebben J.l. Donderdag deelgenomen aan den Elfstedentocht en volbrachten den tocht binnen den gestelden tijd. HA RENKA TtSPELr- DIRKSHORN. TE HARD GESTOOKT. Donderdagmiddag ontstond er een begin van brand bij den heer E. Kleijer te Schagerwaard. Dekens en ander dekmateriaal was over de pootaardappels gespreid, tegen de vorst. Toen de vorst erger werd is men beginnen te stoken en ïs het bovengenoemde in brar^ti geraakt. Doordat het on den dag gebeurde ook mede omdat men 't tijdig ont dekte, Is grooter onheil voorkomen. Naar men ons mededeelde, was één en ander verzekerd, toch zal "het wel moeilijkheden opleveren om weer aan de „spullen" te komen. KLAPPEN OM WAT WARMTE. Dat er groot gebrek aan brand stoffen is, bewees dezer dagen te Tuitjenhorn. De brandstoffenhan- delaar Joh. Tijm had slechts enke le mudden van het „zwarte goed" weten te bemachtigen, en dan is het moeilijk, om alle klanten tevreden te stellèn. Niet zoodra was Jo met de ket en wagen thuisgekomen, of de klanten 'stormden op den wagen toe, in de hoop een mudje te be gaan. De drang werd zoo groot dat men op 't l»atst handgemeen werd, en enkele goede burgers over den grond rol denr terwijl, zij'al rollende elkander in onvervalst Tuitjenhor- ner dialect het „beste" toewensch- ten. Vanzelfsprekend gingen de mees ten weer met den ledigen zak en niet-ingeruilde bonnen naar huis toe. Dit tooneeltje is toch wel een be wijs dat er een groote brandstoffen- schaarschte heerscht, en dat mid den in dezen harren winter. BENOEMD. Onze plaatsgenoote Mej. A. v. d. Laan. is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de 0. L. School alhier., NIEUWE N1ED0RP. SCHOOLNIEUWS. Door moeilijkheden met de brand stofstofvoorziening is de Lagere School alhier tot nader order ge aloten. VEILIGHEID VOOR ALLES. Door de commandant van de brandweer zijn in het dorp- een twintigtal bijten in het ijs gehakt, om bij eventueelen brand direct water te hebben. Schaatsenrijders en ouders van de kleinere kinde ren dus opgepastl LANGEDIJK. WINTERHULP EN NEDERLAND- SCHE VOLKSDIENST. Ten raadhuize te Noordscharwou- de is onder leiding van Burgemees ter Schelhaas een vergadering ge houden van alle blokleiders der Winterhulp in deze gemeente en van den Ned. Volksdienst, welke zeer goed was bezocht. De burgemeester heeft in de eer ste plaats medegedeeld wat in de afgeloopen maanden is verricht. Gedurende de maand November werd voor een bedrag van f 2000 aan waardebonnen uitgereikt, waarvan 157 gezinnen met to taal 447 personen hebben geprofi teerd. In December werd voor een bedrag van f 3000 uitgereikt, waar van 200 gezinnen met totaal 646 personen profiteerden. Hieruit blijkt wel dat Winterhulp reeds in vele gezinnen een warme lichtstraal gebracht heeft. De burgemeester wekte alle blokleiders déarom op hun zegenrijk werk voort te zetten in het'belang van de behoeftige in woners. Door den heer Querner, Provin ciaal voorlichtingsleider van de Winterhulp, Nederland en den Ne- derlandschen Volksdienst werd daarop eën rede uitgesproken, waarin hij doel en streven van bei de instellingen uiteenzette. Het nut en de noodzaak van Win terhulp is reeds bewezen, zegt spr. waarvan velen, die waardebonnen ontvingen, kunnen getuigen. Winterhulp moet opgevat worden als een onderdeel van het werk van den Ned. Volksdienst. Winter hulp treedt n.1. op ter bestrijding van de gevolgen der armoede. De Ned. Volksdienst nu wil trachten de oorzaken van de behoeftigheid weg te nemen en het kwaad alzoo in den wortel aan te tasten. Hij wil alle middelen inspannen voor den gezonden mensch o.a. door de zorg voor moeder en kind, het van de straat houden van de jeugd door oprichting van speelplaatsen. Er zullen moedertehuizen, zuigelingen tehuizen, vacantiehuizen voor kin deren, verpleegtehuizen e.d. wor den opgericht. Bovendien komen er scholingstehuizen, waarin de func tionarissen van den Volksdienst yoor hun taak worden opgeleid. Spr. wekte ten slotte allen op aan het mooie werk van dezen in stelling mede te werken. VERKOOP ON BONNEN. De kooplieden worden in de ge legenheid gesteld .wanneer zij een, auto of een wagon willen laden, de door hen benoodigde producten uit de hand te koopen, zoodat zij\ zoo veel mogelijk van een en denzelf den tuinder kunnen koopen. Wan neer de kool dan per auto ver voerd moet worden, kan de wagen vlak voor de schuur wof-den gela den, zoodat de prod. zoo kort mo gelijk aan de vorst zijn blootge steld. Het spreekt vanzelf, dat een en ander evengoed over de vei ling geadministrateerd moet wor den. SNEEUWRUIMEN. Het sneeuwruimen door de bur gers geschiedt nog niet overal even vlot. Óp sommige plaatsen zag men de menschen al vroeg in de weer. Op andere plaatsen liet mpn de zaak zooals het was. Voor het verkeer was dit niet erg bevorderlijk. Voor al de fietsers hadden er last van. Zou nu niet de mogelijkheid be staan, dat van gemeentewege een groote A werd aangeschaft, om daarmede, achter een auto slepen de, de sneeuw naar de kanten van de straat te werken? Dan was er al veel gewonnen. BROEK OP LANGENDIJK. PRIJZEN NIET VERHOOGD. De groente prijzen zullen in de komende week niet worden ver hoogd. DEN HELDER. BENOEMD. Tot. kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Den Helder is be noemd mr. D. B. A. Franken. BARS1NGERHORN BENOEMD. Tot ambtenaar op het distributie- kringkantoor alhier, werd benoemd de heer G. Smits, thans 2e ambte naar ter Gemeentesecretarie te Wie- ringerwaard. ALKMAAR. CONCERT H.O.V. Niettegenstaande sneeuw en koude hadden velen de elementen getrot seerd om het/ vierde concert van de H.O.V. onder leiding van Ma- rinus Adam te beluisteren. De zaal wès uitstekend bezet, het is een verblijdend feit, dat het aantal 'be zoekers van deze abonnements concerten steeds stijgende is. Als eerste nummer hoorden wij de ouverture Zauberflöte van Mo- zart. die zeer goed gespeeld werd, fijn van klank, klaar en doorzich tig. Van de Glockensymphonie van Haydn kon dat niet steeds gezegd worden, voornamelijk van het .eer-, ste deel. waarin de inzetten der eerste violen nogal eens slordig en ongelijk waren. Ook in het Menu- etto kwamen enkele'oneffenheden voor. Evenals de muziek van Mo- zart, lijkt die van Haydn eenvou dog om te spelen, men moet er de moeilijkheden echter niet van on derschatten, juist door dien een voud en pure klaarheid. Het An dante, waaraan de symphonie haar naam te danken heeft, door het regelmatig tik-t&k van de be geleiding en de Finale, genoten een uistekende uitvoering. Na de pauze volgde de hoofd schotel in den vorm van het piano concert in a kl. t van Grieg. waar in Willem Andriessen als solist op trad. Onze Hollandsche meester- pianist speelde deze gloedvolle ge- jpassioneerde muziek met veel tem pera-ment en groot® vaardigheid, de ontzaglijke moeilijkheden over wint hijspelenderwijs, zijn aanslag is soepel en toch krachtig en zijn voordracht subliem, zonder een ie uiterlijk vertoon. Ook de begeleiding van het or kest was buitengewoon mooi, waar door het luisteren naar dero nrerh. tige muziek eën waar genot betee- kende hetgeen het publiek tot uït- dmkkine bracht door een enthou siast applaus aan het slot. Tot besluit een zeer goede uitvoe ring van de ouverture Grana de Bergerac van Joh. Wagenaar, dankbare muziek, die sterk doet denken aan de symphonische ge dichten van Rich. Strauss. zooals b.v. Don Quicaste en waarmee or kest en dirigent veel succes be haalden. A. M. EriksBuijs. SJNT PANCRAS WINTERHULP. Ónze gemeente houdt zich niet slecht, want de opbrengst van W.H.N. blijft gelijke hoogte houden, zooals wij uit goeden bron verno men hebben. OUDERAVOND O. L. SCHOOL. vrijdagavond vond in de U.L.O.- schodi alhier een Ouderavond plaats van de O. L. School. Om ruim kwart over acht open de de Voorzitter de bijeenkomst. In zijn openingswoord bracht de heer Westenberg woorden van dank aan zijn voorganger, den heer Brouwer. Het is voorrecht een school van den heer Brouwer te kunnen overnemen, aldus-'spreker. De organisatie dér school noemde de heer Westenberg uitstekend en hij heeft in dit opzicht slechts het pad te volgen, dat de heer Brou wer voor hem heeft uitgestippeld. J)it- sluit natuurlijk niet uit, dat er geen veranderingen zullen plaats vinden. Bij elke nieuwe leiding ko men er wijzigingen. Steeds weer maken wij gebruik van de nieuwere inzichten en. uitkomsten der didac tiek, om ons onderwijs tot een zoo hoog mogelijk peil op te voeren, tot heil van het kind. De notulen werden daarna dooi den heer De Jong gelezen en onver anderd goedgekeurd. Bij het volgende punt, de mede deelingen, besprak de heer Westen berg de mutatie van het onderwij zend personeel. Hij dankte den heer 't Hooft, die naar het U.L.O. is gegaan voor alles, wat hij in het belang van het onderwijs in de O. L. School heeft gedaan en roemde daarbij zijn ijver en accuratesse. Tevens richt spreker welkoms woorden tpt den heer Smit, die als nieuwe leerkracht voor het eerst een Ouderavond meemaakt Voorzit ter sprak den wensch uit, dat hij zich spoedig zou thuisvoelen in dit milieu. i De heer Westenberg deelde ver der mede, dat reeds een nieuwe rekenmethode en een nieuwe aard- rijkskunde-methode is ingevoerd. Ook in het systeem van onderwij s- geven zal in de toekomst wijziging worden gebracht en wel in dien zin, dat de leerlingen actief bij het onderwijs worden ingeschakeld Spreker gaat hier dieper op in en illustreerde een en ander met spre kende voorbeelden, daarbij een lans brekend voor het Totaliteits- oh derwijs. Na verder meegedeeld te hebben, dat het Duitsch als verplicht leer vak in de hoogste leerjaren zal worden ingevoerd en nog de be langstelling der ouders te hefedben opgewekt voor het Centraal Genoot schap voor Kinderuitzendingen naar Vacantie-Kolonies, besloot Voorzitter zijn mededeelingen. Bestuursverkiezing Bij de gehouden bestuursverkie zing werden herkozen Dr. van der Sluis als voorzitter en mevr. Har- tog als lid der Oudercommis^ie Beiden namen hun herbenoeming aan. Na de pauze hield de heer Wes tenberg een uitgebreide rede over het onderwerp: „De ontplooiing van het kind." Spr. schetste de psychologische groei van het kind tot ongeveer 't 18de levensjaar. Deze rede, die getuigde van groo te kennis der kinderlijke psyche, werd met aandacht door de aan wezigen aangehoord. Door voor beelden uit het dagelijksch leven wist spr. steeds zijn gehoor opnieuw te boeien. Vboral bij de opvoeding der rijpere jeugd stond spr. gerui- men tijd stil en wees de ouders met groote ernst en nadruk op de be langrijkheid dezer periode Het was Dr. van der Sluis, die iti onze omgeving Stroet. Woensdag 21 Jan. hield de Stroeter IJsclub hardrijden met hindernissen voor de schooljeugd. Er deden 84 kinderen aan mee. Prijswinnaars. Meisjes van 6 tot 8 jaar: 1. M. I-Ieneweer, 2. '1'. Ploeger. Jongens van 6 tot 8 jaar: 1. A. Borst, 2. R. Ploeger. Meisjes van 9 tot 11 jaar: 1. M. Leien, 2. N. Cnossen. Jongens van 9 tot 11 jaar: 1. R. Borst, 2. S. Blokker. Meisjes van 11 lot 14 jaar: 1. B. Roo- zendaal, 2. I. Sneekps. Jongens van 11 tot 14 jaar: 1. J. Bakker, 2. H. Dekker. Donderdag 22 Jan. was er ringste ken voor paren, deelname 34 pa ren: 1. D. Leien en G. Groenveld, 2. C. Blokker en T. Bakker. St Maartensbrug. Er werd al hier een ijswedstrijd gehouden ^oor hceren, die dit jaar nog geen eer sten prijs hebben gewonnen Er wa ren prijzen beschikbaar gesteld door de IJsciub St. Maartensbrug. De ge lukkigen waren: 1. D. Manneveld, 2. J. Leeuwen. Wieringen. W Den Oever werden wedstrijden in het hardrijden ge houden voor de jongens en meisjes van de twee Openbare en de Bij zondere School te Den Oever. De uitslagen waren: Meisjes 7e en 8e klas: 1. Gré Kool, 2. Grietje Visser. Meisjes 5e en 6e klas: 1. Cita Wa- gemaker, 2. Trien Lont. Meisjes 3e en 4e klas: 1. T. Mulder, 2. Nelly Poel. Meisjes le en 2e klas: 1. Tr. Gorter, 2. H. Joldersma. Jon gens .7e en 8e klas: 1. Leo Gielis, 2. H. Asjes. Jongens 5e en 6e klas: 1. S. Kleyn, 2. Jo,v. d. Schalie. Jongens 3e en 4e klas: 1. Aart Visser, 2. Harm Bosch. Jongens le en 2e klas: 1. Jan Metselaar, 2. Piet Willems. Wieringen. De IJsclub „Wéster- land" hield wedstrijden in hardrij den voor de schooljeugd. Meisjes 6 én 7 jaar: 1. Nellie Ggngelhof, 2. Annie Kindts. Jongens 6 en 7 jaar: 1. Tjebbe Wigbout, 2. Jan Lont. Meisjes 8 en 9 jaar: 1. Adri Molenkamp, 2. Dieuwie Koorn. Jongens 8 en 9 jaar: 1. Simon ten Bokkel, 2. Jan Dekker. Meisjes 10 en 11 jaar: 1. Johanha Panjer, 2. Diewke Veenstra. Jongens 10 en 11 jaar: 1. Jan Trompetter, 2. Adri Krijger. Meisjes 12 en 13 jaar: 1. Annie Veerdig, 2. Lutske Visser. Jongens 12 en 13 jaar: 1. Jan Stoop, 2. Johan Overberg. De kinderen hebben sportief gere den. Wieringerwaard. Donderdagmid dag werd alhier een hardrijderij ge houden, waaraan door 9 paren werd deelgenomen: 1. f20.E. Stubbe e.n mej. T. Walter; 2. f 10.—, P. Wig bout en mej. G. Wigbout. Barsïngerhorn. Vrijdagmiddag werden ijswedstrijden gehouden voor jongens tot en met 17 jaar en voor ouderen. Voer beide groepen was een flinke deelname. Na meer dere spannende ritten, was de uit slag als volgt: Jongens t.m. 17 jaar: 1. W. v. d. Klooster, 2. C. Schoorl. Voor ouderen: 1. K. Reyne, on danks het feit, dat hij alle rijders een voorgift gaf van 8 meter, 2. D. Schenk Jz. Dirkshorn. Estafetterijden voor paren. 18 paren namen aan dezen wedstrijd deel. De uitslag was: 1. mej. K. Duin en C. Stroet, 2. mej. E. Burger en J. Kant Jz. Het kampioenschap van Dirks horn, 160 Meter verreden voor heeren-leden. 14 deelnemers ver schenen aan de start. Na ecn 'vin- nigen kamp wist Jan Kant Jzn. be slag op dezen prijs te leggen, ter wijl Cor Stroet 2e werd. Wieringerwerf. Vrijdagmiddag had te Wicringerwerf op de ijs baan een behendigheidswedstrijd plaats, waarvoor veel belangstelling bestond. De lè prijs wbrd gewon nen door mevr. Ovinga en den heer A. Blaauboer, 2e prijs mej. L. van Heusden en G. van Heusden. SCHAKEN. DIRKSHORN De uitslagen van de voor de win tercompetitie gespeelde partijen lui den: lste Klas: Wit Zwart. Jan Levendig—Jb. Bakkum 1—0 W. G. Bakkum W. A. Bullooper 1—0 Jan BakkumJan Levendig 1—0 W. A. Bullooper— W. G. Bakkum 1—0 2e Klas: E. H. Wind—A. N. Iping afgebr. C. Schuit Az.—D. Nierop 0—1 J. Kant Az—A. van Dijk 0—1 P. HoeveC. de Maijer 01 P. SlotemakerA. van Dijk 1—0 zich tot tolk der aanwezigen maak te door den heer Westenberg harte lijk dank te zeggen voor zijn goed gefundeerde en vlot uitgesproken rede 'Hij onderstreepte Benige pas sages uit de" lezing, die heftn bijzon der getroffen hadden en wenschte den heer Westenberg en het onder wijzend personeel veel succes toe bij hun mooienv arbeid in de school. Ook de heer Bestevaar sloot zich bij de woorden van Dr. van der Sluis aan en hoopte tevens op meer- dergelijke ouderavonden. De rondvraag leverde verder nog wat „klein goed" op, waarna de heer Westenberg met dankwoorden voor de opkomst de aanwezigen een wel thuis wenschte in deze barre koude. HEERJ1UGOWAARD „EVEN GP HET IJS". Het 9-jarig zoontje van de fami lie S. aan het Kruis, alhier, zou zich Donderdagavond tegen 7 uur nog even op het ijs begeven. Daarbij ge raakte hij echter bij den gashouder VOORLOOPIG UITGEREDEN. De heer en mevr. K. uit Nóord- Bcharwoude .hebben Donderdagmid dag een onaangenaam schaats- tochtje gemaakt. Doordat da heer K. in een scheur reed, kwafn hij te vallen. Mevr. K. viel daardoor ook en kwam met haar been in de schaats van haar echtgenoot te recht. Een flinke snede in dit li chaamsdeel was het gevolg, zoodat dokt^rshulp noodig bleek. Er moes ten zes krammetjes in. DEMONSTRATIE KUNSTRIJDEN. Vrijdagmiddag werd op de ijs baan van Volharding een demon stratie kunstrijden gegeven door de dames mevr. Dilg en mej. Meyer en de herren Rauer en de Jong uit Amsterdam. Voor deze demonstra tie bestond een vrij groote belang stelling. Hetgeen de dames en hee- ren te zien hebben gegeven, was ten volle de aandacht waardl (S.v p. uitknippen en bewaren Vele landbouwers, aldus lezen wij in „De Boerderij", hebben één dezer dagen een aan gifteformulier voor de omzetbelasting over het kalenderjaar 1941 ontvangen. Hoewel wij reeds dikwijls de regeling dezer belaëting in ons blad hebben behandeld, meenen wij, gezien de stroom van /i-agen, onze lezers van dienst te zijn door nogmaals een samenvatting der ta rieven te geven. In zijn huidigen vorm is de omzetbelasting in werking getreden op 1' Januari 1941 en be paalt, dat de belasting is verschuldigd door dengene, die goederen levert of diensten ver richt en wel, over het bedrag dat hij voor de geleverde goederen of de verrichte diensten ontvangt. Waar de tarieven met ingang van 1 Juli 1941 belangrijk zijn gewijzigd, geven wij onderstaand beknopt weer de tarieven voor de voornaamste landbouwproducten, zooals deze vóór 1 Juli 1941 waren en zooals deze vanaf 1 Juli 1941 zijn. Percentage Voor Vanaf DE TARIEVEN. Voor levering van de volgende goederen door landbouwers: Vee aan de regeering (N.V.C.) Vee aan een handelaar Vee aan een landbouwer Vee voor export èn paarden aan de Weermacht Melk aan een fabriek (ook stan daardisatie bedrijf) Melk aan een consument Melk aan een consument (door een slijter of zelfvcntende veehouder) Kaas aan een handelaar Wol aan de regeering Granen, zaden en peulvruchten aan de regeering (PICA) Aardappelen aan de regeering (V. B. N. A.) Aardappelen, ean «en aardappel- melefabriek Aardappelen aan een consument Pootaardappelen 1 Suikerbieten aan een fabriek Percentage Voor Vanaf 1 Juli 1 Juli 1941 1941 2X 1 2V, 1 2V, 1 vrij vrij vrij vrij 3H 2,8 2V, 2 2V, vrij vrij 1 vrij vrij vrij vrij 1 vrij 3K 3 vrij vrij .vrij vrij Bieten, bietenkoppen, blad en an der veevoeder aan een land bouwer Bieten, bietenkoppen, blad en an der veevoeder aan een han delaar Hooi, stroo aan de regeering Hooi, stroo en gras aan een han delaar Hoi, stroo en gras an een land bouwer Groenten, fruit, bloemen en plan ten aan een veiling Kippen, eenden, ganzen, enz. aan handelaren Kippen, eenden, ganzen, enz. .aan een particulier Eierèn aan de regeering (verza melaars) Eieren aan een consument Boomen en hout aan e. handelaar Boomen en hout aan een land bouwer Mest aan een landbouwer Mest aan een particulier Stuk uit het bedrijf, aan een landbouwer (ploeg, kar, enz.) Stuk uit huishouding etc. (tafel, privé auto, enz.) Voor het bewijzen der volgende diensten: Dekgelden Loonploegen Vrachtrijden Vee in de weide aannemen Dorschen van gr%an Maaien van graan en gras Hooien Verpachten van onroerende goe deren (weiland, enz.) 1 Juli 1 Juli 1941 1941 vrij 1 vrij 1 vrij 1 vrij 1 vrij 1 vrij vrij 2X l 5 3 vrij vrij 3X 3 2X 1 2X 1 vrij 1 vrij 3 1 2H 2 vrij vrij 2K 2Y, 2* 2Y, 2Y> 2* 2V, 2 2 2 2 vrij vrij vrij vrij vrij i) Tot 7 April 1941 Is voor aan de N.V.C geleverde dieren geen belasting verschuldigd Aangezien bovenstaande iy«t van goederen en diensten niet volledig is en voor alle ge vallen practisch'ook niet volledig is te maken, geven wij verder een overzicht van de alge- meéne regeling der tarieven vanaf 1" Juli Ï941. LEVERING VAN GOEDEREN. Vanaf 1 Juli 1941. L Normaal tarief van: a. 2 bij levering aan ondernemer. b, bij 4 levering aan consument. Dit tarief is op landbouwers zelden van toe passing, omdat voor de producten van den landbouw het onder II genoemde tarief geldt. De verkoop van een bedrijfsstuk, b.v. ploeg is aan het normale tarief onderwor pen: dit is nl geen landbouwproduct. IL Verlaagd tarief van: a. 1 bij levering aan een ondernemer (landbouwers, handelaren, regeeringsin- stanties) ten behoeve van hun onderneming. b. 3 bij levering aan consument. Voor alle landbouwproducten, mits de leve ring dpor de landbouwers zelf wordt ver richt. Het tarief van 1 Is alleen van toepassing indien de ondernemer de goe deren schriftelijk bestelt; anders is 3 verschuldigd. DL Vrij van belasting zijn: granen, zaden en peulvruchten geleverd aan de PICA en de NICA (de regeering), beetwor telen aan een beetwortelsuikerfabriek, zelf gemaakte kgas aan kaashandelaren, mits be- stelorders worden overgelegd, melk aan een zuivelfabriek, groenten, fruit, bloemen én planten aan een veiling, aardappelen aan de V.B.N.A eieren aan de z.g. verzamelaars, het eigengebruik van de door den boer voortge brachte producten, de levering van al dan niet gerepeld vlas aan vlasfabrjkanten, aardappe len aan een aardappelmeelfabriek en levering van goederen voor export. VERRICHTEN VAN DIENSTEN. Vanaf 1 Juli 1941. Voor het verrichten van diensten is 2 ver schuldigd met uitzondering van dorschen van graan, maaien van graan en gras. hooien. Is een bepaalde levering of dienst niet in het staatje opgenomen, dan gaat men eerst na of deze volgens de algemeene regeling vrij van belasting is. dan wel aan een verlaagd tarief onderworpen: is dit niet het geval, dan geldt het normale tarief. Treedt de veehouder als veehandelaar op, dan I* geen omzetbelaeting verschuldigd. Ten slotte willen wij er nog op wijzen, dat in bijzondere gevallen het beste overleg kan wor den gepleegd met den betrokken Inspecteur der Accijnzen. van een buurman in een open plek. Gelukkig was een vriendje in de nabijheid, die zijn kameraad tot aan'het hoofd bemodderd, op het ijs wist te halen. In onzen polder bevinden zich nog vele dergelijke welgaten, soms bij afgebroken gasketels. Dikwijls zijn zij niet* door takken of stroo ken baar gemaakt, zoodat voortdurend opletten in de buurt van boerde rijen een vereischte blijft SCHOORL. OPENBARE SCHOLEN GESLOTEN. Wegens brandstoffenvsehiaarsehte en strenge koude zijn de beide openbare scholen in deze gemeen te tot nader order .gesloten. AANSLUITING ARMENRAAD. Evenals in andere -gemeenten heeft de Burgemeester v. Schoorl besloten tot aansluiting aan d* Armenraad te Alkmaar (e.o.) zulks in het algemeen belang, zoo wel als in dat der behoeftigen. De hoogere goedkeuring hieromtrent wordt afgewacht. ANNA PATJLOWNA. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Mej. D. Voorthuijzen, Benedenbuurt 4 van "Wieringen, Slingerweg 37g; mej. W. Gropst.ra, Zwin weg 1, van Wieringerwaard, Zijperweg A 149; E. C. van Oorschot en gezin, Grasweg 39, van Oude Niedorp, 'tVeld 338; H. Meijers en echtg., Stoomweg 9, v^n Den Hei dér, Krugerstraat 128; L. Kootstra, Molenvaart 231, van Den Helder, Krugerstraat 128; L. Kootstra, Mo- lonvaart 231, van den Helder, Korte- vliet 16; A. Krijgsma en gezin, Ko ningsweg 5, van Krimpen a. d. IJsel, IJseld 398; J. N. de Winkel, Zandvaart 11a, van Sijbekarspel B 184; C. Angevare en gezin, Kleiweg 20 van Den Helder, Schagenstraat 56; mej. G. Plagmeijer van Den Hel der, Dijkstraat 37; mej. E. de Jong, Schorweg 11 van Hilversum, Burg. Gülcherlaan 28; mej. Joh. C. Ra- bouw, Burg. Lovinkstraat 54, van Haarlem^ Ripperdapark 22; mej. T. A. Schotéma, Burg. Lovinkstraat 23, van Harlingen, Franchereind 23; mej. S. M. A. Oostendorp, Burg, Lovinkstraat 6 van Deventer, K. Bisschopstraat 15; J. Veenstra en gezin, Zuiderweg 1, van Doesburg, Bergstraat 39. Vertrokken: F. J. Otten naar Hil- legom, Talmastraat'22; mej. G. Po- let naar Amsterdam, Kerkstraat 342 II; mej. D. Huisman naar Wonse- radeel, Witmarsum, Schoolplein 7; W. F. H. van Zwanenburg naar Oudorp, Frieschebrug 57A; wed. M. Vlaar—van Baren naar Den Helder, Vijzelstraat 177; H. van de Wer ken en gezin naar Den Helder, Cro- cusstraat 44; C. P. Weijers en ge zin naar Baarn, Nassaulaan 48; mej. S. Speets naar Zijne, St. Maar tensbrug, Ruigeweg; J. J. J. van Nooit en gezin naar Lisee, Heeren- weg 168a; K. Otten en gezin naar Rmmen, Molenstraat 3; G. Koora naar Heerhugowaard, Rustenbur- gerweg H 17,

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3