Luriitroows H01TIKA DE VAN RADIOPRAATJE VAN MAX BLOKZIJL RADIOPROGRAMMA Strijd en Overwinning Italiaansch Weermachtberioht Britten blijven terugtrekken ROME, 27 Jan. Het 604e Ita- liaansche weennachtsbericht luidt: In Cyrenaica hebben zich gisteren na le verwoede gevechten van de laatste dagen ggen belangrijke ac ties voorgedaan. De vijand blijft terugtrekken. De betere weersge steldheid maakt 't mogelijk, dat de luchtmacht grooter activiteit ont plooide: terugtrekkende colonnes en ravitailleeringscentra werden met machinegeweren beschoten en met uitstekende resultaten gebom bardeerd. Een Curtiss werd ver nield. Ten Noordwesten van Benghasi werd een Engelsch vlooteskader in opeenvolgende golven, ondanks het hevige afweervuur, door onze torpe do-vliegtuigen aangevallen. Een kruiser, die door drie torpedo's ge troffen werd, kan als tot zinken ge bracht worden beschouwd. Een an dere kruiser, die eveneens werd ge troffen, werd met zware slagzij waargenomen. Onze toestellen, waarvan er eenige beschadigd wa ren, zijn alle op hun bases terugge keerd. Duitsche vliegtuigen hebben op 25 Januari een andere vijandelijke vlootformatie ter hoogte van To- broek waargenomen en een kruiser met eenige bommen van zwaar ka liber getroffen. Het luchtoffensief tegen Malta werd voortgezet: vliegvelden en startbanen werden verscheidene malen gebombardeerd en eenige ge parkeerde vliegtuigen in brand ge worpen. Boven Malta verloor de «vijand 9 Hurricanes, die in luchtge vechten door Duitsche jagers wer den neergehaald. In den afgeloopen nacht is een luchtaanval ondernomen op het vliegveld van Catania. Eenige uit geworpen bomijien veroorzaakten onbeteekenende schada. Eenige per conen werden gewond, VERLENGING VESTIGINGS VERBODEN VOOR ENKELE BEDRIJVEN. 'S-GRAVENHAGE, 27 Jan. In de Ned. Staatscourant van heden zijn opgenomen beschikkingen van den Secr.-Gen. van Handel, Nijvèr- heid en Scheepvaart, waarbij de vestigingsverboden voor den klein handel in electrotechnischc appara ten en materialen en het electro- technisch installateursbedrijf, als mede het fotografisch bedrijf en den kleinhandel in fotografische artike len, met zes maanden worden ver lengd. Van alles wat uit dorp en stad Azijnextract gedronken. Het tweejarig dochtertje van P. Heeren In Sprundel (N.B.) wist in een on bewaakt— bogenblik een fleschje azijnextract te bemachtigen en zet te dit aan den mond. De gevolgen waren zoo ernstig, dat de dood spoedig intrad. Het treinongeluk onder Vleuten. Gisteren is in den loop van den dag bij de opruimingswerkzaamhe den op het terrein van het treinon geluk onder "Vleuten het stoffelijk overschot van den vermisten con ducteur Witkamp uit Utrecht on der de ravage van staal en ijzer gevonden. Het lijk is naar Utrecht overgebracht. Boven stoof In brand geraakt. Gistermiddag zagen omwonenden van een perceel in de Ankerstraat te Schev'eningemrook te voorschijn komen uit het pand. Zij drongen er binnen en troffen op een stoel in een kamer de 85-jarige weduwe L v.d. H. geb. K. aan, die daar met een stoof onder de voeten zat. Haar Itleeren hadden reeds vlam gevat. De buren doofden de vlammen on middellijk met tapijten en dekens. De oude vrouw bleek echter reeds zware brandwonden te hebben op- geloopen en is spoedig overleden. Theater en dans Goedkeuring vereischt voor alle uit te voeren stukken. 'S-GRAVENHAGE, 27 Jan. Het dep. van Volksvoorlichting en Kun sten, afd. Theater en Dans deelt mede: 1. Toone^lstukken welke niet Jn druk zijn verschenen, alsmede voor drachten, liederen, revue's en caba ret-nummers moeten ter goedkeu ring, in duplo worden ingezon den. Na behandeling wordt één exem plaar der goedgekeurde stukken, voordrachten, enz., teruggestuurd. 2. Van alle stukken, voordrach ten, gedichten, enz., moet de naam van den schrijver en van liederen, ook de naam van den componist, worden vermeld. Bij vertalingen of bewerkingen moet ook de naam van den oorspronkelijken schrijver worden opgegeven. 3. Rederij kerstooneelgezelschap- pen en liefhebberij-revue-gezelschap pen, zoomede gelegenheids-decla mators en liedjeszangers moeten door bemiddeling van den burge meester of door het plaatselijk hoofd van politie, acht weken vóór den dag der op- of uitvoering hun tekst of repertoire ter keuring door het dramaturgisch bureau van het dep. van Volksvoorlichting en Kun sten, inzenden. Beroepsgezelschappen of beroeps declamators en cabaretiers of lied jeszangers, evenals schrijvers en uitgevers kunnen rechtstreeks in zenden. Inzendingen welke niet aan voornoemde voorwaarde vo^tioen, worden ter zijde gelegd. INLEVERING VAN RIJST, ENZ. Geldt niet voor voorraden voor eigen gebruik. •S-GRAVENHAGE, 27 Jan. In gevolge een in de Ned. Staatscou rant van 27 dezer opgenomen be schikking van den sec^.-gen. van het Dep. van Landbouw en Vissche- rij kan aan al degenen, die rijst, rijstderivaten, boekweit en boek weitderivaten voorhanden of in voorraad hebben, door de Ned. Meelcentrale de verplichting wor den opgelegd oni deze voorraden ge heel of ten deele te haren behoeve ter beschikking te houden of aan haar tegen vergoeding in te leveren. 148. Hij trachtte den kant weer te bereiken, maar de glibberige wal bood hem geen houvast en hij werd telkens lee- lijk door een golf tegen de steenen gesmeten, om dan meteen iVeer mee te glijden naar om laag. Dat spelletje kon lang zoo duren en zijn krachten waren niet groot ikAaaUcn Scboonrijden voor heeren Om het kampioenschap van Noord-Holland. Vrijdag a.s. organiseert de IJsver- eeniging „Eendracht maakt Macht" te Anna Paulowna nationale wed strijden in het schoonrijden voor amateurs om het provinciaal kam pioenschap van Noord-Holland voor dames, zoowel als voor heeren, ge volgd door een nationalen juniores- wedstrijd voor heeren. Om het kampioenschap van Nederland. De Dordrechtsche^ Sneeuw- en IJs club te Dordrecht" organiseert Zon dag 1 Februari nationale wedstrij den in het schoonrijden voor ama teurs om het Nederlandsche kam pioenschap voor heeren, gevolgd door een nationalen juniorcswed- strijd voor hèeren. De Ned. Meelcentrale zal deze ver plichting kunnen opleggen, hetzij bij algemeene bekendmaking in de Ned. Staatscourant, hetzij door het afgeven van een schriftelijken last aan diengene, wien het betreft. De ze verplichting geldt n i e-t voor die hoeveelheden, welke door parti culieren kennelijk uitsluitend voor eigen gebruik voorhanden of in voorraad worden gehouden. In zijn politiek weekpraatje sprak Max Blokzijl Maandagavond over: „De kwaje buurman". Een groot Duitsoh dichter, aldus ving spr. aan, heeft de volgende diepe wijsheid gezegd: „De braaf ste mensch kan niet in vrede leven, indien een kwajen buurman dat niet past". Dit versje is mij den laatsten tijd in Nederland nog al eens inge vallen. Niet alleen in Nederland, ook in de buitenlandsche politiek. Want het is prachtig van toepas sing on de verhouding tusschen Duitschland en Engeland voor het uitbreken van dezen oorlog (die tusschen haakjes door Engeland aan Duitschland verklaard is en niet omgekeerd). Ik wil het van avond intusschen niet over de bui tenlandsche, politiek hebben, maar over dingen, waar we in ons eigen land eiken dag mee lastig gevallen worden. Ik wil het over iets onper soonlijks hebben, over een begrip, zij het oolc een begrip in mensche- lijke gedaante. Over den kwajen buurman. Neen, niet over mijn eigen buur man. Niet van rechts, nie.t Van links, en niet van den overkant. Ik zei ze al, al gaat om een onper soonlijke persoon, over een begrip, over een verschijnsel. „De braafste mensch kan niet in vrede leven, indien een kwajen buurman dat niet past". En nu ziln er op het'oogenblik in Nederland vele tienduizenden brave menschen, die niet in vrede kunnen leven, omdat het eenigen honderdduizenden buren nu een maal niet past. Het past hun niet, dezen kwajen buurlui, en dat is niet alleen een vervelend, maar zelfs een ergerlijk geval. .DE KWAJE BUURMAN" Een erfenis? Het zit nog boordevol met kwaje buurlui bij ons, die den braven me- demenschen geen leven in vrede gunnen, omdat het hem nu een maal zoo past. Wie dat niet weet, gelooft misschien werkelijk, te doen te hebben met een vroom, een chris telijk, een verdraagzaam volk. Dat is dan niet heelemaal juist. De kwaje buurlui zijn nog zóó talrijk, dat de brave menschen er door in de verdrukking komen. Misschien en dat hoop ik eigenlijk maar, is die talrijkheid van de kwaje buur lui een erfenis van het liberale re gime, toen het als hoogste wijsheid gold, dat iedereen mag doen, wat 'm lief is. en dat 't in hooge mate onbehoorlijk is, indien een ander mensch, die dar minder goeds van- ondervindt, er tegen protesteert. De kwaje buurman smijt midden in den nacht met deuren, zet de ra dio ^overluid aan, speelt urenlang Vingeroefeningen op de piano, kort om, laat den braafsten mensch niet meer in vrede leven, omdat het hem nu eenmaal zoo past. Kijkt U eens om U heen. Het kan zijn, dat U toevallig in een wijk woont, waarin het wemelt van de types die ik bedoel. De kwaadspre kers, de roddelaars, de egoisteri, de ouwe theetantes, de muffige zoe- delaarsters van de ^oort van juf frouw Kléssebes.-Ze kennen geen grootèr genot dan al het mooie, on baatzuchtige in een medemensch naar beneden te halen en er hun vuile vingerafdrukken op te zetten. Ze weten precies,, wat buurman doet, hoeveel buurman verdient, hoe buurmans vrouw zich gedraagt en of buurman en buurvrouw ech te Nederlanders dan wel landverra ders zijn. Ze zijn al veroordeeld, de menschen met een eigen over tuiging en den moed tot die overtuiging, als ze niet meedoen' met het schelden op alles, wat naar nationaal-socialisme of fascisme riekt. Ze worden al weggekeken, als ze zich eens hebben uitgelaten, dat ze Hitier een man van zeer gro'ot formaat vinden en Colijn een man, die uitstekend voor zichzelf en niet zoo uitstekend voor zijn land- genooten en voor zijn land heeft gezorgd. Ze zijn maar op één ding uit: den fatsoenlijken medemensch. die over moed en persoonlijkheid beschikt, die niet meehuilt met de wolven in het bosch, die zegt: neen, dat is on- jijist, dat. is oneerlijk, dat is leugen en kletskoek, sn zoo iemand geen rust meer te gunnen. Als de kef fende schoothondjes rennen ze om je heen. Je kunt ze een trap geven, dan janken ze even en dan begint hte gekef en gehuil opnieuw. Menschen die helderziende zijn geworden, die met gebalde vuisten toezion, hoe het werk onzer voor ouders door een kluitje klungels in Londen en Batavia in scherven wordt geslagen en die al met heel hun hart aan de zijde staan van de strijders voor 'n werkelijk socialis me en een Europeesche solidariteit, laten zich de wet. voorschrijven door kwaje buurlui, die dreigen met mor gen niet meer groeten op straat en kinderen niet meer met kinderen laten spelen en bij een anderen le verancier gaan inkoopen en klets praat verder vertellen en al dat el lendige vernederende gedoe, waar aan Nederland heden zoo ziek is. De hoogste tijd! Haalt eens flink uit en geeft den kwajen buurman, den kwaadspre ker, den laffen hater en den achter- bakschen femelaar een souvenir, dat hen de tranen uit de oogen springen. Het wordt namelijk den hoogsten tijd! Men wacht in Neder land op Uw voorbeeld. Straks hebt ge spijt als haren op Uw hoofd, dat ge niet tijdig den moed hebt gehad om op het juiste oogenblik de noo- dige meppen uit te deelen. Men meent misschien, dat ik met dit alles bedoel, dat men zich niet meer aan zijn booze buren moet storen en zich morgen voor het lid maatschap van de Nationaal-Socia- listische Beweging moet aanmel den? Neen, dat meen ik niet. Ik ge loof niet, dat zoo erg veel Nederlan ders van het hout zijn, waaruit wer kelijk bruikbare voorvechters, avantgardisten van een nieuwen tijd, gesneden worden! Maar een politieke weermacht bestaat nooit uitsluitend uit stoottroepen en gar deregimenten. Laat men en ik herhaal, het is al twee minuten voor twaalf tenminste gaan inzien, dat het tijd wordt den boozen buur in 't gezicht te zeggen: ja. ik b e n voor den nieuwen tijd. voor het so^ iidaire Europa en tegen de slappe lingen, die in weinige maanden dur ven vernietigen, wat door vele ge slachten is opgebouwd. Eerlijke menschen hebben me den laatsten tijd vaak gezegd en geschreven: „We kunnen ons eenvoudig niet openlijk tot het nationaal-socia lisme bekennen, omdat we ons zou den schamen den indruk te maken van menschen, die het nu om een baantje doen". Ik kan er alleen maar-*op ant woorden: „Laat het belang van het Vader land. laat de toekomst van ons Volk U méér' waard zijn dan Uw goed be doelde eergevoel. Dat het U om dat Vaderland en dat Volk en niet om uzelf te doen is, blijkt al voldoende uit Uw besluit, juist nu, vandaag, nu alles werkelijk nog qnzeker is. den kwajen buurman in z'n gezicht uit te lachen; Vandaag waagt ge het er nog op. dat men U letterlijk of figuurlijk de gezonde botten ka pot slaat". Dat kan ik U er allen maar op antwoorden. Laat hem kwaadspre ken en stoken en hoonen. Uw buur- men. Hi] zal nooit behooren tot de soort Nederlanders, die eens dit Vólk hebben groot gemaakt en die het weer uit zijn verdooving zullen wakker schudden! DONDERDAG 89 JANUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 GramoloonmiiElek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.46 Gramofoonmuziek, 9.15 Voor de huis vrouw. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 10.45 Gramofoonmuzlek. 11.00 Voor de kleu ters. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 11.50 Gramofoonmuzlek. 12.00 Klaas van Beeck en zUn orkest en soliste. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Het voor komen en genezen In de wereld der planten. 13.15 De Melodie ten en sollet. 14.00 Kwartet- conoert. Oa. l'4.30 Gramofoonmuziek. 15.00 Musette-orkeet en soliste. 15.30 Voor dt zieken. 18.00 Cyclue „Godsopenbaring". 16.20 Oramo- foonmuzlek. 16.30 De Romancers. 17.16 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Muziekcorps van de Dultscho Weer macht, Flgura-kwartet en het Kleine Om- roepmannenkoor. 18.30 Aardewerk-arbeiders aan het woord. 18.45 Gramofoonmuzlek. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Omroepsymphonle- orkest en solist. Vanaf 20.16 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gramofoon muzlek. 20.45 Fllmpraatje. 21.00 Omroep- symphonle-orkest. 21.30 Planovoordracht (gr. pl.J. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.Q.: Engeischo uitzending: „National features of the Netherlands" 6f gramofoon muzlek. 32.15—24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum U. 201.5 m. 9 7.158.46 Zie programma Hilversum I. 8.45 Zang met pianobegeleiding (opn.). 9.05 Gra mofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Planovoordracht, 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuzlek. 11.20 Ensemble „De Kwint- slag". 12.00 Sylvestre-trio. 12.45 B.N.O.: Nieuws- econojnische berichten. 13.05 De Ramblers." 13.45 Voordracht. 14.00 Salonorkest en gramofoonmuzlek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Fluit, bobo en piano. 16,00 Amabile- sextet. 16.45 Voor do Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuzlek. 18.15 Sport en lichamelijke op voeding. 18.30 Planovoordracht. 19.00 B.N.O Wat Nederland schrijft. 19.10 B.N.O.Nieuws berichten. 19.20 Gramofoonmuzlek. 19.45 Cau serie „Brandende kwesties". 20.00 Reportage. Vanaf 20.16 alleen voor de Radio-Centrales die over. een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Concert voor de Duitsche Weermacht. (20.4021.00 Radtotooneel). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toe- 22.15 AvondwiJdJng. Hoofdredacteur: J. Keesman. Schagen. Wnd. Hoofdred A. R. Jonker. Buiten- en Bin nenland, Schaden. Fred. Groot. Schaden. Alf^ reportage. Streeknieuws en Kunst. - A. C. van Kampen. Rayon-redacteur Den Helder. FEUILLETON Dr. Burmesters Ro;nao van Hxna Hirtharnmer (Nidruk verboden) 86 „Wal is dat toch?" vroeg ze schuchter. „Is er vandaag wat bij zonders aan de hand of gaat dat hier altyd zoo?" „Dat is het Beriynsche tempo!" verwaarde moeder KUlcke trots. „Zooiets hebt u zeker nog nooit ge zien?" „Het lijkt wel, of de heele stad stapelgek is geworden. Een zonder ling volk, die Berlijners! Wiarom hebben zy toch aoo'n haast?" „Tja, dat is nu eenmaal zoo de gewoonte hier!" antwoordde me vrouw Külcke, eenigszins beleedigd. Er was nog heel wat, waaraan Marlehe Burmester eerst moest wennen. De kleine kamer, welke ze bQ mevrouw Klllcke ln de Frank- furterstraat moest bewonen, gaf haar een gevoel van beklemming: het nachtelijk geratel van de trams, het onophoudelijke lawaai uit een naburig café, de benauwde lucht die van de binnenplaats in het ver trek doordrong, dat alles dwong haar halve nachten wakker te lig gen en haar kwellende gedachten weerloos over zich heen te laten gaan. Dan werd het verleden in hafir wakker. In Kochel hadden de ber gen haar door het venster gegroet, in München was de geur van bloei ende linden in haar kamer doorge drongen en in Iteldmühle had hel ruischen der nabije bosschen haar in slaap gezongen. In het ouderlijk huis had zij het gevoel gehad midden in een grazige weide te slapen. Overal had het heilige zwijgen van den nacht haar sluimer behoed. Hier in Berljjn echter maakte men joelend en schreeuwend den nacht tot den dag en scheen men zich bovendien nog heel wat 'te ver beelden. Laat op dén middag van den eer sten dag was alles uitgepakt. Er stonden bloemen op tafel en aan den muur hingen de etsen, waar Lo- renz zooveel van hield. Moeder Külcke bracht koffie en stak haar waardeering niet onder stoelen of banken. „Nee, wat hebt u dat hiqj* aardig ingericht! Dat zal uw min plelzier doen! Als u hem dan gaat halen, zal ik wel zoo lang op den kleinen jongen passen. Niet waar, ventje,, wij zullen het best met elkaar kunnen vinden. Ik heb een prachtige bouwdoos meege bracht, o let maar eens op, wat we daar niet alles van kunnen bou-- wen!" „U bent toch zoo vriendelijk, me vrouw Külcke! Als u er niet was, zou ik al direct op den eersteh dag den moed verliezen". „Hemeltjelief, welnee! Hoe komt u er bij? Het is allemaal niet zoo erg als het lijkt, mevrouwtje!" Toen mevrouw KUlcke eindelijk vertrokken was, deed Mariene iets, wat -zjj den laatsten tijd meermalen verzuimd had. Zij trad -op den spie gel toe, friseerde zorgvuldig haar haar, legde wat poeder op en maakte een bescheiden gebruik van haar lippenstift. Zij wilde er aardig uit zien, als ze haar man weer voor het eerst na hun lange scheiding zou ontmoeten. Nadat ze haar toilet voltqfrid had, bracht zij Hansje naar mevrouw Külcke en verliet het huis. De korte wandeling naar de nabu rige Krautstraat geleek een triomf tocht. Ze had kunnen dansen van blijdschap. Zij zag hem reeds voor zich, hoe hij in blijde verrassing zijn oogen open sperde, zij dacht zijn omhelzing reeds te voelen. Voor een winkel bleef zaj staan om zichzelf in de spiegelruit te beka ken. Neen, hij zou niets op haar aan te merken hebben. zy was nog jong en slank. Ztj zag er nog goed uit en de blijdschap over hün spoedig weer zien had zelfs een blos op haar wan gen getooverd. „Mooi, heel mooi!" zei iemand achter haar. „Vindt u? antwoordde Mariene, terwijl zij zich omkeerde. Haar ge zicht verried zooveel hoovaardige spot, dat de wat twijfelachtige be wonderaar er van af zag haar te volgen. En nu ging Mariene denzelfden weg, dien destijds ook Lor enz was gegaan. Zij liep de sombere Kraut straat in en kreeg hetzelfde beklem mende gevoel bij den aanblik der grauwe armoedige huizenrijen. Een rilling liep haar langs den rug. Hier woonde Lorenz, mijn hemel, wat moest hij niet alles hebben doorge maakt! Zij vond het nummer, dat hij ach ter op zijn brieven had vermeld en daar zij steeds gedacht had, dat hij een kamer alleen bewoonde, beklom zij welgemoed de trap van het voor huis en -belde zy op de eerste veréie- ping. Een bejaard man met een groen schootsvel voor deed Ijaar open. „U wenscht?" vroeg hij knorrig, terwijl hij de bezoekster nieuwsgierig op nam. „Woont hier misschien meneer Lo- rena Burmester?" „Nee!" antwoordde de oude hoofd schuddend. „Dan bent u verkeerd. Misschien een trap hooger, hoewel het me zou verwonderen als die ouwe Kinzereit een man in haar wo ning liet". „Maar die meneer moet toch be slist hier m het gebouw op de eerste étage wonen. Ik heb herhaaldeijk brieven asm dit adres gezonden, die steeds terecht zijn gekomen'.'. „Tja, ik zou werkelijk niet weten o, wacht eens even, natuurlijk, natuurlijk, in het achtergebouw, mijn beste juffrouw! Daar is immers het Josefsheim, zöo'n soort nachtasyl, weet u! Nou, als u dien man niet persoonlijk kent, mag u wel een beetje voorzichtig met hem zijn. Wat daar in het Josefsheim huist, is ge woonlijk niet veel bijzonders. Voor het meerendeel zwervers, straatslij pers, om van de rest nog maar niet te spreken. Nou, u vindt het wel!" Het duurde eenigen tyd voor Mar iene ln staat was de trap weer af te gaan. In het nachtasyl woonde hij? Nee, nee, dat was toch niet mogelijk? Dat moest een vergis sing zijn. Ja, natuurlijk was het een vergissing! Aan deze mogelijkheid, die ze als een waarschijnlijkheid voelde, klem- 4860 STAATSLOTERIJ VIJFDE KLASSE VIJFDE LIJ8* Trekking van 28 Januari. 1M No. 10123, 14331. 400 No. 1738, 6696. 200 No. 6512, 8779, 12072, 19827. 100 No. 1752, 5145, 10354, 10902j 11022, 12185, 12670, 14087, 15142 16578, 16647, 18612, 19031, 21058^ PRIJZEN VAN 19. 1190 1259 1293 1446 1623 1708 184» 1893 982 2067 2082 2135 2155 2130 2212 2312 2412 2470 2628 2656 2759 2991 3304 3363 3368 3426 3478 3549 3604 3607 3677 3797 3864 3937 4228 4362 4600 4875 4947 5146 5317 5324 5372 5407 5539 5575 5661 5709 5746 5815 5867 5977 6143 6244 6270 6394 6495 6581 6694 6730 .6855 8990 7174 7224 7583 7640 7663 7708 7772 7782 7859 7916 9047 8073 8175 8334 8409 8610 8866 9195 9226 9341 9397 9433 9508 9520 9535 9696 9727 9728 9729 9766 9782 9806 9843 9877 9887 9943 9965 10038 10046 10078 10104 10128 10220 10244 10339 10478 10646 10675 10676 10695 10746 10875 10936 10947 11008 11103 11157 11178 11230 11451 11827 11940 11981 12036 12106 12179 12365 12387 12591 12S66 13011 13285 13340 13341 13444 13552 13708 13819 14308 14382 14385 24399 14457 14541 14573 14574 14975 15128 15382 15434 15466 15566 15655 15705 15728 15937 16175 16485 16547 16552 16718 16743 16760 16804 16938 16971 17184 17265 17306 17311 17402 17403 17490 17639 17640 17727 17746 1776Ö 17850 17944 17950 17957 17961 18057 18169 18170 18218 18263 18420. 18431 18498 18762 18809 10815 19173 19254 19420 19432 19471 19577 19702 19852 19902, 19965 19992 20056 20328 20332 20365 20377 20396 20445 20523 20681 20717 20930 20996; 21097 21229 21239 21245 21505 21518 21549 21704 21780 NIETEN. 1003 1051 1058 1059 1100 1119 117» 1182 1219 1231 1303 1328 1343 1447 1453 1458 1511 1548 1581 1614 1682 1685 1705 1772 1825 1869 1S76 1923 1984 2011 2029 2053 2068 2070 2074 2087 2166 2174 2268 2289 2295 2323 2350 2473 2474 2528 2580 2595 2685 2782 2791 2820 2827 2828 2830 2831 2952 2954 2969 3015 3033 3035 3079 3101 3131 3140 3186 3199 3222 3248 3269 3286 3333 3349 3359 3377 34(34 3469 3514 3531 3542 3551 3572 3580 362"; 3637 3660 1723 3800 3929 3940 3959 3964 3973 3978 4029 4036 4039 4055 4058 4062 4093 4137 4149 4220 4279 4288 4319 4346 4379 4402 4490 4493 4501 4504 4556 4577 4622 4629 4692 4704 4747 4769 4814 4902 4979 4980 4987 4989 5013 5031 5033 5104 5112 5156 5189 3289 5303 5316 5349 5356 5409 5426 3480 5494 5522 5526 5604 5609 5641 5660 5667 5679 5704 5724 5817 5818 5821 5853 5882 5932 5054 5064 6059 6065 0236 6124 6131 6145 6171 6209 6215 6261 6285 6298 6359 6368 6413 6425 6429. 6463 6499 6574 6578 6584 6692 6710 6740 6888 6913 6915 6953 6972 6976 6977 7008 7036 7118 7143 7188 7203 724T 7249 7252 7308 7377 7379 7512 7513 7548 7561 7611 7724 7856 7882 7937 7963 7967 7982 8038 8047 8063 8070 8091 8133 8187 8201 8239 8265 8279 8309 8325 8328 8415 8433 8439 8469 8488 8556 8599 8619 8623 8645 8648 8683 8693 8740 8757 8795 8826 8835 8845 8862 8863 8913 8948 0097 9174 9218 9233 9260 9276 9291 9301 9312 9314 9327 9330 9368 9389 9406 9424 9442 9463' 9654 9676 9700 9726 9756 9776 9859 9874 10051 10125 10130 10152 10200 10214 J0235 10281 10307 10334 10353 10372 10425 10454 10505 10543 10555 10578 10586 10618 10630 10640 10653 10671 10678 10702 10781 10788 10814 10851 10924 10984 10903 11021 11035 11041 11052 11064 11090 11W6 11167 11199 11224 11233 11299 11309 11317 1133£ 11340 11354 11359 11388 11423 11440 11611 11637 11644 11653 11661 116GG 11712 1172f 11802 11827.11830 11841 11865 11867 11881 11898 11901 11925 11994 11996 11999 1200C 12018 12030 12059 12087 12156 12178 1217J 12190 12194 12107 12204 12209 12240 1225' 12272 12305 12322 12-129 12480 12493 12505 12515 12557 12565 12608 12656 12677 1268£ 12717 12791 12794 12819 12824 12829 12943 12946 12997 13013 13015 13025 18038 13123 13142 1314f 13228 13245 13287 13304 13332 13338 1337Ê 13412 13526 13542 13550 13585 13622 1362.' 13629 13634 13647 13654 13709 13710 13725 13726 13767 13305 13857 13861 13832 13885 13920 13944 13966 13932 13997 14001 14061 14067 14152 14190 14192 14305 14321 1434! 14357 14372 14374 14451 14460 14509 1452! 14549 14571 14574 14582 14664 14723 1473! 14739 14780 14783 14841 14353 14856 1488' 14896 14901 14906 14940 14943 14994 15001 15024 15070 15140 15147 15177 15217 1523C 15234 15270 15298 15328 15334 15359 15375 15388 15444 15456 15469 15490 15510 15536 15557 15649 15651 15654 15670 15686 15631 15716 15730 15759 15778 15784 15804 1585 15e75 15950 15962 15966 16062 16145 16153 16161 16183 16225 1624 16257 1CS06 16398 16414 16420 1S450 1649 16575 16607 16685 16685 1(5724 16753 1675 16841 16943 16947 10972 16992 17009 1704 17049 17087 17166 17186 17262 17316 1723 17344 17372 17506 17534 17568 17643 1767 17686 17704 17716 17721 17723 17735 1778 17852 17875 17915 17982 17988 18031 1803 18150 18172 18184 18206 18276 18230 183(1 18471 18473 18527 18559 18580 16594 1863 18644 13648 18075 18725 18737 18756 1876 18792 18841 18957 18987 19007 19050 19074 19106 19109 19129 1915 19213 19250 19251 19326 19350 19361 1935 19456 19526 19552 19574 19579 19630 196( 19680 19682 19732 19736 19757 19760 197( 10833 19841 '19859 19863 19884' 19906 199! 19925 19933 19936 19986 19997 20022 2004 20044 20047 20197 20265 20316 20318 204! 20435 20603 20683 20709 2Q721 20794 208( 20814 20816 20841 20346 20894 20955 209"i 20985 21014 21044 21061 21087 21090 2105 21151 21172 21207 21252 21254 21257 213( 21304 21306 21308 21368 21379 21457 215] 21552 21569 21581 21616 21637 21692 217f 21771 21826 21874 21909 21914 21920 2195 de zij zich vast, tot ze tegenover broeder Vincent stond. „Meneer Burmester? Ja zeker, die woont hier. U zult echter vanavond of zoo eens terug moeten komen, want overdag is hij op zijn werk". Alle kwellende gedachten verdwe nen als by tooverslag, nu zy zeker wist, dat zij Lorenz gevonden ha'd. Hy woonde tfler, die man daar ken de hem, nog twe» of drie uurtjes, dan zou ze hem weer in levende lyve voor zich zien. Wat beteekende een paar uur wachten ln vergeiy- king met de vele weken, waarin zjj elkaar niet gezien hadden!... „Kan ik hier op hem wachten?" vroeg ze, bijna smeekènd. Broeder Vincent krabde bedenke- lyk zyn baard. „Dat gaat helaas niet, dame! Het reglement van ons tehuis verbiedt, dat..." „Maar ik ben toch... Burmester is toch mijn man!" Wordt yervolgd.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2