Luchlrooiers HOITIKA Bevrorêfl levensmiddelen Strijd en Overwinning Dank van de Kederlanders aan bet Oostfront - DE VAN 149. Gelukkig had een van de slapers ze ker ^ts gehoord, er kwamen tenminste een paar kerels aan, één sprong pardoes in het water, pakte Piet bij den arm en dwong hem mee te zwemmen! Flink ondersteund lulcte dat wel en een eind verder kwamen ze bij een ruw uitgehakte trap, waar Piet tegenop kon loo- pen, zonder uit te glij den. VOOR HET GEBRUIK GESCHIKT TE KAKEN. Bij zware vorst komt het he- "•laas voor, dat ondanks alle voorzorgsmaatregelen levens middelen tijdens het vervoer of tijdens den opslag bevriezen. In* de eerste plaats geldt dit voor aardappelen en groenten. Hoe kunnen wil die levensmiddelen nu ontdooien en weer voor het gebruik geschikt maken? BU de bevroren aardappelen begint men met de voor het ver bruik benoodigde hoeveelheid aard appelen'12 tot 24 uur in koud water •p een vorstvrije plaats te zetten. In dien tijd ontdooien de aardap pelen, en staan tevens iets van de tijdens de bevriezing gevormde sui ker af, zoodat hierbij,ook een deel van den ietwat onaangenamen, zpetigen smaak verloren gaat. Men moet echte goed letten op het Volgende: Altijd moet men slechts zulk een hoeveelheid ontdooien als men werkelijk voor het'gebruik noodig heeft, daar bevroren aardappelen (waarbij de eelwanden der aardap pelen van binnen stukgescheurd zijn) die in zachte temperatuur ge bracht worden ,des te gemakkelij ker door rottingsbacteriën aange tast kunnen worden. Aan te bevelen valt, bevroren, aardappelen in elk geval in de schil te koken, daar men hierbij den zoe- tigen smaak niet zoo erg opmerkt. Zeer zoete aardappelen kan men het beste gebruiken voor zoete ge rechten. Thans de Groente. Men gaat op dezelfde wijze te werk als met de aardappelen. Zoo lang de groente niet gebruikt wordt laat men ze in het koude vertrek en verhindert door stroo en dikke lagen papier, dat de groente al te sterk doorvriest, Bij peentjes, bie ten, knolraap e.d. is het voldoende wanneer men ze IX tot 2 uur in koud water legt om te ontdooien. Voor groote wortelen en groote koo ien is echter het dubbele van dezen tijd vefeischt. Door er een puntig mes in te steken kan men nagaan, of de groente reeds gehele ontdooid is. Men bewerkt ze als gebruikelijk. Het stoven zal over het algemeen korter behoeven te duren. Nog eens moet er echter op worden gewezen dat het ontdooien van bevroren aardappelen en groente langzaam ert wel in koud, niet in warm water dient te geschieden. Benige recepten (bedoeld voor 4 personen) om be vroren aardappelen te ge bruiken.. Zoete aard appelsoep, (vooral aanbevelenswaardig voor kinderen): 00—750 gr. aardappelen. lK, 1. melk, een weinig suiker, zout, geraspte citroenschil of andere in grediënten ter bepaling van den smaak. De warme, in de schil ge kookte aardappelen worden gepeld, tot puree gewrevenof gestampt, en met do warme melk vermengd. Vervolgens wordt hét geheel naar smaak toebereid. Deze soep is ook als ontbijt heel geschikt. Aardappelbollen zon der ei: VA kg. geschilde aardappe len van den vorigen dag, ohgeveer 200 gr. meel, zout, M 1, warAie melk. De gekookte, afgegoten aardappelen worden fijngewreven en vermengd met meel en zout tot een kruimelige massa. De kokende melk giet men ♦r middenin en van uit 't midden mengt men dan het geheel tot een glad deeg. Hiervan maakt men niet al te groote bollen, die men in heet water in een gesloten pan aan den kook brengt. Vervolgens neemt men den deksel van de pan en laat de bollen ongeveer 10 minuten trek ken. Wanneer men dit aangenaam vindt, kan men gebakken dobbel steentjes brood midden in de bollen verwerken. Bij 4e bollen dient men groente of compote op. resp. marme- ladesaus. FEUILLETON Dr. Burmesters Roman van H-uis Hlrthammer (Nidruk verboden) 37 „Wat? Bént u zyn echtge noot»?" Broeder Vincent mpeat een paar seconden zfln oogen sluiten om het verrassende van deze mededee- Ung te kunnen verwerken. „Meneer Burmester heeft er nooit over ge sproken, dat hij getrouwd ls". „Dan kan lk dus hier wel op m(jn man wachten, nietwaar?" „Hm, neen mevrouwtje, dat mag lk desondanks niet toestaan. Hier in huis althans niet! Als u buiten wilt wachten...? Qf u kunt desge- wenscht ook een boodschap achtei laten". „Dan zal ik bulten wachten". En Mariene Burmester wachtte. Langzaam liep ze voor het gebouw ep en neer, angstig er op lettend, dat at niemand, die de poort inging, over het hoofd mg. Ket waren merkwaardige lieden, die hier bi het Joaefsheim hun ten ten hadden opgeslagen. Oude man- ©nder den last van hun tragisch be VOOR DE ONTVANGEN KERST PAKKETTEN. Zooals bekend is, werden er door de Nationaal-Socialistische Vrou wenorganisatie (N.S.V.O.) der N.S.B. in het geheeie land eenige duizen den extra Kerstpakketten met al lerlei nuttige geschenken en ver snaperingen via het Vrijwilligersle gioen naar het Oostfront gezonden^ De pakketten waren in het bijzon der bestemd voor strijders aan het Oostfront, die door het stellen van hun daad door de eigen familie zelfs tijdens de Kerstdagen werden „vergeten". Weken van te voren was er door de geheeie N.S.V.O. met den grootsten ijver gebrèid en ook nè, de feestdagen zetten de N.S.V.O.- sters, tezamen met de Duitsche vrouwen, dit werk voort. Hoe onze soldaten aan het Cost® front de goede zorgen in het Va derland op prijs stelleh, bewijzen de talrijke brieven welke het hoofd- kwartier der N.S.V.O. te Amster dam mocht ontvangen. De pers dienst der N.S.B. geeft uit deze brie ven enkele fragmenten weer: gij hebt allen een prach tige daad verricht Wanneer wij w*;er thuiskomen, weten wij ook, dat gij Uw plicht hebt ge daan Uit een brief van veertien front strijders lichten wij den zin: „Wij zijn weggetrokken van huis. Toch hebben wij vreugde in het hart, omdat wij weten dat in de N S.V.O. de vrouwen handen- het weric verrichten dat ons in onze gedachten steun geeftl" Het zal voor hen, <fle met zooveel zorg en liefde hun Kerstrgaven ver zonden, zeer zeker een vreugde zijn te weten, dat deze in goeden staat en met blijdschap op de plaats van bestemming zijn'aangekomen. Het oude is nieuw, het nieawe is ond Boearanlulsterspel in den Omroep. Maandagavond 9 Februari van 18.00—18.30 uur brengt hét Radio- tooneel een luisterspel van Diric van de Bospoort over Hilversum I, onder den titel: „Het oude is nieuw, het nieuwe oud", spel van goeden gemeenschapszin. De schrijver voert de luisteraars naar den tijd, waarin onze volks gemeenschap georganiseerd was in het oude verband der buurtschap pen met hun plichten en rechten, om deze ten voorbeeld te stellen voor onzen tijd. In de berijmde proloog treden achtereenvolgens op: de wijsheid, de illusie, de leugen en de gemeen schapszin, waarhij deze laatste zich als de sterkere dan de verleuge- ning van den volksgeest openbaart. De wijsheid voert dan den luiste raar mee haar de oude boerenge meenschap om te toonen hoe daar op kiesche wijze, na gehouden buürtspraak, de nood wordt bestre den. Vervolgens wordt ln aardige dialogen tusschen boeren en een dorpssmid de beteekenis der oude beginselen voor het heden tot uit drukking gebracht. Aardappeltaart: 250 gr. meel, 30 gr. gist. 1 theelepel zout. 4Q gr. suiker, 1/8 liter melk, 25 gr. vet, 500 gr. gekookte, tot puree ge-, wreven aardappelen, melk en strooi- suiker. Van de gist, het meel, de suiker, de melk, het vet en het zout kneedt men een deeg, waaraan men tenslotte de aardappelpuree toe voegt. Dit deeg rolt men op een ben boterd blik uit en laat het een nacht koel staan. Des ochtends wordt het deeg met melk of ge smolten vet ingesmeerd, met suiker bestrooid en flink heet gebakken tot het gebak een goudgele kleur heeft. Deze taart wordt zoo versch moge lijk genuttigd. nen in gehavende kleeren, gebogen staan en Jonge menschen.in zwarte pullovers, zooals Mariene die nog nooit gezien had. kin dit leven had Lorenz op zich genomen, voor haar, om niet ala verslagene naar huis te moeten te- rugkeeren! Hoe zeer betreurde zfl het nu, dat ze hem in Heidmühle met haar moedeloosheid het leven zoo moeilijk had gemaakt? Was het niet jülst haar wanhoop geweest, die hem naar Berlijn had gedreven? Ach, wa. ze toen toch maar wat moedi ger geweest! Had ze hem maar wat meer en wat energieker terzijde ge staan!... In een plotselinge opwelling balde Mariene vastberaden haar kleine vuisten. In de toekomst zou hij over haar tevreden zijn. Nooit zou ze zich meer zwak toonen.. Nu het om alles ging, zou ze dapper aan zijn zijde staan en hem tot hulp. en steun zijn! Het was intusschen donker gewor den en Lorenz had zich nog steeds niet laten zien. Een knagende angst overviel Mariene. Als hij nu een? niet kwam? Maar hij moest het toch voelen, dat zy hier stond en met smart ?ijn terugkeer verbeidde. Mariene wachtte. Met een ontroe rende vastberadenheid. Zij. had zoo verlangend uitgezien naar het oogenblik, waarop zij weer tegen over elkaar zouden staan; steeds De jeugd draagt voor DECLAMATIEWEDSTRIJD VAN DEN OMROEP. Op een nog nader vast te stellen dag in de a.s. Paaschvacantie, or ganiseert de Nederlandsche Omroep te Hilversum een declamatiewed strijd, waaraan ieder meisje en ie dere jongen tusschen de 14—22 jaar kan deelnemen. Aan dezen wed strijd gaat een voordrachtcursus vooraf, welke onder leiding van den bekenden voordrachtskunste naar Adriaan van Hees met ingang van Zaterdag 7 Februari 1942 op 8 achtereenvolgende Zaterdagen van 13.40—li.00 uur over den zender Hilversum II gehouden zal worden. Wie ,aan dezen cursus en wed strijd mede wenscht te doen, moet zich vóór 7 Februari a.s. tot den omroep wenden met het verzoek, het bij den cursus behoorènde boekje toegezonden te krijgen. In dit boekje staan de gedichten afge drukt, die op de achtereenvolgende (essen behandeld zullen worden. Het aanvragen van dit boekje, dat kosteloos wordt toegezonden, geldt tevens als bewijs van deel name aan de cursus en desge- wenscht, aan den wedstrijd. Aan vragen te richten aan „den Neder- landschen Omroep, Hilversum. Dui delijk dient vermeld te worden de naam en het adres van den afzen der, alsmede het doel: Toezending boekje declamatie-cursus. Iedere deelnemer (ster) aan den wedstrijd zal op dien nog nader te bepalen dag in de Paaschvacantie op eigen gelegenheid naar Hilver sum moeten komen. De winnaars (minstens de beste vijf) zullen wor den uitgenoodigd. Onze oorlogsinvaliden niet vergeten VRIJ VERVOER VOOR DE ERNSTIG GETROFFENEN. (Van onzen Haagschen corres pondent.) Met voldoening zal men er ken nis van nemen, dat de Nederland sche volksgemeenschap een eere schuld zal voldoen jegens de man nen die in de oorlogsdagen hun ge zondheid hebben opgeofferd of voor het leven ernstig invalide zijn ge worden bij de verdediging van ons grondgebied. Binnenkort zuilen nl. ernstig getroffen Nederl. oor logsinvaliden van het Afwikkelings bureau van het Departement van Defensie een speciaal legitimatie bewijs ontvangen door bemiddeling van den Burgemeester hunner woonplaats. Op vertoon van dit be- wija, dat ieder jaar vernieuwd moet worden kunnen deze invali- dén niet alleen in elke gemeente om bijstand zich wenden tot den Burgemeester, maar zij zullen vrij vervoer genieten op een groot aan tal tram-, bus- en bootlijnen, tw. van alle ondernemingen welke lid zijn van de Nederlandsche vereeni- ging voor tramweg- en autotrans portdiensten. Zoodoende zullen zij vrij reizen hebben, niet alleen op al le intercommunale tramwegonder- nemingen, zooals de Noordzuidhol- landsche en op het meerendeel der autobusdiensten, maar ook op de gemeentetrams van Amsterdam, Rotterdam, Den Haag enz. Op de Nederlandsche Spoorwegen hebben deze orologsinvaliden reeds sedert dén nazomer van het vorige jaar beperkt vrijvervoer. Alle ge- pensionneerde oorlogsinvaliden ont vangen nl. jaarlijks van de'N.S. een boekje met 8 biljetten voor een gra tis reis naar een zelf te kiezen be stemming. Degenen, die niet zon der geleide kunnen reizen, ontvan gen zelfs een dubbel boekje. Gratis toegang tot de Mos. oopen. Voor al deze vervoersfaciliteiten geeft het Afwikkelingsbureau, dat is dus de landelijke Overheid aan de desbetreffende ondernemingen een vaste vergoeding, hiernaast heeft de Nederlandsche bioscoop bond ervoor gezorgd, dat gepen- sionneerde oorl&gsgewonden desge- wenscht gratis toegang zullen heb ben tot de bioscopen van hun woon plaats. weer stelde zij zich voor hoe hy niets vermoedend naderbij kwam, hoe ze dan op hem toe zou treden en zgn handen zou grijpen. Neen, zoo wreed kon het noodlot toch niet zgn, dat het haar dit moment niet iou gunnen. Het eene kwartier na het andere verliep. Toen Mariene de hoop einde lijk opgaf, was het negen uur. Nóg bestond de mogelijkheid, dat zij hem over het hoofd had gezien. Maarbroeder Vincent, dien zij daarna nog eens opzocht, moest haar teleur stellen. „Neen, hy- is er nog niet. En aangezien het gebouw om negen uur wordt gesloten, zal hg vanavond ook niet meer komen. Het dunkt mg het beste, dat u een paar regels voor hem achter laat". Mariene slikte dapper haar op wellende tranen weg. „Ach, mis schien wilt u zoo goed zgn even myn adres op te schrijven; Frankfurter- straat 67, eerste étage bg mevrouw Külcke! Maar zegt u hem vooral niet dat ik hier ben! Zegt u hem alleen maar, dat hij daar dringend ver wacht wordt, ja?"> Broeder Vincent lachte geruststel lend. „Goed, goed, lk zal er' voor zor gen, dat het in orde komt." Toen Mariene een kwartiertje later thuis kwam, was Hansje reeds naar bed gebracht. Schreiend boog zy zich over het slapende kind. Hoe heerüjk Italiaansch Weermachtberichi Achtervolging van Britten in N.-Afrika voortgezet ROME, 28 Jan. Het Italiaan- sche weermachtbericht luidt als volgt: Aan het front in Cyrenaica heb ben de DuitschItaliaansche pant ser-divisies gisteren het contact ge handhaafd met de vijandelijke strijdkrachten, die zich op den te rugtocht bevinden en door de lucht macht der as gebombardeerd en met schietwapens werden aange vallen. De door den vijand in den loop der gevechten geleden verlie zen zijn volgens de huidige gege vens gestegen tot 127 stukken ge schut, 283 tanks van allerlei slag, 28 vliegtuigen behalve die, welke <loor de luchtmacht waren vernie tigd, benevens 563 vrachtauto's. Duitsche vliegtuigen hebben e.n aanval gedaan op een Engelsch konvooi ten Oosten van Malta en een voltreffer geplaatst op een schip van 800 ton, benevens op een torpedojager. De haven van La Va- letta en de vliegvelden van het ei land Malta werden eveneens her haaldelijk door bommen van mid delbaar en zwaar kaliber getroffen. "-Het aantal oud-militairen dat tot dusver van het beperkte vrije ver voer en van de faciliteit van den bioscoopbond profiteert, bedraagt omstreeks 500. Er zullen echter nog geen 150 legitimatiebewijzen' wor den uitgereikt aangezien slechts de mèest ernstig getroffenen tevens vrij vervoer op trfcm en autobus zullen hebben. Tot ernstig getroffenen worden o.m. gerekend verlamden zij die een arm of been geampu teerd hebben, blinden e. d. zwaar getroffenen. Dü zijn degenen die op grond van de militaire pensioenwet een bepaalden toeslag ontvangen. Voor het meerendeel zijn dit dege nen die voor 60 of meer invalide zijn. De Burgemeesters hebben reeds instructie ontvangen dat oorlogs gewonden steeds recht hebben op geneeskundige behandeling en ver pleging voor zoover betreffen de ge volgen van hun in de vijf oorlogs dagen opgeloopen verwondingen. In den regel zal behandeling in het hospitaal -té 's-Gravenhage of Utrecht geschieden waartoe reiskos ten vergoed worden. Australië op alles voorbereid Sluiting der industrieën en vernietiging van voorraden voorgenomen, f SJANGHAI, 28 Januari (DNB). Volgens een bericht uit Sydney heeft de Australische min.-pres. Curtin, verklaard^ dat de Australi sche. regeer,ing van plan is alle in dustrieën, welke niet voor de oor logvoering van belang zijn, te slui ten om de hierdoor vrijkomende ar beidskrachten te werk te stellen bij de oorlogsproductie. Verder deelde Curtin mee, dat er plannen zijn uitgewerkt voor, het vernielen #van alle bedrijven en voor de bêveiligingNvan de voorra den met inbegrip van wol en van de levende have van alle landbouw bedrijven, voor het geval de vor deringen van de Japansche weer macht dergelijke maatregelen nood zakelijk zouden maken. zou het geweest zyn, als nu Lorenz naast haar had gestaan! Broeder Vincent zou echter géén gelegenheid krggen zich van de hem opgedragefi taak te kwijten. Want Lorenz Burmester keerde niet meer in de Krautstraat terug. Het was een bijzonder zware werk dag geweest en terwyi hg z'n asphalt- ketel sjouwde, had Lorenz zich in ge dachten met allerlei dwaze dingen bezig gehouden. Er zyn nu eenmaal zulke dagen en uren van twyfel en neerslachtigheid. Was dat, wat hij hier deed, nu werkeiyk de juiste weg? Of was het tenslotte toch een krank zinnige onderneming? Waren er voor ménschen van zyn slag dan geen an dere mogelijkheden Moest hg zich dan afjakkeren, terwijl duizenden an deren, die veel minder presteerden, geen vinger uitstaken en er toch be- hoorlgk schenen te kunnen komen? Zooals gezegd, hy was nu eenmaal in zoo'n gedeprimeerde stemming en misschien zou hy feeds een paar uren later om dezen aanval van moedeloos heid hebben gelachen, wanneer ja, wanneer niet tijdens de middagrust die geschiedenis met Amo Meissner was gebeurd. Klokslag twaalf zette- hij zyn asphaltketel neer om een plaatsje te zoeken naast zijn kameraden, die op het trottoir zittend, hun brood nut tigden. Een van hen liet hem uit zyn Van alles wat uit dorp en stad Voorzien op textiel. -— Twee agen ten van politie, die op den Nieu- wendijk surveilleerden, bemerkten Iwee mannen, die stijf tegen den muur gedrukt stonden, blijkbaar om aan de aandacht van de politie mannen te ontsnappen. De agenten wisten een van de mahnen te ar resteeren, doch de andere kon in de duisternis ontkomen. Het bleek dat van een manufactu renzaak in de inmiddellijke nabij heid een ruit vernield was. In d-»n winkel waren reeds stapels manu facturen klaargezet voor transport. Do bende van Joep. Bij de jacht op rijwieldieven, welke de Hilver- sumschè recherche aan het einde van het vorig jaar met zooveel suc ces hield, was het niet gelukt de meeste der gestolen fietsen en voor al de banden, te achterhalen. De le den van een der opereerende ben des, „de bende van Joep", weiger den verklaringen af te leggen over de helers. Het is de recherche thans gelukt twee helers te arreBteeren. Tallooze gestolen rijwielbanden zijn door de handen van dit tweetal ge gaan, waarbij fantastisch hooge prijzen werden bedongen. Conducteur in remise bekneld. Gisternacht is in de zgn. Pekelre- mise der H.T.M. aan den Harsten- hoekweg te Den Haag de 45-jarige hulpconducteur L. W., die op een rijdenden pekelwagen wilde stap pen, bekneld geraakt tusschen een deurpost en den wagen. De man be kwam ernstige kneuzingen en werd overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij overleden is. De wereld in weinig woorden Ongelukken te Gibraltar. De vliegongelukken vermenigvuldigen zich te Gibraltar. De laatste dagen hebben drie Britsche bommenwer pers bij de landing vlam gevat. Er zijn twee dooden en vier gewonden. Bijbels ln de Russische taal. Een Finsch predikant heeft in een rede te Haparanda medegedeeld, dat reeds een millioen bijbels in de Russische taal zijn gedrukt en dat in de Finsche gevangenkampen godsdienstoefeningen worden gebou den. In Noord-Karelië is het kerke lijk leven hersteld. Kaisky plotseling ziek. Naar de Engelsche nieuwsdienst meldt, is de ambassadeur der Sowjet-Unie te Londen, Maisky, plotseling ziek geworden. Hij heeft al zijn afspra ken van de komende dagen .laten afzeggen. Het grensgeschil tusschen Peru en Ecuador. De bijlegging van het grensgeschil tusschen Peru en Ecuador, die Dinsdagavond door den Brazilikanschen minister van buitenlandsche zaken, Aranha, was aangekondigd, is naer (Associated Press uit Rio de Janeiro meldt Woensdag te elfderure opnieuw op moeilijkheden gestuit. koffiekruik meedrinken en kreeg daarvoor een sigaret, een ruilhandel, welke bgna een gewoonte was ge worden. Joost mag weten, waarom Lórenz echter ditmaal niet tot het einde van den schafttijd bleef zitten. Er was iets, dat hem opjoeg, een prikkelend gévoel, een soort onrust. Hij stond op, slenterde de straat wat op èn neer en bekeek de etalages. In een drogisterij was niet veel bij zonders te zien en de verschillende toiletartikelen, die by eèn kapper ge ëtaleerd waren, vermochten hem al evenmin te boeien. Maar dan volgde een boekwinkel en daarvoor bleef Lorenz geïnteresseerd staan. Ach ja, hy had zich de weelde van een boek al sinds lang niet meer kunnen ver- oorloven; je raakte er heelemaal uit. Zoo, een nieuwe Hamsun^Moest hij bij gelegenheid eens lezen. En hé! Wat was dat dan? Dat was toch...? Lorenz trad* nog wat dichter op het winkelraam toe en staarde met intense belangstelling naar een boek in een lichtgelen band, dat op eer verhooging in het midden van de etalage lag. „Arno Meissner: De Groene spin." En daaronder stond: „De nieuw ste roman van den bekenden detec- tiveschryver. Wederom een voor treffelijk, met spanning geladen werk! De eerste druk was onmrd- Japansch en Duitsch diplomatie ke taal? In een Japansch tijd schrift wordt het voorstel gedaan om voortaan in het internationale diplomatieke verkeer uitsluitend nog Japansch en Duitsch te gebrui ken. daar Engelsch en Franach niet meer in overeenstemming met den geest van den tijd zijn. De reis van Smetanin naar Mos kou. Volgens Kokoetsoe is de Sowjetambassadeür te' Tokio, Sme tanin, gisteren uit Charbin naar Mantsjoeli vertrokken. Spaansch schip gezonken. Ten gevolge van schade aan de stuurin richting is het Spaansche 400 brt. metende schip Punta Ru'bia bij het uitloopen uit de haven Esteban de Privia ondergegaan. Vier opva renden zijn verdronken. Verlenging van werkweek ln Amerika. De Amerikaansche mi- njster van Arbeid, Perkins, i.eeft verklaard, dat het gebrek aan werk krachten verlenging van de bij de wet voorgeschreven 48-urige werk week noodzakelijk zal maken. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG S0 JANUARI. Hilversum L 415.5 m. 7.16 Gramofoonmusielc. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmmlek. 9.15 Voor de huls vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Joan Lancë. 12.00 Frans Wouters en zUn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Productieslag. 13.15 Molto Canta bile. 14.00 Arnhèmsehe Orkestvereenlglng, soliste en gramofoonmuziek^ 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Viool met pianobegeleiding. 16.45 Roemeensch orkest Gregor Serban. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 Vocale duetten met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 18.10 «Sportwetenswaardlgheden. 18.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Omroep-Harmonle-orkest. Van af 20.16 alleen voor de Radto-Oentrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken. 20.15 Gramofoonmuziek. 20.45 BerUJn- sche Theaterhrief. 21.00 Omroeporkest en solisten (opn.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Econo mie News from Holland" öf GJamofoon- rauziek. 22.15 Gramofoonmuziek. 23^)0—34.00 Dansmuziek tgr. pl.).- v Hilvefsum II. 301.5 m. 7.158.45 Zie programma Hilversum 1 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding. 10.40 „Jacob van Campen". 11.00 Kamermuziek (gr. pl.). 12.00 Orkest Malando en softst. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.05 Ge varieerd middagprogramma. 15.00 Voor de Vrouw.. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.30 Voor de Jeugd. 17.00 Vioolsoll (gr. pl.). 17!l5 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 De Romancers, soliste en planosoll 18.30 Het Europeesche luchtverkeer. 18.45 Gramofoon muziek. 19.00 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale noden. 19.10 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 19.20 Gramofoonmuziek. 19.45 Van Kalserhof naar Rijkskanselarij", herdenking van het overnemen van de macht ln Duitseh- iand door Adolf Hitier. 20.00 Zangvereeijlging „Excelsior" te 's-Gravenhage, het Residentie orkest en solisten. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken). 21.05 Boek bespreking. 21.20 Klaas van Beeck en z(Ja orkest, 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten.. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10—22.15 Avondwijding. Hoofdredacteur: J. Keesman, Scha«en. Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker. Buiten- en Bin nenland, Schapen. - Fred. Groot, schapen. Alp. reportage, Streeknieuws en Kunst. - A. C. van Kampen. Rayon-redacteur. Den Helder. deliyi: na verschynen uitverkocht!" „Arno Meissner?" mompelde Lo renz. Natuurlijk, dat was Arno, die reeds op het gymnasium verzot was geweest op detectieve-romans en daarbij herhaaldelijk beweerde, dat hij dat later nog eens veel beter in elkaar zou zetten. Arno Meissner! Het zwarte schaap op het gym, maar een beste kerel, als het er om ging gemeene zaak te - maken tegen de listen en lagen der docenten. Hoeveel genoeglijke avon turen hadden zij samen niet beleefd en hoeveel Latynsche dictaten had Arno niet van hem overgeschreven om van zgn geraffineerde spiek- methodes bg pro.efwerk nog maar te zwijgen! In de derde of vierde klas was Arno tenslotte zoo hopeloos blijven zitten, dat zijn vader, eigenaar van een goed beklante kleermakerij, hem ten einde raad maar van school had genomen en een plaats in zgn werk plaats voor den ontaarden zoon had ingeruimd. Maar ook deze laatste hoop van den heer Meisner senior was tenslotte ijdel gebleken. Reeds na een paar maanden Jkwam vast te staan, dat voor Arno ook als kleer maker nooit een behoorlijke toe komst zou zgn weggelegd en op ze keren dag was hg plotseling uit zyn woonplaats vertrokken. Wordt vervolgd.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2