S. KROM N.V. Zuinig met de boter Max Schme'ing weer in den ring DE LANGEDIJKER GROENTENVEILINGEN Marktberichten hardrijden voor mannen ringrijdèn voor paren VCROUiSTERINGSPAPiER Boekhandel TRAPMAN Thans margarine aan de benrt Zooals men zich zal herinneren is er van officieele zijde in het na jaar reeds op gewezen, dat er in den winter een periode zou komen, waarin minder vet in den Vorm van boter beschikbaar kon worden gesteld,. Opzettelijk spreken wij van vet in den vorm van boter, omdat in dezen tijd hoofdzaak is, dat' men •en bepaalde hoeveelheid vet krijgt Of dit in den vorm van boter, mar garine of rundvet wordt genuttigd., is van ondergeschikt belang. De voornaamste zorg voor de overheid Is, dat iedereen, ondanks de moei lijkheden, die zioh in de verschil lende jaargetijden voordoen, zijn deel krijgt. Daarom zijn houders van vet kaarten geruimen tijd in de gele genheid gesteld, op hun vetbonnen boter te koopën tegen verminder den prijs. Thans is de tijd aange broken, dat de overheid met boter extra zuinig moet zijn, maar zooals indertijd ook reeds werd aange kondigd, kan nu margarine be schikbaar worden gesteld, die daar voor achter de hand is gehouden. Houders van vetkaarten -kunnen echter, als zij dat willen, op bon 7 van de vetkaart ook boter krijgeri, doch zonder reductie. Dat hierop thans geen reductie wordt verleend Is billijk, want wat voedingswaarde betreft, doet margarine voor boter volstrekt niet onder. Kerkdiefstallen. Twee brutale diefstallen, kort geleden in de Brielschelaan 'en in een kerk aan den linker Maasoever te Rotterdam gepleegd, bij welken laatsten dief stal f7.000.werd gestolen, zijn door de politie opgehelderd. Drie mannen zijn gearresteerd. Ook de ruim 30-jarige vrouw V.de G., die bleek den kerkdiefstal te hebben gepleegd, is gearresteerd. Zij had zich aan nog twee andere diefstal len in kerken schuldig gemaakt. Het viertal is ingesloten en voor den officier van justitie geleid. Jlaklen BERLIJN, 3 Febr. (A.N.P.) Bij de talrijke bokswedstrijden, welke voor de Duitsche weermacht wor den georganiseerd, zal de Duitsche kampioen aller klassen, Max Schmeling, eerstdaags een actieve rol gaan spelen. Hij is n.1. van plan, zoodra de verwonding aan zijn knie, welke hij bij de bezetting van Kreta? heeft opgeloopen, geheel' is hersteld, als ringrechter op te treden. Daarnaast zal h': ook zelf weer de bokshandschoenen aantrek ken en voor de soldaten in wed strijden uitkomen. SCHAGEN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Pieter Cornelis, zoon van Dirk Donker en van Jansje No bel. Jannie fyfarie, dochter van Aris Harjer en van Geertje Wilhelmina Bos (woonplaats Den Helder). Getrouwd: Herre Hendrik Veen- •tra en Trijntje Broekhuizen. Overleden: Catharina Verhoef, oud 73 jaren, echtgenoote van Ber- nardus Halman. POLITIE. Gevonden: een sleutel en een por tefeuille. Verloren: een bruine aktetasch met leerboeken, een dameshand schoen, een bos sleutels,, een zilve ren manchetknoop en een porte- monnaie. Weggéloopen: een zwarte poes. MEDEMBLIK f 50,- te verdienen De burgemeester van Medemblik verzoekt ons opname van het vol gende: In den avond van Donderdag, 29 Januari j.1., tusschen 9 en 10 uur, is te Medemblik vóór een café aan de Kaasmarkt, een rijwiel ont vreemd. Merk Neurenberger Hercu les, No. 572224, zonder stuur, met nieuwe banden, Dunlopp extra-' „Ballorf", groote bagagedrager, dy namo op het voorwiel, geen ketting- kast, pedalen met koperbeslag en handpomp op de schuine stang. Dé Burgemeester van Medemblik looft een belooning van f 50.— uit voor het geven van aanwijzingen, welke leiden tot ontdekking van het onbeschadigde rijwiel (met toeibe- •hooren) en/of den dader. HOOGWOUD. VEEL CONSTERNATIE.' Gistermorgen is bij de R.K. kerk éen ongeluk gebeurd, dat nog vrij goed is afgeloopen. De caféhouder D. Bakker fietste op het Zuideinde in de richting Opmeer, toen in te gengestelde richting een H.A.B.O.- bus kwam aanrijden. Door de glad/ h^id van den weg kwam de heer Bakker te vallen, vlak voor de wie len van de bus. De chauffeur kon, door het stuur gauw om te werpen, voorkomen dat- Bakker wérd over gereden, maar hierdoor reed de bus met een tamelijke snelheid te gen een boom. Een der passagiers -brak een been, terwijl de chauf feur een flinke buil op het hoofd had. Het voorstuk van de bus werd geheel ingedrukt en het is een ge luk te noemen, dat er slechts drie passagiers in de bus zaten. Het, been van den onfortuinlijken pas sagier werd gespalkt door Dr. Pool, waarna hij naar het ziekenhuis in Alkmaar werd vepvoerd. Door het ongeluk \\erd het verkeer geruimon tijd gestremd, daar de bus voor een groot gedeelte- den rijweg in beslag nam. W1ERTNGEN GOEDE VANGST. Door de marechaussee alhier is beslag gelegd op tarwe en rijwielen en onderdeelen van den heer S. O. ONDERHANDSCHE VERRXOOP. Te Den Oever aand" en Gesterweg is onderhands verkocht het bouw terrein van C. Doves aan J. Smit aldaar. KOEGRAS. - JULI AN AD O RP. VER. VAN OUDLEERLINGEN DE& L.W.C. Weer goede plannen voor 1942. Bovengenoemde vereeniging hield Maandagavond een ledenvergade ring in het lokaal van den heer A. Doorn. 'Aanwezig waren 17 belangstellen den. Alvorens de vergadering te openen, herdacht de voorzitter, de heer S. Eriks Jnr. het zoo plotse ling verscheiden van het goede en trouwe lid nu wijlen Menno Glas. Bij de ingekomen stukken is een bericht van den heer S. Kant, dat hij als lid bedankt. Het had in de bedoeling gelegen hier de film van de Agrarische Jaarbeurs te vertoo- nen, maar door .enkele bepalingen van 'lietdaarbij behocrende perso neel, moest hiervan afgezien wor den. De heer J. Henderikse licht het Proefveldvers-lag 1941 «toe. Aller eerst brengt hij dank aan den lei der van de werkzaamheden, den hr. J Sleutel T)z. en zegt dat deze wijze van werken volkomen is geslaagd. Ook het opkorrien van de leden was bij iedere 'oproep best, alleen bij de oogstwerkzaamheden bleef men^eer in gebreke. Aan diege- nofi, die ons de kunstmest verstrek ten, zal schriftelijk dank gebracht werden. Een gedeelte van de proef kon niet volbracht worden, omdat er geen zaad voor was. De bedoe ling was om in 1941 op het proef veld achter de school de nawer king van de zware stalmestbemes- ting (40 ton per H.A.) het vorige jaar gegeven, te vergelijken met een matige kunstmestgift. Er werden met eetaardappelen proeven genomen, nl. 4 rassen elk veldje 250 M2. groot. Geplant wer den Noorderling, Eigenheimer, Be velander en Red Star. De bemes ting was over de 1000 M2. gelijk, 98 kg. patentkali, 50 kg. Superfosfaat, en 30 kg. Ammonsalpcter. De aardappelen werden gepoot 28 Mei, wat veel te laat was. De opbrengst leed daaronder, zoo mede door de droogte in Juni en Juli. De opbrengsten waren con sumptieaardappelen en kriel afzon derlijk per H.A.: Noordeling 23688 K.G. en 2820 K.G.; Eigenheimer 23800 K.G. en 2400 K.G.; Bevelan der 23876 K.G. en 2484 K.G. en Red Star 12972 K.G. en 4888 K.G. Al leen Eigenheimers led-en iets door de aardappelziekte. Door het hooge .kalkgehalte waren de aardappels 'schurftig. De smaak was best. De Red Star stelde weer teleur. De consumptieaardappelen werden be rakend naar f4.75 per 100 K.G., de kriel f 0.03 per K.G. De Noordeling gaf een zuivere winst per H.A. van f258.20, Eigenheimers f320.80, Beve lander f284.80 en Roode Ster een verlies van f216.80 per H.A. De Ei genheimer heeft dus de beste, de Roode Star de slechtste opbrengst. Plannen voor 1942. Daarna worden de plannen voor 1942 medegedeeld. Bij de scheel erwten proefvel dj es. Bij S. Eriks 5 x 100 M2. gerst (Sunia), stalmest met opklommende hoeveelheden; bij G. Baken 5 x 100 M2. tarwe en bij Hoornsraan voederbieten, 2 ras sen uit iedere groep, met daartus- schen koolrapen ter bestrijding van emeltenTritnaald enz. Om de proef velden in het Prov. verband op te nemen, was men te laat met de aangifte. De heer Sleutel regelt weer de werkzaamheden bij de school, terwijl dè andere heeren dit op eigen bedrijf zullen doen. De erwtensoorten zijn vrij gelaten, om dat men nog niet wist wat er voor zaaizaad te krijgen is. Verder wordt er nog gedacht aan een vlasproef. De voorzitter zegt den heer Hende rikse dank voor zijn uiteenzettin gen. Volgt bestuursverkiezing in de vac. S. Kant en periodieke aftreding G. Baken. De heer Baken wordt her kozen, terwijl in de vacature voor zien wordt door de benoeming van den heer J. Hoornsman. Medegedeeld wordt dat de ver. 5 jaar bestaat. Dagrekening over 1941 van den penningmeester wordt door de hoe ren B. Thomas en P. Rampen na gezien en accoord bevonden. De ontvangsten bedroegen f 184,58, de uitgaven f76.79. Voordeelig saldo f 107.79. De rekening wordt goedge keurd. Na rondvraag sluiting. HARENK AR SPEl. TUINDERS VERGADEREN. Geen voorstellen Alg. Verg. Jaarvergadering van de afd. Ha renkarspel van den N.T.B., op Za terdag 31 Jan., 's middags 2 uur, ten lokale van den heer D. Swager. De rekening van den penning meester geeft aan een ontvangst van f 138.97, uitgaaf f 113.77, alzoo een saldo van f25.20. Bij de bestuursverkiezing, aftr. de heer G. Jongejan, verkrijgt de heer I£. Doekes de meerderheid van stemmen. Voorzitter dankt den heer ■Jongejan (die van de oprichting af bestuurslid is geweest) voor het vele werk wat hij voor de afd. heeft In de afgeloopen week stonden die veilingen zoo'n beetje op'non- actief, als men ten minste let op wat men anders onder „de veiling" verstaat. Daarbij stelt men zich toch voor de complexen van gebouwen te Broek op Langendijik en Noord- scharwoude met het noodige water er inen er omheen, waarin dé schuiten, beladen met kool een voor loopige ligplaats vinden om dan la ter door „de goot" de producten te laten aanbieden, die de tuinbou wers te verkoopen hebben. Men ziet er de motorbooten van de schippers, die met hun vaartuigen klaar lig gen. om de aangevoerde groenten, hetzij voor eigen rekening, hetzij voor rekening en risico voor ande ren naar elders te vervoeren. In de veilingsgebouwen bewogen zich dan een menigte handelaars en anderen, die dan het bewijs leverden, dat er werd gekocht en verkocht; dat er handel werd gedreven. Dit beeld gaf echter de veiling in de afgeloopen week niet te zien. Het was er doodsch en stil: geen groenten, geen houwers of kooplieden, geen schui ten en motorbooten, de vreemdeling zou niet vermoeden, dat daar ge woonlijk de polsslag van den Lan- gedijker tuinbouw en handel in zoo stevige mate gevoeld wordt. Die polsslag werd nu elders gevoeld, doch was slechts een zwakke dei ning van wat hij anders was. Langs Langedijk wandelende, zag men op verschillende plaatsen wagens taan, waarbij vaak grooteré of kleinere vrachtauto's, die den *n" houd dier wagens, bestaande uit roode, gele en Deensche witte kool overnamen. Van heinde en verre kwamen die auto's om de Langedijker tuinbouw producten naar elders te brengen, waar men om de groenten verlegen zit. Bij de dikke ijslaag, die alle toevoerwateren bedekt, was het niet mogelijk ook maar ^ets cp de gewone wijze aan te voeren en maakte men nu van den nood een deugd'en leverden de tuinders de kool af bij hun boeten. Als zij e'en deel van hun kool wilden oprui men, kon een mededeeling daar omtrent aan den veilingleider wor den gedaan; bij wien de kooplieden zich dan kenden vervoegen. De moeilijkheden, welke uit den aard der zaak uit deze regeling voor de gegadigden ontstaan, trachtte men gedeeltelijk te overwinnen door den kooplieden de gelegenheid te geven op bonnen bij de tuinders te koopen, uit de hand dus. Deze heb ben daarbij het voordeel, dat de reis naar de veiling niet behoeft te worden gedaan, aangezien nu rechtstreeks vanuit de boet, vaak met een slee ever het ijs, in de wa gens of vrachtauto's kan worden geladen. Het is echter te begrijpen, dat onder de weersomstandighe den, zooals we die in de afgeloopen week hebben gekend, geen groote hoeveelheden werderi verhandeld: alles gaat mondjesmaat en men wacht beter tijden af. Ri'skeeren doen de bouwers daarbij niet veel, aangezien met reden mag worden aangenomen, dat de prijzen toch successievelijk stijgen. Wat de regeling van den afzet voor de afgeloopen 'week betreft, bleven de prijzen Voor den export naar üuitschiand, als ook de bin- nenlandsche maximumprijzen, ge lijk aan die van de vorige week. Evenmin kwam er verandering in de voorschriften, betreffende de ver deeling van den aanvoer, de kwali teit en de sorteering. Weer waren er enkele producten, uien, gele kool, witte kool en koolrapen waarvoor 'exportbijdragen, aan de exporteurs uit te betalen, waren vastgesteld en enkele, voor Lange dijk van weinig of geen beteekenis, waarvan exportheffing moesten worderi betaald. Van de verschillende stapelpro- vducten werden onder de gegeven omstandigheden begrijpelijkerwijze geen groote massa's afgeleverd. Voor bieten en wortelen waren de omstandigheden al heel moeilijk, zoodat daarvan, uitgezonderd wat wortelen, die f4 en f5 golden, al naar de sorteering, niets werd ver kocht. Ook was dit het geval met de uien waarvan slechts kleine kwantums werden afgeleverd tegen f5.50, sor teering A. Van de koolsoorten was het de gele, die den minsten afzet had. Daarvan is trouwens al veel opgeruimd. Er werd f6.40 voor be taald en "f6 70 voor. Savoye, waar van ook nog iets wegging. Zelfs van Deensche witte was de afzet van weinig beteekenis: aan de zuurkool- fabrieken was het dan ook heel wat stiller. De prijs was f4.60 dat is 2 kwartjes minder dan in de over eenkomstige week van het vórige jaar. Slechts 'enkele spoorwagens roode kool werden verhandeld. De prijs hiervan was f6.80. wat intus- schen 20 cent minder was dan het vorige jaar in dezelfde week. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSREGISTER. Van 20 Januari tot 1 Fe bruari 1941. Nieuwe zaken: Schagen: Joh. N. Bremer, Nes H 18, transportbedrijf. Wijzigingen: Schagen: R.K. Coöperatieve Leen bank W.A.» Hoogzijde C 4, wijziging handelsnaam en statuten. Firma Schmalz, Laan B 23, uit treding firmant. Texel: N.V. Verkoopkantoor van het Selectiebedrijf vjh. M. D. Dijt, Wilhelminalaan 2, Den Burg, rechts vorm gewijzigd. gedaan. De heer Jn. Paarlberg wordt bij acclamatie herkozen als kring bestuurslid. De kunstmestleveranties, geza menlijk met de tuinbouwver. Oud karspel, zijn nog vrij goed verloo- pen. Alle kunst.mestmonsters volde den a. d. gestelde eischen. De heer Jac. Paarlberg "bedankt (wegens vertrek naar elders) als lid van de kunstmestcommissie. In zijn plaats wordt benoemd de heer Jn. Paarl berg. Voorzitter dankt den heer Jac. Paarlberg voor het vele werk dat hij voor de kunstmestaankoop heeft gedaan. De besprekingen ovèr het nieuwe looncontract óf wel het landelijk mantelcontract in het tuinbouwbe drijf, werden gestaakt, omdat er een schrijven van het hoofdbestuur was, waarin werd vermeld, dat men niet tot eerji beslissing was gekomen met het arbeiders-hoofdbestuur. De voorstellen der arbeiders waren van te ingrijpenden aard. Nieuwe be sprekingen zullen worden afge wacht. Voorstellen voor de jaarvergade ring van den Bond en de jaarverg. van 't District N.-Holland, kwamen niet naar voren. Als afgevaardig den voor de jaarverg. van den Bond werden aangewezen Jn.N Paarlberg en C. Langedijk, plaatsverv. de heer P. de Jong en als afgevaardigde voor de jaarverg, district N.-Hol land werden aangewezen de heeren K. Doekes en A. Manneveld, pl.v. de heer C. Havik. SINT MAARTEN. UITVOERING VAN STAATS PENSIOEN. Zondagmiddag.hield de afd. St. Maarten van den Bond voor Staats- pensionneering ten huize van den heer Schrijver, voor een overvolle zaal een propaganda-middag en werd door de propagandaclub op gevoerd: „Hallo, Bandoeng", stuk In 3 bedrijven, door Jan Grosveld. De ons bekende spelers hebben weer getoond de kunst van tooneel- spelen te verstaan en de vertolking van dit zware stuk meesterlijk vol bracht. De nieuwe ster, mevr. Bronder-— Schrijver, heeft getoond ook geen vreemde op de planken te zijn, de andere nieuweling, de heer H. Bak ker, moet trachten wat duidelijker te spreken, daar deze mijnheer zijn woorden te veel Inslikt. Al hadden de meeste aanwezigen wel liever een wat opgewekter stuk aangehoord, toch ging meri voldaan naar huis, om te 7 uur weder terug te komen voor de aanschouwing eener propaganda-film. (P. Heneweer.) PURMEREND, 3 Febr. 1942. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhan deld 1 partij, wegende 100 kg. Han del. vlug. Hoogste prijs 20 48.50. Kaasmarkt: gewicht 197, handel vlug. 1 stapel kleine Boeren 40 -f f56. Runderen totaal 307 stuks. 118 vette koeien, v. d. levering, 60 gelde koeien f 300—425, 125 melkkoeien f 385620, 4 stieren v. d. levering, 15 graskalveren f 110—125,155 nucht kalveren, v. d. slacht v. d. levering, v. d. fokkerij f 30—40, 5 vette var kens v. d. slacht, v. d. levering, y mag. varkens f 45-^54, 183 biggen f 1832, 58 schapen f 30—48, 58 bok ken f 20-05, 500 oude kippen en ha nen f 0.80-^0.90 100 eenden f0.80— 0.90 per kg. NOORDSCHARWOUDE, 3 Febr. 94100 kg. roode kool f7.30. 22800 kg. gele kool f6.80, 99600 kg. Deen sche witte kool f 5, 1100 Kg. uien f5.80. BROEK OP LAUGENDIJK, 3 Febr 34700 kg. roode kool f7.30. 33700 kg. gele kool fö;80, 57800 kg. Deen sche witte kool f5. 1300 kg. Savoye kool f7. 15500 kg. uien f5.80, 2000 kg. péen f5.20. 1000 kg. knolselderij f6.80—10.50. ROTTERDAM, 3 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 1065 dieren, waaronder 576 runderen, 21 maarden, 34 schapen, 315 nuchtere talveren, 84 graskalveren en 23 bokken en geiten Prijzen per stuk: Melkkoeien f 620—610—400, kalf- koeien f 615—510400, varelcoeien f 435—325275, vaarzen f 395r-305 -220, pinken f 309—220—185, gras kalveren f 190—146—70. De aanvoer van graskalveren was ruimer, han del stroef, prijzen onveranderd. Aanvoer melk- en kalfkoeien tame lijk, handel stug, prijshoudend. Va rekoeien redelijke aanvoer, slee- pende handel, prijzen constant. Vaarzen en pinkenk aanvoer klein flauwe handel, onveranderde prij zen. ZWAAG, 2 Febr. Uien f 5.50, Savoye kool f 6.70, roode kool f 6.80, witlof f 20.80—30, hreekpeen f 4, WARMEN HUIZEN. 3 Febr. Aanvoer: 195300 Ktf. roode kool f 7.30, 36600 Kg. gele kool f 6,80, 35400 Kg. D. witte kool I 5. Chemische Wasscherij en Ververij Tel. 4041 (3 lijnen) te ALKMAAR. Alhoewel de temperatuur op het oogenblik U niet bepaald in een voorjaarsstemming brengt, raden wij U toch aan, reeds NU uw voorjaarsgarderobe na te zien en óns ter behandeling toe te zenden. Wij verzorgen niet alleen het ohemiseh reinigen en verven, doch belasten ons te vens met reparaties, stoppage en heeren. THANS KUNNEN WIJ U NOG OP KORTEN TERMIJN BEDIENEN. Heden overleed, na een kortstondig lijden 'onze ge liefde Zoon en Broeder, ARIE KOOIJ, in den ouderdom van 45 iaar. Uit aller naam. Wed. N. QUAX— Schouten Zusters en Broeders, Callantsoog. 2 Febr. 1942, Duinweg. De teraardebestelling zal olaats hebben Donderdag 5 Februari 1942 op de Al* gemeene Begraafplaats te Callantsoog; vertrek vanaf sterfhuis "half twee. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon, NAN, W, DE JONG. k H. DE JONG—Raap. Kerkweg, Anna Paulowna, 3 Febr. 1942. ■Hiérbij betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van ons Zoontje ondervonden. R. G. KEPPEL. A. KEPPELBregman. Dirkshorn, Februari 1942. Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. GOEDGEKEURDE EERSTELINGEN. De Provinciale Inkoopcentra le van Akkerbouwproducten voor Noordholland maakt be kend, dat er vermoedelijk nog een belangrijke partij poötgoed van het ras Eersteling beschik baar is in diverse maten ep klassen. Telers, die van dit ras nog pootgoed wenschen aan te koo pen, wordt aangeraden zich zoo spoedig mogelijk met hun ge- bruikelijken leverancier in ver binding te stellen. Deze kan zich op zijn beurt omtrent deze kwestie op de hoogte •stellen door het vak blad „Contraal Orgaan". Ijsclub „Voorwaarts" DEN OEVER - WIERXNGEN. TEL. 3. DONDERDAG 5 FEBRUARI 500 Meter. Prijzen f40, f20, en f 10. lnleggeld f 1. HET BESTUUR. Nog af te geven op contract: SPINAZIE, RADIJS en 1-JARIGE RAPEN, tegen hooge prijzen. Firma G. KAMP en Zn,, Winkel. Tel, 264. Te koop: 2 mooie brandaeus Remmen, wil ook ruilen voor een V, R. voedster. J. v. BAAR EN Hz., Klaverstraat 14, Juiianadorp. Te koop: 1 Oliepak, a. n., 1 Waterslang! 10 M. v. ïieis, l paar laarzen, J. LOUW, St. Maartensbrug. Te koop: RADIO PHILIPS, monoknop m. U.T.ü. Tweegeats Kookplaat, voor kachel 17.50. S. KONING, Stroet, St. Maarten Te koop: Verscue STAMBOEKKOE, Se kalt. Opbrengsten j. o226 kg. rn., 184 kg. v„ 3,52 En twee volbloed Stierkaiveren V, Sriina afstamming. M. BAK ER, Oosterland, Wieringen, Te koop: Een prima 6 voets PAARDEBINDEh, op lucht en met draaiende verdeeler, merk Vi'lung. 'ij. SjHQSTRA, Wier- weg, Slootdorp, Tel. 44, .Te koop: Wegens overeompl. een yebr. Braban^onne Ploeg, en een twee-paards Evenaar. Te bevr. bij A. U. KOOPMANS, 258, Broek op Langènd.ijk, 225 M. z? g. a. n. Tuinspoor te koop, breedte 50 c.M., met lorrie, bij A. BAKKER, ('t Ver rolde huis), Heerhugowaard (Noord) F 81. bij de Oude Nie- dorperbrug. IJSCLUB KOLHORN IJ's en weder dienende DONDERDAG 5 FEBRUARI Prijzen f 10, f6, f4 en f 2. Aanvang 2 uur, lnleggeld 50 ct. per paar. Op het Prov. Kanaal in den Groetpolder, t|- Te koop: i Teletunken Radio toestel W. 649, 1 Oliepompje,-m. dir. gekoppelde *4 p.k. Heemaf motor 220/380 U 900 t. 2 'land- radpompen op voetpl. v. riem- aandrljving 1% en 2" 1 Gram, motor (Maj.est.ic) met 'pick-up, 125 V. 1 Gram. motor 125-220 V., zonder pick-up. 1 Kristal piok-up (ienuw), 1 Phönixappa- raat, 220 V. m. 6 glazen instru menten (voor massage), 1 Miele Stofzuiger, 220 V. met onder deelen (prima). 1 Philips ge- lijkrichter, 125 V. vq.pr auto accu's. Diverse gietijzeren scha kelkasten, enz. J. S. JANSEN Pr. Hendriklaan 13, Bergen. N.-H. - lelef. 2140. Kengetal 2208. Te koop gevraagd voor te Sloopen: Een Eizer Balans- ploeg voor een paard, ook kar- weidekker. C. DE1JKERS, Gab gekaai C 21,' Sehagerwaard. Te koop; zwart geëm. For nuis en Kachel, 2 buitenbanden 28 X 1^. 1 p. rijglaarzen, 1 p, leeren knielaarzen, Verder; tafel» stoelen, theekasten, lam pen, enz. Bel. aanbevelend, J, VOORTHUIZEN Pz., Midden weg 20, Anna Paulowna. Gevraagd? EEN DAGMEISJE. bij K. SCHENK, Botweg 28, An na Paulowna. Te koop: Prachtige nieuwe BANKSCHROEF, bekbreedte 8 c.M., prijs f23. Br. o. lett. K Postkantoor Scihager- brug. Gevraagd: een, ZIT- en SLAAPKAMER, (liefst ongemeub.) met gebruik van keuken, voor gezin met 1 kind, 4 j., te Schagen, of langs spoorlijn. Brieven onder no. 91 Bur. van dit blad. Voor direct gevraagd: EEN MEISJE, v. d. jnorgenureo. DE BOER, Torenplein E 11, Schagen, Gevraagd: PIANO, ORGEL of PIANOLA. Hooge prijs. DEKKER, Alk maar, Spoorstraat 5. Gevraagd: EEN FLINKE JONGEN, J. BOON, Bakkerij, Nieuwe Niedorp. Gevraagd, met 1 Maart EEN NET DAGMEISJE, liefst 15 16 jaar, bij R, D. HART MANS, Groetweg C 7, Middenmeer. Gevraagd: BESCH. HULP voor huish. en verDl, In gezin van 2 pers. BEELDMAN. KI. Dorpsstraat 21, Bergen, of K. IvISTEMAKER, Loet E 134. Schagen. Biedt zich aan: EEN NET MEISJE, P.G., v. d. en n.» 20 jaar, v. g. g. v. Brievenonder letter B, Postkantoor Breezand- per rol van 10 meter en per meter

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3