Distributienieuws DE TAAK VAN HET NEDERLANDSCHE VOLK Strijd en Overwinning UITREIKING VAN INLEGVELLEN VOOR DISTRIBUTIESTAM KAARTEN. Zooals bekend is gemaakt, wor den inlegvellen voor distributie- stamkaarten uitgereikt Hieronder volgt een korte uiteenzetting van hetgeen met deze inlegvellen wordt beoogd. Een uiterst scherpe .controle op het uitreiken van distributiebe scheiden is vereischt Men heeft ge tracht een scherpe controle te berei ken door voor de ontvangst van distributiebescheiden te laten af- teekenen. Door het gebruik van in legvellen zal nu het bezwaar van tijdverlies door het plaatsen van handteekeningen worden ondervan gen. De inlegvellen zijn namelijk kaar ten met bonnen. Bij het uitreiken van distributiebescheiden zal nu telkens een van de bonnen door den betreffendè distriebutieambtenaar i worden afgescheurd. Bij de volgende malen, dat distri butiebestheiden worden uitgereikt, •zal dus niet alleen de distributie- stamkaart, doch ook het inlegvel mede moeten worden gebracht. Zonder inlegvel zal men geen distributiekaarten kunnen ontvan gen. Men doet goed er aan te denken, dat het verboden is zelf bonnen van v het inlegvel af te scheuren. Omtrent de inlegvellen kan nog het volgende worden medegedeeld. Bij de uitreiking dient te worden medegebracht: 1. De distributiestamkaart. 2. Bon 13 van de .bonkaart reserve (naar gelang van den leeftijd is dit 13A, 13B, 13C of 13D). Bij het in ontvangst nemen doet men goed na te gaan of inderdaad het op het inlegvel ingeschreven nummer hetzelfde is als het num mer van de stamkaart. Deze num mers moeten overeenstemmen. Te vens kan er rekening mede wor den gehouden, dat de inlegvellen van houders" van boterkaarten en die van houders van vetkaarten van elkaar afwijken. Uitreiking heeft plaajs in de ge meente, waar men woont. Een uit zondering is wat dit betreft ge maakt door schippers en woonwa genbewoners, voor de vaste bevol king van kostscholen en gestichten, voor gedetacheerde marechaussees en voor hen, die ten gevolge van oorlogsomstandigheden elders ver toeven. Zij allen kunnen inlegvel len ontvangen in hun tijdelijke ver blijfplaats. RIJST VOOR KINDEREN IS SCHAARS. Neem als het noodig is, ge noegen met andere rijst producten. 'S-GRAVENHAGE, 9 Febr. Van bevoegde zijde wordt de aandacht er op gevestigd, dat op den rijst- bon voor kinderen beneden vier jaar behalye 250 gram rijst, ook verkrijgbaar is 250 gram rijstgries, rijstemeel, rijstebloem en kinder meel. Daar de voorraden zoowel van rijst als van b ovengenoemde ar tikelen beperkt zijn, zal het pu-' bliek in vele'gevallen 'geen vrije keuze tusschen. de op den rijstbon verkrijgbare distributiegoederen kunnen maken. Men zal dus als re gel genoegen dienen te nemen met het artikel, dat de winkelier in voorraad heeft Zooals bekend, zijn rijst, rijate- gries, rijsteaneel, rijstebloem en kin dermeel gedurende het tijdvak van 25 Januari j.1. tot en met 21 Febr. a.s. verkrijgbaar gesteld op de bon nen 06D en 07D van de bonkaart reserve. Van alles wat uit dorp en stad Een varken op het Damrak Kruier vervoerde kostbare lading. Het.was een zware vracht, welke Zondagmiddag een kruier op het Damrak torste, zóó zwaar, dat het de aandacht trok van een politie man. die daarop belangstellend in formeerde, wat voor gewichtigs daar wel getransporteerd werd. De kruier wist van niets, zoodat de agent zelf maar eens een kijkje nam. Het re sultaat. was, verrassend: 2 der kof fers bleken varkenshammen te be vatten, terwijl de derde niets dan vet inhield. De eigenaar die de koffers op een afgesproken plaats in ontvangst zou nemen is wij selijk niet komen opdagen. Het vleesch is in beslag genomen. lulija 20 tabletten 55 et Zekje 4 2 tabletten 7 ct Door koude omgekomen. .Gister morgen vond de arts K. brf een schuur op de heide achter zijn wo ning aan den Joh. Gerdtitsweg te Hilversum een oude man, die door de koude omgekomen was. Het bleek te zijn de 73-jarige J. B., wonende in de Bazelstraat, die te gen den zin van zijn familieleden des nachts in die schuur verbleef om er zijn geiten en konijnen te bewaken. Daarbij heeft de oude man de koude niet kunnen door staan. Met lucifers gespeeld. Gister middag is te Groningen een étage uitgebrand van de familie ,$chuts aan de Davidstraat. De oorzaak van de brand was een driejarig zoontje, dat met eenige kameraad jes alleen thuis was en met luci fers speelde. Het huis was wel doch de inboedel was niet verze kerd. Voorloopig geen punten noodig. In de kleermakerij B. in de Mid del landstraat te Rotterdam is in den afgeloopen nacht ingebroken. De inbrekers hebben zich toegang weten te. verschaffen dpor vernie ling van ruiten en sloten. Coupons sloffen -ter waarde van f 6 k f7000 zijn gestolen. Een onderzoek wordt ingesteld. Man te IJmuiden verdronken* Zondagnacht is de 71-jarige wachts man J. V., wonende te IJmuiden, toen hij aan boord wilde gaan van een kolenkraan van den Ver- eenigden Steenkolenhandel, ver moedelijk doordat hij uitgleed, te water geraakt en vedronken. Noodlottige misstap. Gisteren wilde de 45-jarige conducteur P. J. A., wonende te Amsterdam, op het •riation H.S. in den trein stappen, die om 12.27 uur in de richting Amsterdam vertrok. Hij kwam hierbij te vallen en geraakte be kneld tusscheh een der wagens en het perron. De man is speodig aan zijn verwondingen overleden. Italiaansch Weermachtbericht Malta en Alexandrië gebombardeerd ROME 9 Febr. Het hoofdkwar tier der weermacht maakt bekend. In Cyrenaica geen gebeurtenis van belang. Formaties van het luqhtwapen hebben met succes doe len in het vijandelijke achterland bestookt met bomflien en machine geweervuur. De vijand deed lucht aanvallen op eenige plaatsen in Tri- politanië. Er werd geen schade ver oorzaakt. De iwboorlingenbevolking had twee dooden. De offensieve ope raties van het Duitsche luchtwapen tegen het eiland Malta zijn voort gezet. Een Bristol Blenheim is tij dens een gevecht neergeschoten. Onze vliegtuigen hebben de haven van Alexandrië in Egypte aangeval len en herhaalde malen havenin stallaties getroffen. Ondanks felle vijandelijke afweer keerden al onze vliegtuigen op hun steunpunt terug. SPELUNGH^RVBRMER OVER LEDEN. Dr. R. A. Kollewijn. f In den ouderdom van bijna 85 jaar is te Helmond, na een langdu rige* ziekte overleden de bekende spellinghervormer, schrijver en on derwijsman dr. R. A. Kollewijn, Van de hand van dr. Kollewijn zijn tal van werken en eenige too- neelstukken en letterkundige stu dies verschenen, gedeeltelijk gepubli ceerd onder het pseudonium van „C. P. Brandt van Doorne", terwijl hij onder het pseudoniem „K. Holt- vast" een schoolgrammatica het licht deed zien. De ontploffing te Tanger Geen „slagveld van gang sters" eischt de bevolking. - Eén voorval uit de reeks, oordeelt de Duitsche pers. R.OME, 9 Febr. (D.N.B.) Een extra-editie van het officieuse blad van Tanger, „Espana", dat Zondag ochtend is verschenen wegens de ontploffing in de haven van Tan ger, keert zich namens de bevolking zeer scherp tegen de afschuwelijke politieke en propagandistische ac tie van Engeland in Tanger. Nog nooit, zoo schrijft het blad, is de veiligheid van de bevolking op zoo misdadige wijze in gevaar gebracht Wij dulden het niet meer, dat ele menten eener oorlogvoerende na tie van Tanger een „slagveld van gangsters maakt". Duitsch oordeel. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft over de ontploffing te Tan ger. Het is niet de eerste keer, dat in Engelsche koeriersbagage een ontploffing ontstaat. Het blad her innert aan een soortgelijk voorval in een hotel te Istanboel, waar een koffer vgn den uit Sofia vertrok ken Britschen gezant in de lucht vloog. De dynamiet en ajntatiema- teriaal, waarmede de bevolking van andere, landen tegen haar wet tige regeering moet worden opge hitst, behooren blijkbaar tot het noodzakelijk gereedschap van En gelsche diplomaten. De, gebeurtenis in Tanger is slechts een voortzetting van de Britsche politiek tegenover Spanje, die geen scrupules kent. Amerikaansche duikboot gezonken Volgens Washington door botsing met ander schip. MADRID, 9 Febr. (D.N.B.) Uit Washington wordt gemeld: de Amerikaanschen admiraliteit geeft het verlies toe van de duikboot „S 26", metende 1006 ton. Als oor zaak van het verlies wordt een he vige botsing met een ander Ameri kaanse!^ schip in de territoriale wa teren van Panama opgegeven. Van de bemanning zijn 22 leden verdron ken. De admiraliteit deelt tevens me de, dat een van de grootste vracht schepen der'wereld, het Zweedsche schip „Amerikaland" met een in houd van 153,% ton, dat ertsen ver voerde, voor rekening' van de Bethlehem Ore Corporation, tot zin ken is gebracht. Dc wereld ia weinig woorden BELANGRIJKE GIFTEN VOOR WINTERHULP. De N.V. Magazijn „De Bijenkorf" te Amsterdam heeft de Winterhulp Nederland tot nu toe een bedrag van f50.000 doen toekomen. De N.V. Amsterdamsche Mij. voor Handelszaken en Beleggingszaken heeft op het gironummer der W.H.N. (5553) f 17.000 overgemaakt. Door deze bedragen zullen weer vele landgenooten geholpen kunnen worden. Tijd verzet in Amerika. In het geheele gebied der Ver. Staten zijn in den afgeloopen nacht de klokken een uur vooruitgezet in de hoop daardoor "^36 millioen KWU. per jaar te besparen. Roosevelt vraagt crediet. De Britsche berichtendienst meldt uit Washington, dat Roosevelt van het congres dringerid bijzondere goed keuringen heeft geeischt voor een bedrag van in tctaal 22.889.000.000 dollar voor verschillende afdeelin- gen der weermacht. Bovendien heeft Roosevelt een crediet ge vraagd van 1.502.000.000 dollar voor den houw van schepert door de ma rinecommissie. Amerikaansche ambassadeur in Moskou. President Roosevelt heeft admiraal Willam Harrison Standley bencemd tot Amft-ikaan- schen ambassadeur in de Sowjet- Unie, zoo meldt de Britsche berich tendienst. Krotwoningen in V. S. blijven. In een boodschap aan de jaarverga dering der commissie voor den bouw van volkswoningen heeft Roo sevelt er zijn spijt over betuigd, dat de opruiming van krotwoningen (slumélearance) voop den duür van 'den oorlog grootendeels zal moeten worden uitgesteld. Hij verklaarde dat het doel, een Amerika zonder krotwoningen, moet gehandhaafd blijven. 600.000 ton per maandHet Spaansche weekblad Mundc schrijft in een artikel over den oorlog ter zee, dat de Britsch-Amerikaansche koopvaardijvloot tot dusverre meer dan zestien millioen ton scheeps- ruimte heeft verloren. Gemiddeld wordt 600.000 ton per maand tot zinken gebracht. Indien de verlie zen in dit temfio blijven voortduren zullen Engejand en de Vereenigdè Staten binnen enkele maanden op een zeer kritiek punt komen wat hun voorzieningen betreft. Canada wil los van Engeland. Volgens eefl bericht uit Quebec heeft Boucharfi, lid der Canadce- sche partij verklaard, dat de Cana deezen na den oorlog zullen ver langen, dat hun land onafhankelijk wordt. Attolico overleden. De ambassa deur van Italië bij den H. Stoel, Bernardo Attolico is te Rome over leden. 157. We moeten die lui hier te vriend houden en zullen dus moe ten betalen. Er volgde een gesprek in het verminkte Portugeesch, dat Piet al eerder gehoord had en ein delijk trok ze af, na nog een nijdi ge blik op Piet geworpen te hebben. Ik wed, dat die eieren niet eens meer versch waren, mopperde Piet en volgde het tweetal naar de trap aan de kade. Hevige aardbeving in Lima. Uit Lima, de hoofdstad van Peru, wordt vernemen, dat aldaar een hevige aardbeving heeft plaats gehad. Bij zonderheden hierover ontbreken nog. Groote brand in Philadelfia. De Engelsche nieuwsdienst meldt, dat in Philadelfia door een zwaren brand twintig gebouwen met kan toren en woningen tot den grond toe zijn afgebrand. Vijftig andere gebouwen liepen brandschade cp. De schade wordt geraamd op meer dan een millioen dollars. Dagbladen in de Oekraïne. In de Oekraïne verschijnt weer een der tigtal dagbladen, die de bevolking inlichten over de belangrijkste ge- beurtAissen op politiek gebied. De ze bladen leggen zich er speciaal op toe de bevolking de oogen te openen voor de misdadige politiek, die .de bolsjewisten gedurende de laatste 25 jaar hebben gevoerd. Bauxiet In Herzogowina. 4n de omgeving van Mostar, de hoofd stad van Herzegowina, heeft men uitgestrekte lagen bauxiet gevon den. Bauxiet behoort tot de belang rijkste delfstoffen van Kroatië. In dien van de Kroatische-bauxietmij- nen ten volle gebruik zou worden gemaakt, zou Kroatië in dit opzicht een der eerste plaatsen in de we reldproductie innemen. DE ZEVEN PUNTEN VAN MUSSERT LEVENSRUIMTE VOOR ONS #VOLKI III. Verder beschikken wij over uiterst bekwame ingenieurs, waarvan wer ken over den geheelen aardbol ge tuigen. Zij dienen hun ervaring in den bruggenbouw en de in watering ten nutte te maken ën overal door geheel Europa moet men met trots monumenten kunnen aanwijzen, welke Nederlands traditi'e zullen hooghoudep. Wanneer een buiten lander waar dan ook vandaan door ons land reist, dan zal hij met waardeering spreken over het peil van den Nederlandsclien huizen bouw. Dit bewijst, dat onze Neder- landsche architecten overal, waar dat maar mogelijk is, den dorpen en stedenbouw ter hand moeten ne men. Wij moeten losbreken uit on ze begrensdheid en door daden- kracht moeten wij aantoonen, dat wij de welvaart welke wij genoten, ook nu nog waard zijn. Dat zal niet gemakkelijk zijn, want Nederland was ingeslapen en rustte op de lau weren van voorAderen, die wij zoo gaarne roemen. Om nog een enkel gebied te noemen, waarmede Ne derland zich een naam verworven heeft: de scheepvaart en de bin nenscheepvaart. Want Nederland is een zeevarend volk en kan dit in het nieuwe Europa Blijven, dan zal opnieuw de trotsche driekleur in alle hhvens wappëren. Oranje, blanje, bleu. En misschien bent u ergens op de wijde zeeën, op een plezier- of andere vaart, wel "eens van die kleine zwoegende kracht patsers tegen gekomen, die op won derbaarlijke wijze de grootste lasten over de onstuimige golven torsten. Die kleine, wakkere too.venaars, j en zelfs nog vóór dien tijd zal ie- met hun stoere bemanning vorm- dere bewoner van dit werelddeel Een kind kan het u voor rekenen. 'Wij gunnen op deze wijze1 ons eigen volk van eigen bodem niet bedrui pen. Zeker, daaf zijn de Zuiderzee werken, een prachtig staal van Ne- derlandsch kunnen, maar tevena een poging tot uitbreiding van onze levensruimte. Deze 1s echter abso luut onvoldoende. Wij hebben een vorige, maal gesproken over de noodzakelijke kolonisatie in het Oosten. Er zijn er echter en dat zul len er velen zijn, die voor deze ko lonisatie niet in aanmerking ko- atenmen: voor hen moet ruimte ge schapen worden. Er zijn Nederlanders, die wel eens geglimlacht hebben om de verzeke ring van Duitschland, dat het le- vensruinfte noodig had. Welnu, staakt uw glimlach, want het is thans Nederland zelf waarvoor het zoeken van grootere .levensruimte een levensnoodzaak is geworden. Dat wil niet zeggen vergrooten van politieke macht, neen, dat betee- kent, uitbreiding van natuurlijke levensmogelijkheid. Wij moeten lee- ren onze begrippen van al te stren ge staatssouvereiniteit te laten val len, daarvan kan een volk nu een maal niet leven. En men zal toch begrijpen, dat het onzinnig was, dat er in Europa landsdeelen waren, waarvan belangrijke vruchtbare deelen braak lagen, terwijl daar naast volkeren leefden, die naar ruimte snakten en beschikken over bekwame arbeidskrachten. De meesten zullen b.v. wel eens hebben gehoord,, dat in Noord-Frankrijk belangrijke landbouwgebieden ver waarloosd zijn. Vele Vlaamsche ar beiders trokken daar ook vroeger reeds heen. In het nieuwe Europa zal het niet meer mogelijk zijn, dat men zich ten behoeve van iets onwezenlijks als souvereiniteit van den staat de luxe zal kunnen permitteeren goe de aarde waardeloos te laten liggen, en voor anderen af te/ sluiten. De nieuwe Europeesche orde zal opge bouwd moeten worden op een ba sis van verschuivingen, welke de natuur zelf eischt. Wanneer ieder plekje grond in Europa productief gemaakt zal zijn den een begrip, hetwelk eeuwig zal blijven leven, een begrip waaraan Jan de Hartog een naam gaf Hollands Glorie. Eens zal het Hol lands Glorie zijn een nuttig onder deel uit te- maken van een nieuw, een grooter en een beter Europa. Levensruimte voor ons Volk. En nu het vierde punt: Het verhinderen van het weg kwijnen en voortvegeteeren van ons volk in een te nauwe le- vensrulmt, nu alle wegen van overzee zijn afgesloten. Men moet toch wel volkomen blind zijn om de realiteit van het oogenblik niet te zien. In ons land wonen 270 menschen op iedere KM2. In Vlaanderen bedraagt dit aantal zelfs 310. Wanneer Duitschltfnd dat reeds uit zijn grenzen barst, een nieu we levensruimte moet zoeken, 140 menschen per KM2. telt, hoe moet het dan met ons gesteld zijn. FEUILLETON Dr. Burmesters Roman van H-una Hirthammer (Nadruk verboden) 47 „O. dat is vergeeflijk, dokter! Lot te Wegedorn! 'n Naam dien men niet gemakkelijk pnthoudt. En deze veel belovende jongedame is Dorothy Mliller, kortweg het meisje Dory ge naamd. Eigenlijk is zij niet heele- maal vreemd voor u. Zij was het, wie u destijds die waardevolle inlichtin gen verstrekte betreffende de zysto- pyelitis. Van deze gelegenheid mag ik dan misschien wel gebruik maken om u strikt in vertrouwen na tuurlijk te verraden, dat het meisje Dory zjch sinds dien dag buitengewoon voor u interesseert. Ik heb haar een zeer gedetailleerde be schrijving moeten geven van uw ulterlyk en ze heeft me de bitterste verwijten gemaakt, dat ik u destijds zoo maar hebt laten vertrekken. Je ziet het Dory, vrouwe Fortuna meent het toch nog goed met je. Hopenlijk is de onbarmhartige wer kelijkheid -niet al te teleurstellend voor je." „Niet in het minst!" lachte Dory „Precies zoo heb ik mij dr. Bur- méster voorgesteld. Overigens, dok ter, wilt u zeker wel van mij aan nemen, dat dit enfant terrible u met haar dwaze praatjes over belangstel ling en zoo maar wat op den mouw speldt". „Ik heb mij geen moment durven vleien raet de hoop, dat er zelfs maar een greintje waarheid in haar woorden stak, juffrouw Milller. Dory nam een laatste teug uit haar kopje, zétte het behoedzaam op het buffet en zich daarna weer tot Burmester wendend, zei zij: „Overi gens wil ik gaarne erkennen, dat de wijze, waarop en de moed, waarmee u het nóodlot-bestrijdt een diepen in druk op mij hebben gemaakt. Een leven als het uwe moet voor ons, jonge menschen, een voorbeeld en een aansporing zijn." „Dat is toch werkelijk een beetje overdreven", lachte Lorenz eenigs- zins verlegen, terwijl hij het meisje wat beter in zich opnam. Zij was bijna nog knapper dan Lotte Wege dorn. Haar zeer regelmatig en in telligent gezichtje had door de licht vooruitstekende jukbeenderen iets Slavisch. Haar figuur was slank, zonder direct mager te zijn en ver ried sportieve training. Een ratelende electrische schel kondigde het einde van de pauze aan. „Jammer!" liet Lotte zich vrij moedig ontvallen. „Wij zouden nog graag gehoord hebben, hoe het u sedert onze eerste ontmoeting is ver gaan." „Wel misschien hebben de damës lust om na afloop van de voorstel ling ons genoeglijk onderhoud nog ergens voort te zetten? Ik ben hier namelijk met een vriend, wiens naam u wel niet geheel onbekend zal zijn: Arno Meissner." „Ach, de benijdenswaardige auteur van de bekende detective romans?" /.Juist! Nu, wat denken de dames van mijn voorstel?" „Wordt geaccepteerd. Nietwaar, Dory? W(j waren toch van plan nog ergerts een kop koffie te gaan drin ken. Laten we dus afspreken, dat-we elkaar in de garderobe ontmoeten." „Graag! Tot straks dan! „Alleraardigste kinderen!" flui sterde Meissner, toen de zaal reeds weer in donker lag. „Vooral die eene, die jou zoo vriendelijk toelachte. Vertel eens even, j(j doorgefourneer de ladykiller, hoe kom jij zoo aan die kennissen v „Een anderen keer! Stil nu, want de muziek begint." Maar Lorenz Burmester ver mocht zijn astndacht niet meer bij de muziek te bepalen. Steeds weer keerden zijn gedachten terug naar de ontmoeting in den' foyer. Dorothy Mtiller! Telkens wanneer hij de slanke gestalte van het jonge meisje in zijn herinnering terug riep, voelde hij zich ten prooi aan een zonderlinge beklemming. Wat moest dat beteekenen? „...Dat het meisje Dory zich siiMs dien dag buitengewoon voor u inte resseert..." Neen, neen. dat was het niet. En bovendien was dat maar als een grapje bedoeld geweest. Maar dat andere, dat, wat Doro thy Müller zelf had uitgesproken: „Overigens wil ik graag erkennen, dat de wijze waarop, en den moed, waarmee u het noodlot bestrijdt, veen liepen indruk op mij hebben ge maakt. Een leven als het uwe moet voor ons, jonge menschen, een voor beeld en een aansporing zijn..." Had zij dat werkelijk ernstig ge meend? O, te dien opzichte was geen twijfel mogelijk. En al begreep hij dan ook zeer wel, dat deze waar- deerende woorden waren ingegeven door het blinde en wat al te uitbun dige enthousiasme van de jeugd toch had het hem onzegbaar goed gedaan bij dit ernstige, verstandige meisje zooveel begrip voor zijn handelswijze aan te treffen. Tegelijkertijd echter kon hij zich maar niet onttrekken aan een vaag voorgevoel, dat deze ontmoeting iets noodlottigs en-voor hem iets gevaar lijks in zich borg en hij overwoog daarom, of het niet mogelijk zou zijn onmiddellijk na de voorstelling onder een of ander voorwendsel naar huis te gaan. Ja, weer naar de Krautstraat te trekken en aan heel dit dwaze inter mezzo, waartoe hij zich had laten verleiden, een eirföe te maken. Broe der Vincent zou Stompie's elegante colbertje zeker graag tegen wat oude' werkplunje in pand nemen; daarover behoefde hij zich waarlijk niet ongerust te maken. Lorenz wierp van terzijde een blik op zijn vriend. Deze leunde gemak kelijk in een hoek van de loge en staarde tamelijk verveeld naar het geen zich op het tooneel afspeelde. Voor zich op de balustrade had hij een tablet chocolade liggen, waarvan hi) van tijd tot tijd een stukje af brak, dat hij dan naar zijn mond bracht. En nu in het halfduister van de zaal, bemerkte Lorenz plotseling, dat er in het gezicht van zijn ouden schoolkameraad iets veranderd was. Het leek hem plotseling zeldzaam onsympathiek, bijna afstootend in de onverzadigdheid van zijn afgeleefde trekken. Zijn mond had iets cynisch, donkere kringen lagen onder zijn oogen en het felle voetlicht van het tooneel gaf zijn gezicht iets vaals en ziekelijk bleek. (Wordt vervolgd.) onafhankelijk van denkbeeldige schuttingen volop voedsel hebben en onafhankelijk en vrij zijn. 'v. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG U FEBRUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramo.'oonmuxlek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7.55 -Gramofoonmuziek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huls vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.00 Orgelconcert. 12.25 Gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 De groententuln bij de boerderij. 13.15 Het Oost-Nederlandsch Strijkkwartet. 14.16 Gramofoonmuziek. 14.25 Het groote Omroeporkest. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Klarinet, plano en gramofoon muziek. 16.00 BUbeJlezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.16 B.N.O.: Nieuws-, economische- fieursberichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm-kwartier. 17.45 ZBng met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 18.15 „De organisatie van het bedrijfsleven In actie", tweegesprek. 18.30 Roemeensch orkest Gregor Serban. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Amusementsorkest en solist. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 De Romancers. 21 00 Gramofoonmuziek. 21.15 De Ramblers. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.30 Boyd Bachman z|jn orkest (opn.J. 23.1624.00 Gramo foonmuziek. Hilversum II. 901.5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding. 10 40 Voordracht. 11.00 Planovoordracht. Ca. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.00 jOrkest Willy Eberle. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.05 Frans Wouters en zijn orkest. 13.40 Het grootg Omroeporkest. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.35 „Un ballo ln maschera", opera (opn.J. 16.00 Viool, piano en gramofoonmuziek. 17.00 Voor de Jeugd. 17.16 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 De Roman cers. 18.00 Omroeporkest. 18.40 Luisterspel. 19.00 B.N.O.: Brabantsch praatje. 19.20 Om- roepvolkszangkoor met pianobegeleiding. 19.45 „In en om de N.8.B." (voorbereid door de N.S.B.). 20.00 Omroepsymphonle-orkest (opn.). (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 21.00 Gramofoonmuziek. 21.15 Omroepsymphonle-orkest en soliste (opn.J. *1.35 Omroepsymphonle-orkest (opn.J. 21.45 i!N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoon muziek. 22.10—22,15 AvondwUdlng. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schagen. - Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker, Buiten- en Bin nenland, Schagen - Fred. Groot, Schagen, Alg. reportage, ^treeknieuws en Kunst - A. C. van Kampen, Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2