DE WERKEN DES VREDES Strijd co Overwinning Het woord van Ado'f Hitier in vollen oorlogstijd „Mijn roem zal, wanneer de "Voorzienigheid mij in het leven houdt, toch eens in de groote werken des vredes bestaan, die ik denk te scheppen". Deze woorden sprak Adolf Hitier In het hartje van den derden -oor logswinter, ter gelegenheid van de negende herdenking der overname >van de macht door het nationaal- «ocialisme in het Duitsche Rijk. 13e- aeft men onder deze omstandighe den het gewicht van die woorden, welke eenvoudig sen zonder preten tie werden uitgesproken door een man, die zich niet alleen een ge niaal strateeg heeft getoond, doch dien men reeds bij zijn leven één der grootste staatslieden kan noe men, die de geschiedenis ooit heeft gekend? Betrokken in de hevigste Worsteling, welke de volkeren van deze aarde ooit hebben gekend, sprak de Führer met hartstochtelij ke liefde over zijn cultureel, econo misch en sociaal werk voor het Duitsche volk, dat slechts werd on derbroken door den oorlog, welke door de vijanden van een krachtig, eensgezind Europa opgedrongen werd. De derde oorlogswinter valt ons hard na de vooroorlogsche winters, toen men, ondanks alle economische zorgen, nog zooveel dingen, die het leven en de omstandigheden van het jaargetijde veel aangenamer te dragen maakten, onder zijn bereik vond. De werkelijke oorlog heeft alle voorspellingen' der bittertafel- strategen, die voordien altijd be weerden „dat het zóó gedaan «ou 2ijn", gelogenstraft en wanneer men zich thans beperkingen moet opleg gen, dan is dat een gevolg van het feit., dat wij allen betrokken zijn in een strijd op leven en dood. Dat is nu eenmaal een omstandigheid, waarbij het er niet. langer op aan komt, of meneer A zijn dagelijksche drie borreltjes nog wel krijgt, me neer B. zijn 25 sigaretten en me vrouw C. haar likeurbonbons. De verminderde rantsoenen dagelijk sche levensmiddelen komen er reeds meer op aan, doch die zijn in de eerste plaats een gevolg van de blokkade van Britsche zijde, die reeds lang voor het begin van dezen oorlog was voorbereid. Realisèeren wij ons echter, dat de omstandigheden, waarover velen van ons zich thans beklagen, den voikeren van de Sovjet-Unie voorko men als een onbereikbaar ideaal. Beseffen wij, dat deze oorlog een overstrooming van het beschaafde West-Europa door de Sovjet-Russi sche horden sedert jaren het doel van Moskou's politiek heeft voorkomen, dan wordt het duide lijk, dat-de opofferingen, welke wij ons thans moeten getroosten, slechts gering zijn, in vergelijking met dat gene wat alle Europeesche volkeren heeft bedreigd: ondergang in den boisjewistischen chaos. Getrooste men zich korten tijd deze betrekke lijk kleine offers die altijd nog heel wat minder te beteekenen heb ben; dan de gevaren en ontbeerin gen aan het front in de weten schap, dat zij noodig zijn, opdat wij zelf en onze kinderen eenmaal weer zullen genieten van „de werken des vredes", dan valt ook deze oor logswinter niet hard. (V.P.B.) De Landstand in de provincies BOERENLEIDER EN BOEREN- RADEN. (Vervolg van pag. 1.) In elke provincie is een „boeren leider der provincie" belast met het [bestuur* en het beheer van den Landstand. Deze treedt tevens op voor den boerenleider bij het pro vinciaal gezag en bij de in de be treffende provinciën gevestigde or ganen van het staatsgezag. De boerenleider der provincie wordt bijgestaan door een bóeren- raad der provincies, terwijl aan. hem is toegevoegd een stafleider der provincie, die is belast .met de dagelijksche leiding van het be stuur en het beheer van den pro vincialen Landstand. - De boerenleider in elke provin cie voert zijn bestuur en beheer door middel van het bestuur van den Landstand in deze provincie, dat evenals het algemeen bestuur •weer uit de reeds eerder genoemde hoofdafdeelingen is samengesteld. De boerenleider kan bepalen, dat een boerenleider der provincie me de de leiding heeft over eenige an dere provincies dan zijn eigen pro vincie, in welke deze dan de per soonlijke titel van gouwenboeren- leider voert. Bestuur en beheer van den Nederland schen Landstand in gemeenten. In elke gemeente treedt voor den boerenleider der provincie de buurt- iboerenleider op, bijgestaan door den buu rtboe ren raa d De functionarissen van den Ne- derlandsohen Landstand treden af bij het bereiken van den vollen ou derdom van 65 jaar. De dienstver- houdingen bij den Nederlandschen Landstand worden door den boe renleider geregeld bij het land- standsai'heidersreglement. A 20 Ublrtte* 55 et Zakje 4 2 tabletten 7 et Leden van den Kulfnnrraad benoemd Op grond van de verordening van den Rijkscommissaris no. 210, art. 4, heeft de President van den Np- derlandsche Kultuurraad tot leden van den Nederlandschen Kuituur- raad benoemd de heeren: Ir. H. Ba- dings, H. F. Boot, dr. T. de Bruin, Jaap Gidding, ir. J. C. Gratama, Nico de Haas, dr. D. Hannema ir. W. F. van Heemskerck Ducker, R. van Houten, prof. Dr. J. Jeswietj prof. dr. J. M. N. Kapteijn, prof. dr. H. Krekel, mr. A. Neerkamp van Embden, prof. dr. J. W. Mengelberg, 5. J. van der Molen, prof. dr. F. Muller Jzn., J. C. Nachenius, Johan Polet, jhr. mr. D. G. Rengers Hora Siccama, prof. dr. F. J. M. A. Roels, prof. dr. H. Visscher, prof. dr. J. de Vries. Uitbreiding van den kinderbijslag De Persdienst van het N.V.V. schrijft ons: Tot nu toe bestond er twijfel of wachtgelders, die reeds op 1 Jan. 1941, den datum waarop de Kinder bijslagwet in werking is getreden in het genot van wachtgeld waren, recht op kinderbijslag hadden. Blijkens een mededeeling van het Vereveningsfonds aan de Raden van Arbeid en de erken de bedrijfsvereenigingen, kan thans ook aan deze wachtgel ders bijslag worden betaald. Zij kunnen ziöh om inlichtingen wenden tot de bedrijfsvereenigin gen of Raad van Arbeid, waarbij de werkgever van wien zij het wachtgeld ontvangen, op 1 Jan. 1941 was aangesloten. Ook is een gunstige beslissing ge nomen voor die arbeiders, die wel het totaal normaal aantal uren per week werken, doch niet over zes da gen, mfiar verdeeld over een min der aantal dagen per week. .De in die "ondernemingen werkzame arbei ders voor over zij recht op kin derbijslag hebben konden daar door op hun kinderbijslaglijst niet Laaghartige moord te Amsterdam Een gruwelijk misdrijf is enkele dagen geleden waarschijnlijk Zondag gepleegd in een bene denhuis aan de Van Hilligaertstr., te Amsterdam op een 45-jarigen vertegenwoordiger. De man. die alleen woonde, placht zijn middageten behalve des Zondags te gebruiken van zijn broer, die eveneens daar ter stede woont. Maandag j.1. was hij echter niet gekomen en toen hij ook den dag daarna niet op den gewonen tijd bij zijn broer kwam, ging deze des avonds naar de van Hilligaertstr. vermoedende, dat zijn broer wel licht ziek zou zijn. Op zijn bellen kreeg de man geen gehoor Daarop ging de inan op de waranda en liet zich in den tuin zakken, sloeg een raam van de slaapkamer in en kwam zoo de woning binnen. Daar wachtte hem een gruwelijke ont dekking: in de voorkamer de zitkamer trof hij het lichaam van zijn broer, liggende in een plas bloed, aan, ook het hoofd geheel met bloed bedekt. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd die met een onderzoek aanving, dat gisteren is voortgezet Wijl men op don grond een ver kreukeld Zondagochtendblad heeft gevonden en het avondblad van Maandag nog in de bus Zat, ver moedt men, dat de moord Zondag j.1. is gepleegd. Het voorloopige on derzoek heeft verder uitgewezen, dat diefstal waarschijnlijk niet de drijfveer van de misdaad is ge weest. INSTALLATIE BOERENRAAD EN GOUW-BOERENLEIDER. HILVERSUM, 11 Febr. De pers dienst Van den Nederlandschen Omroep meldt: In den spiegel van den dag zal heden een reportage worden gege ven van de installatie van den Boe ren raad van Noord-Holland en van de installatie van den Gouw-boeren leider van dit gewest, den heer J. Saai. Deze installatie geschiedt in de Harmonie te Alkmaar door den boerenleider J. Roskam. Vleesch. van lijken Op een bedrijf te Abcoude zijn on langs twee frauduleus geslachte schapen en een kalf in beslag ge nomen. De Amsterdamsche recher che, onder wier rayon genoemde plaats valt, riep daartoe de hulp in van een controleur van den Cen- tralen Crisis-contróledienst, die over de zeer onhygiënische lokali teiten, waarin het vleesch werd aangetroffen, verslag heeft uitge bracht. Hij merkt daarin op, dat het eigenlijk niet te beschrijven is hoe vuil de plaatsen, waar het vleesch zich bevond, wel waren. De schapen waren lijdende ge weest aan rotkreupel en schurft en het kalf had geleden aan een long aandoening. Er kon worden aange nomen, dat de dieren vóór het. slachten reeds stervende waren of reeds waren gestorven. Het vleesch was ingezouten in ongereinigde ■melkbussen. Op het bedrijf waren nog acht schapen aanwezig, die alle aan rot kreupel lijdende waren. Ook op een veehoudersbedrijf te Overschïe tastte men niet mis. De ambtenaren troffen, er varkens- en schapenvleesch aan, alsmede twee kalfshuiden. De eigenaar beweerde, dat het vleesch afkomstig was van twee kalveren, die gestorven waren en die toen door hem waren ge slacht. vermelden, dat zij zes dagen gé- werkt hadden. Het gevolg hiervan was, dat zij ook over een geringer aantal dagen bijslag zouden ont vangen. Thans kan in dergelijke gevallen ook over zes dagen per week bij slag worden betaald. De betrokken arbeiders moeten n.1. op kun kinder bijslaglijslen vermelden, dat zl] op alles zes de dagen gewerkt hebben. 159. Voor hij hen ingehaald had, want ze waren er als de wind van door gegaan, zonder op hem te letten, voelde hij zich beetgepakt en iri .een der huisjes, getrokken. Armen en beenen werden hem met lappen gebonden en daar zat Piet, gevangen. In wat voor oord ter we reld was hij toch wel terecht geko men? Had hij de taal maar kunnen verstaan, die door die akelige men- schen werd gesproken. De wereld in weinig woorden Engelsch vliegtuig in Londen neer gestort. Naar de Engelsche nieuwsdienst meldt, zijn zeven per sonen, onder wie de bestuurder, om het leven gekomen, toen een Britsch vliegtuig in den nacht van Dinsdag op Woensdag in\een Lon- densche stadswijk op een huis neerstortte. Zes andere personen werden gewond, van wie zich drie in een ziekenhuis bevinden. Van de bewoners van het huis kwamen vijf personen om het leven. Verduistering In Australië. De Australische rëgeering heeft op grond van de Japansche acties in de omgeving gelast, dat sedert gis teren aan alle kusten van Australië tot 250 K.M. het binnenland in, strikt wordt verduisterd. Quisling naar Berlijn. In politie ke kringen te Berlijn dementeert men niet, dat waarschijnlijk reeds binnenkort een bezoek van den Noorschen minister-president, Vid- kun Quisling, aan Berlijn verwacht kan worden. Naar vön bevoegde zijde verluidt, verwacht men het aankomen van den Noorschen staatsman reeds binnen de eerst volgende 24 uur. Leipriger Messe gaat niet door. Overeenkomstig ;het besluit van de Duitsche rijksregeering, dat in 1942 geen jaarbeurzen gehouden zullen worden, zal ook de Leipziger voorjaarsmesse niet doorgaan. De organisatie van de Leipzigdh Messe blijft evenwel ten dienste van den handel bereid. Koudegolf in Portugal. Een on gewone koudegolf woedt in Portu gal. In het Noorden van het land staat de thermometer tien graden onder nul en in'het Zuiden slechts elf er boven. Deze lage temperatuur berokkent schade aan de bongerds, die thans in vollen blo<!i staan. Salazar aan de Spaansche grens. De Spaansehe minister van buiten- iandsche zaken, Sorrano Suner, heeft Woensdagmiddag den Portu- geeschen minister-president, Sa'a- zar, aan de Spaansche grens bij Badajoz ontvangen en is vervolgens met hem naar Sevilla gereisd. Sabotage in TransvaaL Uit Jo- hannesburg wordt gemeld, dat in het gebied van Transvaal nieuwe daden van sabotage zijn gepleegd. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn telegraafpalen achter de gevangenis van Pretoria ver nield, terwijl in het-district Preto ria de telefoon cn telegraafdraden van de spoorwegen doorgesneden werden. Italiaansch Weermachtberich< Ook storken kunnen moeilijkbeden ondervinden. Dan stount de N. V. D. met raad en daad. VIJANDELIJKE UITVAL MISLUKT. ROME, 11 Febr. (Stefani.) Hier volgt het Italiaansche weermacht- bericht: Bedrijvigheid van patrQuilles en artillerievuur aan het front van Ain el Gazala. Ten Oosten van Mckili mislukte een vijandelijke uit val met steun van pantserstrijd krachten als gevolg van de snelle inmenging onzer tanks. Versein den aanvallen, doeltreffend gedaan door de luchtmacht, veroorzaakten branden en verwoestingen in den rug van den vijand. Drie Engelsche jagers werden in den strijd neerge schoten, een vierde door de lucht doelartillerie. Duitsche vliegtuigen hebben ook gisteren militaire installaties op Malta herhaaldelijk gebombar deerd. Duitsche toestellen haalden een .konvooi in dat reeds door Ita liaansche torpedovliegtuigen was aangevallen, en troffen herhaalde malen twee groote koopvaarders en twee escortevaartuigen. RADIOPROGRAMMA VRIJDAp 18 FEBRUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmurlek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Grumoroonmuzlek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmurlek. 9.15 Voor de huls vrouw. 9.20 Gramofoonmuzlek, 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Ensemble Joon Lancé. 12.40 Al manak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Productieslag. 13.16 Omroep orkest en solist. 14.00 Haarlemsche Orkest vereniging, solist en gramofoonmuzlek. Ca. 16.40 Gramofoonmuzlek. 16.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Zang met pianobegeleiding. 16.45 De Ramblers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 Haarlem's Kamermuztek-ensem- ble. 18.10 Sportwetenswaardlgheden. 18.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 „Gardenia's", muzikaal programma. 20.00 Gramofoonmuzlek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 20.15 Cau serie „De Europeesche kunst der Renaissance". 20.45 Gramofoonmuzlek. 21.00 Ensemble „De Kwintslag". 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00—24.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 m. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 1.45 Gramofoon muzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.16 Zang met planobegeleiding. 10.40 „Rondom de ruitertjes: Wie heeft van Alkmaar niet gehoord?" 11.00 Planovoordracht. 11.30 Grdmofoonmuziek. 12.00 Molto Cantabile. 12.45 B.N.O.: Nleuws- en economische berichten. 13.05 Gevarieerd tfiiddagprogramma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Amablle-sextet. 16.30 Voor de Jeugd. 17.00 Gramofoonmuzlek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Salon- orkest en gramofoonmuzlek. 1.30 De Heeren van der Aa en Boom. zakenlieden, aan het woord. 1.45 Gramofoonmuzlek. 19.00 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale noden. 19.10 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.20 Orgelconcert. 19..45 Reportage. 20,00 Rotterdamsch Phllhar- monlsch orkest en solist. (Vanaf 20.15 alleen Voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken). 2100 Boekbespreking. 21.15 Rotterd^nsch Philhar- monlsch orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 22.1022.15 Avond- wiJdlng. FEUILLETON Dr. Burmesters Roman van Hans HirUiammer (Nadruk verboden) 49 „Ik had het gevoel, dat u zich in gevaar zoudt begeven, dat dit mis schien een van die momenten voor u was, waarin men iemand noodig heeft". „Nou, zoo erg was het niet. Maar hoewel ik u nauwelrjk ken, ben ik toch blij, dat u hier bent. U behoort tot die kleine categorie van men- schen, die men reeds na de eerste kennismaking met het volste ver trouwen tegemoet treedt". „Ik hoop niet, -dat dit een be- leefdheidsphrase is, dokter. Daartoe lijken mjj het tijdstip en de omstan digheden minder geëigend". „Voor beleefdheidsphrases bestaat niet de mirurte aanleiding! Integen deel, ik heb veel meer reden om boos op u te zjjn, want tenslotte hebt u mijn plan om m(j geheel té onttrek ken aan een milieu, waarin ik door een noodlottigen samenloop van om standigheden terecht ben gekomen, verijdeld*'. „Ik begrijp u. Ik verwonderde er mij ook al over u als man van de wereld te leeren kennen. Met eenige openhartigheid mag ik u wel zeggen, dat ik zeer teleurgesteld en ont nuchterd was. Uw verschijning ver toonde geen enkele overeenkomst met het beeld dat mijn fantasie zich van u had gevormd". „U zult u de zaak misschien wat romantischer hebben voorgesteld een medicus als verhuizer, in een stevige overall en met zijn pet op een oor..." „Nee, nee, zoo mag u niet spre ken! Als een ernstig, strijdvaardig man had ik.mij u voorgesteld, maar niet als een modieuse fat, die getail leerde colberts met gewatteerde schouders draagt". Lorenz staarde haar aan, maar hij zag slechts de omtrekken van haar gezicht, dat zich vaag in de duisternis afteekenden. Merkwaardi gerwijze waren daarin echter haar stralende oogen en haar mond duide lijk te onderscheiden. In een plotseling opkomende be hoefte een ander deelgenoot te ma ken van .z(jn dwalingen op dezen dag, vertelde hij haar wat er was voorgevallen van de ontdekking van Meissner's boek in de étalage tot aan zjjn overhaaste vlucht. „Misschien was u het, juffrouw Muller, die mij de oogen opende. In ieder geval zag ik steeds uw beeld voor mij, toen de waarschuwende stem zich plotseling had doen hoo- rea. U bent nu eenmaal... heel an ders... dan al die anderen." Hij kon er later nooit een ver klaring voor vinden, wat hem op dit oogenblik den 'moed had gege ven haar te kussen. Het was geen plotseling opwellende hartstócht en met liefde had het evenmin iets te maken. In de seconde, .waarin hij' zijn arm om haar schouders legde en zijn lippen de hare beroerden, dacht hij in smachtend en niet te onder drukken verlangen aan Mariene. En zoo was deze kus dari veeleer een geste van dankbaarheid voor haar deelname, die hem een toevlucht bood en het gevoel van alleen zijn, althans vor een oogenblik, verbrak. JDorothy scheen de omhelzing eveneens aldus op te vatten. Zij ver zette zich niet, maar moedigde hem evenmin aan en aanvaardde het in nige gebaar zonder, merkbare ver rassing. En terwijl hij haar hand in de zijne hield vertelde hij haar van Mariene, van zijn' kinderen en van zijn leven in Heidmlihle. Toen hij aan het eind was .bleef zij zwijgen. Slechts haar vingers be wogen zich weifelend in de omklem ming van zijn hand. Een beschonkcne strompelde voor bij en bleef waggelend voor het tweetal staan. „Jawel!" zei hij met een dikke tong. „Allemaal zwendel! Geloof d'r maar niks van, juffer! De een hik is al net als de ander!" Toen bijvalsbetuigingen uit bleven, verwijderde hij zich weer. „U moet wel heel rijk en... heel gelukkig zijn!" zei ze eenvoudig. Nu begrijp ik ook, waaraan u de kracht ontleende, om dezen strijd voort te zetten. „Ja, het eenige, dat mij angst in boezemt, is de vrees, dat de over winning te laat zal komen. Mar iene... is aan het eind van haar krachten.... Voor haar, de moeder, de eeuwig leidende, was alles dubbel zwaar. De strijd is nu eenmaal het element van den man, maar Mar iene zit nu daar ergens in Beie ren, weerloos... en wachtend van den eenen dag op den anderen tot ik haar zal roepen. En mijn weg is nog zoo lang. Ik... ben bang voor haar." „Het ls goed -dokter, dat u daar zelf over begint te spreken. Dat geeft mij den moe met een voorstel te komen. Ik... zou u graag... #en beetje behulpzaam willen zijn. Reeds toen Lotte mij van u vertelde, begon ik er over na te denken, of -het niet mogelijk zou zijn uw streven te be vorderen, Begrijpt u mij niet ver keerd, alstublieft", voegde zij er smeekend aan toe, toen zij bemerkte dat hij zijn hand onwillig uit de hare trok. „Ik ga mijn weg alleen!" zei hij hard, innerlijk echter diep getroffen door haar bekentenis. „Of dacht u, dat dr. Burmester zich later zou wil len verwijten, dat hij zich door een jong meisje had laten helpen?" „Maar daar gaat het immers niet om!" stamelde ze. „En boyendien: het is toch waarachtig geen mis daad om iemand te helpen! Zou u niet precies zoo handelen, juist u, als u iemand ontmoette, dien u be wonderde en dien u graag... zou willen helpen?" Z(j voelde zich wat zekerder worden. „Misschien is het alleen maar een domme trots, wam neer u alles afwijst, wat u aan men- schelijke bereidwilligheid wordt ge boden. Moet ik u dan alles zeggen? U weet immers niet eens waarom ik u mijn hulp aanbied. Omdat ik zelf uw hulp noodig heb,dr. Burmester. Omdat ik aan mijn roeping twijfel, omdat ik twijfel aan alles, wat ik dacht veroverd te hebben aan mijn eigenwaarde ik weet im mers zelf niet meer, wat ik begin nen moet!" (Wordt vervolgd.) 488e STAATSLOTERIJ VIJFDE HIASSE VIJFTIENDE LIJST Trekking van 11 Februari. 1500 No. 12896. 1000 Nd> 3034, 8933, 10844. f 400 No. 2110, 4590, 5016, 17366, 2013Ö 200 Np. 27Öo, 13451, 16490, 17562. f 100 No. 1785, 4846, 9119, 10050, 14577 15485, 15346, 16169, 17172, 17356 19144, 19498. PRIJZEN VAN ƒ70. 1048 1161 1170 1491 i654 1664 2112 2193 2309 2325 24Ó1 2684 2875 2885 3051 3165 318b' 3221 3232 3372 3486 3571 3630 3689 4117 4162 4332 4371 4473 $479 4650 4718 4730 4745 5277 53?3 5619 6053 6175 6192 6277 641*7 6615 6715 6774 6835 6847 7187 7267 7274 7419 7447 7624 7700 7735 7821 7864 7876 7S31 7994 8032 8110 8277 8389 8600 8734 8873 8958 9042 90G4 9302 9335 9455 9712 9757 9803 9957 10007 10036 10098 10113 10239 10318 10355 10701 10804 10845 10896 10927 10932 11077 11104 11236 11343 11662 11685 11732 11758 11766 11793 11839 11878 11993 12016 12070 12080 12115 12137 12390 12636 12820 12867 12904 12942 13061 13218 13231 13235 13380 13511 13603 13658 13730 13745 13770 13779 13947 13952 14071 14099 14144 14553 15154 15157 15346 15523 15620 15643 15837 15841 15876 16053 16078 16152 16188 16208 16222 '16316 16393'16404 16520 16548 16558 16576 16653 16691 17104 17418 17500 17538 17546 17570 17769 17858 17912 18019 18047 18156 18702 18920 18986 19036 19222 19341 19618 19627 19895 19937 20026 20195 20324 20363 20632 20732 20724 20756 20895 21004 21126 21191 21193 21214 21530 21587 21613 21840 1896 2873 3231 3869 4541 5441 5451 7201 7705 87*3 9340 10067 10423 11000 11723 11895 12350 13040 13583 13793 15796 16155 16511 17019 17606 18342 19349 20218 20887 2147S 1055 1274 1494 1631 1817 2021 284 1222 1239 1370 1421 1574 1604 1735 1764 1912 1947 2159 2206 2447 2461 2641 2642 2783 2799 3000 3001 3306 3322 3483 3532 4068 4083 4146 42C7 4^68 4981 5143 5358 5493 5721 5843 6159 6387 6607. &T05 66*9 7159 7256 7417. 7520 7669 77811 8003 8203 8435 8739 9614 9M3 98S5 l 10269 10497, 10775 l 10868 3237 3389 3438 3014 SC69 3826 3852 39ÏS? 4012 4031 - 4042 4088 4101 4124 4342 4351 4436 4609 - 4682 4688 4798 4841 4881 5020 5022 5036 5272 5273 5315 5406 5423 5437 5521 5525 5555 5629 5643 5639 5722 5768 5771 5866 5919 5974 6163 6165 6191 6294 6315 6323 6623 6628 6645 6744 6764 6802 7035 7059 7083 7162 7190 7197 7258 7307 7332 7454 7464 7465 7556 7557 7639 7687 7697 7718 7800 7811 7905 8015 8058 8086 8293 8333 8374 8479 8514 8528 8800 8823 8896 8960 8984 9051 9213 9235 9271 9428 9479 9497 9643 9664 9668 9770 9793 9816 9928 9933 9948 10021 10023 10080 10292 10329 10363 3 10504 10515 10637 3 10778 10790 10798 3 ,10180 10931 10994 1 11336 11368 11372 3 11483 11512 11531 3 11£99 11748 11750 3 11833 11885 11891 1 12061 12094 12098 1 12284 12296 12302 1 12492 12501 12539 3 12708 12724 12728 3 12818 12837 12903 3 12992 13019 13039 13066 3 13178 13216 13243 3 13471 13491 13520 3 13645 13651 13673 3 13826 13833 13836 3 13980 14026 14086 3 14289 14311 14318 3 14419 14449 14470 3 14701 14717 14794 1 14985 15022 19025 3 15131 15220 15262 3 15311 15342 15377 3 15430 15532 15636 3 15010 15817 15827 3 15362 16022 16065 16095 3 16211 16216 16251 3 36896 16397 16433 1 16539 16565 16570 1 16643 16715 16717 1 16788 16793 16800 3 16371 18892 16959 3 17028 17029 17046 3 17122 17168 17239 1 17385 17383 17389 3 17547 17548 17651 1 17810 17827 17886 3 11027 18042 18064.3 18107 18130 18243 3 18333 18385 18392 1 18476 13489 18496 3 18578 18617 18639 3 18704 18754 18776 3 18919 18921 18932 3 11)005 19018 19024 1 19230 19235 19335 3 19444 19470 19509 3 19769 19837 19870 1 20008 20101 20147 I 20313 20314 20337 5 20438 20441 20444 2 20642 20725 20761 3 20933 20960 20973 2 21177 21225 21242 1 21346 21349 21350 5 21432 21442 21542 5 21786 21807 21819 2 21922 21937 21974 5 In de vorige lijst staat: 7955 f 1000 m. t. 9755 1000; 1470 400 m. z. 1480 400. I 13161 13165 13421 13441 I 13621 13633 3 i 13784 13607 3 13907 13919 3 i 14194 14214 3 14391 14394 3 i 14561 14585 3 l 14851 14882 3 15086 15090 3 15267 15277 3 1 13430 15422 3 i 15690 15696 J I 19915 15947 3 I 16139 16148 3 I 10337 16374 3 16495 16500 1 16593 16615 1 I 16737 16740 1 16809 16823 3 I 17011 17024 17091 17098 3 17263 17299 3 1 17495 17514 3 17734 U737 1 I 17930 17956 3 I 18076 18082 1 i 18257 13271 3 18411 18456 1 18532 18545 3 Hoofdredacteur: J. Keesman, Schagen. - Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker, Buiten- en Bin nenland, Schagen - Fred. Groot, Schagen, Alg.'reportage, Streeknieuws en Kunst - A. C. van Kampen, Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2