MitiMitms PROBLEMEN .VAN DEN DAG Heldendaden van Weeners AKKER'S ABDIJSIROOP DE DAG DER DUITSCHE POLITIE Strijd en Overwinning Geldige bonnen voor voedingsmiddelen RADIOPROGRAMMA Het aardappelrantsoen hersteld. Zooals uit de elders in dit blad opgenomen lijst van geldige bonnen voor voedingsmiddelen blijkt, is heden de reeds gisteren in uitzicht gestelde nieuwe bon van de aard- appelkaart, n.1. bon 09, welke recht geeft op het normale rantsoen van SYz kg. per week, op de gebruike lijke wijze aangewezen. De geldig heidsduur van dezen bon is ech ter, evenals die van bon 08, op veer tien dagen gesteld, teneinde te waar borgen, dat een ieder op deze bon ten volle zijn rantsoen zal kunnen betrekken. Prijzen voor gort, gortmout en gortbloem verlaagd. De prijs van gort, gortmout en gortbloem is thans opnieuw vast gesteld en zelfs lager dan hij tot nu toe geweest is. Per rantsoen, d.i. per 250 gram, zijn gortproducten 1 tot 5 cent goedkooper geworden al naar gelang het om mindere of be tere soorten gaat. De gemachtigde voor de prijzen vestigt de aandacht op .de offici- eele publicatie, die dezer dagen in de bladen zal verschijnen en waar- In de prijzen voor Zaanlandsche en Groningsche gortproducten bekend worden gemaakt. Haring en haringproducten worden goedkooper. Met ingang van 15 Febr. 1942 zijn •r maximumprijzen vastgesteld voor haring en haringproducten, die aanzienlijk lager liggen dan die, welke tot nu toe in *den winkel werden gevraagd. Voor nadere bij zonderheden wordt verwezen naar de officieele publicatie, die binnen kort in de bladen zal verschijnen. DOORBRAAK NAAR CHARKOV VERIJDELD. BERLIJN, 18 Febr. (D.N.B.) Troepen van een Weensche divisie hebben de afgeloopen vier weken ten Zuidoosten van Charkov de hevigste bolsjewistische aanvallen afgeslagen. De stellingen van deze divisie werden tusschen 1 en 7 Februari door de formaties van zes bolsje wistische divisies infanterie, twee pantserbrigadee en verscheidene ski afdeelingen steeds weer bestormd in 142 aanvallen, zonder dat de bolsjewieken kans zagen tot op een diepte van eenige beteekenis in de stellingen der Weensche di visie door te dringen. In ijzige kouden en terwijl de sneeuw hier en daar twee meter hoog lag opgewaaid, be hielden de Weeners hun stel lingen en verijdelden zoodoen de het Sowjet-plan door mce- doogenlooze opoffering van in fanterie, tanks en artillerie door te breken naar Charkov. Waar tijdens de gevechten af zonderlijke bolsjewistische afdee lingen als gevolg van hun plaatse lijke numerieke superioriteit kans zagen de Duitsche stellingen bin nen te dringen, werden zij bij suc cesvolle tegenaanvallen weer terug geslagen. De wereld in weinig woorden 4* ByGRiEP en INFLUENZA zal Abdijsiroop dadelijk die nare hoest temperen en snel doen verdwijnen. De slijm komt los. Borst en keel worden verzacht. Vanouds beproefd bij hoest, «Tiep, bronchitis, asthms. Bisschopsconferentie te Lyon. De bisschoppen en aartsbisschoppen van het onbezette gebied in Frank rijk zijn onder voorzitterschap van aartsbisschop kardinaal Gerlier te Lyon in conferentie bijeengekomen. Zondags geen trams te Bern. Om stroom te sparen, zullen in de Zwit- sersahe hoofdstad Zondags geen trams meer rijden. Generaal Noghues te Vichy. De president-generaal van Marokko, generaal Nogues, is gisterenmiddag te Vichy aangekomen om met de bevoegde regeerings instanties een reeks aangelegenheden omtrent het protectoraat Marokko te bespreken. Brazilië verbiedt Duitsche druk werken. Naar wordt gemeld, heeft Brazilië alle drukwerken in het Duitsch verboden, met inbegrip van godsdienstige publicaties. Antonescn bij den Führer. Op uitnoodigingv an den Führer heeft de Roemeensche conducator, maar schalk Antonescu, den llen Febr. een bezoek gebracht aan den Führer in diens hoofdkwartier. Tusschen hem en den Führer von den besprekingen over den politie- ken en militairen toestand plaats. Quisling door den Führer ontvan gen. De Führer heeft Vrijdag in de nieuwe kanselarij, in het bijzijn van den rijksminister en chef der rijkskanselarij, den leider der par tijkanselarij en den rijkscommissa ris voor de bezette Nocrsche ge bieden, den Noorschen minister president Vidkun Quisling voor een lang onderhoud ontvangen. Vervol gens was Quisling de gast van den Führer. Danktelegram van den Tenno. De Tenno heeft, naar Domei meldt den Führer en den Keizer van Mandsjoekwo telegrammen gezon den, waarin hij zijn dank uitspreekt voer de gelukwensch-telegrammen naar aanleiding van de Japansche successen in den oorlog. De bloedige verliezen, die de bolsjewieken door het onwrikbare volhouden der Duitsche soldaten leden, zijn buitengewoon hoog. Er zijn al meer dan 6600 gesneuvelde bolsjewisten geteld. Bovendien nam de Weensche divisie 1300 tegen standers gevangen en maakte buit of vernietigde in deze vier weken 27 tanks, 14 stukken geschut, 82 granaatwerpers en machinegewe ren, 2 vliegtuigen en een groote hoeveelheid ander Sowjet-oorlogs tuig. Italiaansch Weermachtbericht PLAATSELIJKE ACTIES DER VERKENNINGSTROEPEN. ROME, 13 Febr. (Stefani). Het 622ste Italiaansche weermachtbe richt luidt als volgt. Ten Oosten en ten Zuiden van Mechili plaatselijke acties van on ze afdeelingen verkenners. Langs de Via Balbia en in de buurt van Bardia werden vijandelijke troepen concentraties met goed succes door formaties van onze luchtmacht aangevallen. Enkele tankauto's en talrijke motorvoertuigen vlogen in brand. Tijdens luchtgevechten boven Malta en het centrale gedeelte van de Middellandsche Zee schoten Duitsche toestellen drie Engelsche vliegtuigen neer. De Duitsche lucht macht heeft belangrijke militaire' objecten doeltreffend aangevallen. Een benzineopslagplaats bij La Va- letta werd door bommen van zwaar kaliber getroffen en vloog in de lucht. Bij een aanval op Tripolis werden eenige gebouwen beschadigd. Er vielen zeven gewonden onder de inlandsche bevolking. Vijandelijke vliegtuigen hebben in den nacht van 11 op 12 en van 12 op 13 Febr. brand- en* brisantbommen neerge worpen in de omstreken van Ca- tana. Er werd geen schade aange richt. WAAR BLIJFT DE AANMAAK- TURF7 \X71J vervolgen weer de beant- woording van vragen, welke ons door lezers werden gesteld. Men weet, dat wij voor ieder de ge legenheid opengesteld hebben alle mogelijke vragen over problemen die ons in dezen tijd beroeren, te stellen. Voor zoover mogelijk sommige vragen zullen om bepaalde redenen zooals strijdig met den goeden toon ongewenscht om redenen van mili tairen aard e.a. zullen wij deze vragen beantwoorden, waarvan wij in bepaalde gevallen de lezing van de betrokken overheidsinstanties weergeven. Thans volgt dan de beantwoor ding van een vraag van den heer K. P. Pfeiffer te Den Hel der (tijd. te Zijpe), die ons schrijft: Hoe komt het, dat men al sinds geruimen tijd geen aanmaakturf (bedoeld wordt z.g. losse- of bak- kersturf) kan bekomen? Men heeft dat artikel toch noodig om de ka chel aan te maken, want zonder aanmaakmateriaal heeft men aan anthraciet of eierkolen ook niets Hout is ook bijna niet te bekomen of zeer duur, indien men er nog tegenaan loopt ANTWOORD: Zooals U bekend zal zijn, valt aanmaak turf niet onder distribuiteregelinf. Het al of niet aanwezig zijn van de ze turf in plaats, hangt daarom ge heel af van den plaatselijken han del. Het is daarom niet mogelijk voor een incidenteel geval de juiste oorzaak vast te stellen. Hieraan kan nog worden toege voegd: De schaarschte aan aan maakturf zal, zooals thans met vele artikelen het geval is, in hoofdzaak moeten worden toegeschreven aan de onder de huidige weersomstan digheden beperkte vervoersmoge lijkheden. Het transport van turf vindt nl. voor het grootste gedeelte per schip plaats. Door het beperkte houtverbruik komt uit den aard der zaak weinig houtafval voor brandhout beschik baar. BRANDS TOF SCHAARSCHTE. De heer P. Glas te Kampen legt ons de volgende vraag voor: Evenals in den vorigen winter hebben ook dezen winter de meeste gezinnen weer te kampen met brandstofschaarschte. De kolenmij nen in ons land kunnen ons toch ruim voldoende van brandstoffen voorzien en bovendien is er gedu rende den heelen zomer gelegenheid geweest om de opslagplaatsen van de brandstofhandelaren te vullen. Echter, vele handelaren zitten ook zonder voorraad; hoe is dat nu mogelijk? ANTWOORD: De productie van onze mijnen voor ziet in normale tijden zeer zeker in en groot gedeelte der behoeften. Niettemin was het noozdakelijk tot distributie van brandstoffen over te gaan. De brandstoffenvoorziening van ons land is nl, ook in sterke mate afhankelijk van de transport mogelijkheden, welke onder de huidige oorlogsomstandigheden be perkt zijn. Voorts zijn importmogelijkheden voor een groot deel weggevallen, terwijl de productie van onze mij nen bovendien ten deele moet voor zien in de behoeften \an andere gebieden pp het continent. Aan deze omstandigheden is het derhalve te wijten, dat aan de ver bruikers een beperkt gedeelte van hun normale verbruik kan worden toegewezen; terwijl de handelaren steeds over een beperkten Y^orraad kunnen beschikken. Den vragensteller M. te S. moeten wij mededeelen, dat wij om één der bovenaangehaalde redenen op het oogenblik niet op zijn vraag kunnen ingaan. Wellicht zal het onder werp, dat hij aansneed tiz.t. eens afzonderlijk behandeld worden. Er rest ons nog de beantwoording van een viertal vragen. Dit zal ge schieden in den loop van de ko mende week. Wij wachten derhalve met be langstelling op nieuwe vragen, die zooals tot dusver uit deze rubriek al wel gebleken is op elk onder werp betrekking mogen hebben. Het is toegestaan gebruik te ma ken van een schuilnaam of van initialen. De vragen dienen gericht te worden tot de Redactie „Noorderkwartier'*, te Schagen. Men dient er op te letten, dat op den briefomslag vermeld wordt „Problemen van den Dag". Geen andere correspondentie bijsluiten s.v.p. Socialisme van de daad! 'S-GRAVENHAGE, 12 Febr. Socialisme van de daad is in de Duitsche volksgemeenschap even zeer een begrip geworden, als het ook voor de Duitsche Ordnungspo- lizei mogelijk is geweest voor haar voortdurende bereidheid in het le ven van allen dag het motto in te voeren: „De politie uw vriend en helper". Dit zijn geen holle leuzen. Het bewijs daarvoor zullen op den dag der Duitsche politie, 14 en 15 Februari, de mannen der in Neder land optredende politietroepen le veren. De taak, die aan het Winterhilfs- werk van het Duitsche volk tijdens den oorlog wordt gesteld, is aan zienlijk omvangrijker dan in vre desjaren. De verzorging van volks- genooten, die om redenen buiten hun schuld ondersteuning behoe ven, kan en mag niet achtergesteld worden, ondanks de toegenomen aandacht, die juist dezen winter in bijzondere mate is gericht op de strijders tegen het bolsjewisme aan het Oostelijk front, en de zorgen, die daaruit voortvloeien. De oorlog heeft overal leemten teweeg ge bracht, die tijdens zijn duur niet anders kunnen worden aangevuld dan door de offervaardigheid en door de gemeenschap van allen in het socialisme van de daad. De strijd van Duitschland tegen het bolsjewisme en tegen de Anglo- FEUILLETON Dr. Burmesters Ro.nai van Hans HirUiammer IN iciruk verboden) 51. „Dat behoef Ik u wel niet extra te verat-koren, j'ffrouw Dorothy! Ik dank het aan u, dat ik vanavond den rechten weg terug vond en het verheugt mij oprecht u... mijn ka meraad te mogen noemen. Maar wat u mij daar aanbiedt, is zoo overweldigend groot..., nee, nee, dat kan ik onmogelijk aannemen. Ik zal graag lederen avond bij u komen om u te helpen, maar..." Zij legde haar hand op zijn arm. „TJ overdrijft verschrikkelijk. Waar om is dat nu zooiets bijzonders? De Vv. trekken worden niet gebruikt en de logeerkamer wordt eens in de zes jaar gebruikt. Ik heb er met mijn moeder al eens terloops over ge sproken, en het eenige, wat ze me tegen wierp, was, dat u het mis schien als een onbeschaamdheid zou opvatten." „Als een onbesohaamdheld?" „Nou Ja, tenslottte ls het voordeel toch aan mijn kant, nietwaar? Er zullen patiëntten komen, Ik zal ge legenheid hebben u te assisteeren tot ik op een goeden dag met uw hulp mijn doel bereikt heb en a. h. w. in een opgemaakt bed kan stap pen, met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid mag toch wel worden aangenomen, dat een deel van de patiënten bij mij zal blijven als ik de practijk later over neem." „Ik wou, dat ik u daarmee mijn dankbaarheid kon betuigen, maar ik vrees helaas, dat het anders zal uit pakken. Tot dusver heb ik nog bit ter weinig succes gehad, zoodra ik mij ergens ging vestigen." „Dat moet dan aan de omstandig heden, niet aan u, hebben gelegen. Nu, dokter, ik geloof, dat ik het toch nog klaar speel om u ja te laten zeggen." „Juffrouw Dorothy, ik heb niet den moed u een afwijzend antwoord te geven. U zult wel zoo ongeveer kunnen nagaan, wat uw aanbod voor mij beteekent.' Hij bekeek zijn han den. „Weer arts te mogen zijn! Weer een stethoscoop ln je handen, de lucht van aether en formaline in je neus te mogen hebben... O, juffrouw Dorothy, u zult eens zien welk een flinke arts ik van u maak. U moet bij elk consult tegenwoordig zijn en als u dan weer examen doet nou, ik verheug me nu al op het suc ces." „En de patiënten .dokter! U zult oogen opzetten! Een heel leger pa tiënten zal ik u ln huis brengen." „Een heel leger? Ik geloof, dat je weer een beetje overdrijft, meisje Do rothy!" „Afwachten, dokter, afwachten!" Zoo wisselden zij hun dwaasheden uit. Alle lasten en zorgen schenen plotseling van hun schouders te zijn weggenomen. Moed en vertrouwen waren ln hun hart weergekeerd, het lokkende, lachende leven had zich weer naai hen toegewend. Zij waren 't Potsdammer plein overgestoken, waar de nacht reeds zijn stempel drukte op het afnemen de verkeer. Nu liepen zij in de Pots dammer straat. „Zoo, hier zijn we er al! En mijn moeder heeft nog licht op. Zij pleegt eiken avond zoo laat naar bed te gaan, al mijn welgemeende raad gevingen ten p\Jt Enfin, vandaag treft het goed. Dan kunt u nog juist even kennis maken." „U verlangt dus, dat Ik midden in den nacht nog bij u kom binnen val len? Een geweldig tempo houdt u er op na, juffrouw Dorothy! Het ver wondert me alleen maar, dat u me niet voorstelt om nu direct maar Amerikaansche plutocratie is tot den strijd van geheel Europa gewor den. Hoezeer dit het geval is en hoe ook het motto ,De politie uw vriend en helper", de grenzen heeft over schreden, zal de dag der Duitsche politie ook in Nederland bewijzen! Groote programma's. De afzonderlijke politieafdeelin- gen hebben omvangrijke program ma's opgesteld. Door de bank begin nen deze dagen met de groote, mili taire aubade, waarbij zal aanslui ten eerbetoon aan de gesneuvelden, propaganda- en parademarschen. Naast deze militaire evenemen ten staat de spijziging van kinde ren door Duitsche politiesoldaten in het middelpunt. Duizenden kinde ren, vooral NederlaSidsche, zijn uit- genoodigd voor de stampotmaaltij den in Den Haag, Amsterdam, Arn hem, Tilburg en Heerlen. Daarbij moet er vooral op gewe zen worden, dat het voedsel, dat hierbij wordt uitgedeeld, geen extra rantsoenen levens middelen en vleesch zijn, die dus aan de gemeenschap zijn onttrokken, maar de leden der politietroepen in Nederland hebben reeds tevoren afstand gedaan van hun rantsoenen om zoo, met voorbeeldig socialisme van de daad, aan de kinderen van Nederlandsche ouders op dezen dag een smakelijk over vloedig maal te kunnen aanbie den. „Wij offeren om te helpen"- is het parool, en de vreugde, die uit on schuldige kinderoogen straalt, zal een rijke belooning voor dit offer zijn. mijn eerste spreekuur te houden!" „Waarom niet? Als u mij als pa tiënte lief wilt nemen?" „Kom, kom, u en ziek zijn! Wat voor ziekte zou dat wel moeten wezen?" Z\j trok haar gezicht ln een lijden de plooi „Ach, dokter, ik geloof, dat het mijn hart is. Het wil niet meer zoo goed. En dan heb ik af en toe var die scheuten in mijn knie. Het is mijn leeftijd, dokter, mijn leeftijd!" „Ja, ja!" antwoordde Lorenz op beklagenswaardigen toon. „Een beetje rheumatisch, dat zullen we wel weer in orde maken. Hoe oud bent u dan eigenlijk, mijn waarde juffrouw?" „Ik... ach dat vertel ik u maar liever niet, dokter!" „Waarom niet? U bent hier bij een arts en niet bij een of anderen aanbidder!" „Nu ja, dokter, als u het dan per se wilt weten, in Juli ben ik twee en zeventig geweest Dan komen zoo langzamerhand de kwaaltjes". „Maar mijn lieve juffrouw, dat is toch nog geen leeftijd! Dan zijn we immers nog in de beste jaren. En hoe oud ben je nu in werkelijk heid, meisje Dory?" Zij keek hem schalks van terzijde aan. „Vraagt dat nu ook nog de dokter?" {Wordt vervolgd.) ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 15 Febr. t.m. 21 Febr. 1942. 09A brood I 4 rants brood of 09B brood Vz rantsoen gebak 09A vleesch I 1 rantsoen vleesch of 09B vleesch Vx rantsoen vl.waren 8 Febr. t.m. 21 Febr. 08A aardap. 11% Kg. aardappeler 08B aardap. n Kg. aardappeler 212 algem. 250 gram peulvruchte 15 Febr. t.m. 28 Febr. 1942 09A aardap. I 1% Kg. Aardappelen 09B aardap. j A Kg. aardappelen 25 Jan. tm. 21 Febr. 1942. 197 algem. 05C of 05 D reserve 198 algem. 199 t.m. 202 algemeen 06D—07 D reserve 203 algem. 209 algem. 210 algem. 204 t,m. 208 algemeen 06A t.m. 09A Melk I 06B t.m. G9B Melk I 1 Kg* suiker 50 gram cacao 500 gram jam 1 rantsoen bloem, brd of gebak 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram 3V2 liter 1% Hter rijst havermout of peulvr. gort vermicelli ol maïzena kaas melk melk 10 Febr. t.m. 18 Febr. 1942: 08 boter IA rants. Boter 08 vet A rants. Boter z. red. óf \A rants. Margarine Bijzondere rantsoenen 28 Dec. t.m. Febr. 1942 193 algem. 1250 gram koffie- surrogaat Beschikbaar per persoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20 jaar vol was senen een heid in tijdvak van één week 9 1V4 18 2'/: 22 2'A 18 2VS rants. rants. In tijdvak van M daren l3/< 250 3'/a 250 5'/4 250 3'/, 250 kg kg gram 13/4| 3'/J 5'AI 3'/2|kg VaI Va' Val Val kg in tijdvak van vier weken 1 50 500 250 250 100 5 CO 14 1 500 4' 250 250 100 500 1 500 4 250 250 100 500 kg gram gram rants. gram gram gram gram gram liter liter in tijdvak van 9 dagen GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 15 netroleum 26 petroleum 07 KF brandst1) 05 tm 07 HK brandst. 13 en 17 H.K. Brandst 08 HK brandst2 12 tm 20 CV brandst 23 tm 28 CV brandst. Ie tm 8e per. brandst. 08 KF brandst1) 211 G G algemeen zeep toiletzeep textiel (mannen geeft recht op 't koo- pen van 2 L. petro leum 1 eenheid brandst '2 eenh. brandst 1 rantsoen zeep i 1 75 gr. toi letzeep 80% 50 gram scheerzeep 28 Dec. 1941 4 Jan. 1942 1 Feb. 1942 1 Feb. '42 1 Feb. '42 1 Jan. 1942c 1) Hierop 2) Hierop 31 Mrt 1942 31 Mrt 1942 31 Jan. 1942 31 Jan. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 31 Jan. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 28 Feb. '42 28 Feb. '42 30 Apr. 1942 geen anthraciet verkrijgbaar uitsluitend turf verkrijgbaar OPMERKINGEN: De volgende bonnen zijn binnenkort niet meer geldig: Na Zaterdag 14 Februari: 08 Brood, Vleesch, 07 Aardappelen. Geldig ton. 18 Februari blijven: Bon 06 en 07 Boter en Vet. Geldig t.m. 21 Februari blijven: Bon 195 Algemeen (Peulvruchten), 04 B, C, D Reserve (Eieren). De levensmiddelen, welker geldigheidsduur op Zondag aanvangt, mogen reeds worden gebruikt op Zaterdag daaraan voorafgaande, met uitzondering van den bon voor vleesch en vleeschwaren. In alle politiestandplaatsen zul len den veertienden of den vijftien den Februari „Bonte Avonden" ge houden worden. Politiesoldaten stel len hun artistiek vermogen in dienst van het Kriegswinterhilfs- werk. Ook is gezorgd voor gepast vermaak tijdens de kindermaaltij den, die 's middags worden gehou den. Het stafmuziekcorps van den bevelhebber der Ordnungspolizei geeft openluchtconcerten en verge zelt de marcheerende troepen. Daar bij zal dit muziekcorps voor het eerst in Nederland de parade-uni form der Deutsche Ordnungspolizei dragen. ZONDAG 15 FEBRUARI 1942. Hilversum L 415,5 ra. 8.00 Oramofoonmuziek. 8.15 De tin Tan het boer zyn. 8.80 Oramofoonmutlek. 9.00 BNO: Nieuwsberichten. 9.15 Voor de Jeugd. 9.45 Oramofoonmuziek. 10.30 Het Zaansch Kamer orkest en soliste. 11.80 Omroep-Melsjekoor. 12.00 Gramofoonmuilek. 13.16 Frans Wouters en zyn orkest. 12.40 Uit Berlyn: Het Duit sche Volksconcert. 14.00 Otto Hendriks en zyn orkest. 14.40 Accordeon-Vereenlglng Animato. 15.00 Radiotooneel. 16.45 Der ewige Walter (operette). 18.50 Gramofoonmutlek. 17.00 Zon dagmiddagcabaret. 17.45 BNO: Sportuitslagen en militair weekoverzicht. 18.00 Gramofoonmu- zlek. 18.15 Sport van den dag. 18.45 Gramo foonmutlek. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Ca baretprogramma. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lynverblndlng met de studio beschikken. 30.15 Melodlsten en solist en zang met orgelbegeleiding. 21.30 Gra- mofoonmuziek. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.0024.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301,5 m. 8.00 Gramofoonmuzlek. 9.00 BNO: Nieuws berichten. 9.15 Studlodienst. 10.16 Romancers en soliste en Schrammelkwartet en solist. 11.00 National Soziallstlsches Reichsstnfonle Orchester (Orchesterd es Fuhrers o.l.v. Omd. Fr. Adam (ln de pauze ca. 12.00 BNO: Nieuws berichten en populair actueel praatje en gra mofoonmuzlek). 13.00 Oramofoonmuziek. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Slbbekunde: Wie watwa ren onze voorouders? 13.20 Amuse mentsorkest en solist. 14.00 Nederlandsche schryvers spreken over eigen werk. 14.30 Omroep-SUmphonie-Orkest en soliste. 15.00 Het éénjarig bestaan van de Nederlandseh- Dultsche Cultuurgemeenschap. 15.16 Omroep- SUmphonie-Orkest. 16.00 Causerie: „Over 8tUl". 10.15 Jeugdconcert. 17.00 Duitsche Taal cursus. 17.35 Oramofoonmuziek. 17.30 Cause rie: Poëzie. 17.45 Roemeensch orkest Gregor Serban en gramofoonmuzlek. 18.30 Onze Ne derlandsche Taalclub. 19.00 BNO: Nieuwsbe richten. 19.30 Otto Hendriks en zl)n orkest. 19.45 De Spiegel van de week. 30.00 Oramo foonmuziek. Vanaf 20.15 Alleen voor de Ra dio-Oentrales, die overe en lUnverblndlng met de studio beschikken. 20.15 Solistenconcert Hoe kan lk meehelpen, dat alle Nederladers hun bonnen in artikelen omzetten? Door Winterhulp te steunen. en gramofoonmuzlek. 31.00 Oramofoonmuziek. 21.45 BNO:Nieuwsberlchten. 22.00 BNO: Toe lichting op het weermachtsbericht. 22.10— 22.15 Oramofoonmuziek. MAANDAG 16 FEBRUARI 1942. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Oramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.30 Oramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.00 Pianovoor dracht en gramofoonmuzlek. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Practlsche wenken aan boer en tuinder. 13.15 Viool met pianobegeleiding. 13.50 Ora mofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Oramofoonmuziek. 16.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Oramofoonmuziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beurs berichten. 17.30 Salonorkest. 18.00 Landmans Lust. 18.30 Salonorkest. 19.00 Actueel half uur. 19.30 Residentie Orkest. Vanaf 20.15 Al leen voor de Radio-Centrales die over een lfjn- verbidlng met de studio beschikken. 20.15 Oramofoonmuziek. 20.30 Residentie-Orkest, solist en gramofoonmuzlek. 21.45 BNO: Nieuws berichten. 22.0024.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 801.5 m. 7.158.45 Zie Hilversum L 8.45 Oramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgelcon cert (opn.) 10.50 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 11.30 Reportage. 11.40 Cello en piano. 12.01 Ensemble Joan Lancè. 12.45 Nieuws- en economische berichten. 13.00 Omroeporkest en zang met guitaarbegelelding. 14.00 Het Oooisch StrUkorkest en solist. 15.00 Amabile-sextet. 15.45 Radiotooneel. 16.00 Roemeensch orkest Gregor Serban. 17.00 Or gelconcert en zang, 17.16 B.NO.: Nieuws- eco nomische en beursberichten.1 7.30 Pianovoor dracht. 18.00 Otto Hendriks en zyn orkest en gramofoonmuzlek 19.00 B.N.O. Frlesch praat je, over actucele vragen. 19.10 BNO: Nieuws berichten. 19.20 RamMers. 19.20 Ramblers. 19.45 Politiek weekpraatje. 20.00 Ramblers. Vanaf 20.15 AUeen voor de Radio-Centrales, die over een lUnverblndlng met de studio be schikken. 20.15 Musette orkest en soliste. 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.00 Ensemble De Kwintslag. 21.45 BNO: Nieuws berichten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 22.10 22.15 AvondwUdlng. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schagen. - Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker, Buiten- en Bin nenland, Schaffen - Fred. Groot, Schagen, Alg. reportage, Streeknieuws en Kunst - A. C, van Kampen, Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2