Een jubileum PUROL DE LANGEDIJKER GROENTENVEILINGEN DE KAT I's eens M'chiel de Ruiiter.... Marktberichten Callantsoog. Scbager Roos, es BERGEN. Alkmaar „KINDERVOEDING VOOR EEN GROOTE TAAK. Naar aanleiding van ons bericht 'over het contact van*het gemeen tebestuur met „Kindervoeding" ver nemen wij nog het volgende: Plakaten, die in de wachtkamers der Alkma.arsche doktoren zullen worden opgehangen, zullen meer dere verbreiding geven aan het pas opgerichte bureau. Hoewel oppervlakkig bezien van de zijde dér vereeniging nauwelijks met bezwaren te rekenen zou zijn, zijn er toch wel enkele factoren, welke haar doen aarzelen. Om te beginnen zal deze voedsel- verstrekking van veel grooteren omvang zijn. Voorheen beliep het aantal kinderen, dat van voedsel werd voorzien, gedurende de peri ode van dè grootste drukte, onge veer 350. Er zijn in Alkmaar echter 3200 schoolgaande kinderen, die, wijl het bonloos vcedsel betreft, naar men verwacht, voor verreweg het grootste deel aan de maaltijden zullen deelnemen. Daarnaast, is de keuken der vereeniging thans in gebruik, bij de Centrale' Keuken, terwijl ten slotte de prijs en de sa menstelling der maaltijden tévens een punt van bespreking vormen. Waar het ihtusschen gaat om een groot volksbelang, is dè vereenig gaarne geneigd, waar even moge lijk, hare medewerking te verlee- non. Waarmee ze uit een toestand van rust> plotselingraveer in hot vol le leven zen zijn teruggeplaatst. DE TOAANDAG&CHE VEEMARKT. I-Iet was voor het eerst sedert ge- ruimen tijd weer druk aan de markt Doordat meer vee was aangevraagd en het verkeer geen overwegende moeilijkheden meer oplevert, was het aantal aangevoerde koeien ge stegen tot 143; Daarnaast werden aangevoerd 17 graskalveren en niet minder dan 126 nuchtere kalveren. De periode van het afkalven blijkt te zijn be gonnen en we zullen dit cijfer in de komende weken wel verder zien oploopen. Er waren 4 schapen. Met den han del in deze dieren schijnt het on geveer te zijn afgeïoopen. Aan de taxatie-paardenmarkt v^a- ren 23 dieren, de prijzen lagen sterk uiteen en varieerden van -f 300— f 1325.—. De afgeïoopen week heeft men in de vleeschdistributie kunnen voor zien door aanvoer van buiten, in het bijzonder uit Leeuwarden. Bij de toegenomen aanvoer zal deze thans wel overbodig zijn geworden. ZEDENMISDRIJF. Door de recherche alhier is tegen een drictaj personen, namelijk twee. vrouwen en een man, proces-ver- (baal opgemaakt terzake vanv ern stige zedenmisdrijven. Eon der vrou wen is Ingesloten-in hét Huis van Bewaring alhier. HET BEGEERDE ZWARTE GO^D. Aangifte werd gedaan van ^lief- stal van 'n zak anthraciet, vanuit 'n transport driewieler, die .even onbe heerd op de Oudegracht alhier stond. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. HEERHUGOWAARD. uitgeluid. De heer J. Scheer, klokluider van den gemeentetoren te Veenhuizen, hoeft Wegens vertrek naar het bui tenland ontslag /aangevraagd. benoemd. De heer J. C. Franse, uit Alk maar, tot nu toe als werkloos hoofd arbeider tewerkgesteld bij de orde ning van het gemeente-archief te Iieerhugo'waard is met ingang van 15 Februari benoemd tot ambte naar bij den distributiekring Heer- hugowaardHensbroekObdam. 'weer het a, b, c. Door het kerkbestuur der N.-H. gemeente is de consistoriekamer tijdelijk beschikbaar gesteld als les lokaal voor de beide laagste klas sen der o 1. school. Het is vandaag vijf-emtwintig jaar geleden dat een man in onze gemeente een winkeltje opende, dat al gauw een pleisterplaats voor ve len werd en uitgroeide tot den boekwinkel, zooals men die thans j Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist LANGEDIJK. P. J. DE HAAN. (Familiefoto.) kent. Over dit jubileum willen wij het niet verder hebben, de rnan uit den winkel is echter ook de man, die voor het tooneelleven in Bergen veel heeft gedaan en daar willen wij vandaag even de aandacht op vestigen. Mirt zijn onafscheideiijken parther Poldervaart wij herinneren ons o.a. de opvoering van Gebr. Kal koen vormde hij een paar zeer verdienstelijke amateurs. De heer De Haan is van Amster dammer „Bergenaar" geworden, en wie de beslotenheid in onze ge meente kent, weet dat dit op dezen dag voor hem wel het grootste compliment beteekent! DE KOLFWEDSTRIJDEN VAN DE LANGEDIJKER KOLF VER EENIGING. OfscJhoon nog enkele deelnemers aan de Kolfwedstrijden enkele par tijen moeten slaan, kan- nu reeds met vrije groote zekerheid worden vastgesteld, wélke de einduitslag zal zijn. Mochten zij, die nu nog moeten komen, geheel verhinderd zijn, hetzij door ziekte als anders zins, alle partijen te slaan, dan zal allicht een modus worden gevonden, om de rangorde van de korpsen, waartoe zij behooren, of in de rij der personeele kolvers, 'te bepalen. üp het oogenblik is de stand der eerste klasse korpsen de volgende: 1. Gezellig S.amenzijn, Zuidschar- woude 2155 p.; 2. Volharding, Üud- karspel 2022 p.; 3. Vriendenkring II, Noordscharwoude 2015, p.; 4. Vrien denkring I, Noordsoharwoude 1830 p. (doch een der leden van dit korps moet nog in 2 banen kolven, zoo-t dat dit de volgorde, als hierboven' weergegeven kan wijzigen. Om bo venaan te komen, zouden 325 pun- geslagen moeten worden, wat wel niet mogelijk zal blijven. Voor het bezetten van de 2e plaats moeten 292 p. worden geslagen,wat een 1/ieele prestatië is/doch niet ontnoge lijk). 5. Op Maat, Zuidscharwoude 1820 p. Al moet A. Berkhout nog in 1 baan kolven, staat het nu vast dat dit corps het rangnummer 5 blijft behouden. TJveede klasse: 1. Gez, Samenzijn Zuidscharwoude, 1947 p.; 2. Vrien denkring II, Noordscharwoude 1823 p.; 3. Ons Genoegen, Noordscharwou de, 1759 p.; 4. Op Maat 1., Zuid scharwoude 1754 p.5. Vrienden kring I, N.scharw. 1734 p.; 6. Vol harding, Oudkarspel, 1711 p. 7. Op Maat II, Z.scharw. 1546 p. (Hierbij dient opgenrarkt, dat nog -een der leden van dn? corps 3 partijen moet slaan, wat echter 'wel niet tot ge volg zal hebben, dat een hoogere plaats wordt ingenomen.) 8. Op Mat, sajet, 1530 p. Derde klasse: 1. Gezellig Samen zijn, Z.scharw. 1657 p.; -2. Ons Ge noegen, N.scharw., 1392 p. (een corpslid moet nog in 2 banen kol ven). 3. Op Maat, Z.scharw., 1390 p (1 korpslid moet nog in 1 baan kol ven). 4. Vriendenkring, N.scharw. 1325 p. (1 lid moet nog in 3 hanen kolven). Dit kan de volgorde nog iets wijzigen. Uit deze cijfers volgt, dat in het bijzonder Gez. Samenzijn te Zuid scharwoude zich kranig heeft ge houden. In alle 3 klassen toch staat die club bovenaan. Op Maat, meer malen de Matador op wedstrijden, geeft-het tegengestelde beeld: in de eerste 2 klassen onderdaan, in de 3e een behoorlijke plaats. Wat de personeele uitslagen be treft, is Deutekom van Vrienden kring favoriet. Mét 758 p. neemt hij in de eerste klasse de eerstè plaats in. Dan volgen Th. Rijper van Gez. Samenzijn met 723 p., G. Mettes van dezelfde club met 714 p., P. Lange dijk Czn., Volharding, Oudkarspel met 701 p. De volgende blijven be neden 700 p. In de tweede klasse is T. Mulle- boom van Gez. Samenzijn no. 1 met 685 p. Dan volgen1 W. Bergen van dezelfde club met 645. C. Spaans ook van Gez. Samenzijn, met 644 p. C. Langedijk Czn., Vriendenkring 630 p., K. Ruiter, Op Maat, 620 p.; P. Bergen, Gez. Samenzijn, 618 p.: C. Pranger, Vriendenkring 614 p., A. Moeijes, Ons Genoegen 610 p1.; T. Kostelijk, Vriendenkring 608 p., C. Hopman, Ons Genoegen, 604 p. In de regeling van den afzet was deze weelc geen verandering geko men, zoódat de prijzen voor den ex port naar Duitschland evenals de binnenlandschemaximumprijzen onveranderd warén' Eveneens bleven de voorschriften betreffende, de verdeeling van den aanvoer, de kwaliteit en de sorteeririg onver minderd van kracht. Wel was het beeld, dat zich aan Langedijk aftce- kende, heel anders, dan de daaraan voorafgaande week. Met opzet schrijven we Langedijk en niet de veilingen. Daar bleef het beeld zoo goed als ongewijzigd, doch de vei lingen en los- en laadplaatsen wa ren nu eigenlijk over heel den Lan gedijk verspreid en ook over plaat sen, waar stapol produclen bui t op het eigenlijke Langedijk worden bewaard. Groote drukte heerschte in de dorpen, want. de vraag naar groenten was buitengewoon groot. E^n bewogen week was de afge ïoopen wèek tengevolge van den getrofl'on maatregel inzake de wij ze van voorziening der groote segen met de benoodigcle groenten. Men neemt aan, dat deze nieuwe rege ling mede een gevolg is van een handel, die niet, als bona-fide kan worden aangemerkt, zoodat de gel dende regeling niet volledig aan haar doel beantwoordde. Het Bu reau Veld er s zal nu -de taak van de kooplieden overnemen, die bedoel- i de steden gedeeltelijk van groenten voorzagen. Er zijn hier aan Lange dijk nog al wat kooplieden, die op 't binnenland zijn ingesteld zoodat de nieuwe regeling voor die men- schen als een stróp 'wordt gevoeld. Dat er vanwege hun organisatie eneigieke pogingen worden aange wend, om de nadcelen, welke deze regeling voor de betrokkenen mee- bi'engt, ligt voor de hand en mei reden kan worden verwacht, dal aan gerechtvaardigde bezwaren wel zal worden tegemoet gekomen. Met. dit al zijn de tuinders over den gang van zaken, wat de uit komsten van hun bedrijf betreft, niet ontevreden. We hooren zoo nu en dan opgewekte klanken, al wor den die dan eenigszins getemperd dool' de hoogere bedrijfsonkosten, welke tegenover de bevredigende prijzen staan. Het omzetcijfer over 1941 van den Noordermarktbond van rond 3 millioen gulden, of f 650.000 meer dan verleden jaar, mag in zeker opzicht' wel als #lu- stratie dienen van den beteren gang van zaken. De achterstand in aflevering van vorige' weken werd" deze week wel wat ingehaald, ofschoon ze nog niet, normaal kon heeton, In totaal werden rond '40 spoorwagons roo de kool over beide veilingen* ver kocht, waarvan 2 maal zooveel te Noordscharwoude als in Broek. De ze, hoeveelheid beteekent echter slechts de helft van wat het vorig jaar werd afgeleverd. De prijs' van de roode kool was toen f 0.50, ter wijl ér nu f 7.30 voor weiyl betaald Uil; den geringem aanvoer van gele kool mag worden opgemaakt, dat de voorraden hiervan niet* groot zijn. Er werden ongeveer 20 spoorwagons verkocht, waarvan ongeveer 15 over de Broeker veiling Het vorige, jaar werden er rond 80 spoorwagens afgeleverd tegen 5.20, terwijl nu f 6.80 werd betaald Enkele partijtjes Savoye werden tegen f 7 afgenomen. Veel belangrijker was de handel ip Deensch'e witte kool. Hiervan beliep de aanvoer ongeveer 125 spoorwagens, wat nog ongeveer 50 minder is dan verleden jaar. Intus- schep kwamen er weer heel wat aan de zuurkoolfabrieken, waar het voor deizen tijd nog druk was.' De prijs was f 5 tegen f 4.70 in demver- eenkomstige week van 1941. Sterk gestegen was de aanvoer van uiei^ Do voorraden zijn ech ter te gering om van groote aan voeren.te kunnen spreken. Er kwa men 6 a 7 spoorwagens, verkocht voor f 5.80, stek f 4.60. Wortelen kwamen er ijog vrij wat aan de Broeker veiling; die werden voor f 5,20 afgenomen, enkele partijtjes voor f 4-.10. Bieten kwamen er wei nig, prijs f 5.80, tegen f 3.10 vorig jaar. Voor den economischen rechter L. Dekker. Vriendenkring, 601 p De overige blijven beneden 600 p. Wat de derde klasse betreft is R. Blom van Ons Gcrfciegen no. 1 met 604 p. Déze kolver heeft zich hijzonder onderscheiden, daar hij nog maar kort de kolt'sport be oefent. Dan volgen W. Kuin, Gez Sam,enzijn, 592 p„ J. van der Ham idem, 566 p., Jb. Schuit, idem, '503 p., C. Jongsma, Vriendenkring, 560 p., P. Ilof, Gez. Samenzijn, 556 p. K. Sahuit, idem 551 p.,, T. Moeijes Ons Genoegen. 53? p„ Plakraan Volharding 525 p., P. Glas. Op Maat 507 p., D. Bakker, Ons Genoegen 503 p. De ovéi'ige blijven beneden 500 p. „KOUDE KOOL". Aan-de tuinders is verzocht op te geven de hoeveelheid „koude kool", die men in zijn bewaarplaats hèeft. „Koude kool" heeft het wat te koud gehad en hoe eerder men die opruimt, hoe betér. Men is daar om van de zijde der'organisatie be zig niet het voorbereiden van een aanvoerregeling voor die kool op dat ze nog tijdig kan worden opge ruimd, en nog de volle waarde als volksvó'edsèl behoudt. SOLIDARITEIT. Vo^r de bouwers moet dit woord voortaan geen ijdcl woord meer zijn. „Eén voor allen, allen voor één", een leuze, die meermalen door velen niet begrepen scheen te wor den. Vandaar dat ze niet altijd in practijk werd gebracht. Andore tij den eischen andere zeden, en voor al in bijzondere tijdsomstandighe den behoort men wel eens anders te handelen, dan men gewoon is men graag zou willen. Er zijn nu tuinders, wier poot aardappelen t,e lijden hebben gehad van de vorst, anderen zijn gelukkiger geweest en hebben er wel wat over. Eigenbe lang en solidariteit mogen nu niet om den voorrang strijden; geen ab normale prijs bedingen aan hen, die „dood" om poter-s verlegen zit ten. De voedselvoorziening sta voor op, zoodat ieder in de gelegenheid wordt gesteld zijn beschikbare grond te benutten voor de vroege aardappelteelt. \Ve meenen dat dit de geest is, welke over het groote gros der tuinders waardig is ge worden. DE LANDSTAND. Als vertegenwoordigers van de veehouders is naa^ de personen, die we vroeger reeds noemden als vertegenwoordigers der tuinders, transportarbeiders, en landarbei ders, in den Landstand, Kring Lan gedijk, aangewezen de heer K. Zee man Jbz. RENTEVOET RIJ BOERENLEEN BANKEN We vernemen, dat. de besturen van Boerenleenbanken den rente voet van spaargelden aanmerkelijk hebben verlaagd, wat noodzakelijk is geworden, doordien de Centrale Bank door den grooten toevloed van gelden geen hooge rente kan vergoeden. Men deelt ons mee, dat de meeste Banken nog onderscheid maken tusschen rentevoet voor le den en niet-ledcn en dat de rente boven een bepaald bedrag lager wordt gesteld dan beneden dat be drag. NOORDSCHARWOUDE. GESLAAGD. Voor het diploma Boekhouden van de Nederl. Associatie van Prac- tijkoxaniens slaagde onze plaatsge noot de heer P. Kamminga, De baas en vrouw zijn naar Amsterdam vertrokken en hebben hun groote cypersche achtergelaten. Het beest is trouw aan het huis in Heer- hugowaard gebleven, doch komt er niet meer binnen; Al le dagen loopt het als een be-1 dfelaai', die de goede huizen leent, de buren af. Kijkt of er iets is klaargezet en verdwijnt dan weer naar een andere wo ning ,om hetzelfde spelletje te 'herhalen. Op hetzelfde regelmatige drafje. Ergens schijnt het in een schuurtje nachtverblijf te vinden. Het is eèn gouden tijd ge weest de laatste - dagen. De vogels lieten zich. bijna willoos gemakkelijk bemachtigen. Stil sluipt nu de kat nader. Kromt zich. Dan een sprong. Even later loopt het leven van een dikke rat teneinde. Het is een beste rattenvanger zeggen de menschen. Verder bekommert men zich niet om het dier aanvoerregeling. Naar wij vernemen,/is het. treffen van een aanvoerregeling voor de grove tuinbouwproducten aan de veilingen opgedragen. De veilingen zullen een regeling hebben te ma ken, welke een geregelden aanvoer van deze artikelen waarborgt. NIEUWE NÏEDORP EEN GOED DEBUUT. Voor een stafnpvolle zaal heeft het Moerbeekcr Jeugdtooneel haar eerste uitvoering gegeven. En met su.ce.es! Jan vanvAlphen's „Andrea geeft 't op", was een aardig too- ncelspel voor de jonge dilettanten. Andrea (Joh. .Raven) werd goed vertolkt. De oudste zoon Henk (Kees de Graaf) was nog wel wat vlak, maar de opvatting was goed. De jongste spruiten (Theo v. d. Molen, Jan Weij en Trijnie Brug man) waren echter wildebrassen. Tonie (Nelly Siriit) was nóg wat. onwennig, maar toonde toch af en toe, dat ze het ook wel zal leeren. Frans, de verloofde van Andrea. was nog geen charmeur. De vader van deze bengels (Piet Grootes) voldeed heel góed. De nieuwe moe der (M. v. d. MolenKuijner) was voortreffelijk, zooals we dat van haar gewoon zijn. Na afloop van de uitvoering dankte de 14-jarige Trijnie Brugrpan tien regisseur Grootes e.a. en bood dezen een ge schenk aan. (T. Weij). SCHAGEN DE TIMMERFABRIEK „WEST- FRIESLAND IN ANDERE HANDEN. Uit zeer betrouwbare bron verne men wii, cfat de fa. Blaaivboer en Kossen het geheelo bedrijf, de tim merfabriek „West-Friesland" van den heer M. C. Tuinman uit de hand heeft gekocht. Ook het woon huis en houtvoorraden zijn bij de zen koop inbegrepen. De fa. Blaau- boer en Kossen, die het gebouw tij delijk in huur had, voor het onder brengen van de auto's, js niet voor nemens het bedrijf als timmerfa briek voort te zetten. Maandag 16 Februari 1942. HIJ SMOKKELDE IN HET GROOT. J. de Graaf te Hippolytushoef stond terecht voor een zeer ernstig vergrijp. Hij had niet minder dan 10 mud tarwe-vervoerd en de par tij tegen een winst van f 50.— weer van de hand gedaan. Hij had heel weinig tot zijn ontlasting aan t.e voeren en de opvatting, dat hij eigenlijk het slachtoffer was ge worden van een „gemeene truc' van den verkooper, een hakker in de Wieringermeer, wilde er bij den economischen rechter niet in. De officier wilde in dit geval geen boete vragen, doch eischte 6 weken principale gevangenisstraf, De rechter deed er iets af en ver oordeelde verdachte tot 1- maand. •T. Th. Stet, Noordscharwoude, vervoerde 35 Kg. tarwe. Eisch f of 25 dagen, vonnis f 50 of 20 dg, P. Jongcjans, Den Helder, ver voerde 41 Kg. groene erwten. Eisch f 100, vonnis f 75 of 25 dagen. G. van Krimpen, Den Helder, tij delijk te Wieringen, vervoerde 49 Kg. tarwe. Eisch f 150 of 40 dagen, vonnis f 100 of 30 dagen. L. ter Haar, N. Niedorp, vervoer de 26 Kg .tarwe. Eisch f 75 of 25 dagen, vonnis f 50 of 15 dagen. .Mei. C. M. Bos, N. Niedorp, ver voerde- 49 Kg. tarwe. Eisch f 150 of 40 dagen. De economische rech ter nam voor deze alleenstaande vrouw, die 3, kinderen te verzorgen heeft, zware verzachtende omstan digheden in aanmerkihg en ver oordeelde haar tot f 75 of 15 dagen, Zeeslag in het Kanaal door Engeland en Amerika grootste overwinning der Duitschers genoemd. Van Britsche zijde wordt toege geven, dat de uitslag van* het zee gevecht in het Kanaal het slagen van den stoutmoedigsten Duitschen coup de main sedert het begin van den oorlog genoemd kan worden. Ter aanvulling van het huidige weermachtbericht wordt van Duit- sche militaire zijde o.a. vernomen: De Britsche marine, welker falen bij de succesvolle doorvaart der Duitsche formatie door het Nauw van Calais te Londen openlijk moest worden erkend, heeft door het flin ke optreden der Duitsche lucht macht. nieuwe aanzienlijke verlie zen geleden. Terecht schrijft de Times, ,dat sinds de 17de eeuw' niets voor 'den Britschen trots vernederends is scliied. Daarbij zinspeelt het blad op den Nederlandscben zeeheld Mi- ehiel de Buyter, die in 1667 de Theems opvoer tot Chatham kanS" zag dén Britten hun beste oor logsschepen te ontnemen. Het Amerikaansche blad Balti- more Sun s'chrijft: Om het ontko men van deze schepen is waarlijk een geheimzinnigheid geweven. Verscheidene bladen wijzen op de geweldige kracht van de hereenig de Duitsche slagvioot. De Philadel- phia Record vreest, dat. dé hereenig- de Duitsche slagvioot mogelijk groo- ter is dan alles, wat de Britschetien Amerikaansche (vloot in afzienba ren tijd kunnen' bijeenbrengen. De politieke correspondent van Reuter méldt, dat de ministerpre sident in de eerstvolgende bijeen komst van het Lagerhuis epn ver klaring zal afleggen over de om standigheden, waaronder de Duit sche oorlogsschepen door het Ka naal naar Duitschland konden te- rugkeeren. I-Iore Belisha, die uit zijn partij is getreden en zich aan de zijde der onafhankelijken heeft geschaard, was de eerste politieke' leider', die een officieele verklaring over het gebeurde eischte. Hij zeide. „Dat de Soharnhorst, de Gneisenau en de Prinz Eugen onder de klippen van Dover zijn doorgevaren, is de be langrijkste gebeurtenis van den oor log. Wij weten thans, clat onze ei gen kustwaterep niet onkwetsbaar zijn en dat onze traditioneele macht ter zee ernstig getart is." BROEK OP LANGENDIJK, 16 Febr. 1400 kg. gele kool. f6.80, 24700 kg. Deensohe witte kool f5. 2500 kg. uien f5.80. 1000 kg. peen f5.20, 5000 kg. bieten f 5.80. NCORDSCHARWOUDE. 16 Febr. GOOO kg. roode kool, f 7.30. 1000 kg. Deensche witte kool f5, 4000 kg. uien f 5.80, 1 ROTTERDAM, 16 ''ebr Aarda.pj>elen. Zandaardappelen f5.62, kleiaardappelen, le soort f6.62, idem 2e soort f6.12, Aanvoer: voldoerede; voorraad: voldoende. ^lasbeurs. Blauw vlas 1830 kg. f 1.-1.40. Evenals ter beurze vond op het land de handel tegen de vastgestel de standaardprijzen plaats. Al het aangevoerde vlas ter beurze werd verkocht, HARENKARSPEL SCHAKEN. Eerste klas: W. A. BullooperH. Stins 10 H. StinsJan Bakkum 10 Tweede klas: L. MeineraaC. de Mayer 10 C- Schuit Az.—A. van Dijk 0-—1 E. H. WindP. Hceve 01 L. Mei*neroa—D. Nierop 0 A van Dijk—A. N. Iping 01 C.. -de Mayer—C. Schuit Az. 0—1 P. HoeveP. Slotemaker 10 L. MeinemaE. H- Wind 10 Ledenvergadering van da Werkg. Vereeniging UITGESTELD tot Zaterdagmorgen 21 Febr. HET BESTUUR, Te koop: KALFKOEIEN, met beste productiecijfers, en eenige volbloed Stierkalveren, vaji prima afstamming. M, BAKKER, Oosterland, Wierin- gen. Te koop gevraagd: Een Autoped op luchtbanden, J. A. SNELLEMAN, Poolland, Wieringenvaard. Te koop: Werkhaam v. Paard, Tuigen v. Hit. Een Radiotiestel N.S.F. B 29, Dirksihorn. Te koop gevraagd: HOOI of in ruil voor vroeg gerooide BI. Eig. Poters, klasse A. C. DE RUITER, Westdijk B 253, Heer hugowaard. Te koop: 10 VI. Reus KONIJNEN, 4 voedsters, 6 raminen.5 mnd. oud. Adres: J. LEEGWATER, Molenweg G 38, Ileerhugowaard Te koop:i Een lichte WIELPLOEG, en BOOMEN te koop voor brandhout Bij A. P. OVER TOOM D 78, Don'kereweg, Heer- hugbwaard (Noord). Te koop: Een nieuw RADIOTOESTEL Te bevragen bij' P. RENSF.S, Oostdijk, Heerhugowaard, Zd. Te huur: 7 H.A .KOOLLAND, in den Groetpolder. Aanbiedin gen aan Wed. J. A. WAIBOER IIz., Lotweg 12, Anna Paulow- na, Tel. 314. Te huur gevraagd: EEN NETTE WONING, of gedeelte daarvan, omgeving Schagen of Alkmaar. Aanbie dingen onder no. 30 PEERE- BOOM's Adv. Bur„ Wieringer- waard. Te huur gevraagd: 1 2 H.A. gescheurd land, geschikt voor den koolbouw. Tevens te koop gevraagd een nieuw of goed onderhouden Gasfornuis. TH. SCHOTTEN, Kerkebuurt A 14, Harenkars pel. Een le klas MONTEUR gevraagd, bekend met Diesels' en generatoren en lasschen. - Garage BOSKER en LEEU- WENKAMPl Slootdorp, Tel. 19. Biedt zich aan: MEISJE, 16 jaar, voor dag en nacht. J. MEELDIJK, Kleinesluis, Anna Paulowna. Mevr. J. C. SMID—Loth, Ju- lianalaan 118, Cverveen, vraagt tegen half Maart1 April een NET MEISJE v. d. en n., zelfstandig gunnen de werken en-van g. g. v. Gevraagd een net DAGMEISJE of flinke Werkster, bij A. PLAKMAN, Bakkerij, Keinsmer brug E 142. Gevraagd, met 1 Maart VAST WERKMAN, goed kunnende melken, bij P. DE BOER Pz. .Belkmërweg B 85, Burgerbrug. Voor vast gevraagd: EEN JONGEN die goed kan melken. K. PAARLB'ERG, Schagerwaard. IEMAND gevraagd voor het sc/heuren en bewerken van 1.40 H.A. grasland in Polder «iirg- horn, tegen vergoeding. Aan hetzelfde adres goed GRASLAND te koop of te huur gevraagd, om te beweiden, met of zonder behuizing, liefst eeni ge H.A. NIEROP's Veehandel, Schagerbrrug - St. Maartcns brug Tel. 223. Coöp. Zuivelfabriek „De Vol harding", Wieringenvaard, vraagt voor spoedige indienst treding BOEKHOUDER, ongehuwd, bekend met zuivel- en distributieadministratie. Brieven met bijzonderheden en verlangd loon ten kantore. EEN WERKSTER gevraagd. Molenvaart 95, An na Paulowna, Gevraagd, ongeveer 1 Maart FLINK DAGMEISJE NIESTADT, Schagen. Gevraagd: Een FLINKE DIENSTBODE, voor dag en n. bij A. v. SPLUN- TERFrancis, Meervlietstr. 92 Velsen. Voor direct gevraagd een FLINKE DIENSTBODE, voor dag en nacht) P. BLAAU- BOER .Barsingenveg, Wierin genvaard. Verloren: Een LEEREN HANDSCHOEN, in Burg. Lovinksti'. Terug te bezorgen bij L. BORST, Ko ningsweg, Breezand.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3