Bistribiitiiiiiiiiws ABDIJSIROOP Nieuwe bonnen Politie'elding door Vrederechter gehekeld NACHT-HOEST zai ophouden DE VOEDSELPOSITIE VAN GRIEKENLAND Geldige bonnen voor voedingsmiddelen un. van de LaüdiQsien uii de Pmtë-#e&diie! In iedere fomilie is zoo'n haantje de voorste. Bij de Persil-familie is het Ata. Waar dat joch overal bij is en wat die allemaal kan 't Is ongelooflijk ge woon. Hij helpt bij de voaf, hij schuurt de pannen, hij verzorgt het houtwerk, hij polijst aluminium, hijol het is te veel om op te noemen. Alles doet Ato. Geen wonder dan ook, dat dit hcndige joch het troetelkind is van iedere huisvrouw. Vooral daar Ata nog overal te vinden is. NederlandtcKie Persit-Mo\jri'chijppij N^&tësterdo'm FobHeVên fe Juiptiooj bij (Jfrethi. Voor de volgende week zijn voor bet koopen van de gebruikelijke rantsoenen brood, vl e e s c h en aardappelen aangewezen de bonnen 10 van de daarvoor be stemde kaarten. Voorts is in de vierwceksche pe riode van 22 Febr. tot aZterdag 21 Maart verkrijgbaar gesteld: 1 kilo suiker, op bon 213 van de bon kaart „algemeen", 250 graf kof- fic-surrogaat op bon 214, 50.0 gram jam op bon 215, 100 gram kaas op elk van de bonnen 216, 217, 218 en 219 en 220, één rantsoen bloem, brood of gebak op elk van de bonnen 221, 222, 223 en. 224, 250 gram peulvruchten od bon 223, 250 gram gort op bon 226 en 100 gram vermicelli of m a i z e n a op bon 227, terwijl 50 gram cacao beschikbaar wordt gesteld op de bonnen 10C en D re serve, 250 gram r ij s t op elk der bonnen 11D en 12D reserve en ten slotte 31/» liter melk op elk der bonnen 10A, 11A, 12A en 13A van de melkkaart I en 1%, liter melk op elk der bonnen 10B, 11B, 12B en 13B dezer melkkaart. BONKAARTEN IN PLAATS VAN BONBOEKJES. Naar wij vernemen zullen met in gang van Maart a.s. ter vervanging van de bestaande bonboekjes voor voedingsmiddelen voortaan bon kaarten worden uitgereikt, die voor een periode van vier weken vol doende bonnen bevatten. Zooveel mogelijk levensmiddelen zullen op deze kaarten, die in eenige strooken van verschillende kleur zijn ver deeld, verband houdend met de soort bonnen, verkrijgbaar worden gesteld, waarbij rekening is gehou den met tegen de bonboekjes in de practijk gebleken bezwaren. Op deze kaarten staat aangegeven wanneer de volgende kaart moet worden afgehaald, zoodat iedere belanghebbende te allen tijde kan zien op welken dag hij aan de beurt is. Hoewel de bonboekjes voor drie maanden voldoende bonnen inhiel den, moest men zich tot nu toe ge middeld toch dertien maal per jaar een gang naar het distributielokaal getroosten, omdat die bonboekjes sle'chts voor een deel van de ge distribueerde levensmiddelen gol den cn de bonnen voor de overige tusschentijds moesten worden afge haald. Hierin wordt thans een ze kere regelmaat gebracht. De geldigheidsduur van de bon nen als zoodanig wordt door het nieuwe bonkaartenstelsel niet be- invloed. De plaatselijke distributiedien sten zullen de tijdstippen van eer ste afhaling bekendmaken. YOGHURT OP DEN BON. Met ingang van 22 Febr. a.s. kan yoghurt welke is bereid uit gestandaardiseerde melk (z.g. melk-yoghurt) uitslui tend tegen afgifte van de geldigver- klaarde bonnen der melkkaarten of de ter verkrijging van melk bestem de rantsoenbonnen gekocht wor- dcn. Gedurende het tijdvak van 22 Febr. tot 21 Maart geven de voor genoemde periode aangewezen bon nen van de „DM" en „DT" molk kaarten recht op het koopen van een hoeveelheid yoghurt, welke is bereid uit 3Y2 liter gestandariseer- de melk. De distributie van yoghurt geschiedt geheel als voor melk ge bruikelijk is. De uit taptemelk bereide yoghurt valt buiten de distributie en is dus zonder bon verkrijgbaar. Hou op met dat gepraat. Toon meegevoel metterdaad. Giro 5553 WINTERHULP NEDERLAND. In den middag van den 13en Febr. van het vorig jaar, werd een wacht meester van de W.A. bij een con flict tusschen het vendel Peter Ton. waarin hij zich bevond, en eenige agenten van politie, te 's-Graven- hage door een revolverschot getrof fen. De 26-jarige ex-agent had zich deswege voor het Vredegerechtshof te verantwoorden ter zake van po ging tot doodslag, subsidiair poging tot zware mishandeling. Bij de behandeling van deze zaak heeft de fungoerend procureur-ge neraal bij dit Hof veroordeeling van den agent tot 14 dagen hechtenis gevraagd. Het Vredegerechtshof heeft con form dezen eisch arrest gewezen en den verdachte een heehtenisstraf van veertien dagen opgelegd. Het Hof geeft zich rekenschap van het onloochenbare feit, dat zich zij het ook onder bijzondere omstandigheden in Nederland oen revolutie in nationaal-socialis- tischen zin voltrekt, hetgeen met zich medebrengt de erkenning van de noodzakelijkheid dat veelal an dere maatstaven moeten worden aangelegd dan in normale omstan digheden gebruikelijk en geboden zijn, waar het geldt de beoordeeling van gedragingen van den kant van hen, die zich voor de doorwerking van den revolutionnairen geest heb ben ingezet. Bij een revolutie ook zooals deze zich onder de huidige omstandigheden in Nederland vol trekt kunnen nu eenmaal de be ginselen van orde en geleidelijk heid niet steeds in dezelfde mate als voorheen in acht worden geno men. Dit is bepaaldelijk ook het geval wanneer de revolutionnaire spanning zich in zoodanige feite lijkheden openbaart, die in normale tijdsomstandigheden als ordever storing zouden moeten worden aan gemerkt, waartegenover dan een dienovereenkomstig optreden van de met de handhaving der orde be laste openbare organen gerecht vaardigd zou zijn geweest. Feitelijke botsingen als hier be doeld kunnen echter naar het oor- deel van het Hof in de huidige om standigheden niet zonder meer als ordeverstoringen worden be schouwd en een ingrijpen daarbij van de zijde der politie acht het Hof hier slochts in beperkte mate gerechtvaardigd. Bij de bepaling van de strafmaat heeft het Hof overwogen, dat ver dachte verklaard heeft dien dag van zijn meerderen uitdrukkelijk de opdracht te hebben gekregen volksoploopen en ongeregeldheden tegen te gaan, aan welke opdracht hij gemeend heeft te moeten vol doen door zoo mogelijk nog krach tiger op te treden dan anders. Uit de verklaring van verdachte is het Hof gebleken, dat de lei dende politie-instanties, die voor deze opdracht verantwoordelijk zijn, daarbij niet of althans onvol doende op de gewijzigde omstan digheden hebben gewezen, welke het aanleggen van andere beoor deel ingsmaats ta ven vorderen. Dit ware toch naar 's Hofs mee ning de plicht der politieleiding geweest, die zich er van had te over tuigen, dat op plaatsen, waar onge regeldheden als de onderhavige te duchten waren, slechts agenten met voldoend begrip voor de nieuwe ver houdingen optreden. Al ontheft het nalaten daarvan verdachte niet ge heel van zijn eigen verantwoorde lijkheid, heeft het Hof toch termen aanwezig geacht, ten aanzien van verdachte met een ernstige waar schuwing te kunnen volstaan, het geen het tot uitdrukking heeft ge bracht in de oplegging van een in verhouding tot de zwaarte van het gepleegde misdrijf lichte straf. Die als het vastzittend slQm oorzaak van de hoest- prikkelingen regelmatig loskomt. Neem daarvoor de beroemde snel slijm- oplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER's mummmmnmmmm Leuvens der Britsche propaganda GEEN KLANTENBINDING MEER VOOR BRUINKOOLBRIKETTEN. Het voorschrift, dat de verbrui kers van brandstoffen uitsluitend mogen betrekken van den leveran cier, bij wien zij als klant zijn in geschreven, is met ingang van he den niet meer van toepassing op bruinkoolbriketten. Evenals turf mogen bruinkoolbri ketten dus thans eveneens van een anderen handelaar dan van den- gene, wiens kolennummer op de distributiekaart, identiteitskaart of inschrijfkaart is vermeld, worden 1 betrokken. Niet de asmogendheden, doch de vroegere vrienden van Griekenland, Engeland en de emigrantenregeering laten het volk in den steek. ATHENE, 19 Febr. (A.N.P.) De Grieksche minister-president heeft voor een vergadering van arbeiders te Athene een rede gehouden. Daar in zeide hij o.a.: De strijd, die wij thans voeren is een heilige strijd om onze generatie van den hongerdood te redden. Velen beweren, dat de bezet tingsautoriteiten zich daarom niet bekommeren, doch dat is een vergissing. Zij hebben steeds volledig begrip en grootc belangstelling voor het Griek- sche volk getoond. De moeilijk heden zijn bijna onoverkome lijk, eeperzijds door de blokka de, anderzijds door het gebrek aan transportmiddelen. De regeering heeft zich sedert den herfst enorme inspanningen getroost en niet opgehouden zich moeite te geven. Daarbij komt, dat zij zich ook voortdurend tot de an dere zijde heeft gewend, opdat het graan uit Australië zou worden ge zonden. De bezettingsautoriteiten heb ben grootmoedig toegestemd in de levering van het graan uit Alexan- drië en toegestaan, dat stoomsche pen naar Alexandrie zouden gaan om het te halen. De Engelsche re- geering en de Grieken te Londen hebben dit voorstel van de hand gewezen. Tsoedoeros sprak voor de radio, maar hij maakte met geen woord melding van dit vitale pro bleem van onze ravitailleering Daarmede heeft hij ondubbelzinnig en duidelijk bewezen, dat het hem weinig kan schelen of het Griek- sche volk sterft of nietl Gemeene lengen „De bewering, dat Duitschland en Italië aan de voedselvoorziening van Griekenland eenigerlei moei lijkheden in den weg leggen, is een gemeene leugen", zoo constateert de Deutsche diplomatisch-politi- sche korrespondenz, ten aanzien van de bewering van den Britschen minisier voor blokkade, Dalton, in het Lagerhuis, dat Groot-Brittan- nië ondanks herhaalde slappen van het internationale Roode Kruis nog geen vrijgeleide van Duitschland en Italië voor de zendingen levens middelen naar Griekenland zou ontvangen hebben. Aangezien de vroegere Grieksche regeering geen enkele voorzorgs maatregel genomen had om de voedselvoorziening des lands door bevoorrading eenigermate te garan deeren, en aangezien de Britsche troepen op hun aftocht, waar zij maar konden, de aanwezige graan- opslagplaatsen vernield hebben, werd van de zijde der Duitsche en Italiaansche regeering hoewel zij daartoe volkenrechtelijk in geen enkel opzicht verplicht waren niets nagelaten, om de verzorging van de Grieksche bevolking zooveel mogelijk te verlichten. Niet alleen werden levensmidde len uit eigen voorraden verstrekt, neen, ook in ander opzicht waren zij volkomen bereid om zendingen levensmiddelen, welke van buiten af werden aangevoerd, met alle vereischte waarborgen terstond aan den Griekschen verbruiker te laten toekomen. Het waren Engeland, en de aan Engeland hoorige Grieksche emi grantenregeering, die verhinderde, dat de in Turkije aanwezige Grieksche scheepsruimte voor het vervoer der levensmiddelen naar het vaderland gebruikt werd. Wanneer men zich deze toestand goed realiseert, kan men het vol komen eens zijn met de Diplo, die tot de conclusie komt, dat het En gelsche spel met het lijden van andere volkeren wordt voortgezet en beloften van hulpverleening weer niet anders zijn gebleken dan propagandafrasen. Na Nederland en België Frankrijk, na Frankrijk Joegoslavië en Griekenland, na Griekenland straks Nederlandsch Indië Veel beloven en weinig geven, doet de zot in vreugde le ven. Hoe lang nog? Water,., voor Fl. 17.50 per liter i Door rechercheurs werd in Den Haag een vrachtauto aan gehouden. Bij controle bleek een 6-tal groote vaten daarin aanwezig en daar de recherche ter oore was gekomen dat de bestuurder kort geleden 800 li ter slaolie te koop had aange boden k i 17.50 per liter, onder zocht zij de vaten eens nader. Dit onderzoek toonde aan, dat de vaten slechts water be vatten. In drie ervan was ech ter een vernuftig systeem aan gebracht waardoor met behulp van een trechtertje dat echte slaolie bevatte, de eventueel e kooper, die een monster wilde trekken, ook inderdaad slaolie te zien kreeg. De bestuurder is in bewaring gesteld. RUIM BAAN VOOR POLITIE De Duitsche politie in het bezette Nederlandsche gebied deelt mede: politiesignaal. In bepaalde gevallen is het nood zakelijk, dat de politie zoo snel mogelijk door de straten rijdt. Dei- gelijke gevallen doen zich vooral voor, indien ergens een algemeen gevaar moet worden afgewend. Een snel vooruitkomen tijdens druk verkeer is slechts mogelijk, indien alle overige weggebruikers in der gelijke gevallen afstand doen van hun persoonlijke voorrechten en den rijweg onmiddellijk voor een ongehinderd snel passeeren van de politie vrijlaten. De verplichting daartoe is vastgelegd in de veror dening voor het verkeer op den weg voor het bezette Nederland sche gebied van 8 October 1941. In deze wettelijke bepaling, wordt duidelijk gezegd, dat ieder wegge bruiker reeds bij de nadering van een politievoertuig, dat zich in het hovengenoemde geval door een bijzonder signaal kenbaar maakt, onmiddellijk door sterk naar rechts uitwijken en stoppen tot het politie voertuig voorbij is, den rijweg moet vrijmaken. Het geluidsignaal dat gegeven wordt bestaat uit een op eenvolging van enkele tonen, die zoo luid zijn, dat zij door een ieder gehoord moeten worden. Er zij op gewezen, dat degene, die bij het klinken van het signaal niet on middellijk den rijweg heeft vrijge maakt, indien hij daardoor een on geluk krijgt, od geen schadevergoe ding kan rekenen en bovendien nog wegens overtreding van de bestaande verkeers verordening wordt gestraft. Italiaansch Weermachtbericht Slecht weer belemmert ope raties. ROME, 20 Febr. (Stefani). Het 629e weermachtbericht luidt: Aan het front van Cyrenaica geen be langrijke gebeurtenissen. Het bui tengewoon slechte weer, dat in het Middellandsche zeegebied heerscht heeft de activiteit in de lucht nog verminderd. Gemotoriseerde mid delen van den vijand, die zich over den „Via Balbia" bewogen, werden doeltreffend door Duitsche bom menwerpers aangevallen. Levensmiddelen voor Griekenland Hulpschip nadert ANKARA, 20 Febr. (DNB). Minister-president Saydam heeft gisteren den afgevaardigde van 't internationale Roode Kruis, Juna, ontvangen. Het hulpschip voor Griekenland, de „Dumlupinar" heeft order ge kregen, bij haar terugkeer naar Turkije duizend Grieksche kinde ren mee te nemen. Het schip zal in verband hiermede dokters, ver pleegsters, alsmede bedden meene men. Het hulpschip zal Zaterdag voor zijn eerste reis vertrekken. De lading, in totaal 2000 ton, bestaat uit boonen, eieren, visch, aardappe len en vijgen. De wereld in weinig woorden Weer kermis in Groningen De kermisgids, het officieele or gaan van den Nederlandschen Ker- misvakbond, deelt mede, dat de elf- daagsche kermis te Groningen dit jaar weer zal doorgaan. Uit de toe voeging, dat de standplaatsen spe ciaal aan inwoners van Groningen verpacht zullen worden, mag men afleiden, dat deze kermis ongeveer gelijk zal zijn aan die, welke het vorige jaar in Augustus op de Os- semarkt werd gehouden. Mevr. Roosevelt wordt critiek te erg. Volgens een Associated Pressbericht heeft mevrouw Roose velt haar functie als vice-voorzit- ster van het bureau voor de verde diging der burgerbevolking neerge legd. In haar ontslagaanvrage heeft mevrouw Roosevelt geantwoord op de critiek, welke is uitgeoefend op haar functie bij genoemd bureau. Zij verklaarde, dat zij niet wensch- te, dat de critiek op het bureau voor de verdediging der burgerbe volking zou aanhouden. Verklaring over Britsch-Indië te wachten. De Britsche minister voor Indië, Amery, heeft in het La gerhuis medegedeeld, dat de regee ring geen nieuwe verklaring over den politieken toestand in Britsch- Indië kan afleggen. Kruideninzameling in Duitsch land. De A.N.P.-correspondent schrijft: Volgens opgave van den rijksapothekersleider zijn bij de in zamelingsactie van het afgeloopen jaar in totaal 12 a 14 millioen kg. geneeskrachtige kruiden verza meld, die ongeveer twee millioen kg. drogerijen opleverden. Aan de ze actie hebben vooral de school gaande jeugd onder leiding van het onderwijzend personeel en ook de ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 22 Febr. t.m. 28 Febr. 1942. 10A brood 10B brood 10A vleesch 10B vleesch 10A aardap. 10B aardap. 4 rants brood of Yz rantsoen gebak 1 rantsoen vleesch ol 14 rantsoen 1 vl.waren 13Z Kg. aardappeler A Kg. aardappeler 22 Febr. t.m. 21 Mrt 1942. 213 algem. IOC, 10 D reserve 214 algem. 215 algem. 221 t.m. 224 algemeen 11 D, 12 D reserve 225 algem. 226 algem. 227 algem. 216 t.m. 220 algemeen 10A t.m. 13.A melk I 10B t.m. 13B melk I 1 Kg. suiker 50 gram cacao 250 gram koffiesurr. >00 gram jam 1 rantsoen bloem. brd. of gebak rijst peulvruchte gort vermicelli of maizena 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram kaas 31/2 liter melk I 134 liter melk 19 Febr. t.m. 27 Febr. 1942 09 boter 09 vet A rants boter of rundvet A rants boter of margarine Beschikbaar per rersoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20 jaar vol was- senen een heid in tijdvak van één week 9 18 22 18 rants. l'/4 21/: 2'/2 2'/2 rants. l3/4 3'/2 '/2 5'/4 3'/2 kg kg in tijdvak van vier weken 1 1 1 1 kg 50 250 500 50 250 500 250 500 250 500 gram gram gram 4 4 4 4 rants 500 250 250 250 250 250 250 25G 250 "ram gram gram 100 100 100 100 gram 500 500 500 5 00 gram 28 14 - - liter - 7 7 liter in tijdvak van 9 dagen rants. rantf GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 15 netroleum 26 petroleum 07 KF brandst.1) 05 tui 07 HK brandst. 13 en 17 H.K Brandst 08 HK brandst 2 12 t.m 20 CV brandst 23 tm 28 CV brandst le tm 8e per. brandst. 08 KF brandst.1) 211 algemeen G zeep G toiletzeep L textiel (mannen' geeft recht op 't koo- pen van 2 L. petro leura 1 eenheid brandst. 2 eenh. brandst. 1 1 rantsoen J zeep 1 75 gr toi letzeep 80% 50 gram scheerzeep 28 Dec. 1941 4 Jan. 1942 1 Feb. 1942 1 Feb. '42 1 Feb. '42 1 Jan. 1942 31 Mrt. 31 Mrt. 30 Apr. 30 Apr. 30 Apr. 30 Apr. 30 Apr. 30 Apr. 30 Apr. 30 Apr. 1942 1942 1942 1942 1942 1942 1942 1942 1942 1942 28 Feb. '42 28 Feb. '42 30 Apr. 1942 1) Hierop 21 Hierop geen anthraciet verkrijgbaar uitsluitend turf verkrijgbaar OPMERKINGEN: De volgende bonnen zijn binnenkort niet meer geldig: Na Zaterdag 21 Februari: 09 Brood, Vleesch, 08 Aardappelen, 193, 195. 197 t.m. 203. 209, 210, 212 Algemeen - 04 tm. 07 Reserve. 06 tm. 09 Melk. De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd: tm. Zaterdag 28 Februari: 09 Aardappelen, 204 Lm. 208 Alftemeen (Kaas). 08 Boter en Vet De levensmiddelen, welker geldigheidsduur op Zondag aanvangt, mogen reeds worden gebruikt op Zaterdag daaraan voorafgaande, met uitzondering van den bon voor vleesch en vleeschwaren. Hitlerjeugd deelgenomen. Buiten dien ging de normale kruidenwin ning door beroepszoekers en in speciale kruidentuinen eveneens voort. Stijgend Duitsch geboortecijfer. Ook in den oorlog heeft zich de stijgende lijn van het Duitsche ge boortecijfer voortgezet naar het Duitsche bureau voor statistiek me dedeelt. In 1939 zijn in het Groot- Duitsche Rijk (met Dantzig zonder de nieuwe Oostelijke gebieden en het protectoraat) omstreeks 1,64 millioen kinderen levend geboren. De abnormale jaren na den oorlog 1920 en 1921 niet meegerekend, is voor het eerst sedert 1914 het ge boortecijfer per 1000 inwoners tot boven de 20 gestegen. Canada meldt verlies van korvet. De Canadeesche regeering heeft medegedeeld, dat het korvet Spi- kenard door vijandelijke actie ver loren is gegaan. Het schip deed convooidienst. Van de 60 opvaren den zijn er 57 omgekomen. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 22 FEBRUARI. Hilversum I. 413.5 m. 8.00 Gramofoonmuzlek. 8.15 De zin van het boerzUn. 8.30 Oramofoonrauziek. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.15 Voor de Jeugd. 9.45 Oramofoonmuziek. 10.00 Gewijde muziek (gr. pl.). 10.30 Kerkdienst. 12.00 Gramofoonmuzlek. 12.15 Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Om- roepharmonle-orkest en gramofoonmuzlek. 15.00 Opera „Faust". 17.00 Zondagmiddag cabaret. 17.45 B.N.O.: Sportuitslagen en mili tair weekoverzicht. 18.00 Gramofoonmuzlek. 18.15 Sport van den dag. 18.45 Orgelconcert. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Cabaretprogramma (opn.). Ca 20.05 Oramofoonmuziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Operette „Der Graf von Luxemburg" (opn.). 21.30 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O. Nleuwsbeclchten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 23.2524.00 Dansmuziek (gr. pl.). Hilversum II. 301.5 m. 8.00 Gramofoonmuzlek. 9.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 9.15 Oramofoonmuziek. 10.15 Zon dagmorgen zonder zorgen. 11.30 Gevraagde platen. 12.00 Voordracht. 12.15 Nederlandsch Kamerkoor met orkest (opn.). 12.45 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 13.00 Gramofoonmuzlek. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Slbbekunde: Wie en wat waren onze voorouders. 13.20 Otto Hendriks en zjjn orkest. 14.00 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Omroepsymphonle- orkest en solist. 15.00 Causerie „Ons oude stedeschoon". 16.15 Omroepsymphonie-orkest. Ca. 15.55 Gramofoonmuzlek. 10.00 „Op den steiger" door Prof. Dr. T. Goedewaagen. 10.15 Clavecimbelvoordracht. 17.00 Duitsche taal cursus. 17.25 Gramofoonmuzlek. 1130 Decla- matie. 17.45 „Aan weerszijden van'de Karpa- then", Roemeensch-Hongaarsch programma. 18.30 Onze Nederlandsche taalclub. 19.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.20 Sclirammel- kwartet en soliste. 19.45 De Spiegel van de week. 20.00 Gramofoonmuzlek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Amusementsorkest (opn.). 30.45 Gramofoon muzlek. 21.00 De Ramblers (opn.). 21.30 Gramofoonmuzlek. 21.45 B N O Nieuwsbe richten. 22.00 B.N.O.r Toelichting op het weermachtsberlcht. 22.10—22.15 Gramofoon muzlek. MAANDAG 28 FEBRUARI, Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Oramofoonmuziek. 7.46 Ochtendgym nastiek. 7.65 Gramofoonmuzlek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B:N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuzlek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gerard Lebon en zUn orkest. 12.00 Cello mét planobegeleiding en gramofoonmuzlek. 12.40 Almanak. 12.45 B.NO.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Practlsche wen ken aan boer en tuinder. 13.15 Zang, viool, cello, piano en gramofoonmuzlek. 14.00 Willy Eberle en zijn orkest. 14.45 Oramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Oramofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 18.20 Hobo met planobege leiding. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Orgel en zang. 18.00 Landmans Lust. 18.30 De Ramblers. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Haarlemsche Orkestvereenlging, soliste en gramofoonmuzlek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Rococo-octet. 22.30— 24.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 m. 7.158.45 Zie programma Hilversum X. 8.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgelconcert. 10.40 Uit oude sagen: Dapper heid 10.50 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 11.30 Reportage. 11.40 Pianovoordracht. 12.00 Ensemble Joan Lancé. 12.45 B.N O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Amusementsorkest, solist en gramo foonmuzlek. 14.00 Trioconcert. 14.35 Oramo foonmuziek. 15.00 Sylvestre Trio. 15.45 Luister- flits 16.00 Otto Hendriks en zijn orkest en het Roemeensch orkest Gregor Serban. 17.15 I.N.O.: Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17,30 Zang en piano. 18.00 Het Groote Omroeporkest en solisten. 18.40 Horst Wessels sterfdag, een woord ter gedachtenis. 19.00 B.N.O.Friesch praatje. 19.10 B.N.O.Nieuws berichten. 19.20 Planosoli en gramofoonmuz. 19.45 Politiek weekpraatje. 20.00 De Melodis- ten en solist. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.00 De Roman- cers en soliste (opn.). 21.46 B.N.O.: Nieuws berichten. 22,00 Gedeelten uit een Bachcan- tate (gr. pl.). 32.10—22.15 Avondwljdlng. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schapen. - Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker. Buiten- en Bin nenland, Schaden - Fred. Groot, Schapen, Alp. reportape, Streeknieuws en Kunst - A. C. van Kampen, Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2