^akkertje Gossel'n wint van Scherens De lacht rooms van IfllTIU UIT DE WERELD VAN DEN ARBEID De wedijver der Duitsche bedrijven Strijd en Overwinning RADIOPROGRAMMA Het eerste bedrijfsappèl in Noord-Holland NIET MET DEN KNOET (Vervolg van pag. 1.) v Het was niet de schuld van den arbeider van welke richting ook, omdat die in zijn hart socialist was, doch de schuld der geweten- looze elementen, die steed» den goedgeloovigen arbeider voor zijn belangen wist te winnen en hen uitbuitte. Practisch had de Neder- landsche arbeider niets te vertel len. Na de Meidagen. In groote trekken ging spr. de geschiedenis na de Meidagen na. Eerst leek het of Duitschers en Ne derlanders zouden zich gemakke lijk verbroederen, later staken sa boteurs en lasteraars de koppen weer op en het eenige verdedigings middel in het belang der arbeiders was opheffing der Duitsch-vijandi- ge politieke partijen en ontbinding der vakvereenigingen. Slechts het N.V.V. bleef en wordt omgebouwd, als voorbereiding tot het arbeids front, dat werkgevers en werkne mers zal omvatten. Spr. was van oordeel dat het be grip geven en nemen in den ar beid vaag is, wanneer iemand iets in den winkel koopt is hij immers ook-, werkgever". Daarom wijst spr. den klassestrijd af, en wil den ar- beidsvrede, in het belang der ge meenschap, dus ook in het belang .van zijn leden. Het klinkt alles schoon, maar wanneer de Nedërlandsche arbei der zekerheid vraagt, roept spr. hen toe: men moet vertrouwen hebben, ziet naar wat in Duitschland is ge schied, ziet welke sociale verbete ringen er na 10 Mei in vollen oor logstijd, in Nederland tot stand zijn gekomen, ziet wat er in het eigen bedrijf gebeurt! Duitschland had niets te beloven, het bezat niets, men heeft zich in blind vertrou wen aan den Führer overgegeven en is niet bedrogen uitgekomen. Niet met den knoet! Dacht u, dat 29 millioen men- schen van het Arbeidsfront hiertoe met den knoet waren gedwongen, besloot spr. Wij Duitschers kunnen goed organiseeren, zegt men. Inder daad, maar de ziel kunnen wij niet organiseeren, maar die bezit de Duitsche leiding, de ziel van het volk! Ook voor Nederland géldt het: pakt aan, voor den Nederlandschen arbeider. Hebt vertrouwen, dan zal ook de zon van het socialisme over uw beproefde land schijnen! Hot eerste van een reeks. De heer Funkler, leider van het N.V.V. in Noordholland, deelde me de dat dit appèl het eerste was van een reeks bij de belangrijkste be drijven in Noordholland. De direc ties, die niet mee willen werken zijn, aldus spr. degenen, die vroe ger de arbeiders uitbuitten en thans behooren tot de groep die zoo goed zegevierend terug trekt. Uitvoerig zette spr. de organisatie in het oude en het nieuwe N.V.V. uiteen en stelde den arbeiders de vraag waar zij meer van hebben te verwachten, van een Duitsche of een Engelsche overwinning Spr was er van overtuigd, dat indien Voelt Ge éen kou opkomen, laat dan de AKKERTJES hun werk doen. Geen koorts, geen griep, mits de AKKER TJES bij 't eerste griepe- frige gevoel te hulp komen. "AKKERTJES" zijn echte griepverdrjjvers en zyn tegelijk echte pijnstillers. De Nederlandsche Pijnstiller Engeland wint, de arbeiders weer spoedig tot een willooze massa zul len degradeeren, vooral wanneer Engeland zijn duivelsplan Europa aan Stalin uit te leveren, kan vol voeren. Wanneer Duitschland wint, en dat zèl winnen, is de bedrijfs leiding niet alleen meer ver antwoording schuldig aan den geldzak van den aandeelhou der, doch heeft voor het wel zijn te waken van eiken arbei der in het bedrijf als behooren- de aan de volksgemeenschap. In weinig Nederlandsche bedrij ven heeft men daar nog benul van, ook de arbeiders zelf vaak niet. Leiding en arbeiders hebben beide plichten en moeten naar elkaar toe werken. Spr. wekte de arbeiders op geen minachting te toonen voor de Nederlanders, die aan het Oostfront meevechten. Zij. aldus besloot de heer Funkler, vechten ook voor uw vrouw en uw kinderen! Licht - lucht - hygiëne. WHe, zooals uw verslaggever, de toestand in dit bedrijf heeft ge kend, zooals die een jaar of vijftien geleden was, staat versteld over de enorme verandering en verbe tering, in den tijd van 'n jaar tot stand gebracht. De bedrijfsruimten zijn licht, versche lucht circuleert regelmatig, in afwachting van hee- telucht-verwarming branden vele groote open kachels. De sanitaire inrichting zou voor een eerste rangshotel als model kunnen die nen, de verband- en onderzoeklo- kaliteiten van den eigen medischen dienst van het bedrijf zijn boven alle lof verheven. Alle bedrijfs ruimten zullen weldra in directe verbinding staan met schuilkelders Tegen zeer matigen prijs worden uit de groote hygiënisch ingerichte model-keukens bonlooze warme maaltijden als bijvoeding verstrekt Van groot belang is, dat in de moderne Duitsche bedrijven, meer dan over het algemeen in Nederland, gelet wordt op de ontwikkeling van den jongen arbeider. Deze dient op 22-ja- rigen leeftijd een dusdanig loon te verdienen, dat hij een gezin kan vormen. Een tweede voorname factor is, dat de on geschoolde arbeider in zoo kort mogelijk tijdsbestek geschoold wordt tot routine-arbeider en zoo mogelijk tot vakman. In dit bedrijf krijgt ieder zijn kans en., de arbeiders hebben over het algemeen deze kans niet onbenut voorbij laten gaan. Was het hun, naar Nederland schen aard, eerst onwennig zich in een ander haam pas te moeten voelen, men heeft thans ingezien, dat arbeiden niet alleen beteekent Vrijdags zijn arbeidsuren op te tellen en zijn loon te beuren, do ch dat arbeiden moet zijn meebouwen en ieder arbeider, in welke rang ook geplaatst, zijn eer volle taak dn het groote geheel heeft! Winterhanden PUROL Wintervoeten Tr_. Doos 30 cent. Winterteenen Bij Apoth. en Drogist Zweminrichtingen hebben vergunning Bestaande inrichtingen moe ten binnen zes maanden aan vragen. 's-GRAVENHAGE, 23 Febr. De secr.-gen. van het Dep. van Sociale Zaken heeft bij uitvoeringsbesluit een reeks van voorschriften gege ven ten aanzien van openbare zweminrichtingen, onverschillig of zij voor het publiek in het alge meen dan wel alleen voor leden van vereenigingen toegankelijk zijn. Krachtens dit besluit, dat on middellijk in werking treedt, is de oprichting of voor het gebruik open stellen van een zweminrich ting voortaan slechts toegelaten na verkregen vergunning. Deze moet, wanneer het een niet-gemeentelijke instelling betreft, bij den burge meester worden aangevraagd. Ock gemeenten dienen zich in het bezit eener vergunning te stellen, waar voor de commissaris hunner pro vincie het aangewezen orgaan is. De thans reeds bestaande zwem inrichtingen mogen, in afwachting van de door hen aan te vragen vergunning, nog gedurende ten hoogste zes maanden hun bedrijf zonder vergunning voortzetten. Aan een vergunning kunnen, in het belang van den hygiënischen toestand van de zweminrichting en ter wille van de veiligheid bij het zwemmen voorwaarden worden ver bonden. Ook kan de vergunning op ieder tijdstip worden ingetrokken. Een vergunning wordt eerst ver leend nadat de pharmaceutische inspecteur der Volksgezondheid advies heeft uitgebracht over het oprichtingsplan, of, wanneer het een reeds bestaande inrichting be treft, over den toestand, waarin deze zich bevindt. Indien de hygiënische toestand van een zweminrichting te wen- schen overlaat, kan de burgemees ter of 't toezicht houdende hoogere orgaan, het treffen van een of meer maatregelen ovorschrijven. Eeninrichting kan door het be voegde gezag voor bepaalden of onbepaalden tijd worden gesloten, indien de pharmaceutische inspec teur der Volksgezondheid verklaart dat dit, in het belang van den hy giënischen toestand in de inrich ting, dan wel ter wille van de veiligheid bij het zwemmen, wen- schelijk is. Aanmeldingsplicht voor werkloozen 's-GRAVENHAGE, 23 Febr. Het verordeningenblad bevat een be sluit van de secr.-gen. van de Dep. van Soc. Zaken en van Justitie be treffende den aanmeldingsplicht van werkloozen. Ingevolge dit besluit moeten mannen en ongehuwde vrou wen van Nederlandsche natio naliteit of zonder nationaliteit, in den leeftijd van ten minste achttien en ten hoogste veertig jaar, die hun woonplaats of ge woon verblijf in Nederland heb ben en die niet of niet volledig in staat zijn uit eigen middelen in hun levensonderhoud te voor zien, zich bij het bevoegde ge westelijke arbeidsbnreau ter in schrijving als werkzoekende aanmelden. Niet tot aanmelding verplicht is hij, die: In een dienstbetrekking staat,, ten zij het een werk van slechts korten duur of geringen omvang betreft; wegens wetenschappelijke of vak studie niet of niet volledig in staat is in zijn levensonderhoud te voor zien, tenzij hij (zij) den leeftijd van 24 jaar heeft bereikt; wegens geestelijke of lichamelij ke gebreken niet of niet voleldig in staat is in zijn levensonderhoud te voorzien. De aanmelding moet geschie den: indien hij, die tot aanmelding ge houden is, op den dag van het in werking treden van dit besluit niet in dienstbetrekking staat, bin nen veertien dagen na dit tijdstip, In andere gevallen binnen 48 uur nadat de dienstbetrekking een ein de heeft genomen, tenzij de aan vaarding van een nieuwe dienstbe trekking onmiddellijk daarop volgt. Hij, die een voorgeschreven aan gifte niet tijdig, onvolledig, onjuist of in het geheel niet doet, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste drie maanden of met geld boete van ten hoogste drie duizend gulden. TEMPLE AARTSBISSCHOP VAN CANTERBURRY. ■STOCKHOLM, 23 Febr. (A.N.P.) Officieel is te Londen bekend ge maakt, dat dr. William Temple i& benoemd tot aartsbisschop van Canterbury. Ten aanzien van den nieuwen aartsbisschop van Canterbury schrijft de Daily Herald, volgens den Britschcn berichtendienst, dat de nieuwe primaat een christelijke revolutionnair is, die niet geaar zeld heeft om zijn sympathie te betuigen met de arbeidersbeweging. Italiaansch Weermachtbericht P ATROUILLEG E VEC HTEN BIJ MEKILL ROME, 23 Febr. Het Italiaan- sche weermaohtbericht luidt als volgt: Patrouillegeveohten in de omge ving van Mekili. Een onzer formaties jachtvlieg tuigen onder bevel van kapitein Dante Ocarso heeft een stoutmoe- digen aanval gedaan op de startba nen van het vliegveld Acroma in Oost-Cyrenaicar, waar 15 toestellen stonden. Tijdens verscheidene aan vallen met machinegeweren wer den alle machines vernield, barak ken en auto's in brand geschoten en troepen getroffen en op de vlucht gedreven. Onze vliegtuigen keerden alle terug. Duitsche vliégtuigen hebben in den strijd drie toestellen neerge schoten en een vierde op den grond vernield. Twee vijandelijke koop vaarders, een groot en een midden slag, werden in het Oostelijk deel der Middellandsche Zee gebombar deerd en in den grond geboord. Doe len op Malta werden herhaaldelijk intensief gebombardeerd door krachtige formaties der Duitsche luchtmacht, die bovendien op den grond zes Engelsche toestellen in brand schoten. WXeltenmn Pisterecord door Scherens verbeterd. BRUSSEL, 23 Febr. De groote verrassing van den wedstrijd te Brussel was, dat Scherens in snel heid verslagen werd door Gosselin Scherens had de eerste match on weerstaanbaar gewonnen. De twee de kwam echter aan Gosselin, die uit tweede positie verrassend weg liep, een ronde voor de finish. In de beslissing ging Gosselin naar voren. Een ronde voor het einde liep Scherens uit, dooh Gosselin viel hem kranig aan en ging hem bij het begin der laatste 200 meter onweerstaanbaar voorbij, waarop Scherens het nuttelooze van den strijd inzag en niet meer aanviel. In een anderen wedstrijd verbeter de Scherens het pisterecord in 13 min. 2 sec., Gosselin bereikte 13 min. en 4 sec. Wedstrijden te Gent Prachtig werk van Schnlte. GENT, 23 Febr. De lange on derbreking van de voetbalcompeti tie en ook van een wielermeeting te Gent zijn zeker oorzaak, dat aldaar een record aantal toeschouwers aanwezig was. Er was bovendien een zeer verscheiden programma met uitstekende deelnemers, waar bij enkele Nederlanders. Een in haalwedstrijd Schultede Kuys- scher deed het heel goed. De Kuys- scher vertrok geweldig, en na tien van de twintig ronden had hij reeds 25 meter voorsprong op Schulte, die echter weet wat een inhaalwed strijd is. Schulte ging in een ge weldig, doch regelmatig tempo aan den haal, om tenslotte nog met een meter voorsprong te winnen. Het was prachtig werk van den Neder lander. De wedstrijd tusschen Derksen en Dierickx werd in een tweeden be slissenden wedstrijd gewonnen door Dierickx met vier ronden. De rit over een km met gang makers werd een mooie overwin ning van Kaers, in 1 min. 08 sec voor Buysse 1 min. 09 sec. en Boeyen, 1 min. 103/5 sec. Iedere renner legde den afstand afzonder lijk af, mqj, diverse gangmakers in handicap voor zich. De koppehvedstrijd over twee uren werd gewonnen door de Bruyckerde Kuysscher, twee Gen tenaren, die in eigen stad moeilijk te slaan zijn. Het Nederlandsche koppel Schulte—Boeyen kwam als zesde aan. 1G7. Ze zagen hoe de booten lang zaam keerden, ook het vliegtuig zwaaide uiterst langzaam om, en nog veel trager scheen het naar hen toe te komen. Dat duurde hen veel te lang, ze liepen het daarom tege moet en eindelijk waren ze zoo dichtbij, dat ze een boot konden aanroepen. Die kwam zoo dicht mo gelijk onder de steile rotskust, er zat niets anders op dan voorzichtig af te dalen. GEEN CONCURRENTIE, DOCH SPORTIVITEIT .t „Unmoglich ist gar nlchts. Es geht alles, wenn man will! AAN bedrijven, in welke de gedachte der nationaal- socialistische bedrij fsgemeen- schap in den zin van de wet tot regeling van den natio- nalcn arbeid cn in den geest van het Duitsche Arbeidsfront, door den leider van het bedrijf en zijn personeel op de volle digste wijze verwezenlijkt is, kan de onderscheiding van „na- tionaal-socialislisch modelbe- drijf" worden verleend". Aldus luidt de aanhef van de verordening van den Führer van 29 Augustus 1938, waarmede het merkwaardige verschijnsel der jaar lijksche bedrijfswedstriklen zijn in trede heeft gedaan in het Duitsche bedrijfsleven. De Nederlander, die voor het eerst in deze wereld wordt binnengevoerd, vraagt dadelijk naar het doel: verhooging van de productie in oorlogstijd? Ongetwij feld is dit een der onmiddellijke resultaten en is sinds 1936 de jaar- lij ksche productie belangrijk ge stegen. Maar wie dapper speurt en iet op de criteria die voor het ver- leenen van de bronzen plaquette en het „gouden vaandel" gelden, be merkt al spoedig, dat het doel an ders en grooter is, dan alleen maar bet bereiken van een min of meer tijdelijke productie-stijging. Voor het verleenen dezer onderscheiding geldt immers niet alleen, ja zelfs niet in hoofdzaak, de productie van het bedrijf, maar geldt vóór alles de mate. waarin alle in- het bedrijf aanwezige krachten tot hun juisten en volledigen inzet zijn ge-- bracht .geldt in de eerste plaats de mate .waarin de geest der bedrijfs- gemeenschap werkelijk leeft! ET zal geen verwondering wek ken, dat juist door dezen wed strijd in sociale vex-beteringen en samenleving, het D.A.F. eerst recht tot de bedrijven kon dooi-dx-ingen en tevens in de gelegenheid kwam. de bedrijfsleiding te toetsen aan de mate, waarin de juiste geest in het bedrijf heerschte. „Kameraden in den arbeid". Zien wij de bedrij fsgemeenschap zóó, dan wordt het ons ook bewust, dat deze geest van kameraadschap tusschen leiding en geleiden, dit socialistische geyjkheidsjiesef van „kameraden-in-den-arbeid" met er kenning en waardeering van overi gens mogelijke verschillen, wel een typische karaktertrek der Noorde lijke volken is. Het zal moeilijk zijn zich in Latijnsóhe landen b.v. een naar ons inzicht goede bedrijfs gemeenschap in te denken. In de beleving der socialistische gemeén- schapsgedaohte. gepaard aan waar deering voor de krachtig ontwik kelde persoonlijkheid, ligt een der •karaktertrekken van het nationaal- socialisme dat dit van het fascis me onderscheidt. Het eerste is altijd op den inhoud het tweede op den vorm gericht. Maar keeren wij weer tot de be- drijfswedstrijden terug. Het deelne men daaraan is volstrekt vrijwillig. Tot slot moge bier een -aanhaling volgen uit de rede van den be drijfsleider der „Aucr-Werke", af gedrukt in het bedrijfsorgaan van Juli 1941, ter gelegenheid van de onderscheiding als model bed rijf. „Gisteren heb ik met mijn be drijfs voorn lan in Aügsberg het „gouden vaandel" voor ons bedrijf in ontvangst genomen om het in onze bedrij fsgemeenschap te bren gen. Hoewel ik de eer had dit „gou den vaandel" in ontvangst te ne men, is dit toch alleen geschied ia naam van de bedrij fsgemeenschap,. want het spreokt vanzelf, dat niet alleen ik eenige aanspraak op het gouden vaandel heb. Het geheele bedrijf heeft voor deze onderschei ding gewerkt. Wij zullen in goede samenwerking en goede kameraad schap voortgaan, open, zonder te rughoudendheid. De moeilijkheden welke zich in het dagelijksch leven voordoen zullen wij als mannen en vrouwen, door openlijk met elkan der te spreken, oplossen. Wij heb ben in het kader van de ons gestel de taak tot dusverre iets groots tot stand gebracht en wij zullen dit ook voortzetten. Dat beloven wij hierbij in het vaste vertrouwen, dat wij alles voor onzen Führer en voor het bereiken van diens doel, na melijk een betere toekomst te ge ven, zullen doen." Een waarborg voor elk levens krachtig 'kind: DE NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST. FEUILLETON Dr. Burmesters Roman van Hans Hirthammer CNacLruk verboden) „Zoo!" snoof Welkenlaub. „Nou, laat-ie dan maar een andere buurt uitzoeken. Je doet het dus niet Kin derachtig! Je kunt je toch als pa tiënte laten aandienen. Vertel hem Voor mjjn part, dat je een baby .er- wacht. Als hij het gelooft, weten we meteen, dat hij een ezel is". Tegen haar wil moest Mariene lachen. „Neen, dokter, dat moet u niet van mij verlangen. Als ik mij werkelijk ziek voel, ben ik graag be reid den man te consulteeren, maar zoo, op zoo'n achterbaksche manier -neen, dat kan ik niet." Welkenlaub keek haar van onder zijn borstelige wenkbrauwen even van terzijde aan, maar onthield zich van verdere pogingen haar te be praten. Voor Mariene dezen avond echter den weg naar huis insloeg, ging zij de Potsdamerstraat in. Zij voelde zich gedreven door een zekere nieuwsgie righeid, waarvoor zr) zelf geen ver klaring wist te geven. Misschien vil de zij zich er alleen maar van over tuigen, dat zich daar inderdaad een arts had gevestigd, of wellicht ook wilde zij er maar een oogenblikje van droomen, hoe het zou zijn, als Lorenz eens... En toen zag zij de emaille plaat op den gevel naast de hulsdeur, Aits Specialist voor vrouwen- en kin derziekten Spreekuren dagelijks van 89 en van 46 uur". Mariene stond als aan den grond genageld en waande zich het slacht offer van een hallucinatie. „Dr. L. Burmester". Lorenz? Neen, dat was immers niet mogelijk! Of toch? Een nieuwe arts, die zich pas hier had gevestigd? Misschien was het hem dan toch gelukt? Maar dan zou hij er haar immers van in kennis hebben gesteld! Nu, misschien lag thuis bij haar ouders reeds een brief voor haaf... Lieve God, laat het waar zfln, laat het waar zijn! Was daarmee Lorenz' raadsel achtige verdwijning niet volkomen opgehelderd En toch? Neen, het was niet te gelooven. Het kon niet mogelijk zyn. Dat was toevallig dezelfde naam; er was geen andere verklaring voor te vinden. Dergelijke wonderen ge beuren niet op deze nuchtere wereld. In elk geval moest zy zekerheid hebben. Zij zou geen rustig oogen- blik meer hebben, als zij deze on zekerheid nog langer moest ver dragen. Mariene ging het huis binnen. Toen zij de trap opliep, voelde zij hoe haar knieën beefden. „Dr. L. Burmester". Als het nu toch Lorenz was? Als zij nu het volgende oogenblik eens tegenover hem stond? Zij drukte haar vuist tegen den mond om het niet uit te schreeuwen. De laatste treden nam zij in looppas, een oogenblik leunde zij hijgend tegen den post van de deur, daarna rukte zij op den knop van de bel. De weinige seconden, welke ver liepen tusschen het indrukken van de bel en het openen van de deur, warén voor Mariene als een droom,- waarin juichende gelukzaligheid en smartelijke wanhoop elkaar afwis selden. „U wenscht?" vroeg het dienst meisje. „Het spreekuur Is al afge- loopen". „Ik... wou... dr. Burmester... graag even voor een particuliere aangelegenheid... Zy kon "niet verder spreken, haar tong scheen als ver lamd. „De dokter is een kwartier gele den weg gegaan. Zal ik u misschien even bij mevrouw aandienen Wie mag ik zeggen?" Plotseling voelde Mariene zich volkomen rustig. „Nee, dank u! Dan kom ik een anderen keer nog wel eens tijdens het spreekuur". „Zooals u wilt!" Langzaam, stap voor stap, ging Mariene de trap af. Hij was dus ge trouwd en zijn vrouw was thuis. Eigenaardig toeval, die overeen komst van naam en beroep!" Had zij werkelijk iets anders ver wacht? Was zij werkelijk zoo dwaas geweest te gelooven, dat daar Lo renz aan de deur zou verschijnen? Zij sloop het huis uit, heimelijk als een dievegge, alsof zij bang was door iemand by haar dwaze onder neming te worden betrapt. Het was nu alles weer een beetje moeilijker te dragen. Beter was het geweest, als zij niet hier voorbij was gekomen, als deze onzinnige hoop haar niet een oogenblik had bevangen om haar daarna des te ruwer weer ln de diepte te storten. En het geheim rondom Lorenz? Zyn plotselinge verdwijning bleef nog steeds onopgehelderd. Zij had op het Politiebureau geïnformeerd, maar daaV stond hij nog steeds on der het adres in het Josefsheim in geschreven. Eiken ochtend, wanneer zij bij dr. Welkenlaub haar werk begon, belde zei het tehuis in de Krautstraat op, maar telkens ook kreeg zij hetzelfde ontmoedigende antwoord. Er bleef haar niets anders over dan te wachten. Maar al had ze dan nu haar werk, dat haar elke minuut van den dag in beslag nam, toch had dit wachten iets zenuwsloo- pends, waartegen zij op den duur niet bestand zou blijken te zyn. Ook al voelde zy zich nu innerlijk iets rustiger, haar angst om Lorenz nam eiken dag toe. Een grooten steun had ze gevon den in dien ouden man, dien Dege- ner, die haar beloofd had Lorenz te zullen vinden, ook al zou hij daar voor de geheele stad moeten afzoe ken. Dan kwam hij 's avonds een uurtje bij haar, vertelde haar van zijn pogingen, sprak haar moed in en speelde met den jongen. Ja, de jongen scheen zijn hart te hebben veroverd. En Hansje was al niet minder enthousiast over zijn nieu wen vriend. Niemand, die zulke mooie kunstjes kende, niemand, die de ge luiden van alle mogelijke dieren zoo bedrieglijk kon nabootsen. (Wordt vervolgd,) WOENSDAG 38 FEBRUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7 45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 830 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Vo°r de kleuters. 11.20 Ensemble Francis Keth. 12.00 Orgel en zang. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 De kleine boerendienst. 13.15 Fluit en claveclmbel. 14.00 Gramofoonmusiek. 14 15 Revida-scxtet. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 16.00 Gedeeltelijke uitzen ding van de Maranatha-eonferentie uit Den Haag. 16.35 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, .economische- en beursberichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm-kwartier. 17.45 Zang met planobegeleiding en gramofoonmuz. 18.30 Volksgezondheid. 18.45 Roemeensch orkest Gregor Serban. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 „Foto-album: Oompje zet de radio af", muzikaal programma. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gevarieerd avondprogramma. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Frans Wouters en zijn orkest (opn.). 22.40 Gramofoonmuziek. 23.0024.00 Dansmuziek (gr. pi.). Hilversum II. 301.5 m. 7.158,46 Zie programma Hilversum I. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 1015 Orgelconcert (gr. pl.j. 10 40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Klaas van Beeck en zUn orkest. 12 45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 18.00 Roemeensch orkest Gregor Serban. 18.30 Amusementsorkest, solist en het Dameskoor „Aethercharme". 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Opera „Norma" (gr. pl.). 16.00 Het Haagsche blaaskwlntet. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Het groote Omroeporkest, solisten en het Schrammelkwartet en soliste. 19.00 B.N.O.: Brabantsch praatje. 19.10 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.20 Omroepvolkszangkoor. 19.45 Cyclus „In en om de N.S.B." (Voorbe reid door de N.S.B.20.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 30.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken. 20.15 Strijkkwartet en zang met pianobegeleiding. 20.45 „Als Je verre reizen doet, dan kun je veel verhalen". 20.55 Strijk kwartet, 21.45 B.NO.: Nieuwsberichten. 22 00 Gramofoonmuziek. 22.1022.15 Avondwijding. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schagen. - Wnd. Hoofdrad.: A. R. Jonker. Buiten- en Bin nenland, Schagen Fred. Groot, Schagen, Alg. reportage, Streeknleuws en Kunst - A. C. van Kampen, Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2