Distribudenieuws ABDIJSIROOP BijKIMK-eh SLIJMHOEST akker's De dag van den Omroep Koesten Hoestival JcAaahen Geldige bonnen ^voor voedingsmiddelen NIEUWE BONNEN. Pe gebruikelijke rantsoewen brood, ▼leesch en aardappelen zijn, de vol gende week verkrijgbaar op de bon nen 11 van de daardoor bestemde kaarten. Ten slotte geeft gedurende de maand Maart bon 228 van de Bon kaart Algemeen, recht op het koo- pen van een rantsoen zeep, terwijl eveneens zeep resp. toiletzeep ver krijgbaar is op den H-bon van de kaarten voor zeep en toiletzeep. Een rantsoen zeep bedraagt naar keuze: 150 gr. toiletzeep (samenst van na 1 Sept. 1940), 90 gr huis houdzeep; 150 gr. zachte zeep (sa menst. van na 1 Jan. 1941), 100 gr. zachte zeep (samenst. van na 31 Aug. 1941), 250 gr. zeeppoeder, 450 gr. waschpoeder. Stukken huishoud zeep, van 120 gram, welke nog in omloop zijn, mogen tegen inleve ring van een bon worden uitver kocht. OOK MARGARINE OP DE BOTERBON. De Secr.-Gen. van het Dep. van Landbouw en Visscherij maakt be kend dat in verband met de hui dige seizoensomstandigheden de volgende maatregelen zijn genomen met betrekking tot de distributie •boter, margarine en bak- en braad vet - In plaats van één bon voor de distributieperiode van 28 Pebr. tot een met 7 Maart a.s. en één bon voor de distributieperiode van 8 Maart tot en met 16 Maart a.s., worden ditmaal voor het tijdvak van 28 Febr. tot en met 16 Maart a.s. twee bonnen van de boter- en vetkaart tege lijk aangewezen. Gedurende genoemd tijdvak van 28 Febr. tot en met Maandag 16 Maart a.s. geeft bon 11 zoowel van de boterkaart als van de vetkaart naar keuze recht op het koopen van het normale rantsoen boter, zonder reductie, of margarine, of vet Ge durende genoemd tijdvak geeft voorts bon 12 zoowel van de boter kaart als van de vetkaart naar keu ze recht op het koopen van het nor male rantsoen margarine of vet. Boter is derhalve, voor wat bon 12 betreft, noch op de boterkaart noch op de vetkaart, verkrijgbaar. De bonnen 08 en 09 van de boter kaart en van de vetkaart welker geldigheidsduur wordt verlengd tot en mot 16 Maart, geven,met ingang van Zaterdag 28 Febr. naar keuze recht op het koopen van het nor male rantsoen boter zonder reduc- zit veel taai slijm op de luchtpijp en strotten hoofd vast. Geef Uw kind lucht en bespoedig de genezing met snel slijm- oplossende Abdijsiroop. Vanouds beprosfd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. tie, of margarine, of vet. De aan dacht wordt er op gevestigd, dat het naar keuze beschikbaar stellen van meer artikelen op bovenge- -noemde bonnen niet beteekent, dat men nu ook op alle bonue.i waar over men beschikt, het artikel zal" kunnen verkrijgen, waaraan men eventueel de voorkeur geeft. De bo venbedoelde omstandigheden zijn oorzaak, dat men i voorshands ge noegen zal moeten nemen mét dat artikel, waarover de winkelier be schikt. Ten slotte wordt medegedeeld, dat bon 10 van de boterkaart en van de vetkaart niet zal worden geldig verklaard' en derhalve kan< worden vernietigd. GEZINNEN MET EEN ZUIGELING KRIJGEN EXTRA BRANDSTOF. De Secr.-Gen. van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende bekend inzake de distributie van vaste brandstof fen. Om de meest ernstige gevolgen van de huidige brandstoffennood to voorkomen, is, in overleg met den geneeskundig hoofdinspecteur van de volksgezondheid, besloten, ten behoeve van huisgezinnen met een zuigeling van zes maanden of jonger één eenheid brandstoffen extra ter beschikking te stellen. De zeer zorgelijke kolenpositie maakt het helaas onmogelijk, ook voor andere groepen der bevolking extra bonnen ter beschikking te stellen of thans bonnen geldig te verklaren, daar de daarvoor benoodigde kolen niet aanwezig zijn. De bovenge noemde leeftijdsgrens van zes maanden is dan ook mede met het. oog op de beschikbare hoeveelhe den, bepaald. Om de in aanmerking komende gezinnen zoo spoedig mogelijk in het bezit van kolen te stellen, kan op 2 en 3 Maart a.s. op vertoon van de distributie-stamkaart hoofd" én de stamkaart van de zuigeling, die na 31 Augustus 1941 geboren is, een bon voor één eenheid vaste brand stoffen bij den plaatselijken distri- butiedienst worden afgehaald. Te vens zal die dienst dan een bewijs van voommgslevering afgeven. Ie dere handelaar is, indien hij over voorraad beschikt, verplicht, om, te gen inneming van den boft en dit bewijs, bij voorrang te leveren, ook al is 'de klant niet bij hem inge schreven. HONDEN- EN KATTENBROOD. Het Rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat voor de periode van 1 tot en met 31 Maart 1942 op bon 15 van de voederkaart voor honden verkrijgbaar wordt gesteld: voor honden van de groepen 1, 2, 3, 4, 5 en 6 resp. 10, 10, 8, 5, 4 en 3 kg. hondenbrood. Op bon 15 van de voederkaart voor katten (groep K.) wordt voor dezelfde periode 1 yz kg. kattenbrood verkrijgbaar gesteld. Na 31 Maart 1942 zijn de bonnen no. 15 van vorenbedoelde kaarten ongeldig en mogen dan niet meer worden aangenomen. In aansluiting op 't bericht over den „Dag van den Omroep", waar over wij op de voorpagina schreven, nog het volgende: - Wat er sinds de concentratie der voormalige oniroepvereenigingen tot stand is gebracht, daarvoor is de „Dag van den Omroep" inge steld, die jaarlijks zal wederkec- ren en bij welke gelegenheid steeds verantwoording aan het Nederland- sche volk zal worden afgelpgd over het in het afgeloopen jaar verrichte werk. Ter gelegenheid van den „Dag van den Omroep" ^al de di recteur-generaal Dr. Ing. W. A. He- weijerdes middags tijdens een feestelijke bijeenkomst in Studio-A in tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten en genoodigden een re de uitspreken, waarin' hij verslag uitbrengt over het werk van den Nederlandschen Omroep in de af geloopen periode. DE RADIODAG De muzikale omlijsting hiervan wordt verzorgd door het Omroep Symphonie-orkest, o.l.v. Pierre Rei- nards met de „Feest-ouverture" van H. Badings, door den compo nist opgedragen aan den Neder landschen Omroep en de „Piet Hein-rhapsodie" van dr. P. van Anrooy. Voof de eerste maal zal bij deze gelegenheid de nieuwe omroep- film „Scherven brengen geluk" ver toond worden. Om 15.0Q uur'wordt over Hilver sum I een actueel luisterspel van Jef Popelier uitgezonden onder den titel „Muzen en Menschen", waar in op pakkende wijze geschilderd wordt hoe een jong, veelbelovend toondichter dank zij den omroep uit de onbekendheid tot succes in het openbaar komt. In dit spel is het Concertino voor Klavier en Strijkorkest van Johan Kolvers verwerkt. Daar deze jonge componist mede aan het initatief van den Nederlandschen Omroep te danken heeft, dat zijn werk on der de aandacht van het publiek is gekomen, heeft deze muzikale' omlijsting van de overigens ge fingeerde handeling ook een zekere actualiteit gekregen. Ora half vijf hebben Ir. W. L. Z. van de Vegte, Ernst Voor hoeve en Max Blokzijl over den zender Hilversum I een gedach tenwisseling over den culturee- len taak van den omroep. „Wat zouden wij zonder radio zijn" is de titel van, hun gesprek/en wij meenen, dat de luisteraar, die zich zelf ook wel eens deze vraag heeft gesteld, een bevre digend antwoord zal ontvan gen. Wat de radio voor ieder van ons in het dagelijksche le ven beteekent zal hem dan klaar en duidelijk voor oogen staan. In aansluiting hierop hoort u om 19.20 uur over beide zenders in den „Spiegel van den Omroep", een re portage, waarin de cultureele taak van den omroep met feiten wordt belicht. De samensteller van deze feportage, Karei van Heusden, wijst op voortreffelijk scherpe wijze op den rol, welke de radio in de Ne derlandsche cultuur speelt en laat u tevens hooren wat er gedaan moet worden, .voordat een kuituur goed, zooals bijvoorbeeld een con cert, kan worden uitgezonden, wel ke typische" volksche muziekuitin gen er in ons land leven, welke nieuwe wegen de radio voor ,de taal als cultuurgoed opent en wat vele jonge kunstenaars aan de ra dio te danken, hebben. Dank zij de radio wordt de luis teraar in staat gesteld om de cul tureele ontwikkeling van ons volk op den voet te volgen. D?ze interessante reportage frordt door den geheelen reportagestal van den, omroep uitgevoerd. Hierna zal de dir.-gen. over bei de zenders het woord richten tot alle luisteraars in Nederland. Door het gebruik van Hoestival verdwijnt Uw hoest geheel en al! „Wat Mijnhardt maakt is goed." Flac. 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Britsche wandaden in ziekenhuis te Bengazl. BERLIJN, 27 Febr. (DNB.) De anti-Britsche stemming onder de Iialiaansche en Arabische bevol king van Bengazi is nog toegeno men, nadat bekend geworden was, dat een Britsche overval op het burgerziekenhuis slachtoffers heeft geëischt, die omgekomen zijn. Aan de gevolgen der mishandelingen, die de zieken in de korte, periode der Britsche bezetting hebben on dergaan, zijn successievelijk twaal'f menschen overleden. In het hoofdgebouw van het Ita- liaansche ziekenhuis, waar uitslui tend burgers lagen, drongen 14 Ja nuari talrijke Britsche soldaten binnen. Zij braken de deuren open en betraden met veel bombarie de ziekenzalen. Met de bajonet op het geweer verjoegen zij zelfs ernstige zieken uit hun bedden. Men gaf hun amper gelegenheid de noodza- lijkste kieedihgsiukken aanje trek ken en dreef hen toen op een bin nenplaats bijeen. De chirurg van het ziekenhuis werd in de operatiezaal gedwongen een zoo juist begonnen operatie af te breken en op een vrachtauto te klimmen. Hij zou het ziekenhuis niét terugzien, evenmin als de chef geneesheer. Over zijn lot is nog steeds niets bekend. De zieken en verplegers werden opgesloten in een met prikkeldraad omringd barakkenkamp, waar brit sen noch bedden stonden. Mannen met besmettelijke ziekten bevonden zich in dezelfde bedompte ruimte als koortslijders, die in de koude nachten lagen te rillen. Toen de Duitsche en Italiaansche soldaten na verbitterden strijd de Britten uit Bengazi verdreven en de zieken be vrijdden, bood dit kamp een af schuwelijke aanblik. Slechts door allerhand medische hulpmiddelen was het mogelijk enkele zieken in leven té houden. Het Zweedsche verdedigingsprogram Versterking van alle wa pens wenschelijk geacht. STOCKHOLM, 27 Febr. (D.N.B.) De opperbevelhebber van 't Zweed sche leger, generaal Toernell, heeft aanvullende voorstellen betreffende het verdedigingsprogram gedaan aan de Zweèdsche militaire auto riteiten. Hij noemde het vooral be langrijk, dat in Zweden een orgaan aangesteld zou worden, dat overeen zou komen met een oorlogskabinet, zooals dat in het buitenland be stond en dat tot taak zou hebben in tijd van vrede den politieken toe stand en de militaire oorlogsplan nen in overeenstemming te been- gen en in den oorlog de beginselen voor de oorlogvoering aan te ge ven. Voorts sprak de opperbevel hebber zich uit voor de opstelling \jjji een nieuwe formatie jagers, Qie zou moeten samenwerken met de vloot. Volgens de meening van Thoernell is ook een numerieke versterking van het Zweedsche le ger wenschelijk. Voorts zou een groot aantal wielrijdersformaties moeten worden gevormd en moest de zware artillerie van het leger uitgebreid worden. Ten slotte zou den-vliegtuigen voor het transport van materiaal en personeel tijdens de komende periode van vijf jaar aangeschaft moeten worden. De eerste Schermertocht De eerste dag van de Schermer- tochten, welke gisteren gehouden werd, kan als goed geslaagd geno teerd worden. Wel was het aantal deelnemers niet groot ongeveer 150 rijders startten voor den tocht maar de ideale weersomstandig heden en de goed berijdbare banen waren oorzaalc, dat de deelnemers een paar prettige uren op het ijs hebben doorgebracht. De meeste deelnemers hebben den tocht werkelijk als een toeris me opgevat en zich niet gehaast. Wél waren er enkele hardrijders, die den loeien rondrit ver binnen de 2 uur deden de snelste deed. er precies l1/? uur over maar de. meesten hebben de gelegenheid1 waargenomen, om het landschap' goed op te nemen. Nu liep allc3j ook mee: lichte vorst, een zonnetje en zoo goed als geen wind. Het ge volg van dat alles was, dat de deel-) nemers, waaronder nog vele Am sterdammers, Haarlemmers en Gooiers waren, meer dan tevreden waren. Natuurlijk zal de-drukte vandaag en Zondag veel grooter zijn, maar de dorpentochtcommissie heeft be reids haar maatregelen daarvoor gëndmen. Zooals men weet, heeft men Zondag de keuze uit twee toch ten ri.1. den Schermertocht van 40 km. en een van 65 km., waarbij ook Purmerend wordt aangedaan. In Alkmaar kan znen starten voor beidetochten tusschen 9 en 2.30 uur en in Purmerend alleen voor den 65 km. tocht, eveneens tusschen 9 en 2.30 uur, Kruipt niet voor praatjes in Uw schulp, Stelt daden, steunt de Winterhulp. I, Een rede vaa Litwinof DIT VOORJAAR „OVERWINNEN OF STERVEN". LISSABON, 27 Febr. (A.N.P.) De Sovjet-Russische ambassadeur te. Washington, Litwinof, heeft vol gens den Britschen berichtendienst zijn eerste openbare rede in Ame rika gehouden. Daarin verklaarde hij o.m., dat het komende voorjaar voor de Sovjet-Unie alsmede voor de asmogendheden van de grootste beteek'enis is, want hij zal over „overwinnen'; of .sterven" beslis sen. Juist het oorlogstooneel in O.- Europa zal in het komende voor- jaar van bijzonder belang zijn. Daarom wénscht de Sovjet-Unie tijdig den grootst mogelijkezi steun te ontvangen. Er mogen, zoo ver volgde Litwinof, geen werkelooze legers, vloten of luchteskaders meer zijn. Alle krachten der geal lieerden moeten in den strijd wor den geworpen. Hetzelfde geldt ook voor het oorlogsmateriaal, dat daar heen moet worden gezonden, waar het het meest noqdig is. Naar de Engelschc nieuwsdienst nog meldt, heeft Litwinof ten aan zien van de constateering dat werk looze strijdkrachten der geallieer- den in het Westen van weinig nut zijn als in het Oosten in het voor jaar de beslissende slag geslagen wordt, woprdelijk verklaard: „Wan neer deze slagen eenmaal geëindigd zijn, kan het allicht voor de West- Europeesche legers te laat zijn, hun rol nog te spelen. Frankrijk en de Ver. Staten Groote reserve van Fransche zijde blijft bestaan. VICHY, 27 Febr. (D.N.B.) In gezaghebbende Fransche kringen toont een nog steeds groote reserve ten aanzien van de kwestie der be trekkingen tusschen Frankrijk en de Ver. Staten, Het eenige, dat men omtrent dit onderwerp kan zeggen, zóo is in de genoemde kringen opgemerkt, kan als volgt samengevat woz'den: het contact tusschen Washington eiz Vichy is door de verschillezide besprekin gen, die eenerzijds admiraal Leahy met maarschalk Pétain en admi raal Darlan en anderzijds de am- basaduer Haye met den plaatsver- vangenden staatssecretaris Sum- mer Welles had, voortdurend in stand gehouden. De ophelderin gen, die de Ver. Staten ten aan zien van zekere aspecten der Fran sche politiek, in het bijzonder de imperiale politiek van Frankrijk, hebben gevz'aagd, zijn met alle ge- wenschte vrijmoedigheid gegeven. Daaruit kan geconstateerd worden, dat de door Frankrijk aangenomen houding zooals die sinds den wapenstilstand in Washington ook uiteengezet is betreffende de onafhankelijkheid der Fransche overzeesche bezittingen en de vast beradenheid om ze in geval van ernst te verdedigen, niet veranderd is. Men hoopt in Viohy, dat de aan de Amerikaansche regeering gegeven toelichtingen in staat zijn de atmosfeer van wederzijdsch be grip, die de Fransch—Amerikaan sche betrekkingen steeds geken merkt heeft, in stand te houden. LUCHTAANVALLEN OP TOBROEK EN MALTA. ROME, 27 Febr. Het 636ste communiqué van het Italiaansche Hoofdkwartier luidt: „Aan het front in Cyrenaica lan- ge-afstandsverkenningen door Ita liaansche en Duitsohe pantseraf- deelingezi. Be aanvallen der lucht macht werden door slecht weer be lemmerd. Zij waren gericht op de havenwerken van Tobroek en de vliegvelden op Malta, die herhaal delijk met succes werden bestookt Nieuwe vijandelijke aanvallen op Tripolis en Benghazi veroorzaak- ten geen ernstige schade. Te Beng hazi werden eenige Arabische hui zen getroffen. Onder de Mohame- daaizsche bevolking waren er 8 dooden en 7 gewonden. Een onzer duikbooten is niet op ïaar basis teruggekeerd. In den vroegen ochtend van 27 Februari trachtte een vijandelijk vliegtuig over Messina te vliegen Door het welgerichte vuur Van het afweergeschut werd het toestel, een Wellington, gedwongen bij Kaap Peloro te dalen. De uit zes Cana- deezen bestaande bemanning, die ongedeerd was, werd gevangen ge nomen". Anarchistenleiders in Spanje gear resteerd. De politie van Sevilla heeft een goeden vangst gedaan met de arrestatie van 40 leidende leden van de Iberische anarchistenorga nisatie, de F.A.I. onder hen be vindt zich de vroegere anarchisten aanvoerder van Andalusie en Ex- tremadura, die tijdens den Spaan- schen bevrijdingsoorlog onder ge- fingeerden naam naar Portugal was .gevlucht, ELK DER VOLGENDE BUNNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 1 Mrt. t.m. 7 Mrt. 1942 11A brood 11B brood 11A vleesch UB vleesoh 11A aardap. !1B aardap. 4 rants brood of Vfe rantsoen gebak 1 rantsoen vjeesch of Vx rantsoen vl waren 13/ Kg. aardappeler Y.Kg. aardappeler 22 Febr. t.m. 21 Mrt. 1942. 213 algem. IOC, 10 D reserve 214 algem. 215 algem. -221 t.m. 224 algemeen 11 D. 12 D reserve i 225 algem. 226 algem. 227 algem. 216 tm. 220 algemeen 10A t.m. 13/ melk 10B t.m. 13B melk I 28 Febr. t.m. 16 Maart 1942. 11 boter X rants boter margarine of vet.i 11 vet X rants. boter, marga- i rine of vet) 12 boter rants. marg. of vetj 12 vet Y* rants. marg. of vet( Beschikbaar per rersoon 0 t/m 3 jaar vol 13 jaar 20 jaar senen een heid in tijdvak van één week 9 1|'4 22 2'/. 5'/« 18 2 V; 31'; rants. rants. in tijdvak van vier weken 1 Kg. suiker 1 1 1 1 kg 50 gram cacao 50 50 gram 250 gram koffiesurr. 250 250 250 250 gram ')00 gram jam 500 500 500 500 gram 1 rantsoen bloem, brd 4 4 4 4 rants. of gebak 250 gram rijst 500 _r 250 gram peulvruchte. 250 250 250 250 gram 250 gram gort 250 250 250 25C gram 100 gram vermicelli of maïzena 100 100 100 100 gram 100 gram kaas 500 500 500 500 gram ZVz liter melk i 28 14 - - liter 1% liter melk - - 7 7 liter in ^ijdvak van 8 dagen 111 rants. GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 15 netroleum 26 petroleum 07 KF brandst.1! 05 tm 07 HK brandst. 13 en 17 H.K. Brandst 08 HK brandst 2 12 tm 20 CV brandst. 23 tm 28 CV brandst. Ie tm 8e per. brandst. 08 KF brandst.1), 211 algemeen G zeep G toiletzeep L textiel (mannen. geeft recht op 't koo- pen van 2 L. petro leum 1 eenheid brandst. '2 eenh. brandst. I 1 rantsoen zeep 75 gr toi letzeep 80% 50 gram scheerzeep 28 Dec. 1941 4 Jan. 1942 div, data 1 Feb. 1942 1 Feb. '42 1 Feb. '42 31 Mrt 1942 31 Mrt 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr 1942 30 Apr. 1942 28 Feb. '42 28 Feb. '42 1 Jan. 1942 30 Apr. 1942 1) Hierop 21 Hierop geen anthraciet verkrijgbaar uitsluitend turf verkrijgbaar OPMERKINGEN: De volgende bonnen zijn binnenkort niet meer geldig: Na Zaterdag 28 Februari: 10 Brood, Vleesch; 09 Aardappelen. De geldigheidsduur van de volgende bonnen Is verlengd: T.m. Zaterdag 7 Maart: 10 Aardappelen: 204 t.m. 208 Algemeen (Kaas).; 08 en 09 Boter en Vet.; 06 t.m. 09 Melk. De» levensmiddelen, welker geldigheidsduur ap ZÓndag aanvangt, mogen reeds worden gebruikt op Zaterdag daaraan voorafgaande, met uitzondering van den bon voor vleesch en vleesch waren. VERKLARING VAN ROOSEVELT. STOCKHOLM, 27 Febr. (DNB.) President Roosevelt heeft op de persconferentze meegedeeld, dat de Zuid-Amerikaansche Staten be schikbaarstelling van escorte voor de scheepvaart op het Westelijk halfrond hebben geëischt. Roosevelt betoogde, dat hij de maatregelen te dezen aanzien niet nader kon bespreken, daar hij an ders militair? geheimen zou open baren. Hij zei evenwel, dat men zijn uiterste best doet om zooveel mogelijk schepen op alle oceanen te beschermen. Hij betreurde het, dat ook hier vele varkens de spoe ling dun maken. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 1 MAAST. Zondag 1 .Maart 1912. Dag van den Omroep. 8,00 Gramofoonmuzlek. 8.15 De zin van het boerzUn. 8.30 Gramofoonmuzlek. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9,15 Voor de Jeugd. 9.45 Gra mofoonmuzlek, 10.15 Causerie: „De Bacbcon- certen bij den Nederlandschen Omroep". 10.30 Het Amsterdamsch Bach-ensemble en soliste. 11.30 Berichten van Nederlandsche soldaten aan het Oostfront. 12.00 „Aan weerszoden van de Karpathen", muzikaal programma (met inleiding). 12.40 Uit BerlUn: Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Stafmuziekcorps van de Haagsche politie (met inleiding) en g_ramo- foonmuziek. 15.90 Luisterspel: „Muzenen Menschen". 15.45 Omroep-Operettekoor en -orkest en solisten. 16.30 Wat'zouden wU zon der 'radio zijn? 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.45 B.N.O.: Sportuitslagen en militair week overzicht. 18.00 Marschen en koormuziek. 18.15 Sport van den dag. 18,45 Marsohen en koor muziek. 19.00 B.N.O.: NiéuwsberioHten. 19.20 Zie Hilversum II. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Romancers en zang met orgelbegeleiding. 21.30 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00—24.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 m. 8.00 Gramofoonmuzlek. 0.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 9.15 Studlodienst. 10.15 Zondagmor gen zohder zorgen. 11.30 Omroep-Jeugdkoor. 12.00 Cyclus: „Twijfel en Geloof". 12.15 Colle gium Muslca Dlvlna (Inleiding: Toespraak doel en streven van ~Ket Collegium Mu slca Dlvlna). 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 Gramofoonmuzlek. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde. 13 20 Gramofoonmuzlek. 13.35 Aceordeonver- eenlging „Hoorn" (met Inleiding). 14,00 Cyclus: „Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk". 14.20 Concertgebouw-Orkest en solist, o.l.v. Prof. Dr. Willem Mengelberg. 16.00 Vraaggesprek met Prof. Dr. Willem Mengel berg. 15.15 Zang met pianobegeleiding (opn.). 15.25 Concertgebouworkest (vervolg). 16.00 „Op den steiger", lezing door Prof. Dr. T. Goyle- waagen. 16.15 Luisterspel: „Hier ls de stem vanh et land". 17.00 Duitsche Taalcursus. 17.25 Voordracht. 17.46 Roemeensch Orkest Gregor Serban ea gramofoonmuzlek. 18,30 Onze Nederlandsche Taalclub. 19.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.20 Spiegel van den Om roep. 19.45 Toespraak door den Directeur- Generaal van den Nederlandschen Omroep, Dr. Ing. W. A. Herweyer. 20.00 Omroep-Operakoor en -orkest en het Omroep-Symphonie-Orkest en soliste, (opn.). Vanaf 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Vocaal kwartet met plano-vierhandig. 30.45 Gramofoonmuzlek. 21.00 Hobo, vlooi en harp. 21.40 Gramofoon muzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toelichting op het weermachtsberlcht. 22.10—22.15 Gramofoonmuzlek. MAANDAG 2 MAART. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.48 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9,20 Gramofoonmuzlek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Gramofoonmuzlek. 12.40 Almanak. 12.48 B.N.O.9 Nieuws- en economische berichten. 13.00 Practlsshe wenken aan boer en tuinder. 13.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuzlek. 14.00 Sylvestre Trio en gramo foonmuzlek. 15.00 Voor de vtouw. 15.45 Gra mofoonmuzlek. 16.00 Godsdienstige lesing. 16.20 Fluit en plano. 16.45 Voor 'de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economiscne en beursberich ten. 17.30 Omroeporkest. 18.00 Landmans Lust. 18.30 Omroeporkest. 18.50 B.N.O.: Nieuwsbe-/ richten. 19.00 B.N.O.: Internationaal econo misch praatje. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.10 Cello en piano. 19.50 Zang en plano. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radlocentrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 20.30 Omroep-Symphonie-Orkest (opn.). 21.00 De Europeesche kunst der Barok, lezing. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 32.00—24.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.16 Zang met planobegeleiding. 10.40 Voordracht. 10.50 Gra mofoonmuzlek. 11.QO Vlooi met pianobegelei ding. 11.30 Reportage. 11.40 Pianovoordracht. 12.01 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- env economische berichten. 13.00 Melodisten, soliste en gramofoonmuzlek. 14.00 Arnhemsch Strijkkwartet en gramofoon muzlek. 15.00 Romancers en solist. 15.45 Radlotooneel. 16.00 Roemeensch Orkest Gregor Serban. 16.30 Disco-Varlètè. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.80 Zang en plano. 18.00 Otto- Hendriks en zijn orkest. 18.30 Cyclus: „In een nieuw licht be zien" (voorbereid door de N.S.B.). 18.45 Otto Hendriks en zijn orkest. 19.15 Politiek week- praatje. 19.30 BN-O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Friesch praatje over actueele vragen. 20.00 Rambler». Vanaf 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 20.30 Zang met orgelbegeleiding. 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.00 Om roeporkest en solisten (opn.). 21.45 E.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 22.10 22.15 Avondtij ding. Hoofdredacteur: J. Keesman, Schaden. - Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker, Buiten- en Bin nenland, Schagen - Fred. Groot, Schapen, Alg. reportage, Streeknieuws en Kunst - A. C. van Kampen, Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2