PROBLEMEN VAN DEN DAG Bijna l'k millioen luisteraars Bt lucht ruim tin Strijd en Overwinning DE DAG VAN DEN OMROEP Ir. Herweytr over de taak vao den omroep De heer Herweijer ving j.1. Zon dag zijn rede aan met de vraag: Waarom een „Dag van den Om roep". En hij antwoordde daarop: Omdat het goed is, dat éénmaal per jaar- de aandacht van het ge- heele volk wordt gevestigd op deze grootsche nationale instelling, die met ongelooflijke snelheid haar beide voorgangsters, de ners en de film terzijde is gestreefd. Ondanks de groote veranderin gen, die de sociale omwenteling van heden, de volkscfie herwording en de vrijheidsstrijd van Europa, ook op omroepgebied hebben ge bracht, is de Nederlandsche luiste raar na een aanvankelijk lichte aar zeling trouw gebleven aan zijn om roep. Tot mijn groote voldoening kan ik mecledeelen, dat het aantal ontvangin.ichtingen, ondanks de moeilijke materiaal-positie, op 31 Januari jongstleden grooter was als ooit tevoren, terwijl zelfs het vooroorlogsche cijfer is overtroffen. Het totaal aantal aangeslotenen bedroeg 31 Jan. 1.137.839. Van September 1941 tot 31 Januari 1942 is het totaal aantal aan sluitingen met ongeveer 50.000 stuks gestegen. Het kenmerken de hierbiiis, dat hierva* ca. '35.000 nieuwe aansluitingen bij de raocentrales zijn en 15.000 nieuwe toestelbezitters, zoodat dus blijkt, dat de aantrekkings kracht van onze eigen uitzen dingen grooter is dan de aan trekkingskracht van de Engel- sche zenders. Aan mij zijn opgedragen onder scheidene regelingen van juridisch- organisatorischcn aard, o.a. betref fende salarisschalen voor het per soneel en de musici, een honora- riu/nschaal voor in los verband op tredende artisten en arbeidsover eenkomsten naar burgerlijk recht voor het personeel. Een definitief arbeidsovereenkomstenbesluit. zal te zijner tijd nog worden afgekon digd. Voorts werd een arbeidsvoor waarden besluit voor de musici in 1 vasten dienst Uitgevaardigd. De oplage van 'den luistergids be draagt nu ca. 100.000 stuks en kan voor het begin als bevredigend worden beschouwd. Van 19301940 is in Nederland voor ongeveer 6 millioen gulden ge ïnvesteerd in studiogebouwen. Het mag niet onze bedoeling zijn hierop nu maar voort te vegeteeren. Plan nen voor de meest noodzakelijk studio's zijn derhalve in bestudee ring genomen, terwijl ook aandacht wordt geschonken aan de televisie, die straks ook uitzendruimten en technische apparatuur zal gaan ver- eischeh. De verzorging van programma. Het is begrijpelijk, dat voor de verzorging van een radioprogram ma over 2 zenders benevens een ultra kortegolfzender een groote or ganisatorische opzet noodig is. Wat de. orkesten betreft, wij be schikken thans over: een groot symphonie-orkest, een groot opera- operette-orkest, een kleiner omroep orkest, dat uitgebreid met blazers, ook als harmonie-orkest optreedt, en een groot amusements-orkest be nevens eenige kleine ensembles voor dans- en verstrooiings-muziek. Een smadelijke vlek, die reeds lang op het Nederlandsche cul tuurleven kleefde, waren de schandelijk lage salarissen waarvan vele musici moesten' rondkomen. De sociale revolu tie van heden heeft ook hier in gegrepen. Gezien de hooge eischen, welke aan een omroepmusicus dienen te worden gesteld, werd het grondloon'v gesteld op f60.— per week. Bonte avonden. Gedurende het a'chter ons liggen de jaar werden 50 bonte avonden gegeven, waarvan 26 zonder pu bliek en 24 met publiek. Bovendien organiseerden wij 5 stedenavonden, Het ligt in de bedoeling om ons in de toekomst niet uitsluitend tot steden te bepalen, maar speciale streekdagen te organiseeren, waar in het geheele cultureele leven van een bepaalde landstreek zoo wat ernst en luim betreft, in de pro gramma's van dien dag tot uit drukking komt. Na uitvoerig stilgestaan te heb ben Bij diverse programma-onder- deelen, zegt spr.: Voor het belangrijke program ma-onderdeel dat het gesproken woord vormt, ontbrak een goede Ëasis ten eenenrqale. Doch reeds spoedig groeide het aantal door de afdeeling ontwikkeling en voorlich ting verzorgde uitzendingen. Zoo wel in huishoudelijke- als cultu reele- en politieke vragen werd de Ned. Omroep een betrouwbare raadgever. Ook het gebied der pae- dagogie vond een plaats in het pro gramma. Het cultureele- en het economi sche leven in eigen land en in Eu/- ropa werd door ter zake kundieen belicht en wel zoodanig, als voor een goed begrip van dezen nieuwen,, voor velen nog zoo verwarrenden tijd. zoo.dringend noodig is. Van zeer groot belang is onze af deeling staatspol^ieke dienst, die naar de uitzendingen van staats,- plechtigheden, de uitzendingen ver zorgt, waarin de politieke organisa ties, zooals N.S.B., W.A., S.S., N.J.S. enz. nader tot ons volk worden ge bracht. De radio als kunstuiting. Nadat dè heer Herweijer mede- deeling had gedaan van de benoe ming van den heer J. C. Plate tot programma-directeur, schetste hij de radio als kunstuiting. De omroep is een technisch in strument, dat niet slechts gebruikt mag worden voor het „doorgeven" van muzikale of gesproken presta ties. Heel de technische krijg, van microfoon, via versterker, zender en ontvangsttoestel, tot luidspreker is één instrument dat op de wijze die dit instrument, (en dit instrument alléén) mogedijk maakt, bespeeld moet worden zóó: dat de impressie die bij den luisteraar gewekt wordt, het beste beantwoordt aan de be doelingen van den bespelenden kunstenaar. De radio is een huisvriend gewor den, die ons aldoor meer diensten bewees: zij komt oiTs tegemoet in de behoeften van hoofd en hart. Dui zenden, tienduizenden, millioenen, die vroeger aan onze cultuur geen deel hadden, waren er door de ver breiding van de radio bij betrokken geworden. De massa werd onge merkt opgetild, doordat zij van di verse zaken meer begrip kreeg dan zij ooit had kunnen hebben. En zij werd er niet toe-gedwongen. Waar komen die vandaan? Waarschijnlijk' 'kou gevat; begin «deze nu dadelijk te verdrijven met AKKER- TJES. Pijn is niet noodig, zoo flang er AKKERTJES zijn. AKKERTJES stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat voelen. Neem'n AKKERTJE De Nederlandsche Pijnstiller Zegen voor den arbeider. De omroep werd zoo een zegen voor den arbeider, die hij kunst, voorlichting en ontspanning in huis bracht, waarvan deze volks genoot vroeger nooit had kunnen droomen. De omroep bevrijdde den arbeider uit het geestelijk proleta riaat en maakte hem toU volwaar dig volksgenoot door hem deel te doen hebben aan het nationatë cul tureele leven. Zoo was de radio tot een „grootsche sociale instelling ge worden. Spreker eindigde met een herha ling van wat hij in het eerste num mer van de luistergids aanwees als de taak welke voor ons ligt, name lijk dat de Nederlandsche omroep ae levensblijheid en de levensmoed wil opwekken, die geschraagd door een zuiver op eigen volksaard ge grondvest cultureel besef en gedra gen door een helder inzicht in de geschiedenis van verleden en he den aan ons volk het geloof in,ei gen kunde en eigen kracht herge ven zullen, waardoor dit volk weer met vertrouwen de toekomst tege moet zal zien. Dit na te streven opdat ons volk zijn aandeel aan de opbouw van een nieuwe Europeesche toekomst zal bijdragen, is onze taak bij on zen marsch door het voor ons lig gend jaar. Nieuwe Gilden In de Ned.-Staatscourant van gis ter is opgenomen een besluit van den secr.-gen. van het dep. van Volksvoorlichting en Kunsten, be treffende de instelling van de ver dere gilden van 'de Nederlandsche Kultuurkamer. Door dit besluit wor den ingesteld het gilde van Beel dende Kunsten, het Muziekgilde, het Letterengilde ejj het Filmgilde. GESTROOMLIJNDE BAGAGE WAGENS. Naar wij van de zijde der Ned. Spoorwegen vernemen, zijn voor rekening van de spoorwegen nieu we bagagewagens in aanbouw. De ze nieuwe wagens zijn gestroom- lijn en men kan ze het best verge lijken met de electrische treinen van de laatste jaren zonder de vele vensterruiten. Het in-en uitladen der goederen geschiedt door acht openingen, waarvan vier aan eiken kant, welke door middel van rol luiken worden afgesloten. De laad ruimte is in vieren verdeeld door schotten. Het draagvermogen zal 15 ton zijn, de totale lengte is ruim 25 meter. Scheuren van Grasland Uitstel en plicht tot scheu ren. In de Staatscourant van 2 Maart 1942 is verschenen de „tweede scheurbesctiikking bodemproduc tie." Hierin is een regeling getroffen voor gebruiksgerechtigden van gras land, die nog niet hebben kunnen scheuren. In de eerste plaats is be paald, dat gebruiksgerechtigden van grasland aan wie scheurpliclit is opgelegd, hieraan tot 10 April 1942 kunnen voldoen, ook al was door den productiecommissaris een vroegere datiim gesteld. Italiaansch Weermachtbericht BEDRIJVIGHEID VAN PATROUILLES. ROME, 2 Mrt. (Stefani). Het weermachtbericht luidt als volgt: Aan het front in Cyrenaica bedrij vigheid van patrouilles. Tijdens tal van luchtgevechten schoten Duit- sche jagers acht vijandelijke vlieg tuigen neer. Vijf werden op den grond vernield. Ook gisteren is Malta herhaalde lijk aangevallen. Het beperkte aantal bommen dat in den afgeloopen nacht boven Tripoli werd uitgeworpen, heeft geen aanzienlijke sohade veroor zaakt, Een begin van brand, dat uitbrak in een barak, werd ter stond onderdrukt. Ook sterken kunnen moeilijkheden ondervinden. Dan steunt de N. V. D. met raad en daad. 1?2. Maar geen ander geluid dan hun voetstappen werd géhoord en zoo bereikten ze onverwachts een verwijding van de gang, een kleine ronde kamer, waar het daglicht door een spleet naar binnenviel. De bestuurder zette Piet op den schou der yan den vliegenier, en voor zichtig, zich aan de uitsteeksels vasthoudend, richtte Piet zich oj? en stak zijn hoofd in de spleet. In de tweede plaats is bepaald, dat gebruiksgerechtigden van" gras die vrijwillig een.oppervlakte gras land voor scheureri hebben opge geven zulks eveneens voor 10 April 1942 zullen dienen te doen. Hiermede is dus eenerzijds "uit stel van soheuren, ook aan deze ca tegorie gebruiksgerechtigden van grasland, verleend, anderzijds is hun hiermede thans ook de plicht tot scheuren opgelegd. Gebruiksgerechtigden van gras land, behoorende tot deze catego rie, kunnen, voor zoover het be treft kleigrasland, ontheffing van de plicht om voor 10 April te scheuren van den productie-com missaris verkrijgen, zij zijn dan echter verplicht om voor 10 Aug. 1942 te scheuren en bovendien voor 25 Aug. 1942 op het gescheurdé grasland koolzaad te zaaien. Wiehennen S>CHULTE HEEFT GEEN SUCCES XE ANTWERPEN. Zondag j.1. werden in het Ant- werpsche Sportpaleis wedstrijden achter handelsmotoren gehouden, waaraan ook onze landgenoot Schulte deelnam. In den eersten rit over 15 km. werd Schulte op de zesde plaats geclassificeerd. Aerts, die later de eindoverwinning be haalde, won dezen rit op schitteren de wijze, slechts op 7 meter gevolgd door Clautier. In den tweeden rit over 15 km. reed Sculte veel beter. Hij bedreigde voortdurend Aerts en Clautier en kwam thans op de der de plaats. Den derden rit, welke over 40 km. gihg, reed onzen land genoot te onregelmatig en moest eveneens het onderspit delven. Hij werd. op dezen afstand achtste. Aerts wist op alle afstanden be slag te leggen op de eerste plaats. Het algemeen klassement was als volgt: 1. Aerts 70 km., 2. Michaux 69,396 km., 3. Clautier 68,5S3 km., 4. Jans- sens 68.580 km. 5. Vissers 66,610 km., 6. Levsen 66,500 km., 7. v. d. Broeck 65.610 km. en 8. Schulte 65.210 km. KAERS—BRUNEEL WINNEN TE PARIJS. In het Wintervilodrome te Parijs kwamen vde Belgen KaérsBruneel Zondag j.1. in een grooten koppel wedstrijd over 100 km. uit Zij vol deden ten volle aan de verwachtin gen en wonnen den wedstrijd in 2 u. 8.29 4/5 sec. De 100 km. ligt de Bel gen uitstekend, waarbij het in de lichtstad gebruikelijke systeem van rangschikking voor de veelvul dige sprinten zoowel JKacrs als Bru neel goed uitkwam. De uitslagen waren: 1. Kaers—-Bruneel 2 uur 8.29 4/5 sec. Op 1 ronde: SeresLouviot, La- pebieIgnat, ChaillotDousset, IvecGuillier, Guimbretiere—Mag- delaine, ArchamibaudPrat. UYLENSPIEGEL STROOIDE SIGARETTEN ROND. U ET bericht „Sigaretten uit de lucht" in ons blad van 19 Jan. j.1., waarin melding werd gemaakt van de handige wijze waarop de N.S.B. den verstokten O.Z.O.-frs bij den neus nam door pakjes sigaret ten te verhandelen die z.g. door Engelsche vliegers waren uitgewor pen, heeft den heer P. Glas te Kampen naar de pen doen grij pen. Hij schrijft ons: a. Aangenomen dat deze pakjes gemaakt en verhandeld werden door den propaganda-dienst van de N.S.B., was het dan gemotiveerd, dat gespeculeerd werd op de Oran jegezindheid van het publiek, ten einde met dit „oranjegeld" de kas met een bedrag van f30.000.te spekken? b. Bovendien kon het niet. an ders of bij die transactie moest de verkoop zijn geschied» door leden van de N.S.B. en hoe verklaart L' dan het psychologisch verschijnsel dat. Oranjegezinden die pakjes van hen kochten, zonder eenigen arg waan te koesteren omtrent de her komst ervan? c. Waarom deed de Nationaal Socialistische Beweging, die voor de zeer zware taak is gesteld om het Nederlandsche volk in natio- naal-socialistischen zin op te voe den en tot voorbeeld te strekken, in dit* geval mee aan het weerzinwek kende verspreiden van geruchten en exploiteerde hierbij de oranjege zindheid van ons volk? d. Waarom neemt een Beweging, die zich zoo beijvert om de prak tijken van een zekere volksgroep in ons land onmogelijk te maken, deze praktijken zelf over en verspeelt daarmee weer een kans om de sympathie van ons .volk te winnen? ANTWOORD: Categorisch kun nen wij a.v. ant woorden: a. De pakjes cigaretten werderi inderdaad gemaakt en verhandeld door de Afdeeling Propaganda der N.S.B. Ten bewijze daarvan is KOPPELWEDSTRIJDEN TE GENT. Van KempenBoeyen ein digen als zevende. In Gent werd Zondag een koppel- wedstrijd over 60 km. verreden. Danéels en Billiet, die voor deze ge legenheid een koppel vormden, wis ten beslag te leggen op de eerste plaats in 1 uur 14.35% sec. Op een ronde volgden: 2. Thyssenv. d. Meerschaut, 3. De BruyckerDe- lcuysscher, 4. Nacyevan Simayes. Op twee ronden: 5. Grysolle—Bruy- laut, 6. Coolsvan Mierlo. Op drie ronden: 7. Van KempenBoeyen. De internationale, omnium werd gewonnen door het koppel Scherens Buysae met 61 punten tegen 49 punten voor GerardinAimar. FEUILLETON Dr. Burmesters Ro.nat van H-.ns Hirthaiamei iNiclruk verboden) 65. „Het is zoo moei'ijk om wat te vinc! en, dokter!" „Niet zoo somber, niet zoo som- hér! We zullen wel eens zien! Uw adres heb ik, - oor het geval ik in de gelegenheid kom u te recomman- deeren, Frankfurterstraat welk nummer ook weer?" „Zevenenvijftig". „Prachtig prachtig! Er nu aan het werk. Zijn er nog patiënten?" „Neen, de vachtkamer was op dezen eersten dag natuurlijk leeg. „Des te beter!" vond Welkenlaub. „Ik heb nog een paar boodschappen ln de stad te doen. Kgkt u intus- sc.ien de post even door! Enne als er getelefoneerd mocht .verden ik ben tegen den middag terug." Maar dr. Welkenlaub bleek slechts een enkele boodschap te hebben en dat was nog een zeer onverwachte. Hfe nam <vn taxi on Met zich naar de Frankfurterstraat brengen. Het ging er om een plan te ver wezenlijken, dat 'tijdens Marlene's droevig relaas in hem was opgeko men. Nog was et hem zelf niet ge heel duidelijk, wat hem er toe be woog als een goede Genius in het lot van deze beide menschen in te grijpen. Op een of andere wijze had deze dappere jonge- vrouw echter zijn sympathie weten te verwerven en bovendien was tijdens haar ver haal de herinnering aan de schier ohoverkomelrjke moeilijkheden, waar mee hij als jong medicus te kampen h gehad, in hem wakker gewor den. Het duurde eenigen tgd voor Lo- renz zich van zijn grenzelooze ver bazing hersteld had. „Dr. Welkenlaub?" stotterde hij. „Wat verschaft me... mgn hemel, er is toch niets met mijn vrouw...?" „Nee, nee, v aarda. collega, maakt u zich niet ongerust! Het doel van mijn bezoek is allerminst' van ver ontrustenden aard, intagendeel. U permitteert, dat ik een stoel neem onze bespreking zal name lijk wel even duren. Ik stoor toch niet?" „In het geheel niet, dokter!" Lo- renz s.hoof voor zijn beèoeker een stoel bg. Z\jn handen beefden van opwinding. Dr. Welkenlaub haalde rijn siga renkoker te voorschijn. „Wilt u mijn merk misschien eens probeeren? Ze zijn wel wat zwaar..." „Ik zal er wel niet door van mgn stokje gaan!" lachte Lorenz, terwijl hg met trillende vingers een sigaar uit den koker grabbelde. „Ziezoo en om nu maar direct in medias res te komen: Ik zoek een finken, jongen collega, wien ik met een eenigszins gerust geweten mijn praetijk kan toevertrouwen. De zaak is namelijk deze, dat ik aan een expeditie denk deel te nemen, die, naai een voorlóopige bereke ning, minstens drie jaar in beslag zal nemen. Toevallig hoorde ik zoo even van uw vrouw, dat het u moei lijk valt in Berüjn. vasten voet te krijgen ik zou zoo zeggen, dat kon haast niet mooier. Onze per soonlijke kennismaking bevestigt mijn vermoeden, dat u de man bent, dien ik zoek." "Corenz had zgn sigaar laten uit gaan. Hg zocht naar woorden en dacht intusschen slechts dit eene: Mariene!... „Dat zou... Inderdaad... prachtig, vooropgesteld natuurlijk, dat uw voorwaarden U zult begrijpen, dat ik absoluut zonder eenig kapitaal..." „Maakt u zich daar maar geen zorgen over! Het zou wel heel droe vig zijn als ik u nog geld wilde aftroggelen. Zoo schitterend is de praetijk niet, al ben ik er dan van overtuigd, dat het een flinken jon geman als u niet al te moeilik zal vallen vooruit te komen. Desnoods zou ik ook bereid rijn u althans voorloopig een kleine toelage..." „Onder geen voorwaarde, dokter! En... hoe denkt mgn vrouw er over?" „Het kind weet er nog niets van. Ik wou eerst eeps even met u pra ten. Nou het dunkt me zoo, dat „we Tiet in principe wel eens zijn." „Het is een... onbegrijpelijk ge schenk voor me. Maar ik moet u een bekentenis doen." „En dat is?" „Mijn vrouw vertelde n.4j, dat u e^uigen tfld ge'eden lichtelijk ont stemd was over een jongen concur rent, die zich in uw onmiddellijke orpgeving had gevestigd. Die con current wa Ik." „Wel verdraaid u? Was u die beroerde kerel die mg al mijn pa tiënten afhandig maakte?" „Ja! Bepaalde redenen van per soonlijken aard dwongen mij kort daarop echter deie praetijk weer op te geven." „Zoo, zoo, was u dat! Nou* ik wil u wel zeggen, als ik u destijds tus- schen mijn vingers had gehad...! Nee, waarde Burmester, als dat zoo is dan behoef ik mg over uw toekomst waarlijk niet ongerust te maken. U zult het wel klaar spelen! Daar twijfel ik geen moment aan! En wat de re$t betreft: waar schijnlijk zal lk mö na mgn terug keer we) ter rnste zetten om mg' geheel aan de wetenschappelijke re sultaten van dt expeditie te kun nen wijden. Ik .behoor nu eenmaal niet meer tot de jongsten. U behoeft u dus niet ongerust te maken, dat u te zijner ty" het door u opge bouwde werk weer in den steek zou moeten laten. Maar, dat is waar ook: een voorwaarde heb ik toch: u moet mijn assistente, mevrouw Mariene Burmester mee overnemen. Ik zou niet graag willen, dat zö als gevolg van mijn vertrek haar be trekking verloor. Zg heeft zich uit stekend ingewerkt en zal u onge twijfeld van groot nut zijn. Daar zij bovendien jong en charmant is, zal het wel niet moeilijk vallen op deze voorwaarde in te gaan." „Integendeel, ik zal die dame zelfs een salarisverhooging toekennen." „Dat is uw zaak." (Wordt vervolgd.) den vraagsteller een ledig om hulsel van deze pakjes, voorzien van het stempel „Steuff N.S.B.", toegezonden. Van de zijde der N.S.B. werd ons medegedeeld, dat men door deze actie het Nederlandsche publiek, dat door de Engelsche pro paganda misleid, groote sommen voor de weinige, w e r k e I ij k e door Engelsche vliegers uitgewor pen/pakjes uitgaf, eens danig heeft willen ontnuchteren. De door do N.S.B. ontvangen gelden komen aan het Nederlandsche Volk ten goede in den vorm van nationaal- socialistische propaganda,. b. De pakjes cigaretten werden voornamelijk door niet-leden van de N.S.B. en door als zoodanig niet bekend staande leden verhandeld. c. Hoewel hier niet van versprei den van geruchten kan worden ge sproken, moge hier gezegd zijn, dat ook dit propagandamiddel in het belang van een edel doel met vrucht kan worden aangewend. Wie goed nadenkt zal toegeven, dat een deel van ons volk een nog be trekkelijk goedkoop leergeld heeft betaald. Misschien is h'et wegge gooid lesgeld, maar allicht hebben velen leering getrokken uit dit ge val. d. Uylenspiegel-praktijken zijn nog 'altijd geen joodsclïe praktij ken. De cigaretten-grap heeft bij allen, die zin voor slimheid, humor en. sportiviteit hebben, groote synipathïe gewekt. Vele schriftelij ke en mondelinge mededeelingen bevestigen dit. Voorts komen nog in behande ling de brieven van een „Abonné" te O., van J. K. te De Waal (Texel), J. K. te N., P. Glas te Kampen, „Eén die om negen uur te bed moet lig gen", te Den Helder en W. de Rui ter te Schagen, terwijl D. Ott te O. Niedorp en A. B. te Breezand, nog even geduld moeten hebben, aange zien door oorzaken buiten onze schuld nog niet op hun vragen kon worden ingegaan. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 4 MAART. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramoloonmuzlek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7.55 Gramoloonmuzlek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramóloonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramoloonmuzlek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Tlmm. 12.00 Ensemble Joan Lancè. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 De erlvUand van onzen veestapel. 13.15 Het Nationale Trio. 14.00 Gramoloonmuzlek. 14.15 Omroeporkest. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Kinderkoor „Tuin dorp Buiksloot" en gramoloonmuizek. 16.00 Cyclus: „Verschuivingen ln de oud-Christe- HJke Kerk". X. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Gra moloonmuzlek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische en beursberichten. 17.30 Nationale jeugdstormkwartier. 17.45 Zang met piano begeleiding en -soli. 18.00 Volksgezondheid. 18.15 Zang en plano. 18.50 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 19.00 B.N.O.: Blnnenlandsch econo misch praatje. 19.10 Gramoloonmuzlek. 19.30 Melodie en poëzie. Vanal 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Roemeensch orkest Gregor Serban. 20.45 Gramoloonmuzlek. 21.00 Ramblers. 21.30 Gramoloonmuzlek. 21,45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Gramoloonmuzlek. 23.30 —2400 Klaas van Beeck en zijn orkest"(opn.), Hilversum n. 301.5 m. 7.15—8.45 Zie Hilversum 8 45 Grar&oloon- muzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Fluit, viool en altviool. 10.45 Voordracht. 11.00 Pianovoor dracht. 11.30 Gramoloonmuzlek. 12.00 Otto Hendriks en zUn orkest. 12.45 B.N.O.: Nleuws- en economische berichten. 13.00 Romancers en soliste. 13.45 Roemeensch orkest Gregor Ser ban, 14.15 Radiotooneel. 14.30 Gramoloonmu zlek. 15.00 Het groote Omroeporkest en soliste. 16.00 Cello en piano en gramoloon muzlek. 16.40 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 B.NO.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 De Omroep ln Gro ningen (opn.). 18.30 In en om de N.S.B. (Voor bereid door de N.S.B.). 18.45 Zang met piano begeleiding en -soll. 19.00 Omroep-^'olkszang- koor. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Brabantsch praatje van den Drè. 20.00 Rotterdamsch Phil- harmonisch orkest (opn,). Vanal 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbin ding met de studio beschikken. 21.00 Voor de rijpere Jeugd. 21.15 Rotterdamsch Phllharmo- nlsch orkest (opn,). 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Gramoloonmuzlek. 22.10—22.15 Avondwijding. Ho ifdrédacteur: J. Keesman, behagen. Wnd. Hoofdred.: A. R. Jonker. Buiten- en Bin nenland. Schagen - Fred. Groot, Schagen, Alg. reportage, ^freeknieuws en Kunst -A.C. van Kampen, Rayon-redacteur Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2