PROBLEMEN VAN DEN DAG Predikbeurten Marktberichten Alkmaar WAARSCHUWING. De loco-burgemeester der ge meente Alkpiaar brengt ter algc- mecne kennis, dat in den nacht van 27 op 28 Februari 1942 opnieuw een kabelleiding van de Duits'che Weermacht is stukgesneden. Daar de inwoners der gemeente Alkmaar, naar aanleiding van reeds eerder voorgevallen daden van sabotage, herhaaldelijk met bedreiging van strenge maatrege- f len, ernstig zijn gewaarschuwd te gen het verrichten van verdere sa- i botagehandelingen, heeft de Gene- ralkommissar für das Sicherheits- wescn bevolen: 1. dat voor den tijdsduur van zes weken 'de betreffende telefoon lei ding bewaakt inpet worden; 2. dat een nieuwe geldboete ten bedrage van 50.000 gulden zal worden opgelegd. tANOnnijA ZUIDSCHARWOUDE. KOLVERS VERLIEZEN DEN MOED NIET. Over drie weken onderlin ge wedstrijden 'van „Op Maat". In het lokaal van den heer Kra mer hield de Kolfvereeniging „Op Maat" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer P, Boon, die een groot aantal ledeji het welkom toeriep. Aan de nage dachtenis van het overleden lid wijlen den heer A.: Kout, werden waardeerende woorden gewijd. De penningmeester P. Goet deed rekening en verantwoording; Bij een ontvangst van f 19S was er een kassaldo van fG.57. Een en ander werd nagezien en in orde bevonden Meegedeeld werd, dat de heer P. Glas Xveer bereid is gevonden, het bodeschap op zich te nemen, tegen de geringe belooning van vrij-lid- maatsohap. Als bestuurslid werd mét zoo goed als algemeene stemmen de heer J. Kramer herkozen. Besloten werd om over 3 weken onderlinge wedstrijden* te' houden. Een groot aantal deelnemers gaf zich daarvoor reeds op. De inleg werd bepaald op 59 cent. Er zal met voorgift worden gespeeld. Door verschillende omstandighe den, zijn de permanente kolfwed- strijden niet doorgegaan in afwij king van het ter vorige vergade ring genomen besluit. De vergade ring keurde echter bij 'acclamatie goed, dat men deze toch zal aan vangen zoodra de omstandigheden wat "gunstiger worden. Deze zullen op de gewone sociëteitsavonden, worden gehouden. Tèn slotte werd aan de vergade ring de vraag voorgelegd, om weer een koffietafel te houden ter; ver sterking van den ouderlingen band. Spontaan werd deze vraag bevesti gend- beantwoord. De bijdrage per lid werd op 50 cent bepaald, het ontbrekende wordt uit de kas aan gevuld. Zij, die daaraan willen deelnemen, zullen vóór 4 uur aan wezig moeten zijn. Over naamsveranderingen ,p* R is een besluit genomen, "■-'waarin bepaald wordt, dat straten, pleinen, openbare inrich tingen, enz.„ welke een naam dra gen van een der levende leden van het Koninklijke Huis, van naam zullen moeten veranderen", zoo schrijft ons een abonné te O., en daar hij dezen maatregel niet wel begrijpen kan, vraagt hij, waarom dit besluit werd .uitgevaardigd, dat, zooals hij verder zegt, „een vrouw betreft wier optreden en karakter gedurende de ruim veer tig jaren, dat zij aan het hoofd heeft gestaan van het Nederland- sche volk, immer den lof en de be wondering had van landgenoot zoo wel als van vreemdeling ANTWOORD. Ongetwijfeld heeft het Huis van Oran je voor Nederland en de Nederlan ders groote en diepe - beteekenis; wat Oranje, óók Koningin Wilhel- mina, voor ons land is geweest zal dan ook sieeds in de meest eerbie- dige en dankbare herinnering blij-, ven voortleven. Er is echter in onze vaderland- sche geschiedenis een datum, die ons op harde wijze iets gezegd heeft zij het dan dat nog niet ieder'onzer dat verstaan kon. Die datum is 10 Mei 1940, toen ons land, dank zij een huichelachtige neutraliteitspolitiek, in. den hoog- ston nood kwam te verkeeren. die voor een land bestaat: oorlog bin nen zijn grenzen, de leiders van Staat gevlucht. Door haar vlucht plaatste Ko ningin Wilhclmina zich buiten het Nederlandsche volk, temidden waarvan zij juist had moeten ver blijven, toen de rust vlood en plaats maakte voor een zware be proeving. In nood leert men zijn vrienden kennen! De Koningin ver koos haar volk in den steek te la- ten .onder het zwakke motief, dat elders de Nederlandsche belangen beter behartigd konden worden De tijd heeft reeds uitgewezen, wat dit beteekende. Ook Indië ging ver loren Men zie hiertegenover het fiere voorbeeld dat de Belgische Koning gaf, door tot het einde bij zijn soldaten te blijven. Zijn naam is in België nog in eere, de Belgi sche bezittingen, nog niet door Ja pan, Duitschland of Italië bezet.. Aanvankelijk was een diepe te leurstelling de eenige reactie op de tragische i:vlucht, terwijl, door het grootse he verleden de herin nering aan het Huis van Oranje slechts kon gaan tót het oogenblik waarop Koningin Wilhelmina land en volk in den steek liet. Maar de Koningin' bemoeide zich van over zee niet slechts met onze koloniën, maar ook met het Neder landsche volk in het bezette Neder landsche gebiecT en hield toespra ken, die zelfs door haar meest loya le aanhangers niet zeer correct ge noemd worden. Daarmede plaatste de Koningin zichzelf geheel buiten het Neder landsche volk dat zijn wij hier in het lage landje bij de zee en niet dat handjevol meegevluchte partijpolitieke voormannen en lei ders aan den overkant! Het onruststok'en in ons land waarmede niemand gebaat is en dat slechts uitermate gevaarlijk is voor het eigen volk, heeft tot de scherpere reactie van he£ aange haalde verbod geleid. Wat op en nè,, 10 Mei 1940 ge beurd is, was aanvankelijk wel licht als een misstap te vergeven geweest, daarna is er opnieuw zoo veel gepasseerd, dat Nederland dit maar zoo spoedig mogelijk moet vergeten om een schoone herinne ring aan een grootsch vorstenhuis, die nu nog eerbiedig en dankbaar bewaard kan blijven tot dien fata len datum in 1940, niet te laten vertroebelen. Veel voorschot wordt terugbetaald Rekening der boerenleen bank „Zuidscharwoude" toont verrassend beeld. Ten lokale van den heer Kramer vergaderde de coöp. Boerenleen bank „Zuidscharwoude". De op komst was niet groot. De voorzit ter van het bestuur, de heer P. Boon, maakte met enkele woorden gewag van den gunstigen gang van zaken, mede een gevolg van ^le he tere financieele uitkomsten in d<?n tuinbouw. De voorzitter deelde mee, dat door het bestuur, in overleg met den Raad van Toezicht, voor dit jaar de volgende rentepercen tages zijn vastgesteld: voorschotten 4 pet., rek. Crt. debet 4% pet., spaar gelden voor leden en liuisgenootcn, 2pet. tot f 3000; 2 pet. voor de bedragen boven f 3000; voor niet- ledcn resp.' 2 en 1% Pet. Rek. Crt crediet voor leden 2 pet. tot f 3000, en 1% pet. daarboven; niet leden resp. 1% en 1 pet. Voorts deelde hij mee, dat .van een vrij groot aantal spaarders het boekje niet ter con trole werd ingeleverd. Dat is zeer onaangénaam, daar het bestuur toch expres zitting houdt ter con trole. Ten einde te trachten dat euvel tegen te gaan zal in het ver volg een boete worden geheven Besloten werd om de rentebeta ling van opgenomen gelden twéé maal halfjaarlijks le doen plaats virklen. De kassier de. heer du Burck bracht daarna zijn jaarverslag uit, waaraan we het volgende ontlee- nen. Het aantal spaarders vermeer derde met 1 tot 330. Het aantal voorschotten verminderde met 27 tot 08; dat der rek. erhhouders met 2 tot 28. Het aantal leden daalde tot 1612 moesten worden afgeschre ven, 1 nieuw lid kwam er bij. De C. Bank verlaagde het crediet van f 50.000 op f 30.000, daar de toe stand der Bank een zoo hoog cre diet niet behoefde. Ongeveer f20.000 werd uitbetaald voor de L.C.O. In totaal werden on geveer 1000 posten behandeld. Het eindcijfer van het Dagboek beliep in ontvangsten f 4S8.145.07 en in uit gaven f 486.187.79, De balans vermeldde, dat de Schuld aan de Spaarbank van 31 Dec. van liet vorige jaar f 161.122.96 bedroeg, in Joopende rekening f 72.749.04, waaronder f34.798.02 aan rek. crt. houders> Het reservefonds bedroeg f 21459.62 en Rcs. Debiteu ren f 121746.40. Van voorschotne mers was te vorderen f77.953.80 in loopende rek. fl51.179.il, waaron der f 103.778*80 van de C.. Bank ch f 45914.80 van rek., houders. Aan rente was nog slechts f398.19 te vorderen. Een goed teeken. Uit de rekening bleek, dat aan Spaargelden f79941.35 was ontvangen en f77518.95 terugbe taald. Aan voorschotten was slechts een bedrag van f200 ver lcend, terwijl f42.062.95 was te rugbetaald of ongeveer 32 een ongekend hoog percentage. In rek.-courant werd f 195.616.29 ontvangen, o.m. f95.460.37 van rek. houderse f76.701.50 van de C. Bank en f 16.124.56 uit het Kap. voor Bijz. Doeleinden. Uitbetaald werd in loop. rek. f242.664.14, o.m. f 160.308.61, a. de C. Bank en f67.70.89 aan rek. houders. Aan rente werd f 8173.63 ontvangen en f4477.15 be^ taald, waarvan f3709.46 aan spaar ders. De winst heeft f616.38 bedragen: Besloten werd die bij de reserve te voegen. Den kassier werd dank gebracht voor het weergeven van een en ander. Vermelding dient nog het feit dat slechts 29 banken een schuld van in totaal f 765.000 hadden bij de Centrale, en dat 690 een totale vor dering hedden van 107 millioen gul den. De winst van de Centrale had f421.981 bedragen. Met. zoo goed als algemeene stem men werd de heer P. de Geus Jnz herkozen als bestuurslid, en de heer T. Goet als lid van den Raad van Toezicht. Na 1 ndvraag volgde sluiting. Smeerkaas met een luchtje 800 blikjes in beslag genomen. In samenwerking met den Keu- ringsdients voor Waren heeft de marechausseebrigade Langedijk bij verschillende personen een hoeveel heid van 800 blikjes smeerkaas in beslag genomen, welke van ondeug delijke kwaliteit waren. Deze blik jes smeerkaas waren door den Voed selcommissaris bestemd voor vee voeder, doch zwarte handelaren hadden er vat op gekregen en heb ben geprobeerd, de „blikjes met 'n luchtje" voor menschelijke con sumptie te verkoopen, waarin zij verscheidene malen geslaagd zijn. Tegen een aantal personen, uit Oudorp, Sint Pancras, Zuidschar woude en Kolhorn werd procesver- haal opgemaakt,, niet alleen wegens overtreding, van de Warenwet, maar ook wegens prijsopdrijving want de blikjes, welke, wanneer dr kaas van goede kwaliteit was geweest, een kwartje per stuk had den mogen kosten, werden in den smokkelhandel omgezet tegen prij zen-van f 0.60 tot f 0.97 per blikje.. Smakelijk eten. OUDKARSPEL. EEN BLIJDE DAG. Het 60-jarig huwelijksfeest van het echtpaar DekkerRoos, waar van wij in ons nummer van giste ren reeds melding maakten, is niet ongemerkt voorbijgegaan. Van^zeer vele zijden moch het diamanten paar gelukwenschen in ontvangst nemen. Behalve vele -schriftelijke felecitatics zijn velen persoonlijk hun gelukwenschen wezen over brengen, terwijl een aantal bloem stukken de kamer een feestelijk aanzien gaf. I-Iet was voor de familie Dekker een onvergetelijke dag. NIEUWE NIEDORP BONTE AVOND. Zondagavond zal de fanfare een bonte avond geven 'in de zaal van den heer Rossen. Gezien het pro gramma wordt het een pracht avond met voor „elk wat wils". Muziek, zang, enz. Niemand verzuime dus dezen avond bij te wonen. Z1JPE. ST. MAARTENSBRUG. BRIDGEN. Woensdagavond werd op initia tief van de plaatselijke kolfclub in café Kossen alhier een bridge-drive gehouden. - De voorzitter van de kolfclub, de heer Jongejans, sprak een woord van welkom. Hij zëide o.m. dat deze drive ge organiseerd was om den buiten staander in den kolfkring te bren gen en zoodoende de belangstelling voor deze sport op te wekken. Het werd een zeer geanimeerde avond en er was veel belangstelling. De uitslag is: Even: De héér en mevr. Krom hout.v. d. Meer 12 pnt.; P. Dekkei J. Veuger 13 pnt.; de heer Bol— J Dekker 16% p.; mevr. Kromhout v. d. Meermej. v. Wolveren 16% pnt.; E.' BosP. Dekker 17 pnt. Oneven: J. DekkerP. Kossen 10, pnt..; Dr. v. SlootenA. Veuger 13% pnt.; de heer en mevr. Jonge- jans 14% pnt.; G. OtterJ. Otter 16 pnt.; M. DekkerG. Dekker 21 pnt. Wat wil hetN.V.V. Vergaderingen in het District Den Helder. Groep Den Helder: Zaterdag 7 Mrt. 3.00 n.m. Spoorstraat 112. Voor zitter N. Helder, plaatsverv. Dis- trictsleidcr. Groep Callantsoog: Zondag 8 Maart, 11.00 v.m., Café de Haan Voorzitter C. Bot, leider Districts Geldzaken. Groep Schagcn: Zaterdag 14 Maart, 4.15 uur, Café de Posthoorn, Voorzitter W. Kraak, Districts leider. Groep Zijpe: Zondag 15 Maart, Café Kreijger. Voorzitter C. Bot, Leider Districtsgeldzakcn. Groep Winkel: Zondag 15 Maart, Café D. A. de Bruin, 11.00 v.m. Voorzitter W. Kraak, Districts leider. Groep Anna Paulowna: Zaterdag 21 Maart, 2.30 n.m., Café W. Kos sen. Voorzitter N. Helder, plaats verv. Districtsleider. Aanslag op Wang-Tsjing-wei verijde'd De voornaamste samenzweer ders doodgeschoten. NANKING, 5 Maart. Het plan voor een aanslag op president Wangtsjingwei, den minister van buitenlandsche zaken, Tsjoeminyi, den minister van financiën, Tsjan- hoehai en den minister van marine generaal Jenyoeintau is door tijdi ge ontdekking van de samenzwe ring verijdeld. De samenzwering was op touw gezet door agenten van Tsjoengking. De voornaamste samenzweerders zijn Donderdag ochtend doodgeschoten, terwijl twee andere soldaten tot 15 jaar gevan genisstraf elk zijn veroordeeld. Te gen 9 andere verdachten is het proces nog hangende. NA HET VERTREK VAN WAVELL. SJANGHAI, 5 Maart (ANP). De te Sydney verschijnende Austra lische bladen stellen na het heen gaan van generaal Wavell dep eisch, dat thans een Amerikaan- sche generaal, en, indien mogelijk, generaal Mac-Arthur belast zal worden met de verdediging van Australië. De wereld in weinig woorden Nog 3% millioen werkloozen In Amerika. De zender van New- York deelt mede, dat er nog steeds 3% millioen werkloozen zijn. Spaansche visscherstrawler gezon ken. De Spaansche visscherstrei- ler Lucho Montenegro is op 50 mijl van kaap Villano gezonken. Zes op varenden worden vermist. Besprekingen van Roosevelt, President Roosevelt heeft, naar de Britsche nieuwsdienst uit Washing ton meldt., in het Witte Huis een besprekipg gevoerd met Sumner Welles en den nieuwen Amerikaan - schen ambassadeur in' de Sowjet- Unie, admiraal Stanley, die binnen kort naar Moskou vertrekt. Voor dien had Roosevelt een onderhoud met den minister van oorlog, Stim- son. Fransche gemeente door brand ver» nield. De kleine gemeente Bou- vellemont (Ardennes) werd gedeel telijk door een brand, in een loods ontsflaan, vernietigd. Bij gebrek aan water en beschermingsmidde len werd de schade betrekkelijk groot en meer dan 20 personen wer den dakloos. Portugal en Amerika. Op last van de Portugeesche. regeering wor den alle Ame.rikaansche radio-uit zendingen van nieuwsberichten thans gestoord. De reden voor de zen maatregel moet worden gezocht in de wijze van de Amerikaansche berichtgeving ten aanzien van de gebeurtenissen in Oost-Azië, speci aal Ti mor. Turksch schip aangevallen. Het Turksche schip „Adana" metende 1750 ton, is op 3 Maart in de Turk sche territoriale wateren in de Zwarte Zee door een duikboot met torpedo's aangevallen. Het schip is niet beschadigd. SCHOORL. BURGERLIJKE STAND. Over de maand Februari 1942. Geboren: Cornelis Arrioldus, zoon van Comelis Jozef Dongelmans en Geertje Vrasdonk. Eddie, zoon van Pieter Albert Duinmeijer en Renske Minkema;,Ferdinand Joseph, zoon van ^ekke de Vries en Johanna Jonker; .Tacobus Johannes Corne lis, zoon van Johannes Cornelis Hopman en Catharina Dirkson. Gehuwd: Adrianus Praat, land bouwer, wonende te Schoorl en Jansje Baltes, zonder beroep, wo nende te Heemskerk; Hendrik Ja- cob Visser, 23 jaren, rijksveldwach ter, wonende te Amsterdam en Cla- sina Hoogvorst, 25 jaren, zonder beroep, wonende te Schoorl, on langs te Amsterdam. Overleden: Johannes Phaff, 58 ja ren, enz. (in opgave over Januari reeds vermeld); Jantje Grin, 66 .ia- ren, zonder beroep, weduwe van Albert Hagen, wonende te Schoorl. Het ziekenfonds betaalt terug Te hooge bijbetalingen voor bepaalde kunstgebitten. De Commissaris belast met het toezicht op de Ziekenfondsen heeft, naast de reeds eerder door hem vastgestelde bijbetalingen,, welke door de ingevolge het Ziekenfond- senbesluit rechtstreeks of indirect verzekerden, bij de verstrekking van tandheelkundige prothesen in rubber-uitvoering, ^moeten geschie den, thans ook voorschriften gege ven voor de bijbetaling ten aanzien van kunsthars-prothesen. Aangezien inmiddels reeds kunstharprothesen zijn ver strekt, heeft de Commissaris bepaald, dat de, thans ter zake door hem gegeven voorschrif ten, geacht worden in werking te zijn getreden op 1 Novem ber 1941. Verzekerden, die se dert dien datum voor kunst harsprothesen hoogere bijbeta lingen hebben gedaan dan de thans vastgestelde, kunnen tot 17 Maart a.s. het teveel betaal de van hun fonds terugvorde ren. De nieuwe regeling betreffende de verstrekking van kunstharspro thesen brengt met zich mede, dat voor volledige boven- en onder prothese f 42.50 moet worden bijbe taald; voor volledige boven- of on derprothese f24.30; voor het over zetten eener bestaande prothese dë helft-'van het bedrag eener nieuwe prothese; voor partieele prothese van 1 element f3.65, voor elk vol gend element f2.50; voor bijzetten aan een bestaande prothese: eerste element f3.00, voor elk volgend ele ment fl.80; voor reparatie f2.50. 50 RUNDEREN FRAUDULEUS GESLACHT. De Rotterdamsche recherche is er in geslaagd een belangrijke gehei me slachterij op te sporen en de be drijvers van deze overtreding te arresteeren. Deze slachterij was ge vestigd in een kelder. De politie mannen troffen hier kwalijke om standigheden aan. onder 'meer kwam op de trap die naar dezen kelder leidt, een smerige W.C. uit waarvan de stank in den kelder hing. Er werd ruim 300 kg. vleesch in beslag genomen. Van Augustus vorige jaar af zijn hier ruim vijftig runderen afge maakt. De dieren werden 's avonds in een naast het pand gelegen stal neergezet en in donker het pand ingeduwd, eenvoudig van het smal le keldertrapje en zoa in den kel der geworpen, waar zij verder- wer den afgemaakt. Bewijzen van overdracht in ijzer en staal Bij herhaling is gebleken, dat veelal de meening heerscht, dat het geoorloofd zou zijn handel te drijven in toewijzingen, bewijzen van overdracht en soortgelijke be scheiden, welke recht geven op den aankoop van een bepaalde hoeveel heid walserij- of gieterijproducten. Naar aanleiding hiervan wordt de aandacht er op gevestigd, dat Jiet ten strengste verboden is, deze bescheiden te verkoopen, te koopen of te koop aan te bieden. Al deze handelingen zijn straf baar volgens de bepalingen van het Economisch Sanctiebesluit 1941. 8000 gulden uit postzak gestolen. Dezer dagen is men op het hoofd kantoor der P.T.T. te Tilburg een verduistering op het spoor gekomen van 8000 gulden uit een postzak, afkomstig van het kantoor te Hil- varenbeek. Als verdacht van dezen diefstal heeft de marechaussee den 20-j^rigen postbeambte L. gearres teerd, werkzaam te Tilburg. Fietsendief in 't groot. Een 24- jarige loopknecht te Groningen, thans gedetieerd, heeft in Gronin gen een zeergroot aantal fietsen gestolen. Hij schat het aantal zelf op vijftig stuks. De officier eischte een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. Door stroom gedood. - Gisteravond is een dame uit Vlaardingeram- bacht in de badkamer in aanraking gekomen met een electrisch kachel tje. Zij kreeg den stroom door het lichaam en moet vrijwel onmiddel lijk dood zijn geweest. Het slacht offer was gehuwd en moeder van drie kinderen. DE SCHAGER MARKT Weinig aanvoer, weinig handel. Er was weinig te vermelden over onze markt van Donderdag j.1. Door de bijzondere omstandighe den was het vervoer wel wat in de war. Gebruiksvee was ook natuur lijk bijna niet aangevoerd. Handel hierin was ook slecht. Voor de Centrale waren er 232 st. koeien aangevoerd, 33 graskalveren en 360 nuchtere kalveren 10 scha pen-overhouders, vooral dikke kon don f 80 opbrengen. De handel ging nogal. Konijnen en kippen prijs houdend. Heden overleed plot seling, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Mej. Antje de Graaf, Wed. van. P. v. d. Werf. in den ouderdom van 72 jaar. Namens de Fam., J. BUISMAN. A. BUISMAN— v. d. Werf en Kinderen. Wieringerwaard, 5 Maart 1942. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 7 Maart, .dés middags 3 uur, op de Alg. Begraafplaats te Wieringerwaard. Heden ontving ik, via het Roode Kruis, de droeve tijding van het overlijden van mijn lieve Verloofde, Jan Crum, in leven 2e stuurman ter koopvaardij. JANE KOOLE. Anna Paillowna, 3 Maart 1942. Molenvaart 255 E. Heer zoekt ZIT-SLAAPKAMER, eigen bed en kachel, in Scha- gen, met of zonder pension. Br. onder no. 166 Bur. van dit blad. Flink persoon, 38' jaar, klein gezin, P.G., zag zich gaarne ge plaatst als ZETBOER, ook met landbouw goed bekend. Liefst aan zeekant. Brieven lettr 22P Bur. van dit blad. ZONDAG 8" MAART. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, vm. 10 uur, Ds. Kapteyn, Bat^ingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. V^n Biemen. 9.30 uur Zon dagsschool. Schoorl, voorm. 11.15 Zondagsschool Nam. 4.30 uur, Ds. Boeke. Groet, zie, Schoorl. Dirlcshorn, voorm. 10 uur, Ds. Boe ke (in de consistorie). Eenigenburg, voorm. 10.30-uur, Ds. Witkop. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, nam. 3 uur, Ds. Wit kop. 1 Zuid-Zijpe en Petten, geen dienst. Heerhugowaard, geen dienst. Veenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Daarna Zondagsschool. Oude Niedorp, géén dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, nam. 7.30 uur, Ds. P. Prins van Wijngaarden. - Extra coll. v. d. zending. Winkel, nam. 2.30 u., DS. de Móoy. Dirlcshorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hoogwoud, nam. 2.30 uur, Ds. Krcb Spanbroek, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Zuidscharwoude, geen dienst. Koedijk, voorm. 11 uur, Ds. v. d. Kieboom. Doopsgezinde Gemeente. Broek op Langendrjk, voorm. 10.30 uur, Ds. B. P. de Vries v»4* I Hoorn. Vertoeving. Evangelisatie. Schagerbrug, voorm. geen dienst. Nam. 2.30- uur (in het gebouw) de heer F. van Rossum. Nieuwe Niedorp, (Ned. Herv. Kerk) voorin. 10 uur samenkomst. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst Chr. Jongemannen- ver. in het Evangelisatiegebouw. Bergen (E. V. „Maranatha"), vm. 10.30 uur, Ds. G. Gfootjans van Amsterdam. Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm. 10.15 en nam. 5 uur, Ds. Ruys. Maandagavond 7.30 uur Vrouwen bond, St. Jacobstraat, 22. BROEK OP LANGENDIJK. 5 Mrt. Officieele noieering. 37800 kg. roode kool f8.30,14400 kg, gele kool f7.60, 113200 kg. Deensche witte kool f5.80. 4000 kg. uien f6.40. SCHAGEN, 5 Maart. Aanvoer: 1*2 geldekoeien (magere) f 180—300, 232 idem (vette) voor.de Centrale, 5 kalfkoeien f 325—:450, 33 graskalveren voor dë Centrale, 360 nuchtere kalveren voor de Centra le, 10 vette schapen voor de Cen trale, 24 overhouders f 5080, 67 konijne») f 2—6, 10 kippen f 2— 3.50. ZWAAG, 4 Maart. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". Uien f 5-10, bieten f 6, witte kool f 5.80. roode kool f 8:30, spruitkool f 21. witlof f 19.20—29, breek neen U i3.605.60, Br&mlev f 2534. WARMENHUIZEN, 5 Maart. Aanvoer: 93400 Kg. roode lcool 10200 Kg. gele kool f. 7.60, 65.400 Kg. Deensche witte kool f 5.80. BR. OP LANGENDIJK, 6 Maart. Heden geen aanvoer.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3