Nieuw bestuursrecht in Nederland Distributienieuws Nieuwe bonnen Geldige bonnen voor voedingsmiddelen I! (Vervolg van pag. 1.) IN plaatsen waar de burgemeester wol leiderscapaciteiten bezat, was het peil der raadsdebatten steeds behoorlijk, een dergelijk bur gemeester wilde, na een gedegen advies te hebben gehoord, steeds zoo npodi#, zijn standnünt wijzi gen. Wanneer dan zijn wethouders niet al te eigenwijs waren, werd in het waarachtig belang der gemeen te eindelijk het besluit genomen. Er is dus feitelijk weinig veran derd, alleen wordt het „leiderschap" thans officieel erkend, de verorde ning bevestigt voor een groot deel de praktijk. Voor de burgemeesters, die hoe kundig ooken hoe goed in hun bedoelingen, werden tegengewerkt door een verpolitiekten raad ook dit kwam voor beteekent het be eluit een verlossing. Zij zullen, be seffende dat één mensch niet van alles verstand kan hebben, zeker te rade gaan bij menschen in hun ge meente, van wie zij veronderstellen dat zij van een bepaalde zaak be ter op de hoogte zijn, dan zij zelf. Bovendien weten zij zich verant woordelijk tegenover de Volksge-' meenschap en wie te^en de belan gen van de Volksgemeenschap zon digt, wordt in den nieuwen tijd on verbiddelijk uitgestooten. Daarom zal ook één categorie, die der minder bekwamen, de slap pelingen, degenen die hun benoe ming alleen te danken hebben aan invloed en protectie van relaties en sinds jaren op hun zetel zijn vast geplakt gedoemd zijn te verdwijnen, omdat voor dezulken de verant woording nu eenmaal te groot is. Het beste was, dat zij zelf besef ten dat hun tijd gekomen is en zich in het genot van een veilig pensioen gingen wijden aan de edele kunst van het tuinieren en hegknippen, instede zich nog langer op wankele béenen een weg te banen langs de gemeentelijke doornige paden. Zij beseffen dit meestal helaas niet, en daardoor loopt de Volksgemeen schap juist thans de kwade kans, dat de. weelde het alleen te mogen doen hen naar het hoofd stijgt en zij, nu de rem van de volksverte genwoordiging en der publiciteit ontbreekt, volkomen op hol slaan. )UIST voor gemeenten, waar men allerminst kan bouwen op de centrale figuur zou het goed zijn dat het plan „raadslieden" toe te voegen werd doorgevoerd! Vei,:g kan worden aangenomen dat bur gemeesters van deze categorie niets maar dan ook niets beseffen van wat er in Europa gebeurt en zal gebeuren en zich slechts kramp achtig vasthouden aan de stroo- halm der Engelsche overwinning, waarmede zij den tijd die nog rest tot de glorievolle vrede en terug keer van de „echte" regeering trach ten te overbruggen. Wij achten het voor een commissaris der provin cie niet doenlijk de burgemeesters voortdurend zóó te controleeren dal zij geen kromme sprongen maken en wanneer zulk een controle ove rigens noodig is kan men beter het oude systeem weer invoeren, vroe ger had een burgemeester in naam verantwoordelijkheid, maar deze verantwoordelijkheid was vaak niet meer dan een illusie, het is juist de bedoeling dat ieder op zijn post en voor zijn werk thans werkelijk ver antwoordelijkheid draagt. Hebben de raadslieden dan al geen uitvoerende macht, wanneer zij mannen van gezag zijn zullen de slappe burgemeesters zich naar hen richten desnoods uit vrees voor op spraak en de sterkere naturen op grond van hun karaktereigenschap pen, adviezen, wanneer zij goed zijn niet aan hun laars lappen. Dikwijls hebben wij dit alles over wogen en onszelf de vraag gesteld: Waarom is deze verordening nog niet geheel uitgevoerd, nog zelfs niet verder uitgemaakt of de amb ten van wethouders in bepaalde ge meenten „hauptamtlich" of alleen „ehrenamtlich" zijn. Men hoort hieromtrent in kringen van „insi ders" allerlei veronderstellingen uiten.' Wat hiervan echter ook zij, het komt ons voor van het hoogste belang te zijn, dat, nu de onder havige verordening eenmaal is af gekondigd en in werking getreden, de volledige doorvoering daarvan niet langer behoort te worden op geschort Indien men aan zekere zijde mocht meenen, dat het beëindigen van het z.g. „Bestand" dat thans blijkbaar wordt in acht genomen, de rust al te zeer zou verstoren, ziel men o.i. de zaak verkeerd. Wij heb ben namelijk niet den indruk dat het Néderlandsche volk zich om de veranderingen iri het Nederland- sche bestuursrecht groote zorgen maakt het is niet anders dan an dere volkeren, het volgt intuïtief de krachtige figuren of figuur, welke uit ons volk zelf opstaan, na de ge bruikelijke reserve, onze nationale eigenschap nu eenmaal, te hebben overwonnen en te hebben ingezien dat degenen, die den nieuwen tij en alles wat daarmee annex is te genhouden, dit minder doen uit overtuiging en om land en volk te dienen, doch meer uit eigen belang en angst voor het warme nestje. WIJ gelooven ook niet, wanneer straks, volgens de voorspelling van Max Blokzijl in een zijner laatste radiopraatjes, Nederland een nationaal-socialistische staat zal zijn, dat de bergen der volksveront- waardiging anders dan muizen zul len baren. Werkelijk, het is naar onze be scheiden meening niet noodig ons volk nog langer „rust" te verzeke ren, het „gaat nu allen rustig sla pen" van de heeren Colijn en de De Geer is het daarvoor te zuur op gebroken. In een grootschen tijd is nu eenmaal dunk't ons positieve ac tie noodig, geen slaapwandelpoli- tiek- 5, Meer en meer blijkt, dat de weg tot de hernieuwing van ons be stuursrecht tot stand gekomen in samenwerking met de Duitsche overheid de eenig juiste is. Laten de Nederlandsche instanties welke den nieuwen tijd niet willen zien, dan dezen weg van vreedzame evo lutie niet barricadeeren in de mee ning daarmede de groote revolutie te kunnen keeren, waarin ons land evengoed als Duitschland is ver wikkeld geraakt, en waaruit het slechts met Duitschland kan opstij gen, om een nieuwe, betere toe komst te bouwen. Wij vragen daarom in het belang van ons volk, dat er voortgebouwd worde aan de toekomst van C i nieuwen Nederlandschen Staat! Laat het begin zijn, dat althans de gemeentelijke en provinciale be sturen, de laatste voor zoover dan nog noodig, worden afgebouwd. Klappen voor Amerika Reeds 98 koopvaarders in Amerikaansche wateren ver nietigd. BERLIJN, 6 Maart (D.N.B.) Aan de aanvulling op het Duitsche weermachtbericht wordt ontleend, dot de Duitsche duikbooten door de vernietiging van weer -12 vijan delijke kodpvaardijschepcn waar onder 7 groote tankbooten, het ge zamenlijke aantal der in Ameri- kaansche wateren tot zinken ge brachte koopvaarders gebracht heb ben op 98 met een inhoud van 603.500 brt. en het. totale verlies aan tankschepen, die in dienst van den vijand varen over de geheele wereld, gebracht heeft op 2.54 mil- lioen brt. Om dit sucecs juist te' kunnen beoordeelen moet men be denken, dat van de tot zinken ge brachte schepen ongeveer 50 -pro cent tankbooten zijn, waardoor de Veréenigde Staten een verlies van ruim 9 millioen ton petroleum hebben geleden. De moeilijkheden in de Amerikaansche tankvaart zijn dientengevolge aanzienlijk ver scherpt. De S.O.S.-seinen van zin kende tankbootcn hebben ook in Canada zorgen verwekt, daar hier door het dominion en de Engel sche vloot op den Atlantischen Oceaan in de grootste verlegenheid kunnen geraken. Hetzelfde geldt voor de Amerikaansche vloten op den Atlantischen. en, den Stillen Oceaan, gezien de slagen, welke de'Duitsche en Japansche onderzee booten aan de Amerikaansche tank schepen toebrengen. Gaat Churchill heen? STAFFORD CRIPS ALS OPVOL- GER GENOEMD. LISSABON, 6 Maart (A.N.P.) In welingelichte kringen te Londen heeft men ten aanzien van de mis lukte poging om door de jongste kabinetswijzigingen de kritiek op de regeering in de pers én in het parlement tot zwijgen te brengen verklaard, dat sir Stafford Cripps naar alle waarschijnlijkheid Win- ston Churchill als Britsch minister president zal opvolgen. In deze kringen ging men zoover te bewe ren, dat Churolvill, wiens redevoe ringen Engeland in den zwaren zo mer van 1940 bijeen hebben gehou den, binnen drie maanden tijds zal zijn onttroond. Men constateert, dat na de jongste heftige debatten in het parlement verklaard moet wor den, dat Churchill weliswaar in de V. S. zeer gezien is, doch sinds het verlies van Kreta in Juni van het vorige jaar zijn suggestieven in vloed op de Britsche massa meer en meer verloren heeft. Daarente gen is het aanzien van Cripps krachtens zijn ambt van ambassa deur te Moskou gestegen, een feit, dat erkend is door zijn recente be noeming tot lord-zegelbewaarder. Fransche krijgsgevangenen uit Duitschland. Den 4en Maart is te Chalons sur Marne een trein met 1205 Fransche krijgsgevange nen uit Duitschland aangekomen. „Heb je d&n niet gedaan wat ik je vanmorgen reeds heb aangeraden, om toch AKKERTJES te nemen, waar ik zelf altijd, wan neer ik hoofdpijn voel, on middellijk baat bi) vind? Neem er toch vlug een, wij moeten uit en eer je gekleed bent hebben de AKKERTJES hun werk gedaan en is je hoofdpijn over, want AKKERTJES fzyn uniek, ook voor kies pijn, of andere pijnen. Den besten raad dien ik je in zulke gevallen geven kan isdadelijk AKKERTJES Neem'n AKKERTJE De Nederlandsche Pijnstiller 's-GRAVENHAGE, 6 Maart. Voor de volgende week zijn de ge bruikelijke hoeveelheden brood, vleesch en aardappelen verkrijg baar op de bonnen 12 van de daar voor bestemde kaarten. Toch nog een n euwe kolenbon In den loop van de volgen de week kan een bonaan wijzing worden verwacht. In September jl. is reeds medege deeld, dat bij de kolenvoorziening de uiterste zuinigheid moest wor den betracht en dat kleine tegensla gen tot een belangrijke stagnatie zouden kunnen leiden. De opgestel de regeling was zonder al te groo te moeilijkheden slechts onder gun stige omstandigheden uit te voeren. De toestand van thans heeft ver schillende oorzaken. Begin Januari begon een periode van vorst, waar door tot heden het vervoer te wa ter is uitgeschakeld. Alle vervoer moet thans per as geschieden, hoofdzakelijk per spoor. Het trein verkeer kreeg bovendien nog alle andere goederen te verwerken, wel ke in normale omstandigheden te water worden vervoerd. Dit spoor wegvervoer is dus overbelast. Deze transportmoeilijkheden de den zich ook voor bij het vervoer van de grootere opslagplaatsen naar de handelaren. Ten gevolge van deze moeilijkhe den is er, vooral in de groote ste den, 'n tekort ontstaan, waardoor de overheid gedwongen was rege len te stellen om althans de meest vitale bedrijven, zooals spoorwe gen, gas- en electriciteitsfabriekcn. levensraiddelenbedrijven. ziekenhui zen, enz. aan het allernoodzakelijk ste te helpen. Zoodra de dooi invalt en flink doorzet, zal er met alle middelen naar worden gestreefd den achter stand in de kolenvoorziening tot staan te brengen en geleidelijk in te halen. Er zijn met name in de groote steden nog tal van perso nen, die hun bonnen, welke reeds geldig zijn verklaard, nog niet heb-, ben kunnen inwisselen voor kolen. De'bedoeling was In den loop van dit stookseizoen nog enkele bonnen geldig te verklaren. Thans kannen wij inededeelen, dat in den loop van de volgen de week een bonaanwijzing kan worden verwacht. Dit beteekent echter niet, dat in alle plaatsen een ieder direct ko len op deze bonnen zal kunnen krij gen. Het tempo, waarin de inwis seling van deze bonnen mogelijk zal zijn, hangt sterk af van plaat selijke omstandigheden en daarbij moet niet uit het 'oog worden ver loren. dat de kolen voor babies, zie kenhuizen en ook de reeds tot he den geldig verklaarde bonnen voorrang bij de aflevering blijven houden. GORTPRIJZEN. 's-GRAVENHAGE, 6 Maart. De gemachtigde voor de prijzen deelt mede, dat de onlangs voor gort en gortproducten vastgestelde maxi mumprijzen niet, zooals aanvanke lijk was gemeld, den tweeden Maart van kracht zijn geworden, doch eerst met ingang van de# volgende periode zullen gelden. Zesde deel der Ameri kaansche taokv'oot vernietigd Meer dan* 50 schepen getor pedeerd. BERLIJN, 6 Maart (DNB.) De Berlijnsche pers levert commentaar op het extrabericht der weermacht, waarin het tot zinken brengen van 12 schepen, waaronder 7 tanksche pen, werd gemeld. De Deutsche AI1- gemeine Zcitung schrijft, dat reeds meer dan 50 tankschepen aan de overzijde van den opeaan tot zin ken zijn gebracht. Eind 1939 be schikten de Vereenigde Staten over 385 tankschepen, waarvan er slechts 18 voor overzoesch verkeer werden gebruikt. 309 deden dienst in de kustvaart. 33\voeren op Canada en de rest was opgelegd. Bijna een zes de deel dezer vloot is reeds door de Duitsche duikbooten vernield. Italiaansch Weermachtbericht STERKE VIJANDELIJKE PATROUILLES TERUGGEDRON GEN. ROME, 6 Maart (Stefani). Het 643ste weermachtbericht meldt: Sterke vijandelijke patrouilles, die in het gebied van Tniimi waren doorgedrongen, werden na een te genaanval door onze strijdkrachten teruggedrongen. In Zuid-Libye hebben Saharische afdeelingen door krachtig optreden vijandelijke gemotoriseerde afdec lingen teruggeworpen. De steun verleenende luchtformaties bescho ten en bombardeerden den vijand die zich in allerijl terugtrok met achterlating van eenige gevange nen en pantserwagens. Een En- gelsch vliegtuig werd op tfen grond vernield. Engelsche vliegtuigen bombar deerden Benghazi, waardoor enkele gebouwen ernstig beschadigd wer den. Naar men meldt, zijn er geen slachtoffers. De operaties der luchtmacht te gen het eiland Malta zijn met kracht voortgezet. Duitsche jachtvliegtui gen hebben hierbij een Wellington en een Hurricane neergeschoten. Dc wereld ia weinig woorden Portugeesche troepenversterkingen naar ^Angola. Maandag zal het Portugeesche s.s. Lorenzo Marqués niet nieuwe troepen versterkingen in totaal 500 man, bestemd voor de garnizoenen van Angola en Mozam bique, uit Lissabon naar Afrika ver trekken. Verloren schepen. Het Ameri kaansche departement van Marine heeft bekend gemaakt, naar de Britsche nieuwsdienst uit Was hington meldt, dat een in Groot- Brittanje gebouwd tankschip en een in Amerika gebouwde koop vaarder over tijd zijn en derhalve als verloren moeten worden be schouwd. Oplichting in het groot Na een onderzoek van verscheidene weken heeft het parket van Chambery Woensdag den directeur van een fabriek te Aix-les-Bains laten ar resteeren. Meer dan een jaar gele den had hij een fabriek voor land- bouwtractoren opgericht. Door een geweldige' reclame werden in alle hoeken van het land en van het rijk landbouwers er toe verleid te beta len voor tractors, die echter nooit geleverd werden. Het bedrag van de oplichterij zou de acht millioen te boven gaan. Huiszoeking in Sowjet consnlaat- generaal. In het Sowjet-Russi sche consulaat-generaal te Istan- boel zijn in verband met het onder zoek naar den bomaanslag op den Duitschen ambassadeur von Papen onder sterke politiebewaking huis zoekingen verricht. Overstrooming in Hongarije. Te Temeszvar hebben 2.000 menschen hun woning moeten ontruimen daar er gevaar voor instorting be staat wegens opwellend grondwa ter. Hooge belastingen in de V. S. Naar de Britsche berichtendienst meldt, zijn in de Ver. Staten thans maatregelen bekend gemaakt, krachtens welke de belastingen in 1942 vijfmaal zoo hoog als in 1940 en tweemaal zoo hoog als in 1941 zullen zijn. Van alles wat uit dorp en stad Man vermist te Maastricht Woens dagavond ging de 51-jarige machi nist H. T. B. van het gemeentelijk slachthuis te Maastricht naar zijn werk. Hij is daar echter niet aan gekomen. Donderdagmorgen vond men den hoed van den vermiste langs den kant v. d. Zuid-Willems vaart liggen, zoodat men vermoedt, dat hij door de duisternis misleid in het water is geloopcn. Onveilig Hilversum. Dank zij Qf*n ontdekking hij een huiszoeking door de Amsterdamsche recherche is een aantal inbraken, dat on langs te Hilversum op brutale wij ze is gepleegd, opgehelderd. De in beslag genomen goederen vertegen woordigen een waarde van vele honderden guldens. De gearresteer den verklaarden in hun bekentenis, dat zij per trein naar Hilversum kwamen om de „kraken" te plegen. Oneerlijk boekhouder. Eenigen tijd geleden heeft de Utrechtsche recherche aangehouden den 30-ja- rigen boekhouder V.. van een ad vocatenkantoor te Hilversum, die ten nadeele van zijn patroon 600 gld. had verduisterd. De boekhou der had ongeveer vierduizend gul den ontvreemd en is in arrest ge steld. Doodelijke vaL Een bewoner van den Koningsweg te Utrecht 'wilde dezer dagen zelf zijn schoorsteen vegen. Hij had daartoe een ladder bestegen, welke op het dak van de keuken zijner woning was geplaatst Op zeker oogenblik schoot de ladder uit met het gevolg, dat de man om laag stortte. Tengevolge van zijn zware verwondingen is hij overle den. ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN Beschikbaar per rersoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m II jaar 14 t/m 20 jaar vol was sen en een heid 8 Mrt. t.m. 14 Mrt. 1942. 12A brood 4 rants brood of 12B brood Vfe rantsoen gebak 12A vleesch 1 rantsoen vleesch of 12B vleesch Vi rantsoen I vl waren 12A aardapp 1% Kg. aardappeler 12B aardapp H Kk. aardappeler 22 Febr. t.m. 21 Mrt. 1942. 1 Kg. 213 algem. 10C, 10 D reserve 214 algem. 215alsrem. 221 t.m. 224 algemeen 11D. 12 D reserve 225 algem. 220 algem. 227 aleem. 216 t.m. 220 algemeen 10A t.m. 13A melk 1 10B t.m. 13B melk I 50 gram 250 'gram 501) gram 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram 3Vz liter liter i Febr. t.m. 16 Maart 1942. 11 boter 11 vet 12 boter 12 vet rants boter margarine of vetr Vt rants. boter, marga- V rine of vet V» rants. marg.rof vet Vi rants. marg. of vet( in tijdvak van één week 9 1''4 l3/„ 3'/, '/v 22 2' 2 5' 4 18 2V; 3' rants. rants. in tijdvak van vier weken suiker 1 1 1 1 kg cacao 50 50 gram koffiesurr. 250 250 250 250 gram jam 500 500 500 500 gram bloem, brd 4 4 4 4 rants of gebak rijst 500 'nam peulvruchte 250 250 250 250 gram gort 250 250 250 250 gram vermicelli of maïzena 100 100 100 100 gram kaas 500 500 500 500 gram melk 1 28 14 - - liter melk 7 7 liter 1942. in tijdvak van 17 dagen rants. rants. GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 15 petroleum petroleum 07 KF brandst.' 05 t.m 07 HK brandst 13 en 17 H K Brandst 08 HK bramjst 3 12 trn 20 CV brandst 23 tm 28 CV brandst. Ie tm 8e per. brandst 08 KF branddt.1) 228 algemeen H zeep H'toiletzeep L .textiel (mannen gpefl recht op 't. koo- pen van 2 L petro leum 1 eenheid brandst. 2 eenh. brandst. i 1 rantsoen zeep 75 gr toi letzeep 80% 50 gram scheerzorn 28 Dec 1941 4 Jan 1942 div. data 1 Feb. 1942 1 Mrt. 1942 1 Mrt. 1942 1 Jan. 1942 tot en met 31 Mrt. 1942 31 Mrt,. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr 1942 30 Apr. 1942 31 Mrt. 1942 31 Mrt. 1942 30 Apr. 1942 1) Hierop 21 Hierop geen anihraciet verkrijgbaar uitsluit,end turf verkrijgbaar OPMERKINGEN: De volgende bonnen zijn binnenkort niet meer geldig: Na Zaterdag 7 Maart: 11 Brood, Vleesch, 10 en 11 Aardappelen. De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd: t.m. Zaterdag 14 Maart: 204 t.m. 208 Algemeen (Kaas). 03 t.m. 09 Melk. 08 en 09 Boter en Vet. 211 Algemeen (Zeep). G Zeep. G Toil letzeep. De bonnen, welker geldigheidsduur op Zondag aanvangt, mogen reeds worden gebruikt op Zaterdag daaraan voorafgaande, met uitzondering van den bon voor vleesch en vleesch waren. CBN RANTSOEN brood 100 gram gebak 75 gram 100 gram 140 gram 300 gram 400 gram 500 gram vleesch 100 gram 150 gram vleesch- waren 75 gram 75 gram 100 gram 125 griim jam 150 gram 500 grtfm bloem 70 gram rijst 250 gram havermout 250 gram gort 250 gram 4 liter vermicelli 100 gram maïzena 100 gram 100 gram melk 1liter Peulvruchten 250 gram boter 250 gram margarine 250 gram vet 200 gram brand 1 HL stoffen 110 K G. 75 K.G. 150 K.G. 300 stuks 450 stuks 275 K G. 200 K G. 90 gram 150 gram 100 gram 150 gram 250 gram het doen brood beschuit, wafels, biscuits, koekje^, of speculaas, of koek, of cake, of gevuld klein korstgebak, of gevuld groot korstgebak, taart, gebakjes vleesch, gewicht van been inbegrepen, of paardevleesch, gewicht van been inbegr gerookt of gekookt vleescly gebraden ge hakt, cornedbeaf óf gerookte worstsoorten, of gekookte worstsoorten of Leverartikelen, tongeworst, meikaas óf bloedworst, zure zult jam, siroop, honirig enz. tarwebloem, meel. roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel rijst, rijstemeel, -bloem.' -gries, kindermeel havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aard- appelmeelvlokken, gruttemeel gort. gorlmout, ^gortbloem. grutten, grut temeel, rijstgries, aardappel-tapioca Gort pap vermicelli, macaroni, spaghetti Maizena, sago, aardappelmeel, geoxy- deerd aardappelmeel óf zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder t Gestafndariseerde melk of een hoeveel heid yoghurt bereid uit 1liter gestan- dariseerde melk. peulvruchten boter margarine vet (max. 75 kg.) anthraciet. steenkolen, in dust.riebrlketten, eierbriketten of cokes, gascokes, of bruinkoolbriketten, of petroleumcokes. of cókesbries, cokesgruls, of persturf. of baggerturf, of turf uit de Peel. of andere soorten turf huishoudzeep, of eenheidstoiletzeep, of zachte zeep (samenst. na 31 Aug. 1941) of zachte zeep (samenst. 1 Jan.-31 Aug. '41-uf zeeppoeder, of wasschen van 20 K G. droge vuile wasch HIJ gaf zijn vrouw de schuld. Een wel zeer fraai heerschapVnoest voor de Bredasche rechtbank ver schijnen. Hij had een tiental rij wieldiefstallen op zijn geweten, doch het fraaiste was wel, dat hij zijn vrouw de schuld van deze dief stallen gaf. Door dezen minnen en lagen karaktertrek kon de officier van Justitie dan ook al zeer weinig sympathie voor den verdachte ge voelen. Hij eischte een gevangenis straf van 3 jaar. Hoofdredacteur: A. R. Jonker. Schagen. - Buitenland, Alg. Reportage en Streeknieuws: Fred. Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Hel'der: A. C. vbn Kampen. Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2