Ernst Voorhoeve beschuldigt Voelt Ge U„Grie^X Neem 'n "AKKERTJE De lucht roevers ven HOITIKA Nederlandsche ambulance beëedigd Handelsverkeer met Zweden Massabetooging te Utrecht DE EEUWIGE JOOD ACHTER DE OORLOGSELLENDE. Maatregelen tegen de kruis* jesdragers gevraagd. Zoo noodig harde middelen. Dinsdagavond heeft de propagan daleider der N.S.B. en raadsadvi seur van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten Ernst Voorhoeve, in een massabetooging, gehouden in de groote Tivolizaal te Utrecht, een rede gehouden on der den titel:. „Ernst Voorhoeve be schuldigt." Voorhoeve wees £r in den aan vang van zijn rede op, dat op dezen dag het gansche Nederlandsche rijk is bezet. Wanneer niet ons volk, zoo vervolgde spreker, vóór 1940 was geleicj, door a-politieke stum perde, die met het gezicht naar hel verleden keken, doch door Mussert, die zijn blik gericht had op de toe komst, dan zou ons land thans in eert. heel wat voordeeliger positie zijn. In diepen smart en stillen eer bied, aldus spreker, herdenken wij diegenen, die hier en in de over- zeesche gewesten voor den hoog- sten plicht zijn gevallen, en wij vor men ons thans» den vasten wil om van nu af aan samen te werken voor een setrk Germaansche Euror- peesche samenleving. De schuldigen. Het past ons de schuldigen van het leed, dat wij thans ondergaan aan te wijzen. De jood én zijn tra wanten zijn, naar sprekers meening, de hoofdschuldigen aan al het leed, dat over onze wereld is gekomen. Doch naast den jood zijn er vele andere machten, die probeeren het nieuwe Europa in zijn groei te stui- tên. Om bijvoorbeeld slechts in Ne derland te blijven heeft spreker, met name hel oog op de anti-na- tionaal-socialistische demonstratie van de z.g. kruisjesdragers. De Ne derlandsche overheid, zoo vervolg de spreker, moet spoedig een einde maken aan deze demonstraties, an ders zijn wij verplicht het zelf te doen. En laat men dan niet aanko men met de bewering, dat wij anti christelijk zijni want door op te tre den tegen de kruisjesdragers be schermen wif het kruis tegen de aanslagen van alle politieke tinne gieter^ in ons land. Het zijn ook, aldus spreker, niet alleen katholie ken, die met kruisjes loopen. Ook onderen, hoe anti-roomsch zij altijd zijn goweest, loopen thans met het kleine kruisje op hen revers. Zij allen zien in hel katholicisme het laatste bolwerk tegen het na- tionaal-soci&lisme. Maar wij zullen, zoo riep spreker uit, met deze de monstranten weten af te rekenen. Binnenkort/iet men op geen jas of mantel meer een kruisje, omdat wij er met gepaste en zoo noodig harde middelen een einde aan zullen heb ben gemaakt. De wereldpolitiek. Overgaande tot de wereldpolitiek, zeide spreker verder, dat Duitsch- land den vorigen oorlog verloren heeft omdat toen vrijwel de geheele wereld tegen dit land samenspande.' Doch ondanks de nederlaag is het misschien goed geweest dat Duitsch land dezen oorlog verloor, omdat het anders toch niet in staat ge weest zou zijn, zich met zijn leider, Adolf Hitier, weer'op te heffen zoo als het thans zich opheft tegen alle duivelsche machten van deze aar de. Hitier heeft van zijn volk aller eerst een volk gesmeed, dat niet met* op de knieën lag voor het goud. Dit alles kon geschieden om dat de overwinnaar van toen was ingeslapen. Toen deze ontwaakte was het te laat. Wacht dan geen oogenblik en neem "AKKERTJES", welke die dreigende griep de pas kunnen afsnijden. Nederlandsche Pijnstiller ERNST VOORHOEVE. (Foto Persdienst N.S.B.) Wat zou er van Europa terecht gekomen zijn, zoo vroeg spreker zich af, als de Russische horden in Europa waren losgebroken? Wat zou er, Christenen van Nederland, nog van uw pastoors en van uw dominees zijn: waar zouden uw vrouwen en kinderen verblijven, indien deze horden de beschikking hadden, gekregen over de moderne Europeesche verkeerswegen? Het zijn Hitier en zijn leger geweest, die Europa, en dus ook ons land be waard hebben voor den ondergang. Ons land en Dnitschland voor 1940 Hoe heeft ons land zich echter voor 1940 gedragen tegenover Duitschland? Was het niet als een vijand? Dit Nederland stookte te gen het Duitsche volk en. zijn lei der. Hebben wij Duitschland niet onze overtollige- producten gewei gerd? En vernietigden wij liever niet onze voedselvoorraden dan dat wij een verhongerd volk aan onze Oostgrens helpen? En waarom heb ben wij Engeland behandeld als een vriend? Heeft Engeland niet een deel van onze koloniën gestolen? Hebben de Engelschen niet het stamverwante volk in Zuid-Afrika in concentratiekampen gegooid? En heeft het Engelsche rijk onzen han del fen onze scheepvaart niet steeds vernederd? Wordt het dan nu niet tijd, dat wij de vriendschap van Duitsch land, die wij ondanks alles toch. gekregen hebben, nadat wij be zet gebied zijn geworden eens gaan beantwoorden met een wedervriendschap? De Neder landers van vóór 1940 hebben niet geluisterd naar Mussert, terwijl zij toch duidelijk kon den zien, dat de democratie in verval was. Is het dan won der, dat wij thans onze vroegere regeering ^erwijten, dat zij van ons is gevlucht en in Londen Engelsche gevangenen zijn ge worden? Zij worden immers nu misbruikt tegen ons volk en ons vaderland! Eenheid noodig. Nu het zoover met onze vroegere leiders is, wordt het tijd, dat wij een eenheid vormen om tezamen met Duitschland Buropa te rédden en moeten wij samen met het Düit sche leger aan het Oostfront staan en als het moet aan het west front. Zooals het ons vergaan is in 1040 zoo is het thans Indië vergaan. En geland, noch Amerika hebben ons daadwerkelijke hulp, geboden en het eenige wat zij hebben gedaan is onzen Indischen leiders het bevel geven alles te vernielen. Wanneer wij ervan overtuigd zijn, aldus spre ker dat achter dit alles de jood steekt, dan nemen wij thans hot besluit, dat de invloed van het jodendom thans ook in ons land voor goed moet worden uitgescha keld. Mussert heeft een vertrouwden kring van nationaal-socialisten om zich heen vergaard. Hij is het ge weest, die den Führer heeft bewo gen ons volk te zien als een levens krachtig Germaansch volk. Wij móeten nu allen medehelpen den nieuwen Nederlandschen staat te FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust' (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO V/lN EWOUD. Htj waa tot dusver voor Wils blij ven staan, maar begon nu langzaam de salon op en neef te wandelen, ter wijl hjj op doceerenden toon een overzicht gaf van hetgeen hem zelf bekend was ^ewordi „Vredelust" wordt bewoond door mr. van Opweeghen, die op het oogenblik in Parijs vertoeft, maar morgen wordt terug verwacht. De huishouding wordt bestierd door een zekere juffrouw Keizer, die Zater dagmiddag de woning heeft verlaten in gezelschap vaji een auto-monteur. Hendrik Lampe. Deze laatste had opdracht gekregen een kleine repa ratie te verrichten aan den wagen van Van Opweeghen. Hij heeft juf frouw Keizer naar haar zuster in de binnenstad gebracht. Deze is daar twee nachten gebleven en vanmor gen teruggekeerd... Tot zoover is het niet bijster interessant, zul je zeg gen, maar nu komt het: Toen zjj vanmorgen tegen half tien terug kwam en den sleutel in het slot wilde steken, bleek het, dat de deur reeds open was. Zij stond op een kier. Ik kan gerust, aan je levendige fantasie overlaten zich een beeld te vormen van den schrik, die de brave juf frouw Keizer bij deze ontstellende ontdekking om het hart sloeg. De deur op een kier, mr. van Op weeghen in Parijs, zij droeg de ver antwoordelijkheid voor den goeden gang van zaken tijdens zijn afwezig heid enfin, je weet wat trouwe zielen als deze juffrouw Keizer op zoo'n oogenblik alles bij elkaar den ken. Op hetzelfde oogenblik schoot het goede mensch echter te binnen, dat Zaterdagmiddag, toen zij met Lampe vertrok, het slot weigerde, zoodat'de monteur haar had moeten p.ssisteeren om de deur behoorlijk dicht te krijgen. In ieder geval was bun dat toen echter gelukt en nu stond hij open. Kaar eerste gedachte was uiteraard: inbraak. Er wordt zooveel ingebroken den laatsten tijd. Maar toen ze Van Opweeghen's dure bontjas in de vestibule nog aan den kapstok zag hangen 't is merk- De Kwaliieils-Tondpüsla Duitschers gelieven hiervan nota te nemen I De Commissaris-Generaal voor de openbare veiligheid maakt bekend: Op grond van de verordening van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied betref fende de registratie van Duitschers, waren alle in Nederland woonach tige Duitschers verplicht, zich bij de voor hun woonplaats bevoegde registratie-bureaux aan te melden. Het is gebleken, dat epn aantal Rijksduitschers tot nu toe door on wetendheid niet aan déze verplich ting heeft voldaan. Degenen, die in dezen in verzuim zijn, worden hiermede onder verwijzing naar de bij de verordening bedreigde straf fen, uj^genoodigd, zich schriftelijk of mondeling bij de bureaux van de politieofficieren bij den gevol machtigden van den Rijkscommis saris voor de provincies aan te mel den. In het bijzonder wordt er de aan dacht op gevestigd, dat deze ana- melding eveneens moet geschieden in alle gevallen waarin personen, die tot het Dutische volk behooren of van Duitsche afstamming zijn, in twijfel verkeeren met betrekking tot hun nationaliteit of als perso nen zonder nationaliteit worden aangemerkt. Een eventueel vroeger ontvangen bericht van een officieele instantie, volgens hetwelk men de Duitsche nationaliteit heeft verlo ren, bevrijdt niet van de plicht tot aanmelding. Deze verplichting geldt eveneens voor Duitschers uit het vroegere Oostenrijk, voor Sudeten- Duitschers en voor voIks-Duitschers uit de Oostgebieden. De aanmelding dient alsnog uiter lijk tot en met 21 Maart 1942 te geschieden. Bij minderjarigen is de opvoeder, ook wanneer hij zelf geen Duitscher is, voor de inacht neming van dezen tweeden aan meldingstermijn verantwoordelijk. gez. RAUTER, S.S.-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei. Geen Fransche oorlogsschepen voor Duitschland Sovjetbewering van alle zij den tegengesproken. VICHY, 11 Maart (DNB.) In bevoegde Fransche kringen heeft men zich gekeerd tegen een bewe ring van Sowjet-zijde? als zou de Fransche regqering voornemens zijn aan Duitschland omstreeks veertig schepen te leveren, die op het oogenblik van den wapenstil stand in aanbouw waren. In genoemde kringen noemde men deze bolsjewistische bewering pure fantasie. Men wijst er overi gens op, dat Londen noch Washing ton ook maar eenigszins geloof heeft geslagen aan dit ongegronde bericht. Dit blijkt uit het feit, dat presi dent Roosevelt gisteren op de pers conferentie heeft verklaard, aldus meldt de Britsche.nieuwsdienst uit Washington, dat hij niet beschikt over gegevens nopens buitenland- sche krantenberichten over de- uit levering van 40 eenheden der Fran sche vloot aan Duitschland. Negervliegers bij de Amerikaan- sche luchtmacht Volgens een be richt van de „New York Herald Tri bune" hebben de eerste negervlie gers bet opleidingskamp te Tus- kegge in Alaska verlaten, nadat hun opleiding voltooid was. Zij zullen in een eigen zwart eskader vereenigd worden. bouwen, die straks zal toetreden in een statenbond onder leiding van Adolf Hitier. In dien bond zal ons land een nieuwe, en rijke toekomst yinden. Engeland verliest dezen oorlog, omdat het met het gezicht naar hét verleden staat en omdat het geen leiders heeft. En Duitschland zal dezen oorlog winnen, omdat het de toekomst heeft en den gemaalsten leider van alle tijden. Italiaansch Weermachtbericht ITALIAAN SC HE DUIKBOOT EN OPEREEREN OP DEN AT- LANTISCHEN OCEAAN. ROM'E, 11 Maart. Het 648e wecr- machtbericht: Vijandelijke verkeninngsaafdee- lingen zijn na een gevecht met on ze patrouilles in het gebied van Mekili met verliezen op de vlucht gedreven. Onze ïuchtformatics heb ben met succes gemechaniseerde strijdmiddelen aangevallen en hiervan een flink deel beschadigd. Bij een nachtelijken aanval van Engelsche vliegtuigen op Benghazi zijn geen slachtoffers gcvAUen noch w^rd schade aangericht. Het bombardement van Malta werd dag en nacht voortgezet. Vliegvelden, depots en pakhuizen werden verscheidene malen dc^r bommen van elk kaliber getroffen. In de doelen, die verscheidene ma len getroffen werden, braken om vangrijke en langdurige branden uit. De vijand verloor elf toestel len, waarvan er 6 op den grond vernield en 5 door Duitsche jagers bij luchtgevechten neergeschoten werden. Een onzer convooien, dat onder bescherming van formaties vloot- en luchtstrijdkrachten uit Libyë te rugkeerde, werd door torpedo- vliegtuigen aangevallen. De aan val werd dank zij snel manoeuvree ren en doeltreffend afweervuur af geslagen en het convooi kwam op de plaats van bestemming aan zon der schade te hebben geleden. Bij het gevecht Werden twee En- Relsche vliegtuigen getroffen, die in zee stortten. x De torpedojagers San Martino en Solferino, resp. onder bevel van de eerste luitenants tef zee Angelo Pievatolo en Mirco Vedovato, heb ben elk op verschillende dagen en verschillende plaatsen een vijan delijke duikboot tot zinken ge bracht. De laatste iver weken hebben de Ëngelschen zoodoende in de Mid- dellandsche Zee met zekerheid zes duikbooten vexHoren. Onze duikbooten, -die langs de kusten der Ver. Staten opereeren, hebben vijandelijke schepen met een totalen inhoud van ongeveer 23.500 ton tot zinken gebracht. In een week tijds werden in dit gebied dus 50.700 ton op deze wijze in den grond geboord. Bij doze operatics hebben de duikbooten onder bevel van de korvetten-kapiteins Longa- nesi Cattani, di Giacomo, Giudici en Fecia di Cossato zich hijzonder onderscheiden. 170. Ze liepen een eindje tusschen de struiken en boomen door en za gen opeens een bord, waarop met krijt geschreven stond: Verboden te rooken. Ze bleven van verbazing stokstijf staan. Een bord met een Nederlandsch opschrift, hiex', op dit eenzame eiland, midden in de Aba- cadaïsclie .Zee! De wereld in weinig woorden Vervalsching bij volkstelling. De volkstelling, die 1 Decexnber j.1. in Zwitserland gehouden is, heeft een eigenaardigen nasleep gehad. In Chiasso (Tessïno) kwam een bevol king van 6168 zielen voor den dag, ofschoon het stadje in werkelijk heid slechts 5700 inwoners telt. De vervalsching van de gezinslijsten, waardoor dit werd bereikt, is niet alleen van belang, omdat volgens het resultaat der volkstelling, ver- schillende bedragen worden bere kend, waarop de gemeente recht hedft, maar ook het aantal distri butiekaarten daarop is gebasseerd. Britsche propaganda in Spanje. Het Britsche consulaat in Bilbao was er sedert eenigen tijd toe over gegaan behalve de Britsche leger- berichten, ook andere propaganda- pamfletten, met name redevoerin gen van Churchiil en Stalin, aan particulieren uit te reiken. De Spaansche politie heeft daarop ver scheidene personen bij het verlaten van het consulaat deze pamfletten afgenomen. Alle waar in Zwitserland geprijsd. Met ingang van 13 April moeten in Zwitserland alle in winkels te koop geboden artikelen geprijsd zijn. Tot dusver gold dit voorschrift slechts voor de belangrijkste levensmidde len en voor kleeding. De veelvuldi ge willekeurige prijs verhoogingen voor artikelen van dagelijksch ge bruik hebben deze uitbreiding nood zakelijk gemaakt. PLECHTIGHEID OP HET BIN NENHOF. TOESPRAAK VAN GENERAAL SEYFFARDT. I De Nederlandsche ambulance naar 't Oostfront, die in de algeloo- pen maanden te 's-Gravenhage haar militaire opleiding heeft genoten en die binnenkort als versterkt veldlazaret naar haar bestemtning zal vertrekken, heeft Dinsdag in handen van den bevelhebber van het Nederlandsche vrijwilligersle gioen, luitenant-genei*aal H. A. Seyffardt, den eed yan trouw aan den oppersten bevelhebber der Duitsche weermacht afgelegd. Hiertoe werd de uit ongeveer 160 personen (artsexx-officieren, onder officieren, verplegers, enz.) bestaan de ambulance te half vier op het met Nederlandsche en Duitsche vlaggen getooide Binnenhof opge steld met een Duitsch militair mu- ziekkoxys aan den rechtexwleugel. Generaal Seylfardt en General-Leut- nant Rauler, SS Obex-gruppenfüh rer, inspecteerden den troep, waar na generaal Seyffardt een toe spraak hield: .Kamei'aden, vrijwilligers van de Nederlandsche ambulance, aldus ving spr. aan, wederom zie ik hier voor mij een groep Nederlandsche mannen, die besloten hebben zich in te zetten met de duizenden volks genooten, die hen reeds zijn vooraf gegaan. Die anderen zijn weggetrokken om met de wapenen in de vuist ten strijde te ti'ekken tegen den ex-gsten Vijand, die ooit het welzijn van Eu ropa, ja, van de geheele beschaafde wereld, met den ondergang heeft bedreigd. Gij, gaat u inzetten met hetzelfde doel, maar gij zult dat doen met an dere middelen. Uw handen zullen niet in de eerste plaats geweer, ka rabijn of pistool voeren. Uw wape- GOEDERENRUIL IN 1942. STOCKHOLM, 10 Maart (A.N.P.) De te Berlijn tusschen Zweden efenerzijds en Nederland en België andex'zijds gevoerde onderhandelin gen over den goederenruil in het jaar 1942, zijn thans, evenals de te Pi'essburg tusschen Zweden en Slo wakije gevoerde onderhandelingen geëindigd. Naar „Svenska Dagbla det" meldt, zullen in 1942 uit Neder land bloembollen, bepaalde techni sche en pharmaceutische artikelen radiotiestellen, alsmede machines en electrisch materieel ter waarde van 23 millioen kronen worden in gevoerd en voor hetzelfde bedrag zullen houtproducten, cellulose, pa pier en machines uit Zweden wor den uitgevoerd. De overeenkomst tusschen Zweden en België voorziei in eexx ift- en uitvoer ten bedrage van 11 millioen kronen. Bovendien zijn maatregelen getroffen, om de leveranties van de achterstallige goedei-cn uit den tijd van voor Mei 1940 te bespoedigen. nen zullen zijn het geneeskundig instrument, de veiiiandti'ommel, de brancard en als een belangrijk or gaan: een hart vol menschelijk- heid, toewijding en opoffering voor uw strijdende kameraden. Maar buitendien zult ge toch. ook de oorlogswapenen moeten voe ren, want zelfs ook achter het froxit zullen gevaren u en uwe gewonde en zieke kameraden bedreigen. Daar in Oostland, waar uwe kame- iaden aan het front sti-ijden tegen een niets-menschelijks hebbenden vijand, komen diezelfde vijanden telkens ook weer achter het front opduiken, om als zij de kans daarvoor krijgen sluipmoord te bedi'ijven op alles, wat daar niet op zijn hoede en dus weerloos zou zijn. Cm daartegen niet onvooi'be- reid te korfien staan, hebt gij een uitstekende militaire opleiding ge- ki'egen, zoo goed, als slechts offi cieren van de Duitsche weermacht, die zelf de hai'de leerschool van den ooi-log tegèn dien vijand hebben doorloopen, ze u konden geven. Bij mijn op 14 Febi-uarigehouden inspectie heb ik gezien, dat gij in enkele maanden tijds van burger tpt goed soldaat met zin voor orde en tucht zijt gewox-den. Gij hebt dat te danken aan uw/Duitsche in- slx'ucteui-s, maar ook aan uw eigen willen en kunnen. Daarom durf ik het verti-ouwen uitspreken, dat Uw „versterkt veldlazax-et" den Neder landschen naam hoog zal houden. DE EEDSAFLEGGING. Vervolgens geschiedde de ei genlijke eedsaflegging door het gezamenlijk uitspreken van de ze fox-mule: „Ik zweer bij God den heiligen eed, dat ik in den strijd tegen het bolsjewisme den opperbevelhebber der Duit- sche weei-macht, Adolf Hitier, onbeperkt zal gehoorzamen ert. dat ik als dapper soldaat be reid ben te allen tijde voor de zen eed mijn leven in te zetten." Generaal Rauter sprak hierna de mannen nog met een enkel woord toe. Het muziekkorps deed hierop achtereenvolgens het Wilhelmus, het Deutschlandliéd en het Horst Wessellied weerklinken. De plechtigheid was hiermede geëindigd. waardig, Miel» hoe snel vrouwen ln dergelijke gevallen vaak tot een voorloopige conclusie komen! verdween haar ongerustheid eenigs zins. Zij begaf zich het eerst naar de keuken, die haar blijkbaar 't naast aan het hart ligt, maar de tinnen theepot stond nog op z'n plaats en het zilverwerk in een der laden van de keukenkast was eveneens onaan geroerd. Enfin, ik zal het kort ma ken. Een wandeling door een deel van het huis leverde aanvankelijk geen enkel resultaat op nergens was een spoor van inbraak te ont dekken tot ze eindelijk in de woonkamer belandde, die tevens als werkkamer voor van Opweeghen is ingericht. Waarvoor dat noodig was, weet ik niet, want zoover mij bekend is, werkt hij alleen in z'n vrijen tijd en daarover schijnt hij niet in bij zonder ruime mate te beschikken. Intusschen was het juist die woon- werkkamer, welke juffrouw Keizer voor de tweede maal de stuipen op het lijf joeg, want zoodra ze de deur voorzichtig op een kier geopend had, bemerkte ze, dat het electrisch licht brandde. Waar ze den moed vandaan heeft gehaald om de kamer binnen te gaan, is me nu nog een raadsel, maar ze heeft het inderdaad zoo ver weten te brengen... Nee, nee, ze leeft nog en daamogen we blij om zijn, want ze had even goed dood kunnen blijven van schrik. Niet al leen de electrische kroon in het mid den van de kamer brandde, maar ook de lamp op het schrijfbureau van van Opweeghen. De dikke overgor dijnen waren gesloten, zoodat buiten van het licht niets te zien was. Trou wens, je weet, dat achter het huis niets als weilanden liggen, zoodat zelfs bij open gordijnen waarschijn lijk niemand iets van het licht zou hebben bemerkt. Maar bjj dat licht en die gesloten gordijnen bleef het helaas niet. In een der hoeken van het vertrek, waar ik je straks hoop binnen te leiden, staat een divan en over den rand van dien divan heen ontwaarde juffrouw Keizer een paar mannenvoeten. Ze zag voorloopig al leen die voeten, in zwarte schoenen gestoken, want de divan is voor iemand, die bij de deur staat, slechts gedeeltelijk zichtbaar, doordat een groote, lederen clubfauteuil hem voor een deel aan het oog onttrekt... „En nu, Miel," zei Sanders, een oogenblik zijn wandeling stakend om een nieuwe sigaret op te steken, waarbij hij zijn vriend weer eenigs zins spottend glimlachend van onder zijn zware wenkbrauwen aankeek, „nu geef ik jou te raden, wat er op dat oogenblik ia onze brave juffrouw Keizer omging en hoe ze aan haar gemoedstoestand uiting gaf!" „Ze schrok' zich natuurlijk een aap, greep met beide handen naar haar hart, slaakte met veel moeite een doordringenden gil en nam met spoed de beenen," antwoordde Wils eenigszins onwillig, omdat hij zich op dit oogenblik allerminst in de stemming voelde om raadseltjes op te lossen. „Jammer!" zei Sanders, zijn wan deling hervattend. „Zeer jammer, na die goeie beurt van zooeven. Voor een college bij Geoffry Gill ontbreekt je toch nog een en ander. Juffrouw Keizer schrok zich geen aap en ze nam evenmin dé beenen. Integendeel: Ze bleef staan, waar ze stond en slaakte een zucht van verlichting ik citeer haar woordelijk want ze dacht, dat van Opweeghen gisteren onverwacht was thuis gekomen en na ettelijke warme rumgrogs ge bruikt te hebben, op den divan in slaap was gevallen. En tenslotte was het maar gelukkig, dat deze ver onderstelling by haar opkwam, want dat gaf haar den moed naar den divan te gaan om zich te overtuigen. (Wordt' vervolgd.) RADIOPROGRAMMA VRIJDAG IS MAART. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.20 Ochtend- gymriastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. ff.45 Gramofoonmuzlek. 0.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleutCTS. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Orkest. Willy Eberie. 12.40 Almtuiak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische' berichten. 13.00 Productieslag. 13.15 Omrtïeporkest. 14.00 Haarlemsche Orkestvereenxglng, soliste en gramofoonmuzlek. 16.00 Cyclus „De zeven kruiswoorden". 16.20 Vioolvoordracht. 16.50 Gramofoonmuziek. 17.15 B.k.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17,30>Voor de jeugd. 17.45 Gramofoonmuzlek. 18.00 Sport- wetenswaardigheden. 18.20 Gramofoonmuzlek. 18.35 Berichten van Nederlandsche soldaten aan het Oostfront. 18.50 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 19.00 B.N.O.: Economisch praatje over den landbouw. 19.10 Musette-orkest. 19.30 De Romancers en soliste. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken. 20.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 20.45 Radlotooneel. 21.00 Ensemble „De Kwintslag". 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.0024.00 Gramofoonmuz. Hilversum II. 801.5 m. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgelcon cert (gr. pi.). 10.40 Harderwijk. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. Ca.* 11.35 Gramofoonmuzlek. 12.00 Otto Hendriks en zUn orkest. 12.45 B.N.p.: Nieuws- en eco nomische berichten. 13.00 Gevarieerd middag programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Asna- bile-sextet. 16.30 Gramofoonmuzlek. 18.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Salonorkest. 18.15 De heeren van dei Aa en Boom, zakenlieden aan het woord. 18.30 Reportage. 18.45 De Ram- blers en orgelspel. 19.30 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.00 B.N.O.': Engelsche uitzending: „Holland's polltical' Aspects". Voor de Radio- Centrales: Gramofoonmuzlek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Hobo, plano en gramofoonmuzlek. 21.00 Boek bespreking. 21.15 Concertgebouworkest (opn.). 21.45 B.N.O.Nieuwsberichten. 22.00 Geeste lijke liederen (gr. pl.). 22.KV-22.15 Avond- wUding. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Schagen. - Buitenland, Alg. Reportage en Streeknieuws: F red. Groot, Sr.hagen. - Bin nenland ®n Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2