neemn Akkertje Nederland zonder levensruimte De lucht roovers van De macht van het kleine MAAR EUROPA STAAT VOOk ONS OPEN XX7AT door enkelen is voor- T voeld en gevreesd, door het overgroote deel van ons volk schouderophalend naar het rijk der fabelen verwezen, is werke lijkheid geworden Het Neder- landsche imperium is ineenge stort, in enkele maanden ging verloren, waarvoor eeuwen werd gestreden en gewerkt. De Nederlandsche vlag, die zich langer dan drie eeuwen onder den blauwen tropischen hemel ontplooide, moest gestreken worden. Dit is de harde werkelijkheid, waarmede wij thans rekening moe ten houden. Het tragische is nu, dat •en groot deel van ons volk nog al tijd, ondanks de onverbidde lijke realiteit van de gebeur tenissen, zich blijft verzetten tegen den gang der historie. De wereld staat echter niet stil, onafwendbaar malen God's molens voort, ook, wanneer wij meer op behoud dan op herscheppen zijn ingesteld. Er valt echter niets meer te be- honden. Indië ging verloren en met Indië ons imperium en onzen rijk» dom. Dit is de harde werkelijkheid en deze hebben wij thans te aan. vaarden. Hoe men er ook over moge denken. P R valt echter meer te doen dan aanvaarden alleen, wil men niet in den tegenslag berusten. Kenmerkend voor de levenskracht van een volk is niet hoe het mee- rendeel ervan in tijden van tegen spoed door neerslachtigheid of ge latenheid is getroffen. Kenmerkend is, hoe de moeilijkheden bestreden worden, hoe een volk zich nieu we wegen weet te banen en zich nieuwe levensruim ten schept, waar de oude ver loren gingen. Tot vóór den oorlog was Neder land, hoewel het een Europeesche staat was, geen deel van Europa. Het dacht en het voelde internatio naal, niet Europeesch. Dit tijdperk ligt achter ons. Meer dan ooit het geval is ge weest, dwingen de omstandigheden ons thans Europeesch te gaan den ken en voelen. Indië ging voor ons verloren, Europa echter staat voor ons open. Nederland kan als Ger- maansche staat van het wordende Europa een der belangrijke hoek- steenen worden. Doch dan zal óns volk het ego centrisch verleden moeten opgeven. Wij zullen weer positief moeten i denken, handelen en voelen. Het woord, dat Mussert in deze moeilij ke dagen tot ons volk heeft gericht, „De tijd van kwaaltjes, van pijntjes hier en pijntjes daar, is voorbij, daar doen we niet meer aan sedert AKKERTJES al die kwaal tjes op de gemakkelijkste manier uit den weg ruimen. Kiespijn, tandpijn, hoofd pijn, pijn in den rug en in de lendenen en die periodieke kwaaltjes waar wij vroeger onder satsn te zuchten, f, beteekenen ia dezen tijd l) niets meer, want AKKER- TJES zullen die pijnen gauw genoeg wegnemen," De Nederlandsche Pijnstiller verdient meer aandacht, dan som migen aan de harde waarheden van het nationaal-socialisme pleeg den te schenken. Het moge ernstige overweging vinden bij alle Neder- lariders, die ons land nog een toe komst gunnen. Men bedenke, dat hoe groot de tegenslagen ook ge weest zijn, er is een weg uit den neergang waarin wij ons bevinden: Wij moeten Nederlandsche burgers van het nieuwe Europa worden. Reserve-kapitein voor Vredegerechtshof De reserve-kapitein C. B., die op 13 Mei 1940 dienst deed op „Film- stad" te 's-Gravenhage, waar een groep van ongeveer 25 personen, leden der N.S.B., afkomstig uit Alphen aan den Rijn, ter internee- ring werd binnengebracht, bij wel lee gelegenheid de reserve-kapitein zou hebben gezegd, „ha, daar is dat geboefte uit Alphen, je kan aan hun gemeene tronies wel zien, waar ze vandaan komen", is over eenkomstig den eisch van den proc.-generaal door het Vredege rechtshof terzake wegens beleedi- ging van een volksgroep, veroor deeld tot evertien dagen gevange nisstraf. Hulpactie voor Hougaarsche kinderen De in Nederland gevestigde kin deren van Hongaarsche nationali teit, in den leeftijd van 416 jaar, kunnen gedurende langeren tijd, of tot het einde van den oorlog, naar het vaderland terugkeeren. Zoowel voor de verdere opvoeding als voor de schoolopleiding zal de Hongaar sche regeering zorg dragen. Schriftelijke aanmeldingen kun nen gericht worden aan het Hon- gaarsch consulaat generaal te Am sterdam, Heerengracht 545, waar ook de eventueele noodige verdere inlichtingen worden verstrekt. Prijs van f 200 voor titelblad een De Nederlandsch-Duitsche Kui tuurgemeenschap looft een prijs van f 200 en 3 troostprijzen van f 50 uit voor een titelblad voor haar maandblad: „De Nederlandsch-Duit sche Kuituurgemeenschap", dat 6 maanden na de oprichting in een oplage van 10.000 exemplaren ver schijnt. Voorwaarden tot mededingen aan de prijsvraag zijn te bevragen aan het secretariaat der Nederl.-Duit- sche Kuituurgemeenschap: Nieuwe Parklaan 97. WORSTElfcN. PRIMO CARNERA ALS WORSTELAAR. MILAAN, 12 Maart (A.N.P.) Primo Camera, de vroegere wereld kampioen boksen, waarvan enkele maanden geleden reeds werd ge meld, dat hij voortaan als worste laar zijn kans zou beproeven, heeft dezer dagen in het Puccini-theater te Milaan het eerste succes in deze tak van sport geboekt. Hij wist in een partij tegen Selzer op punten te winnen. Urenlang in de rij De sigaretten, tabak en sigaren worden zeldzaam. Urenlang staan de liefhebbers in de rij om een doosje sigaretten, een paar sigaren of een half onsje tabak te bemach tigen. Aan het Oostfront is zelfs dat onmogelijk, daar zijn geen win kels en toch ook onze vrijwilli gers van het legioen, van de „N.S. K.K.", van de Standarte Westland, en de Luftnachrichten-troepen snakken naar een sigaret, een si gaar of een pijp tabak. Gij rookende landgenoot, gij weet wat het zeggen wil, dat verlangen naar een sigaret, maar dan begrijpt gij ook met hoeveèl geestdrift onze rookpakketten door onze mannen in het Oosten begroet worden. Na tuurlijk, dat samenstellen en ver zenden van die duizenden pakketten kost veel geld. Daarom vragen wij ook uwe medewerking, daarom noodigen wij ook u uit uw bijdrage te storten op de girorekening van het Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen „Nederland" te 's-Gravenhage. Het nummer van deze giroreke ning is: De wereld in weinig woorden De taak van Cripps. De Engel- sche minister voor Indië, Amery, heeft in het Lagerhuis op een des betreffende vraag geantwoord, dat de taak van Sir Stafford Cripps be trekking heeft alleen op Indië en zich niet uitstrekt tot Birma. Portugeezen versterken Azoren, Op 18 Maart zal de Portugeesche Bserpa Pinto met nog 500 soldaten uitloopen naar de Azoren, ter ver sterking van het garnizoen. Parool van radio Vichy. De Fran- sche radio te Vichy heeft tot de Franschen het volgende parool ge richt: „Vergeet niet, dat de Engel- sche bombardementen op onze ha vens, steden en boerenhoeven, den dood van 1038 landgenooten tenge volge heeft gehad en dat 3746 land genooten gewond werden." Suiker uit hout. Dr. Alli, een Finsch geleerde, heeft een nieuwe methode uitgevonden om suiker te vervaardigen uit hout. Dit nieuwe procédé levert een product van uit stekende kwaliteit en is geschikt voor de algemeene voeding. De op deze wijze eveneens verkre gen alcohol kost de helft goedkoo- per dan die welke men tot nu toe doro andere fabricage-methodes vervaardigde. De afvalproducten worden gebruikt tot het vervaar digen van bakeliet en andere bij komstige producten, die in da in dustrie toepassing vinden. De sluikhandel in Engeland. Uit Londen wordt het volgende gemeld: Herbert Morrison, staatssecretaris bij 't departement van Binnenland sche Zaken heeft aangekondigd, dat bij een eersten inbreuk op de maatregelen tot beteugeling van den sluikhandel, de overtreder een jaar gevangenisstraf zal oploopen. Het maximum der voorziene straf fen bedraagt 14 jaar dwangarbeid. Luchtalarm te Los Angeles. Uni ted Press meldt, dat gisteren in Los Angeles en San Diago gedu rende 63 minuten luchtalarm is ge maakt. Zondag a s. weer geen veldsport 'S-GRAVENHAGE, 12 Maart De beoefenaars en bewonderaars van de veldsport zullen voorloopig opnieuw voor een week hun ge duld op de proef moeten stellen, want alle wedstrijden van voetbal, korfbal, hockey en handbal zijn voor Zondag a.s. nogmaals afgelast. Jtifileileti Nieuw wereldrecord GENÈVE, 12 Maart (A.N.P.) Hier is uit Washington bericht ont vangen, dat Gregory Rice een nieuw wereldrecord op de 2y2 mijl hard- loopen heeft gevestigd, in deh tijd van 11 min. 6,32 sec. 180. Dat wil dus zeggen: pijp uit je mond, zei de vliegenier en pakte de pijp uit den mond van den be stuurder. En jij dan ook! en rits had de ander de pijp te pakken. MCLKDRIKKENDE BEVOLKING BETAALT DE KOSTEN VAN T.B.C.-BESTRIJDING ONDER HET VEE. De behartiging van de belangen van ongeveer 4 millioen melkdrin- kers in het dichtstbevolkte deel van Nederland werd in 1938 gelegd in de handen van het bestuur der Consumptie-Melk-Centrale, welke in genoemd jaar belast werd met de uitvoering van de consumptie- melk-regeling in het Westen des lands. Het bestuur heeft van den aanvang af zijn taak zeer serieus opgevat. Dit blijkt o.a. uit een ver- strekkenden maatregel, nl. het ver plichtend stellen van de bestrijding der rundertuberculose bij de dieren van de ongeveer 11.000 aangesloten veehoudersbedrijven. Deze maat regel welke beoogt de ziekte onder het vee te bestrijden, die niet al leen een gevaar voor de volksge zondheid vormt, doch ook een groo- te materieele schade teweeg brengt, is van bijzonder belang. Immers in de onderhavige streek was tot dan toe betrekkelijk weinig aan de bestrijding van deze ziekte gedaan, terwijl juist in dit gebied, waar de melk vrijwel geheel voor directe consumptiedoeleinden wordt afge- SUCCESVOLLE GEVECHTEN IN NOORD-AFRIKA. ROME, 12 Maart (Stefani). Het 649ste communiqué van het Itali- aansche hoofdkwartier luidt: In Noord-Afrika succesvolle ge vechten met Britsche verkennings- afdeelingen ten Oosten van Mekili. Vijandelijke tanks werden door artillerievuur deels tot den terug tocht gedwongen en deels vernie tigd. Levendige bedrijvigheid der luchtmacht van de spilmogendhe- Óen boven Cyrenaica en Malta, waar zes vliegtuigen bij luchtge vechten werden neergeschoten en zes op den grond staande toestellen in brand geraakten. Belangrijke doelen werden herhaaldelijk getrof fen. Een onzer duikbooten is niet op haar basis teruggekeerd. Een bijtijds ontdekt en voortdu rend door verkenningsvliegtuigen in het oog gehouden sterk En- gelsch vlooteskader is gistermiddag in het Oosten der Middellandsche Zee door onze torpedovliegtuigen in opeenvolgende golven aangeval len. De aanval werd met succes bekroond. Drie kruisers werden ernstig getroffen, een daarvan is waarschijnlijk gezonken. Later her haalden Duitsche vliegtuigen en duikbooten den aanval en troffen met zekerheid twee andere vijande* lijke schepen. Grieperig-Koortsig <3? Zf O Ini/nïiazdtfei koortswerend en kou-uitdrijvend zet, een hoog reactie-percentage dat is het percentage van het aan tal dieren, dat bij onderzoek posi tief reageert mocht worden ver wacht. Hiervoor waren verschillen de goede gronden aanwezig, welke verband hielden met de in dit gebied gebruikelijke be drijfsvoering, die ingeseld is op het reglmatig produceeren van een groote en zooveel mo gelijk constante hoeveelheid melk. Daar dit doel slechts is te bereiken door het voortdu rend- aan- en verkoopen van vee, zijn de besmettingskansen buitengewoon groot. Immers het consumptiemelkge- bied vormde de vergaarbak, waar overig Nederland zijn doorgaans niet al te beste vee afzette. Onder deze dieren waren talrijke koeien besmet met tuberculose, zoowel in gesloten als in open vorm. Doordat in vele streken de Rijksvoorschrit- ten niet voldoende werden in acht genomen, kwamen deze besmette dieren zonder eenig merkteeken op de markt. De verwachting bleek helaas juist: ruim 35 van den veestapel bleek het eerste jaar der verplichte tuberculose-bestrijding te reageeren, hetgeen beteekent, dat er in het gesproken gebied onge veer 100.000 reactie-dieren van een kenteeken (gaatje in het oor) moes ten worden voorzien. Open lijders. Naast het tuberculineeren van den veestapel was het opsporen en door verplichte afslachting on schadelijk maken der „open lijders" een belangrijk onderdeel der be strijding. In 1938/39 werden er ruim 2400 „open lijders" afgeslacht; in 1939/40 steeg dit aantal zelfs tot meer dan 3000. De grootste sanee ring is in dit opzicht thans achter den rug. Als gevolg van deze maatregelen neemt het aantal t.b.c.-vrije stallen voortdurend toe. Waren in 1938/39 van de 11.000 bedrijven ruim 1800 vrij van tuberculose, in 1939/40 wer den de 2700 vrije bedrijven benaderd en in het volgende werkjaar werd het getal 3700 reeds overschreden. Het tempo der bestrijding wordt in belangrijke mate versneld door het systeem van premies, subsi dies en extra melkgeld, zooals de C.M.C, dit heeft ingesteld en waar mede belangrijke bedragen ge moeid zijn. Óver het afgeloopen werkjaar b.v. wordt uitgekeerd aan subsidies voor opgeruimde open lijders, aan premies voor t,b.c.-vrije bedrijven en voor bedrij ven met gedaald reactie percentage, aan melkgeld voor t.b.c.-vrije stal len, enz., een bedrag van in totaal rond f480.000. Ten behoeve van deze belang rijke uitkeeringen wordt een ge deelte van den melkprijs, dien de consument betaalt, gereserveerd. Men zal zich misschien afvragen, of dergelijke groote bedragen wel verantwoord zijn en of zij geen te groote belasting beteekenen van den consument. Om hiervan een indruk te krijgen zij herinnerd aan de mededeeling in den aanvang gedaan, dat de C.M.C. de belangen van ongeveer 4 millioen melkdrin- kers heeti te behartigen. Welnu, Door die grappen vloog er vuur uit de pijpen en voor ze er aan dach ten, begon het lange droge gras te smeulen en te branden. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. En daarna, Miel, gebeurde er pas, wat jq, blijkens je antwoord op mijn vraag van zooeven, al eerder ver wacht had, want toen ze dichterbij kwam, ontdekte ze, dat het niet van Opweeghen was, die daar lag, maar., een vreemde. Een haar ten eenen- male onbekend man, die bovendien niet sliep, zooals zij gedacht had, maar alle kenteekenen vertoonde ver moord te zqn. Zijn houding, het slap neerhangen van zqn linkerarm over den rand van den divan, zijn gelaats kleur, die zelfs onder het kunstlicht onmiddellijk opviel en tenslotte wat wel het voornaamste was een donkerroode bloedstreep, welke van het oor tot in den nek liep, dat alles liet geen twijfel over, of deze man, dien zij niet kende, was dood. We zullen het juffrouw Keizer niet ten kwade duiden, Miel, dat het haar on der deze omstandigheden aan tegen woordigheid van geest ontbrak. Het was voor het eerst in haar, tot dat oogenblik rustig vergleden leven, dat ze tegenover het slachtoffer van een moord stond. Ze kwam daardoor niet eens tot de, toch min of meer voor de hand liggende vraag, hoe het ter wereld mogelijk was, dat deze wild vreemde man in dit tijdelijk onbe woonde huis kon worden vermoord. Zq dacht er zelfs niet aan, dat het eerste, wat zij nu te doen had, was: de politie van een en ander in ken nis te stellen. Op het schrijfbureau in haar onmiddellijke nabijheid stond 'n telefoon, maar in plaats van daar van gebruik te maken, rende ze naar buiten, naar de, minstens honderd meter verder gelegen woning van notaris Ubels, aan wiens echtgenoote zij een onsamenhangend verhaal deed de notaris zelf was niet thuis! van haar bevindingen. Enfin, de rest kan je raden. Mevrouw Ubels had tot overmaat van ramp nog een paar vriendinnen op bezoek, die tezamen en in vereeniging het verwarde ver haal van de huishoudster maar niet zoo voetstoots ais de waarheid en niets dan de waarheid wenschten te aanvaarden en een half uur bezig waren om de opgewonden juffrouw tot kalmte te brengen, in de hoop, dat het tenslotte wel niet zoo erg zou blijken te zijn als ztj het deed voorkomen, maar te langen leste na rijpelijk overleg dan toch maar be sloten om de politie op te bellen. Ik heb onmiddellijk opdracht gegeven juffrouw Keizer niet eerder te laten vertrekken vóór wij er waren en daaraan hebben de dames zich geluk kig gehouden. Dètt, Miel, is in groote trekken de voorgeschiedenis en nu gaan we samen eens een kijkje hiernaast nemen, want ik heb me zelf pas vluchtig van den toestand op de hoogte kunnen stellen." De man op den divan. De woonkamer in villa „Vredelust" was, zooals inspecteur Sanders reeds had opgemerkt, inderdaad tevens in gericht als werkkamer. Het vertrek was er trouwens groot genoeg voor. Behalve voor een zware eikenhouten tafel van zeer behoorlijke afmetin gen, daarbij behoorende stoelen en een dressoir, was er nog voldoende ruimte voor een fraai gebeeldhouwde boekenkast, welke aan de andere zijde van de kamer, tegenover het dressoir stond. Het achterste gedeel te van het vertrek, dat door open slaande deuren op den tuin en het daarachter gelegen weiland uitzag, was kennelijk het speciale domein van den heer des huizes. In den eenen hoek stond een zwaar bureau- ministre, in kleur en houtsoort over eenstemmend met het overige meu bilair, in den anderen hoek bij het raam, rond de oude Engelsche haard, de divan en een groote fauteuil, waarin Van Opweghen als hij thuis was zeker wel het grootste deel van zijn avonden zou doorbren gen. Nu bevond zich in het vertrek slechts een rechercheur, dien Wils als de nog jonge, maar veelbeloven de Bartelink kende en de politie- fotograaf, een reeds eenigszins be jaard man met weelderige grijze lok ken, welke nog herinnerden aan een tijdperk uit 1 ang vervlogen dagen, waarin derzelver eigenaar, behept met vele kunstzinnige neigingen en nog meer jeugdig idealisme aar. het hoofd had gestaan van een beschei den fotoatelier ergens op een boven huis aan den Overtoom, waar stra lende bruidsparen en gelukkige ge zinnen zich raison van zes gulden per dozijn, in cabinet-formaat op de gevoelige plaat lieten vereeuwigen. In dien tijd, waaraan hij in verloren oogenblikken nog wel eens met een gevoel van weemoed terugdacht, had „de kiekkast" zooals hij aan het hoofdbureau vrjj algemeen werd ge noemd in de registers van den burgerlijker stand stond hij inge schreven als Gotlieb Amadeus Smul ders het praedicaat „Hofleveran cier" gevoerd. Nu leverde hij nog slechts aan de justitie, maar de ja ren èn het vaste maandelijksche sa laris hadden hem geleerd met de zelfde ambitie onder de meest on gunstige omstandigheden lqken, voet- en vingerafdrukken te fotogra feeren als eens de feestelijk uitgedoste clientèle in het lichte atelier aan den Overtoom. „Ben je klaar, Smulders?" vroeg Sanders, zich tot den fotograaf wen dend, die zqn toestel juist weer aan de andere zijde van den divan had opgesteld en, als vluchtend zoo schie lijk onder den grooten, zwarten doek kroop. „Direct inspecteur dit is de laatste," anevvoordde het, thans vrijwel onzichtbare mannetje, ner veus met de groote camera manoeu vreerend. „Mooi, haast je maar niet, dan zullen wij intusschen den toestand buiten eens even opnemen." Barte link en Wils volgden den inspecteur door de hall naar den voortuin, waar de sneeuw op de plaatsen, waar niet geloopën werd, nog vrij dik lag. Op het overdekte bordes bleef Sanders staan en de anderen volgden zijn voorbeeld. (Wordt vervolgd.) BEWAAR UW LEDIGE KRUSCHEN-FLACONSI Tot nu toe Kon (je verpakking van Kruschen Kier te lande nog regel matig als voorheen voortgang vinden. De voorraad Kruschen is nog voor geruimen tijd voldoende, doch glas-schaarschte bemoeilijkt thans de levering. Daarom kan voortaan Uw apotheker of drogist slechts Kruschen afleveren, indien U hem een onbeschadigde ledige Kruschen-flacon met deksel inlevert van gelijke grootte. Hij vergoedt U daarvoor 5, 3 of 2 ets., naar grootte. Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de bekende gele verpakking. die 4 millioen consumenten bren gen tezamen bovenstaand bedrag van f 480.000 op, hetgeen beteekent, dat per melkgebruiker een jaar- lijksche bijdrage van slechts 12 cen ten ontvangen wordt. Voor een enkelen cent per maand maakt de melkgebruiker in het Westen des lands het mogelijk dat in dit zwaar besmette gebied de bestrijding der rundertubercu lose zoo krachtdadig wordt aange pakt als hierboven is uiteengezet. De bestrijding van deze ziekte onder het vee beteekent een on schatbare verbetering van den ge zondheidstoestand van de bevol king en van de productiviteit der bedrijven, welke worden mogelijk gemaakt met een luttel bedrag, dat niemand mist. Zoo ooit, dan treedt 'hier de macht van het kleine duidelijk in het licht. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 14 MAART. Hilversum L 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 „Bran dende kwesties", causerie (opn.). 8.15 Gramo foonmuziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuz. 9,15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuz. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Zang met planobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Waarom teelt de boer zijn vlas? 13.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 14.00 Waarom leeren wij eigenlijk? 14.20 Na gedanen arbeid.. Muziek en vrooliJk- heid. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.00 Gods dienstige lezing. 16.20 Pianovoordracht. 16.45 Gemengd koor „Pro Musica" en gramofoon muziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economlsche- en beursberichten. 17.30 Gramofoonmuziek, 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Roemeensch orkest Gregor Serban. 18.15 Kwartier van den Arbeid. 18.30 Roemeensch Orkest Gregor Ser ban. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: De Wereldmeenlng uit den aether geplukt. 19.10 ^Gramofoonmuziek. 19.15 Ais ik 't voor 't zeggen had. 19.30 Muzikale comedie. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken. 20.15 Rotterdamsch Philharmonlsch Orkest en solist. 20 50 Gramofoonmuziek. 21.00 Rotterdamsch Philharmonisch Orkest en solist. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00—24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 7.158.00 Zie Hilversum I. 8.00 Gramofoon muziek. 8.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gra mofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Lichte Muziek (opn.). 12.00 Trio „Pro Arte". 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Sylvestre Trio. 13.40 Voor de jeugd. 14.00 Zaansch Kamer orkest. 14.45 Lezing „De verbouw van aard appelen in den particulieren tuin. 15.00 Zaansch Kamerorkest. 15.45 Hier W.A. 16.00 Omroeporkest en solist. 17.00 Voor de binnen schippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economlsche- en beursberichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 „De radio brengtprogramma-overzicht. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N.S.B.). 18.45 Gramofoonmuziek. 18.50 De Ramblers en accordeon. 19,30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Praatje in Gronlngsch dialect. 20.00 Gramo- foonmuzièk. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Een opgewekt Zater dagavondprogramma. 21.30 Filmpraatje. 21.45 N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toe lichting op het weermachtsbericht. 22.1022.15 Avondwijding. Hoofdredacteur: A R. Jonker, behagen. - Buitenland, Alg. Heportage en Streeknieuws: Fred. Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Dpn Helder: A. C. van Kaïnpen Hen Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2