AocitüiAuü/ Verblijf in bunkers streng verboden |AS1»H8IM0 •vóje 20 tebUtten 55 cL Z.kje 2 tabletten 7 et Brandstoffenbon geldig verklaard ■BONNEN VOOR 15 APRIL INLEVEREN. Vervolg van Pag. 1) DE LAATSTE. De aandacht word ter op geves tigd, dat hierna geen nieuwe bon nen meer voor het stookseizoen 1941/'4? zullen worden aangewezen. Ten gevolge van de verkeersmoei lijkheden c*i de daaruit voortvloei de ongunstige kolenpositie zal het in vele gevallen niet mogelijk zijn op de nieuw aangewezen bonnen onmiddellijk brandstoffen te betrek ken. Dit behoeft echter geen on gerustheid te wekken, daar in tegenstelling tot het vorige jaar toegezegd kan worden, diat de hoeveelheden, waarop, deze bonnen recht geven, in ieder geval zullen worden ge leverd. Het is hiertoe echter noodzake lijk, dat alle verbruikers alle nog in hun bezit zijnde geldige bonnen Uiterlijk 14 April a.s. bij den le verancier, bij wien zij zijn inge schreven, inleveren. Na 14 April a.s. zijn deze bonnen niet meer gel dig voor het koopen van vaste brandstoffen. Dit houdt dus in, dat de geldigheidsduur der bonnen, welke oorspronkelijk tot 30 April 1942 liep, is ingekort tot 15 April 1942. Nogmaals wordt er de aan dacht op gevestigd, dat dit slechts beteekent, dat den handel verbo den is, na 14 April deze bonnen nog in ontvangst te nemen, In ieder geval zullen op de bonnen, welke op of vóór 14 April bij den handelaar zijn ingeleverd, vaste brandstoffen wordengeleverd. De bovenomschreven garantie, dat in ieder ge'val op de vóór 15 April ingeleverde bonnen zal wor den geleverd, is echter niet van toepassing ten aanzien van de af levering van turf op bon „08 H.K." van de kaart K. (Haarden en Kachels.) Aflevering van turf op genoemden bon is met ingang van 15 April a.s. verbóden. Moord in donker-Amsterdam Roof vermoedelijk de drijfveer. Vrijdagavond heeft zich in de hoofdstad een drama afgespeeld, waarvan ditmaal een 44-jarige vrouw, wonende in de Koestraat, het slachtoffer is geworden. De man, met wien het slachtoffer samenleefde in het benedenhuis, Koestr. no. 1, kwam Vrijdagavond tegen half twaalff ^huis én trof daar de buitendeur open en in de achterkamer de vrouw op den grond aan, met een messteek in den rug. Van den dader ontbrak elk spoor. Het blijkt, dat een bedrag van f30 en levensmiddelenbonnen zijn gestolen, zoodat vermoed wordt, dat roof ook hier de drijfveer van de af schuwelijke misdaad is geweest. De moord moet tusschen 7 uur en half twaalf zijn gepleegd. Mislukte roofoverval te Amsterdam DADER IN HET DUISTER ONTKOMEN. Vrijdagavond te ongeveer kwart over negen is in de Cineac aan het Damrak te Amsterdam een brutale roofoverval gepleegd. Op dat tijd stip wilde de cassière aan den* in- .gang van den Nieuwendijk haar kistje met geld naar het kantoor brengen. Nauwelijks had zij daar toe de deur van het kassa-hokje geopend, toen een kerel op haar afkwam en met de woorden: geef dat kistje hier, of ik schiet, het geldkistje uit haar handen tracht te te rukken. De '28-jarige cassière was echter niet bang, gaf den man een schop en wist hot geldkistje in handen te houden. Op het rumoer kwam de portier aanloopen, die, den beroover jiende. hem een op stopper gaf, waardoor deze- kwam te vallen. 'Op datzelfde moment ging er een schot af en dit veront rustte den portier dermate, dat hij een goed heenkomen zocht. Hier van maakte de aanvaller gebruik om de beenen te ftemen en hoewel kort daarop 'n achtervolging werd ingezet, wist hij in het donker te ontkomen. Zijn wapen, een pistool, werd la ter in de hal van de Cineac gevon den. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Acht Britsche toesteilen neergeschooten SUCCESSEN DER DUIKBOOTEN. ROME, 15. Maart (Stefani). Het 652ste communiqué van het Itali- aansche hoofdkwartier luidt: „Gevechten tusschen patrouilles in de streek van Mekili. Bij een aanval op onze linies stortte een vijandelijk vliegtuig, door het af weergeschut getroffen heer. Onder begunstiging van beter weer ont plooide de luchtmacht^ der spilmo gend-heden een levendige en sucecs- volle activiteit. Bij bomaanvallen op Tobroek werd een koopvaardij schip van middelbare tonnage ern stig beschadigd. Een vijandelijk vliegtuig werd door Duitsche ja gers vernietigd. Een escadrille Ita- liaansche jachtv'iegtuigen, die een sterke vijandelijke afdeeling ach tervolgde, bond den strijd aan ho ven Tobroek en schoot acht Curtiss toestellen neer zondc-r verliezen te lijden. Andere afdeelingen Ttaüean sche vliegtuigen vielen ten Zuiden van Ain el Gazala een concentratie van gepantserde strijdmiddelen aan EJenige tientallen daarvan werden vernield, geraakten in brand of werden buiten gevecht gesteld. Een onzer vlietguigen is van deze ope ratifis niet teruggekeerd. Ook be paalde speciale doelen op Malta werden hevig bestookt, vooral de vliegvelden te Venezia en Halfar, waar talrijke branden it'tbraken. Een Spitfire werd door Duitsche vliegtuigen neergeschoten. De vijand heeft Benghazi gebom hardeerd en aan eenige woonhui zen aanzienlijke schade toegebracht Een doode en drie gewonden onder de bevolking. Een onzer duikbooten is niet op haar basis teinggekeerd. Onze duikhooten, welke in het Westen van den Atlantischen Oce aan opereeren, hebben wederom 21.000 ton vijandelijke scheepr- ruimte, waarbij het petroleumtank- schip Racinft (10.000 ton) tot zin ken gebracht. Gedenksteen voor Lenin in Londen Onthnling door Mevr. MaUky Volgens een Reuterbericht is Zon dag op een huis in Finsbury (een stadswijk van Londen) een gedenk steen onthuld door mevr". Maisky ter herinnering aan het feit, dat Lenin 40 jaar geleden daar ge woond heeft. De Sowjetarmbassa- deur zelf zeide, bij deze gelegen heid in een toespraak, dat deze ge denksteen „de vriendschap tus schen onze landen, die noodzakelijk ig om de overwinning op onzen gemeenschappelijken vijand te be vechten, nog nauwer zal aanhalen en dat daardoor de samenwerking na den oorlog nog vollediger wordt" SLOWAKIJE DRlé JAAR ZELF STANDIG. PRESSBURG, 14 Maart (D.N.B.) Slowakije viert heden den der den verjaardag van zijn zelfstan digheid. De straten van de hoofd stad zijn rijk versierd met vlaggen en guirlandes. President Tiso'heeft een amnestie voor politieke over tredingen afgekondigd. POLITIEKE BEDRIJVIGHEID TE ANKARA. De laatste dagen heeft de Turk-, sche premier en minister van bui- tenlandsche zaken een reeks be sprekingen gevoerd met de Turk- sche diplomatieke vertegenwoordi gers te Teheran, Madrid en Boe- karést. Ook de Turk9che ambassa deur te Berlijn, Gerede, wordt in den loop van deze maand te An kara verwacht om rapport uit te brengen. Van alles wat uit dorp en stad Inbraak ta Utrecht Zaterdag nacht is te Utrecht ingebroken, waarbij voor duizenden guldens aan kleedingstukken is gestolen. De inbrekers hebben een ruit ingesla gen en zijn zoo in het magazijn ge komen, waar zij op hun gemak de beste stukken hebben uitgezocht Successen van da Zaandamsehe politie. De Zaandamsehe recher che heeft zeven personen aangehou den in verband met een diefstal van drie balen suiker. Voorts js gear resteerd een 23-jarige huishoudster die van haar 68-jarigen patroon een geldkistje met I 1100 heeft gestolen Waarschuwing tegen obligatie- zwendel. Gewaarschuwd wordt tegen Govert Karsemeijer, van Doornstraat 43 te Hilversum, die zoogenaamde „obligaties" der Olym piadeleening en „Concertgebouwlee ning" aan den man tracht te bren gen. Zijn zaak berus^ op zwendel. De onbewaakte. Zaterdagmiddag zijn twee mannen op den onbe- waakten overweg tusschen Schie dam en Rotterdam onder den trein geraakt. Een hunner was op slag dood ,de ander werd »eer ernetig gewond. Alkmaar EEN UITGEBREID DRAVERIJ PROGRAM. Da draverijen van Zondag gingen niet door! Blijkens de hadddraverijkranten zal het in Alkmaar gedurende den komenden zomer niet aan hard draverijen ontbreken. In totaal staan er niet minder dan acht dra- verijdagen op het program, te we ten: Zondag 15 Maart, Zondag 26 April, Zondag 24 Mei, Zondag 28 Jului, Woensdag 5 Aug., Zaterdag 29 Augustus, Zondag »30 Augustus, Zondag 18 October. Van deze dagen is de 15de Maart inmiddels echter reeds verstreken. De toestand, waarin de baan gedu rende de afgeloopen week ver keerde, was oorzaak, dat men de draverij bij voorbaat heeft -laten schieten en er verder geen rucht baarheid aan heeft gegeven. Voor Alkmaar mag dit in zooverre jam mer worden genoemd, dat deze dra verij nadat die. welke.aanvanke lijk voor 8 Maart te Duindigt op het program stond, geen doorgang kon vinden niet heeft kunnen plaats hebben. Het zou de eerste van 't gehecle seizoen geweest zijn en de onzekerheid die daaraan ten aanzien van het prestatievermogen der paarden steeds is verbonden, zou de gebeurtenis hebben gemaakt tot een van nationale beteekenis. Evenwel, het ging niet. En dus zullen we tot 26 April moeten wach ten, alvorens de paardensport op het Sportpark te Alkmaar een aan vang neemt. Den Helder Zij dienen terstond te worden ontruimd Zooals reeds Zaterdag per bul letin aan de bevolking-van Den Helder is bekend gemaakt, is door den Weermachtscomman dant bepaald, dat het wonen, overnachten of vertoeven in schuilplaatsen en bunkers, wel ke hebben- gediend of dienen voor militaire doeleinden, ten strengste is verboden. Voor zoover dit noodlg is, moe ten zij terstond werden ont ruimd. Iedere overtreding zal ten strengste worden gestraft, waar bij rekening dient te worden ge- honden met het feit, dat In noodzakelijke gevallen gescho ten zal worden. Het is das dringend gewenscht dat men zich stipt aan dit bevel houdt SCHAGEN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Janny Philomena. d. v. Johannes van der Wal, en van Gep- ke Fennema; Jan, zoon van Jan Bakker, en van Petronella Bierste ker; Cornelis, zoon van Dirk Zoe telief en van Neeltje Hofland. Ondertrouwd: Bernardus Joan- nes Riteco, oud 27 jaren, onderwij zer, wonende te Den Helder en Jo- hanna Cornelia van Stralen, oud 29 jaren, z. b., te Schagen; Willem Lambertus Evers, oud 29 j., instru mentmaker en Catbarina Constan- tina Alina van Geelen, oud 27 j., z. b., beiden te Schagen. Overleden: Alberdina Cdtharina Imming, oud 34 jaren; Abraham de Vries, oud 87 jaren, weduwnaar van Neeltje Brak; Leendert Bak ker, oud 97 jaren, weduwn. van Aafje de Goede. ZIJPE BURGERLIJKE STAND. Opgave vam6 t.m. 12 Maart 1942. Geboren: Anna Cornelia, d. v. Geertje Breed; Agatha ^Maria, d. v. Gerrit Petrus Philipsen en Agatha Margaretha Maria Tuin; Timothëus Cornelis, z. v. Cornelis Comman deur en Geertruida Maria Baars; Paul Jacob, z. v. Paulus Visser en Elisabeth Jacoba Kriek. Getrouwd: Iebele Koopman, 27 j. landarbeider en Jannetje Yda van der Molen, z.b., beiden te Zlfpe. Overleden: Teuntje Hille, 77 jr., z.b., ongehuwd; Johanna Ruiter, 72 jr., z.b., echtgenoote van Jacob Groot; Aafje Rieuwerts, 84 jr., z.b., weduwe van Willem Hillenius; Guurtje Swarthof, 78 jr., z.b., wed. van Pieter Schriekcn. Inval in speelhuis. De Haagsche politie heeft Zaterdag een. inval ge daan in een speelhuis. Een 40-jari- ge letterzetter en nog twee mannen werden in arrest gesteld. Een honderdjarige gefuifd. Onder groote belangstelling heeft de we duwe Willempje Mol te Eemnes haar honderdste verjaring gevierd. Er waren vele bloemstukken. De burgemeester kwam haar persoon lijk geluk wensch en. Acht Engelsche vliegers teraarde- steld. Op de begraafplaats Hei- dehof té Apeldoorn zijn Zaterdag morgen met militaire eer acht En gelsche vliegers begraven, die bij Apeldoorn den dood gevonderr heb ben. Een krans werd op de graven gelegd, als menschelijk medeleven met het eeuwige soldatenlot BENOEMD. Schagerhrag. In de commissie van beheer der schooltuintjes zijn tot leden benoemd mevr. W. Hor stenBruntink en de heeren A. Horsten en A. Schippers. Zij zullen deel uitmaken van de a.g. werk- commissie, die thans uit 6 leden bestaat. Het secretariaat is in han den gelegd van den heer Horsten. De commissie ontving van dr-n Pro cureur-Gen. toestemming tot het or ganiseeren van een verloting ten bate van het Schooltu'nwcrk. SCHOOLTIJDEN. In verband met het lengen der dagen zullen de O. L. scholen de zer gemeente vanaf 16 Maart 1942 wederom op den gewonen tijd ('s morgens 9 uur) aanvangen. LANGE DIJK Nieuwe prijzen voor de groenten Geen wijziging in verdeeling van den aanvoer. Met ingang van Dinsdag 17 Maart zullen voor de verschillende tuin bouwproducten weer nieuwe prij zen gelden. De roode kool is met de gewone verhooging van f0.30 ge bracht op f 8.80 per 100 kg., de Deen- sche witte kool met f0.40 tot f6.20 per 100 kg. Voor de gele kool, wel ke tot nu toe een verhooging per 14 dagen onderging van f0.40 is nu met f0.50 per 100 kg. verhoogd tot f8.10 per 100 kg. Hiermede wordt wel eenigszins aan de verlangens der tuinbouwers voldaan. Nu ook dog de andere koolsoorten. Voor de witte uien geldt thans een prijs van f6.70 (was f6.40) per 100 kg.; glaskoolrabi (2—4 cm) f8.50 per 100 st.peen zonder lof, sort, II ongewasschen f5.80; sort. III f4.70; sort. IV f 3.90 per 100 js.g. Sorteering I, gewasschen noteert thans flO.— per 100 kg. als maximumprijs. Schorseneeren sort. I f 19.sort. II f 12.— per 100 kg. Raapstelen f 47 per 100 kg. Kropsla, sort. I, minstens 11 kg. per 100 st. f 13.50, sort. II van 8—11 kg. f6.80; kaskomkommers sort. I. vanaf 35 kg. oer 100 st. f 49. sort II van 30-35 kg. f 37.- sort. III, van 2530 kg. f 24.50; veldsla f 35.—; koolrapen f 3.70; prei boven 10 mm. f 9.30, tot 10 mm. f 6.60; -knolselderij z. lof boven 10 cm. f 13, van 810 cm. -f 12.van 6—8 cm. f 10.per 100 kg. Gele ongewasschen peen noteert thans f3.50; witlof f28.voor I en f23.voor II per 100 kg.; spruit- kool, ingeschoond f22.geschoond f32.per 100 kg.; de prijs voor de kleine kroten is onveranderd op f6.— per 100 kg. gebleven; II no teert f 4.50, III f 3.50 per 100 kg. Ge kookte kroten (3 st. of meer dan 3 st. per kg. f 12,90 en minder dan 3 st. per kg. flÓ.70 per 100 kg. Roode uien f 7.90, rabarber f 43.—, kaskom kommers stek f40.—; andijvie f40; sjalotten f 10.60, Mei- en herfstra- pen f4.20, ramenas f 11.50, druiven f 105.per 100 kg. Bospeen f 29. en radijs f7— Der 100 bos. In de verdeeling van den aanvoer is geen wijziging gekomen. De re geling voor „gebokte" kool is eveneens ongewijzigd gehandhaafd, terwijl bevroren peen weer onge sorteerd kan worden aangevoerd, tegen een prijs van f 3.50 per 100 Kg. Bevroren koolrapen dienen ter beschikking van het Bureau Groen ten en Fruitvoorziening te worden gesteld, evenals de afwijkende kwa liteit van de voor het Bureau Groenten en Fruitvoorziening gere serveerde artikelen. ZUIDSCHARWOUDER POLDER. We vernemen, dat de beschikbare gronden in het gedeelte van den Zuidscharwouderpolder, dat geheel verkaveld, aan hen ter bebouwing is gegeven, die voorheen grond, in dien polder hadden. Men kwam I daartoe slechts 2 H.A. te kort, zoo dat op het oogenblik reeds onge veer evenveel grond beschikbaar is, als do eigenaars er in hebben ge bracht, en dit geldt slechts het mid delste gedeelte. Het Westelijk en Oostelijk deel zijn nog niet bouw klaar. KLOMÊEN. Men deelt ons mee, dat, in ver band met den klompennoód aan Langedijk, pogingen in het werk zulen worden gesteld im in het te kort te voorzien. Hier hebben de tuinders klompen beslist noodig voor hun bedrijf, terwijl er tegen woordig klompen gedragen worden in streken, waar men dit niet ge woon was. Het is te verwachten, dat de pogingen wel tot gevolg gul len hebben, dat in het euvel van klompen tekort wordt voorzien. WERKLOOSHEID. J Nog altijd zijn er hier een betee- kenend aantal werkloozen. De tuin ders waren nog niet genoodzaakt, meer arbeiders in dienst te nemen, eensdeels omdat de bewaarkool niet veel arbeid eischte en ander deels, omdat op den akker nog geen werk kon worden verricht. Werkverruimings- en werkver schaffingsobjecten. konden niet wor den aangesneden zoodat er velen werkloos bleven. Verwacht mqg worden, dat spoedig verbetering in dezen toestand zal komen, want bij open weer zal er buitengewoon veel werk te verrichten zijn. NIET VERANDERD. Oudkarspel. Bij de Zondagmorgen gehouden tien-jaarlijksche stemming of het heroepingswerk bij de Ned. Herv. Gemeente door den kerkeraad of door een kiescollege moet geschie den. \yerd met groote meerderheid de bestaande toestand, dat de ker keraad dit werk doet, gehand haafd. UITBREIDING VAN ZAKEN. Noord sch arwou de. Naar wij vernemen, heeft de fa. Mol Blom, de garage van de HABO aangekocht. Het ligt in de bedoeling, deze garage reeds spoe dig in gebruik te nemen. SCHAAKMAT. De uitslagen van de wintercom petitie luiden als volgt: le klas: W. KaanG. Goudsblom 6—1; 3e klas T. de Jong—A. Cop- pens 10. Voor j aa rscompetit ie Groep 1: H. Hart—K. Bierman 10 G. KeppelJ. Klinkert Yi4$ J. OotjersJ. Kamper 10 J. J. KroonW. Kaan 01 Groep II: P. BorstA. v. d. Lubbe 01 T. de JongA. Goppens 10 W ARMENHUIZEN VEILINGGOMZET OVER FEBR. »42 Roode kool 1,263.000 kg. (1.530.025 kg); gele kooi 173.200, kg. (416.125 kg.); Deensche witte kool 742.600 kg. 1.093.450 kg.); uién 11.325 kg. (16.350 kg.); peen 1.500 kg. vroege aardappelen 3.800 kg. De omzet bedroeg in Februari 1942 f 146.844.07 tegen f 163.363,87 in Febr. 1941. (De cijfers tusschen boogjes zijn die van 1941.) KOEDIJK COÖP. BOERENLEEBANK. Op Vrijdag 13 Maart hield de Coöp. Boerenleenbank haar alge- meene jaarvergadering irfhet café van dén heer Jac. Schuit. De voorzitter, de heer Jb. Kramer herdacht in zijn openingswoord wijlen den" heer Stroink, in leven voorz. der Centr. Bank, deelde voorts mede dat de heer A. Mole naar (kassier) wederom was aan gewezen als secretaris, dat rente spaargeld is gesteld op 2x/i pet en die der voorschotten op 4.2 pet. De rekening en balans 1941 gaven geen reden tot opmerkingen, de rekening sloot met de eindcijfers f 298264.43. De balans f 213153.61, met saldo winst 1941 f 201.47 en werd aldus met algem. stemmen goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental terug is geloopen van 134 tot 131, dat er 10 leden in loopende rekening waren en per 31 Dec. 1941 263 spaarders, er waren 13 voor schotten afgelost en geen nieuwe verstrekt. Er stonden nog 101 voor schotten uit. Het aftredend lid bestuur K. Stam werd herkozen als ook het aftredend lid van den Raad van Toezicht P. de Geus. De 2 plaats vervangende bestuursleden P. de Geus en P. J. Lammerschaag wer den ook wederom herkozen. Het voorstel bestuur; afvoering van 7 leden wegens uitwoning werd aangenomen. HEERHUGOWAATW BOERENLEENBANKVERGADE RING TROK VEEL BELANG STELLING. Vrijdag hield de Coöp. Boeren leenbank alhier haar acht en der tigste Alg. Vergadering in het cafe van den heer Rus. De opkomst der leden was tamelijk goed wat misschien wel in verband stond inet het op de vorige alg. verg. genomen besluit om bij niet gel dige afwezigheid een gulden boete te heffen. De voorzitter, de heer A. Kooij Cz., opende met een kort woord onder gedachtenis van den heer Stroink. Tot secretaris voor deze verga dering werd de kassier de heer P. Smit benoemd. Voorzitter weelde mede, dat door overlijden en vertrek 7 leden wa ren afgeschreven, waaronder de heeer K. Ploeger als oudste lid en medeopichter werd herdacht, ter wijl èèn nieuw lid was ingeschre ven; De rente was door Bestuur en Raad van Toezicht, vastgesteld als volgt: Voorschotten 4%, Spaargel den tot f 2500 2,64% tot f 5000 2% en daarboven W* voor gelden in loopende re'-ening in debet 4% en in credit 2%. Het ledental bedraagt op 't oogen blik 196. De rekening sloot met een totaal bedrag van f 481.532,02 en de Ba lans op f 498.522,05 met een saldo winst van f 1.027,67 welk bedrag aan de reserve zal worden toege voegd waardoor deze stijgt tot f 44.022,98 welk bedrag aanwijst, dat de bank financieel zeer gezond is. Het uitvoerige jaarverslag van den secretaris, den heer G. Dirk- maat werd onder applaus goedge keurd. Het aftredende bestuurslid de heer A. Kooy Cz.. werd met 54 stemmen wederom herkozen. De heer P. Beers Pz. werd als aftredend lid van de Raad van Toezicht, met overweldigende meer derheid herkozen. Bij de rondvraag wilde de heer •Tb. Goudsblom de boete Intrekken en daarvoor in de plaats de aan wezigen f 1.presentiegeld toe kennen. wahrna de heer G. Koov voorstelde om in ieder geval de aanwezigen 2 verteringen te ver- strekken, welk voorstel werd. aan- genomep. VEENHUIZEN. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. ,T. van Twuiver. slaagde te Kampen voor het examen ter ver krijging van den rang van wacht meester bij het wapen der mare chaussee. Heden overleed plot seling, onze jongste lie- 1 veling, THEO in den ouderdom van 4Yt maand. £ijh diepbedroefde Ouders, Broertjes en Zusjes. J. C. HU1BERTS. N. HUIBERTS Roskam. Schagen, Burghorn, 15 Maart '42. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter» Jacoba Johanna E. GLERUM—v. d. Lijfje. A. GLERUM. Wieringerwaard, 14 Maarf'42. 2 of 3 paarden in de kost 'y gevraagd voor diverse werkzaamheden ta verrichten, Voor goede behan deling wordt ingestaan. Nadere condities worden ingewacht bt| GEBH. TAN ZONNEVELÖ en PHILIPPO N.V., Stolpe, Schagerbrug. Waterdichte Kleeden, Zakken en wat Tuinbouwgereedschèp te koop W. VERKROOST, Be neden weg 41, St. Panera». Te koop: Een Premiezeug met zes Big gen en een ingeschreven Stier kalf. S. BAKKER, Kolk, Aarts woud. Te koop: 11 OVERHOUDERS en EEN VOLBLOED STIERKALF beste productie, bij J. FIJN HEER, Lutjewinkel. Te koop: Een flinke stuit PAARDEMEST, E. RENTENAAR. Stoomweg 89, Melkhandel, Breezand. Gevraagd: Aank. KRUIDENIERSBEDIENDE, 16 17 jaar. C. OP 'T VELD, Nieuweweg 37, Anna Paulow- na. Gevraagd: Een mak PAARD in de kost, met flinke bijbetaling. Br. lett. LD6 Bur. van dit blad. Wie kan EEN PAARD missen voor ploegen enz., g. kost en beh. Óm voor den zomer 1 of 2 booitr. te kr. J. P. KREIJGER, Anna Paulowna, Tel. 224. WEIDE gevraagd voor 3 pinken uit t.b.c. vrijen stal. A. KLERK, Beets N.H.. 86. Een bejaard man zoekt jegen redelijke vergoeding KOSTHUIS, bij bejaarde vrouw of wed. Br. lett. Z3 Bur. van dit blad. SCHOORL. „ONS GENOEGEN" BRENGT GENOEGEN. De tooneelvereeniging „Ons Ge noegen" gaf Zondagmiddag in do tooneelzaal van Nic. Schuijt een op voering van „Een Wespennest", blijspel in 3 bedrijven van J. W. v. d. Heiden en Henk Bakker. De zaal was tjokvol. De scènes, die zich daar op de Ve- luwe afspeelden tooverden een lach op alle gezichten en deden de zor gen vergeten. Prachtig werd de familie Koeman gespeeld door Kuiper, mej. Sevenhuysen, mej. T. Bakker, mej. R. Hartland en S. de Leeuw. De verwikkelingen, voortsprui tende uit de naamsverwisseling van Fred Verduin \('goed vertolkt door P. Bas) en Hans Nijhoff (R. den Das) deden menigmaal een lach salvo weerklinken. Het dozijn dilet tanten speelde met volle overgave en oogstte een welverdiend ap plaus. Bootsma en zijn orkest hielden er tusschen de bedrijven en in de pauze de goede stemming in. Al met al eep succesvolle middag voor „Ons Genoegen". (Kettenborgh) NIEUWE N1ElU)RP. „ZEEMANSVROUWEN" Voor het Nut zal de tooneelver- eöniging „Nieuw Leven" van Span broek a.s. Woensdagavond opvoe ren het bekende Amsterdamsche volksstuk „Zeemansvrouwen", van Herman Bouber. Gelet op het succes, dat deze ver- eeniging te Spanbroekv en Hoorn met de opvoering van dit stuk heeft gehad, mogen wij wel zeggen, dat den Niedórpefs 'n mooie avond te wachten staat. Fr wordt met het oog op het sluitingsuur precies om 7 uur aangevangen. ZWAAG, 13 Maart. Veilingsvereen. „Bangert en. Om streken". Uien f 5.10—6.40, bie ten f 3.606, witte kool f 5.80, roo de kool f 8.30, spruitkool f 16.80 31, witlof f 19.20—29, breekpeen f 3 —5.60, waschpeen f 7.80, selderie f 10.—. WARMENHUIZEN, 14 Maart. Aanvoer: 64.200 Kg. roode kool f 8.30, 2150 Kg. gele kool f 7.60. 24.300 Kg. D. witte kool f 5.80.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3