De competitie draait weer Akkertje Spanning in district II Blauw-Wit verdringt H.B.S. Een oude traditie gebroken Alkm.Boys-ZF.C.3 3 HederlandeF zwaar gewond Omwenteling in de 3e klasse B Eindelijk rolde gisteren dan toch weer da voetbal. Het ge- heele programma kon nog wel geen doorgang vinden, doch wel een groot deel, ^en wij zullen hopen, dat do rest van de com petitie nu ongestoord voortgang kan vinden. Reeds deze eerste dag na een lange rustperiode bracht ver rassingen. EERSTE KLASSE. District L T N dit district liep alles naar verwachting. A.D.Q. verdedigde zijn eerste plaats tegen D.W.S. en wist een benauwde 1—0 overwin ning op de Amsterdammers te be halen. Feijenoord ontving E.D.O. en dank zij een kleine 21 overwin ning zijn de Rotterdammers nu op de tweede plaats gekomen. D.F.C. kreeg Stormvogels op' bezoek, doch de IJmuidenaren hadden daar niet veel succes en moesten met een 81 nedèrlaa" naar huis terugkce- ren. Gelukkiger was Xerxes, dat zijn bezoek bij D.O.S. in Ütrecht met een 61 overwinning bekroond zag en een plaatsie hooger steeg. V.U.C. en Ajax zakten, zonder te spelen, af naar reep. de 5e en de ■7e plaats. Diatriot L H.B.S. legde een bezoek aan Am sterdam af, waar zij de punten en-, tevens de eerste plaats aan Blauw wit moesten uitleveren. Sparta kon het op eigen terrein niet bol werken tegen de Haagsche club Emma, waardoor de Rotterdam mers naar de zesde plaats afzakten, V.S.V. kon tegen R.F.C. de punten niet thuis houden, terwijl bok Haar lem de volle buit aan D.H.G. mee kon geven, 't Gooi ging naar Her mes— D.V.S. op bezoek en werd met een kleine 3—2 nederlaag weer Baar Hilversum teruggezonden. De stand is hier: Blauw-Wit 14 9 1 4 19 40-29 H-B.S. 15 7 3 5 17 52-36 P.F.C, 14 7 3 4 17 37-28 Emma 15 7 3 5 17 83-25 D.H.C. 14 7 2 5 16 31-33 Sparta 15 4 6 5 14 36-40 H.-D.V.S. 14 5 8 6 18 35-40 V.S.V. 15 5 3 7 13 37-47 In het Noorden is Heerveen, de eenige ongeslagen eerste klasser, practisch kampioen met zijn 5 punten voorsprong op de «naaste concurrenten. Sneek wist zich, dooi G.V.A.V. 'n gelijk spel af te dwin gen van de onderste plaats te werken, waar thans L.S.G troont. DISTRICT I 2e klasse A. Alcm. Victrix bezocht R.C.H. en wist zoowaar de völle buit van de toekomstige kampioen mee naar huis te nemen, waardoor zij twee plaatsen omhoog gingen. H.R.C kon het tegen W.F.C. zelfs niet tot een gelijk spel brengen en het gevolg is. dat de rood jakken mans leelijk jn de verdrukking ko men. De Alkm. Boys behaalden te gen Z.F.C. een gelijk spel, hetgeen echter niet voldoende was om hen van de onderste plaats te halen. K. b.C. hield. Santpoort er met 3—0 onder, waardoor beide clubs van plaats verwisselden. 3e klasse A. In deze. klasse werden slechts twee wedstrijden gespeeld. D.T.S. kon tegen Z.V.V. geen puntje mee naar huis nemen, terwijl Zaandijk tegen V.V.Z. een dikke 5-0 over winning behaalde. De spanning is nu wel weer toegenomen. Hollandia moet de eenste plaats deelen met Z.V.V., doch heeft een wedstrijd minder gespeeld, zoodat zijn paple ren lang niet slecht staan. Se klasse B. Het verloop In deze afdeeling Is waarlijk sensationeel te noemen De geheel® ranglijst onderging een grondige verandering, daar de lei ders allen verloren, terwijl de laagst geplaatste clubs door hun overwinning van de laagste plaats wegkwamen. Schoten kwam op de eerste plaats terecht, door zijn overwin ning op H.F.C., terwijl Beverwijk vlak daarachter komt, doordat het de Zandvoortmeeuwen er onder hield. Ripperda won van T.IJ.B.B., waar door de onderste plaats voor D.E. M. vrij kwam, d^t van Bloemendaal verloor. Vierde klasse A. Wel staat Schagen nog niet op eerste plaats, maar de voorsprong in verliespunten op haar rivalen B.K.C. op wie zij voor het eerst sedert, jaren een zege behaalde en Oudesluis bedraagt drie pun ten. Dat beteekent, als Schagen het in haar restcerend programma niet te gek maakt, een vrij zeker kampioenschap. De gedachte hier aan is Schagen lang niet vreemd en deze is zeker een van de voor naamste oorzaken er van geweest, dat Schagen in da tweed«" helft in Anna Paulowna tegen wind toch de zege kon wegsleepon, Schagen's programma is nog: Oudesluis, At las en Bergen thuis en Wieringer- waard utt. Oudesluis handhaafde haar klei ne kans door thuis met 9—3 van Alkmaar te winnen. Watervogels—AVieringerwaard werd uitgesteld. De stand luidt: B.K.C. 12 7 S 2 40-20 17 Oudesluis 12 7 3 2 47—24 17 Schagen 10 7 2 1 40—19 16 Waterv. 11 4 4 3 25-24 12 Bergen 11 2 4 5 13-31 S Atlas 9 2 1 6 X2—30 5 Alkmaar 10 1 3 6 22—36 5 W.waard 9 2 0" 7 13—33 4 In de 4e klasee B werd alles af gekeurd. Haarlem 't Gooi 15 1 13 33-43 15 2 3 10 7 29-42 IN het Oosten konden de leiders de punten niet bemachtigen. Zoowel A.G.O.V.V. en Quick leden een nederlaag, waardoor hun posi tie niet noemenswaard verzwakte, wat echter niet wil zeggen, dat de atrijd hier rèpds beslist is. In het Zuiden komt thans ook eenige teekening, doordat B.V.V. tegen LONGA het onderspit moest delven. Eindhoven en Willem II hebben nu den kop, waarbij Eind hoven echter nog één wedstrijd meer moet spelen. In Uw huisapotheek en in Uw zak, steeds bö de hand. zijn AKKERTJES feen eerste hulp bi) onver- hoedsche pijnen en ook bij 'n opkomende-griep. Ntdtrhndsch* Pijnstiller B.K.C op eigen terrein door Schagen geklopt 'De belangrijke'wedstrijd tusschon B.K.C, die ditmaal in het groen whs gestoken, en Schagen, is in een verdiende zege voor de bezoe kers geëindigd. Fraai was het voet bal na bijna drie maanden rust en "op een zeer zwaar veld, uiteraard niet, maar de talrijk opgekcfaien volgelingen der favorieten hebben beurtelings hun hart kunnen op halen aan spannende momenten. Dat de Schagers de meeste reden tot juichen hebben gehad en dat de zege in dit stadium der com petitie bijna doorslaggevend aan hun zijde terecht kwam, niemand zal ontkennen, dat de beste helft heett gewonnen. Elk heeft zijn peri ode van overwicht gehad, beide hebben het doel van den ander be laagd, maar Schagen had hoege naamd geen zwakke plekken. Scha gen's samenspel was beter en., de stootkracht van de gasten was op de beslissende moment grooter. Na een zeer korte periode van terreinverkennen, kwam Schagen, vooral door het sterke wlndvoor- deel, in de meerderheid. Toen rechtshalf de Weger na 8 min. spelen een door doelman Prins uitgetrapte bal meteen opving en over alle hoofden heen in de tou wen joeg (0—1) zag het er voor B. K.C dan ook donker uit. Door vast beraden verdedigen wisten van Teulingen c.s. het echter zoo te houden, hoevele malen Schagen ook terugkwam. Slechts één serieu ze kans kreeg B.K.C., maar in die eerete helft. Voor open doel schop te Schipper den bal echter juist over de lat. Na rust kreeg B.K.C., den wind mee en hoezeer deze van heteekenis was, bleek wel hieruit, dat Schagen nu geheel werd terug gedrongen. Maar Ab de Wit en zijn mannen stonden pal, hoe hactie lijk de situatie soms werd Na lly2 min. boekte Jac. vhn Wees succes uit een goede voorzeg van rechts (1i) maar verder wist de thuis club het niet t« brengen. Met Tauber op de middenvoorplaats was de voorhoede lang niet gevaar lijk genoeg en Paardekooper deed het veel tö kalm aan. Schagen daarentegen speelde onverdroten verder en zoo kon het gebeuren dat er zoo nu en dan een lang niet ongevaarlijke aanval van Boontjes c.s. van de belegerde veste uitging. Eén dier uitvallen zou den door slag geven. Er ia circa 30 minuten gespeeld als Schagen een tegenaan val forceert. De bal caramboleert in het kleverige doelgebied. Prins zal het gevaar bezweren, maar de aanstormende D. Schoorl is even eerder en schiet keihard iri (1—2). Dit beslist den strijd. Schagen voelde geen vermoeidheid meer. en de rollen waren, ondanks B.K.C.'s windvoordeel, volkomen omge draaid. Aanval op .aanval volgde. G. Boontjes bezegelde B.K.C.'s lot drie minuten later. Een prachtige trough-pass van v. d. Ben stelde hem in staat Prins met een on- houdbaren schuiver kansloos té slaan en zijn club in veiligheid te brengen (13). B.K.C. heeft toen nog wel even zijn best gedaan voor een tweede tegenpunt, maar vond Schagen's verdediging óp haar post. Slechte wedstrijd H.R.C. van 2—0 nederlaag tegen W.F.C. In een meer dan slechten wed strijd heeft H.R.C. dit jaar met een nederlaag tegen WFC ingezet. Niets maar dan ook heelemaal niets ging er van de thuisclub uit. Speciaal de middenlinie was verre van best. Aan spelopvatitng ontbrak het bij bijna alle spelers. De middenlinle bleef veel te veel achter, zoodat de naar vo ren gespeelde ballen steeds in een gat kwamen, waar de Wormer- veerders klaar stonden en daar door ondanks een. minder over wicht toch nog vrijwel gelijke kan sen wisten te scheppen Dat het desondanks toch maar 20 werd voor WFC geeft het juiste beeld wat betreft de kracht der Wormer- veerders, die maar even minder slecht waren dan de Helderschen. Het was een wedstrijd zonder veel waarde, zoodat het einde min of meer als een verlossing kwam. DE W EDSTRIjD VAN DEN DAG Blauw-Wit verhangt de bordjes H.B.Sovertuigend versla gen. De groote concurrent H.B. S.,dle door een zegeop ge lijke voet met de stadionclub had kunnen komen, was op. dezen eersten Lente-Zondag de gast van Blauw-Wii en kroeg een overtuigende 4—1 nederlaag te slikken, die een einde maakte aan allé Haag sche illussies. Spil Herklots speelde den bal keurig naar zijn midvoor Langelaan, tegen wiens snel heid en doorzetten dé Blauw- Wit defensie niet opgewassen was (0—1). Spoedig was het gelijk door een kopbal van Van Nol fc(l- 1). De tweedo helft was vrij wel geheel in het voordeel van de Stadionbewoners. Mid voor van Nol maakte na 2b minuten een prachtig doelpunt, dat voor de gasten een nek slag betackende(2—1) en niet lang daarna voltrok Hanne- ma definitief het vonnis, toen hij na een vrijen schop de Haagsche achterhoede vol komen verraste. Allen letten op de overigen en onver wachts dook de rechtsbuiten op om Boas te passeeren (3 1). In een der laatste mi nuten belandde het leer via een voet van een der ver dedigers nogmaals in het H.B.S. doel (4—1). Over den wedstrijd de rust hadden eenige corners van Sanders meer succes verdiend, maar bij de afwerking ontbrak het steeds aan zuiverheid. Een uitval der Wormerveerders bracht eenige verwarring in de roode defensie, waarvan de midvoor handig profi teerde 01. In de tweede helft was het wederom een energiek vechten der roodjes, wat echter geen suc ces kon hebben. Door een tweede misverstand van de HRC-achter- hoede wist do Wormerveersche mid voor er 20 van te makeji, waar mede het einde kwam. Een talrijk publiek maakte heroponing van het voetbalseizoen mee. Jammer was het, dat het spel. althans aanvankelijk, weinig in staat was het enthousiasme op te wekken. Nadat gedurende 1 minuut stilte was betracht, bracht de A-B. midvoor den bal aan het rollen Vooral de ZFC' voorhiede valt te- gon. De Boys doen ook nu weer hun best. en zij hebben na omstreeks een twintig minuten spelen succes en weten door een laag schot van Goudsblom de leiding te nemen. Na dit begin blijkt ZFC allerminst, wakker te zijn geschud. Het spel gaat gelijk op met wellicht een kleine veldmeerderhéid voor ZFC. Dan een minuut voor de rust een Alkmaarsche doorbraak, Appel komt alleen tegenover Dijkstra te staan, die wel uitloopt, maar do goed gerichte schuiver niet vermag te houden. De rust gaat in met 2—0 Na de hervatting mag de Boys- aanhang bijna onmiddellijk weer juichen. Een doorbraak van de ge- blokten levert een doelpunt op cn met 3—0 in het voordeel schijnt de Alkmaarsqhe zege vrij zeker. Dan echter maakt de ZFC rechts buiten er 31 van o.l. was dit doelpunt buiten spel en geleide lijk begint er' dan eindelijk wat meer actie in de voorhoede der gasteh te komen. Een voorzet van links levert op uitstekende wijze nummer twee, waarop een heftige strijd ontstaat om den gelijkmaker Vier corners worden onmiddellijk na elkaar door ZFC genomen, doch een goal komt er niet uit. Even la ter een snelle uitval van de gasten, een schot de stand is 33 en zoo- komt het einde. VOETBALUITSLAGEN EERSTE KLASSE. District I: DOS—Xerxes 1—6 FeijenoordEDO 21 DFCStormvogels 3—1 ADO—DWS 1—0 District II: Sparta—Emma 12 HaarlemDHC 23 BI. Wit—HBS 4—1 VS V—RFC 1—4 H. DVS't Gooi 3—2 District III: Hengelo—AGOVV EnschedeNEC Quick—Haracles PECEnsch. B. Wagenlngen-Tubantia 5—1 District IV: EindhovenRoér- mond 10—1 PSVSpekh.heide 44 Longa—BW 2—0 Willem II—Picus 4—0 4-8 1-0 0-3 3-3 MVV—Helmond NA&CNO AD Distriot V: Velocitas-Veendam afg. Be Quick-Leeuw. 3—7 Sneek—GVAV 1—1 Achilles—LSC afg. HeerveenHSC 62 DISTRICT L Tweede klasse A: HRC—WFC 0—2 Alkm. BoysZFC 3^-3 KFCSantpoort 3—0 W. Frisia-De Kenn. afg. RCH—Alcm. V. 1—2 Tweede klasse B: Hilversum—HVC 2—0 DWVVriend.sch. 22 OSV—AFC 1—2 Zeeburgia-Volendam 1-2 Watergraafsmeer De Volewijckers 04 Derde klasse A: KVVHollandia 3-0 ZVV—DT6 5-3 6—1 VVZ—Zaandijk 6-5 QSCGVO afg. Alw. Forw.—Succes afg. Derdek lasse B: DEMBloemend. 1—2 Kinhei m—Helder afg. BeverwijkDe Zandvoortmeeuwen 21 Ripperda—TIJBB 2-1 HFCSchoten 13 Vierde klaasa Ai Waterv.W.waard uitg Oudesluis-Alkmaar 9—3 BKCSchagen 13 Vierde klasse B: Andijk—Sijbek. afg. St. GeorgeN. Niedorp en SportersVVW afg. AFD. N.-HOLLAND. In deze afd. zijn allö' wedstrijden afgekeurd, behalve één wedstrijd in 4 F, n.1. afg. Berdos 3-Zeevogels 3 3-2 ZV.V.-D.T.S. 5-3 De eerste wedstrijd van D.T.S. was de zware matèh tegen het Zaansche Z.V.V. Met 5—3 moesten zij het onderspit dieven, een uit slag, welke voor D.T.S. zeker niet günstig is te noemen, daar het spel beeld een- andere verhouding te zien gaf. Voor de rust een sterker Z.V.V, in-de tweede helft was het D.T.S. dat den toot. aangaf, maar toen ongelukkig was. Binnen 20 minuten hadden beide ploegen elk reeds drie maal ge scoord. Het eerste doelpunt was voor de gasten, toen een Zaansche back den bal In eigen doel kopte, waarna vlug achter elkaar drie uit stekende, doelpunten der Zaandam mers den stand op 3—1 brachten. Een handig profiteeren van ean missie van den keeper door Carnas bracht de spanning weer terug en zoowaar werd het nog 3—3, toen dezelfde speler een strafschop goed benutte, maar het werd nog 4—3 voor de rust, toen Kos een bal goed stopte, maar de weer Inge schoten bal niet meer kon houden. Zooals gezegd, gaf D.T.S. na de rust grootendeels den toon aan. Maar Z.V.V. boekte succes en be sliste daardoor na een kwartier den strijd. R.CH.AIcm.Vicfrix 1-2 DE WITHEMDEN ALS STRUIKEL BLOKKEN VOOR DE KAM- pioenen. Voldaan cn tevreden keerden de Alcmarianen terug uit Haarlem. Het eenigo punt, dat R.C.H. dit sei zoen heeft verloren, verspeelde het aanAlemaria en de withemden voegden daaraan hoden een neder laag voor de leiders "toe. De Alcmarianen trokken direct goed van leer en na omstreeks 10 minuten hadden ze succes. Het doelpunt werd pvenwel afgekeurd wegens buitenspel. De partijen wo gen goed tegen elkaar op. R.C.H. had echter het eerst succes en wist na omsireeks 20 minuten te scoren. De withemden gaven het echter allerminst op en het was hun beurt om te juichen toen circa 10 minu ten later Bijl een prima voorzet deed, die door ten Herkei werd in gezet en de rust ging in met 1—1. Na de hervatting werd er aan beide kanten fraai voetbal ver toond. Tien minuten later zwenkte Venema, die mld-voor speelde, naar de links-buitenplaats, een goede voorzet volgde, die door van Meene werd ingedrukt. De stand was 1—2. Zoo bleof i het. Niettegenstaande Rootring vijf minuten voor 't ein de werd geblesseerd en niettegen staande da uiteret angstige minuten die vlak voor het eindsignaal wer den doorstaan. Brouwer was echte* op zijn post en wist redding te bren gen, waar doelpunten zoo goed als zeker scheen. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 13 Aan deze laatste meening gaf Wils ook uiting tegenover den in specteur en deze ging er direct op door. „Een kunstenaar? Een matador! Bekijk deze vergrooting van de hakafdrukken op het bordes maar eens. Hier dit is de scherpste. Heb je ooit zoo iets moois gezien?" Sanders zei het op een toon. of^ hü in "extase voor een of an^er kost-' baar schilderij stond en Wils schoot onwillekeurig ln een lach. „Schitterend. Ja. Wat een diepte, hè, wat een warmte, wat een ge voel...!" „Klets niet!" zei Sanders nijdig „Als je geen oog hebt voor zulke dingen, houd dan liever je mond. Deze foto, brave vriend, is voor ons van onschatbare beteekenls. Snap je waarom?" „Allicht! Omdat het vermoedelijk den hakafdruk ia van den moorde naar..." „Ja, dat weet m'n tante ook! Kom, Miel, toon nu eens, dat Je in den loop der jaren op criminalistisch ge bied wat geleerd hebt. Zie je niets bijzonders aan dien hak?" De reporter bekeek de foto nu nog eens nauwkeurig. Eindelijk zei hij aarzelend: „Ik zou zeggen... 't komt me voor, dat ik dien hak meer ge zien heb. Nog niet zoo heel lang ge leden, maar die was toch anders..." „Lees jij de „Mercuur" wel eens?" vroeg Sanders met een ironisch lachje. „Geen enkele journalist leest z'n eigen krant. Hij kijkt haar hoogstens vluchtig door..." „Dat merk ik," zei de inspecteur, nog steeds lachend. „Als je het och tendblad van Zaterdag vóór zes weken wat minder vluchtig had doorgekeken, zou Je op de foto pagina een plaatje hebben gezien, dat veel gelijkenis vertoonde met deze foto." „Waarachtig. Je hebt gelijk... de afschuifbare hak!" antwoordde de reporter verrast. „Een Amerikaan- sche vinding, die bereids in den han del is gebracht en afnemers vindt, zooals je ziet. Bartelink is /er al op uit om te onderzoeken, wie die din gen hier in Amsterdam verkoopt. Er zullen er nog wel niet zoo heel veel in omloop zijn." „Zeg mij welken hak gij draagt en lk zal u zeggen, wie gij rijt," zei Wils met een variant op een beken de spreekwijze. „Zoo ongeveer is het, ja," ant woordde Sanders," zij het dan, dat lang niet elkeen, die een afschuif - baren hak draagt in aanmerking komt voor de verdenking den moor denaar van den grooten onbekende te zijn. We zullen voorloopig maar eens afwachten welke gegevens vriend Bartelink weet te verzamer len." „Ben Je nog niets naders te we ten gekomen omtrent de identiteit van het slachtoffer? Mij dunkt, dat het voor de politie, die tegenwoordig over zooveel moderne hulpmiddelen beschikt, toch niet zoo heel moeilijk moet zijn om daarachter te ko men..." „Nee, 't is dood eenvoudig. Gege ven: één mensch met schoenen van „Au Printemps". Ra, ra, wie is dat?" „Je weet toen in ieder geval, dat het een Franschman Is..." „Wie zegt dat? Omdat hij schoe nen van „Au Printemps" droeg? Ik 'maak me sterk, dat honderden ras echte Nederlanders op schoenen van dat Fransche warenhuis door het leven wandelen! Ben jij nooit in Pa rijs geweest? Ach wat, je behoeft er niet eens persoonlijk geweest te zijn. Je kunt ze zelfs thuis gestuurd krij- §en op bestelling uit een reelame- laadje!" „En van Op weeghen...?" „Van Opweeghen is zoek!" „WAt zeg je?" „Hij is althans niet meer in Parys: Vanmiddag heb ik z'n hotel opge beld, maar hij is Vrijdagavond al vertrokken met onbekende bestem ming. Het eenlge„'wa,t de portier my wist mee te deelen, is dat zijn koffer Vrijdagavond naar den Amsterdam- schen trein is gebracht:" „Dat vind ik heel wat belangrijker dan die hakafdruk," kon Wils niet nalaten op te merken en In den toon, waarop hij dat zei, klonk duidelijk een verwijt, dat de inspecteur éérst thans met deze belangwekkende mededeeling aankwam. „Ik niet," repliceerde Sanders droog. „Van Opweeghen draagt, vol gens juffrouw Keizer, niet zulke hakken en ik zal toch iemand moe ten vinden..." „Man, schel uit met je hakken," viel Wils geprikkeld uit. „Waar denk Je, dat van Opweeghen uithangt?" „Geen idee van! Misschien begon Parys hem te vervelen en is hij naar een andere metropolls getrokken. Menschen als hij voelen zich overal thuis. Vermoedeiyk zal hij morgen wel komen opdagen. Hij heeft juf frouw Keizer het tydstip van zyn te rugkeer immers telegrafisch meege deeld!" „Je neemt alles nogal laconiek op," vond de reporter. „Zie je dan zelf niets verdachts in die plotselinge verdwijning?" „Voor ons is in dit stadium van het onderzoek alles verdacht, Miel," antwoordde Sanders ernstig, „wy dienen aan elk détail aandacht te schenken. Ook aan dit, misschien op zichzelf niet zoo heel wonderiyk feit. Trouwens, ik heb dat bereids ge daan. Zoodra ik vernam, dat van Opweeghen reeds Vrijdagavond Pa rijs heeft verlaten waarbij ik dus rekening had te houden met de mo gelijkheid, dat hy Zaterdag in Am sterdam kon zyn! —ben ik nog eens naar „Vredelust" gegaan om daar een nader onderzoek in te stellen. Tot niet geringe woede van juffrouw Keizer natuuriyk lk heb het goeie mensch ten slotte ln haar keuken moeten opsluiten! heb ik eens rondgesnuffeld in van Opweeghen's schrijfbureau. Zyn correspondentie bleek niet zoo heel omvangrijk, maar lk vond tenslotte toch iets, wat me de moeite waard leek." (Wordt vervolgd.) Oudesluis-Alkmaar 9-3 Oudesluis heeft een goede beurt gemaakt door Alkmaar met een ge» voelige nedorlaag naar de kaasstad terug te sturen. Voor de rust was het een aantrek kelijke wedstrijd en had de thuis club een groote veldmeerderheid, maar de voorhoede miste eenige prachtkansen, zoodat het met do rust 2—0 was door Donsolaar en De Graaf. Direct na de rust aat Oudesluis er geweldig op, maar verder dan de backs brachten zij het voorloopig niet De bezoekers zaten ook niet stil en wisten bij een uitval den achterstand te verkleinen. 2—1. De keeper van Alkmaar maakte een slechte beurt door den gastheeren. een goaltje toe te geven na een schot van P. Slikker. De stand werd daarna geleidelijk opgevoerd tot 5—1 door de Graaf en P. Slikker. Alkmaar verkleinde daarna den achterstand tot 5—2. Maar Oude sluis diende van repliek door de Graaf (6—2). Alkmaar maakte 6—3. Geleidelijk werd daarna de score opgevoerd tot 9—3. BILÏARTEN Van de Pol kampioen Piet de Leeuw verbetert tusee Nederlandsehe records De laatste dag van den strijd onx het Nederlandsch kampioenschap groot biljart 45/2 is een waardig slot geworden van dit belangrijke tournooi. De Rotterdammer P. J. v. d. Pol leed zijn eerste en eenigo nederlaag en wel tegen den Am sterdammer Sweering, doch legde niettemin beslag op den kampioen» titel, daar Sweoring het onderspit moest delven togen van Vliet. De groote feiten van dezen dag waren twee recordverbeteringea van Piet de Leeuw. Bij de voortzetting van zijn Zater dagavond afgebroken partij tegen Piet van de Pol leverde hij ln zijn laatste beurt een fantastische pres tatie door een serie van 275 te ma ken, waardoor hij het bestaande record van Dommering met 12 car. verbeterde. Bovendien brak de Leeuw het record algemeen gemiddelde, even eens van Dommering. Zijn moyen ne in dit tournooi was 26.20, ter wijl het bestaande record stond op 25.35. Gehrels bleef met z^n gemiddel de van 10.34 onder de eerste klas se grens van 12 en degradeert. De eindstand luidt: gew. p. b. H.S. gem. Van de Pol 6 2719 107 153 25.39 De Leeuw 5 2699 103 275 26.20 Sweering 5 2472 139 204 17.78 Van Vliet 5 2466 138 124 17.86 Vreeswijk 2 2235 137f 107 16.31 Kobus 2 1760 128 145 13.75 Gehrels '2 1521 147 75 10.34 Jacobs 1 2018 157 200 12-85 Een afdeeling vrijwilligere heeft zoo juist stormenderhand een Sov jet-dorp bezet. Reeds hebben zij de bolsjewisten er uit verdreven en jagen zij hen voort, terug, verder naar het Oosten. Een felle atrijd wordt hier gevoerd en het valt dan ook niet te verwonderen, dat nie mand bemerkt heeft, dat ginds een blonde Hollandsche jongen zwaar gewond, tusschen de puin- hoopen ligt. Ja, toch heeft men het gemerkt Daar komen reeds hospitaalsalda- ten met een draagbaar Weinige uren later ligt de gewon de verbonden en goed verzorgd in het eldlazaret Het is arbeid voor de Nederland sehe ambulance. U kent toch het gironummer? Nederlandsehe Ambulance, Koninginnegracht 22, Den Haag. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Schagen. Buitenland, Alg. Reportage en Streeknieuws: Fred. Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2