Polder Schagen Marktberichten had geen slecht jaar OMSLAG ONVERANDERD GEBLEVEN. Waarom is de pude tram baan blijven liggen? Nes—Kaag gemaal wèl aan gesloten en dus ook betsaal- plicbtip/, draait nóg niet. Zaterdagmi/ldag vergaderde het college van de Banne en Polder fichagen ia het Raadhuis. Voorzitter was de heer K Wit. Medegedeeld werd o.a. dat het Prov. ^Bestuur nog geen goedkeu ring van de tijdens de vorige ver gadering aanvaarde keurswij zigin- t;n en aanvullingen zond. et nieuwe electrische NesKaag- gemaal is in zooverre gereed ge komen, dat installatie proef kon draaien. D*t werd evenwel een' te leurstelling, want. al draaide ze on belast zeer goed, toch liep ze vol ledig belast na een half uurtje al warm. De geheele motor is toen weer naar de fabriek teruggezon den, maar tot nu toe nog altijd niet teruggekomen. Toch. is de polder uit het water gekomen, dank zij de toewijzing stookolie van 500 liter. Besteld is 50 pond glasaal en 12 pond pootaal uit de Wieringermeer. Hier zal ongeveer het geraamde bedrag van f 200 mee gemoeid zijn Het P.E.N. zond een wijziging van de electriciteitstarieven, in ver band met de verlaging van de om zetbelasting van 2y2 op 2 Dit betreft dan de stroomlevering voor beide gemalen. Verder berichtte het P.E.N. dat de aansluiting van het gemaal aan den Wadweg op 12 Nov. 1941 gereed ge komen is-en dat de vastrechtkosten vanaf dien datum loopen. Tot he den moest de polder hiervoor reeds f237.betalen. Dit wilde voorzitter tmaar beschouwen als een soort van onvoorziene uitgaaf, want bema- Jingskosten zijn het niet. De rantsoenen voor beide gema len zijn voorts vastgesteld en op overschrijding is boete gesteld, maar, daar er in de 1ste periode ab normaal weinig gemalen is, en ver wacht mag worden dat de 2de zeer veel water zal geven, heeft de di rectie er in toegestemd om deze pe riode-totalen samen te voegen.*Vat dus in het 1ste niet gebruikt is, blijft nu voor het 2de. Verder zijn enkele reglementswij zigingen goedgekeurd, in verband met de mogelijkheeid van het op roepen yan ingelanden voor per soonlijke dienstverleening tijdens buitengewone omstandigheden. Waarom ligt de oude tram baan er nog?. De Rijkswaterstaat zopd bericht omtrent Veranderingen aan- te bren gen aan de spoorbaan Alkmaar Den Helder, waarvoor men een ge deelte van de oude trambaan en WJERINGEN. Visscherij boekt recordopbrengst in 1941 I .W1ERINGEN AAN DE SPITS VAN ALLE ZUIDERZEE GEMEENTEN. Wij namen weder kennis van de Uitkomsten der visscherij, van den afslag te Den Oever over 1941. De totaalopbrengst'van de aldaar aan gevoerde visch blijkt niet minder dan het kapitale bedrag van 1884.498,66 te zijn; dit is ruim het dubbele van de gemiddelde op brengst van voorgaande jaren, toen dit cijffer zich steeds rond de i 400.000.bewoog. Bovendien is in 1941 een re cord gevestigd, want nog nim mer was cJp opbrengst zoo hoog. Wieringen staat hiermede te vens aan de spits van alle Zui- dérzeegemeehten, want de hoogsten, o.a. Enkhuizen, kwa men tot rond f 700.000. Hieronder volgt een overzichtje van de opbrengsten der laatste ja ren: 1935: f467.028.—; 1930: 1427.546..30; 1937: f441.944.22; 1938: 1310.024.63; 1939: f—1940:- 1394.559.16. Hoewel de aanvoer in 1941 niet zoo heel verschilde yan die in de drie voorgaande jaren, van het een iets meer, het ander iets min der (behalve dan de paling die een record-opbrengst gaf), moet de re den voor de geweldige vermeerde ring in besomming wel in hoofd zaak worden gezocht, in de prijsver- ihooging en de stabilisatie der prij zen. Gedurende het eerste halfjaar van 1941 was de prijs voor de meeste Waddenzeevisch zelfs nog ongelimiteerd en zoo kwam het voor dat bot voor 60S0 cent per pond, ansjovis v. f 0.S5 per kilo makreel voor f35.sardien voor f70.— en bliek zelfs voor f25.per kist werd verkocht. Dit zette natuurlijk geweldig aan, vooral toen zich af en toe «enige recordvangsten 'voor deden met besommingen v^n f3000 en f 4000 per schip per dag. Doch. ook na vaststelling van maxima mochten de prijzen uitste kend worden genoemd. AUe aange voerde producten brachten flink geld op en vonden graag aftrek. Prijsdalingen bij ruimeren aanvoe" zooals vroeger, kwamen thans niet. voor. Voor één keer.... Een topjaar als dit zal zich ech ter wel niet meer voordoen, want kluft aan den Halerweg zou moe ten afgraven. Deze werkzaamheden zullen éch ter nog wat op Zich laten wachten, wegens materiaalgebrek. Men zou de open komende grond evenyel niet verharden. Het Dag. Bestuur antwoordde hierop, dat ze het voorgenomen werk op prijs stelde en zelfs gaar ne zou zien dat de heele oude baan werd geëgaliseerd, liggende tus- jschen de Hale en Loet en de Loet en spoorbaan. Het bevreemdde den heer Schil der, dat deze baan hier al zoo lang gelegen heeft, zonder dat een mensch er wat aan heeft. De uitvoering wacht nog steeds. Voorzitter hoopt, dat hiermede spoedig begonnen zal worden en zegde toe, het betreffende college nog eens aan te sporen. De Vereen, van N.H. Water schappen zond een schrijven inza ke de territoriale concentratie van waterschappen, op verzoek van het Prov. Bestuur. Voor bijzonderheden verwees voorzitter naar het betreffende ver slag in orïs blad. Voorzitter adviseerde de uitvoe ring maar rustig af te wachten. De rekening. Het saldo '40 waarmede begonnen werd bedroeg f5606.87. Op de desbetreffende vraag van» den heer Schilder, werd geant woord, dat het verschil van 3 H.A. in begrootings- en rekeningscijfers verband houtty met den zeer slech ten toestand waarin de legger ver keert. De secr. hoopt dat het kadaster spoedig zoover gevorderd zal zijn dat de nieuwe legger gebruikt kan worden. De Provinciale bijdrage ingevolge de „wegenbij dragen verordening" is sterk verlaagd tot bijna op de helft, nl. f 993.56, tengevolge van het afvoeren van verschillende pol derwegen van het zgn. aanvullend wegenplan. De gemeentelijke bij drage werd verlaagd met f 500 op f 1343.35. Van de fa. Uiterdijk en Knüwer werd een bedrag van f 3834.02 ontvangen voor de ver kóchte gebruikte materialen, yan de uitgaven noemen we het Diesel gemaal (olie) f 1236.40 en werk zaamheden Nes-Kaaggem. f 4443.99, slootwerken f 3285.11. Dé totale schuld bedraagt thans f 44137.50. De rekeningcomm. verklaarde dat alle bescheiden van den secr- penningm., den heer P. Hopman, keurig in orde bevonden waren, waarop goedkeuring volgde. De begrooting. De omslag luidt: 1450 HA. a t 18 is f 26100; en 114 H.A. a f 10.50 is f 1197. Voor de -legger is nu f 200 uitgetrokken, voor bemaling f 6000 en de wegen f 7500. De begrooting sluit met slechts f 105.05' op totaal f 42156.14. De begrooting werd in haar geheel goedgekeurd. De geloofsbrieven van de pasge-~ kozen voorzitter K. Wit en die van het nieuwe lid van het dag. bestuur A. S. Borst waren in orde bevonden Hierna sluiting. thans is voor bijna alle visch een' prijs*vastgesteld. Bo^ndien staat liet te bezien of recordopbrengsten van b.v. aal en paling zich ooit Weer zullen herhalen. Dc aanvoer van deze visch was van 'tjaar ge weldig groot, n.1. 741.205 pond (in 1940 445387 pond). Met een gemid delde opbrengst van pl.m. 45 cent (kuilaal fO.31, paling gemiddeld f 0.55) komt men reeds tot een to taal van ruim f 300,000.Ook de botaanvoer is grooter geweest. Natuurlijk heeft de verplichte le vering over den afslag de aanvoe ren iets gestimuleerd, waartegen over staat dat niet altijd »èn onbe perkte bedrijfsuitoefening mogelijk was. Dé werkelijke opbrengst zal on getwijfeld nog hooger" zijn, want ook is nog geleverd op andere afsla gen en oo'k buiten den afs'ag,(clan- dist ien) en rechtstreeks van vis- scher aan consument. In het totaalhetlra^- is voorts niet begrepen- de opbrengst van de mos selen, welke rechtstreeks aan Am sterdam zijn geleverd en niet te vergeten de enorme bedragen die in Zeeland door de Wieringer vis- schers voor mosselzaad werden ont vangep. Dat met de visscherij in 1941 rond een millioengulden werd ver denk, zal niet ver bezijden de waar heid zijn. De uitkomsten van 1941 geven reden tot groote dankbaarheid en van de zijde der visschers wordt dan ook geenszins geklaagd. 1941 zal als het vjsscherijjaar in de annalen worden opgeteekend. WIERINGERMEER. AANWINST VOOR DE PAARDEN FOKKERIJ. Daar de Hengstenver. Holl. Noor derkwartier er niet in geslaagd is voor haar leden hengsten te koo- pen, welke aan de eischen der fok kers kunnen voldoen, om onze mooie paardenfokkerij op te bou wen, hebben de hengstenhouders v. d. Heiden, Wezemael en Diele- man het initiatief genomen om voor de fokkers die zich werkelijk voor de paardenfokkerij inspan nen, aangekocht de hengst „Kluho v. Melo", welke hQngst het aller beste bloed heeft van Nederland. Kluho is geboren uit „Dragon 'd Hondzocht" K 1637, kampioen van Zeeland, door „Avenir de Salonon- sart" B.S. 29120 62, door „Avenir de IlerzeB.S. 251412, die 4 kper kam pioen is geweest van België en ook jaren achtereen den lsten prijs heeft behaald 'der hengsten met af stammelingen. De iqoeder van Klu ho is dan de grove en best gelijnde merrie „Honda van Melo", die gc- BARSINGERHORN DE POLDERS VERGADEREN. Vergadering van Ingelanden van den Kaagpolder op Zaterdag 2S Maart 1942, voorm. 10 uur, in „De Fortuin" te Barsingerhorn. Aanwe zig 8 Ingelanden. Voorzitter de heer J. A. Schenk. Secretaris de heer Jb. Bakker Az. Ingekomen is een Prov. Blad houdende bevoegdheid van het Be stuur om personen op te roepen tot het tijdelijk doen van persoonlijke diensten betreffende waterkeerin- gen e.d. Medegedeeld wordt dat een kas- geldleening voor niet langer dan. voor 3 maanden mag worden aan gegaan. Voorzitter brengt verslag uit van het bezoek aan de vergadering van de Noordhollandsche Waterschap pen. Een eventueele concentratie van Waterschappen is besroken, doch spr. gelooft niet, dat er -bij ons concentratie mogelijk en wen- schelijk is. Besloten wordt overschreden pos ten over tel brengen op onvoorziene uitgaven rekening 1941. Den heer Schoorl is het opgeval len, dat er vrij veel dagstroom is gebruikt. Voorzitter zegt,, dat de machinist er zich zooveel mogelijk aan houdt. Er doen zich wel eens omstandighe den voor dat op practisohe bezwa ren stuit. Overeenkomstig het advies, wordt de rekening vastgesteld in ont vangst op f7669.35, in uitgaaf op f7619.46, voordeelig saldo f49.89. Besloten wordt een kasgeldlee- ning( aan te gaan tot f 1000. De begrooting wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 7095.71, met een post voor onvoorzien van f2611.74 en een omslag van f 11. per H.A. (onveranderd). Het Bestuur krijgt machtiging tot het doen van onderhandsche aan besteding tot uitvoering van wer ken in eigen beheer en tot onder handsche verkooping, verhuring of verpachting. Tot leden van de commissie voor het nazien van de rekening 1942 worden benoemd de heeren D. Blaauboer, Jb.- Eriks en J. S. Schoorl. De heer C. Bakker Az. informeert naar de mogelijkheid om planken uit de schoeiing bij het gemaal weer elders te gebruiken. Voorzitter zegt, dat het niet vee! zin had. De heer Bakker vraagt of de vij zel van deai windmotor nog opge knapt kan worden. Voorzitter zegt dat het ding lie ver verkocht zou worden, doch dat gaat hu éénmaal niet. Reparatie zou veel. te veel kosten. Hierna sluiting. HOOGLANDSPOLDER. Vergadering van Stemgerechtig de Ingelanden van den Hooglands polder op Zaterdag 28 Maart 1942, voorm. 11 uur, in „De Fortuin" te Barsingerhorn. Aanwezig 8 Ingelanden. Voorzitter de heer W. Kooijman. Secretaris de heer Jb. Bakker Az. Mededelingen. Ingekomen is een Prov. Blad be helzende de bevoegdheid om per sonen op te roepen voor persoonlij ke diensten betreffende waterkee- ringen e.d. Besloten x wordt, overschreden posten der rekening 1941 over te brengen op andere posten. De rekening wordt vastgesteld in ontvangst op f 6045.26, in uitgaaf op f 5228.75, voordeelig saldo f 816.51. Besloten wordt een kasgeldlee- ning aan te gaan tot f 1000. Voorzitter 6telt aan de orde het bestuursvoorstel om dezen herfst alle slooten te speten. De vergadering vindt goed over leg te plegen met de Unie van Wa terschapsbonden. De begrooting wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf f6565.55, met een post voor onvoorzien van f 1436.64 en een omslag van f 9.— per H.A. (onveranderd). Het Bestuur krijgt machtiging -tot onderhandsche aanbesteding, tot uitvoering van werken in eigen beheer en tot onderhandsche ver kooping verhuring of verpachting. Tot leden vin. de commissie voor het nazien van de rekening over 1942 worden benoemd de heeren W. v. d. Oord, J. Th. Broersma en K. Swaag. KOLVEN. Zondag werd i» de kolfbaan van „de Fortuin" een kolfwedstrijd ge speeld, uitgeschreven door de P.P. C. van den Nederlandschen Kolf- bond. 40 kolvers kwamen in de baan en speelden een zeer geani- meerden wedstrijd, waarvan de uit slag luidt als volgt: 1. G. Mettes, „Gezellig Samenzijn", Zuidschar- woude, 158 punten; 2. D. Rijper Jr., idem met 154 p.; 3. C Goet, Nieu- de Niedorp, 152 p., na overkolven met J. Blom, Barsingerhorn, die als 3e klasser tusschen de 1ste klassers een kranig figuur sloeg. Met een toepasselijk woord wer den de prijzen na afloop door den heer J. A. Schenk uitgereikt. boren is uit „Clairon de la Lys" K. 1488. Honda van Melo is geboren uit Frieda van Melo, welke op de nationale tentoonstelling in 1939 te Den Bosch den 2den prijs kreeg van de merries met afstammelin, gen en is weer de moeder van „Ni co van Melo", nationaal kampioen van Nederland en' de Prov. Zee land in 1939. Pech Dieven liepen recherche in den arm. Twee jeugdige dieven, die gister avond met hun buit welke zij onder de jassen verborgen hadden naar huis wandejden, hadden „pech", doordat zij op de Naarder- straat te Hilversum tegen een re chercheur aanbotsten. Het tweetal bleek een kaas en eenige tientallen pakjes boter en vet onder de jas mee te dragen. De goederen had den zij juist ten nadeeie van een inwoner van Huizen uit een fiets mand in de Havenstraat gestolen. DE ANTI-TRUSTPROCESSEN GESTAAKT. Uit New York wordt gemeld: De hangende antitrust-processen zijn op bevel van Roosevelt voor den duur van den oorlog stopgezet. Hij is van ooi-deel dat betreffen de fabrikanten hun tijd beter kun nen besteden met de oorlogsproduc tie te bevorderen, dan een verdedi gingsrede op te zetten. OPMEER. STIERENKEURING. Er bestond evenals vorige jaren wederom een groote belangstelling voor de stierenkeuring. Niet min der dan 68 eenjarigen, 19 tweejari gen en 4 driejarige en oudere stie ren waren aangevoerd. De Keu ringscommissie bestond uit de hee ren E. Koster, Inspecteur uit de Rrov. Commissie, H. Kooij, Nieuwe Niedorp, J. J. Bakker, Venhuizen en J. Helder te Berkhout. De vol gende ^.-jarigen werden goedge keurd voor het N.R.S.: Lodewijk 9, Jb. Claij, Sijbekarspel; Kasper en Frans van Corrie, .T. P. Koopman, Hoogwoud; Lodewijk, D. van dei- Oord, Aartswoud; Lindy 5, P. Don ker Jz., Hoogwoud en Mozart, J. Blauw, Opmeer. H,N. kregen de volgende 1-jari- gen: Lodewijk 4, Jb. Claij, Sijbe karspel; Booij's Frans, N. J. van Berkel, Hoogwoud; Gre's Athleet J. P. Koopman, Hoogwoud; Athleet 4, wed. P. Groot, Aartswoud; Paul's Wodan 3, C. Klaver Cz., Hoogwoud; Truitje's Rol., K. Groot Pz., Hoog woud; Ali's Atlas, H. Koömen, Spanbroek; Booij's Frans 14, E. Ko ning, Spanbroek; Lindi 12, Lindi 14, Lindi 7, alle drie van P. Donker Jz., Hoogwoud; Lodewijk 5, S. van der Deure, Opmeer; van P. Wester, Spanbroek; van J. Helder, Aartswoud; Athleet 7 A'. Wit/ Op meer; Lindi 8, N. Leegwater, Ob- dam; Assend. Tarzan 8, Jac. Roo- ker, Oblam; Ida's Constant, Erven Blauw, Hoogwoud; Sophie's Tar zan 24, A. Schipper, Opmeer; Men- no 60, K. Hoek, Hoogwoud; De Ver wachting, J. Bijman,' Hoogwoud; Atilla 4, G. Stapel, Sijbekarspel; Victor, K. Beusenaar, Hoogwoud; Albetff, C. Donker, Hoogwoud; At las van Alida dezelfde; Simon, wed. - P. van Diepen, Abbekerk; Schaper's Will., C. Heddes, Spanbroek. Voor de Provincie wei-den er 21 jarigen goedgekeurd. Van de twee jarigen werden definitief in het N.R.S. ingeschreven: August Zepp., Jb. Houter, Sii'bekarspel; Paul 17, P. Schipper, Spanbroek; Lodewijk 2, D. Koning Cz., Spanbroek; Frans W 34, K. Slagter, Spanbroek; Lode wijk 3, A. Wit en anderen Opmeer. Aangehouden tweejarigen: Kla- zina's Frans, K. Helder, Aartswoud; Imperator, wed. D. van Diepen, Hoogwoud; Bertha's Frans, P. Lan- gedijk Cz., Hoogwoud; Bertus A 3 P. Grootes, Aartswoud; Hooglander 302, wed. H. Langedijk, Abbekerk; Hooglander. 301, Stierenvereeniging „De Gouw" Hoogwoud; Booij's Frans, A. van Berkel, Hoogwoud; Frans 37, A. Schipper, Opmeer; Truitje's Poland, P. A. Heddes, De driejarigen en de vierjarigen als zijnde reeds definitief ingeschre ven, werden gedemonstreerd en zul len vermoedelijk niet op de Cen trale Keuring te Alkmaar behoeven te verschijnen. SINT MAARTEN ZIEKENHÜISVERPLEGING HEEFT NOG 744 LEDEN. Vrijdagmiddag vergaderde de afd. Ziekenhuisverpleging alhier in ca fé „Rust en Lust". De heer C. Dekker heeft bericht dat 'hij zich niet herkiesbaar stel de als bestuurslid. De rekening werd goedgekeurd en gaf aan een ontvangst van f 23S0.57, uitgaaf f 2168.65, saldo f 211.92.' 35 patiënten werden voor rekening der ver. verpleegd met een totaal van 556 ligdagen. Het le dental bedroeg per 1 Jan. 1941, 1068 leden. Door de splitsing is dit, teruggebracht tot 744. De totale contributie over 1941 bedroeg f 2256.80, aan verpleegkosten is be taald f 1558 en voor vervoer f 238.40 De heeren R. Kooiman en C. de Geus werden als bestuurslid herko zen, terwijl voor den heer C Dekker gekozen werd de heer K. Kalf. Tot lid der ■controlecomm. werd naast de 2 bestaande leden, de heeren D. Swart en J. v. d. Ham, gekozen de heer Jo de Pee. Bij de nu volgende rondvraag, werd door den heer P. Breed» secre taris, medegedeeld, dat door het „Nezifo" naast de dagelijksche lig- kostcn, ook vergoed worden de ge bruikte medicamenten, operatie kosten. Verder doelde spr. mede, dat zij, die op doktersadvies naar een ziekenhuis vervoerd worden, doch dienzelfden dag terugkéeren, en deze reis per rijtuig of auto hebben moeten doen, recht op ver-4 .voerkosten hebben. ALKMAAR. DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. De aanvoer van koeien was he den weer wat grooter, gelijk overi gens te verwachten was. Door de Centrale werden 90 stuks overgeno men, terwijl er 5 verhandeld wer den. Daarnaast waren aanwezig 8 graskalveren en 467 nuchtere kal veren. Het aantal van deze laatste is daarmee ongeveer gelijk geble ven. Dit kan misschien even ver wonderen. In vroegere jaren werd in den regel een aanvoer van bo ven de 600 bereikt. Stagneeren van den aanvoer wil dikwijls zeggen, dat het hoogtepunt is bereikt. We zullen moeten afwachten, of dit ook hier het geval zal blijken te zijn geweest. Ten slotte waren er nog 2 scha pen. Zaterdag j.l waren-ei1 14 st. geweest, die verhandeld werden De 2 dieren van-Maandag gingen voor de slacht. Uozl&ai VRONE IWINKEL L 3—1. Vrone speelt voor den straffen wind, die recht op hel veld staat, direct is dit merkbaar. De backs versterkt door den spil, weten ech ter steeds te verhinderen dat er goed kan worden geschoten. Met een blanco stand breekt decust aan Direct na hervatting zijn de rol len omgekeerd, en verkeerd het Vrone-doel in gevaar. Een klein misyerstand in de achterhoede en de gasten nemen de leiding met een onbenullig balletje. 0—1. Steeds is het spel in handen van de" gasten, tot plots een ommekeer komt,, en Vrone steeds weer in den aanval is. Ten slotte komt de be looning. met een kalm rollertje is de gelijkmaker gekomen. 11. Vrone komt nu steeds meer op zetten en weet nogmaals een nunt te maken, de keeper griiDt mis op een tam schot, maar de stand is 2—1. Het laatste gedeelte zetten bei de partijen al op al, doch Vrone blijkt over meer uithoudingsvermo gen te beschikken, en nogmaals wordt de keeper met een fraai schot gepasseerd. 3—1. Met deze overwinning komt" Vro ne steeds nader' tot het kampioen schap. SCHOORL—KOEDIJK. 4—0. Na een langdurige eeriode van' gedwongen rust, werd Zondagmid dag een wedstrijd gespeeld tus- schen S.V.V. en Koedijk. Voor de bal aan het rollen werd gebracht, betrachtten alle spelers één minuut stilte ter herdenking van het zoo lotseling overleden be stuurslid H: Lauerman. Koedijk trapte af met voordeel van den wind. Het werd een kal me wedstrijd waarin de keeper van S.V.V. het niet erg druk kreeg. De doelverdetliger van de gasten had echter dikwijls de handen vol. Het duurde 35 minuten voor het eerste doelpunt werd gemaakt, toen J. Klop na een voorzet van S. Duin onhoudbaar inschoot! 1—0. Na de rust duurde het een kwar tier, voor 't tweede doélpunt werd gemaakt. D. Beeldman brac-ht den stand op 30 en even voor het einde maakte S. Duin uit een corner 'nog een doelpunt. Met 40 kwam het einde. WINKEL A KAMPIOEN. AVinkel 2 ontving Geel-Zwart 1 uit het Zand en het is een prettige, spannende kamp geworden. Geel-Zwart had dezen keer pech en een gelijk spel was beter de ver houding geweest. In de ochtenduren verloor Win kel 4' met 2—1 van Callantsóog 2, dat. een sterke indruk blaakte. Winkel b bedwong V.C.L. a met 2-1. Doordat Winkel a met 120 van N. Niedorp bwon, is Winkels gropt- ste adspirantenploeg kampioen ge worden. .ROTTERDAM, 30 Maart. Aardappelen. - Zandaardappelen f 5.62, klei le soort f 6.62, 2e srt. f 6.12. Aanvoer voldoende, voorraad voldoende. Vlasbeurs. 1293 Kg. blauw vlas f 11.40, 1530 Kg. dauwrood f 0.S5 —1.15. De handel op het land be kleedt nog steeds de eerste plaats. De aanvoer ter beurze werd vpo'r standaardprijzen verkocht. ZWAAG, 30 \Jaart. Veilingsvereeniging „Bangert en Omstreken". Uien f 6. bieten f 5.306.60, roode kool f 8.80, spruit kool f 22, witlof f 18.40—27, breek- neon f 8, knolselderie A f 13, idem B f 12. schorsen eeren f 19. BR. OP LANGENDIJK, 30 Maart. Aanvoer: 41500 Kg. roode kool f 8.80. 26500 Kg. gele kool f 8.10. i"8200 Kg. Deensche witte kool f 6.20. 250 Kg. uien f 4. •NOORDSCHARWOUDE, 30 Mrt Aanvoer: 84100 Kg. roode kool f 8.80. 600 Kg. gele kool f 8.10. >73600 Kg D witte kool f 6.20. 4A0 Kg. uien f 6.70, 2900 Kg. neen: B f 5.80, C f 4.70, D f 3.90,' 3500 Kg bieten f 6. PURMEREND, 31 Maart. Koeien, aanvoer 635 stuks: 260 vette koeien v. d. levering, gelde koeien f 380445, melkkoeien f 460 620, 10 stieren v. d. levering, 24 pinken f 110—180, 1340 nuchtere kalveren voor de slacht voor de le vering, voor dé fok f 3046, 5 veft.e varkens voor- de slacht voor de le vering, 32 magere varkens f 28 54, 210 biggen f 18—37, 486 schapen f 36—4S, 85 bokken en geiten f 14 tot f 00. MESTCONTRACTEN EN HUIS SLACHTING VARKENS. Het Vee- en Vleeschaankoopbu- reau .a,akt bekend,'dat dpor haar een aantal mestcontracten beschik baar wordt gesteld voor het leve ren van slachtvarkens met een le vend gewicht tusschen 80 en 1(10 kg. of, indien het een afgemeste fok- zeug betreft, met een minimum levend gewicht van 175 kg. Voor de varkens met "ben gewicht tusschen, 80 en 100 kg., zal een- prijs worden uitbetaald van f0,72 per kg. levend en voor normaal afgemeste fokzeu- gen vanaf -een gewicht van 175 kg., een prijs van f 0,70 per kg. levend, of dienovereenkomstige prijzen per kg. geslacht, terwijl bovendien een premie zal worden uitgekeerd van f 10.— per varken, dat in die ge wichtsklasse wordt afgeleverd in de overeengekomen maand van levering. De leveringsmaanden zijn April, Mei. Juni, Juli of Augustus. Voor elk te contrafcteeren varken kan door den varkenshouder 200. kg. krachtvoeder worden betrokken, te verdeelen over 4 vierwekcli.ik- sche voederperioden. Het afsluiten van eén of meer mestcontracten geeft den contrac tant tevens het recht om, indien hij zulks wensch't en zijn varkens toewijzing dit toelaat, reeds direct na het contracteeren één varken aan te houdep op een huisslach- tingsvergunning teneinde dit var ken in het a.s. huisslachtingssei- zoen voor eigen gebruikt te slach ten. Hij dient er hierbij echter re kening mecle te houden, dat het maximum gewicht van huisslach- tingsvarkens 150 kg. bedraagt, ten zij .een fokzeug voor huisslachiing bestemd wordt, voor welke catego rie nog een nader bekend te maken maximum gewicht zal gelden. Hiertoe is de volgende regeling getroffen. Zij, die een mestcontraet wenschen af te sluiten, wenden zich, onder opgave van het aantal gewenschte 'mestcontracten en de baanden van levering tot de daar toe door de I.andbouw-Crisis-Orga- nisaties aangewezen varkenshande laren. Deze opgaven dienen uiter lijk 18 April a.s.' ten kantore der Landbouw-Crisis-Organisaties te zijn ontvangen. De aandgcht wordt er verder op gevestigd, dat. indien het aantal aanvragen het aantal beschikbare mestcontracten overtreft, de Land bouw-Crisis-Organisaties de mest contracten zullen toewijzen aan hen, die hiervoor huns inziens het meest in aanmerking komen, ter wijl tevens aan hen, die volgens hun opgave de mestcontractvarkens het eerst kunnen afleveren, voor rang zal worden verleend. DISTRIBUTIE VAN BOTER EN MARGARINE. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de Plaatselijke Distributiediensten ge durende het tijdvak' van 30 Maart t.m. 3 April a.s. bij de aanbieding van opplakvellen met bonnen 13 en 17 van de boter- en vetkaart aan detaillisten toewijzingen voor mar garine, recht gevende op het kóo- pen van boter of margarine, zullen uitreiken. Bij aanbieding van op plakvellen met bonnen 10 der bo ter- en vetkaart zullen de diensten toewijzingen voor margarine vere strekken met afgeknipten linkerbo venhoek. welke uitsluiten* recht geven op het koopen van marga rine, De bonnen 16 mogen bij inle gering niet met borfnen 13 en 17 op hetzelfde opplakvei voorkomen, Al le bonnen kunnen echter met één ontvangstbewijs MD. 201 worden in geleverd. Voor grossiers geldt gedurende bovengenoemd tijdvak, dat zij in een afzonderlijk zakje MD. 258 en met een afzondeilijk ontvangstbe wijs MD 257 moeten inleveren: a. - Toewijzingen voor boter en margarine, waarvan de linkerbo venhoek niet-is afgeknipt. Hiervoor ontvangen zij een verzameltoewij- zing voor margarine, waarvan geen hoek wordt afgeknipt. b. Toewijzingen voor vet, waar van de linkerbovenhoek niet is af geknipt. Hiervóór ontvangen zij een toewijzing voor vet, waarvan eveneens geen hoek is afgeknipt. c. Toewijzingen voor vet. waar van de linkerbovenhoek is afge knipt. Hiervoor ontvangen zij een toewijzing voor vet. waarvan even eens de hoek is afgeknipt. d. Toewijzingen voor margarine waarvan de linkerbovenhoek is af geknipt. Hiervoor ontvangen zij een toewijzing voor margarine, waarvan eveneehs de hoek is afge knipt. VOORSCHOTTEN AAN BAKKERS IN VERBAND MET DE FEEST DAGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de Plaatselijke Distributiediensten ge durende het tijdvak van 30 Maart t.m. 3 April as. bij de inlevering der broodbonnen aan bakkers, in de door hen- gewenschte verhou ding, een voorschot tarwemeel en tarwebloem zullen uitreiken over eenkomstig het aantal eenheden, dat ingeleverd is in het tijdvak van 23 t.m. 27 Maart jl. 'Deze voorschot ten zullen uitsluitend worden uitge reikt, aan die bakkers, die- het hun met Kerstmis jl. verstrekte voor schot geheel hebben gezuiverd, ter wijl het thans te verstrekken voor schot vóór 18 April a.s, zal worden ingehouden.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3