SCHAGER S g SNIKJES Wieringermeerbswoners op glad ijs K BREEBAART t DÉ SCHAGER MARKT Volkstuintjes Predikbeurten Marktberichten Elf landbóuwers voor den ecooomischen rechter Elf landbouwers uit de Wierin- germeer hadden zich voor den eco- nornischen rechter te verantwoor den. Zij hadden tarwe laten ver bakken door bakker Buwalda. Het brood was bestemd voor* het. perso neel, dat klaagde over voedselte kort, doch een der verdachten gaf volmondig toe, dat hij zelf ook wel eens een sneetje van het verboden £rood had genoten- De straffen bedroegen: J. Eure- lings f 75 of 15 dagen, K. J. Smit f 50 of 10 d., H. de Graaf f 25 of 5 dagen; J. G. Smit f 150 of 30 dagen, A. jïukema f 25 of 5 dagen, C. v. d. Sar f 25 'of 5 dagen, R. Bossema f 150 of 30 dagen, P. J. v. Oosten f 25 of dagen, R. Renkema f 125 of 25 dagen, T. Hoogland f 50 of 10 dagen, J. K. Veenlcamp f 25 of 5 dagen. HONDERD GULDEN VERDIEND, ACHT MAANDEN IN DE CEL. P. N. Mak, J. B. M. Nieuwendijlc, 'en K. H. Dentje, allen te Hoorn, hadden een koe geslacht. Het vleesch werd verkocht naar Am sterdam en de winst bedroeg per man een kleine f 100. Mak en Nieuwendijk, die de hoofdschuldigen waren al had Mak zelf niet meegeslacht en die al vaker iets dergelijks hadden gedaan, werden veroordeeld tot 8 maanden, Dentje tot 6 maanden. A Vader, Callantsoog, Circa 200 1. benzine verbruikt zonder vergun ning, f50 of 10 dagen. D. W. Boomsma, Wieringermeer, 75 Kg. tarwe verhandeld en ver voerd. Winst f 15. f 100 of 20 dagen. ^J. Baars, Heerhugowaard. Circa 875 kg. uien verkocht buitelde vei ling om. f 100 óf 20 dagen. Het néspel van de tarweverkoo- pers te Stolpen. - R. Witteveen, P. Kort, G. L. Verschoor, Stijntje A!b-1 bink en W. Kranenburg te Stolpen ontvingen alien 75 kg. tarwe van de firma Philippo voor f 17.25. Al len werden veroordeeld tot f40 of 10 dagen. Margaretha xSouwer, Helder, had verschillende textielgoederen voorraad gehad en verhandeld. De Officier zag er echter smokkelarij in en het vonnis luidde f100 pf 20 dagen. J. v. d. Schaaf, Wieringerwerf, verkocht 1000 kg. aardappelen aan twee Spakenburger visschers. De officier fulmineerde tegen het mis plaatst medelijden, van verdachte en meende dat boeren zooals hij van hun plaatsen dienden te wor den verwijderd. Op een eisch van 6 weken volgde veroordeeling tot f500 of 50. dagen. Hendrik en Pieter ter Steege, Texel. Wortelen verkocht buiten de .veiling om. Bij de verhandeling bleek, dat beide verdachten tot op zekere hoogte te goeder trouw wa ren geweest. £r was overleg ge weest met den agent van de veiling op Texel, die de zaak blijkbaar had vergoten door te geven. Het vonnis luidde f 20. of 5 dagen, terwijl de economische rechter nog niet tot de verbeurdverklaring van de partij wortelen, 18.000. kg., wilde beslui ten. r J. 'A. Duin, Breezand, 575 kg. tarwe gekocht en opgeslagen. Von nis 1 maand, cohform de eisch. J. P. Gode, Den Helder, had met zijn auto niet gestopt, tóen hem door controleurs een stopsein was gegeven. Verdachte had niets ge zien. f 25.— of 5 dagen. N. Jonker, Anna Paulowna, had een eigen aftapinrichting voor motorbenzine bezeten en bleek la ter circa 700 L. te kort te hebben, f .40.— of 5 dagen. B. Schreur, Winkel. Er was een tekort van circa 712 Liter benzine geweest, dat tot 'op "ca. 185 L. na kon worden verklaard, f 4-0 of 5 dagen. SCHAGEN Gewichtige dag voor de Hasdeisscholierea Bevordering en uitreiking diploma's. Het was voor de leerlingen van den Handelsavondcursus Donder dag een gewichtige dag: de eind diploma's werden uitgereikt en het was „verhooging". De heeren Van Graafeiland, directeur der school, en Niestadt, voorzitter, voqrden het woord en namens de leerlingen werd dank gébracht voor het geno ten onderwijs. Den leeraren werd een geschenk overhandigd. Uit een en ander blijkt opnieuw in welke groote behoefte de cursus voorziet, hoe hot daar geleerde een goede basis is voor verdere ontwikkeling, en de „afgestudeerde" leerlingen een voorsprong hebben op anderen, die het opderwijs niet volgden. BEVORDERING EN EINDDIPLOMA'S. Van le naar 2e' klasse bevorderd: K. Borst, E. Bleek, C. Roobol, G. Roo- hol, K. de Boer, C. Rijswijk, Jb. v. d. Pijl, A. v. d. Pijl, J. Schoen. M v. .Rooij. L. de Jager, N. Kistenma ker, M. Middelkoop, P. de ^Ridder, N. Mulder, H. Speelman, K. Mid delbeek, Jac.a Kuiper, G. Brak, E. Mos, P. C. Wagenaar,' J. Bremer, C. de Schipper, N. Aarsen, K. Vlam G. Jongejans, H,. Hielkema, J. Kaan, S. Davids, A. Breed, P. Zwaan, K. Ploeger, D. Houter, A. Gutter, M. Bregrnan, A. Kapitein, L. Blind, C. Schoorl. L. HoRentot, N. Kisiemaker, M. Jongejanfc, A. Kieuwkoop. Acht leerlingen werden niet ver hoogd. Einddiploma's uitgereikt aan: (R.V.) P. Borst, H. J. Raat,- A. Bakker,' R. Band, J. Mantel, C. Spaans, A. Blaauboer, R. de Graaf, J. Aalbers, P. Bakker,* M. Klik,, C. Bruin, A. Pronk. (G.) G. J. Hooijenga, A. Mul, P. Kaan. j. 'Mosk, A. Kaan, B. den Das, J. de Leeuw, M. Kaan, J. v. Scheijen, A. M. de Beurs, A. de Wit, P. Breed, J. Slikker., A. Baken, ,L. J. Smak, F. H. v. Rooij, A. Eriks. (Z.G.) L. v Buuren, J. Blaauw, D. v. d. Sluis. K. Raven. Aan één leerling kon het diplo ma niet worden uitgereikt Vlugge handel en hooge prijzen. l Er was wel iefs stemming op on- ze^narkt van" Donderdag jl. De han del in' de gelde 'koeien was goed. hoogste noteering f425. Van de kalf- koeien kan dat ook gezegd worden. Hier was de hoogste noteeHng f575.. In pinken ging de handel ook wel; er waren weer zulke zwa re aangevoerd als de vorige week; nu was de hoogste noteering f 170 Uit de 148 stuks voor de Centrale koeien werden er 18 4stuks .gezocht yoor de weide. 21 Graskalvereri. 8 schapen en 817 stuks nuchtere kalveren werden voor de Centrale aangevoerd. De laatste weken is dat alzoo ruim 800 stuks. De handel in foklcalveren was vlug tot f40. F.en stugspn handel in de overhouders. de gewone 49—48 gld.. en de dikke 50GO gld. Voor de slachtbolcken en geiten werd i f50 besteed. Voor een melk- geit is f 120. besteed. Schrammen en biggen weer niet aangevoerd. Veel konijnen aangevoerd. Hier is altijd veel. ambitie voor, levendige hande' Kippen tot f3.50. De Burgemeester van SCHAGEN brengt ter kennis van hen, die een volkstuintje hebben aangevraagd, dat de huurtijd is bepaald op twee achtereenvolgende jaren, terwijl de huurprijs is vastgesteld op f6. per 100 M2. per jaar. Zij die hiermede accoord gaan, dienen hiervan voor Woensdag 8 April a.s. mededeelirig te doen aan den gemeente-architect. Schagen, 1 April 19*42. De Burgemeester voor noemd. J. GORNELISSEK. WIERINGEN WEER DE OUDE ROUTE. De autobussen van de diensten der N.V. WACO die, aanvankelijk gedwongen door den zwaren sneeuwval, later op verzoek van het gemeentebestuur, met het. oog op de te verwachten op,dooi, den laat- sten tijd over den betonweg reed, zuilen, m.i.v. Maandag 6 April a.s. weer de oude route .dus de oude hoofdweg over Wieringen volgen. (Cliché archief) In den ouderdom van 73 jaar overleed de heer K. B^eebaart,. oud-Burgemeester van Barsin- gerhorn, wiens heengaan zeker door velen betreurd zal worden Zelf landbouwer, heeft hij de gemeente met kennis van za ken bestuurd, zijn rustig, wel overwogen meening legde in de verschillende lichamen, waarin de overledene' destijds zitting had, veel gewicht in de schaal. De samenwerking met derf gemeenteraad was over het algemeen uitstekend en de gemeentenaren kenden hun burgemeester als een kalm, goedmoedig man, die echter, waar noodig, zijn wil wist door te zetten. Het is hem, als voor zitter van de Ver. van Burge meesters en Secretarissen in het voormalig kanton Schagen gegeven geweest, een belang rijk aandeel fe hebben in het tot stand komen van den Vleeschkeuringsdienst en de Verwerkingsinrichfing en het fal hem ongetwijfeld een ge noegdoening zijn geweest, de ontwikkeling van dit sociale werk en de groote ontplopiing van het bedrijf te mogeiy aan schouwen. Hij ruste in vrede! MEJ. SMIT VERTREKT. Naar wij vernemen zal Mej; A. D. G. Smit, gemeente-vroed vrouw alhier, wegens benoeming te Den Heldor, deze gemeente gaan verla ten. Mej. Smit is sedert April 1936 in Wieringen werkzaam en heeft' zich in deze gemeente veel vrien den verworven. Bij de patiënten was. Mej. Smit door haar vriende lijk en. voorkomend optreden zeer gezien en zij'stond als een kundig verloskundige bekend. Ongaarne, ziet men deze algemeen geacht fi- guur vertrekken. WEL ANIMO. Naarde vacante plaats vün. on derwijzer aan de O. L. school te Oosterland, in deze gemeente, heb ben niet minder dan 71 personen gesolliciteerd. Beste Siijnt/e Wat kijk je leelijk, zei ik van de week tegen Dirk, je hebt toch pas je rantsoen van een half ons tabak in de vier 'weken gehaald, cn je eene sigaar, en: ik ben" niet eens naar de keuken gevlucht toen je hem aanstak, omdat ik dacht dat m'n bon gortmout aanbrandde Oorwurmeweer. zei ie alleen maar terug. Nou, mijn gezicht was na tuurlijk één vraagteeken Zacht weer, regenweer, aanstonds opkla rend, zonnetje erbij, de bedden bui ten, schoonmaak m'n kamer overhoop, m'n boel weg, kijken als een oorwurm, daarom is' het nou al oorwurreme weer Je moet< het maar snappen, hè het is bij die mannen niet gauw goed te maken ..is het te koud, zooals laatst, dan mopperen ze, en is het weer voor een Jekker vet soppie van Brusselsc.h zand en pijpaarde, dan is het- ook weer niét goed We zullen hem raken van het voorjaar hè? Enfin, cr is één troost, het treft de vrouwen allemaal we moe ten het van 't jaar allemaal maar doen met den schoonëh naam van het pakje en de inhoud van het -waschmiddel maar op cfen koop toe nemen Niet om treuren, we ha len later Onze schade wel weer in. Arme mannen Die komen tegen de eerste Paschen van het eerste vredesjaar moet je rekenen in geen drie weken thuis bezem uit, 't' is vrouwenkermis Ik heb deze week anders nog eens echte zeep in mijn handen gehad. Heel toevallig heb ik die spullen gezien, die mijnheer Flapper in. beslag ge nomen had, gelijk met die kaas Nóg echt spul meid. Wel een doos of twintig 'zat er in die kist. Drie gulden een stukje moet je maar re kenen, in den zwarten handel, en fin ik had de reuk voor niets en ik heb natuurlijk stiekum m'n vingers •er langs gestreken hè, en op weg naar huis af en toe eens lekker „luchten" Ik hoop dat ze in Alkmaar die zeepverkoopers maar laten zien, dat je zonder zeep ook iemand zijn doren wel kan was-' schen. Wij vrouwen, zijn eigenlijk net mal, als we die boel zoo duur betalen, dan maar wat minder schoon hoor. Ze zullen daai an dere aam die distributie wel eens wat hebben te stellen, met die extra rantsoenen voor zware arbeid en zoo Ik geloof wel, dat menschcn 't wel eens niet zullen krijgen die 't eigenlijk verdienen, en wel zullen krijgen die het niet verdienen, maar over het algemeen geloof ik toch wel, dat ze daar langzamerhand' hun Pappenheimers kennen Al- de mogelijke redenen worden na tuurlijk opgegeven, laatst vroeg een doodgraver zelfs om een extra-rant soen omda' de grond zoo hard was, en daarom het graven zoo zwaar. Nee, dat is historisch, maar toen ze bij de distributie te weten kwa men, dat er in die plaats toch niel meer dan één begrafenis in de week was,/hebben ze het toch maar niet gegeven. Nou, ik stop, ik moet nog met de trein van tienen naar Alk maar en je moet tegenwoordig in Sohagen zorgen dat je een half uur van te voren er bent, want anders kom je heelemaal achteraan in de rij te staan, en zoowat in het por tiek van Tinus Geel terecht.. Een lo ket tegelijk open meestal, en dan die weekkaartjes allemaal, ik geloof dat meneer Sonnenberg, de chef, een boel reizigers een 'plezier zou doen, wanneer hij altijd twee lo ketten in dienst stelde, als .Utrecht' dat tenminste wil hebben, want het is hu een wanhoop. In het Schager postkantoor trouwens vaak ook hoor, nu hebben we daar nogal vlugge loketambtenaren, dat scheelt natuurlijk wel met dat eene ope ningetje in het traliehek. Dag hoorl Je REINTJE. WI-ERINGERM EER BEGRAFENISVEREENIGING „DE WIERINGERMEER". Middenmeer. Donderdagavond hield bovengenoemde vereeniging oen vergadering in het Hotel Smit, onder leiding van den heer D. Pij per. Uit het verslag van den sscr.-pen- ningmeesfer, den heer R. J. Ridder, blijkt, dat op 31 Dec. 1941 als lid waren ingeschreven 438 gezinnen, met 2058 personen. Dit jaar heeft men 5^ personen gewonnen. Bij alle begrafenissen doet de heer Wassink nog steeds dienst als adviseur-voorlooper. 'De ontvangsten bedroegen f1468. uitgaven f 873.17, vooruitgang over 1941 f667.93. Saldo 1 Jan. 1941 f 1505.58. Totaal bezit 1 Jan. 1942 f2173.51. De vereeniging heeft 41 begrafe nissen verzorgd; 6 voor leden en 5 niet-leden. De Jieer Varkcvisser deelt mode de boeken in prima orde te hebben bevonden? In.pl.aats van den heer W. A. Blij' dorp'wordt: tot bestuurslid gekozen de heer B. J. van don Breinen. Tot lid van de controlecommissie werd benoemd de heer G. Kesse- laar. De voorzitter bracht dank aan de afgetreden heeren Blij dorp Greidanus. Daarna sluiting. ïfED. HERV. GEMEENTE. Bij de 10-jaarlijksche stemming in de Herv. Gein. Wieringermeer is door een overgroote meerderheid van stemmen uitgemaakt, dat de kerkeraad het recht van beroepen en benoemen zal beho.uden. Dit be sluit heeft voor deze gemeente een bijzondere beteekenis. Nadat de Polder jaren lang te kampen heeft gehad met de richtingskwestie, en alle onzalige gevolgen daarvan heeft ondervonden, is thans een be gin van overeenstemming tusschen de beide richtingen bereikt. De lei ding blijft, met nagenoeg algemee- ne stemming van de lidmaten, bij de in meerderheid vrijzinnige col leges. Inniiddels zal naast de vrij zinnige president een rechtzinnige worden beroepen. In de colleges hebben reeds diverse rechtzjnnigon zitting Zoo zullen dan beide rich tingen organisatorisch op hetzelfde plan staan. Wellicht dat men langs dezen weg ook geestelijk elkaar langzamerhand beter zal leeren verstaan! ANNA PAULOWNA BREEZAND. OUDLEERLINGEN TUINBOUW- CURSUS. Het was maar een klein groepje, dat ->de hefer C. v. d. Linden, voorz. der vereeniging van oud-leerlingen Vrijdagavond welkom kon heeten. De notulen van den heer P. Schilderman werden, nadat aan den heer Davids een inlichting verstrekt, goedgekeurd. Zoo ook de rekening van den penn den heer C. 'van Genderen, die door de héeren Davids en Duin werd gecontroleerd. De belangrijk ste uitgave was die voor een nieu we zaaimachine, welke voor cle lc- denderi beschikbaar is. De oude is ook nog bruikbaar. Nadat de heer P. Schilderman bij acclamatie als secretaris was her benoemd, werd gelegenheid gege ven, bestellingen voor vroege kool- en slaplanten, pootuicn, koolkra gen, enz. te doen. Als de planten geleverd kunnen worden,, zal het, daar veel bevroren is, wel niet vroeg zijn. De leden, die niet ter vergadering aanwezig waren, kun nen hun opgaven nog binnen 14 dagen, bij den secretaris doen. Bij de rdndvraa'g informeerde de heer A. Schilderman naar het sproeien der vruchtboomen. Dit jaar zal dat niet vanwege de ver eeniging geschieden. Hierna sluiting. APOLLO-BIOSCOOP. Breezand. De bewonderaars van Zarah Leandér, de vrouw met de donker-getimbreerde stem, kunnen hun favoritè weer zien* in de film „Prima Donna", waarin zij de ro mantische levensgeschiedenis ver tolkt van een beroemde operazan geres. Haar leven van kunst en roem wordt tenslotte - toch beheerscht door de liefde voor oen man, die in afkomst en karakter zeer met haar verschilt en die haar tevergeefs tracht over te halen het tooneelle ven vaarwel te zeggen. Aan die lief de brengt zij zich zelf. na te zijn afgedaald van koningin van het opera tooneel tot kroegzangeres, ten offer. „Prima Donna", een echte Zarah Lean der-film, speelt tusschen de riike decors van paleis en opera-in Wcenen en in de mooie natuur van Mecklemburg. ZIJPL WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal vverkloozen, dat in „zorg" is, terug- gcloopen van 79 tot 40. In de over eenkomstige week van 1941, 1940 1939, 193S en 1937 bedroeg het aan tal werk looien respectievelijk 11, 35, 106, 104 cn 116. BOUWVERGUNNINGEN. De Burgemeester dezer geméente heeft vergunning, verleend aan: Firma K. Zwart en Zonen te tZand tot hei uitbreiden .van een woonhuis aldaar door aanbouw van een keuken cn slaapkamer; J. Keu ris te St. Maartensvlotbrug tot het aanbrengen van een lichtkozijn in een woning aldaar. ZONDAG 5 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Maandcollecte. VVieringerwaard, voorm. 10.30 uur, de heer Kalis. Geen Zondags school. Nieuwe Niêdorp, nam. 3 uur, Ds. de Mooy. ZIEKENHUISVERPLEGING. Petten. Vergadering „Ziekenhuis- verpleging". De opkomst was ge ring. Het financieel e rapport over 1941, dat onveranderd werd goedgekeurd, gaf het volgende beeld: Saldo per 1 Jan. 1941' f 1207.13, ontvangen aan contributiën f664.55, aan renten f30.46, totaal f 1902.14. De uitgaven bedroegen f 559.47, w.o. f 30(1.aan verpleging. 6 Leden waren in het ziekenhuis opgenomen mfet een totaal van 108 ligdagen. Het voor- deelig saldo over 194"k\vas f 135.54. Ook de vereeniging „Hulp in Nood", die een onderdeel vormt van Ziekenhuisverpleging", had goed ge boerd. De rekening sloot niet een •voordeelig srldo van f 285.8"^ Aan ziekengeld was uitgekeerd f405.13. Hierna gaf de secr.-penningim. een beschouwing over de positie van de vereeniging, die als uitvloeisel, van wettelijke beslissingen nietlanger zelfstandig zal mogen blijven be staan. Het bestuur adviseerde dan ook de vereeniging op te heffen en als afdeeling toe te treden tot het Nederlandscih Ziekenhuisverple- gingsfonds .Nezifo" te 's-Graven- hage. De tarieven en de uitkeerin- gen van dit fonds wijken niet noe menswaard af van de bestaande. Daar geen andere mogelijkheid aan wezig is,'wordt het bestuursvoorstel aanvaard. Hïema sluiting. ONDERHOUD ZEEWERING. Petten. Bij de dezer dagen te Haarlem gehouden aanbesteding van het onderhoud gedurende 1942 van de Pettenér Zeewering,, was^ laagste inschrijver de heer P. Broe ken te Breda met een bedrag van f55500.-. NIEUWE NIEDORP VEEFONDS VERLAAGT DEN OMSLAG. Dinsdagavond vergaderde het On derling Veefonds ten huize van J. Gelder. Voorzitter 'de heer D. Pool, secr. de heer J. Hart. De opkomst was matig. Totaal ontv. f 5161.60 uitgaven f 5011.97, voordeelig saldo, f 149.63. Op 31 Dec. 1940 waren_verzekerd 531 koeien en 100 st. jongvee. Op 31 Dpc. 1941 460 koeien cn 158 st. jongvee. Aantal deelhebbers on 1 Jan. 1942 81; v.j. 80. Omslag over de laatste drie jaren; 1939 f7.30; 1940 f7.30; 1941 f5.40. Hieruit blijkt dat de omslag voor 1941 met ongeveer f 2.— verlaagd is, Met algemeene stemmen wordt de heer Wijnkcr opnieuw benoemd als commissaris. Tot lid van de kas- commissie 1942 wordt bcnoémd de heer Sj. v. d. Wal. Teneinde aan de tegenstrijdige verhoudingen tegemoet te komen, wordt het salaris van alle commis sarissen vastgesteld op f40. "Het bestuur stelt voor de vee arbitrage af te schaffen. Dit heeft sinds de fabriek 'tVeld is aange sloten bij Lutjewinkel, weinig zin meer. Aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Groen of 't niet wenschelijk is dat b.v. eenmaal ner jaar inspectie ge-' houden wordt voor bekendheid met den toestand van het bedrijfsvee. Voorzitter licht toe dat de inspec teurs uit den aard der zaak reeds tweemaal per jaar bij alle leden ko men en wanneer ze hun oogeii den kost geven, zeer zeker weten wat er té koop is. Een en.ander heeft de aandacht van het bestuur. W1EK1NGEKWAAKD. HET NUT VERGADERDE. Afscheid van den hr. Sieswerda. Vergadering van het Dep. Wie- ringerwaard van de Mij. tot Nut v. h. Algemeen, op Dinsdagavond in café Breed. Uit het jaarverslag hebben wé ge noteerd, dat het ledental stationair blijft, n.1. 43. Uit de bibliotheek wer den dezen winter niet minder dan 2000 boeken afgegeven; vorig jaar 1000—1200.. Er werd f80— leesgeld ontvangen. Dank werd gebracht aan den heer Koster voor diens hulp bij de afgifte der boeken. Ontvangst f 258.91, uitgaaf f245.63, batig saldo f8.28. Rekening lees kring: ontvangst f 143.72; uitgaaf f99.90: saldo f43.72. Als bestuurslid werd de heer J. van Ham gekozen en de heer C. R ezel man Jz. als waarnemend secretaris. Tenslotte zeide voorzitter geen af scheid van den heer Sieswerda te willen nemen, alvoiens hem na mens 't, Nut. hartelijk dank te zeg gen voor alles wat hij voor 't Nut heeft gedaan. Als blijk van waar deering werd den scheidenden secr- cen Triologie aangeboden. KOEGKAS Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Doop. Barsingerhorn, nam. 2.30 uur, Ds. Van Biemen. Paaschcollecte. Geen Zondagsschool, I-Iuisduinen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Wichen. Zangkoor. Noodcoll. NoorcbZijpe, geen dienst. Oosterland. voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westeriand, nam. 2.30 uur, Ds. v-. Beek. Winkel, nam. 2.30 uur, Ds. Ncll. - 10-jaarl. stemmiyig. Extra coll. Slootdorp, voorm. 16.30 uur, Ds. Meijer Drees. Maandcollecte. Middcnmeer, nam. 2.30 uur, Ds. Meijer D»ees. Maandcollecte. Doopsgez. Gemeente. Barsingerhorn. voorm. 10.45 uur, Ds. Oosterhaan. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker. Knlhorn, voorm. 10.30 en nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Middenmeer, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. Schaafsmh. t Slootdorp, voorm. 10 uur 'en nanT. 3 uur, Ds. L. J. Goede. Wieringerwerf, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. H. y. Tvvillert. Evangelisatie. Schagen. vóorm. 10.15 uur, Cand. Beneder. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Nieuwe Niedorp (Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst. Schagerbrug, voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur, (Ned. Herv. Kerk) dé heer F. van Rossum. Sriiagerhrug, Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst Chr. Jongemannen- vceon. in hpt Evangelisatiegeb. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 4.30 uur, de heer Fernee,* van Den Helder. MAANDAG 6 APRIL. Ned. Herv. Gem. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Biemen. 'Paaschcoll. Geen Zon dagsschool. Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Extratcollecte. I-Iippolvtushoef, voorm. 10.30. uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeen le. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Doop. Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. Oos terbaan. Geref. Kerk. Schagen, Paaschzangdicnst. Cand. H. G. Beneder en Cand. J. v. d. Mye. Kolhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. v. Twillert, v Wieringerwerf. Evangelisatie. Schagerbrug (in de Ned. Herv. Kerk)', voorm. 10.30 uur, de heer F. van Rossum. JULIANADORP. RECTIFICATIE. Nader vernemen wij. dat op de laatst gehouden verkooping betref fend perceel niet werd gekocht door den heer Wissekerke. doch door den hegr AS Sleutel, makelaar te Schagen. SINT PANCKAS DE BURGEMEESTER JUBILEERT De Burgemeester, de heer J. Kroo- nenburg, herdenkt héden den dag dat hij dertig jaar geleden tot bur gemeester werd benoemd. SCHAGEN. 2 April. 46 Geldekoeien, mag. f3004-25, 148 idem. vfetteJ Centrale; 40 kalf- kooien f 400-575. 13 pinken f129- 170. 21 graskalveren. Centrale, 45 nucht. kalveren, fok f2040. 817 id. Centrale, 8 schapen.'vette. Centrale 34 overhouders f40—60. 13 bokken en geiten fl.5050. 120 konijnen f 17. 4 kippen f 2-3,50. ZWAAG. 1 April. Spinazie f41. uien f5.60—7.00, bie ten f6.00. prei f5.40, witte kool^ f6.60, roode kool f9.30, spruitkopl f 18, witlof f 16-89—26.00, breekpeen f4.10—6.00, andijvie f 39. selderie f29, rammenas f 11.50, Present v. Engelad f28. Gelden appels f22—34_ koolrabi fo.10, Winterjan f 2243. LEEUWARDEN. 3 April. 78 Stieren 595 vette koeien, 1429 melk- en kalfkoeicn f 290—580,. 342 ninken f 135200. 2 vette kalveren, 815 nucht. kalveren 312 weide scha pen.. 15 vette varkens. 16 varkens, drachtige f130—350. loópers f35 65. magere f95—195. 29 kleine big gen f18—35^ 139 bokken en geiten, Totaal aanvoer 3773 stuks. Noteering Ned. Veehouderij Cen trale; schapen, hamels en lamme ren f68—72. ooien f63—67. Eirhandel. Kipeier-n 5,610,45 ct. per stuk. Haridelspri.is fl.32 tot 1.37 per kg. Eendeneieren 7,6r-8,l ct. p. stuk: Pluimyee: Slachthaner 'fl.50 2.50; slachtkippen f 1.252,25, jonge hanen fl^—2. jonge duiven f0.25 0.40. Konijnen f l p. kg. Edammer kaas 20 plus f0.87. id. -49 plus f 1.12, Goudsrhe kaas. 20 plus 'f0.87.'id. 40 plus f 1.12, broodkaas, 40 plus f 1,12, Leidsche kaas 20 plus f 1.02. RRORK OP LANGEND1JK, 2 Anr. 32500 kg. roode kool f9.30. 14300 kg. gele kool f8.60. 78700 kg. D. wit te kool f^.60, 800 kg. uien f 5.60—7, 2700 kg. peen f 6. 600 kg. rammenas fl 1.50, 240 kg. spinazie f41. NOORDSCHARWOUDE. 2 April. 92500 kg. roode kool f9.30, 32500 kg. gele kool f8.60, 394000 kg. Deen- sche witte kool, f6.60, 600,kg. peen A f3.70. NOnnDSCHARWOUDE. 3 April. 111000 ksr. roode kool f9.30. 38000 kg. gele kool f 8.60. 327000 kg. Déett- sche witte kooi f6.60. 2325 kg. uien f7 drielingen f7. stek f5.60. WARMENHUIZEN. 2 April. Roode kool f9.30. gele kool f8.60, Deensche witte kool f6.60. Aanvoer: 141300 ke roode kool. 750 kg. gele kool, 108900 kg. Deen» sche witte kool. ALKMAAR. 3 April. Gele kool f 8.60, kropsla f 6.30— f 12.50, prei f 9.60, rabarber f 37, roode kool f 9.30, spinazie f 41. witlof I f 13, idem II f 10.50. WARMENHUIZEN, 3 April. Aanvoer: 109.300 Kg. rpode kool f 9.30, 138.500 Kg. Deensche witte kool f 6.60.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 7