Castella PROBLEMEN VAN DEN DAG KWEL GESLAGEN Dat lukt nooit fchuimende TANDPASTA Haodel en wandel in distributietijd Afdeeliog C f 150.000 000.- De lucht roovers van HOITIKA Sweering wederom kampioen 71/2 Neem AKKER TJE MOEDERVREUGD EN DISTRIBUTIELEED I RADIOPROGRAMMA Erger dan de gewetenloos heid van den reeder uit Hollands Glorie \7 AN de uitgeweken Nederland- sohe regeering zijn wij al zoo veel gewend, dat er wel iets zeer bijzonders moet gebeuren, willen wij er verbaasd of geërgerd over zijn. Inderdaad is er thans een maatregel aangekondigd, waarinVie dwaasheid ton top wordt gevoerd, maar welke tevens een diep-tragi- sche ondergrond heeft, omdat met het leven van tallooze Nederland- sche zeelieden wordt gespeeld. Jan den Hartog heeft in zijn boek „Hol lands Glorie, den rèeder Kwel be schreven, die bemanningen van on verschrokken zeeslepers op een •drijvende doodkist over oceanen liet zwalken. Van Mook, de uit Ned.-Indië ge vluchte luitenanNgouverneur, heeft Kwel met verscheidene neuslengten geklopt! Hij voert met Roosevelt bespre kingen om van de Ver. Staten een aantal oude kruisers en torpedo jagers te koopen. Deze booten zou den onder Amerikaansch comman do komen doch met Nederlandsche zeelieden worden bemand. Het oud roest zou worden betaald uit ten behoeve van Van Kleffenas c.s. in Amerika geblokkeerde fondsen ten bedrage van negentig millioen gul- Wanneer men even bedenkt dat het modernste Amerikaansche en Engelsche materiaal het tegen de hommen en torpedo's der spil mo gendheden moet afleggendit is" een nuchter feit, dat vóór- en tegen stander van Duitschlaiid en zijn hondgenooten bekend is, zal men moeten toegeven, dat in negen van de tien gevallen de nieuwste Ne derlandsche aanwinst van de oor logsvloot naar den kelder gejaagd zal worden. Jan Pietersz. Coen bezat strijd lust en ko...opmansgeest. Wat ve len niet hebben vermoed: de strijd lust der Nederlanders is niet ge taand, doch wat is van de koop mansgeest overgebleven? Roosevelt en zijn adviseurs zijn gebleken be proefde handelaren in oud ijzer te zijn: een verfje hier, een vernisje daar, en de Nederlandsche klant in Londen betaalt de hoogste waarde wel! Ongetwijfeld weten de Neder landsche zeelieden in den vreemde in welk gevaar zij zich begeven, wanneer zij den valreep beklim men. Zij staan er echter en kun nen niet anders! Weigering om te dienen wordt als ^oproer" gekwali ficeerd, ieder daartoe geschikt be vonden. Nederlander is tot dienst verplicht. Voor sommigen die met een welgevulden buidel naar Enge land overstaken om het oorlogsru moer te ontvluchten, is deze dienst plicht overigens niet anders dan een straf, welke verdiend is. Er zijn? echter zooveel anderen, zeelieden, die toevallig in het buitenland wa ren en niet meer thuis konden ko men. Op Jaen wordt door een groep je mannon doelbewust een moord aanslag gepleegd. Voor hun wedu wen en wezen mogen wij, die ach terbleven, zorgen! Italiaansch Weermachtbericht Die boot is te groot voor het haventje. Hij komt er nooit binnen. Welke voorstelling bedoeld is. om u duidelijk te maken, dat de groote schuim- bellenvangewone tandpasta's onmogelijk in de kleinere hol ten van het gebit kunnen dringen Poets toch met Castella Tandpasta. Onder den invloed van het ingrediënt Perldon worden dan schuimbelletjes gevormd, klein genoeg om in elke gebitsholte te dringen, die vroeger onbereikbaar bleef iltfEER im 60(0 D ZES BRITSCHE TOESTELLEN NEERGESCHOTEN. ROME, 13 April (Stefani). Het Italiaansche weermachtbericht van heden luidt als volgt: Ten Zuidoosten van Mekili is een vijandelijke colonne door Duitsch- Italiaansche luchtformaties fel aan gevallen en tpt den terugtocht ge dwongen. In den loop der actie schoten Duitsche jagers zonder zelf verliezen te lijden zes Curtiss- toestellen neer. Luchtformaties van de spilmogendheden hebben fel haveninstallaties en vliegvelden van Malta gebombardeerd. Tijdens luchtgevechten werden twee 'vlieg tuigen vernield, terwijl andere vliegtuigen op den grond in brand werden geschoten. Britsche vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht een vlucht gemaakt naar Noord-Italië. Zii wierpen eenige bommen neer, die echter slachtoffers maakten noch schade veroorzaakten. Op de Middellandsche Zee heeft een duikbootjager onder bevel van II. ter zee Antonio Scialdone ben vijandelijke duikboot vernield. EN TOCH KOMT ER THEE! (Verv^g van pag. 1) De thee. Vk7 AT wij hierboven over de ta- bak schrijven, geldt evenzeer voor de thee.',üok dit is gebleken een artikel te zijn, waar „goud" in zit, en de meest dwaze prijzen wor den gevraagd (en betaald!) voor dit genotmiddel, zonder hetwelk zoo menige huismoeder beweert niet te kunnen voortleven... Ook hier bleef een groot deel aan den strijkstok hangen in dén zwar ten handel en er zal wel géén lezer zijn, die# dit waagt te ontkennen. Ook hier stal men als raven: bij de spoorwegen en bij de posterijen verdween menig pakket. Waar ook nog een ander deel in den zwar ten handel belandde, is het weder om heel eenvoudig te verklaren hoe het toch komt dat we zoo weinig thee kregen en het 'restant nog steeds is uitgebleven. Reeds geruimeft tijd geleden werd in de krant geschreven dat er nog één keer thee verstrekt zou worden. Tot op heden is die thee niet geko men. En weer fantaseert men er lustig op los, dat zij wel in het ge heel niet meer zal verschijnen. Dc wereld in weinig woorden Levensmiddelen voor Griekenland. - Het Turksche stoomschip „Doem- loepinar" zal over een dag of tien met een lading levensmiddelen naar Griekenland vertrekken. Op zijn terugreis zal het stoomschip waarschijnlijk ongeveer duizend Grieksche weeskinderen meene men, die de Roode Halve Maan voor den duur van den oorlog on der haar hoede heeft genomen. Uitwisseling van krijgsgevangenen. Uit Alexandrië wordt aan het agentschap Reuter gemeld, dat daar de eerste Britsche krijgsgevange nen, die ziek of gewond zijn, Zater dagochtend uit Smyrna zijn aange komen, waar zij werden, uitgewis seld tegen Italiaansche gevange nen. Luchtalarm in Zwitserland. In den afgeloopen nacht is in Bern in West-Zwitserland fcisschen Jialf één en drie uur tweemaal lucht alarm gemaakt, aangezien Brit sche vliegtuigen over- Zwitsersch gebied vlogen. Londensche razzia tegen dienst- plichtontduikejs. Volgens den Londenschen correspondent van Svenska Dagbladet is Zaterdag al daar een groote razzia gehouden tegen lieden, die den militairen of burgerlijken dienstplicht hadden ontdoken. De politie onderwierp 16000 toeschouwers bij een wind hondenwedstrijd aan een onder zoek. Een honderdtal personen werd in politieauto's weggevoerd. De nieuwe Amerikaansche ambas sadeur in de Sowjet-Unie. Vol gens een door den Sowjet-omroep verspreid Tass-bericht is de nieu we Amerikaansche ambassadeur in de Sowjet-Unie, Stanley, ontvan gen door den volkscommissaris voor Buitenlandsche Zaken, Molo- tof. President van Peru naar de Ver. Staten. Uit Washington wordt gemeld: Naar het ministerie van Buitenl. Zaken meldt, zal dë pre sident van Pefu, Emanuel Prade, begin Mei op uitnoodiging van Roosevelt, een officieel bezoek aan de Ver. Staten'brengen. VERZEKERINGS MAATSCHAPPIJ" t flEVESTIQO n •«■ORAUKHAal 8C8TUUI) Ltf.tVAR HEIDER TUeWH, A.A.B.Sfjcn*, ML i. i. MONTIJR. A U SHOBICH, L EVERS. Adres: Groot Hertoginne- laan,*Den Haag. Persoon,ijke onge vallen door molest (§ok voor personeel van luchtbescherming, brand weer, politie, enz.) ïn deze Afdeeling wercl tot .heden reeds, verzekerd oen bedrag van ruim Halfjaarlijksche Schade-Uitkeering Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE- BEZORGER. De waarheid is dat er wel degelijk thee komt. En vergis sen wij ons niet, dan is die dag zelfs niet verre meer. Men be denke echter, dat zij er al ge weest zou zijn. indien door de vorst het transportwezen niet dermate gestagneerd zou zijn geworden. Daarna nam het aantal diefstallen ontstellend toe, zoo dat de bevoorradirfk der winkeliers, die anders in Maart een feit geweest zou zijn, nu langs bijzondere wegen, waar diefstal uitgesloten is, moet plaats vinden waarmede weer eenige weken gemoeid zijn. Er komt dus thee en er komt ta bak. Alle duizend en één beschhl- dingingen, verwijten en insinuaties zullen ongegrond blijken te zijn, voor zoover zij aan het adres der Overheid zijn gericht,. Nederland steke de hand in eigen boezem, want het besteelt zichzelf. Immers niet ongegrond is het protest te gen de schrikbarende oneerlijkheid van hen, die de hand sloegen aan de voorraden en tegen het feit, dat een deel van handeldrijvend Neder land liever dik verdient aan den verkoop in den zwarten handel dan aan een regelmatigen en eerlijken verkoop aan de eigerf klanten. Waar mogelijk zal ingegrtepen worden en in de nabije toekomst zal de Overheid zeker nog belang rijk straffere maatregelen nemen om den ketlinghandel aan* banden te leggen. Daarnaast mag men ech ter een beroep doen op het sociale inzicht van ons volk zoowel han delaar, winkelie/ als klant, om te komen tot gezondere verhoudin gen en meer eerlijke middelen! In bet bijzonder de tabaks- en theehan del hebben een beeld laten zien dat verre van opwekkend en eervol te noemen is. Integendeel, een beeld waarvoor ieder Nederlander, die nog over sociaal gevoel en eerlijk- heidsbesef beschikt, zich zal gene ren Zoo ooit, dan heeft Nederlan^ zich hier zelf bestolen. 200. Piet.stak 2 vingers in den mond en liet een schel gefluit hoo- ren. Hij riep: Jochem de Sterke, kom! Karei de Vlugge kom! Plof, plof, de mannen sprongen uit hun boom, waar ze het gesprek hadden gehoord en hun lachen bijna niet konden inhouden. Present Jochem! Present Karei! BILJARTEN In den titanenstrijd op het groene lakenis het kampioenschap 71/2 tot grbote verrassing achtereenvol gens voor de tweede* maal bij den Amsterdammer Sweering terecht gekomen, dank zij een beter gemid delde. De eindstand luidt: gew. Sweering De Leeuw Van Vliet Van de Pol Gehrels Kobus Vreeswijk Jacobs part. car. brt. Ti.s. alg. g. 6 1891 127 103 14.88 2098 156 135 13.44 1972 187' 77 10.54 1898 169 114 11.23 1652 145 94 11.1 1542 151 86 10.21 1340 1481 140 9.57 8.76 Andere strafnormen? IN aansluiting op het boven- staande lijkt het ons gewcnscht nog op het navolgende de a dacht te vestigen. De straffen, die door de economische en andere rechters opgelegd worden, zijn wel iswaar zwaar, doch blijken door gaans toch nog belangrijk te licht te zijn. En geen wonder. De paar duizend guldens boete betaalt men tenslotte graag bij het maken van winsten van tienduizenden. Het zijn fantastische bedragen die in den zwarten handel verdiend wor den, waarbij veelal in de calculatie rekening gehouden wordt- (van te voren!) met een veroordeeling. Beter lijkt ons in dit opzicht te komen tot andere strafnormen. Waar geldboeten niet afdoende blij ken te zijn, denken wij aan straffen als hef schandbord e.d. Vergrijpen tegen de distributie kunnen als sa botage worden aangerekend. Afgezien van het feit dat derhal ve de doodstraf toegepast kan wor den, zou het wellicht aanbeveling verdienen, de overtreders, zij dus Óie hun eigen voiksgenooten beste len, eens voor geruimen tijd uit hun sering of betrekking te halen en hen werkzaam te stellen daar, waar hun arbeid ten goede komt aan de gemeenschap. Duidelijker gezegd: Zet die menschen eens een jaar aan het steenenbikken, laat hen een verbinding aanleggen tus- seiien de Wadden-eilanden en de Friesche kust, grond ontginnen. Het zal heilzamer blijken te zijn dan de geldboeten, die al te veel en bagatelle genomen worden. De desbetreffende instanties geven wij een en ander gaarne in overweging. Ernstige overweging, want de ge meenschap moet in haar eigen be lang tegen zwarte handelaars be- schenhd worden. Die kanU elk oogenblik over vallen. Zorgt steeds AKKER TJES in huis te hebben. Laat U dus niet noodeloos kwellen. De Nederlandsche Pij na* Hiep FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust' (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. „Dat kan den beste gebeuren, kerel, troost je. Schaduwen is wel een van de moeilijkste onderdeelen van het speurdersvak. Overigens staat het natuurlijk nog geenszins vast, dat het werkelijk de moorde naar van den onbekende ls geweest. „Zooals ik zooeven reeds zei: we weten niets positiefs. Het feit, dat het slachtoffer onbekend is, maakt de zaak zooveel moeilijker. We weten nu niet welke vijanden de, man had en welke motieven er voor de daad konden bestaan. We kun nen slechts gissen, z\j het dan, dat we ons daarbij moeten laten leiden door tastbare feiten. Uit hetgeen ons bekend is geworden, kan het volgende worden gereconstrueerd: De onbekende Parijzenaar zou Zaterdagavond een ontmoeting heb ben met een anderen onbekende zeggen we X in Amsterdam. Waarschijnlijk heeft X den Fransch- man verzocht naar Nederland te komen. Hij was echter bedeesd, dat diens aankomst in de hoofdstad zou opvallen en stelde daarom voor, dat zij elkaar om zeven uur bij het Vre despaleis in dén Kaag zouden ont moeten. Daar zou hjj met zijn rooden two seater op hem wachten. Inder daad hebben beiden elkaar ontmoet en daarop zijn zij naar villa „Vrede lust" in Amsterdam gereden. De rest is bekend." „De misdaad was dus grondig voorbereid," meende Wils. „De dader heeft geen enkel spoor wiUen ach terlaten." „Zoo is het!" bevestigde de in specteur. „Maar hij heeft daarbij twee dingen over het hoofd gezien, nl. dat de Parijzenaar 1 emand in den Haag den weg zou vragen naar het Vredespaleis en daarnaast de mogelijkheid, dat hy bagage als pas- sagiersgoed bij zich zou hebben, het welk dan zou doorgaan naar Am sterdam. Dit laatste is hem pas later gebleken, toen hg het regu. in een der zakken van den vermoorde vond. Hij heeft daarop naar het Centraal Station getelefoneerd en zich daarbij uitgegeven als portier van het Amstel Hotel, zooals de rechercheur bij zrjn onderzoek is ge bleken. Waarschijnlijk heeft hij zich vooraf op de hoogte willen stellen, dat de koffer inderdaad was meege komen, teneinde zich een vruchte- loozen en gevaarlijken tocht naar het bagage depöt te besparen. Daar mee beging hij/- zooals uit de vin gerafdrukken op de telefoonschijf is gebleken, zijn derde fout, zij het dan dat deze voor' een deel een gevolg was van een der beide reeds ge- maakten. Trekken we voor elke fout een halve punt af van het maxi mum cijfer, waarmee men gewoon lijk zijn- waardeering voor geleverd werk pleegt uit te drukken, dan komt onzen gezochten vriend thans een 8% toe. Dat is nog te hoog voor zgn onmiddellijke arrestatie; we zul len er no« een paar puntjes zien af te- krijgen, Miel!" „Je vergeet de hakafdrukken op het bordes, het parkeeren van den rooden two seater voor de woning van notaris Ubels en het over het hoofd zien van de schoenlussen," zei Wils lachend. „Goed, dan trekken we er nog drie punten af. Een 7 dus ruim voldoende. Er zijn er met minder goéde prestaties doorgerold, Miel! En nu ga ik nog even naar het bureau." „Om alsnog m'n bewering waar te maken, dat er door de centrale recherche dag en nacht wordt ge werkt?" „Daar behoef ik jou toch niet het bewijs van te leveren, wat? Je bent het nu trouwens zelf, die me een deel van m'h nachtrust ontneemt, want ik t^enk vanavond nog een onderzoek in te stellen naar de her komst van de taxi, waarmee die kennis van jou zich vanmiddag zoo haastiglijk uit de wielen maakte. Het spijt me, dat ik onbeleefd moet zijn, maar ik zou je daarom vrien delijk willen verzoeken de rest van je inmiddels koud geworden grog met den meesten spoed te verzwel gen. Je rijdt zeker zoover mee...?" Wils reed mee met den snellen, sportieven wagen van den Inspec teur. Hij vergezelde deze zelfs ver der dan aanvankelijk in zijn bedoe ling had gelegen, want onderweg zwichtte hij voor Sanders' voorstel om mee te gaan naar het hoofdbu reau, waar hij het resultaat van het onderzoek naar den zoo plotseling verdwenen Schiller-bezoeker zou kunnen afwachten. Wordt vervolgd r\EZE tijd stelt jonge moeders wel voor zeer groote problemen. Dit heeft onze(n) lezer(es) A. Hof man te Den Helder naar de pen doen grijpen. Hij (zij) schrijft ons dat het onmogelijk is voor a.s. moeders de zoo noodige luiers te krijgen en een wiegzeiltje. is het niet mogelijk dat in een en ander voorzien wordt, zoo wordt deze ontboezeming besloten. ANTWOORD: Luiers en sommige andere benoodigd- heden voor de baby zijn tengevolge van de beperkte productiemogelijk heden inderdaad niet zoo gemakke lijk verkrijgbaar, Wij kunnen in dit geval belanghebbenden slechts aan raden regelmatig bij de in aanmer king komende winkeliers te infor- meeren, of inmiddels al weer nieu we voorraad is aangekomen. Met de belangen van a.s. en jonge moeders wordt intusschen terdege rekening gehouden. Zij komen nl. ge durende 26 weken in aanmerking voor 3'A liter melk per week, be nevens per week voor één der vol gende groepen* van artikelen naar keuze: a. 500 gr. havermout en 500 gr. gort. b. 1000 gr. brood, en c. 750 gr. brood en 125 gr. boter. Voorts merken wij op, dat fru.it, zij het niet overal eix altijd, even ge makkelijk, toch vrij verkrijgbaar'is. Ook eieren zijn thans zelfs in den vrijen handel gebracht. Dat de zwarte handel een en ander voor den neus van belanghebbenden wegkoopt is niet de schuld der Overheid. Uw vraag ter inleiding van hèt hierboven behandelde onderwerp kunnen wij hier niet bespreken en is hierbij ook niet terzake, wijl te dien aanzien weer geheel andere maatstaven gelden. PRIJSBEHEERST HING EN... HARING. K/I ET de prijsbeheersching ben 1 **LV1 ik het volkomen eens, maar... I niet zoodra is .een prijs vastgesteld of het artikel is plotseling verdwe nen of uitverkocht", aldus onze abonné J. R. te Schagen. „Laatst nog, zoo gaat hij voort, met de vastr gestelde prijzen voor zure haring (19 cent) en gerookte bokking (17 cent). Op deze manier profiteert de consument er nog niet van. Is daar- nu niets tegen te doen? En ten tweede zie je zoo goed als geen ta bak en sigaren meer. Zit nu alles in den zwarten handel of wordt er zoo weinig afgegeven, of wel wordt het geruild voor andere artike len?" ANTWOORD: Wat het eerste ge deelte van deze vraag betreft, het volgende; De in het afgeloopen seizoen ge vangen haring werd voor het groot ste gedeelte ter beschikking van den handel gesteld, waarbij de prijs werd vrijgelaten, teneinde rea ders en visschers aan te moedigen zooveel mogelijk te vangen. Da maximumprijzen 'werden eerst vast gesteld toen kon worden aangeno men, dat practisch alle haring aan den man was gebracht. Eén kwart gedeelte van de vangst werd over genomen door de Nederlandsche Visscherij Centrale, met de bedoe ling deze tot bokking te laten roo- ken en in de groote steden en de mijnstreek tegen den prijs van f 0.09 a f 0.10 te laten verkoopen aan arm lastigen en werkloozen. De conclusie welke vrager trekt is dus niet jui§J. Niet doordat maxi mumprijzen werden vastgesteld, maar doordat de vangst thans vrij wel aan dffh consument is ge bracht, is haring niet meer ver krijgbaar. Wat het tweede gedeelte van Uw vraag betreft, verwijzen wij naar de verschenen distributieregeling voor tabak enz„ waaruit wel blijkt dat binnenkort de situatie aldus ge wijzigd is, dat alle beschikbare rookartikelen in handen van den consument zullen komen. AANMELDINGSPLICHT. f S het verplichtend, dat ook de •meisjes, wanneer ze geen be trekking hebben, zich moeten opge ven wanneer ze ouder zijn dan 24 i jaar? Ook weduwen met of zonder kinderen, .zoo ook studeerende meisjes" Op deze vraag, afkomstig van J. Bas—Appel te Oterleek, geven wij het volgende ANTWOORD: Verplicht zich aan te melden op grond van besluit No. 15 in het Verorde ningenblad van 23 Februari jl. zijn „mannen en ongehuwde vrouwen van Nederlandsche nationaliteit of zonder nationaliteit, in den leeftijd van tèn minste 18 en ten hoogste 40 jaar, die hun woonplaats of ge woon verblijf in Nederland hebben, en die niet of niet volledig in staat zijn uit eigen middelen in hun le vensonderhoud te voorzien". „Niet tot aanmelding verplicht is hij. die (1) in een dienstbetrekking staat, tenzij het een werk van slechts korten duur of geringen omvang be treft; (2) zich reeds voor het in werking treden van dit besluit bij het voor zijn woonplaats of gewone verblijfplaats bevoegde arbeidsbu reau als werkzoekende heeft aan gemeld; (3) wegens wetenschappe lijke of vakstudie niet of niet vol ledig in staat is in zijn eigen le vensonderhoud te voorzien, tenzij hij den leeftijd van 24 jaar heeft bereikt; (4) wegens geestelijke of li chamelijke gebreken «liet of niet volledig in staat is in zijn levens onderhoud te voorzién". Bij informatie blijkt ons, dat we duwen met kind(êren) voor dc toe passing van het-önderhavige besluit als „gehuwd" worden beschouwd; weduwen zonder kinderen vormen een grensgeval, waaromtrent wij U binnenkort nader zullen inlichten. De onderhavige aanmelding dient te geschieden bij het bevoegde ar beidsbureau. Uw andere vraag, of een werkne mer na opzegging der arbeidsover eenkomst in de bij die overeen komst aangewezen woning mag blij-? ven wonen, is van zuiver burgerlij ken aard. Voor de beantwoording daarvan dient derhalve een advo caat of een rechtskundig bureau ge raadpleegd te worden. WOENSDAG 15 APRIL 1942. Hilversum I. 415,5 m. nastlek. 7.5T Gramofoonmuzlek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuilek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rent meester. 12.00 Klaas van Beeck en zün orkest (opn.J. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Hoe komen de gaten ln de kaas? 13.15 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Het Friesche Pianotrio. 18,00 Bijbellezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Gramo foonmuzlek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, eoonomi- sche- en beursberichten, 17.30 Nationale Jeugdstormkwartier. 17.45 Planoduo. 18.00 Causerie: Wat zyn Virus-Ziekten? 18.15 Piano duo. 18.35 Gramofoonmuzlek. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Economisch praatje ovef den landbouw. 19.10 .Zang met pianobegeleiding. 19,35 Melodie en Poezle. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales. (Jie over een lijnverbinding met de studio be schikken. 20.16 Theo Uden Masman en s(Jn dansorkest. 20.45 De Familie de Boer. 2100 Otto Hendriks en z(jn orkest, en gramofoon muzlek. 2"1.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10—24.00 Gra mofoonmuzlek. Hllverium 301.5 i 6.458.15 Zie Hilversum I (7.80—7.40 Boksles). 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Pianovoordracht. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmu zlek. ca. 11.40 Gramofoonmuzlek. 12.00 En semble Joan Lancé. 12.46 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 De Melodlsten en solist en orgelspel. 14.15'Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Omroeporkest, Omroep-Operette Koor en solisten (opn.). 15.15 GramofoonmuJ ziek. 10.00 HaarlemscHe Orkestvereeniglng en soliste. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Omroeporkest, Omroep-Mannenkoor. 18.30 Van huls tot huls. 18.45 Gramofoonmuzlek. 19.00 Planovoordracht. 19.30 B.N.O.: Nieuwsb*. jh- ten, 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Brabantsch praatje, 20.00 Gramofoonmuzlek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de atudio be schikken. 20.15 Omroep-Opera-Orkest en solisten. 21.00 Als Je verre reizen doet, dan kan je veel verhalen. 21.15 Oraroep-OpCta- Orkest en solisten. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 22.10—22.15 Avonrtwijdlng. Hoofdredacteur: A. R, Jonker Schagen. - Buitenland, Alg. Reportage en Streeknieuws: Fred. Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A, C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2