Distributiikring Marktberichten Distributie Chocolade- en suikerwerken Tuinman's speciaalzaak, ook voor U N.V.V. District Den Helder Aan alle functionarissen vóór Donderdag Oistribfltie van vaste brandstoffen stookseizoen 19(2/1943 waarschuweo 'Vrijbankvleesch ROOSJES Alkmaar KINDERLIJKJE OPGEHAALD. Op Zaterdag, 11 April 1942, is uit het water van het Noordhollandsch Kanaal te Alkmaar, opgèhaald een lijkje van een pasgeboren kind van hèt vrouwelijk geslacht,'gewikkeld in een oude, .kapotte directoire en geborgen in een ongesehild^rde blikken bus, zonder deksel. Het vermoeden bestaat, dat het lijkje reeds een paar maanden in het water heeft gelegen en onder het ijs heeft gezeten. In verband hiermede verzoekt de vv. Commis saris van Politie te Alkmaar aan allen, die omtrent het bovenstaande inlichtingen kunnen geven, zich tot lijn Bureau te wenden, (Afd. Re cherche kamer No. 12.) SINAASAPPELEN ONTVREEMD. Door een inwoner dezer gemeente is bij de politie kennis gegeven dat uit zijn pakhuis, sinaasappelen zijn ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. HIJ ONTVREEMDE EEN PORTEMONNAIE. Een winkeljuffrouw kwam een -dezer dagen tot de ontdekking, dat uit haar handtasch, haar porte- monnaie met inhoud was ont vreemd. De verdenking viel op den loopjongen. Een ingesteld onder- eoek leidde tpt een bekentenis van den jongen. Procesverbaal terzake •van diefstal is tegen hein opge maakt. EEN BRUTAAL HEER! Vrijdagmorgen werd door een winkelier hier ter stede bij dë po litie aangifte gedaan, dat bij hem was ingebroken. Uit een door de recherche ingesteld onderzoek bleek dat er een drietal heerencostuums, een winterjas en een hoed waren ontvreemd en dat de dader zich in bet bewuste pand had verkleed. Zijn oude plunje liet hij voor den eigenaar achter. Een onderzoek wordt ingesteld. DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. - De aanvoer van koeien was iets ruimer. De kans is daarmee groot, dat er deze week voor meerderen een stukje koevleesch te krijgen zal zijn. In de afgeloopen periode wa ren velen aangewezen op kalfs- vleesch. Dit zal echter tot op zekere hoogte ook in de komende dagen nog wel het geval zijn. We zitten nu eenmaal in de nuchtere^kalve- rentijd. De aanvoer van deze dier tjes was met 445 stuks, vergeleken bij een week terug, weer wat opge- loopen. Evenals die der koeien, waarvan er 77 waren. De vorige week echter was de aanlevering op Dinsdag en afwijkingen van den regel plegen/Steeds storend te wer ken. Zaterdag j.1. waren er aan de markt 34 schapen en 7 geiten, alle bestemd voor den handel en niet yeor de slacht. KOEDIJK. SCHAAKVIERKAMP. Zondag j.1. hield „De Pion" te Koedijk haar vierkampdag; door 48 schakers uit Koedijk en verre omstreken werd hieraan deelgeno men. De dag is uifpemend ge slaagd en verliep zeer vlot. Hier .volgen de uitslagen: Groep 1: H. Hart (Noordschar- woude), 2 P-; W. Kaan (Noordschar woude) en J. Krijgsman (Sint Maarten) V/z P-i H. J. Schut (Koe dijk) lp. Groep 2: K. Brinkhof (D.O.S., 'Alkmaar), 3 p.; P. Vingerling (Koedijk) 2 p.; J. Levendig (Dirks horn) 1 p. en C. Krijgsman (St. M.) 0 p. Groep 3: R. Godijn (D.O.S.) 2V> p.; K. E. Numan (St. M.) XV? p.; J. A. Pesman (Koedijk) en S. van Os (D.O.S.) 1 p. Groep 5: H. Slenters (D.O.S.) en B. Jonker (St. M.) 2Vz P-: N. Ver' wer (Koedijk) 1 p.; H. de Vries (Heiloo) 0 p. Groep 6: K. Houtman (K.) 2 p.; «T. Bastiaanse (Heiloo) en Ml N. Pranger (D.O.S.) XVz P Jn- Visser (K.) 1 p. Groep 7: S. Bloothoofd (K.) 2V? p.; P. Manté (D.O.S.) VA> p.; S. Visser 2 p.; W. Koordes (S.M.) 0 p. Groep 8: C. Gutker (Warmonhui- zen) 3 p.; W. v. d. Steen (St. M.) XVz P-; N. van Loenen (K.) 1 p. en A. Heeman (K.) Vz P- Groep 9: Jb. Masteling 2V? p.; G. v. Loenen (Noordscharwoude) 2 p.; Jn. Geus (K.) IV2 P-J J- Jonker (St. M.) 0 p. Groep 10: L. Godijn (D.O.S.) 3 pY M. Slooten (K.) 2 p.; F. W«zel (K.) 1 p.; L. J. Maijer (D.O.S.) 0 p. Groep 11: Wim Koordes (St. M.) 3 p.; W. Otto (K.) 2 p.; K. Zander (Heiloo) en Jb. Bloothoofd 0 p. Groep 12: Jn. Wit (St. M.) 3 p.: J. P. Levendig (Dirkshorn) 2 p'.; N. Hartland (K.) 1 p. en F. Turkstra (K.l 0 p. (K.) zijn spelers uit Koedijk. METWVGOWAAKD DE WERKLOOSHEID. Het aantal ingeschreven werk- loozen bedroeg de afgeloopen week 4. Allen werden in de werkverrui ming opgenomen. v WETHOUDER KROM GAAT HEEN Naar we verhemen zal, wethou der Kri>m, die jaren lang met bur gemeester van Slooten en den heer Wijnker het dag bestuur onzer ge meente vormde, zich spoedig met terwoon in Obdam gaan vestigen in het Tehuis, geleid door de zus ters Dominicanessen. VoeJttal Zoedag a.s. geen kampioenswedstrijden Hoe zal de kwestie A.D.O.- D.F.C. afloopen? Naar wij van de zijde van den N.V.B. vernemen zal Zondag a.s. nog geen begin worden gemaakt met de voetbalwedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Hoewel reeds in drie districten de kampioenen naar voren zijn geko men, moeten de-ze clubs de restee- rende competitiewedstrijden eerst uiispelen, opdat de definitieve eind stand kan worden vastgesteld."Hier mede zal over het algemeen nog één Zondag gemoeid zijn, zoodat op Zondag 26 April met de wedstrij den om den nationalen titel een begin kan worden gemaakt. Wat de -vestie A.D.O.D.F.C. (het geval Meijnders) betreft, nu A.D.O. kampioen is geworden, nog het volgende: D.F.C. zal thans ten gerieven van Feijenoord opnieuw een protest kunnen indienen bij de protest-commissie vaii_den N.V.B., om in de gelegenheid te worden ge stald dezen wedstrijd over te spelen of in ieder geval gedeeltelijk over te spelen. Mocht dit protest worden toegewezen en zou D.F.C. den wed strijd winnen, dan zou dus opnieuw Feijenoord gelijk staan met de Ha genaars, zoodat dan een beslissings wedstrijd noodzakelijk zou worden. Deze kwestie kan bovendien nog een reden zijn om A.D.O. nog niet met de kanjpioens-Nyedstrijden te la ten beginnen. D.T S -Succes 1-1 Onder leiding van den heer Jur- riaan, stellen beide elftallen zich op. D.T.S.,wint de toss en speelt 't eerst met den wind mee. Er wordt direct goed aangepakt en D.T.S. geeft den toon aan. De verdediging van Succes, met den keeper aan het hoofd, moet alle zeilen bijzet ten om onheil te voorkomen. Na lt> min. spelen moet Posthu mus echter na een gevaarlijke aan val zwichten en neemt D.T.S. door Carnas de leiding, 10. Succes be paalt zich bij enkele aanvallen, die ook niet van gevaar ontbloot zijn Dan na vele vergeefsche pogingen denken we Ï)TS de voorsprong te zien vergrooten, maar als door een wonder springt de bal van de lat juist naast doel. Als* Succes er wéér eens vandoor gaat, denkt ieder aan een onschuldigen aanval. De mid- voor wordt onvoldoende afgedekt en met een tam maar goed gericht schot is de stand gelijk 11. Na de rust heeft Succes het voordeel van den wind, maar-de verdediging van DTS weet kranig stand te houden. En opmerkelijk veel stond de aan val. van Succes offside, waardoor veel gevaar in de kiem gesmoord werd. Gescoord werd er door geen van beidén. R.C.H.—ALKM. BOYS. 4—1. De Boys speelden een goeden wedstrijd in Heemstede, al konden ze geen winst bemachtigen. Ze ver schenen met invallers voor Gouds blom en Appel, terwijl in het laatst van den wedstrijd Pater moest wor den vervangen door Brouwer. Alles bijeen genomen speelde R.C.H. beter, zoodat de uitslag re- gel-matig mag worden genoemd. Dat de Heemstedenaren echter een kampioensploeg vormen, valt te be twijfelen. R.C.H. was het eerst aan bod met doelpunten en -bracht de stand op 1—0, daarna op 2v-0. De Boys kre gen toen een penalty toegewezen, die in een doelpunt werd omgezet. Stand 21. Even later had Schenk een pracht gelegenheid tot doelpunten. Ziende dat hij buiten spel stond, stopte-hij af en gaf R.C.H. daarmee een tegen- punt cadeau, want de scheidsrech ter, die met den buitenspelregel nogal over hoop lag, had niet ge floten. R.C.H. maakte er daarop 31 v.an. Met dezen stand kwam de rust. Met den wind in den rug speelden de Haarlemmers na de rust een ge wonnen spel. Hun overwicht wisten ze echter in slechts één doelpunt uit te drukken, zoodat de Boys met 4—1 geslagen naar huis terugkeer den. Petten. Vijf punten was de oogst, die de Pettensche voetballers, hoe wel met verschillende invallers uit komend, Zondag uit 3 wedstrijden wisten te behalen. De adspiranten handhaafden zich ongeslagen aan den kop van de ranglijst door te Bergen met 5—0 van Bergen b te winnen. Thuis speelde Petten 3 na een tamelijk Jorschen wedstrijd gelijk (55) tegen Zefevogels 3. Het tweede tenslotte zegevierde met 3—0 over het bezoekende Barsin- gerhorn. 9 LAKGEDVK MINDER PEULVRUCHTEN. Aan Langcdijk zijn dit jaar min der peulvruchten, nl. variëteiten erwten, uitgezaaid dan vorige ja ren. wat geschiedde in verband met de teeltbeperking, die ook nu nog geldt. Vooreerst waren de finan- cieele resultaten daarvan over 't geheel genomen slecht, doch dit jaar waren de weersomstandighe den van dien aard, dat ze, met de grootst mogelijke kans op een goe den oogst, niet op tijd konden wor den gezaaid. We vernemen nu, dat er meer late aardappelen zullen worden geplant, waarvan de prijs f 1 per 100 kg. hooger is gesteld dan het vorige jaar. Men heeft dan grOo- tere zekerheid, dat de financieele uitkomst bevredigend is. VERLENGING GELDIGHEIDS DUUR TOEWIJZINGEN ZEEP. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt be kend. dat de geldigheidsduur der toewijzingen voor zeep, welke een vervaldatum hebben, gelegen in het tijdvak van 15 Maart tot en met 15 Mei a.s., is verlengd tot en met 15 Mei a.s. BEZUGSCHEINE AR BEITS BE- REICH DER N.SJJ.A.P. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis scherij maakt, bekend, dat het „Ar- beitsbereich. der NiS.D.AP. in den Niederlanden, Amt für Volkswohl- fahrt" thans ook „Bezugscheine" voor voedingsmiddelen uitreikt. Deze „Bezugscheine" vermelden den naam van den betrokken leve rancier en den naam van clengene aan wien moet. worden, geleverd, alsmede de hoeveelheid en de soort der af te leveren voedingsmidde len; zii worden onderteekend door den leider van het „Wirtschafts- amt" en voorzien van een rond stempel met het inschrift „Arboits- hereich der N.S.D.A.P. in den Nie derlanden, Amt für Volkswohlfart". Op de achterzijde wordt vermeld, welke hoeveelheden afgeleverd zijn en wanneer -zulks geschied is. Uitsluitend de op.de „Bezugschei ne" vermelde voedingsmiddelen mogen tegen inlevering en inont- vangstneming daarvan worden ge vorderd of afgeleverd. Leveranciers^ kunnen de door hen ontvangen „Bezugscheine" van het „Arbeitsbereich der N.S.D.A.P." op dezelfde wijze als ten aanzien van „Wehrmachtbezugscheine" is be paald bij de desbetreffende Regee- ringscentrale inleveren, die voor herbevoorrading zal zorg dragen. LEBENSMITTELKARTE VOOR HET DUÏTSCHE LEGER. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat naast de Wehrmachtmarken en Wehr machtbezugscheine thans ook „Le- bensmittelkarten der Deutschen Wehrmacht in den Niederlanden" in omloop zijn gebracht, welke een geldigheidsduur *hebben van 1, 3 of 5 dagen. De kleur dezer kaarten is groen met zwarten opdruk. Alleen personen, die gebruik mo gen maken van Wehrmachtmar ken, mogen tegen afgifte van bon nen dezer. Lebensmittelkarten de daarop vermelde artikelen kóopen. Losse bonnen zijn alleen geldig, wanneer'tevens de betreffende Le- bensmittelkarte wordt - overgelegd, voorzien van een stempel der be voegde Duitsche instantie. Het weigeren om *deze bonnen aan te nemen, wanneer ze in on- beschadigden of slechts licht be schadigden toestand worden aange boden, is strafbaar, evenals dit het geval is ten aanzien van Wehr- Distributie van versnaperingen In aansluiting op het in de bla den verschenen bericht betreffende distributie van versnaperingen kan nog worden medegedeeld, dat zij, die een versnaperingenkaart wen- schen te ontvangen, bon P van de textielkaart, behalve bij bakker of kruidenier, uiteraard ook bij hun banketbakker kunnen inleveren. Boer Meurs is zuur Landbouwer hield witte boenen achter. Drie maanden gevangenisstraf vroeg de Alkmaarsche Off. van Justitie, Mr. de Bruyes Tack,, tegen den landbouwer D. Meurs uit Óp perdoes, die voor 'den plaatsv. Ec. Rechter te Alkmaar, Mr. J. Kraibbe, terecht stond. M. had in Januari onder toezicht zijn boonenoogst moeten dorschen. Daags te voren had hij echter een partij van 300 kg. boonen naar een buurman ge bracht om ze zoodoende aan de controle te onttrekken. Het was zijn bedoeling de boonen aan lief hebbers te verkoopen. De Officier zende, dat deze zaak zal worden doorgegeven aan den Landstand, opdat tegen verdachte als boer de noodige maatregelen zouden worden genomen. Het zou een zegen zijn, aldus de Officier, wanneer verdachte uit zijn bedrijf zou worden gezet. Drie maanden gevangenisstraf werd gevorderd. De rechter legde een geldboete'op van f500.— of 50 dagen, met ver beurdverklaring'van* dg boonen. ZWAAG, 13 April. Veilingsvereen. „Bangert en Om- Spinazie f 22.1029, postelein f 20—21, uien f 7, witte kool f 5.30, witlof f 16.80—26, radijs f 4.S0—6, andijvie f 39, kiiolselderie A f 12.50 -13.50, idem B f 8.40—10.50, selde rie f 1213, koolrabi f 6.60, schor- sêneeren f 1219. NOORDSCHARWOUDE, 13 April Aanvoer: 50.000 Kg. roodo kool f 9.30, 123.600 Kg. Deensche witte kóól f 6.60, 200 Kg. uien f 7.—, 2800. Kg. bieten f 3.50—6. PURMEREND, 14 April. Aanvoer: 540 koeien totaal: 145 vette koèien, geldekoeien f 3804G0» melkkoeien f 445615, 10 stieren v. d levering, 1060 nuchte'rg kalveren voor de slacht voor de levering, v. d fok I *3542, 15 magere varkens f 27—55, 135 biggen f 18—34, 580 schapen f 40—65, 127 bokken en geiten f 25—70, 42 pinken f 160— 210, 11 vette' varkens v. d. levering. machtmarken, indien dit weigeren althans zonder gegronde en drin gende reden geschiedt. Detaillisten kunnen de bonnen der bedoelde kaarten, geplakt op oppïakvellen MD 268. op dezelfde wijze als met betrekking tot Wher- machtmarken is bepaald bij de plaatselijke distributiediensten inle veren. Officieele Publicatie van het Departement van Volksvoor lichting en Kunsten. BEHOEFTE AAN ORKEST- MUSICI. Levensbestaan In nieuwe orkesten aangeboden. Het Departement van Volksvoor-' lichting en Kunsten maakt bekend: Door oprichting van nieuwe en uit breiding van hestaapde orkesten in Nederland zal er over enkele maan den plaatsing zijn voor 120 tot 150 geschoolde orkestmusici. aan wie hierdoor een goed bestaan verze kerd is. Het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten wenscht eqji overzicht te hebben van degenen die hiervoor in aan merking zouden willen komen. Uit gesloten zijn zij, die reeds in gesub sidieerde of semi-overheidsorkes- ten werkzaam zijn. In aanmerking komen: a. Zij, die technisch en muzikaal volkomen bekwaam zijn, en orkest- routine^bezitten. b. Zij, die technisch en muzikaal volkomen bekwaam zijn, doch geen orkegtroutine bezitten. c. Zij, die weliswaar een zekere technische hoogte bereikt hebben, doch eerst door 'n intensieve studie in de zomermaanden geschikt moe ten worden gemaakt om in 'n orkest te worden opgenomen. Hiervoor kunnen, indien de candidaat finan cieel niet draagkrachtig is, zekere faciliteiten worden verleend. Al dezen zullen na oproep een proefspel moeten afleggen. Zij, die reeds hebben proefgespeeld voor de keuringscommissie van de Stedelij ke Opera te Amsterdam, behoeven zich niet meer opnieuw te melden. Candidaten gelieven hun naam en adres aan het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. Af- deeling Muziek, Princessegracht 21 te 's-Gravenhage, op te geven met vermelding of zij tot de caterogie a, b. of 'c behoqren, waarna zij een formulier ter ihvulling zullen ont vangen. In den linkerbovenhoek van den brief te vermelden: Afdee- ling Orkest, ADRESWIJZIGING VAN DE NEDERLANDSCHE VISSCHE RIJ CENTRALE, De Nederlandsche Visscherijcen- trale deelt mede, dat haar kantoor met ingang van Dinsdag 14 April a.s. is verplaatst van Juiiana van Stolbergplein 34, Telefoonnum mer 720080, intercommunaal XX, naar 2e Adelheidstraat 300 te 's-Gra venhage, Telefoon 771800. De afdeeling Distributie en Visch vervoer, telefoonnummer 720060, toestel 67&en 722641 en de afd. Gar nalen, telefoonnummer 720060, toe stel 790, zijn tot nadere aankondi ging gevestigd aan den Bezuiden- houtscheweg 58 te 's-Gravenhage. Verder zal de Nederlandsche Vis- scherijcentrale voortaan weer op Maandag en Zaterdag op de ge wone .uren geopend zijn. HANDELSVERKEER MET ZWEDEN. De Centrale Dienst voor In- en Uitvoer brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een re geling voor het handelsverkeer met Zweden gedurende 1942 is tot stand gekomen. Voor enkele met name genoemde producten zijn invoer contingenten vastgesteld. Hiernaast bestaat een beperkte mogelijkheid voor den invoer van andere pro ducten. Aanvrager voor vergunnin gen tot storting bij het Neder landsche Clearing Instituut kunnen worden ingediend bij het Deviezen- instituut. Anna Paulownastraat 6, 3 Gravenhage. i Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor industrieels pro ducten op de gebruikelijke wijze te worden gericht aan den Centralen Dienst voor In- en Uitvoer, Piet Heinplein 6, 's Gravenhage en voor agrarische producten tot de mono poliehouders. ^DISTRIBUTIE VAN BOTER EN VET. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend. dat_ de Plaatselijke Distributiedienstenge durende het tijdvak van 13 tot en met 17 April a.s. aan detaillisten bij inlevering van de met 16, 17 of 19 genummerde bonnen der boter en vetkaart, margarinetoewijzin- gen zullen uitreiken, welke recht geven op liet koopen van boter of margarine. Genoemde bonnen van de boter en van de vetkaart kunnen teza- rrten met één ontvangstbewijs MD 201 worden ingeleverd, terwijl daar bij de met „één rantsoen boter" en ...één rantsoen margarine "of vet" gemerkte bonnen kunnen worden gevoegd. Grossiers zullen gedurende bo vengenoemd tijdvak, onverschillig of zij toewijzingen voor boter, mar garine of ifet ter inwisseling aan bieden. uitsluitend verzameltoewij- zingen voor margarine ontvangen, rechtgevende op het koopen van boter of margarine. Zij kunnen dus alle in hun bezit zijnde toewijzingen in één zakje MD 258 met één ontvangstbewijs MD 257 inleveren. Belangrijk bericht D. letter P van de textielkaart DA, DB, DC, DD, AA, HH, levert U ln N. TUINMAN's Speciaal- - zaak natuurlijk in. Wij zorgen dat U te beginnen 17 Mei het beste .ontvangt wat er gegeven zal worden. LAAGZIJDE B 12 TEL. 505. SCHAGEN. Tot onze diepe droef heid overleed heden ge heel onverwacht, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootva der, de heer jacob Hovenier, in den ouderdom van ruim 73 jaar. M. HOVENIER—. van Wilgen. Jb. I. HOVENIER. G. HOVENIER Dekker. JAAP. PIET en MARTIEN. Bergen, 13 April 1942. Russenplein 5. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 16 April op de Algemeene Begraaf plaats te Bergen, n.m. half drie. Dankbetuiging Hiermede fietuigen wij onzen dank voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen lie ven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN HTJIBERTSj Uite aller naam, T. HUIBERTS van Buuren. Tuitjenhorn,- April 1942. Wij maken U er nogmaals op attent dat in verband met de vergadering in Schagen a.s. Zondag de bijgevoegde strookjes aan ons Districtsbureau ingevuld moeten worden ingezonden. De Districtsleider, W. KRAAK. BARS1NGERH0RN Binnenkort zal. worden over gegaan tot de uitreiking van nieuwe kaarten voor vaste brandstoffen voor verwarmings doeleinden gedurende 't stook seizoen 1942/'43. Belanghebbenden dienen zorg te dragen: lo. dat de stam kaart van het HOOFD voor 26 April a.s. voorzien is van het codenummer van den tfrand- stoffenleverancier: 2o. dat zij hun oude brandstoffenkaarten bewaren, daar deze bij. de uit reiking moet worden ingele verd. Indien de stamkaart van het hoofd ontbreekt door verblijf in een ziekeninrichting, bui tenlands, of anderszins of in dien op de stamkaart meer dan één codenummer voor komt, behoort men zich met alle gegevens op het NIEUWE Distributiekantoor te melden op Dinsdagmorgen 21 April, tusschen 10 en U/4 uur. De leider v. d. Distributie- kring Barsingerhorn, F. MOERBEEK. Schoorldam Streng verboden kievitseieren te zoeken in den Grebpolder Te koop: Beste hooge en la ge heerenschoenen, 46, 45, 44. 43 42 4i, 49. Beste werk 'me nen. damesschoenen. 35. 36. 37. 38, 39, 40, 41, 42, 1 paar beste korte leeren laarzen, 42. 1 paar beste lange leeren laarzen 43 1 beste gladde Tafel, l .wasch- ketel, 1 beste Lumbert Jack, JO-12 jaar, met ritssluiting, 1 zware Manchester broek voor klein dik persoon, en jongens- schoenen en kleedjes .Let op Roggeveenstraat D 107, Scha ffen. De Burgemeesters der ge meenten Anna Paulqwna, Cal- lantsoog, Schagen, Wierineon, Wieriagermeer, Wierin&sr- waard en Zijpe de ingezetenen hunner ge meenten geen betrekkingen aan te knoopen met het HANDELSBEDRIJF „PROSFERITAS",Exploitatie tot verkoop van rijwielen, naai machines, kinderwagens, enz., te Ede,( alvorens inlichtingen daarover bij hen te hebben in gewonnen. Een Fongers Heerenrijwiel te koop, a. n., Jongensrijwiél, prima Damesfiets, goed op de banden, 1 paar leeren Dames laarsjes. m. 39, 1 p. Rijglaarzen a. n., m. 43. 2 p. leeren Laarzen m. 43 en 44. 1 Looplamp, m. snoer, 1 Rookstel, 1 nikkel Theelichtje met pot, en blad, 2 p. witte Sjeems Broeken, m. 106-108; 1 p. damesschoenen m, 38, 1 Waschtafeltje. Adres: Joh. Sneekes Jzn., Rogegvgen- straat D 109, Schagen. Aangeboden: 2e nab. Hala Capucijners NJV.K. Blauwe Eigenheimers A 28-35, B 28-35, Koopmans Blauwe B 35-45. Blanka Zomertarwe. Fa. K. BRUGMAN, Tel. 292. WinkeL met bonnen, WOENSDAG 15 APRIL, namiddags half 2. Gebr. Silver LUTJE WINKEL. Flinke Werkster gevraagd voor de schoonmaak. Miede- ma, Spoorlaan D 170, Schagen. Gevr.te Winkel of N. Niedorp een Kosthui» voor een schoen makersknecht. Zich te vervoe gen bij W. Kempen, Schoen maker, Winkel. Een Werkjongen gevraagd, bij Joh. de Veer, Grootewal, Schagen. Nette Baker biedt z. a., onge- dipl. Na Mei vrij. Br. onder letter G23 Bur. van dit blad. Vaste Arbeider gevraagd, goed kunnende melken, in ge mengd bedrijf. Woning dispo nibel. Te koop 4 pond Uien zaad. J. Rens, Schagerwaard. 2 Arbeiders gevraagd, voor zomermaanden, door A. Kamp te Winkel. Te koop aangeboden een zoo goed als nieuw Zwart Heeren- costuum (jacquet), flinke maat Br. lett. D Hulpkantoor, Bar singerhorn. S'A M. best Vloerzeil te koop gevraagd, 200 c.M. br. Liefst Inlaid. Moet beslist in goeden staat zijn. Aanb. P. Mienes, Boekhandel, Oudkarspel, Tel. 380. Ital. Accordeon te koop, we gens overcompleet, 5 rijer, 120 bassen. Tevens kunnen nog 2 Leerlingen, voor accordeon ge plaatst worden. C. Kos, Accor deonist, Dirkshorn. Een Zwart Pak te koop, maat 54. bij J. Tesselaar, G 85. Ha renkarspel. Wie ruilt een paar zwarte la ge Schoenen, maat 42, voor maat 43? J. M. Schneiders, Tuitienhorn. Een Keet te koop a. d. Ges- terweg. Te bevr. bij S. IJzer, Zandburen 41. Hinpolytushocf. 500 kg. Eerstelingen Planters te koop, le nabouw A (Schot- sche). Te bevr. J. Groot Kz^ Dorpsstraat 85, Warmenhuizen. Een partijtje Sneeuwklokjes te koop en een paar lange .le deren Laarzen. C. Kooij. Nieu we Sluis, Wieringerwaard. Voor houders van aankoop- vergunningen gegarandeerd makke R- en Werkuaarden én Hitten te koop. Keus uit 14. R. Vader, Dirkshorn, Tel. 204. Te knop: Een Flötter Wiad- machine met paralellocram- men en loofbesrhermers (2 wielig), J. v. Zoonën, Smederij, fulianedorp. Een mooi modern Radiotoe stel 'Philips! te koop. 's Avonds na 7 uur. Chr. Prins, Rogge veenstraat 110. Schagen. 1 ha. zeer best Grasland te huur om te scheur., bij J. Leeg water, Kanaalweg, Heiloo.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3