Een geheimzinnige auto reed door de Wieringermeer ONZE PAASCHPRIJSVRAAG EEN SUCCES Die prik kef- ABDIJSIROOP mmnmmmmmmmm Drie Velsenaars wisten den weg in het nieuwe land GROOTE DIEFSTAL VAN TARWE EN PEULVRUCHTEN BERECHT. Groote partijen tarwe en erwten Verdwenen in den loop .van den ■winter uit de landbouwschuren in de Wieringermeer en het mocht de Wieringermeerpolitie, die toch waarlijk actief genoeg is steeds niet gelukken dedaders van de dief stallen te achterhalen Burgers hoorden soms, in het holst van den 'nacht, motorgeronk, of zagen in de verte plotseling even de stralen bundel van een fel zoeklicht flitsen. En steeds miste den dag 'daarna dan deze, dan gene een deel van zijn voorraad. Eindelijk kreeg de politie hulp van den pechdui- vel der automobilisten, een eenvou= dige motorpanne was oorzaak dat eindelijk de drie mannen gearres teerd konden worden, die er bij nacht en ontij op uit trokken naar ze verklaarden om in den zwarten handel gekochte goederen op te ha len, maar volgens de officier van Justitie bij de Alkmaarsche Recht bank, waarvoor ze zich gisteren te .verantwoorden, hadden, om te roo- ,ven. liet waren drie inwoners van IJmuiden, J. N. K„ J. F. de V. en H. de G. K. was chauffeur bij de „Allernaar Packet" en zorgde voor de auto van de maatschappij. Met toestem ming Van den plaatselijken chef vertelde hij. Is dit juist, zal deze er dus ook nog wel van hooren De G. wees den weg en de V. was meer de sjouwerman. In den nacht van 17 op 18 Maart namen ze uit de schuur van denlandbouwer D. de Vries aan den Ulkeweg een groote partij tarwe, erwten en boo- nen mee. Ze waren er niet op uit gegaan om te stelen, verklaren ze alle drie, er zouden dorschers ko men, van wie ze tarwe hadden ge kocht, Toen de dorschers niet kwa men, waren ze voor de verleiding bezweken en hadden eenvoudig maar een partij meegenomen. Op den terugweg weigerde de motor en waren zij genoodzaakt wagen en buit achter te laten. Het was toen voor de politie natuurlijk een klein kunstje de zaak verder uit te zoe ken. De officier stelde zich op het standpunt dat de verdachten zich aan een grooten misdaad hebben schuldig gemaakt en eischte tegen ieder van hen twee jaar gevange nisstraf. Mr. van Wijk, uit Haarlem, pleit te clementie voor verdachte de V., op grond van moeilijke gezipsQm- st&ndifjheden. Mr. Stomps verdedig de den verdachte de G„ die acht ja ren geleden een hand verloren had en daarna door een veel te klein invaliditeitspensioen aan het suk kelen geraakt en tenslotte voor de verleiding van den zwarten handel bezweken was. Wel heeft verdichte de samenleving schade berokkend, zeide mr. Stomps, doch is de samen leving voor mijn cliënt wel erg royaal geweest? De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. f RIJWIELDIEVEN IN SERIE. ln bijna alle zaken van rijwiel diefstallen, waaraan elke week het grootste deel van, de zitting van de Alkmaarsche rechtbank is gewijd, is het motief van de verdachten, dat ze geen geld of geen fiets had den. De officier stelt zich steeds op Mannen - en ook Vrouwen dis de veertig zijn gepasseerd en lijden aan Rheumatische pijnen, moeten voorkomen dat ze de dupe worden van hun leeftijd. Met de jaren verslappen de bloedzuiverende organen, verzwakt ook de spijsvertering. Dan gaan zich onzuiverheden vormen in het bloed en die hoopen zich op. .Zulke menschen moeten Kruschen nemen. Met Kruschen krijgen onzuiverheden in het bloed geen vat op het gestel, omdat ze regelmatig langs natuurlijken weg worden afgevoerd. Kruschen wordt over de heele wereld erkend als het middel tegen rheumatische pijnen en als voorbehoedmiddel tegen ontijdige ouder- domskwaaltjes. Bij Apothekers en Drogisten 1.47 - 0.76 - 0.41, uitsluitend in de bekende gele verpakking. het standpunt, dat dit geen rede is. een ander op zijn beurt in ongele genheid te brengen, de verdedigers bepalen zich er toe, clementie te vragen, wanneer persoonlijke om standigheden van hun cliënten er aanleiding toe geven óf refereeren zich aan het oordeel van de recht bank. Gisteren werd als steeds geëischt tegen P. J. M. te Alkmaar, A. L. en A. B. B. te Alkmaar, C. de V. te Andijk en A. H. J., te Den Helder een jaar en drie maanden gevange nisstraf. Tegen T. W. uit Den Hel der, die elf fietsen had gestolen, was de eisch anderhalf jaar. EEN RECHERLLJKE DWALING? Okko de Haan, uit Hippolytus- hoef zorgde er voor, dat zijn plaats genoot S. O., voorloopig gespaard bleef voor de eisch van een jaar en drie maanden, hoewel O. terecht stond verdacht van diefstal van een rijwiel dat de Haan even in de Parklaan had neergezet. Voor dit geval bleek namelijk zekere D. van B. reeds veroordeeld te zijn, nadat deze bekend had de fiets te hebben gestolen. Bij O. was een frame ge vonden dat tot de fietshad be hoord en O. vertelde, dat hij dit op de vuilnisbelt had gevonden. De rechtbank zal onderzoeken of hier een vergissing heeft plaats gehad en O. kon voorloopig, zichtbaar op- gèlu'cht, weer naar het voormalige eiland terugkeeren. De oproep van Bose „Mogelijkheden van het drie- mogendhedenpact zullen In- dië ongemoeid laten". (Vervolg van pag. 1). De militaire toestand is thans zoo, dat een kind kan voorspellen, wat er gaat gebeuren. De Engel- schen zijn uit Europa verdreven. Ook in Afrika zijn zij reeds op den aftocht. Het Nabije- en Midden- Oosten, thans weliswaar nog onder Britsche contróle; is als een kruit vat, dat elk oogenblik in de lucht kan springen. In Oost-Azië zijn de Engelschen overal door de Japan ners overwonnen. De Britsche heer schappij ter zee, door welker macht het wereldlijk gesticht werd, is nog slechts een sprookje en de hegemonie op den Indischen Oce aan ligt thans volkomen in han den van de Japansche marine. De Britten bezitten noch een gelijk waardige luchtmacht, noch een vloot of landmacht, die zij tegen over een modern leger in Indië kunnen plaatsen. Kortom, het En- gelsche wereldrijk valt ziender- oogen uit elkaar. Het is een vierkante leugen te heweren, dat de vijanden van het Britsche imperialisme Indië wilden aanvallen. Deze mogendheden Duitschland en Japan zijn -vrienden van de Indische vrijheid, doch vijanden van de in Indië ge-' vpstigde militaire basis. Ik zou derhalve aan mijn En- gelsrhgezinde Iandge'nooten den raad willen #even, niet op val- schen grondslag de haat tegen de landen van het dricmogendheden- nact te prediken, doch liever de Britsche militaire basis uit ons land te verwijderen. Doen zij dit. dan sta ik er borg voor, dat de mogendheden van het drielanden- pact Indië volkomen ongemoeid zullen laten. Ik mag wel aartne- men, dat mijn.landgenooten zoo veel vertrouwen in mij stellen, dat zij weten, dat ik nooit iets zou zeggen of doen wat in strijd is met de belangen en de eer van Indië. AI miin gedachten en stre ven zijn er thans enkel en uitslui tend op gericht, mijn - moederland zoo spoedig mogelijk te leiden naar vrijheid en vrede." Bijkaas 350 iozendiaqea De lijst der gelukkige prijswinnaars NZE Paaschprijsvraag is weer ^-'een groot succes geworden. Uit het geheele Noorderkwartier stroomden de oplossingen de afge- loopen week ons redactiebureau binnen, zoodat wij voor een moei lijke taak kwamen te staan bij het toekennen der prijzen. Er %varen na melijk niet minder dan bijkans 350 puzzelaars, die de neven van Se- bedeus Piekermans wisten aan te geven, hoe zij de opgave van hun oom moesten vervullen. Er. bleken meerdere mogelijkheden te zijn, die natuurlijk alle goed gerekend, werden indien ze althans aan de voorwaarden voldeden. Bijgaande figuur laat één der op lossingen zien. Bij loting— noodzakelijk door het gfroot» aantal goede oplossingen was Fortuna gunstig gestemd voor F. GOUMA, Zwinweg 11, Anna Paulowna. die de gelukkige winnaar werd van den hoofdprijs van tien gulden. De prijzen van f250 vielen ten deel aan: Mevr. T. JANSEN—Visser, Keizers gracht 39, Den Helder. H. VAN B.UREN, Keinsmerbrug G 1 Oudesluis. De vijf prijzen van één gulden werden gewonnen door: F, R. SCHIPPER, Provincialeweg E 168, Schagen. A.JONKER, dorpsstraat A 156, Oudkarspel. M. G. BEUKERS, Steeg 91, Egmond- B innen. REINbERT KWAST, Slulsdiikstr. 74, Den Helder. H. BAKKER Jr„ Langereis A 61, Oude Niedorp. De prijzen zullen nog deze week aan de gelukkigen worden toege zonden. De puzzleredacteur wenscht den genen. wien ditmaal geen prijs ten deel viel, een volgende maal meer succes. Radiouitzending door de N.S.B. 's-Gravenhage, 14 April. r „Van huis tot huis" wordt op Woensdag 15 dezer van 18.30—18.45 uur uitge zonden over Hilversum "2. Door de microfoon wordt een huisvergade ring der N.S.B. bezocht. Italiaansch Weermachtbericht STERKE VIJANDELIJKE COLONNES TERUGGEWORPEN. ROME, 14 April. (Stefani.) Het Italiaansche weermachtbericht luidt: i In Cyrenaica zijn sterke vijande lijke colonnes, die door pantserver- kenningswegen en artillerie ge steund werden, na levendigen strijd teruggeworpen. Zeven pantserwa gens en talrijke automobielen wer den vertiield, twee officieren en een aantal manschappen gevangen ge nomen. De vijand, die ook merk bare verliezen aan dooden en ge wonden had geleden, trok zich in wanorde terug. De luchtaanvallen op oorlogsdoe len óp Malta, dat herhaaldelijk he vig werd gebombardeerd, werden voortgezet. Italiaansche vliegtuig formaties vielen met succes de ha venwerken van Macabba, Halfar Luce en Gudia aan en beschadigden tal van op den grond staande vliegtuigen zwaar. Een duikboot, die onder bevel van korvettenkanitein Emilio Oli- vieri op den Atlantischen Oceaan opereerde, heeft gemeld, dat zij twee schepen en drie tankbooten met een gezamenlijken inhoud van 4S.000 ton tot zinken heeft gebracht. Prof. Goedewaagen spreekt te Venetië (Vervolg van pag. 1). De bladen vormden tezamen een internationaal koor, dat de melo die zong van het imperialisme en van de barbarij der asmogendhe- cien en het lied van het edele En geland, dat voor de kleine naties op de bres stond, 'en van een Roo- sevelt, die alle moeilijkheden, wel ke door het kapitalistische systeem waren ontstaan, uit den weg zou ruimen en door de „religieuze de mocratie" de Vereenigcle Staten tot „citadel der beschaving" zou maken. De stelselmatig aangekweekte stemming (kogen het nationaal-socia li3me en fascisme, waartoe de voor oorlogsche berichtgeving, die voor een niet gering deel onder den in vloed van de Joden stond, aan zienlijk heeft bijgedragen en de terughoudendheid der hladen met betrekking tot de dagelijksche D.N. B.-berichtcn bleef bestaan. In ver houding tot de Reuter- en Havas- berichtcn, die in groote massa's verspreid werden, werden zeer wei nig D N.B -berichten doorgegeven. Het Nederlandsche volk, zeide prof. Goedewaagen verder, werd niet slechts voor en tijdens de Meidagen 1940 door de Engelschy agitatie op matelooze en misdadi ge wijze misleid. De oorlogsschade is gelukkig naar verhouding gering gebleven. Waar zij echter grooteren 201. De oude heer schrok gewel dig. Vliegeniers had hij nog nooit gezien en hij wist niet, wat hij van die stevige kerels moest denken. Maar zij staken hem vriendschap pelijk de hand toe, die hij stevig drukte. Hij kon zijn oogen niet van hun kleeding afhouden en na zoo veel jaren als schipbreukeling in de eenzaamheid geleefd te hebben, was hij het praten bijna verleerd. omvang aannam, was zij indirect het gevolg van Engelsche ophitsing, waardoor zooals in het bijzonder te Middelburg het verzet nog voortduurde toen het reeds' geen zin meer had en derhalve de Duitsche militaire autoriteiten dwong tot het in den strijd bren gen van zware wapens. Het is één keten van leugen en bedrog en het Nederlandsche vol-k, zoo besloot prof. Goedewaagen, heeft met zware offers cn verliezen moeten betalen. Zij zijn niet ver- geefsch geweest, wanneer het thans laat, doch nog niet tè laat ge lukt,, te bereiken, dat het geheele Nederlandsche volk zich op zijn Europeesche taak bezint en zich schaart in de zich vormende ge meenschap der Germaansche vol ken. Verplichte veelevering De bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch heeft th^ns in een offici- eele publicatie, elders in dit blad opgenomen, de richtlijnen voor de verplichte veelevering voor de pe riode h Dec. 1941 tot'1 Dec. 1942 be kend 'gemaakt. Na de reeds in het vorig jaar opgelegde beperking van den ouderen veestapel, is thans, zooals reeds was aangekon digd, voor deze categorie geep ver dere inkrimping voorgeschreven dan de nornfele jaarlijksche uit stoot, die ongeveer 20 pet. van den melkveestapel bedraagt. Wel is het. echter noodzakelijk gebleken, het aantal kalveren terug te brengen tot het voor de aanvulling van den veestapel hoogst noodzakelijke mi nimum. Het buitensporig groote aantal kalveren, dat is aangehou den, zoowel als de krappe /voeder positie, dwingen tot dezen maatre gel. De aanslag op dit jongvee wordt dan ook zuo bepaald, dat het jongvee, dat niet aangehouden moet worden voor de aanvulling van den veestapel, bijna geheel zal moeten worden geleverd. Voor bijzonderheden der richtlij nen wordt naar bovenvermelde pu blicatie verwezen. Doodelijk ongeval Dezer dagen is de 34-jarige me vrouw M.C., moeder van drie kinderen, in de steile belling van een hollen weg onder Holder (L.) van haar fiets gevallen en tenge volge' van zware kneuzingen aan het hoofd en iriweqdige bloedingen overleden. Een landbouwer uit de buurt vond mevr. M. op den weg liggen. Zij leefde nog, maar toen later geneeskundige en geestelijke hulp ter plaatse kwam, bleek zij inmid dels te zijn overleden. Traoipassagiere springt van rijdende tram Gisteravond tien uur is op den Bezuidenhoutscheweg te Den Haag de 42-jarige mej. E. H., wonende op het Nassauplein, toen zij uit het nog rijdende tramrijtuig if'an lijn zes wilde springen, gevallen, waar bij zij onder den aanhangwagen te recht kwam. De onvoorzichtige trampassagiere werd op slag ge dood. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 31 „Als het ons meeloopt, zijn we in een paar minuten klaar," had San ders gezegd en dat bleek tenslotte werkelijk het geval te zijn. Het door den reporter genoteerde nummer .stond op naam van de Amsterdam- sche Auto Verhuurinrichting. Twee minuten later wist Sanders, dat beide chauffeurs, die dien middag de standplaats op het Spui hadden ingenomen vermoedelijk thuis te vinden zouden zijn, daar z\j in den dagdienst waren. Een van hen was telefonftch aangesloten; de andere was ook telefonisch te bereiken door middel van een caféhouder in de buurt. En weer tien minuten later had de inspecteur den man, dien hij zocht aan het toestel. Maar het resultaat van dit eenvoudige onderzoek viel bitter tegen. Ja, de chauffeur had dien namid dag iemand, als door den inspecteur beschreven, in zijn wagen gehad. Klein van postuur, donker uiterlijk, geen Hollandsch type. Waar hij hem heen had gebracht? Naar café Trianon op het Leidscheplein! Of hem iets bijzonders aan den man was opgevallen? Niets! Hij was als heer gekleed, had direct contant be taald en was het café binnengegaan. Een klant als duizenden anderen... O ja, in de h'all van het café had hij een krant gekocht; dat had de chauffeur nog juist gezien, toen hij weg reed. Als meneer dat soms in teresseerde... Maar dat interesseerde den inspec teur niet. De man had dien dag al eerder getoond een bijzondere be langstelling voor nieuwsbladen aan den dag te leggen. Er schenen voor hem geen kranten genoeg gedrukt te "kunnen worden. „Hjj was wel zoo verstandig zich niet naar huis te laten brengen Miel," zei Sanders, nadat hij den chauffeur bedankt had* voor zijn in lichtingen en peinzend de telefoon weer op de haak had gelegd. ^Daar zijn we niet veel verder mee geko men. We zullen dus moeten trach ten hem opnieuw in het vizier te krijgen, want het komt me voor, dat deze man wel meer van de zaak af weet." „L." De rechercheur, die tot taak had jhr. Ubels te schaduwen en zich den vorigen dag tot- dat doel als snoek- visscher langs den Amstel had op gesneld, was dezen ochtend al vroeg op zijn post. Zijn hengel had hij dit maal echter thuis gelaten; vcor zoo ver hem bekend was, werd de no taris vandaag niet op een verkoo ping verwacht en daarom had het hem wel zoo geriefelijk geleken voor dezen keer per auto zijn post te be trekken. Hij had het zich in den kleinen, snellen wagen zoo gemak kelijk mogelijk gemaakt. Het was hier. aan de buitenzijde van de stad, vrij koud en hg zat dan ook in de kraag va'n zijn jas gedoken en met een plaid om de beenen. De eenige warmtebron was voorts een r%chte houten pijp, waaraan hij vah tijd tot tijd zijn verkleumde vingers warmde om bij die gelegenheid dan tevens een dikke rookwolk tegen de besla gen voorruit te blazen. Zóó beslagen was die ruit echter niet, of hg zag, na bijne twee uur in den wagen te hebben doorge bracht, des. potaris haastig zijn wo ning verlaten. Reeds wilde hij de motor starten om jhr. Ubels lang zaam te kunnen volgen, toen deze plotseling het hek van Villa „Vre delust", binnenging. De afstand tus- schen beide huizen was zoo gering, dat de rechercheur het -niet noodig oordeelde van standplaats te ver anderen. Hij kon hier ook de omge ving van „Vredelust" voldoende in het oog houden en hij zou dus maar rustig wachten tot de notaris terug keerde. Zijn geduld werd niet al te lang op de proef gesteld, want reeds na tien minuten werd het hek door mr. Van Opweeghen geopend en een oogenblik later reeds diens fraaie, sportieve Studebaker den rijweg op.' Reeds in dat moment zag de politie man, dat zich nog een tweede per soon in den wagen bevond, maar hij kreeg nog gelegenheid nauwkeuriger vast te stellen wie deze was, want niemand anders dan jhr. Ubels stap te uit den wagen om het hek weer te sluiten. De rechercheur wachtte tot hij zijn plaats naast Van Op weeghen weer had ingenomen, daar na bevrijdde hg zich van de plaid om zijn beenen en het volgende oogenblik was hij de achtervolging begonnen. Het werd een kalme tocht in de richting van de binnenstad. Zij reden langs den Amstel en een gedeelte van de Sarphatistraat om daarna langs het Weesperpoortstation het Oosterpark te bereiken. Het was hier nergens bijzonder druk; slechts bij het Amstel Hotel zette een agent het verkeer even stop, maar de rechercheur volgde den Studebaker op zeer korten afstand, zoodat zij niet gescheiden werden. Langs het wintersche Oosterpark bereikten zij de Linnaeusstraat en daar kwam voorloopig een einde aan den korten rit. De Studebaker stopte vrij onver wacht voor een bovenhuis, waarvan de deur slechts door een kleinen voortuin en een hardsteenen trap van enkele treden te bereiken ,was. De rechercheur, die zijn wagen een eind voor den Studebaker parkeer de, zag nog juist in' zijn spiegel hoe beide mannen deze trap beklommen, waarna jhr. Ubels scheen te bellen. Een oogenblik later gingen zij het huis binnen. Wordt vervolgd wordt veroorzaakt door ontstoken slijmvliezen. Neem dan Abdijsiroop, die de slijm doet loskomen, de hoestprikkel wegneemt, Uw hoest doet ophouden. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma, AKKER 'S Maarschalk Antonescu op inspectie Maarschalk Antonescu heeft een tiendaagsche inspectiereis naar de Roemecnsche troepen aan het Oostelijk front "gemaakt. Hij is gis teren te Boekarest teruggekeerd. Papierschaarschte in Brazilië. De Braziliaansche dagbladen zijn, volgens een bericht van „InfMma- ciones" uit Rio de Janciro,. door de moeilijkheden bij de papiervoor- zicning niet meer in staat den hui- digen omvang der bladen te hand haven. Tot nu toe moest het aantal pagina's met een derde verminderd worden, doch verwacht kan worden dat de omvang binnenkort zal moe ten worden beperkt. Mackenzie King naar Washington. Men seint uit Washington: Het Witte Huis deelt, mede, dat Mac kenzie King, Canadeesch eerste mi nister, 15 April te Washington wordt verwacht. Tijdens zijn ver blijf "zal hij de gast zijn van pre sident Roosevelt. Zweedsch vliegtuigongeluk. Twee vliegtuigen van het Zweedsche luchtwapen zijn bij oefeningen ver ongelukt. Bij deze vliegtuigonge lukken kwamen een luitenant van het Zweedscfie luchtwapen en een soldaat-vlieger om het leven, -een tweede werd zwaar gewond. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 16 APRIL, Hilversum I. 415.5 ra. 6.45 Gramofoonmuziek.' 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramoloonmuz. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuz. 9.45 Omroeporkest en solist (opn.). 10.30 Gra mofoonmuzlek. 11.00 Voor kleuters. 11.20 Fluit en plano. 12.00 ^psemble Francls Keth. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economi sche berichten. 13.00 Reportage. 13.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en solist. 14.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoon- muziek. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Roe- in efhsch orkest Gregor Serban. 15.30 Voor de zieken, f6.00 Zondag Vin van den Heidel- bergschen Catechismus, lezing. 16.20 Gramo foonmuziek. 16.30 Revida Sextet. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Varia, gevarieerd programma. 18.00 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.15 Varia, gevarieerd programma. 18.50 B.N.O.: Nieuws berichten. 19.00 B.N.O.: De wereldmeening uit vreemde kranten. 19.10 Omroep-Symphonle- Orkest. 20.10 Viool en piano' (Vanaf 2015 alleen voor dl Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.30 Declamatie en Omroep-Symphonle-Orkest. 21.00 Causerie: De Nederlandsche ceramiek van de laatste vijftig Jaren. 21.15 Viool en plano. 21.35 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 B.N.O: Militair overzicht. 22,1024.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 8.45 Arnhemsche Orkestvereeniging (opn.). 9.12 Gramofonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.00 Amusementsorkest en solist. 12.45 B.N.O.Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Omroeporkest. '13.45 Voordracht. 14.00 Ottö Hendriks en zijn orkest en piano muziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Viool en piano. 16.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 16.30 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Piano- voordracht. 18.00 Theo üden Masman en zijn dansorkest. 18.30 '„Sterft, oude vormen". 18.45 Orgelconcert. 19.15 Brandende kwesties, cau serie. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Wat Neder land schrijft. 20.00 Orgel en zang (Vanaf 20 15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.40 Luisterspel. 21.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 21,30 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00, Christelijke liederen opn.). 22.10—22.15 Avondwijding. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Schageg. Buitenland, Alg Reportage en Stréekmieuws: F red. Groot, Schagen - Bin nenland en Stadsnieuws Den Melder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2