LEDENVEiGADERINS Noordermarktbond werkt vast beraden door Het naaimachinehuis H. de Boer S. OUDT S. H0UTK00PER D. SPAANS, ROOSJES Strijd voor beter aardappe'prijzen DE EXPLOITATIE BRACHT EEN NADEELIG SALDO VAN f 5386.40. Zaterdagmiddag hield de Vei- lingsvereen. De Noordermarktbond haar algemeene jaarvergadering in 't Huis de Brederode. Onder de vele aanwezigen merk ten wij o.a. op burgemeester Schel haas, oud-burgemeester Wijnvcldt en de heer J. P. Nijssen, voorzitter van de Prov. Commissie. De voorzitter, de heer J. Kliffen, heeft, na een welkomstwoord tot de aanwezigen, in het bijzonder -de gasten, een rede gehouden, waarin hij herinnerde aan het hetgeen door de veilingsorganisaties is gedaan ter verbetering .van de aardappel prijzen. Reeds thans worden pogin gen aangewend om voor het ko mende seizoen een beteren prijs te verkrijgen. De wijze van sorteering en verlading heeft ons niet kunnen bevredigen, evenmin als het vast stellen van een eenheidsprijs waar door het puike product worcU ge lijk geschakeld met de minder goe de kwaliteit. Gebleken is, dat het veilingsapparaat niet gemist .kan worden. De enkelen, die uit egoïsme trach ten, de regelingen te ontduiken om zich zelf te bevoordeeleii, zullen niet ongestraft hun gang kunnen gaan. Spr. riep aller medewerking in om dergelijke praktijken den kop in te drukken. Het transportvraagstuk is tot te vredenheid verloopen. De financieele uitkomsten be sprekende, zeide spr., dat men te vreden kan zijn. De seizoenomzet zal ongeveer 3^4 millioen gulden bedragen. Er zal echter rekening moeten worden gehouden met de meerdere uitgaven. jc Tenslotte riep spr. all d>medewer- king in, om de zaak vaf&de organi satie in rustige en met meerdere vastberadenheid te blijven voortzet ten. (Applaus.) Medegedeeld werd, dat bericht van verhindering is ontvangen van den heer S. Brugman, ecre-lid van den N.M.B. Hem zal een telegram worden gezonden, waarin hem dank betuigd wordt voor zijn goede wen- schen. Ook Jhr. van Spengler heeft be richt van verhindering gezonden. Bijna uitverkocht. De voorzitter deelde mede, dat volgens de inventarisatie nog 20 wagons roode kool, 1 wagon gele kool, en 40 wagons Deensche witte kool kin voorraad zijn. (Familiefoto.} \7IJFTIG jaar molenmeester is een heele tijd, doch de oude Brommer voelt er nog niet voor, om zijn molen, mid den in het land aan den Belk- merweg, te verlaten. Dan zou hij zich^ lieelemaal vervelen. Het valt" nu ook al niet mee, zonder tabak, en zonder kip pen .Slechts de hond en de kat geven nog ecnige afleiding, want ook aan den molen met zijn gestroomlijnde wieken is weinig werk en dé krasse 69-ja- rige kan dat werk nog best aan. Hij zit nog nét zoo vlug boven in als tien jaar geleden, vertelt hij ons. Vijftig jaar geleden, op 19- jarigen leeftijd, werd D. Brom mer benoemd tot molenmeester bij het waterschap Zijpe en Hazepolder en werd geplaatst op den molen nabij Burgervlot brug. Drie jaar later werd hij overgeplaatst naar den molen aan den Belkmerweg en daar zit hij nog. Daar bracht hij zijn acht ltindèren groot, daar ver loor hij zijn vrouw en jubileert hij vandaag. Sedert 16 jaar is de oude baas kluizenaar, doch vervelen deed hij zich niet. Vroeger vischtehij veel en hield kippen, doch dat behoort nu tot het verleden. Nu verveelt hij zich af en toe wel doch weggaan, daar is geen sprake van. Wij twijfelen er niet aan of het zal den heer Brommer niet aan belangstelling ont breken on ook wij wenschen den jubilaris nog vele jaren. Van 1 Januari tot hedcnris aan de veiling voor f 1.600.000 omgezet. De restitutie op het marktpercen- tage bedraagt dit jaar Vz of f 14780.24. Als assistent voor den Noorder marktbond, voor de commissie juri dische adviezen voor den tuinbouw, is 'aangewezen de heer J. Betse'ïna te Noordscharwoude. Men kan zich voor opgaven tot den heer J. Kos, veilingleider wenden. Wie wil boekhouden? De voorzitter vroeg gegadigden voor het inrichten"van een bedrijfs- boekhouding, waaruit tenslotte de kostprijs der producten zal blijken. De rekening van den penning meester, den heer A. Swager werd vastgesteld op de navolgende cij fers: Balans sluitend op een to taal van f 8S789.19. De gebouwen en terreinen komen op de balans voor met f 20792.47. Het reserve fonds is f 35348.28 groot, het fonds v. bijzondere doeleinden f 18441-67. De exploitatierekening sloot op een totaal van f 58695.30 met een na- deelig saldo van f 5366.40, dat ten laste van de reserve wordt ge bracht. Burgemeester Schelhaas besprak de betere gang van zaken in den tuinbouw, waarbij hij de aandacht vestigde op de wenschelijkhéid van het1 telen van een kwaliteitspros duet. Vervolgens werden de voorstellen der lingen afdee- behandeld. Op het Voorstel van „Tuinbouw- belang" Noordscharwoude, orn aan te dringen het aantal sorteeringen van breekpeen van 4 tot 3 terug te brengen, gaf het B.ondsbestuur een gunstig prae-advies, waarin het toezegt te zullen trachten een een voudiger sorteering te verkrijgen, nl. A 20100 gram, B 101500 en G boven 500 gram. Betere belooning voor het bewaren van de kool. „De Eendracht" van Oudkarspel stélde voor, aan te dringen, dat voor het volgende seizoen de be- waarkosten van de bcwaarkool meer tot. uiting te brengen in de prijzen. Voor de maanden Maart en April zijn de 40 a 50 cents per veertien d,agen verhooging, onvol doende Voorts wordt aangedrongen een wekelijksche prijsverhooging in te voeren, opdat een geregelder aan voer wordt verkregen. Het bestuur erkent, dat de prljsverhoogingen foor Haart en April te laag zijn. Toch meent het dat geen verande ringen moeten worden aange bracht. Verhooging voor Haart en April zal ten koste gaan van het begin van het seizoen, het geen degenen zou dupeeren, die in het begin van het seizoen hun product afzetten. Het overhouden van kool wordt zeer redelijk beloond. De afd. Waarland en Omstreken had een dergelijk voorstel inge diend. De heer L. Kalverdijk, Oudkar spel, verdedigde het voPrstel van „De -Eendracht". Spr. geloofde, dat meh lang niet aan den gemiddel den kostprijs is gekomen. Hij ver wonderde zich wel over het prae- advies van het H. B., dat. toch uit practische tuinders besfaat. De Voorzitter heeft het standpunt van het bestuur uiteengezet. Hij merkte op, dat de financieel gun stigste tijd voor aflevering Maart is, wanneer ook juist de meeste kool wordt verzonden.- De heer Kos gaf hierna een uit eenzetting van de door hem opge zette rekening van de opbrengsten aan de hand van de thans gekiende prijsverhoogingen. Daaruit bleek, dat Inderdaad de laatste perioden de vergoeding te laag is. Spr. ont ried echter een wijziging te beplei ten. liet bewaren van de kool wordt redelijk beloond. De heer P. K. Volkers was van meening, dat de tuinders voor hun producten dei# gemiddelden kost prijs moeten verkrijgen. Op dat «tandpunt staat de overheid toch ook. Na een onderlinge bsepreking deelde de voorzitter mede, dat het II.B. op zijn standpunt blijft staan Het gros van de koolverbouwers heeft baat bij de thans gevolgde methode. OoR „De Eendracht" hand haafde- haar voorstel. Met 214 tegen 854 stemmen werd het voorstel van „De Eendracht" verworpen. Voor stmden De Eendracht, Oudkar- sjel, N. Niedorp, en Waarland en omstreken. Hierna sprak de heer Nijssen. voorzitter van de Prov. Commissie; v. d. Veilingen in N.-Holland. Een aanvoerregeling als 't noodig is. „De Eendracht" stelde verder voor, bm voor het volgende sei zoen voor de winterkool een aan voerregeling in he> leven te roe- "pen, direct na de eerste inventari satie. Het komt het bestuur ver- .standig voor, te hèndelen naar de omstandigheden en af te wachten, w£\t de tijd zal hjrengen. Het vodrstel werd niet gesteund, dus werd het als verworpen be schouwd. De heer J. Kos sprak hierna de leden toe, waarbij hij het afge- SCHAGEN De burgemeester vraagt ontslag Naar wij vernemen heeft de Burgemeester, de heer J. Cor- nelissen, tegeu 1 Juni a.s. ont slag gevraagd. loopen jaar de revue liet passee- rcn. Op vérzoek van den heer J. van Kleef zal aan de gemeente ge vraagd worden, soepelheid te be trachten bij de schutting door de gemeentesluis. Er wordt contante betaling geëischt, anders wordt inen niet geschut. Tuinders jongens eten veel! Geprobeerd zal worden/voor de jongens Van 15—18 jaar extra rantsoenen te verkrijgen. Zij eten je de ooren van het hoofd. De voorzitter zal een bespreking hebben met het kunstmestbureau voor bespoediging van de toewij zing van kunstmeststoffen. - De heer Van Herwijnen deelde mede, dat het afgeven van nico- fcinepreparaten is vrijgegeven. Spr. wekte op, te zorgln dat men piry- tlinezeep in voorraad heeft, opdat men zoo noodig kan optreden ter bestrijding van de draaihartigheid De koperpracparaten zijn in ruime mate voorhanden. Zorg. voor vroeg tijdige bestelling. Nadat nog enkele -gasten het woord laadden gevoerd, volgde sluiting. HEERHUGOWAARH „KEES" GEHULDIGD. Krachtig blaast de zinderende Oostenwind, die vanaf Veenhuizen de vlakte voor zich heeft gehad, over de velden en stormt door de nog kale rij heesters en struiken het sporveld binnen. Meer toeschou wers dan anders bij een voetbalwed strijd zijn tegenwoordig. Het gaat tegen drie uur en plots verschijnen de seniores van S.V.W., die eigelijk wat hun leeftijd betreft, nog junio res zijn, in hun grijs,-blauwe shirts. Zij verlaten het veld en komen even later met „4Kees",*bij afwisse ling ook „Co/' genoemd, de Nieuwe weg afdraven. Kees moet en zal ge huldigd worden. Het comité staat gereed, de muzikanten van. „Hou en Trou", als altijd bij dérgelijke gelegenheden bereidwillig, verwel komen met een daverend „Lang zal hij leven", den jubilaris. Dan sluit *zich om de boven allen uitstekende hooge gestalte van den burgemeester, naast wien we ook mevrouw Sutman Meijer ontwaren, en de comitéleden de kring van toe schouwers. Een beetje verrast staat in het midden van al de belangstelling Kees, die ongeveer 15 jaar geleden als jong broekie in S.V.W. begon en het thans tot spil heeft gebracht. De sport heeft zijn lichaam tot een krachtig en evenredig geheel ontwikkeld. S.V.W. kan trots zijp, en dat is zijl Even klinkt nog geju bel op als de moeder van,den aan voerder, klein proper vrouwtje, ge kleed in de oude verdwijnende Westfrische dracht, zich naast haar forschen zoon stelt. De heer van Tooren, aan wien het is te danken, dat S.V.W. weder een zqo pitlig stel jonge spelers heeft-, opent de rij der sprekers en stelt den aanvoerder voor, die thans voor de 400e maal voor de verëeniging een wedstrijd speelt. Nadat de burgemeester het woord gevoerd heeft en gewezen op het groote nut van sport, ook 'voor die genen, die dagelijks zwaren licha- melijken arbeid verrichten, treedt de voorzitter der vereeniging, de heer Schouten, naar voren en over handigt onder toepasselijke woor den den aanvoerder een vulpen. De heer van Stralen voert het woord namens de gymnastiek ver eeniging en biedt een vulpotlood met inscriptie aan. Namens de le den verschijnt een taart op het appèl. Als laatste zien we den heer Commandeur uit Alkmaar, die toen Kees voor het eerst meetrapte, voorzitter der vereeniging was.. Woorden zijn nu eenmaal woor den. Na deze woorden volgde de wedstrijd met V.Z.V. om het kam pioenschap der'tweede klasse. We zagen Kees in functie, en we zagen de jonge kerels, die hij rond zich heeft weten te verzamelen. Mate riaal, waar idere aanvoerder trots op kan zijn en waar wat mee te beginnen is. We zagen den pit- tigen, soms zelfs 'forsch doorgevoel den aanval, we zagen, dat er „spi rit" in het team aanwezig was. We zagen heel naooi doorgevoerd sa menspel tusschen Dekker en Groen veld, de eerste meer kalm en over wegend in zijn optreden, de twee de vol jéftgdig éland. Voor het spel was het jammer, dat de straffe wind, geregeld meespeelde. Tenslot te kwam het eenige punt van den middag, waarmede S.V.W. zich ech ter van het kampioenschap dei- tweede afdceling verzekerde, te voorschijn uit een worsteling voor het* doel van V.Z.V.waarbij de op den grond liggende speler Smit heel leuk met een klein kopje het leder langs de voeten van den een oogen- blik verrasten keeper Leegwater, die overigens goed werk leverde, in het doel deed rollen. VERB-OD TOT VERHANDELEN EN AFLEVEREN VAN STROOVLAS-. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt, in aansluiting op de publicaties in Ja nuari jl., bekend, dat het aan de ex porteurs niet meer toegestaan is stroovlas te kopen op de namens de Ncderlandsche Akkerbouwcentrale door de stichting van Nederland- sche1 Strooylasexporteurs uitgereik te machtigingen. Telers en/of han delaren mogen aan de exporteurs derhalve geen vlas meer verkoopen op vertoon van deze machtigingen. Het afleveren der reeds aan de ex porteurs voor export verkochte par tijen mag nog plaats vinden. Voor het verkrijgen van toestem ming tot het verhandelen en afleve ren van stroovlas aan de Nederland- sche Vlassersbedrijven is de volgen de regeling getroffen. De reeds voor 30/i2/'41 en daarna op vergunning tot aankoop door te lers en/of handelaren aan vlassers verkochte partijen stroovlas mogen slechts worden afgeleverd tegen in ontvangstneming van machtigingen tot afname van deze partijen, welke machtigingen door de betrokken vlassers moeten worden aange vraagd bij de ondervakgroep „Vlas- bewerkende Industrie" Schiedam- schesingel 50e Rotterdam post bus 1149. Voorzoover door de N.A.C. aan telers en handelaren reeds ont- heffïhg van hct( -afleveringsverbod is gegeven, kan op die ontheffing nog afgeleverd worden. Voor door vlassers nieuw aan te koopen partijen geldt, dat deze tot 3 Mei van handelaren uit de reeds door hen aangekochte, doch nog niet doorverkochte partijen mogen koopen, mits zij in het bezit zijn van een aankoopvergunning, welke door den vlasser dient te worden aangevx-aagd en aan de handelaar moet worden afgegeven. Bij aflevering dezer partijen moeten bovendien de bovenbedoelde mach tigingen tot afname worden ingeno men. Deze aankoop vergunningen moeten eveneens worden aange vraagd bij de ondervakgroep „Vlas- bewerkende Industrie" De vei-gun- hingen tot aankoop, welke reeds door de N.A.C, werden afgégeven aan vlassers, rao«ten. voorzoover er nog geen vlas op aangekocht is. woi-den omgeruild bij bovenge noemde ondervakgx-oep. Na 3 Mei zullen de vlassers te gen afgifte van de aankoopvei*- gunningen nog slechts kunnen koo pen bij de stichting Nederlandsche Stroovlasexporteurs, gevestigd te Rottex-dam, bureau houdende te Groijingen. PURMEREND, 2S Aprtl. Aanvoer: 795 koeien, w.o. 205 vette koeien v. d. levering, gelde koeien f 3S0—475, melkkoeien f 450 —6.50, 8 stieren v. d. levering, 80 pinken f 140—180, 1100 nurht kal veren voor de slacht v. d. levering, voor de fok f 3548, 5 vette var kens ,voor de slacht voor de leve ring, 7 magere varkens f 29—04 35 biggen f 18—25, 420 schapen f35 —05, 14^ bokken f 20-05. KOUSENBONNEN EN -MACHTIGINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart deelt mede. dat handelaren in den vci'volge de door hen ontvangen kousenbonnen en kousenmachtigingen niet aan hun levex-ancier moeten inzenden ter hei'bevoorrading, doch deze, ter con- tróle. zorgvuldig moeten bewai'en. De hei'bevooiTading zal plaats vin den op quoteeringsbasis, onder af gifte van punten coupures. DE NIEUWE REGELING IN DEN PAARDENHANDEL. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat met ingang van Woensdag 29 April 1942 de taxatie-markten voor paarden wederom- zullen worden openge steld. Van dien datum af zullen alle paarden, welke ter taxatie worden voorgeleid, dcxor het Vee- en Vleesch aankoopbui'eau worden aangekocht en verkocht na toewijzing aan hen, die in het bezit zijn van een geldi ge aankoopvei-gunning. Zoowel aan kop als verkoop zal uitsluitend ge schieden door bemiddeling van een agent. De bij de Nederlandsche Veehou derijcentrale erkende paardenhan- de(aren, die het Vêe- en Vleesch- aankoopbureau een bankgarantie van f 2000— hebben doen toekomen, dan wel een waarboi'gsom van féOOO.— hebben gestort, worden door het Vee- en Vleeschaankoopbureau als agent bij haar aan- en verkoo pen im^eschakeld. Deze paax-denhan- delaren ontvangen van de Land- bouw-Crisis-Organisatie aanbiedings formulieren, waarmede zij paarden van hen. die een paard aan het Vee- en Vleeschaankoophureau ten ver koop wenschen aan te bieden, schrif telijk voor even taxaticmarkt kunnen opgeven. De paarden wox-den door het Vee- en Vleeschaankoophureau tegen'de ta.\atie7waarde o^der af- ti'ek van de taxatiekosten overge nomen. Dit bedrag ontvangt de ver- kooper van het paai-d na afloop van de mai'kt van zijn age'nl. Houders van onbenutte aankoop vergunningen kunnen tegen afstem peling van de verguhning bij de Landbouw-Crisis-Organisatie, welke de vergunning heeft uitgereikt, een aanvraag-formulier verkrijgen, waar mede zij zich door bemiddeling van door het Vee- en Vleeschaankoop bureau als agent ingeschakelde paardenhandelaren voor een be paalde taxatie-markt kunnen opge ven. Voor zoover de aanvoer zulks toe laat, worden hun paai-den joegewe- ROTTERDAM, 27 April. AardappelenZandaardappelen f 5.62, Klei le soort f 6.62, idem 2e soort f 6.12, alles per 100 Kg. Aan voer en voorraad voldoende. Vlasheurs: 1000 Kg. Blauw vlas f l—1.40> 1100 Kg. Holl. geel f 1— 1.45, 1600 Kg. dauwroot f 0,85—1.15. De aanvoeren ter beurze waren iets grooter. Op ïen klein partijtje na werd alles vlot vprkorht. Op 't land blijft een vollen handel tegen vastgestelde prijzen. Hiermede vervullen wij den droeven plicht U kennis te geven dat heden, na een korte on gesteldheid is overle den onze geliefde Zus ter en Tante, Mej. Dirkje jonker in den ouderdom van 50 jaar en- 4 maanden. Namens de Familie, H. JONKER. Oudesluis, 27 April '42. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 30 April '42 op de Algemeene Be graafplaats te St. Maar tensbrug. Vertrek van het sterfhuis Huize „Buitenzorg", Schager- brug. 's middags 12 uür. - Heden overleed, in den ouderdom van ruim 81 jaren, onze Huisge- noote, sedert jaren, Mej. A. Roos, Hare oprechte trouw en zeldzame plichtsbe trachting zullen ons steeds in dankbare herinnering blijven. Mede namens de Fanoilie Visser, J. KEUKEN. Nieuwe Niedorp, 27 Apnèl 1942. De teraardebestelling zal plaats hebben op de nieuwe begraaf pi. te N. Niedorp op Donderdag 30 April 2 uur. Liever geen rouwbezoek IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van on zen Zoon, JOHANNES JAN D. WENTEL. A. WENTELGouma. Alkmaar, 25 April 1942. Tijdelijk Centraal Ziekenhuis. Hand-, trap-, en inzinkb., alle z. g. a. n. Singers, Véritas. Ves- 1a., Pfaff, m. vanaf f45.—. Al de ze machines met garantie.. ALKMAAR - Geestersingel 48. Distributiekring Barsingerborn De uitreiking van ROOKERS- en VERSNAPERINGSKAAR- TEN in Barsingerhorn en Wie- ringerwaard vindt ook 'smor- gens plaats. De uitreikingsuren zijn 10—12 en 15 uur voor Barsingerhorn Woensdag, Wieringerwaard Donderdag. TE KOOP; De driejarige F. Stier, we gens familieteelt, Ninke's Piet Bekroond met 3e prijs op Cen trale Keuring te Alkmaar op 24 April 1942. Catl. no. 168. Bij T. RAMPEN, Burgerbrug A 101. WOENSDAG 29 APRIL, 7 uur VRIJBANK Paardenvleesch met bon. NIEUWE NIEDORP. Vrijbankvleesch WOENSDAG 29 APRIL Paardenvleesch n.m. 3 uur. Uitsluitend met bonnen, Dubbele rantsoenen. Aanbevelend, der Begrafenisvereenigiiig „De Laatste Eer" op DONDERDAG 30 APRIL »42, 's avonds 7K uur n.t. in café P. KOSSEN te ST. MAARTENSBRUG. Z.A.P. Anna Paulowna kan nog leveren groote partij roode ster A 35-45, vroeg gerooid. Verder eenige partijtjes Ei genheimers A, Noordalingen A, en Fruhmölle A. Alles voorge- kiemd in bakken. Beleefd aanbevelend, Z.A.P., ANNA PAULOWNA. TeL 205. H.H, Warmbloed Paardenfokkers! STAAT TER DEKKING: de bekende goedgekeui'de en verschillende jaren hoogstge- premigertje Stamboekhengst „Zonneverst" Dekgeld f30.—. Guste merries f5.reductie. Te H.-hoef Jb. DF.KKER. Tel. 5, te Slootdorp op Donderdag en Vrijdag van iedere week bij H. LUINENB.URG, Wierweg E 26 - Slootdorp. Vrijbank vleesch WOENSDAG" .29 APRIL, Koevleesch om 10 uur. Uitsluitend met bonnen. Dubbeles rantsoenen, bij BARSINGERHORN. Aanbevelend, S. HOUTKOOPER. Aangeboden: 100.000 vr. roode koolplanten, 25.000 vr. witte koolplanten, 25.000 vr. gele kool- planten, 25.000 bindslaplanten. Direct leverbaar. C. van Ley- den, Bangert B 268, Blokker. Te koop: 20 bak Schotsche Poters, klasse A, voor billijken prijs, bij J. v. Stralen Pz„ Mid denweg J 23, Heerhugowaard Z. Voerbieten en een Melkgeit te koop, bij C. Berkhouwer, Dirkshorn. I Te koop: 4 jonge Geitjes, 6 weken oud. C. Broens, Schager- brug. Te koop: Racefiets, als nieuw Zware H.D. Motor, nieuwe ban den, 1 Band 28 x 1%, l band 28 x 13/8, best. Nieuwe loop- vlakken en vulcaniseeren. C. Johannes, Tel. 326, 't Zand. Te koop: Een Melkkoe, 13 li ter, bij J. Schilder, Oude Nie- dox-p no. 8. Te koop: een versch'e Kali koe, «bij P. Saai, vBarsingerweg, Wieringerwaard. Twee Paarden aangeboden, vooj den hooibouw. Wed. L. Duijzer, Middenweg 59, Bree- zand. Te koop: 8 houten Tafeltjes, 50 x 85 c.M„ 1 ophaalreep, lang 30 M., 2 rol prikkeldraad, nieuw, 1 rol harmonicagaas, nieuw, 1 geëmaill. Gootsteen, 45 x 65 c.M. 1 binnenpot veevoe derfornuis, 1 groot konijnen hok, 18"-deelig. Meerweg 70, Breezand. Te koop: 7 beste Biggen, bij D. Blaauboer Dzn., ■Nes H 28. Schagen. Te koop of te ruil een vol bloed Pink. G. Appel, Burger- brug. Net Heer, vaste werkkring, zoekt kennismaking met Wedu we, leeftijd 40-50 jaar. Br. lett. FM4 Bur. van dit blad. B. z. a. fl. Jongen, 15 j., liefst in boerenbedr., inti, omg. Alk maar. Adres: Staringstr. 4, Alk maar. Gevi-aagd: Een R.K. Knecht, voor vast, liefst ihtern, op land en tuinbouwbedrijf, bij H. A. v. Kuijeren, Boei-mansweg 22, Anna Paulowna. Gevraagd: Een Werkjongen J W. Cornelissep, Meerweg 105, Breezancf. zen uitsluitend tegen de taxatie waarde plus 10 Dit. bedrag ver rekent de kooper van het paax-d na derhand met zijn agent. Zij, die op een taxatie-markt een p'^ard willen koopen of verkoopen, moeten zich'voor die* markt, dus via een aanbretig- of afhaalagent, van te voren schriftelijk hebben op gegeven bij het Vee- en Vleeschaan koophureau te 's-Gr&venhage en bij de Provinciale Commissie, welke met de toewijzing op de taxatie- mai'kt is belast en waarvan het se cretariaat gevestigd is ten kantore van den Provincialen Voedselcom- missaris. De hiertoe te gebruiken aanbie dings- en aanvraagformulieren moeter^bij het Vee- en Vleeschaan koophureau en de betreffende Px*o- vinciale Commissie zijn ontvangen voor de taxatje-mai-kten van: Woensdag 29 April: op Dinsdag morgen 28 April Donderdag 30 April: op Woensdag morgen 29 April. Vrijdag 1 Mei: op Donderdagmor gen 20 April. Zaterdag 2 Mei: op Vrijdagmorgen 1 Mei. 4. 5 en 6 Mei: op Zatei'dagmorgen 2 Mei. 7. 8 en 9 Mei: op Dinsdagmorgen 5 Mei. 11 Mei en later: telkens vier da gen voor de taxatie-mai-kt (Zater-4 dagen. Zon- en feestdagen niet mee- eerekend). Tevens wordt er nog op gewezen, dat alleen diegenen als agent voor het Vee- en Vleeschaankoophureau kunnen worden ingeschakeld, die thans door de Nederlandsche Vee- houdei-ijcentrale als paardenhande laar zijn erkend.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3