c vitamine F-gebrek Het neerschieten van Overste Mussert Pas op voor Vac^antiespreiding 1942 DE OVERWEGINGEN VAN HET HOF. (Vervolg van gisteren.) Voorts is aan het. Hof een gren- zelooze mat^ van lichtvaardigheid gebleken, waarmede hoofdofficieren met verwaarloozing van hun eerste militaire plichten aanleiding tot wantrouwen in de gezindheid van den luitenant-kolonel Mussert meenden te kunnen vinden en den geest van dit wantrouwen weder op anderen, bepaaldelijk op hun on derhebbenden, overbrachten. Het Hof wil in dit verband buiten be schouwing laten verklaringen van de soort als van getuige den reser ve-eerste luitenant Van der Valk, die uit de omstandigheid, dat te Dordrecht hij een lid der N.S.B. een doosje looden .luchtdrukkogeltjes was gevonden, waarvan het Hof weet, dat deze voor het gebruik van een zoogenaamde windbuks ge bezigd worden, reden tot waritrou- deri ten opzichte van hen, die tot bedoeldebeweging behoorden, meende te kunnen putten, omdat het Hof ook afgezien van de niet te qualificeeren dwaasheid dezer verklaring mede uit de omstand- digheid, dat de luitenant-kolonel Mussert door de Nederlandsche le gerleiding in zijn militaire functie is gehandhaafd, vaststelt, dat er tusschen de N.S.B. en den juitenant- koionel Mussert geencrlei verstand houding bestond, al zqu het Hof het bestaan van een zoodanige ver standhouding uiteraard niet als ecnigen redelijken grond tot warf- trouwen hebben aanvaard. Vermits het Hof uit eigen wetenschap be kend is, dat de beginselen dier be weging de vervulling van den uiter sten plicht jegens het vaderland eischen. Het Hof wil daarentegen naar voren brengen de verklarin gen van getuigen.die-als comman danten met den luitenant-kolonel kantonnementscommandant van Dordrecht hebben moeten samen werken. Uit de verklaring van getuige majoor De Bie blijkt, dat deze een groote mate van wantrouwen tegen den luitenant-kolonel Mussert koesterde, vooral doordat deze laat ste hem bevolen had met het oog op vijandelijke pantserwagens aan gebrachte versperringen, „K"-rollen Wanneer het vitamine F-gebrek den vinger uitsteekt naar meisjes en vrouwen,- dan is het met de. frischheid van haai teint gedaan. Dit schoonheidsvitamine, gebonden aan vetten, moet de frischheid en de jeugd van de huid opbouwen en instandhouden. Wacht niet, tot uw huid duidelijk een tekort aan vitamine F gaat verraden. De wetenschap helpt u. Rijke hoeveelheden vitamine F zijn verwerkt in Castella Crèmes. Dat is uw weg naar een blijvend- }ong en stralend teint! VITAMINE-F-CREMES nu mi nu d|bbelm^n pioducti genaamd uit den weg te ruimen, ten einde het in eigen dienst, staand verkeer niet te belemmeren, zulks terwijl getuige De Bie voor zichzelf de zekerheid bezat, dat vijandelijke pantserwagens naderden, hetgeen ook inderdaad gebleken is het geval te zijn geweest. Het Hof acht het opkomen van twijfel aan de juist heid van het vorenbedoelde bevel van den luitena^nt-kolon'el Mussert op zichzelf allerminst onredelijk, maar stelt vast, dat, indien de be trokken commandanten hun plicht hadden gedaan gelijk in een der gelijk geval geboden door \an hun bevinding onverwijld melding te maken, zoodat zij ter kennis van het commando van de vesting Hol land, waartoe de hierbedoelde on derdeden behoorden was gekomen, aanstonds gebleken zou zijn, dat in het gemelde bevel van den luite nant-kolonel Mussert geenerlei grond tot wantrouwen aan zijn eerlijke bedoelingen kon hebben ge; legen. De comfnandant der vesting Holland, de reserve-luitenant-gene raal van Andel, heeft immers voor het Hof verklaard, dat hij zelf aan den luitenant-kolonel Mussert tele fonisch had medegedeeld, dat een Fransche lichte divisie van uit het Zuiden in de richting Moerdijk ter versterking <5nzer troepen oprukte en dat de luitenant-kolonel Mussert inderdaad op grond van die mede- deeling aanleiding had aan te ne men, daKook al naderden vreemde pantserwagens, deze niét als vijan delijke konden, worden beschouwd, zoodat daarop niet geschoten moest worden en hun geen hinder in den weg gelegd. De rol van Mijsberg. De getuige, de majoor De Bie, heeft in zooverre aan zijn militai ren plicht voldaan als hij gelijk hij verklaard heeft, van zijn vorenbe doelde bevinding mcdedeeling heeft gedaan aan zijn regimcnts-comman- dant, den luitenant-kolonel Mijs- berg, die echter, naar deze als ge tuige voor het Hof heeft verklaard, dat de gelegenheid daartoe hem 'ont- in gebreke i3 gebleven, opgevende, brak, van deze mededeeling aan hoogere commandanten kennis te geven. Getuige, de luitenant-kolo nel Mijsberg, is derhalve naar het oordeel van het Hof in belangrijke mate mede schuldig geweest aan den groeienden geest van wantrou wen tegen den persoon van deq lui tenant-kolonel Mussert. Voorts is aan het Hof geblekken uit dé verklaringen van verschillen de getuigen, dat de majoor De Bie en den luitenant-kolonel Mijsberg, hoewel zij aan hoogere comman danten geen mededeeling deden van hun wantrouwen in den per soon van den luitenant-kolonel Mussert en van de feiten waar dit op steunde,- zich niet hebbe* ont zien daaromtrent in den broede overleg te plegen met hun onder- hebbende officieren, waarbij, voor zoover den majoor De Bie betreft gelijk uit de verklaringen van ge tuigen de reserve-eerste luitenant (Jltmans en de eerste luitenant Da- vidson blijkt gesproken is. over de vraag of men de bevelen van den luitenant-kolqnel Mussert nog \erder zou opvolgen en zelfs over het voornemen hem van het 'leven te berooven. De lichtvaardige wijze, waarop hoogere officieren zich in een stem ming-van wantrouwen jegens den luitenant-koleriel Mussert lieten brengen, is aan het Hof gebleken uit de verklaring vgn den luitenant- kolonel van Diepenbrugge, die voor het Hof heeft opgegeven dat de eigenaardige manier, waarop de luitenant-kolonel Mussert zijn vra gen stelde, en diens onvoldoende be kendheid met den militairen toe stand ter plaatse zijn wantrouwen in den persoon van dien officier opwekte. Achter den rug om .Van zeer groote beteékenis voor den groei van den geest van wan trouwen tegen dpn luitenant-kolo-' nel Mussert acht het Hof de niet genoeg te laken houding van zijn kapiteinadjudant, den getuige Vén der Mark, die zich niet heeft ont zien, achter den rug van zijn chef, den luitenant-kolonel Mussert, om, met een beroep op het ten aanzien Grijpt uw kans Wij zijn vanouds een zeevarend volk. Kloeke ondernemingszin en de lust om moeder s pappot te ver laten hebben de hesten onder ons gekenmerkt. De bewogen tijd, waar in wij leven, doét opnieuw een be roep óp deze aloude eigenschappen. Duitschland biedt werk in over vloed. Dat is voor velen een gang ver van huis. Doch daarvoor heeft de Nederlander zich nooit ge schuwd. Ilij ging naar het verre In- dië en het is hem daar veelal best vergaan. In vergelijking daarmede Is het werken in Duitschland vlak bij de deur. Wie paar Duitschland trekt komt terecht bij een verwant volk, dat hem gastvrij in zijn midden op neemt. De Europeesche mensch is daar van nature thuis. Bovendien kenmerkt het nieuwe sociale Duitschland zich door gun stige arbeidsverhoudingen. Goede zorg voor de arbeiders en een ka- meraadschappelijken. £eest op het werk. Ook voor u ligt daar een kans. Vraagt, dus onverwijld inlichtingen bij één der gewestelijke arbeids- bureaux of "hun bijkantoren. Dringende noodzakelijkheid om chaos te voorkomen IEDERS MEDEWERKING NOODIG! De leider van het Bureau Vreem delingenverkeer en Toerisüje, te vens secretans van de Inter-Depaf- tementale Commissie ter bestudee ring van liet vraagstuk van de Va- cantiespreiding, de heer H. J. Lep pen, deelde in een gehouden pers conferentie o.a. het volgende mede: Vacantiesp'rciding is niet alleen absoluut noodzakelijk onder de hui dige omstandigheden vanwege het vervoerprobleem hetwelk thans het belangrijkste is, doch is evenzeer in normale tijden van groot e c o n o m i S c h belang. Tot heden werden de vacanties vrijwel uit sluitend in de periodè va.ji half Juli tot half Augustus**genomen. Hier door is een overbelasting van het holel- en pensionbedrijfgedurende deze weken in normale lijden niet te voorkomen, terwijl van het mooie voor- en naseizoen practisch geen gebruik werd gemaakt. Dit is dan ook dtf reden waarom reeds thans door dc overheid een actie wordt gevoerd, om het publiek te wijzen op de Voordeelen van dit voor- en naseizoen. Waar dus deze spreiding in vre destijd reeds zeer aan te hevelen was, is zij thans in 1942 onont beerlijk voor een goed verloop van ieders vacantie. De moeilijkheden. In de mededeelingen over de va- cantieproblemen van twee weken geleden wérd reeds op de moeilijk heden, die zich bij het vervoervraag- stuk voordoen, gewezen. Ik wil de ze nog even herhalen. Kort samen gevat komt het hierop neer: le. Het tekort aan spoorwegma- terieeE 2e. De beperking van de interlo- cale autobusdiensten. 3e. De omstaandigheden, dat spe ciale touringcars als vervoermiddel zijn'uitgeschakeld. 4e. De onmogelijkheid "van af voer van vacantiereizigers naar het buitenland. 5e. De schaarschte aan rijwiel banden'. Over de noodzakelijkheid van spreiding zal na deze uiteenzetting wel niemand in het onzekere ver keeren. Ook plaatselijke spreiding noodzakelijk. Met een landelijke, regionale spreiding, zooals voorgesteld in het rapport 1940, een massale uittocht uit de steden niet .voorkomen kun nen worden, tiaar het niet zooals vroeger mogelijk zal zijn, in een dezer vier steden op den bepaalden dag, waarop volgens de landelijke régionale spreiding de vacanties van dien chef bestaand wantrou wen waarvan deze getuige in zijn hoedanigheid van adjudant ze ker de ongegrondheid moest ken nen reeds don T2den Mei zich te wenden tot den commandant der greop Kil, met het zeer dringend verzoek te bevorderen, dat de lui tenant-kolonel Mussert vaif zijn commando zou worden ontheven, aan welken aandrang de gemelde commandant, de reserve-kolonel Van' Andel, gelijk deze als getuige voor het Hof heeft verklaard, ge volg gegeven heeft. - (Slot volgt.) zouden aanvangen, extra-treinen te concentreeren. Daarom is thans in verband met het tekort aan spoorweg-materieel ook nog een plaatselijke spreiding, dringend noodzake lijk. Laat het een ieder toch duidelijk zijn, dat dus thans deze vacantie- spreiding ^.bsoluut noodzakelijk zal zijn, <wii men dezen zomer een chaos voorkomen. Voorstellen. Voor het voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs stelt de 'coipmissie ter bestudeering van de Vacant iesprei ding voor, het land te verdeelen in drie groepen, waarvan de vacantie met steedö een week verschil aanvangt. Voor 1942 zouden de aanvangsdata dan aldus zijn: a. In de provincies Groningen Friesland, Drenthe eix Overijssel: 27 Juni. b. In de provincies Noord-Hol land, Zuid-Holland, Utrecht en Gel derland: 4 Juli. c. In de provincies Noo.rd-Bra- bant, Limburg en Zeeland: 11 Juli.. Wanneer dus -de vacanties voor hooger en middelbaar onderwijs op zeven weken worden bepaald, dan zal de spreidingsperiode dus n e- g e n weken omvatten. Het .tweede voorsel bestemd voor het lager onderwijs voorziet in een spreiding van in totaal e.1 f we ken, aanvangende 27 Juni en ein digende 14 September. De commis sie adviseert dan ook dringend in alle plaatsen waar het de -moeite loont, doch stellig voor plaatseix met nxeer dan 25.000 inwoners, tel kens bij een vierde gedeelte van de lagere scholen de vacantie een week later te laten beginnen: zoo mogelijk zelfs de scholen in nxeer dan vier groepen te verdeelen. Van veel belang is ook, dat men de bedrijven richtlijnen zal geven aan de hand van dit rapport om te bevorderen, dat gehuwde werkne mers met schoolgaande kinderen hun vacantie kunnen nemen in den tijd, waarin voor die bepaalde plaats de schoolvacanties vallen. Tevens zal dan onder het oog ge zien moeten worden, dat ongehuw- den en gehuwden zqnder school gaande kinderen zooveel mogelijk voor 1 Juli en na Augustus met va cantie gaan. Het is te hopen, dat iedereen, die met de vacantiespreiding te maken heeft, zal medewerken deze op de meest effectieve wij2e te bevorde ren, daar er anders in 1942 meer dan ooit, groote moeilijkheden ver wacht kunnen worden! Voor den boer De Ned. Landstand verzoekt ons opname van het volgende: 1. De Bureaux „Pacht" en „Grond eigendom", beide ressorteerende ofoder Afd. I/G Recht vaif den Ne- derlandschen Landstad, te Den Haag, wijzen belanghebbenden, zoowel pachters als verpachters er nogmaals op, dat herziening van de pachtprestaties uit hoojdé van alle bij het in werking treden van het Pachtbesluit loopende pacht overeenkomsten kan worden ge vraagd tot .25 Mei 1&42. Het ver zoek daartoe behoort bij de Grond kamer te worden ingediend. II. De aandacht van alle Provin ciale adviseurs, zoowel van het Bureau „Pacht" als van het Bu reau „Grondeigendom", wordt ge vestigd op de handige uitgave yan 'een losbladig boekje in zakformaat „Regelingen Pacht" van Februari 1942! Het is uitgegeven door de fa. N. Samson te Alphen a. d. Rijn en bewijst goede diensten bij eventu eel naslaan van de laatste bepalin gen inzake het Pachtbesluit, 212. Ze verscholen zich achter struiken en wachtten in spanning wat er komen zou. Er kwanxen twee bronskleurige kerels te voorschijn, die op een primitieve draagbaar een derde man meedroegen. Zij lieten de „zieke" met een flinke plof op den grond neerkomén en keken den kluizenaar achterdochtig aan. Die had vergeten zijn halve baard aan te vullen en had nu opeens een zwarte snor gekrcgch. Italiaansch Weermachfbericht ROME, 29 April (Stefani). Het weermachtsbericht luidt: In het aan de woestijn grenzende gebied ten Zuid-Oosten van Mekili is de aanval van een door pantser strijdkrachten gesteunde- vijandelij ke afdeeling volkomen afgeslagen. Onze gevechtsvliegtuigen hebben met goed gevolg tentenkampen eix concentraties van automobielen in het gebied van Tobroek met machi negeweervuur bestookt. Bij een vijandelijken aanval op Martoeba W,er'd een bommenwerper van het type Wellington door bet luchtdoel geschut neergehaald. Formaties van Duitsche lucht macht vielen herhaaldelijk de vlootsteunpunten en de vliegvelden op Malta aan en verwoestten mu nitiedepots, fabrieken, barakken kampen en barkassen. Ook op den grond staande vliegtuigen werden zwaar beschadigd .en od artillerie stellingen werden voltreffers ge plaatst. Vliegtuigformaties van de asrno- gendheden drongen ondanks de ongunstige weersomstandigheden dor tot Alexandrië (Egypte), welks militaire haven zij hevig bombar deerden. Bonkaarten voor bijzonderen arbeid De secr.-gcn. van het dep. van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat zij, die bij de voVige uitreiking van distributiebeschei den in aanmerking kwamen voor een toeslagkaart M 103 of M 203 voor bijzonderen arbeid, thans we derom een dergelijke bonkaart zul len ontvangen, voor zoover zij nog denzelfden arbeid verrichten. Zij, die voor de eerste maai een aan vrage indienen ter yerkrijging van een toeslagkaart voor zeer ^waren of zwaren arbeid, zullen, behalve een toêslagkaart M 103 of M 203 onderscheidenlijk een aardappel- kaart E.B. t>f E.D. ontvangen. De uitreiking geschiedt op nader te bepalen, tijdstippen in het tijd vak van 3 tot en met 16 Mei a.s. door de distributiediensten der gemeenten, waas* de arbeid verricht wordt. Zij, die een kaart M 303 bezitten, moeten opnieuw een aanvrage in dienen. Zelfverzorgers voor brood en vlcesch zullen wederom geen toe- slagkaarten ontvangen, doch ^elf- verzorgers voor aardappelen wel, uiteraard zonder aardappelkaart. Kolenprijzen vastgesteld De kleinhandelsprijzen voor huis brand zijn met ingang van 30 April 1942 opnieuw vastgesteld. Blijkens een mcdedeeling van den gemachtigde voor de prijzen is bij deze gelegenheid de grootst mo gelijke uniformiteit in de prijzen, kortingen en marches aangebrach^ en is dé indeeling "in prijsklassen eenigszins gewijzigd. Golden voorheen voor elke pro vincie afzonderlijke prijzen, thans zijn deze voor dc meeste provincies uniform vastgesteld, met uitzonde ring van de groote steden Amster dam, Rotterdam en Den Haag, Zeeuwsch-Vlaandeien en de Frie- sehe en Nrd.-Hollandsche eilanden. Men raadplege de officieele publi caties in de bladen. De roofmoord te Rijsbergen De geruchtmakende strafzaak te gen den bedrijfsleider F. J. Goyarts uit Breda, verdacht van roofmoord op den 39-jarigen landbouwer J. A. Geerts te Rijsbergen is met een vrijspraak geëindigd. Het Bossche Hof heeft vervroegd arrest gewezen en den verdachte vrijgesproken, daar het Hof het rechtsgeldige bewijs niet geleverd achtte. Goyarts werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. Door de rechtbank te Breda was verdachte veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. Bij de behande ling voor het Bossche Hof had de advocaat-generaal een gevangenis straf van vijftien jaar geëischt. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 1 MEI. Dag van den arbeid. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramoloonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.35 Gramoloonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmu- ziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramoloon muziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Amabile- sextet. 12 00 Frans Wouters- en zijn orkest. Alma lsèhe 1 In Uw huisapotheek en in Uw zak, steeds bij de hand, zjjn AKKERTJES feen eerste hulp bij onver- hoedsche pijnen en ook bij 'n opkomende griep. Neen, n AKKERTJE Qe Nederlandsche Pijnstiller FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 44 Dat bracht de ontspanning, maar merkwaardigerwijze ging de eerste daad niet uit van dén man, die daar voor toch zeker het allereerst in aanmerking kwam: Sanders. Terwijl Bartelink op de tuindeuren toe sprong om dezen te openen,bogen van Opweeghen en Lampe zich over juffrouw Keizer, die in haar volle lengte op den grond lag. De inspec teur echter wendde zijn blik van den man buiten af en keek den kring rond, alsof hij zwijgend informeer de wat de heeren wel van 't incident dachten. Zijn houding was voor een politieman, van wien men in deze omstandigheden wel in de eerste, plaats leiding mocht verwachten, bepaald, raadselachtig, maar dat telleen op dit oogenblik, terwijl iedereer met zichzelf bezig was. tot niemand door te dringen. AUes speelde zich trouwens in enkele seconden af, al leek het-, of deze scène uren duurde. Op hetzelfde moment, dat Bartelink op de tuin deuren toesprong, waarbij hij nog tijd vond een revolver uit zijn ach terzak te trekken, verdween de ge stalte achter het glas met dezelfde snelheid, waarmee hij gekomen was. Men hoorde haastige voetstappen, welke spoedig wegstierven en toen de rechercheur de deuren eindelijk open had in zyn zenuwachtigheid deed hij daar wat langer over dan in normale omstandigheden het ge val zou zijn geweest scheen ook Sanders in te zien, dat het tijd werd om in te grijpen. Hij snelde door de |ang naar de voordeur en toen hij. deze opentrok, nadat hij in het don ker even tevergeefs naar het slot had gezocht, kvam hij nog juist bij tijds om iemand in een auto te zien springen, welke aan het einde' van de oprijlaan met gedoofde lampen voor het hek stond en die daarop in snelle vaart weg reed. Hij wachtte een oogenblik .tot hij Bartelink achter de villa vandaan zag komen, riep zijn rechercheur toe, dat een achtervolging nutteloos zou ^zijn en keerde daarop met hem terug naar de eetkamer, waar de algemoene ontsteltenis inmiddels wat geluwd was. D" Jurrians had zich over de in zwijm gevallen huishoudster ont fermd, Van Opweeghen stond tus schen de opengeworpen deuren en staarde in den donkeren tuin, alsof hij verwachtte daar nog iets van de spookachtige erschijning te zullen zien en Wils was in een druk ge- spi ;k gewikkeld met den monteur, die eindelijk in staat was aan zijn verbazing lucht te geven. Slechts jhr. Ubels scheen^ nog niet geheel bekomen van den schrik. Hij was weer op zijn stoel neergevallen en scheen niets te hooren, tóen dr. Jur rians, die naast hem met de huis houdster bezig ~was, hem verzocht wat water en azijn te halen. Toen de beide politiemannen bin nen traden, richtten zich echter aller oogen vragend op hen. „Hij is er vandodt," zei Sanders op een toon, alsof hij daarmede de nieuwsgierigheid volkomen bevre digde. ,;Wij zullen hem vanavond wél niet meer terug zien!" „Hoe verklaart u dit dit zon derlinge verschijnsel, inspecteur?" vroeg van Opweeghen, die niet ge heel ten onrechte meende, dat San ders hem, als gastheer, toch wel een nadere verklaring schuldig was. Doch de inspecteur haaide de schou ders op. „Ik kan u alleen zeggen, dat dit lijk van den vermoorde een mensch van vleesch en bloed was, die in een auto het hazenpad heeft gekozen. Het spijt me, dat deze avond, dien ik me anders had voor gesteld, zoo tragisch is geëindigd, meneer Van Opweeghen. Er blijft mij niet veel anders over dan u mijn excuses aan*te bieden voor den over- la-' dien ik U 1 .orgd heb. Als ik geweten had... Enfin, het is niet anders. Ik hoop, dat u zult inzien, dat e' en ander buiten mijn wil is geschied... Hoe is het met de juf frouw, dokter?" wendde hij zich tot den politie-desli-'.ndige, die nog steeds bezig wao met water en azijn polsen en slapen van de bewust e- looze te wrijven. „Een flauwte van de emotie", ant woordde dr. Jurrians. „Zij zal zoo wel weer bijkomen. Help eens een handje, dan zullen we haar op den divan leggen... Of riee, niet op {Jen divan. A's 't goeie mensch dat meu bel ziet, jagen we haar opnieuw de stuipen op het lijf. Misschien wilt u zoo goed zijn on. haar kamer te wijzen, meneer van Opweegtien, dan zullen we haar daarheen transpor- tc^ren." Toen Bartelink, die bij het ver voer van de ewutlelooze behulp zaam was ge veest, ongeveer een kwartier later met dr. Jurrians in de eetkamer terugkeerde, hadden de anderen zich reeds gereed gemaakt om te vertrekken. „Die is weer Je oude," zei de me dicus, tcrwgl hij zijn jas, welke hij uit de vestibule had meegenomen, aanschoot. „Laat u haar vanavond maar verder met rust, meneer Van Opweeghen, dan zal zij morgen wel weer geheel in orde zijn. Hebt u wat b-vom in huir? Prachtig, laat ik dat dan nog ev-. voor haar klaar maken. Heb je nog even geduld, Sanders? Bel intusschen een taxi'of gaan we wandelen?" „Ik geef de voorkeur aan een wandeling dokter, tenztj u gepres seerd bent. We kunnen desnoods nog de trafn hemen," „Prachtig, over vijf minuten ben ik tot je dienst." Jhr. Ubels en de monteur Lampe, die per fiets gekomen was, namen a cheid van de rest van het gezel schap. Dè notaris zag nog steeds wat bleek en scheen nog niet geheel over de schrik heen. Sanders, wien dit niet ontging, voelde zich nog maals verplicht zijn excuses aan te bieden voor het zonderlinge verloop van deze bijeenkomst, dat echter aan omstandigheden buiten zijn wil te wijten was geweest, doch niemand scheen tenslotte bijzonder ontstemd te zijn. Wordt vervolgd. A. A. Mussert, leider van de N.S.B. 13.30 Mu- setteorkest en soliste. 14.00 Planovoordracht. 14.30 Gramofoonmuzlek. 15.15 Zang en plano. 16.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Het Neder- laridsch strijkkwartet, soliste en gramoloon muziek. 17.00 Ambachtsliederen (opn.). 17.15 B.N.O.Nieuws-, economische- en beursberich ten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 Gramoloonmu ziek. 18.00 Sportwetenswaardlgheden. 18.20 Herhaling van dè toespraak door Ir. A. A. Mussert. 18.50 B.N.O.Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O,Binnenlandsch economisch praatje. 19.10 Gramofopnmuziek. 19.30 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam: Omroep- symphonie-orkest en toespraken. 21.30 Gramo loonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Leidende staatslieden schrijven. 22.10 1 Mei-programma. 22.50 1 Mei-reportaga ot Grampfoonmuzlek. .23.0024.00 Gramofoon- muziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.45 Marsmuziek (gr. pl.). 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 „Dat is ons werk", luisterspel. 7.30 Marschmuziek (gr. pl.). 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Marschmuziek (gr. pl.). 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 „Dat ls ons werk", luisterspel (herhaling). 8.45 „Hei, 'twas ln de Mei", opgewekt Lenteprogramma. 10.00 Wijdingswoord. 10.15 Orgelconcert. 10.30 Man nenpraat over vrouwenwerk. 10.45 Friesche liederen (opn.). 11.00 Bedrijfsorkest van Es\:e- ha. (11.20—11.40 Reportage). 32.00 „Arbeid op het land" (opn.). 12.10 De werkers van het land. 12.30 Het fanlarecorps „Zaandijk" (opn.) 12,45 B.N.O.Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Toespraak door Ir. A. A. Mussert, leider van de N.S.B. 13 30 Gevarieerd program ma, 14.15 Sport en lichamelijke opvoeding. 14,30 Strijkorkest. 15.00 Voor de vrouw: Wer kende handen. 15.30 Voor de vrouw: Toe spraak door de landelijk leidster van de N, S. V. O, 15.45 Salonorkest en nccordeonsoli. 16.45 Herhaling van de toespraak door Ir. A. A. Mussert. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30' Hollandsche marschen (gr. pl.). 17.45 Voor de Jeugd: Vlaggenparade van den N.S.B. en toespraak door C. van Geelkerken. 18.00 1 Mel-prograTnma. 18.30 Liedklank «van den Arbeid, lyrisch declama- torium. 19.15 Rotterdamsch Fhilharmonisch Orkest en Symphonie-orkeyt (opn. en gr. p!.). 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel den dag. 19.50 B.N.O.: De Jordaner ver telt over sociale nooden. 20.00 B.N.O.: Engei- sche uitzending „Holland's politica! Voor de Radio-pentrales: Gramoloonmuziek, 20.15 Theo Uden Masman en zUn dansorkest. 20.45 „De glorie van hef ambacht". 21.00 Eugen Wolf! en zijn orkest (opn.). 21.45 •N.O.Neiuwsberichfen. 22.00 Gramofoonmu- ziek. 2205—22.15 Avondwijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw). Ptaatsverv van den Hoof> Iredacteur, Buitenland^ Alpr Reportage en Streeknieuws Fret! Groot, .Scliagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel-, der A C. van Kampen, den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2