Boelhuis De kwestie der stortgronden opnieuw ter tafel VOLKSTUINTJES Marktberichten „DE VIER JAARGETIJDEN" L Zijpe en Hazepolder SALARISSEN VAN BODE EN VASTE WEGWERKERS VERHOOGD. Gistermiddag vond in, het café van den heer v. d. Poll té Schager* brug, een vergadering plaats van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdin-' gelanden van het waterschap'Zijpe en Hazepolder. Voorzitter is de dijkgraaf de heer Ticl, secretaris de heer Gootjes. Ingekomen -is een concept-voor stel van den Commissaris voor de provincie tot wijziging van enkele artikelen in het huishoudelijk reglement. O.a. wordt een artikel inge voegd, waarbij wordt bepaald, dat over de gebouwde eigen dommen op de stortgronden omslag zal worden geheven, ter wijl de ongebouwde eigendom men vrij blijven. Het voorstel' ligt tot 4 Mei ter inzage en be zwaren kunnen tot dien datum wórden ingediend. De heer. Bakker vraagt, wat de polder van. plan is te doerP ten aan zien van het proces over de stort gronden. De menschcn in 't Zand willen graag weten waar ze aan toe zijn. De voorzitter zegt, dat nog niets besloten is. Verkoop van grond. Voorgesteld wordt een stukje grond aan de Zijpersluis groot 85 c.A., te.verkoopen aan het Rijk. Voorts wordt voorgesteld écn vier tal stukjes grond aan den Ruige- weg aan'te ltoopen van resp. O. Koopman, A. v. Leeuwen, beiden te Burgerbrug, Adr. Vriesman te Pet ten en van de gemeente Zijpe. Het betreft grond, die vroeger ook ei gendom van den polder is geweest. Van de-N.V. Noorderstoomtram- Mij. is een uitkeering ontvangen van f 1778.40. Het bestuur stelt voor f1700.— extra af te lossen op de geldleening „Wegverbetering 1086", bij de Coop. Boereftleenbank „Scha- gerbrug" en het restant als kasgeld tc beschouwen. Aldus besloten. Salarfsverhooging voor bo de eh vaste wegwerkers. Het, bestuit]* stelt voor de salaris sen van bode en. vaste wegwerkers tc verhoogen met"5. Het, Prov. Bestuur heeft, verzocht de tijdens het,vorige bewind door gevoerde 5 %q loonsverlaging bij ambtenaren- weer ongedaan te ma ken. Hoewel deze verlaging toen niet doorgevoerd is voor Zijpe en Hazepolder, meent het bestuur toch een verhooging te moeten geven met ingang van half. November. Het loon is voor 'ie wegwerkers thans f22. De heer Jimmink vraagt of het niet met 10 verhoogd kan worden. De heer Rezelman deelt mede, dat op die f22 ook reeds een duur- tetoeslag van 6 gegeven wordt, zoodat de verhooging nu in totaal 11 wordt. Ilct voorstel wordt aangenomen. De heer Sw^n brengt namens de commissie tot onderzoek van de rekening verslag uit en verklaart alles in goede orde te hebben be vonden. De rekening voor %Igemeen bestuur geeft een ontvangst te zien van f23364.66 en een uitgaaf van f 19011.94, zoodat er een voordcelig saldo is van f,3752.72. De rekening voor sloot- en weg% werken heeft een totaal aan ont vangsten van. f 64059.26, aan uitga ven f 38395,99, met een voordeelig saldo van f25663.27. j De begrooting voor algemeen bestuur sluit in ont vangsten en uitgaven op f21169, met een post voor onvoorzien van f 1868.—. De omslag wordt vastgesteld op f2?-. De heer Bruin-vraagt of de kerk'- voogden nu een steeijen 'water-' plaats zullen bouwen bij de kerk te St. Maartensbrug en of de kosten bij de post' voor kerkvoogden zijn inbegrepen. Hierop wordt bevesti gend ,veantvvoord. >Voor,sloot- en wegwerken sluit de begrooting in ontvangsten en uit gaven op f 77023 met een post on voorzien van f3553. De omslag wordt vastgesteld op f7.—. De heer v. d. Oord vraagt, waar om de omslag nu weer met f0.50 verhoogd moet worden, terwijl er zoo'n groot saldo is." Voorzitter antwoordt hierop, dat een reserve gevormd moet worden voor den tijd dat er weer materiaal beschikbaar komt. Rekening en begrooting worden goedgekeurd. In de rondvraag merkt, de heer Van der Ooid op, dat de losplaats bij garage de Moor er verschrikke lijk rommelig uitziet. Dit is voorzit ter bekend. Zoodra het mogelijk is zal verbetering aangebracht wor den. LANGKMJK Hef uifbreidingsplan van Zuid Scbarwoude Vervolg. Voor den Zuidscharwouderpohler •worden ten slotte bebouwingsbe stemmingen -vastgelegd, welke over eenstemmen met liet ï'uilverkave-, lingsplan, en de daarbij ontworpen uitgifte in bedrijven. Langs den nicuweii prov. weg zijn uiteraard de bouwmogelijkheden, tot het uiterste beperkt. In de woonwijk wordt onderscheidt gemaakt tusschen half open bebou wing A, ten hoogste 2 huizen aan een gebouwd, en half open bebou wing B, ten hoogste 2 huizen aan een, beide met bijbehoorende tui nen, doch bij de laatste is de bouw .van tuinbouwersschuren toegelaten. Voor den landbouw zijn 2 onder scheidingen gemaakt, n.1. Land bouw en daartoe noodige gebouwen I, vrijstaande 'woonhuizen, "voor be- ,drijfshooi'den en-' bedrijfsgebouwen 'ea Landbouw en daartoe noodige gebouwen II, vrijstaande woonhui zen voor bed rij fslioofden en bedrijfs gebouwen. Bij de eerste zijn de be drijfsgebouwen niet grooter dan 40 M2. oppervl., voor zoover geen kassen, en van geen groöter goot- hoogte dan 3 M. Het terrein .gehoort 60 M. breed te zijn in de voorgevel rooilijn of '1 H.A. aaneengesloten oppervlakte. Bij II behoort de breedte 150 M. te zijn. Verdor zijn uitvoerige voorschrif ten opgenomen ten aanzien van den bouw, den ouderlingen afstand e.d. van de te stichten woningen. Als bijzondere bepaling vermelden we nog: Gebouwen, welke bij liet .tor visie leggen van bet ontwerp voor het uitbreidingsplan beston den, of waarvoor te dien tijde reeds bouwvergunning was Verleend, mo gen in afwijking van het uitbrei dingsplan en wan deze voorschrif ten gedeeltelijk reeds vernieuwd of veranderd of in beperkte mate wor den uitgebreid, njits de bestaande afwijking» niet wordt vergroot., en bovendien, voor wat een uitbrei ding betreft, de rooilijnen niet, wor den .overschreden. Het is toegela ten ook do gebouwen op de .gron den, bestemd voor „berm", ten.N. van het Kerkepad in beperkte ma te uit te breiden, mits hierbij de bestaande rooiing in acht wordt ge nomen. - TWEE GOUDEN ECHTPAREN. Aan den Langedijk hebben Dins dag 'twee echtparen hun vijftigjarig huwelijksfeest herdacht. Te Noord- scharwoude vierden de heer en mevr. W. B'akketv-de Leeuw hun gouden feest, te Zuidscharwoude de heer en mevr. Jb. Verkroost-— Kroon. De beide"""echtparen hebben zich in een groote belangstelling mogen verheugen. I)c familie Bakker had verschei dene bloemstukken ontvangen en Historisch Maar, zegt de ambtenaar te Heerhugowaard, als bij, na dat de bruiloftspartij zich rond de groene tafel heeft geschaard en hij de paperffssen heeft in gezien, ik mis de moeder van de bruid nog en die behoort aanwezig te zijn om persoon lijke toestemming, te geven. Ja, zegt de vader van de nog geen dertig zomers tellen de bruid, 't was moeder van daag te winderig, die docht 't kop zoo ók wel". Gelukkig bleek iemand van de aanwezigen over een fiets met een bagagedrager te be schikken en .aldus wérd na eenigen tijd moeder, die docht, dat 't zoo ók wel kon, aange voerd. een groot aantal schriftelijke felici taties, terwijl verscheidene perso nen de beide echtelieden persoon lijk de hand zijn komen drukken. Er heerschte bij de familie Bakker een recht blijde stemming, want be halve het gouden paar waren nog twee bruidsparen, een veertigjarig en pen twintigjarig, in den familie kring aanwezig. De heer Bakker, die zich, evenals zijn vrouw, nog in een goede ge zondheid verheugt, vertelde ons, dat hij zijn zaak, de bekende zak ken- en slroohande'1, heeft overge dragen aan den heer Heinis van Oude Nicdorp, zoodat hij nog eeni ge jaren hoopt te „rentenieren", al gevoelt hij niet veel voor niets •doen. Ook de heer en mevr. Verkroost. zijn goed gezond al is de vrouw wat doof. De bruidegom, die zijn bou werij aan kant beeft gedaan en nog maar alleen wat voor zichzelf tuint, is nog vol frisschen moed. Hel gou den echtpaar heeft ter gelegenheid van dezen heugelijken dag een stroom van felicitaties ontvangen terwijl ook hier een aantal bloem stukken de huiskamer sierde. Als bijzonderheid vérmeiden wij nog, dat de beide gouden echtparen doordat zij op denzelfden dag ge trouwd zijn (het èene paar ging het raadhuis in toen het andere er uit kwam) bij hoogtijdagen in de beide gezinnen steeds wat van zich lieten hooren. v DERG- EN KERKMISERPOLDER. Oudkarspel. Maandagavond ver gaderden stemgerechtigde ingelan den van den Derg- en Kerkmecr in hct-lokaal van den beer Van Liempt, alhier 9onder leiding van den heer Jb. Kroni Jbzn., die de niet talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. De voorzitter deelde mede, dat de sloot, naar den nieuwen molen ge- reqd is. De molen is ook zoo goed als klaar, het materiaal voor den onderbouw ligt klaar, jtoodat men spoedig kan gaan bouwen. Het be sluit te door Ged. Staten goedge keurd''. Men moet in 5 jaar aflossen. De molen in de Kerlcmeer voldoet goed. De rekening over 1941 is in orde bevonden, deelde de heer C. Ivee- man Cz. mede. De rekening sloot op een totaal van f 3425.04, met een voordeelig saldo van f 180.15, een vooruitgang van f 155.het begin- saldo was-f24.34. De schuld van den polder is thans nog f 600. De begrooting 1942 sloot op een totaal gedrag van f 4264.70, met een post voor onvoorzien van f 13.20. De omslag is voor de beide pol ders op f20.per H.A. vastgeseld. Dit is een verhooging van f4.per H.A. Op voorstel van het bestuur werd besloten, een kasgeldleening van f 1505.— aan te gaan. De leening voor den molen is aangegaan tegen 3V2 Het be stuur stelde voor, het kanaal te la ten vervallen, waarmede^de verga dering ,accoord ging. De heer P. Swager stelde voor, het peil' te rverlagen. De voorzitter meende, dat dit niet noodig is. Het heele bestuur is voor het jaag houden van het wa ter. Daarmee wordt degelijk reke ning gehouden. Na nog eenige besprekingen volg de sluiting der vergadering. BROE& OP LANGENDIJK. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote, mej. J. de Waard, slaagde voor het diploma stenografie, bij het door den ont werper A. W. Groote, afgenomen examen. DE L.G.C. Naar wij vernemen, zal de Alg. Vergadering van de Langedijker Groentencentrale gehouden worden op 30 Mei a.s. te Heerhugowaard. EXPORTHEFFINGEN EN BIJDRAGEN. n De exportheffingen, welke de ex porteurs met ingang van Dinsdag j.1. aan de Centrale moeten beta len, zijn als volgt: Peen II zonder lof ongewasschen f2.per 100 kg., koolrabi II f0.20 en koolrabi III, beiden onder glas f2.30 pér 100 stuks; schorseneeren I en II f 11.30; roode kool f2.20, sa- voyekool f 2.witte kool f 0.40 en prei boven 10 mm. f8.10 per 100 kg. Kaskomkommers I II en III f 11.30 per'100 stuks; kropsla I en II f3.80 per 100 krop. De.Centrale betaalt met ingang van dionzelfden daturn a. d. expor teurs de volgende exportbij dragen witte uien, verpakt f 1.40 per 100 kg., koolrabi I, glas f0.90 per 100 stuks; spinazie glas f 3.40 en natuur f 0.90 per 100 *kg. SCHOORL. GERRIT WITSEN EN PIETERTJE DE GROOT VIEREN HUN GOUDEN BRUILOF*?. Ouderdom koifït met jubi- lc's. Bij élken nieuwen mijlgaal op den levensweg is de mensch ge neigd even stil te staan en een terugblik te welpen op den afge- legden weg. Zoo zal het ook,Gerrit Witsen\ en Pietertje de Groot ge gaan zijn, toen zij Woensdag den dag herdachten, waarop s;j voor 50 jaren te Warmenhuizen in den echt vereenigden werden. Dat het leven niets steeds gemakkelijk was en de zorgen in het boerenbedrijf te Blokhuizen (Oude Niedorp), St. Maartensbrug, fjchagen, Bergen en Schoörl ook hen niet voorbij gin gen, geen nood, de, beide opgeruim de luitjes verstonden d^ kunst om i,blijmoedig onder 's levens zorgen, dat leven hieuw te zien eiken morgen, zich dankbaar kóest'rend in de zon." Met dankbaarheid en tevreden- beid zien de krasse oudjes, ,die thans 79 en 75 jaren tellen, terug op de halve eeuw, die ze naast pn met elkaar hebben geleefd en ge werkt en vol moed, vol hoop, gaan ze bun weg vervolgen. Deze een voudige oufdjes dachten in alle stilte dezen dag te herdenken, maar de vrienden en kennissen dachten er anders over, deze gouden dag mocht niet onopge merkt Voorbijgaan. Al vroeg in den morgen regende het gclukwcn schen en werd bun huisje herscba pen in een bloemenhal. Ook Schoorl's Fanfarecorps „De Vriend schap" liet zich niet onbetuigd en bracht het gouden echtpaar 's avonds een serenade. ZIJPE. CENTRAAL GENOOTSCHAP. De afdeeling „Zuid-Zijpe" van het Centraal Genootschap voor Kinder- hcrstellings- en Vacantielcolonies hield een algemeene vergadering ten huize van den heer P. Ivossen te St. Maartensbrug. De opkomst was niet groot. Aan het door de secretaresse, mevr. De BoerOtter, uitgebrachte jaarverslag ontleenen wij het vol gende: Het ledental der afdeeling be droeg op 31 December 1940: 225 en vermeerderde in 1941 met-niet min der dan 78, zoodat het ledental op 31 December 1941 303 bedroeg, t.w. te Schagerbrug 104, te St. Maar tensbrug 104, te Burgerbrug 47 en te Petten 48. In 1941 wérden 12 kinderen uit gezonden. Het total aantal ver- pleegdagen dezer kinderen bedroeg niet minder dan 685, t.w. 185 dagen zomerverpleging en 500 dagen win- terverpleging. Hierna volgde rekening en ver antwoording van de waarnemende •penningmeesteres, Zr. T. I-louter. De daarvoor benoemde commissie had een en ander nagezien en alles in volmaakte orde bevonden. De re- INZENDING TABAKSTOE WIJZINGEN. De aandacht van tabakshandela ren wordt er op gevestigd, dat zij de van den Plaatsclijken Distribu- liedienst ontvangen toewijzingen in hun eigen belang zoo spoedig mogelijk aan den grossier of fabri kant dienen in te zenden. De gros siers dienen de van hun afnemers ontvangen toewijzingen zoo spoedig mogelijk tegen verzamel toewijzin gen in te wisselen en deze even eens aan de fabrikanten door te zenden. De fabrikanten zijn ver plicht het gedeelte der toewijzin gen, dat zij niet kunnen uitvoeren doordat anders hun quotum zou worden overschreden, aan de vak groepen toe te zenden. De vakgroe pen zorgen vervolgens voor ver deeling van deze toewijzingen over de andere fabrikanten, die bun quo tum niet hebben bereikt. In ver band met den hiermede eemoeiden tijd zal een te lhte inzending van toewijzingen tot gevolg hebben, dat de betrokken handelaar op 17 Mei de door hem bestelde hoeveelheden nog niet zal hebben ontvangen en «lus niet aan de vraag van zijn af nemers bij den aanvang der distri butie zal kunnen voldoen. ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFSLEVEN. Aanmeldingsplicht bij de Vakgroep Griendhout- en Rietverwerkende Industrie. Ingevolge de beschikking "van de Organisatie-Commissie (Commissie- Woltersom) d.d. 15 December 1941, Ned. Staatscourant van 11 Februari 1942 No. 29, tot wijziging van haar beschikking betreffende de organi satie van de Houtindustrie, werd ingesteld de Vakgroep Griendhout- en Rietverwerkende Industrie, met de'volgende ondervakgroepen: Verp'ak'kingsmandenindust'rie: b. Rietmeubel-, Mattenkloppers- en Fijnmandenindustrie Hoepel- en Stoklcenindustrie; d. Rietrhattcnindustric; Rietdekkersbedrijven. Op grond van het ingevoegde art. 17a zijn alle in Nederland gevestig de ondernemingen, .zoowel natuur- De Burgemeester van SCHAGEN brengt ter algemeene kennis, dat zij die in aanmerking wenschen te komen voor het'huren van een volkstuintje, zich vóór 3 Mei a.s. moeten aanmelden bij den ge meente-architect, aan het bureau gemeentewerken. De oppervlakte der tuintjes be draagt pl.m. 200 M2., waarvan 100 M2. voor rekening der ge meente ten behoeve van de huur ders beplant zal worden met aard appelen. (Bevelanders). De huur moet worden aangegaan voor den tijd van twee jaar tegen een huurprijs van f 12.per jaar. Schagén, 29 April 1942. De Burgemeester, J. CORNEL1SSEN. kening sloot met een nadeelig slot van f 101.60)4. Dit nadeelig slot is ontstaan door het feit, dat voor en kele kinderen verlengd verblijf was gevraagd en toegestaan. Vervolgens werd overgegaan tot benoeming van 3 bestuursleden, nl. 2 voor "Burgerbrug, .wegens periodie ke aftreding van mevr. De Boer— Bregman (herkiesbaar) én van mevr. De Boei'Boekhoff (niet her kiesbaar wegens vertrek) en 1 voor St. Maartensbrug wegens vertrek van Zr. G. Kuilman. Herkozen wérd mevr. De Boer— Br.egman, terwijl gekozen werden de heer H. N. Kaptein (Burgerbrug) en Zr. T. Houter (St. Maartens brug). 1 Tot leden der Commissie voor bet nazien der rekening van de pen ningmeesteres over 1942 werden benoemd de heeren J. A. de Boer, P. J. Renooij en G, van der Sluijs. allen te Schagerbrug. De aan het Centraal Genootschap af te dragen contributie werd be paald op f5. De behoeming van een afgevaar digde naar de Algemeene Vergade ring van de Hoofdvereeniging werd aan het Bestuur overgelaten. De rondvraag leverde niets op. Hierna' sluiting der vergadering door den voorzitter, den heer Leeu wen. ALKMAAR, 29 April. Gele kool f 9.80 per 100 K*., krop sla 1 8—9.50 per 100 stuks, prei f 5.80—10.40,rabarber J 14.40—18 p. 100 Kg., raapstelen f ZO per 100 Kg. radijs f 3.70 per 100 bos, selderie I 8 per 100 bos, spinazie I 17—20 per 100 Kg., witlof I f 1620, idem II f 12—15 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 29 April Aanvoer: 67900 Kg. roode kool f 10.30, 116100 Kg. Decnsche witte kool f 7.40,^1000 Kg. peen: B f 6.40, r f ZWAAG, 29 April. Veilingsvereen. „Bangert- en Om streken. Spinazie, f 1620. prei f 10.40, witte kool f 7.40* gele *bcw. kool f 9.60, witlof f 12—20. breek- peen f 3.60—1.20, radijs f 2.50—3.70 rabarber f 18, andijvie f 20, sla f 9.50, knoiselderie A f 11.50,- sel derie f 5, raapstelen f 20, koolrabi f 7.60, Winterjan f 2345. WARMENHUIZEN, 29 Anril. Aanvoer; 4400 Kft. roode kool f 10.30, 9000 Kg. Deensche witte kool f 7.40. lijke als rechtspersonen, welke fa briekmatig verpakkingsmanden, rietmeubelen, mattenkloppers, fijn mandenwerk, stokken of hoepels vervaardigen, of riet tot rietmatten of rietweefsels verwerken, alsmede die, welke zich bezighouden met het hakken van griendhout of met de verwerking van riet-of stroo tot dakbedekking,, verplicht zich aan te melden bij de Vakgroep „Griend- hout- en Rietverwerkende Industrie" Aanmeldingsformulier. Voor de aanmelding is door den Voorzitter der Bedrijfsgroep Houtin dustrie een formulier vastgesteld, dat aangevraagd kan worden aan het, secretariaat der Vakjn-oep Griendhout- en Rietverwerkende Industrie, Keizersgracht 517 te Am sterdam. Aan de ondernemingen, welke bij de vakgroep bekend zijn, zal het formulier in het vereischte aantal exemplaren binnen enkele dagen worden toegezonden. Cndernemingen. welke op 1' Mei a.s. nog geen formulieren ontvan gen hebben, gelieven zlich daarna 'zoo spoedig mogelijk eigener bewe ging tot het genoemde secretariaat te wenden. SCHR1JFBLOCS EN SCHRIJF PAPIER. De Directeur yan het Rijksbureau voor Papier maakt bekend, dat in gevolge een wijziging in de fabri- cagevoorschriften voor de Papier en Papierverwerkphde Industrie 1941 no. 1, gepubliceerd in de Ne- derlandsche Staatscourant dd. 28 )ril 1942, schrijfblocs en schrijf- pier voor overheidscorresponden- tie en correspondentie in het zaken verkeer, bestemd voor korte mede- deelingen en korte rekeningen, in het vervolg slechts mogen worden gebruikt in het formaat octavopost (13,8 X 21,5 cm.) of A5 (14,8 X 21 cm.) ORGANISATIE VAN HET BE DRIJFSLEVEN. Aanmeldingsplicht bij de Bedrijfs groep Haven- en Aanverwante Bedrijven. De aandacht van de ondernemin-, gen in het Havenbedrijf en in de aanverwante bedrijven, wordt erop"" gevestigd, dat bij beschikking van de Organisatie-Commissie voor het Bedrijfsleven, van 19 Februari 1942, Nederlandsche Staatscourant van 25 Februari 1942, No. 39 is ingesteld de bedrijfsgroep „Haven- en Aan verwante Bedrijven"! Door de in stelling van deze bedrijfsgroep zijn •verplicht zich aan te melden: alle in Nederland gevestigde stuwa- doorsbedrijvön, cargadoorsbedrij- ven, geacrediteerde veemen, veem opslag- en overslagbedrijven, koel en vrieshuizen, tankopslagbedrij- ven, expediteurs, aflaadcöntroleurs, houtfactors en graaiibedrijven. De aanmeldingsformulieren ziin te 'ver krijgen bijbhet secretariaat van de bedrijfsgroep „Haven- en Aanver wante Bedrijven", Bieter de Hooch- weg 110. Rotterdam, benevens ten kantore van de, Afdeeling Rotter dam van de bedrijfsgroep „Haven-, Aanverwante .Bedrijven", (Scheepvaartvereeniging „Zuid") Piéter de Hoochweg 110, Rotterdam cn ten kantore van de Scheep vaartvereeniging „Noord", W%f- moesstraat, 197, Amsterdam. De kantoren van de vakgroepen en ondervakgroepen zijn gevestigd akgroep Stuwadoors:. Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Algemeene Stuwa doors; Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Machinale Bedrij ven; Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Eigen Stuwadows: Secretariaat; Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Vakgroep Cargadoors: Secretariaat: Pieter de' .Hoochweg 110, Rotterdam. Cndervakgroep Lijncargadoors: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Tramcargadoors en Cargadoors van Kustvaartuigen: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Eigen Cargadoors: Secretariaat: Pieter de Hqochweg 110, Rotterdam. Vakgroep Veemen en OpslagbedriJ- ven: Secretariaat: Pieter de Hoochweg "110, Rotterdam. Ondervakgroep Geaccrediteerde Veemen: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Opslagbedrijven: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgrocp Koel- en Vrieshui zen: Secretariaat: Laan Copes van Cat- tenburch f6, 's-Gravenhage. Ondervakgroep Tankopslagbedrij- ven: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Vakgroep Expediteurs-Ailaadcontro- leurs: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Expediteurs: Secretariaat: Pieter Je Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Aflaadcontroleurs: Secretariaat: Pieter de Hpochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Houtfactors: Secretariaat: Warmoesstraat 197 Amsterdam. Vakgroep Graanbedrijven: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed in het Centraal Zieken huis te Alkmaar ohzo Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer A. van Zoonen in den ouderdom van 74 jaar. Nam/de Fam., G. v. ZOONEN. Wieringerwaard, 29 April 1942. De teraardebestelling zal plaats vinden Za terdagmiddag 2 Mei op de Alg. Begraafplaats te Wieringerwaard. Algemeene kennis geving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder en Grootmoeder, Wsd. M. Metzelaar geb. Prins, den ouderdom van ruim 88 jaar. Uit aller naam, H. PRINS. Schoorldam, 28 April 1942. Rectificatie Tuinb. Vercenigiog „Nieuw Leveu" In het nummer van 16 April jl. werd vermeld, dat er kans .bestond dat dé 'vervallen kali bonnen 5e periode omgezet zouden kunnen worden in BT (bij zondere toewijzing bonnen). Men leze hiervoor, dat er kans bestaat, dat aan tuinders die groote behoefte aan kali heb ben, eèn B.T. bon verstrekt zou kunnen worden, zoodat de ka- libon 5e periode vervallen blijft verklaard ,en geen kali kan worden geleverd. Bedoeld was dus een collectief aanvra ge van een extra kalitoewijzing (B.T.. bon) en kon men dit bij onderget. voor 18 April met vermelding van naam enz., op geven. De Secretairis, JAC. KLAVER. Groot Belangrijk te Zijdewind Op Maandag 4 Mei, n.m. 2 uur, i. h. café van den heer G. LICHTHARD, van eenige keurige onderhouden, gedeeltelijke inboedels w.o.: Ameublement, kasten, tafels, spiegels, schilderijen, klokken, buffet, kachels, radio, glas, porcelein en keukengerei, enz., enz. Gelegenheid tot. inbrengen van nette goederen. Kijkdag Zondag 3 Mei van 25 uur en 1 uur voor den ver koop. Deurw.KOUDENBURG en AMOUREUS. Tooneelver. O.Z.O.S. ST. MAARTENSBRUG. Openbare uitvoering op ZONDAG 3 MEI 1942, in de zaal HOMAN te ST. MAARTENSVLOTBRUG, van het tooneelspei in 4 be drijven: van Antoon Coolen. vRegie: G. Veuger. GrimageIJ. Veenis. Aanvang 7 uur (precies). Entrée f 1, allés inbegrepen. Plaatsbespreking aan de zaal. Ondervakgroep Belading, Lossing van Zeeschepen en Overslag: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Cndervakgroep Opslag- en Bewer king tqdens Opslag: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep: Graanexpediteurs: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Graanfactors: Secretariaat: Pieter' de Hoochwqg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Graanaflaadcontro- leurs: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. De formulieren moeten uiterlijk binnen 14 dagen aqn het secreta riaat van de bedrijfsgroep voor noemd ingevuld worden terugge zonden.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3