Distributienieuws GÉBÉ De luchi loovers van HGITIKA Het neerschieten van Overste Mussert Nieuwe bonnen voor zeep Geldigheidsduur van oude bonnen wederom verlengd. De Secr.-Genv van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de onderstaande bonnen recht geven op de daarach ter vermelde hoeveelheden zeep. Gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en mc-t 31 Mei a.s. ge^en de met „Algemeen 293" en de inet „J-zecp" gemerkte bonnen van de zeepkaar- ten, welke aan kinderen beneden den leeftijd van 8 jaar zijn uitge reikt, recht op het koopen van naar keuze: 150 gram toiletzeep (samenstel ling van na 1 Sept. 1940). 90 gram huishoudzeep, 150 gram zachte zeep (samenstelling van na 1 Jan. 1941), 100 gram zachte zeep (samenstel ling van na 31 Aug. 1941) 250 gram zeeppoeder (samenstelling van voor 1 Mei 1942), 250 gramzeeppoeder (samenstelling van na 1 Mei 1942) of 450 gram waschpoedèr. Nog voorradige stukken huis houdzeep van 120 gram mogen te gen inlevering van één bon wor den verkocht. Gedurende bovengenoemd tijdvak geeft de met „J-toiletzeep" gemerk te bon- van de zeepkaart, welke is uitgereikt aan kinderen beneden den leeftijd van 2 jaar, recht op hot koopen van 75- gif m toiletzeep van oude samenstelling. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de geldigheidsduur der even eens ter verkrijging van zeep aan gewezen bonnen „Algemeen 211", „Algemeen £28", „Algemeen 2?2", „G-zeep", I-zeep", „G-toiletzeep", „H-toiletzeep" is verlengd tot en met 31 Mei a.s. Gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Aug. a.s., ^eeft de met „U" gemerkte bon der textiel- kaart DA, welke is uitgereikt aan mannen en jongens van 15 jaar en ouder, recht op het koopen van het zij 50 gram scheerzeep, hetzij één tube of één pot scheercrême. Van officieele zijde wordt mede gedeeld, dat op alle zeepbonncn die op het oogenblik geldig zijn, t.w. no. 211, 228 en 2?2, zeep of zeepproducten zal kunnen worden gekocht. Wel moet hier bij worden opgemerkt, dat men genoegen zal moeten nemen met Dat smaakt naar méér! Eigen gebakken brood, koek en panne koeken smaken naar véél meer, als U ze bereidt met GÉBÉ's BAKPOEDER Juweeltjes van gebak, heerlijk bros, luchtig of knappend komen dan uit Uw oven. Daarmee blijkt weer hoe goed U bakken kunt. En - al wie Uw baksels proeft zal verrukt zijn over den fijnen smaak. Kies GEBE-surro- gaten, uit volwaardige grondstoffen bereid. U dient er Uw gezondheid mee, want stelt Uw maag tevrêe. hetgeen de winkelier voorhan den heeft, vooral huishoud zeep is schaarsch. Het is dus niet uitgesloten, dat b.-v. met toiletzeep of zeeppoeder genoe gen genomen; moet wQrden. Nochtans kan er op worden ge rekend dat in ieder geval op elk van de hierboven genoemde bonnen geleverd zal kunnen worden. Men beware daarom de nog in uw bezit zijnde bon nen zorgvuldig! Honden- en kattenbrood Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in oorlogstijd maakt be kend, dat voor de periode van 1 tot en met 31 Mei 1942 op bon no. 5 van de nieuwe voederkaarten voor honden dezelfde hoeveelheden hon denbrood' verkrijgbaar worden ge steld als voor de afgeloopen periode. Op tjon no. 5 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor dezelfde periode IVo kg. kat tenbrood- verkrijgbaar gesteld. Na 30 April 1942 zijn de bonnen no. 4 van bovenbedoelde kaarten ongeldig. Zij mogen dan niet meer worden aangenomen. Brandstoffen voor kookdoeleinden Gedurende de zomermaan den twee eenheden in drie maanden. De Secr.-Gen. v.an het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 1 Mei 1942 tot en met 30 April 1943 de bon „01 K.F." (bei ge kleur) van de nieuw uitgereikte kookkaarten voor vaste brandstof fen recht geven op 't koopen van één eenheid vaste brandstoffen, met uit zondering van anthraciet. Men dient er revkening mede te houden, dat met de op dezen bon betrokken brandstoffen tot 15 Juni a.s. moet worden uitgekomen, daar het in de bedoeling ligt gedurende de zomer maanden voor kookdoeleinden twee eenheden brandstoffen per drie maanden beschikbaar te stellen. Voorts geven gedurende het tijd vak van 1 Mei 1942 tot en met 31 Mei 1942 de met „Generatoranthra- ciet, vijfde periode" gemerkte bon nen recht op het koopen van één hectoliter (max. 75 kg.) anthraciet- nootjes IV of V, terwijl de met „Ge- neratorturf, vijfde periode" gemerk te bonnen gedurende hetzelfde tijd vak recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. Zooals reeds eerder bekend is gemaakt is turf cokes niet meer op de bonnen „Ge- neratorahthraciet" verkrijgbaar, doch op vergunningen van het RijUskolenbureau of de Rijksver keersinspectie. Deze vergunningen geven recht op het koopen van het op de vergunning vermelde aantal eenheden-turfcokes. Een eenheid turfcokes bedraagt 50 kg. Italiaansch Wcermachtbericht ZANDSTORM BELET GEVECHTS ACTIE. ROME, 30 April. Het 698e weer- machtsbericht luidt: Aan het front van Cyrenaica le vendige activiteit van onze verken ningspatrouilles, die door den hevi- gen ghibli belemmerd weid. Onze vliegtuigen vielen met suc ces de haven van Tobroek aan en beschoten met machinegeweren concentraties .van vijandelijke voer tuigen ten Westen van de vesting. Een Curtiss werd door Duitsche ja gers neergehaald. Sterke ltaliaansche en Duitsche vliegtuigformaties ondernamen her haalde bombardementen op Malta waardoor groot e verwoestingen werden aangericht.. Een verkenningsvliegtuig van de koniriklijke marine, dat, een con- vooi in het centrale deel van de Middellandsche Zee escorteerde sloeg met succes een aanval af van drie Britsche Blenheims. waarvan er een ernstig werd getroffen. Ons toestel, dat bij het gevecht werd be schadigd. is met drie gewonden aqn boord op zijn basis teruggekeerd. Uoet&al Beschouwing voor a.s. Zondag 2e klasse A. HRC ontvangt KFC en moet beslist winnen om uit de verdrukking fce komen, iets wat wel mogelijk is. RCH kan kampioen worden door tegen HBC te winnen, een plaatselijke ontmoeting dus. Ook in Alkmaar vindt zoo'n treffen plaats, waarbij vooral de Boys ge ïnteresseerd zijn, een nederlaag be slis* l.et lot der Alkmaarders. ZFC wint wel van Santpoort en WFC van de Kennemers, waarom de wedstrijd West-FrisiaDe Kennemers niet is vastg" 'teld is jns een raadsel. RCH 17 12 g 2 *27 55—25 W.F.C. 17 9 4 4 22 30—25 Z.F.C. 17 8 6 3 22 40—31 H.B.C. 18 9 3 6 21 5330 K.F.C. 18 8 4 6 20 35—27 Alc. Victr. 18 6 5 7 17 30—41. Santnoort 18 7» 2 9 16 4146 De Kenn. 15 5 4 6 14 33—27 W.-Frisia 18 4 4 10 12 44^57 H.R.C. 18 4 4 10 12 26—47 A. .Boys 18 3 3 12 9 26—57 3e klasse A. Succes en DTS kunnen het nu kalm aan doen, ter wijl Hollandia wel van VVZ wint, zoodat dé Zaandammers dan nog niet gered zijn. In de derde klasse A is tevens nog vastgesteld GVOZW (35 minu ten), zoódat de Zaandammers dezen wedstrijd nog kunnen winnen, daar de stand n.L 1 -1 is. ,In dat geval moet H» !andia beslist gelijk spelen tegen VVZ. 4e klasse A. Atlas zal een dob ber hebben aan Wieringerwaard. 4e klasse B. WW zal nu ook wel van Nieuwe Niedorp winnen, ter wijl Andijk en MFC wel winnen van resp. Sijbekarsppl en St. George. Ros. 2e klasse A. HRC 2 gaat naar Haarlem tegen HFC 2 en we verwachten zekjr weer een succesje. Ajax 3 zal ook BI. Wit 3 wel over winnen, ,/jl WFC 2 wel met OVS 2 raad we De Kennemers 2 en EDO 2 zullen wel gelijk spelen. PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG Kampioenschap van Nederland. ADOHeerenveen, Blauw Wit—- Eindhoven. 2e klasse A. GVO—ZW (35 minuten),, KollandiaWZ. 4e klasse A. AtlasWieringer waard. 4e klasse B. WWN. Nie dorp, .AndijkSijbekarspel, HFC St. George;. Res. 2c klasse A. WFC 2—OSV 2, De Kennemers 2EDO 2, HFC 2 —HRC 2, Ajax 3—BI. Wit 3. Eerste klassers. District III. QuickAGOVV, terrein Go Ahead te t Deventer. De winpaar is kam pioen, terwijl een gelijk spel voor AGOVV voldoende is door beter doel- gemiddelde. District TV. Longa—Spekhol- zerheide, RoermandNOAD. District V. VeendamSneek, AchillesLSC, VelocitasLeeuwar den. OXDERAFD. NOORD-HOLLAND. 1 r - Winkel 1Petten 1. 2 G. Dirkshorin 1Geel Zwart 1, SRC 1Koegras 1, Succes 2 Schagen 2, ZAP 1Winkel 2. SC. L -S 3Alkmaar 3, 10 uur; Egmondia 2Koedijk 2; Gr. Scher mer 1Schoorl 2, 2 uur; Vrone 2 Alkmaria 5, 2 uur. 3 K. Winkel 3—Petten 2, 10 u. 4 F. Petten 3Bergen 3, Schooft 3Alkm. Boys 6, Berdos 3 Vitesse 3. 4 L. Callantsoog 2Geel Zwart 2; Barsingerhorn 2Schagen 3; Winkel 4ZAP 2, 12 uur; BKC 3— Dirkshern 2, 10.30 uur. HELDERSCHE AFDEELING. Texel 1—Helder 4 HRC 5—HRC 3, 10 uur; Watervogels 2HRC 4, 10 uur. 4 Adsp. N. N. Niedorp aWinkel b, 10. 30 uur; Schagen aWieringer waard a, 10.30 u. 213. De kluizenaar trok een cir kel op den grond en wees, dat de zieke daarbinnenneergelegd zou worden. Maar de bezoekers bleven stokstijf staan. Hun toovenaar was zeker zelf bctooverd want zoo had den ze hem nog nooit gezien. Een van hen wees met een duidelijk ge baar op zijn .kin HET ARREST VAN HET HOF. (Slot.) Toch had naar het oordeel van het Hof, ook deze maatregel niet tot gerechtvaardigd wantrouwen je gens den persoon van den 1 uiten apt- kolonel Mussert bij de betrokken militairen mogen iciden, nadat dé commandant der Vesting Holland, de rescrve-luiténant-géneranl Van Andel gelijk deze voor het Hof verklaard heeft vorenbedoelde» maatregel, waarvan hem de onge grondheid was geblekeu, onverwijld ongedaan had gemaakt, door den luitenant-kolonel Mussert in zijn commando'te herstellen terwijl de ze getuige bovendien voor het Hof heeft verklaard, dat hij a'ls com mandant der Vesting Holland van de betrokken 'hoofdofficioren sa menwerking met den luitenant-ko lonel Mussert heeft geëischt. Het Hof stelt vast, dat desondanks de ze hoofdofficieren in alle opzichten in gebreke zijn gebleven gelijk uit de verklaringen van de betrok ken getuigen, de luitenants-kolonels Mijsberg en van Diepcnbrugge en den majoor de Bie is gebleken dc noodzakelijke medewerking aan den luitenant-kolonel Mussert te verleenen, doordat zij hem niet, on volledig, of verkeerd inlichtten op zijn desbetreffende vragen in zake militaire aangelegenheden, terwijl zij aan zijn bevelen niet voldeden. Het Hof brengt in' dit verband naar voren de verklaringen van ,de ge tuigen, de rcserve-luitenant-gene- raal van Andel, commandant der Vesting Holland en van den kolonel van der Bijl, commandant der lich te divisie, onder wier bevelen de hierbedoelde comm.danten zich be vonden, waaruit zonder eenig voor behoud blijkt van hun afkeuring ten aanzfèn van het gedrag dezer commandanten, die eigenmachtig zonder voorkennis van hun chefs de in het belang dér krijgsver richtingen geboden medewerking aan den luitenant-kolonel Mussert niet hebben verleend, zoodat de on: gunstige gang dier krijgsverrichtin gen waarlijk niet.aan den luitenant- kolonel Mussert, maar veeleer aan hen, die 'hem niet in staat stelden zijn taak naar behooren te. vervul len, te wijten is. In dit verband wil het Hof nog woordelijk aan halen de verklaring van den getui ge den rcserve-luitenant-genpraal van Andel, commandant der vesting Holland, dat „de wij^e. waarop de overste Mussert in den beginne met zeer weinig geoefende troepen Dordrecht heeft verdedigd, loffelijk was", terwijl deze gezaghebbende getuige "bovendien verklaard heeft de overtuiging te hebben geliad, dat dc luitenant-kolonel Mussert te Dordrecht tot den laatsten man zou stand houden. Het is aan het Hof gebleken, dat eenige getuigen heb ben* verklaard, dat» de luitenant-ko lonel Mussert eigenschappen bezat en andere miste, -waardoor aan zijn militaire geschiktheid om in oor logstijd onder de moeilijkste om standigheden als commandant van Dordrecht op te treden, werd getwij feld. Het Hof is echter van mee ning, dat het oordeel daaromtrent uiiisluitiend aan de- legerleiding toekomt, die getoond heeft den Iui- ténant-kOlonel Mussert door zijn plaatsing in het door hem gevoerde commando daarvoor geschikt te achten, terwijl de door den com mandant der Vesting Holland ge troffen maatregelen als bovenbe doeld eveneens daarop duidden. Ontoelaatbare aanmatiging. In elk geval acht het Hof het volstrekt ontoelaatbaar, dat lagere commaifdanten zich een bcoordee- ling dier geschiktheid zpuden aan matigen en door den luitenant-ko lonel Mussert gegeven bevelen op eigen gezag niet zouden opvolgen, voor zoover deze bevelen hun on juist zouden voorkomen. Het Hof stelt mitsdien vast dat voor gerechtvaardigd wantrouwen in den pdrsoon van den luitenant kolonel Mussert uit hoofde van diens gezindheid geenerlei grond, hoe ook genaamd, aanwezig is ge weest en dat zijn geschiktheid om in oorlogslijd als commandant van Dordrecht op te treden vaststaat door zijn aanwijzing als zoodanig door den commandant der vesting Holland. Het Hof stelt voorts vast, dat verschillehde lagere comman danten, waarvan het Hof een aan tal als getuigen heeft gehoord, die op grond van twijfel, hetzij aan de gezindheid, hetzij aan de geschikt heid als vorenbedoeld van den lui tenant-kolonel Mussert tot eigen machtige verbreking der. miliaire gezagsverhoudingen zijn overge gaan, zich aan een der ernstigste vergrijpen, inzonderheid in oorlogs tijd, hebben schuldig gemaakt, ter wijl deze commandanten door van hun persoonlijke opvatting met be trekking tot den luitenant-kolonel Mussert ook aan hun onderhebben den te doen blijken, ten zeerste tot het groeiend wantrouwen jegens dien hoofdofficier hebben bijgedra gen. Daarmede hebben zij niet al leen een behoorlijk verloop der krijgsverrichtingen benadeeld, maar stellig ook het feitelijk vergrijpen aan den persoon van den luitenant kolonel Mussert bevorderd. Deze laatste overweging meent het Hof in verband met de bepa ling van de aan verdachten op te leggen straf niet buiten beschou wing te kunnen laten. De strafmaat Waren de verdachten, de reserve kapitein Bom en de reserve-eerste luitenant-Kruithof, niet door het voorbeeld en de gedragingen van hun meerderen, waarvan de luite nant-kolonel Mijsberg en dc ma joor de Bie tot het beroepskader behoorden, mede opgezweept tot een stemming van wantrouwen je gens den luitenant-kolonel Mussert en hadden zij onafhankelijk daar van hun daad gepleegd dan zou het Hof zeker niet geaarzeld heb ben de zwaarste straf, welke de wet toelaat, qp hen toe te passen. De omstandigheden, waaronder de verdachten tot hun vergrijp je gens den persoon van den luitenant- kolonel Mussert zijn gekomen, zijn echter naar het oordeel van het Hof van dien aard, dat het in strijd 'met de rechtvaardigheid zou zijn op deze be'ide verdachten, die toch slechts een schakel vormden in de keten van schuldoorzaken, welke tenslotte tot het misdrijf, waarvoor verdachten terecht staan, hebben geleid, de gevolgen der strafwet in FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD 45 „Ik hoop, dat u er in zult slagen dit raadsel spoedig tot een oplossing te brengen", zei Van Opweeghen met een zucht, .erwrjl hij den inspec teur de hand drukte. „Ik ben van nature niet bang uitgevallen, maar deze aaneenschakeling van onver klaarbare gebeurtenissen, doet mij^ zenuwen toch geen goed..." „Kende u die man daar voor het' raam?" vroeg Sanders, de laatste opmerking negeerend. De vraag kwam wat onverwacht en Van Op weeghen staarde hem dan ook eenigszins verbaasd aan. „Of ik jiem ken? Neen, natuur lijk niet, evenmin als de man, die hier ln mjfn woning vermoord is gevonden. „Ik ken hem wel," was alles wat de inspecteur hierop antwoordde en daarmede maakte hij de algemeene verbazing nog grooter. „De brief," zei Wils, die wel wistj, dat Sanders toch geen nadere ver klaring zou geven, plotseling „Je hebt den brief nog niet eens ge lezen, die juffrouw Keizer binnen bracht, toen ze dat spook achter het raam ontdekte". „Ja, dat is waar, die brief," klonk het in alle toonaarden. Sanders glimlachte en maakte daarbij eenigszins den indruk, alsof hij werd herinnerd aan iets, wat hij zelf vergeten vas. „Ja, ja dien brief! Ik geloof, dat het epistel aan mij was geadresseerd en dat ik dus niet ver plicht ben u allen deelgenoot te ma ken van den inhoud. Ik voel me ech ter eenigszins schuldig tegenover onzen gastheer i:t de eerste plaats en voorts tegenover u allen, wien ik de zen ónaangenamen avond heb be zorgd en ik wil u daarom wel mede- deelen, datrin 'ezen brief de onbe kende, dit nog verwacht werd, mij er van in kennis stelt, dat hij tot zijn spijt verhinderd was hier aanwezig te zijn." „Hoe weèt -e dat?" vroeg Wils verwonderd. „II; heb zelf gezien, dat je het couvert ongeopend in je bin nenzak >~ebt gestoken!" „Uitstekend jpgemerkt, Miel", zei Sanders, niet zonder ironie. „In dien binnenzak zit het nog ongeopend. Maar als je denkt, dat ik jullie wat op den mouw speld hier maak jij hem dan maar open en lees den in houd hardop voor!" De reporter protesteerde, maar Sanders stond er t u op, dat aan zijn verzoek gevolg zou worden gegeven en onder doodsclre stilte sneed hij het couvert op<m én daarna de en kele regels, welke de brief bevatte, voor te lezen: Geachte Heer Inspecteur, Zeer tot mijn leedwezen ben ik door omstandigheden verhinderd persoonlijk aanwezig te zijn. Ik hoop echter, dat deze bijeenkomst desondanks niet tevergeefs zal zijn be'egd en voor het overige wensch ik u met uw nasporingen veel succes. L. „L? Is dat...?" vroeg Van Opwee ghen, maar liij m? 1'te den zin niet af. „Juist, da' is Loucheur!" antwoord de Sanders. „Loucheur?" riepen Ubels en Lam- pe, die hun vertrek nog even hadden uitgesteld, toen Wils den brief in her innering bracht. Zij zeiden het als uit één mond, maar de toon, waarop dit geschiedde, klonk geheel ver schillend. De monteiu vroeg het als iemand, wien den naam evenveel zei als die van Jansen of Pieterse, doch de notaris sperde zijn oogen wijd open van onü_etcing en in zijn toon lagen onmiskenbaar angst en ontzet ting. "S Sanders deed echter of hem dit ontging. „Ja, Loucheur. De heeren besparen mij een nadere toelichting met betrekking tot den persoon van dezen meneer Loucheur. Nu hij ons in den steek heeft gelaten, heeft dat geen zin meer. Ik heb den brief laten voorlezen om te bewijzen, dat ik van den inhoud volkomen op de hoogte was en om mij althans eenigszins te rechtvaardigen tegenover meneer Van Opweeghen. hoop intusschen, dat deze vergeefsche tocht de heeren niet zal weerhouden mij hun mede werking te verleenen, wanneer die noodig mocht zijn. Hoe ongelooflijk dat misschien ook klinken moge, toch heeft deze misluktt bijeenkomst ons weer een stap nader gebracht tot de oplossing van het raadsel, dat ons allen bezig houdt. Wanneer de heeren dat willen aannemen, dan zal dat de teleurstelling over het, oogen- schijnlijk geringe resultaat van dezen avond misschien voor een deel kun nen wegnemen." Met hun vieren liepen zjj langs den donkeren Amstel in de richting van de "tad. Vr rop dr. Jurrians en Sandets, eenige meters achter hen Emiel Wils en rechercehur Bartelink. Bij de Ceintuurbaan nam dè -laatste afscheid; de drie anderen, die nog een eind dezelfde ri'chting uitmoes ten dr. Jurrians bewoonde een groot heerenhuis in het Museum kwartier en W. s was in pension op de Prinsengracht bij de Leidsche straat besloten na een kort over leg hun tocht te voet voort te zetten. Het was een zachte winteravond, die al iets vanhet naderende voorjaar aankondigde en tenslotte liet de zaak, welke hun allen bezig hield, zich beter wandelen 1 bepraten dan in een volle tram of in een rammelende taxi met een chauffeur als onge- wenschten toehoorder. „Een dergelijke dwaze vertooning als die we vanavond beleefd hebben, zult u toch zeker nooit hebben mee gemaakt?" wendde dr. Jurrians zich tot den reporter. Deze aarzelde even met zijn antwoord. volle zwaarte hoezeer op zichzelf verdiend te doen neerkomen. Voorts acht het Hof uit een oog punt van strafwaardigheid geboden tusschen beide verdachten te onder scheiden. Verdachte Bom, hoewel meerdore in rang, heeft zich door den verdachte Kruithof laten over tuigen, dat het belang der landsver dediging de onschadelijkmakmg van den luitenant-kolonel Mussert zou eischcn, in verbapd waarmede verdachte Bom tot arrestatie van dien hoofdofficier besloot, en voor zoover hem betrof, aan dit voorne men uitvoering heeft gegeven. Uit de verklaringen van getuigen is ge bleken dat verdachte Bom bepaal delijk niet beoogd heeft den luite nant-kolonel Mussert te dooden, daar hij hem alleen in arrest wilde stellen. De verdachte Kruithof daarentegen is niet alleen hetzij onmiddellijk, hetzij middellijk, de aanleiding geweest lot het optreden van den verdachte Bom tegen den luitenant-kolonel Mussert, maar is ook zonder daartoe eenige opdracht van verdachte Bom te hebben ge kregen bij diens poging tot vrij- heidsberooviug van gemelden luite nant-kolonel tusschenbeide geko men en heeft daarbij op hem de doodelijke schoten gelost op een. wijze immers in horst en onder lijf van het slachtoffpr welke blijk geeft van misdadige achteloos heid voor den persoon, dien hij on schadelijk wilde maken. Mitsdien is hot Hof van oordeel, dat met betrekking tot het aan de beide verdachten telastegelende misdrijf de strafwaardigheid van den verdachte Kruithof aan-rienlijk hooger moet worden geacht te zij dan die van den verdachte Bom. Overwegende, dat het voor beide verdachten bewezen verklaarde voor ieder der verdachten oplevert het misdrijf van: „feitelijke insu bordinatie in tijd van oorlog", straf baar gesteld bij artikel 120 van het wetboek van militair strafrecht. Verklaart verdachten deswege strafbaar en veroordeelt deswege verdachte Adriaan Jacobus Corne- lis Bom tot gevangenisstraf voor den tijd van tien jaar en den ver-' dachte Albertus Johan Kruithof tot een gevangenisstraf voor den tijd van twintig jaar. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 2 MEI. Hilversum I. 415,5 m. 8.45 Gramofoonmuzielc. 8.50 Ochtendgym nastiek. 7,00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O.; Nieuwsberichten. 68.15 „Brandende kwes ties", causerie (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Omroeporkest, solisten en kbor (opn.). 10.00 Ernstige mu ziek (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Orgel concert. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.; Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 13.00 Tusschen fruit en groente. 13.15 Bert van Dinteren en zijn orkest. 14.00 Waarom leeren wij eigenlijk? 14.20 Na gedanen arbeidMuziek en vroo- Üjkheid. 15 45 Gramofoonmuziek. 16.00 Bijbel lezing. 16.20 Viool en piano. 16.50 Kamerkoor „Nederlandtsche Sangherskonste". 17.15 B. N. O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.35 Duitsche taaicursus. 18.00 Orgelspel. 18.15 Het kwartier van den Arbeid. 18:30 Orgelspel. 18.50 B.N.O.: Nieuws berichten, 19.00 B.N.O.: De wereldmeening uit den aether geplukt. 19,10 Gramofoonmuziek. 19.15 Als ik 't voor 't zeggen had. 19 30 „Klankfestijn", muziek van Nederlandschen bodem. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken i. 20.45 Mijsette-orkest en gramofoonmuziek. 21.30 Filmpraatje. 21.45 B. N. O Nieuwsberichten. 22.00 BJ7 Cr.: Militair overzicht. 22.10 Gramofoonmuziek. 23.10 24.00 Dansen en zingen (gr. pL). Hilversum II. 301,5 m. 8.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 9.30 Koor van de Nederlandsche Bach- vereemging en Omroeporkest (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10 30 Lichte muziek (opn.). 12.00 Pianovoordrachten gramofoonmuziek. 12.45 B.N.O.r Nieuws-, eco nomische- en beursberichten. 13.00 Ensemble Rentmeester. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 De Groninger Orkestvereeniging. 14.15 Lezing „De bijen ln den bloeitijd". 15.00 Groninger Orkest vereeniging en solist. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.00 Ot'to Hendriks en zijn orkest en gramo foonmuziek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en' economische berich ten. 17.30 Orgelspel. 18.00 „De radio brengt.." programma-overzicht. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 De N.S.B. antwoordt. 18.45 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 19.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 19.40 StAfgel van den dag. 19 50 B.N.O.: Groningsch ^praatje. 20.00 Hier W A. Vanaf 20.15 alleen v^or de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken. 20.15 Concertgebouworkest en solist (opn.). 21.45 B N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05—22.10 Avond wijding. (Wordt vervolgd.) 1 Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw Plaatsverv. van den Alg Reportage en Streeknieuws Fred. Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A C. van Kampen, den Hoofdredacteur, Buitenland, Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2