Het Nederlandsch Arbeidsfront opgericht Vijandelijke aanval'eo zorder succes Mysteries rondom „Vredelust" Geldige bonnen voor voedingsmiddelen '/2 '/2 RAOIOPROGRAMMA Installatierede van den Rijkscommissaris (Vervolg van pag. 1). 1"* HANS is het duidelijk, aldus de Rijkscommissaris, dat ge ïieel Europa in de waagschaal der geschiedenis is geworpen om in een defensieven strijd zijn voortbestaan te redden en in den bevrijdingsstrijd zichzelf te herwinnen en zijn ge meenschap in den veroverden vrede op te bouwen tot een algemeene welvaart voor zijn autochtlione be woners, onafhankelijk van de wille keur van machten, die vreemd zijn aan dit gebied. Want thans bestaat er geen twij- fel, dat wij, Europeanen, voor de beslissing staan of wel een nieuwe f;emeenschap te vormen, waarin al en naar de mate van hun energie en van hun bijdrage ten algemee- nen nutte hun welvaart vinden, of nadat het democratische kapita lisme d§ situatie voldoende had voorbereid voortaan bij voortzetting van hét onwrikbare bolsjewistische •trevén naar ontrechting van de measchen tot hulpelooze slaven, uitroeiing van millioenen cultuur dragers en afschaffing van alle cul- tureele grondslagen, die als dui zendjarig erfdeel aan onze volken hun innerlijke waarde hebben ge geven, als een verdierlijkte verpau perde menschenmassa over te blij ven die wordt gedirigeerd door een Joodsche parasitaire laag. Deze lotabesUssing vermag geen Euro peaan te ontgaan, want in dit oon- flict bestaat er \0Gr niemand een uitzonderingspositie, gebaseerd op rijkdommen buiten onze eigen machtsfeer, daar deze in tijden van nood immers onbereikbaar zijn. Deze worsteling en haar narae- looze offers in het beste bloed heb ben slechts dan zin, als na afloop van dezen strijd om Europa in Eu ropa een orde is bevochten en wordt in stand gehouden, die den actieven volken van dit werelddeel en zijn anbeiders van hand en hoofd de vrijheid van den kapitalistischen dwang en daarmee de waardigheid van den arbeid als den hoogsten waardemeter van den mensch te rug geeft. Het is duidelijk, dat deze inzich ten niet terstond voor allen toegan kelijk zijn. Het is eveneens duide lijk, dat de weg juist naar deze ge meenschappelijke welvaart uit de gemeenschap van den arbeid leidt over moeilijkheden cn ontberingen op zeer groote schaal. Bovenal staat evenwel de inzet van het le ven en de offervaardigheid der jeugd van Europa en vooral van Duitschland, die in gevechten en andere omstandigheden van onge looflijke hardheid de hoogste goe deren van het avondland verde digt en uit de slagen in het Oosten van Europa zijn betere toekomst mee terug zal nemen. Derhalve is 't ook duidelijk, dat Europa geheel zijn militaire en economische kracht voor dezen strijd om 't bestaan op 't spel heeft te zetten. Ongeacht een zeker ge brek aan inzicht, dat nog hier en daar bestaat en de ontberingen, die eveneens noodzakelijkerwijs uit dezen strijd moeten voortvloeien, is het thans de diepste verplichting zich in te spannen en te werken voor het voortbestaan en de orde van Europa. Indien het werkende volk zich aangordt ter vervulling .van deze verplichting, dan is het oogenblik gekomen om den grond slag te leggen voor de nieuwe so ciale orde, 'waarop het gebouw der toekomst kan worden betrokken. Dan kunnen ook niet instellingen, nog dateerend uit een overwonnen tijd en behoorend bij een reaction- naire, separatistische gesteldheid, die geen rekening heeft gehouden met de ontwikkeling en in tijd van nood eveneens heeft gefaald, de leiding op zich nemen. Ik heb dan ook na het advies vooral van mijn Nederlandsehe medewerkers besloten op den dag van heden het Nederlandsehe Ar beidsfront op te richten. Dit Arbeidsfront heeft tot taak de werkende Nederlanders op te 1 voeden in den zin der bedrijfsge- mccnschap tot wcderzijdsch begrip voor hun economische belangen en ter verzekering van den arbeids- vrede, bij de vorming van de soci aal-politieke toestanden mee te werken, zijn leden te adviseeren en te vertegenwoordigen cn bovendien de instellingen op te richten en in stand te houden, die dienen tot be vrediging van de cultureeic bchoel ten der Nederlandsehe werkers en tot instandhouding en bevordering van hun prestatievermogen. In liet bijzonder zal het Neder landsehe Arbeidsfront deze taak, die bestaat in het geven van lei ding en in de behartiging van be langen niet slechts te vervullen hebben jegens de in Nederland in het bedrijfsleven werkzame Neder landers, maar vooral in den groot sten omvang jegens alle Nederlan ders, die bij de gemeenschappelijke inspanning van onze Europeesche krachten ook buiten Nederland werken. Want juist de behartiging van de belangen dezer Nederlan ders is de mcnschelijke noodzake lijke aanvulling van hun momen- teele economische werkzaamheid buiten het vaderland. De samenvatting van alle sociaal politieke werkzaamheden, die tot dusver vólgens de uiteenloopend- ste belangen en geestesrichtingen waren versplinterd, tot een front der werkers gebiedt ook, dat de prestaties der afzonderlijke leden van de thans over te nemen bon den en vakvereenigingen door het Nederlandsehe Arbeidsfront worden erkend op voorwaarde, dat deze prestatie intusschen niet is ge staakt. Oin de in het bedrijfsleven werk zame Nederlanders te steunen, zal het Arbeidsfront er zich bijzonder op moeten toeleggen hun bekwaam heden dusdanig te ontwikkelen, dat geheel het Europeesche ecönomi- sche gebied hun openstaat. Hiertoe behoort vooral de beheersching van een gemeenschappelijke taal. Als zoodanig zal in Midden en Noord Europa vooral de Djiitsche taal in aanmerking komen» Ik benoem tot leider van het Ne derlandsehe Arbeidsfront den heer H. J. Woudenberg en tot voorzitter der financieele commissie, die tot taak heeft, op het finantieel en huis houdelijk beheer van het Nederl. Arbeidsfront toezicht te oefenen, den heer secretaris-generaal M. M. Rost van Tonningen. In deze finan cieele commissie benoem ik voorts als leden op voorstel van den heer Rost van Tonningen de heeren Ir. R. A. Verwey, H. C. van Maasdijk, Fr. B. Gips en Sch. G. Sormani. De taak, die U, mijnheer Wou denberg, met Uw medewerkers op U neemt, is zwaar. U hebt een werk te volbrengen, dat in zijn veelom vattende, fundamenteele beteeke- nis op het gebied van den werken den mensch in Nederland zonder voorbeeld is. Derhalve moet U daar voor eerst het begrip van ieder af zonderlijk wakker maken. U zult tocral te strijden hebben met de moeilijkheid, dat het levenspeil van breede lagen door de ontberingen, die deze wereldoorlog verscherpt door de tegen de burgerbevolking van het vasteland gerichte Engel- sche blokkade, veroorzaakt, gevoe lige beperkingen ondergaat op het oogenblik, waarop U voor de wer kende bevolking treedt als verkon diger van een nieuwe orde. Ik meen evenwel, dat de Neder landsehe arbeider nuchter en zake lijk genoeg is om het onvermijde lijke te begrijpen van een situatie, die moet worden beschouwd als een strijd en derhalve een tijd van op offering voor een betere toekomst, waarbij het essentieele van deze toekomst daarin bestaat, dat de arbeid en dus ook de arbeider niet meer mag worden beschouwd als voorwerp van economische calcu latie, dus gewoonweg als handels artikel, maar als waardevolste en derhalve waardigste uiting van de persoonlijkheid en de bedrijfsleider zich geplaatst mag weten in de ge meenschap van zijn bedrijf, dat zijn ter wille van het algemeen aan vaarde grootere plichten met groo- tere rechten vergeldt om hem zoo een ware nationale verantwoorde lijkheid te verleenen. Ook zullen de Nederlandsehe ar- 214. Drommels! Dat was waar ook! Hij gaf een wenk, verdween achter de struiken en even daarna kwam de bestuurder met vólle baard te voorschijn. Van ontzetting vielen de kerels achterover. Hun toovenaar was opeens wel ander half maal zoo groot geworden. Dat was nog eens iets geweldigs. beiders zich kunnen voorhouden, dat thans reeds enkele honderd duizenden aan werk zijn gekomen en dat voortaan in toenemende mate alle werkkameraden aan werk zullen komen, dus niet meer hopeloos op den aalmoes der on dersteuning zijn aangewezen, doch als actieve menschen de waarde der eigen persoonlijkheid hebben hervonden en de mogelijkheid tot hoopvoller toekomstplannen zullen vinden. Zij staan voor een taak, waarvan de vervulling zal stuiten op alle krachten, die met verbeten taai heid de grondslagen van een in eenstortend tijdperk verdedigen, daar zij door deze verdediging te vens hun eigen zoowel economisch als ook geestelijk bestaan willen redden. Ik weet evenwel, dat het u als alle Nederlanders, die open staan voor de teekenen van den huidigen tijd, niet op persoonlijke erkenning aankomt, maar dat gij als Nederlandsehe patriotten slechts zijt vervuld van dien eenen wil uw Nederlandsehe volk don weg te wijzen naar een nieuwe orde en gemeenschappeijke wel vaart voor Europa en dezen weg voor dit volk te veroveren. Arbeiders en kantoor bedienden, schenkt hier aandacht aanl De jonge en lichamelijk ge zonde Nederlander, die zijn be trekking in Nederland aan een ouderen of lichamelijk zwakke ren kameraad afstaat, dient Ne derland en handelt in het be lang van het vaderland: Wan neer je er ook zoo over denkt, meld ie dan aan bii het Ar beidsbureau in je woonplaats. Ernstige ontp'offing in België 250 dooden. BRUSSEL, 1 Mei (D.N.B.1 Ten gevolge van een ontploffing in de fabriek voor chemische prodticten te Tesscnderloo in de Belgische provincie Limburg zijn volgens een officieele bekendmaking van het ministerie van Binnenlandsche Za ken tot dusver 250 personen gedood en rond 1000 gewond. Driehonderd gewonden zijn in het ziekenhuis opgenomen. Het. reddingswerk is terstond na het ongeluk door een heden van de Duitsche weermacht en speciale reddingsbrigades uit 't Kemponsche kolendistrict ter hand genomen. Talrijke huizen werden ten deele verwoest, ten deele zwaar bescha digd. Daar de ontploffing geschiedde op een tijdstip, waarop de fabriek in volle werking en de scholen vol waren, is het aantal slachtoffers zeer hoog. Door de Belgische autoriteiten zijn, in nauwe samenwerking met Winterhulp en het Roode Kruis alle maatregelen getroffen om den getroffen gezinnen onverwijld de noodige hulp te verleenen. Met de verdeeling van levensmiddelen en AANVALLEN OP MALTA DUREN VOORT. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN KüHRER, 1 Mei (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Aan het Oostelijke front leidden eigen plaatselijke aanvalsonderne- mingen tot nieuwe frontverbeterin- gen. Plaatselijke aanvallen van den vijand, welke door pantserwa gens werden gesteund, hadden geen succes. In Lapland en aan het fronl van Moermansk sloegen Duitsche en Finsche troepen verscheidene aanvallen onder zware verliezen voor den vijand af. Gevechtsvliegtuigen vielen over dag en in den nacht van 30 April op 1 Mei militaire doelen in Se- bastopol, Noworossijsk en Lenin grad met goede uitwerking van bri sant- en brandbommen aan. In luchtgevechten van gisteren verloren de bolsjewieken 53 vlieg tuigen Drie toestellen werden op den beganen grond vernield. In Noord-Afrika werden bij den afweer van nachtelijke Britsche verkenningsaanvallen een aantal gevangenen gemaakt. De vliegvelden van het eiland Malta werden overdag en des nachts met goede uitwerking ge bombardeerd. Gevechtsvliegtuigen vielen in den afgeloopen nacht havens en wer ven aan de Oostkust van Engeland, met succes aan. Oberleutnant Rück en onderoffi cier Quante, deel uitmakende van een afdeeling verkenningsvliegtui gen. hebben zich bij de succesvolle uitvoering van belangrijke verken- ningsopdrachten tegen Groot-Brit- tannië door bijzondere dapperheid onderscheiden. De ontmoet'ng in Sa'zburg (Vervolg van pag. 1.) Omtrent de ontmoeting te Salz- burg tusschen Hitier en Mussolini wordt nog nader vernomen dat na een gemeenschappelijken middag maaltijd de namiddag was gewijd aan politieko besprekingen, waar aan ook de rijksminister van Bui- tenlandsche Zaken Von Ribbcntrop en de Italiaansche Minister van Buitenlandsche Zaken Graaf Ciano deelnamen. Een avondmaaltijd in intiemen kring besloot den eersten dag van de bijeenkomst van Füh- rer en Duce. Den 30sten April geleidde de chef van het opperbevel der weermacht, generaal veldmaarschalk Keitel, den Duce naar den Führer voor mi litaire besprekingen. In den namid dag werd de bijeenkomst van den Führer on don Duce besloten met samenvattende politiek-militaire besprekingen. kleedingstukkeiï is reeds een begin gemaakt. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ramp, die tot dusver nog niet kon worden vastgesteld. FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 46 „U noemt het een dwaze vertoo- nin'g", zei hij tenslotte bedachtzaam. „Was het wel zoo dwaas en was het tenslotte niet iets meer dan uitslui tend een vertooning Inspecteur Sandoers heeft me een en ander van dien Loucheur verteld. Ik heb me er het hoofd al over gebroken welk belang die nan bij de moordzaak kan hebben, maar ik ben tot dus ver niet veel wijzer geworden." ,U bent er dus ook van overtuigd, dat die verschijning achter het raam, welke als twee druppels water op den onbekenden vermoorde geleek, niemand ande s was dan de Belg, die plotseling verhinderd was te komen?" „Ik denk, dat we het daar alle drie wel over eens zullen zijn," ant woordde Wils gedecideerd. „Ik vraag me alleen maar af: welke be doeling heeft die man daarmee ge had en hoe is aij er in geslaagd zich zoo voortreffelijk te grimeeren?" „De tweede vraag dunkt me ge- makkelyker te beantwoorden dan de eerste," meen» de politie-deskun- dig, 'e inspecteur heeft u zeker ook wel verteld, dat vermoedelijk in den afgeloopen nacht het stoffelijk over schot van het slachtoffer uit het lykenhuisje is ontvreemd. Het lijkt me, na de scène waarvan we zooeven getuige zijn geweest, wel zeer aanne melijk, dat die meneer Loucheur de dader van deze, zeker niet alledaag- schc diefstal is. De heei Sanders schijnt het daarmee echter niet heele- maal eens'te zijn, nietwaar, inspec teur?" wendde hij zich tot deze. „U drukt u wat te positief uit, dok ter", antwoordde Sanders. „Ik heb u zoosven al gezegd, dat het inder daad een zeer ilaosiebele verklaring is, welke u van het geval geeft, maar ik voor ^ij ben van oordeel, dai Loucheur niet over het lijk be hoefde te beschikken om zich zoo goed te kunnen grimeeren. Ik heb nu eenmaa' de stellige overtuiging gekregen, dat j^oucheur het slacht offer -van den moord zeer goed ge- kenr" heeft en dat hij ons onmiddel lijk zou kunnen inlichten, als hij dat wilde. Hij heeft er evenwel belang bij voorlopig te zwygen. „Welk belang?" vroeg Wils. „Daar hoop k nog achter te ko men", antwoordde Sanders en in zyn toon lag zoove 1 rustige zekerheid, dat dr. Jurrians niet kon nalaten eenigszins sp .ttend op <"e merken, dat „de detecf-ve" blijkbaar al com- bireerenu reeds geheel achter de waarheid was vel omen. „U zult me toch zeker moeten toegeven, dokter" zei Sanders, die zich in 't geheel niet aan het cynis me r«n den deskundige scheen te storen, „dat de wetenscha4 ons dit maal leelijk m de steek laat. Ik za' het van mijn eigen waarnemingen en van die van m'n collega's moeter hebben..." „En hoever ben je mei je waar nemingen gekomen?" vroeg dr. Jur- rians, nog steeds op een toon, alsof hij daaraan eigenlijk niet de minste waarde hechtte, -^.aar beleefdheids halve wel eenige belangstelling aan den dag wilde leggen. „In de eerste p'aats hebben we de vingerafdrukken van het telefoon toestel..." „Prachtig! Dan heb je niets meer te doeL dan in het archief op te zoeken aan wien die toebehooren!" „Ni^t flauw zijn dokter! U weet even goed als ik, dat ze in het archief niet voorkomen. Ware dat het geval geweest, dan zou de dader nu waarschijnlijk reeds achter slot en grendel zitten". „Dus die vingerafdrukken kunnen we gevoeglijk afschrijven. Wat heb je nog meer?" „De afdrukken van den afschuif- b-ren hak!" „Ook al iets, waar je weinig hou vast aan hebt, dunkt me. Jan en alleman draag* tegenwoordig een af schuif bare hak'" „Dat is overdreven, dokter. Er zyn in Amsterdam maar enkele za ken, die dit artikel sinds kort ver- lroopen. In 't geheel zijn er pas een paar honderd aan den man gebracht en mijn medewerkers zijn er in ge slaagd een lijst van bijna tachtig namen te verkrijgen van lieden, die zi"h deze nieuwe vinding hebben aangeschaft!" „Dat wordt zoeke-- naar de naald in de hooiberg. Als er een paar hon derd .an die dingen verkocht zijn, heb je maar 3f pet. kans, dat zich bij die tachtig na ïen de man be vindt, die je zoekt. Staat er iemand op de lijst, dien je met reden kunt verdenken „Met reden an van dezen moord m.i. elkeen worden verdacht Dit is geen grof beroovingsgeval. Er zijn zeer bijzondere motieven geweest, welke tot deze misdaad aanleiding hebben gegeven. Het is een wraak neming, of... een voorzorgsmaat regel!" (Wordt vervolgd.) ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 3 Mei t.m. 23A brood 23B brood 23A vleesch 23B vleesch 23A aardap. 23B aardap. 9 Mei 1942. 4 rants brood of V2 rantsoen gebak I rantsoen vleesch of lA rantsoen vl waren VA Kg. aardappeler Kg. aardappelei 19 April t.m, 16 Mei 1942 279 algem. 280 algem. 277. 281. 285. 289 algem. 1-09. 4-10 reserve 283 algem. '284 algem. 287 algem. 278.282.286. 290.294 alg. 21A t.m. 24A melk 21B t.m. 24B melk 1 Kg suiker ">00 gram jam 1 rantsoen bloem, brd of gebak 250 gram '250 gram 250 gram 100 gram rijst peulvruchte gort vermicelli of maizena 100 gram kaas 3V? liter melk 1% liter melk 19 April tm. 13 Juni 1942 288 algem. 1250 gram koffiesurrog. 30' April t.m. 8 Mei 1942. 23 boter I rants. boter 23 vet \A rants. boter, marg. of vet Bijzondere rantsoenen. 19 April t.m. 16 Mei 1942 291 algem. 3-12 of. 4-12 250 gram peulvruchten 400 gram sinaasappelen Beschikbaar per rersoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20 jaar vol was- senen een heid in tijdvak van één week 9 18 22 18 rants. l*/4 2'/ 2'/2 2>/2 rants l'/4 xh 2»/* 33/4 2S l'2 kg kg in tijdvak van vier weken 1 500 1 500 1 500 1 500 kg gram 4 •4 4 4 rants. 500 250 250 250 250 250 250 250 250 gram gram gram 100 100 100 100 gram 500 500 500 500 gram 28 14 - - liter - - 7 7 liter in tijdvak van acht weken 250 250 250 250 Bram in tijdvak van 9 dagen ''2 1 1 1 rants. 1 1 1 rants. 250 250 250 250 gram 400 400 - - gram GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 16 petroleum 01 K.F. brandst. 293 algemeen J zeep J toiletzeep U textiel (mannen) gpeft recht op 't koo- pen van 2 L. petro leum 1 eenh. brandst. (geen anthr.) 1 rantsoen zeep 75 gr toi letzeep 80% 50 gram scheerzeep 1 Apr. 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 13 Juni 1942 30 Apr. 1943 31 Mei 1942 31 Mei 1942 31 Aug. 1942 OPMERKINGEN: Niet meer geldig: Na Zaterdag 2 Mei: 22 Brood, Vleesch, Aardappelen; L Textiel (Scheerzeep): 07, 06 K.F. Brand stoffen Verlengd: t.m. Zondag 31 Mei: 211, 228, 272 Algemeen (Zeep); G, H, I Zeep, Toiletzeep; t.m. Zaterdag 9 Mei: 3-04, 4-04 Reserve (Sinaasappel). ROME, 1 Mei: Het machtbericht luidt: Een aanval van pantserstrijd krachten tegen onze linies ten Oosten van Mekili, werd met beslist heid afgeslagen. Dev vijand liet ver scheidene gevangenen in onze han den, terwijl enkele dooden op het slachtveld achterbleven. Duitsche jagers schoten een Wel lington neer en staken een ander vliegtuig op den grond in brand. Benghazi werd gebombardeerd door Engelsche vliegtuigen, die in het geheel geen schade aan de installa ties veroorzaakten, noch slachtof fers onder de burgerbevolking maakten. Overdag en des nacht werden door vliegtuigformaties van de as aanvallen ondernomen op Malta, boven welk eiland een Spitfaire werd vernield. Vijandelijke vliegtuigen lieten eenige bommen vallen op Kreta. Er worden geen verliezen gemeld. ZONDAG 3 MEI. Hilversum I. 415.S m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 De zin van he boer zijn. 8.30 Gramofoonmuzlek. 9.00 B.N.O. Nieuwsberichten. 9.15 Eigen opnamen. 9.55 Gramofoonmuzlek. 10.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neérlands stem van het Oostlront. 12.00 B.N O.Nieuws berichten en populair actueel praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.40 Uit Berlijn: Het Duit sche Volksconcert. 14.00 Amusementsorkest en solist. 14.30 Reportage. 15.10 Zang met plano begeleiding. 15.30 „Für jeden etwas". radio- potpourri. 16;40 Reportage. 17.00 Zondagmid dagcabaret. 17.45 B.N.O.Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18.00 Reportage over de De monstratie van den Nederlandschen Arbeids dienst op Houtrust te 's-Gravenhage. 18.20 Sport van den dag. 18.50 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 19.10 Viool, cello en piano. Vanal 20 15 Alleen voor de Radio-Centrales. 20.15 Zang met pianobegeleiding. 20.40 Klarinet, cello, plano gramofoonmuziek. Ca. 21.25 Gramofoonmu- ziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O.: Militair overzicht. 22.10 Gramofoonmu zlek. 22.45 Dansmuziek (gr. pl.j. 23.15—24.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 m. 8.00 Gewilde muziek (opn. en gr. pi.). 8.30 Gramofoonmuzlek. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 9.15 Luisterspel: De Elk op de Brink. 9.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Voor den kerkgang klinkt de lofzang (opn.). 10.30 Studiodienst. 11.45 Psalmen en geestelijke liederen (opn.). 12.01 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.16 Solistenconcert. 12.45 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 13.00 Gra mofoonmuzlek. 13 05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders". 13.20 Gerard van Krevelen en z(jn orkest en soliste. 14.00 Nederlandsehe schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Om- roep-Symphonle-Orkest, solist en zang met pianobegeleiding. 15.00 Bij den 180-sten terug keer van den geboortedag van Joh. Gottlleb Christlan Flchte. 16.20 Planovoordracht. 17.00 Duitsche taalcursus. 17.25 Gramofoonmuzlek. 17.30 Voordracht. 17,50 „Filr jeden etwas", radiopotpourri. 18.30 In Holland staat een huis, klankbeeld. 19.00 Bert van Dlnteren en z(jn orkest. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Mili tair weekoverzicht. 20.00 B.N.O.: Engelsche uit zending: „Dutch News Reel" (Voor de Radio- Centrales: Orkest Malando en solist). (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.45 De 1001 Nachttangers en het orkest van Klaas van Beeck (opn.i. 21.15 Bert van Dln teren en zijn orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.0022.10 Gramofoonmuzlek. MAANDAG 4 MEI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoon muzlek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramo foonmuziek. 10.15 Gernrd van Krevelen en zijn orkest en sollstif (opn.). 11.00 Voor do kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Het Arnhemsche Strijkkwartet en piano. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Pianovoordracht. 14.00 De Melodisten, solisto en gramofoonmuzlek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Zang met planobegeleiding. 16.00 Bijbel lezing. 16.20 Zang met pianobegeleiding. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische en beursberichten. 17.30 Frans Wou ters en zUn orkest. 18.00 Landsmans Lust. 18.30 Frans Wouters en zijn orkest. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19 00 B.N.O.: Inter nationaal economisch praatje. 19.10 Utrechtsch Stedelijk Orchest en solist. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 20.15 Gra mofoonmuzlek. 20.35 Utrechtsch Stedelijk Orchest en solist. 21.20 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10, U raadt wat wU draaien. 23.1024.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 m. 6.458.I5 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muzlek. 9.15 Klassieke kamermuziek (gr. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arnhemsche Orkest vereniging en sobst (opn.). 10.40 Aan de bron. 10.50 Planovoordracht. 11.30 Reportage. 11.40 Nederlandsehe Kamerorkest (opn.). 12.00 Klaas van Beeck en z(jn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13 00 Amusementsorkest, solist en gramofoonmuzlek. 14.00 Vlooi;'plano en gramofoonmuziek. 15 00 Bert van Dlnteren en zUn orkest. 15.45 „Het vierde ongeluk", lulsterfllts. 16.00 Otto Hen driks en z(jn orkest en orgelspel. 17.15 B.N.O,: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17 30 Duettenprogramma. 18.00 Omroeporkest. 18.30 Het nieuwe socialisme, causerie. 18.45 Om roeporkest. 19.15 Politiek weekpraatje. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.60 B.N.O.: Friesch praatje over actueele vragen. 20.00 Gramofoonmuzlek. Van af 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 20.15 Theo Uden Marsman en zijn dans- orkest. 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.00 Gramofoonmuziek. 21.45 B.NO.: Nieuwsberichten. 22.00 Gewijde koorzang (gr. 22.0522.10 Avondwijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw) Plaatsverv van den Alg Reportage en Streeknieuws Fred Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A C van Kampen, den Hoofdredacteur, Buitenland, Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2